Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nemrég volt egy interjú a Civil War íróival és ők azt mondták, hogy le vannak maradva a TV-sorozattal és nem igazán tudják, hogy most éppen mi minden történik ott. Ez alapján a TV-sorozat az ami igyekszik igazodni a nagy filmekhez visszafele ugyanez már nem működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milyen hangulatos, hogy a kisebb hírsávban meg Hell's Kitchenben dúló bandaháborúról írnak a videóban. :D

Ez mondjuk annyiban furcsa, hogy a DD évadzárójában karácsony volt. Azt hittem hogy a DD új évada a S.H.I.E.L.D. téli szünete alatt játszódott :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég volt egy interjú a Civil War íróival és ők azt mondták, hogy le vannak maradva a TV-sorozattal és nem igazán tudják, hogy most éppen mi minden történik ott. Ez alapján a TV-sorozat az ami igyekszik igazodni a nagy filmekhez visszafele ugyanez már nem működik.

Igen, ezt én is olvastam, de a fáma úgy szólt, hogy a TV-sorozat írói vannak lemaradva a filmekhez képest - legalábbis, amit én olvastam, abban a Civil War producere erről hebegett-habogott. Hogy ők már rég forgatnak, mire elkezdik írni az aktuális évadot a sorozathoz, de a sorozat már rég fut vagy be is fejeződik, mire a film moziba kerül, így a sorozat írói csak a moziban tudják meg, miről szól a film, így nem tudják ahhoz megírni a sorozatot... Nos, ez kalapos baromság, hiszen a S.H.I.E.L.D.-nek eddig mindig ment.

A Hellicarriert, amit az Age of Ultronban bevetettek, Coulsonék ásták elő, és már az évad elején beszéltek arról a protokollról, ami a röpcsi összerakását fedte. Plusz a jogar hollétét is Coulsonék tudták meg.

Tehát, ha az egész évadba bele sikerült szőni egy szálat, ami a filmben lett befejezve, akkor nehogy már a sorozat írói csak a moziban értesüljenek arról, miről szól a film... :facepalm:

Szóval szerintem képtelenség, hogy megoldhatatlan lenne az, hogy összeülnek a sorozat és a film írói, egyeztessenek és így közösen kihozzanak valamit. Pláne, hogy erről szól az egész MCU. Pláne, hogy bőven elég lenne néhány cameo. Senki sem halt bele, ha a The Winter Soldier sokadik mellékszereplője helyett Fitz ül a Hellicarrieren, vagy Hill helyett/mellett Coulson van ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp szedem le a Walking Dead évadzáróját és benézek a fórumára az ncore-on ahova a magyar feliratot szokták linkelni. Nem tudtam kikerülni sajnos. Egy kedves emberke nyiltan olyan szinten elspoilerezte az évadzárót hogy a megfojtás a legkevesebb amit most kapna. Szóval vigyázzatok ncore-on. Remélem az úriembert bannolják ezért onnan.

 

Aki már látta, ezt spoilerezte el:

 

 

Ricket megharapják. Hát ezt azért menet közben akartam megtudni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez TDW egy fos. Olyan unalmas néha hogy hihetetten vége meg túl lett húzva és a legvége meg nevetséges. :facepalm:

 

 

Hát ezzel nem értek egyet. Borzasztó feszült volt az egész főleg a vége. Én nem olvasom a képregényt így nem tudom ezt:

 

 

Kinek verte szét a fejét végül ez a Negan? Októberig lehet agyalni. Különben én ezt a férget már most utálom. Ki ez hogy megmondja hogy mi lesz, meg mi a világrend? Rick megint megölhet egy önjelölt htralomra éhes barmot. Mert meg fogja. Ahogy a Kormányzót meg azt az ember alatti kannibált is. Nemhogy összefognának az emberek, hanem egyesek még bűnbandát is szerveznek. Kiváncsi vagyok ki volt ez a Negan mikor még volt rendőrség katonaság(akkor biztos lappult mint egy gyáva nyúl). Szóval a hülye ott követte el a hibát hogy elengedi Rickéket mert az egész bandájával együtt ki fogják írtani. Aki ártatlanok fejét veri szét, és nincs benne részvét szánalom egy másik ember iránt azt ki kell írtani. Remélem a hetedik évad erről szól.

 

 

Szóval ilyen cliffhangert nehéz találni. Zseniális volt. Nem tudom ebben mi volt az unalmas neked. Jöhet a 7. évad.

 

Az előző tényleg kamuspoiler volt, bár nem tudom miért írta be a csávó akkor. Biztos jól szórakozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval ilyen cliffhangert nehéz találni. Zseniális volt. Nem tudom ebben mi volt az unalmas neked. Jöhet a 7. évad.

 

 

 

Maga a rész tematikája. Tök felesleges volt 60 percere húzni. Abból 50 perc arra ment hogy kocsigáznak. Ez a Carol drámázás rém unalmas számomra. Negan jó volt. A feszültség ott volt csak nekem az a 10 per duma sokk volt amit előadott. Annyit beszélt mint egy politikus. Rick arckifejezését se tudtam hova tenni. Mintha belet volna drogozva vagy nemtoom fura volt. Cliffhanger meg sztem gáz volt akkor ütött volna igazán ha látjuk kitverszét. Akkor lett volna dráma maga brutalitás lett volna vérfagyasztó bárkiről is legyen szó így meg semmi max aktivizni lehet októberig. Az a baj nekem konkrétan a TWD-vel van a bajom sajnos. Amikor nézem egyszerűen nemtud már lekötni. A karakterek nagy része érdektelen számomra. Még elkezdem a 7. évadod de sztem kaszálni fogom.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezzel nem értek egyet. Borzasztó feszült volt az egész főleg a vége.

 

Szóval ilyen cliffhangert nehéz találni. Zseniális volt. Nem tudom ebben mi volt az unalmas neked. Jöhet a 7. évad.

 

Egyetértek, szerintem semmi baj nem volt ezzel a cliffhangerrel.

Gyanítom, hogy sok néző azért van berágva, mert átcseszve érzi magát azzal, hogy októberig várnia kell az agyonvert szerencsétlen kilétére. Én semmivel nem érzek kevesebb feszültséget és drámát a jelenetben úgy, hogy csak később derül ki, ki halt meg...

 

 

 

Akik olvassák a képregényt tudják, hogy mi volt ennek résznek a végén?

A képregényben

Glenn fejét csapta szét Negan, de egyáltalán nem biztos, hogy ez a sorozatban is így lesz. Egy régebbi példa: a képregényben Tyreese-t fejezte le a Kormányzó a börtön előtt, a sorozatban viszont Hershel volt az áldozat. Az én tippem: Glenn vagy Abraham.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, szerintem semmi baj nem volt ezzel a cliffhangerrel.

Gyanítom, hogy sok néző azért van berágva, mert átcseszve érzi magát azzal, hogy októberig várnia kell az agyonvert szerencsétlen kilétére. Én semmivel nem érzek kevesebb feszültséget és drámát a jelenetben úgy, hogy csak később derül ki, ki halt meg...

 

 

 

 

A képregényben

Glenn fejét csapta szét Negan, de egyáltalán nem biztos, hogy ez a sorozatban is így lesz. Egy régebbi példa: a képregényben Tyreese-t fejezte le a Kormányzó a börtön előtt, a sorozatban viszont Hershel volt az áldozat. Az én tippem: Glenn vagy Abraham.

 

Kösz az infót!

 

én Eugene-re tippeltem, mert bár már őstag, tőle elbúcsúztunk a részben, hisz átadta a lőszergyártás receptjét és bátran nekiindult egyedül. És amúgy ő hiányozna legkevésbé, bár ez szubjektív..

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nagyon jó rész volt, a legvégét leszámítva. Elég olcsó húzás volt a készítők részéről, ráadásul még gagyin is lett kivitelezve

 

 

Azért az a lecsordogáló művér... Sokkal jobb lett volna, ha Negan egyébként rohadt feszültségekkel terhelt beszéde után agyonver valakit.

 

 

Képregényes-infó

 

 

Szerintem az lett volna a legnagyobb cliffhanger, ha Glenn helyett valamelyik másik főszereplőt (tehát nem Eugene-t vagy Aaront) veri agyon.

 

 

Ez a Walking dead továbbra is egy biztonsági játék, mindig sikerül húzni a nézők agyát, a végére belejönnek, hogy kitarts a következő évadra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TWD képregényes infoval együtt

 

Valószínűleg nem Glennt ölte meg, mivel arra számítanak az emberek a képregény miatt. Ahogy olvastam, Abraham sem élne már, helyette halt meg Denise. Mindesetre érdemes lesz követni a forgatási híreket, hátha azokból kiderül, ki nem tér vissza a következő évadra.

 

Agyalás

 

Szerintem nem Rick, és nem is a fia. Maggie-t is kizárnám, mert ő azonnal összeesett volna, kivéve, ha csak filmes húzás volt, ahogy véget ért az epizód. Végig kéne nézni a kiszámolósdit :D És ha megölték Darylt? :para: Vele szabadon gazdálkodhatnak... És valaki fontosnak kell távoznia.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az biztos, hogy nem Rick vagy Carl, mert azt mondta az ütleg előtt Negan, hogy ha valaki csak meg mer mukkanni, míg csinálja, etessék meg Carl másik szemét az apjával. Plusz, azt mondja, hogy egész jól bírja, akit kiválasztott, szóval ez már biza elsőre Abrahamre vagy Darylre illene.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Maga a rész tematikája. Tök felesleges volt 60 percere húzni. Abból 50 perc arra ment hogy kocsigáznak. Ez a Carol drámázás rém unalmas számomra. Negan jó volt. A feszültség ott volt csak nekem az a 10 per duma sokk volt amit előadott. Annyit beszélt mint egy politikus. Rick arckifejezését se tudtam hova tenni. Mintha belet volna drogozva vagy nemtoom fura volt. Cliffhanger meg sztem gáz volt akkor ütött volna igazán ha látjuk kitverszét. Akkor lett volna dráma maga brutalitás lett volna vérfagyasztó bárkiről is legyen szó így meg semmi max aktivizni lehet októberig. Az a baj nekem konkrétan a TWD-vel van a bajom sajnos. Amikor nézem egyszerűen nemtud már lekötni. A karakterek nagy része érdektelen számomra. Még elkezdem a 7. évadod de sztem kaszálni fogom.

 

 

 

 

Azért kocsikáztak annyit mert ugye mindig elállták az útjukat, Rickék gondolták csak azért is eljuttnak a Hilltopba, de akármerre mentek "falakba" ütköztek. Ez a lélektani hadviselés volt a Saviorök részéről, hogy megtörjék őket és éreztessék velük hogy itt nem ők parancsolnak, elvegyék tőlük az eddigi "Mi vagyunk a királyok és az van amit mi akarunk" érzést.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múlthéten végigdaráltam a Daredevil mindkét évadját, szeretem az Arrow és Flash sorozatokat is, de ezt mindenképp jobbnak éreztem náluk. Az az MCU-tól idegen véres brutalitás nagyon bejött és a kis célzások a filmekre/filmek karaktereire csak a hab a tortán, bár ezekből a 2. évadba mintha már kevesebb volna.

 

 

Különösen szeretem az olyan szuperhősös mozikat/sorozat epizódokat amikor több hős együtt nyomul, ezért a második, Megtorlós évad különösen bejött.

Annyira sok Daredevilt nem olvastam anno, inkább csak más karakterek füzeteiben találkoztam vele, úgyhogy kérdezném aki tudja ez az Elektra meghal (majd feltámad valószínű) egy fontos történet volt a képregényekben? Azért, mert ugye ellőtték anno az Affleck filmben is meg itt is.

Amikor képbe kerültek a vérlecsapolt "áldozatok" akkor azt hittem behozzák Pengét is és hogy abban a koporsóban egy szunnyadó vámpír van, de sajna nem, azért így is jó volt. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DD mellé még érdemes megnézni a Jessica Jones-t. Hasonló hangulatú, és vannak benne kisebb nagyobb áthallások a DD-lel (meg mellesleg elég fasza sorozat lett az is, főleg a főg*ci).

Kisebb DD 2. évad spoiler

 

Például, akihez Foggy az évad végén elmegy dolgozni, az a JJ-ban egy fontosabb mellékszereplő. Cliare (Rosario Dawson karaktere) mindkét sorozatban feltűnik, meg ilyesmik (talán azért is éreztél kevesebb utalást a többi MCU műre, mert nem "kaptad el" a JJ utalásokat)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DD mellé még érdemes megnézni a Jessica Jones-t. Hasonló hangulatú, és vannak benne kisebb nagyobb áthallások a DD-lel (meg mellesleg elég fasza sorozat lett az is, főleg a főg*ci).

Kisebb DD 2. évad spoiler

 

Például, akihez Foggy az évad végén elmegy dolgozni, az a JJ-ban egy fontosabb mellékszereplő. Cliare (Rosario Dawson karaktere) mindkét sorozatban feltűnik, meg ilyesmik (talán azért is éreztél kevesebb utalást a többi MCU műre, mert nem "kaptad el" a JJ utalásokat)

 

 

Tervezem is majd a Jessica Jonest is

 

 

Jah tudom az ügyvédnőt, mert megnéztem imdb-n, hogy tényleg jól látom, hogy Trinity-n ennyit fogott az idő, aztán ott láttam, hogy a JJ-ben több részben is benn van, meg Rosariot is néztem, mert ha egy színészt régóta nem láttam semmiben, ha feltűnik rá szoktam lesni imdb-n mit munkálkodott azóta.

Igen így tényleg lemaradhattam azokról az utalásokról(egyet azért elkaptam amikor már nemt'om melyik részben, de említik, hogy megfigyelik a különleges embereket pl. van egy JJ nevű nő), viszont elsősorban a mozifilmekre való utalásokra gondoltam, de ezek hiánya nem vesz el a sorozatból :)

 

 

 

A DD mikor játszódik, az evidens, hogy Bosszúállók I. után, de mekkora intervallumot fed le? Érzéseim szerint nem sokat, max pár hetet 1-1 évad, nem? (Kivétel az utolsó rész karácsonyra ugrása)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DD mikor játszódik, az evidens, hogy Bosszúállók I. után, de mekkora intervallumot fed le? Érzéseim szerint nem sokat, max pár hetet 1-1 évad, nem? (Kivétel az utolsó rész karácsonyra ugrása)

Az első évad 2015 január 20-tól február 22-ig, a második azt nem tudom pontosan, de valamikor a S.H.I.E.L.D. harmadik évada alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első évad 2015 január 20-tól február 22-ig, a második azt nem tudom pontosan, de valamikor a S.H.I.E.L.D. harmadik évada alatt.

Az szerintem úgy lenne logikus, hogy a DD 2. évada a S.H.I.E.L.D. téli szünete előtt történt (mivel a S.H.I.E.L.D. real time megy, akkor a téli szünetben ott is karácsony van), de ennek kissé ellentmond a 2 héttel ezelőtti rész híradója, ahol bandaháborúról számoltak be Hell's Kitchen-ben, ami ugye a DD 2. évadjának elején zajlik :hmm: Annyi biztos, hogy az Ant-Man után, de a Civil War előtt

 

Amúgy a kisfilmeket, az Agent Cartert és az első Amerika Kapitány film nagy részét leszámítva kb. mindegyik real time megy

 

Szerk.: További MCU utalásoka, mikről valószínűleg lemaradtál:

 

A kicsi Matt ugyanabban az árvaházban nevelkedett, mint Sky a S.H.I.E.L.D. egyik főszereplője. A boxoló akit Matt apja utoljára legyőzött szerepel a S.H.I.E.L.D.-ben (és szuper ereje van). A Roxxon olajtársaság szerepel, ami az Agent Carter sorozatban az egyik rossz oldal

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sztorikohézió szempontjából logikus lenne, ha a Punisher mészárlására utalnának így, mint ahogy annak is hitték, mielőtt kiderült, hogy egy ember munkája. Nomeg a híradós rész látszólag napsütéses időben zajlik, és a DD második évadában hőség volt és csak a végén ugrottak Karácsonyra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első évad 2015 január 20-tól február 22-ig, a második azt nem tudom pontosan, de valamikor a S.H.I.E.L.D. harmadik évada alatt.

 

Köszi

 

Az szerintem úgy lenne logikus, hogy a DD 2. évada a S.H.I.E.L.D. téli szünetében történt (mivel a S.H.I.E.L.D. real time megy, akkor a téli szünetben ott is karácsony van), de ennek kissé ellentmond a 2 héttel ezelőtti rész híradója, ahol bandaháborúról számoltak be Hell's Kitchen-ben, ami ugye a DD 2. évadjának elején zajlik :hmm:

 

Hát Hell's Kitchen elég balhés hely lehet másik bandaháború nem? Vagy konkrét egyezések vannak?(SHIELD-et csak szinkronosan nézem, szóval csak a 2. évad van meg :) )

 

szerk: itt a megoldás:

 

http://marvelcinemat...m/wiki/Timeline

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.