Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Lenti GoT-pletykához

 

El tudom képzelni, hogy a "karakternek" most lenne olyan érdemi jelentősége, amiért eddig nem hozták elő. Aztán ki tudja, lehet, hogy csak légből kapott pletyka :)

 

 

Na ki tér vissza egy picit a karácsányi Doki részbe? :)

Á, köszi a hírt!! :yeah:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy másik GoT hír is de ez még mindig pletyka és erősen spoilers csak a könyv olvasók nézzék meg.

 

 

Elvileg most már tényleg jön Lady Stoneheart ráadásul valami sereg élén.

 

 

Az egyetlen megbizható GoT hirsite-nál a WOTW-nál megerősitették, hogy ez a pletyka kamu.

 

Egyébként is már túl késő bevezetni. Valoszinüleg visszatér Jon és minden bizonnyal látni fogjuk a Vérebet. Ezután Lady Stoneheart röhejjé tenné a sorozat drámáját. Nem az lenne a kérdés hogy ki hal meg hanem hogy ki éled újra a következő alkalommal

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyetlen megbizható GoT hirsite-nál a WOTW-nál megerősitették, hogy ez a pletyka kamu.

 

Egyébként is már túl késő bevezetni. Valoszinüleg visszatér Jon és minden bizonnyal látni fogjuk a Vérebet. Ezután Lady Stoneheart röhejjé tenné a sorozat drámáját. Nem az lenne a kérdés hogy ki hal meg hanem hogy ki éled újra a következő alkalommal

 

It's true :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Február óta nézzük a Lostot....(jó, nyáron nem néztünk 1 részt se kb. június végétől)

Harmadik évad közepénél járunk.....érdekes egy sorozat....

 

Gondolom néztétek páran.

Vélemények?

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem pont a 3.évad közepénél a sorozat LOST. Addig bírtam de akkor még nem nagyon néztem sorozatokat. Ha most darálnám végig nézném már csak a hangulat miatt mert stroy elég zavaros és ahogy olvastam ez csak fokozódni fog. Be dobnak mindig valamit hogy eldobd az agyad de nem nagyon válaszolják meg hogy miért és hogyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este befejeztem a TD második szezonját. Az előző eresztés jobban bejött de ennek ellenére pozitívan csalódtam benne.

 

Nekem tetszett a LOST. A vége nem igazán jött be de azt simán kibírtam.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Február óta nézzük a Lostot....(jó, nyáron nem néztünk 1 részt se kb. június végétől)

Harmadik évad közepénél járunk.....érdekes egy sorozat....

 

Gondolom néztétek páran.

Vélemények?

 

Én tavasszal néztem végig az egészet először, és nagyon tetszett. Misztikus, sokszor izgalmas - néha nem, de akkor meg a karaktereket építi, akik közül sokan a szívemhez nőttek a történet során. Hogy mi derült ki a végén, az nézőpont kérdése, én találtam számomra tetsző választ. Az egyik legjobb sorozatnak tartom ,amit láttam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Íme, ahogy kérted: ;)

 

True Detective S2

 

Kicsit hosszú, de talán élvezhető.

Köszi, elolvastam, korrekt írás :) Részemről annyit teszek hozzá, hogy engem kevésbé zavar a lassúság (de ez ízlés kérdése), a többivel én is hasonlóan vagyok.

 

Tegnap este befejeztem a TD második szezonját. Az előző eresztés jobban bejött de ennek ellenére pozitívan csalódtam benne.

:)

 

Doki mellett dettó! :)

Vagyunk így egy páran :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belevágtam valamibe, amit szerintem tízéves korom óta tervezek: végignézem az X-aktákat. :D Tavaly egyszer már megpróbáltam, de akkor nagyon nem kapott el a dolog. Annyira nem, hogy nem csak arra nem emlékszem, hányadik évadnál hagytam abba, de most, hogy újra elölről kezdtem, egy-két részt leszámítva mindegyik tök új. Pedig az első évadot biztos végignéztem tavaly, de alig maradt meg néhány emlékkép, és szerintem még azok is gyerekkoromból jönnek vissza.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Csillagkapu-val tervezik ilyet egyszer.Sose láttam csak így részletek a TV-ben de annyira etalon sorozat hogy egyszer végigkel nézni.Lenne is ezzel kapcsoltban egy kérdésem.

Milyen a szinkronja?

Mert én általában feliratosan nézem a sorozatokat de vannak kivételek amiknek jó a szinkronja és az eredeti angol nem annyira különleges akkor azt magyarul nézem. Pl 24 volt egy ilyen projekt ami tavaly megnéztem szinkronosan és az úgy elég jó volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belevágtam valamibe, amit szerintem tízéves korom óta tervezek: végignézem az X-aktákat. :D Tavaly egyszer már megpróbáltam, de akkor nagyon nem kapott el a dolog. Annyira nem, hogy nem csak arra nem emlékszem, hányadik évadnál hagytam abba, de most, hogy újra elölről kezdtem, egy-két részt leszámítva mindegyik tök új. Pedig az első évadot biztos végignéztem tavaly, de alig maradt meg néhány emlékkép, és szerintem még azok is gyerekkoromból jönnek vissza.

 

Én eddig kétszer vágtam bele, és mindkétszer a harmadik évadig jutottam. Legutóbb annak egészen a végéig.

 

Nekem benne van a Best Of-ban! Épp idén tavasszal fejeztem be a 3. totális A-tól Z-ig X-Akták darát, és már nagyon várom a jövő januárban esedékes új évadot.

Még anno pulyka koromban láttam én is néhány részt belőle, de a szüleim sohasem engedték nézni, szóval csak suttyomban csíptem el 2-3 epizódot anno. Aztán a mindenki által agyon fikázott 2008-as Hinni akarok mozifilm vett rá arra, hogy biza le kell darálnom a sorozatot az első mozifilmmel együtt. És hát, egy pillanatig sem bántam meg, aminek aszem a 3. totális újranézés, amit fent említettem ékes bizonyítéka is ennek. :)

 

-----------------------

 

Ami a Csillagkapu sorozat(okat) illeti, ÜBER!!!! :D Számomra főleg a CSK-1 és az Atlantisz volt igazán kiemelkedő és a szinkron is bejött! Az Universe sem rossz, de sajnos a sorozat itt már olyan új irányt vett, melynek hatására annyira nem csodálom a kaszát! :( De főleg a CSK-1 és az Atlantisz NAGYON ERŐSEN ajánlott... akár angolul, akár magyarul! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Csillagkapu-val tervezik ilyet egyszer.Sose láttam csak így részletek a TV-ben de annyira etalon sorozat hogy egyszer végigkel nézni.Lenne is ezzel kapcsoltban egy kérdésem.

Milyen a szinkronja?

Mert én általában feliratosan nézem a sorozatokat de vannak kivételek amiknek jó a szinkronja és az eredeti angol nem annyira különleges akkor azt magyarul nézem. Pl 24 volt egy ilyen projekt ami tavaly megnéztem szinkronosan és az úgy elég jó volt.

Ilyen a magyar szinkron: 1-2. évad, remek! 3-10. évad, iszonyú sz*r. A két szinkron között nagyjából tíz év, egy szemlélet, egy csatorna- és szinkronstúdió váltás telt el, és ez iszonyúra meglátszódik rajta. Az első kettőt megnézheted szinkronosan, az még a régi időben készült, de onnantól NE! Ismétlem, NE nézd szinkronosan! A hangok unottak, nagyjából évadonként cserélődnek, a kifejezéseket hol így mondják, hol úgy mondják (a csapat neve CsK-1 - angolul SG-1 -, na most ezt nagyjából három epizód alatt így változtatták: esz-dzsi-ván, esz-dzsi-egy, cé-es-ká-egy... :facepalm: ). Ami meg a hangokat illeti, azt hiszem, a névsor mindent elárul:

Jack O'Neill - Szervét Tibor, Szabó Sipos Barnabás, Csernák János

Samantha "Sam" Carter - Schell Judit, Kecskés Karina, Spilák Klára

Daniel Jackson - Czvetkó Sándor, Holl Nándor

Teal’c - Szőke Zoltán, Fekete Ernő, Bognár Tamás

George Hammond tábornok - Papp János (az egyetlen, aki végig megtartotta a hangját)

Hanry "Hank" Landry tábornok - Beregi Péter, Uri István

Természetesen a mellékszereplőknek még sűrűbben változott a hangja. Szóval, ha javasolhatom, ne nézd magyarul. Már csak azért sem, mert amit nagyon elcsesztek, az a goa'uldok mély, öblös hangját is nagyon elcseszték. Nagyon elcseszték. A Star Trek: Voyager 7. évadának katasztrófális szinkronja után szerintem ezt cseszték el a legjobban. Azt hiszen, az 5. évadnál van javulás, legalábbis a szövegben, mert akkor egy magyar rajongó grátisz megcsinálta a stúdiónak a szöveg szakmai javítását, vagyis onnantól a megnevezések, rangok, stb. legalább egységes, de semmi több. A szinkron előadásilag, színészhangilag és technikailag borzalmas maradt.

Az Atlantisszal - már amennyit magyarul elcsíptem belőle a TV-ben, mert én már azelőtt elkezdtem, hogy kis hazánkban egyáltalán adták - már valamivel jobb a helyzet, a hangok és a szöveg egységes, de ott meg már csak két okból is inkább az angolt ajánlom: Rodney McKay és a lidércek. Kerekes József remek választás volt a szerepre és jól is adja elő a körülményekhez képest, de távolról sem tudja azt hozni, amit David Hewlett - apropó, kis spoiler, rengeteg szereplő az Atlantisban az SG-1-ból jön, így voltaképpen nekik is több hangjuk van az évek során. Így McKay-nek is azt hiszem, két különböző hangja van az SG-1-ban, és csak az Atlantis magyar megjelenésével lett állandó hangja Kerekes.

Az Universe-zel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, bár csak két évadot élet meg, én másfélnél feladtam, azóta sem éreztem ingert az újranézésre. Magyarul még csak bele sem néztem. Év elején újrakezdtem a franchise-t, de sajnos valamiért megrekedtem az SG-1 9x04/SGA 2x04-nél... Majd lehet befejezem, akkor letudom az SGU-t is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm Dzséjt úgy érzem meg győztél az angol mellett.Lenne még egy kérdésem. Ahogy olvastam SG-1 a 2 extra filmmel együtt megkapta a lezárását. Universe-t minden hol ütik azt nem fogom megnézni és annak nincs is lezárása Atlantisz hogy áll ezzel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Atlantis a levegőben lóg a mai napig. Anno úgy tervezték, hogy az is kap még egy lezárófilmet, de az MGM és a SyFy végül nem adta meg rá a pénzt. Annyira azért nem vészes a helyzet, de sajnos azért elég sok kérdés maradt nyitva, ugyanis a befejezése merőben új irányba vihette volna el az egész Stargate franchise-t (aminek utóhatásait a tervek szerint az SGU 3. évadában láttuk volna, de arra már nem került sor).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utolsó dolog. A film és a sorozatok között van kapcsolat?

Van is meg nincs is. Sok mindent megváltoztattak a filmhez képest. Három jelentős változás van:

- Nem csak kettő, hanem több tízezer csillagkapu létezik.

- A goa'uld faj teljesen más, mint amilyen Ré volt a filmben, és a katonáikat jaffáknak hívják - szintén kicsit mások, mint a filmben.

- Jack két l-lel írja a nevét, nem eggyel. :D

Vannak még kisebb-nagyobb változások (Shauriból Sha're lett, Kawalskynak más a rangja, a Csillagkapu Parancsnokság a Cheyenne-hegyben van a NORAD alatt, nem pedig a Creek-hegység alatt, O'Neill viccesebb figura, nem életunt, stb), de azokat már csak akkor veszed észre, ha kened-vágod a film és a sorozat minden részletét.

Viszont kapcsolódik, mert a film eseményei megtörténtek a sorozatban is, az első epizód akár lehetne Stargate 2 is. Egy évvel a mozifilm után veszi fel a fonalat, és ott csatlakoznak be hőseink, ahol a filmben leléptek a színről. Tehát Jack hazatért a Földre és végül nem lett öngyilkos, Daniel az Abydoson maradt, a kaput lezárták, és így tovább.

 

Szerintem meg szinkronosan kell nézni az SG1et. Én legalábbis úgy néztem és másképp el sem bírom képzelni annyira imádtam és annyira sokszor láttam minden egyes részt. :)

Hát, ízlések és pofonok. A 3-8. évad szinkronos végigszenvedése után és szerintem a Stargate franchise szinkronja szimplán ízléstelen és nem pofon, hanem egy k*rva nagy balegyenes kombinálva egy őszinte jobbhoroggal. :D Persze viszonyítási alap híján nem csoda, hogy ennyire tetszik. :P Amúgy pont ennek a sorozatnak a szinkronja szoktatott rá arra, hogy a sorozatokat is angolul nézzem - nem mellesleg, élőben. A 9. évad és az Atlantis 1. évada volt az első olyan, amit már élőben, angolul néztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hannibal S3

Mit is írjak? Elég ambivalensek a gondolataim az évaddal kapcsolatban. Az első néhány epizód számomra túl vontatott volt, bár megvolt a maguk hangulata. Utána már javult a helyzet, mert végre megint rendesen nyomoztunk, amit nagyon szerettem a korábbi évadokban. Jobb volt végignézni a karakterek macska-egér harcát úgy, hogy közben más bűnesetek is voltak terítéken. Attól függetlenül sajnálom, hogy vége a sorozatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hannibal S3

Mit is írjak? Elég ambivalensek a gondolataim az évaddal kapcsolatban. Az első néhány epizód számomra túl vontatott volt, bár megvolt a maguk hangulata. Utána már javult a helyzet, mert végre megint rendesen nyomoztunk, amit nagyon szerettem a korábbi évadokban. Jobb volt végignézni a karakterek macska-egér harcát úgy, hogy közben más bűnesetek is voltak terítéken. Attól függetlenül sajnálom, hogy vége a sorozatnak.

 

 

Ne is mondd... a negyedik résznél járok és erősen gondolkodom rajta, hogy befejezem. Ekkora f*st rég láttam, az egész egy beszívott elme abnormális látomása. Borzasztó ciki.... :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.