Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

GoT 6/8

 

 

 

Végre lezártuk Aryának ezt a szálát, ami már így a végére egyáltalán nem tartozott a kedvenceim közé. Ahogy kezelték a karakterét nem tetszett, de a végén ez a párbaj Waif ellen azért valamicskét kárpótolt. Egyrészt Waif igazi terminátorként közlekedett Arya üldözése során, ami nagyon hangulatos volt így, de ahogy az egész tudatosan fel volt építve itt a végén, hogy Arya elcsalta Tűhöz és utána "eloltotta a villanyt", amivel ő taktikai előnyben volt Waiffel szemben, aki Aryával ellentétben nem harcolt vakon. Legalábbis Aryának ez a vakságos szála itt abszolút kifizetődő volt a végén az ő nagy harcában Waiffel.

Az kifejezetten érdekelne és örültem is neki, hogy valakinek eszébe jutott, hogy mi lehet Westerostól nyugatra, bár kötve hiszem, hogy Arya tényleg el fog utazni odáig.

 

A másik, ami tetszett az az, hogy Sandor Cleganet nem csak azért hozták vissza, hogy a testvérével harcoljon Cersei tárgyalásán, hanem inkább a nagyobb harcban a Tél és a Mások ellen lehet bevetni.

Tyrionék most inkább untattak, az a kis könnyed jelenet a viccmeséléssel nem nagyon mosolyogtatott meg. Dany belépője jó volt, bár szerettem volna hajókat felgyújtó sárkányokat látni. Mindenesetre érdekes, hogy Varys elmegy és megjelennek a támadó mesterek, bár nem hiszem, hogy valójában köze lenne hozzájuk.

 

Jaime és Brienne jelenetei is jók voltak. Nem voltam biztos benne, hogy merre viszik el Jaime karakterét. Azt az ívet, amit elindítottak vele, még pont Brienne-el évekkel ezelőtt, azt most elvágják, vagy tovább viszik. Ha tényleg bekatapultálta volna a csecsemőt a várba, akkor azt hiszem arra a változásra a személyiségében, ami Briennel elkezdett benne érlelődni, pontot tehettünk volna. Így lehet, hogy csak blöffölt, mindenesetre végeredményben vérontás nélkül sikerült elfoglalni a várat és talán még Jaime és Brienne is találkozhat, másrészt Jaime még talán visszaérhet a fővárosba is Cersei tárgyalásáig.

 

Megvolt Cersei nagyjelenete is Lancelel, bár az éved előzetesében ez valahogy badassebbnek nézett ki. Itt kicsit előjött a gore lover énem és megnéztem volna, ahogy letépi azt a koponyát a Hegy. Ügyesen sakkozott a fősepton, bár hozzáteszem ezt a trial by comatot jogi szempontból régebben is egy baromságnak tartottam. Arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz Qyburn titka, amit "kiderített" a kismadarakon keresztül. Mindenesetre nem lepődnék meg, ha Cersei az évad végén, így ráfordulva a záró szezonra még egyszer visszakerülne a hatalomba, hogy aztán a végén elbukjon.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6/8

 

 

 

Arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz Qyburn titka, amit "kiderített" a kismadarakon keresztül. Mindenesetre nem lepődnék meg, ha Cersei az évad végén, így ráfordulva a záró szezonra még egyszer visszakerülne a hatalomba, hogy aztán a végén elbukjon.

 

 

 

 

 

Nem Tyrion hollétéről van szó? Nagyon arra utalt, hogy Qyburn jelentőségteljes nézése után rögtön a nevető Tyrionra vágtak…

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Nem Tyrion hollétéről van szó? Nagyon arra utalt, hogy Qyburn jelentőségteljes nézése után rögtön a nevető Tyrionra vágtak…

 

 

 

 

 

Az azt megelőző jelenetsor viszont Cersei tárgyalásához és szorult helyzetéhez kapcsolódik, amiből Tyrion nem tudom, hogy tudná kihúzni. Meg "old rumor"-t mond, ami szerintem nem Tyrionra vonatkozik, hanem valami régebbi dologra. Itt nekem Gendry jutott először eszembe, akit már régen láttunk, hogy esetleg őt behoznák a történetbe, bár aztán ezt elvetettem, mert ugyan jó lenne, de nem tudom Cerseien hogyan segíthetne.

Viszont olvastam egy teóriát, miszerint Qyburn megtalálta a futótűz tartalékokat, amivel anno Aerys Targaryen aláaknázta a várost még Robert lázadása idején. Az még inkább illene az "old rumor" kategóriába. :) Ja és ezzel Cersei megint visszakerülne a hatalomba, ha elsöpri a Hitet, mondjuk felrobbantva Baelor szentélyét.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT 6/8

 

 

 

Végre lezártuk Aryának ezt a szálát, ami már így a végére egyáltalán nem tartozott a kedvenceim közé. Ahogy kezelték a karakterét nem tetszett, de a végén ez a párbaj Waif ellen azért valamicskét kárpótolt. Egyrészt Waif igazi terminátorként közlekedett Arya üldözése során, ami nagyon hangulatos volt így, de ahogy az egész tudatosan fel volt építve itt a végén, hogy Arya elcsalta Tűhöz és utána "eloltotta a villanyt", amivel ő taktikai előnyben volt Waiffel szemben, aki Aryával ellentétben nem harcolt vakon. Legalábbis Aryának ez a vakságos szála itt abszolút kifizetődő volt a végén az ő nagy harcában Waiffel.

Az kifejezetten érdekelne és örültem is neki, hogy valakinek eszébe jutott, hogy mi lehet Westerostól nyugatra, bár kötve hiszem, hogy Arya tényleg el fog utazni odáig.

 

A másik, ami tetszett az az, hogy Sandor Cleganet nem csak azért hozták vissza, hogy a testvérével harcoljon Cersei tárgyalásán, hanem inkább a nagyobb harcban a Tél és a Mások ellen lehet bevetni.

Tyrionék most inkább untattak, az a kis könnyed jelenet a viccmeséléssel nem nagyon mosolyogtatott meg. Dany belépője jó volt, bár szerettem volna hajókat felgyújtó sárkányokat látni. Mindenesetre érdekes, hogy Varys elmegy és megjelennek a támadó mesterek, bár nem hiszem, hogy valójában köze lenne hozzájuk.

 

Jaime és Brienne jelenetei is jók voltak. Nem voltam biztos benne, hogy merre viszik el Jaime karakterét. Azt az ívet, amit elindítottak vele, még pont Brienne-el évekkel ezelőtt, azt most elvágják, vagy tovább viszik. Ha tényleg bekatapultálta volna a csecsemőt a várba, akkor azt hiszem arra a változásra a személyiségében, ami Briennel elkezdett benne érlelődni, pontot tehettünk volna. Így lehet, hogy csak blöffölt, mindenesetre végeredményben vérontás nélkül sikerült elfoglalni a várat és talán még Jaime és Brienne is találkozhat, másrészt Jaime még talán visszaérhet a fővárosba is Cersei tárgyalásáig.

 

Megvolt Cersei nagyjelenete is Lancelel, bár az éved előzetesében ez valahogy badassebbnek nézett ki. Itt kicsit előjött a gore lover énem és megnéztem volna, ahogy letépi azt a koponyát a Hegy. Ügyesen sakkozott a fősepton, bár hozzáteszem ezt a trial by comatot jogi szempontból régebben is egy baromságnak tartottam. Arra nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz Qyburn titka, amit "kiderített" a kismadarakon keresztül. Mindenesetre nem lepődnék meg, ha Cersei az évad végén, így ráfordulva a záró szezonra még egyszer visszakerülne a hatalomba, hogy aztán a végén elbukjon.

 

 

 

Nekem ebben az évadban ez volt az első rész ami felemás volt. Voltak jelenetek amik tetszettek, voltak amik kevésbé. Viszont a következő rész előzetese valami egészen elképesztően néz ki. (csak magát az előzetest tettem a spoiler gomb mögé)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Nekem ez a Feketehalas szál végül nem jött be, hisz semmilyen téren nem jutottunk előrébb (hacsak nem jelenik meg a semmiből Stoneheart). Jamie mehet vissza Kiráylvárba, mintha mi sem történt volna. Brienne mehet vissza Sansához mintha mi sem történt volna. Zúgó ismét a Frey-eké, mintha mi sem történt volna. Egyedül a két Tully sorsa lett lezárva, de ezzel nem vagyunk sokkal előrébb. Én személy szerint örültem volna, ha a Feketehal végül Jon és Sansa mellett kötött volna ki, mert mint hadvezér még használható lett volna (nem mellesleg meg nagyszerű karakter, akinek minden pillanata aranyat ér)

 

Nem mellesleg a könyvben

Zúgó eleste után is tovább küzdött (sőt megszöktette Robb feleségét, akit a könyvekben nem vittek el az Ikrekhez, nehogy a Frey-ek sértésként vegyék, így túlélte a Vörös nászt)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Nekem ez a Feketehalas szál végül nem jött be, hisz semmilyen téren nem jutottunk előrébb (hacsak nem jelenik meg a semmiből Stoneheart). Jamie mehet vissza Kiráylvárba, mintha mi sem történt volna. Brienne mehet vissza Sansához mintha mi sem történt volna. Zúgó ismét a Frey-eké, mintha mi sem történt volna. Egyedül a két Tully sorsa lett lezárva, de ezzel nem vagyunk sokkal előrébb. Én személy szerint örültem volna, ha a Feketehal végül Jon és Sansa mellett kötött volna ki, mert mint hadvezér még használható lett volna (nem mellesleg meg nagyszerű karakter, akinek minden pillanata aranyat ér)

 

Nem mellesleg a könyvben

Zúgó eleste után is tovább küzdött (sőt megszöktette Robb feleségét, akit a könyvekben nem vittek el az Ikrekhez, nehogy a Frey-ek sértésként vegyék, így túlélte a Vörös nászt)

 

 

 

Sajnos én már belefutottam egy kémjelentésbe, ami lelőtte az utolsó részeket (beleértve a mostanit is). Nem fogok semmit lelőlni, de egyáltalán nem áll vissza minden az eredeti állapotába. Zúgó ostromának pont az a jelentősége mint a könyvekben is: maga az ostrom teljesen jelentéktelen, baromi hamar lezárul viszont bizonyos helyre visz bizonyos karaktereket, ami viszont nagyon komoly kihatással lesz a nagybani sztorira.

 

A Feketehal off-screen halála viszont nekem nagy csalódás volt. Még azt is eltudom képzelni hogy felvették a szinésszel az utolsó akció jelenetét csak nem sikerült jól. A szinész elmúlt 70 éves. Akárhogyis sajnálom hogy az ő története így zárult le. Még talán lehetne egy kis esélye annak hogy valójában él és nem igaz hogy meghalt de ennek nem sok értelme lenne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Varys szerintetek hová ment? Az 5. könyv végén történtetekhez vagy valahova máshova?

 

 

 

Szerintem Dorne-ba. Bár még nincs nyilt háború a déli királyság egyértelműen szemben áll a Vastrónnal és épp ezért valszeg az egyetlen igazi szóba jöhető nagy szövetségesük. Szerintem amikor Dany megérkezik Westerosra Dorne-ban fog először partra szállni

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, ki hogy van vele, de szerintem ez az epizód rettenetesen lett megrendezve.

 

Jön a nagy leszámolás Feketehallal. Ja, meghalt offscreen. Igaz, vagy három rész ment el ezzel, itt is kapott egy felvezetést, de ennyi. Nem tetszik, kedves néző? Hát kapd be a bal herémet.

Jön a nagy leszámolás a Lelenccel. Ja, meghalt offscreen. Ez pláne csúcs volt úgy, ahogy zárult. Épp már a lelke folyt ki a sebén, de azért győzött. Hogy? Ja, hát csak úgy. Nem tetszik? Hát kapd be a jobbat is!

Nagy a béke Meereenben. Ja nem, offscreent előkerült a semmiből a mesterek egy flottája.

A rész érdemi része offscreen történt. De az Assassin's Creedezés király volt. Meg a Véreb akciója.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nekem a katonának öltözött ürge igen, mert ő az első évadban szerepelt a megmentettek között. Plusz a nő, aki meg a legutóbbiban.

 

 

 

Durva hogy a csajra nem emlékszem tisztán. Utánanéztem IMDb-n és láttam hogy a múlt heti részben volt az ötödik feltűnése. Akkor pláne kéne emlékeznem rá. A nevéről az ugrott be hogy talán valami kommandós egységben akciózott de abban se vagyok biztos. Az már nem ugrik be hogy mik történtek vele.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, ki hogy van vele, de szerintem ez az epizód rettenetesen lett megrendezve.

 

Jön a nagy leszámolás Feketehallal. Ja, meghalt offscreen. Igaz, vagy három rész ment el ezzel, itt is kapott egy felvezetést, de ennyi. Nem tetszik, kedves néző? Hát kapd be a bal herémet.

Jön a nagy leszámolás a Lelenccel. Ja, meghalt offscreen. Ez pláne csúcs volt úgy, ahogy zárult. Épp már a lelke folyt ki a sebén, de azért győzött. Hogy? Ja, hát csak úgy. Nem tetszik? Hát kapd be a jobbat is!

Nagy a béke Meereenben. Ja nem, offscreent előkerült a semmiből a mesterek egy flottája.

A rész érdemi része offscreen történt. De az Assassin's Creedezés király volt. Meg a Véreb akciója.

 

 

Egyetértek. Bár az Arya-s dolog nem annyira zavart, mert ott legalább fel lett vezetve hogy tud vakon harcolni és teljes sötétségben küzdöttek, plusz legalább mutatták a csaj lemetszett arcát, de úgy hogy ez az egyébként kicsit olcsó megoldás egy részben volt a Feketehal off-screen halálával elég gázul jött ki, plusz igen a mesterek támadását is jobban előkészithették volna. Remélem az utsó két rész kárpótol majd minket és jönnek az érdemi konkluziók. A trailer alapján a bizakodás nem alaptalan.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ebben az évadban ez volt az első rész ami felemás volt. Voltak jelenetek amik tetszettek, voltak amik kevésbé. Viszont a következő rész előzetese valami egészen elképesztően néz ki.

Megnéztem korábban az előzetest, és nagyon tetszett, némi agyalás:

 

Nem lehetséges, hogy Shireen halála mégsem megy feledésbe, és itt lesz jelentősége? Valahogy annyira értelmetlen volt, és korábban minden királyvér feláldozása számított, ha jól rémlik. Valakin kell, hogy segítsen a halála, ha már az apján nem, ami egyébként is duplán volt természetellenes... Akár azért sem segíthetett az áldozat akkor.

 

 

Mostani részhez

 

Közben lehet, hogy beugrik Királyvárba is, megtenni azt, amit a könyvben is megtett. Az ő kapcsolataival simán megteheti, és jó előkészítése lenne a háborúnak

 

 

Westeros jó célpont lenne Varysnak, mert legalább visszakerülne oda, ahova való.

 

A több offscreen halál kissé felidegesített. Miért nem tudták mutatni Brynden halálát? Ha már egyszer megalapoztak annak, hogy berozsdásodott, nem lett volna gáz, ha pocsék harcosként látjuk, vagy legalább a harc végét mutathatták volna. Azért még reménykedem, hogy életben van, bár nem sok értelme van.

Dany belépője önmagában oké volt a többi karakter szempontjából, csak nem az övéből. Jah, felbukkant néhány másodpercre, aztán mögötte láttuk a sárkányát repülni, nekem ez egy kissé gázos volt. Lehet, hogy anyagi okból nem tudták a jelenetet normálisan megcsinálni, de akkor meg legalább ne csak bénán állt volna ott szó nélkül.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, teljesen egyetértek és plusz egy adalék ehhez:

 

 

A Tyrionék viccet mesélnek mekkora gáz jelenet már?

1) Semmi értelme az egésznek, céltalan, nem visz semerre és a szövegkönyv sem volt olyan 5*

2) Időt is veszítettünk vele

3) Ikeás bútorok közt múlatják az időt, totál kidobott az egész hangulatból.

 

Egyébként szerintem Tyrionnal az egész évadban nem tudtak mit kezdeni. A mesterekre vonatkozó terve is zseniálisan bejött, mint ahogy arra lehetett is számítani. Nagy csalódás volt ez a rész, bízom benne, hogy az utolsó kettőre tényleg belehúznak!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT S05E08

 

Azért ez a rész odab*szott keményen. Nehéz szavakat találni rá. :o

 

 

Végre semmi buzulás, semmi aberráltság. Ha ezek a kék szeműek elszabadulnak akkor az egész eddigiek csak kisded játékoknak fognak tűnni.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A mesterekre vonatkozó terve is zseniálisan bejött, mint ahogy arra lehetett is számítani.

 

 

 

 

De ezzel most egy olyan helyzetet teremtettek, amiben össze lehet kapni a szálakat. Mondjuk, ha legyőzik a mestereket, akkor egyrészt ezt a problémát kipipálhatnák, szereznének hajókat Westeroshoz, másrészt Theon és Yara segíthetne Danynek a győzelemben, ezzel megszerezve a bizalmát.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most néztem meg a hatodik évad harmadik részét, de eddig még nem ingott meg. :) Na majd később akkor.

Ha behozol minket és eljutsz a nyolcas részhez érdemes megnézni

az előzetest ami a jövő hét hétfői részhez készült. Egyébként a teljes évados költségvetés mintegy harmadát erre az epizódra költötték :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.