Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Na jól van akkor, én már Rideghonnál is keresgéltem az államat.

 

Az előző rész nekem összességében nem tetszett (eddig záróvizsgáztam, így idő híján csak tegnap néztem meg), úgyhogy most nagyok az elvárásaim.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

 

Abszolút hozta a rész, amit vártam. Remek csata, fantasztikus látványvilág... és hát a végeredmény is az volt, amire számítani lehetett. A kedvenc jelenet nálam az volt, ahogy Jon Snow feltör a testek alól, ebben volt némi szimbolizmus is. Ahogy a vérben, hullákban és kifordult belekben dagonyáztunk az már-már a Ryan közlegényt juttatta eszembe. Jól meg voltak koreografálva a csatajelenetek, ugyan azt a hullahegyet egy kicsit én is túlzásnak éreztem, de összességében egyáltalán nem zavart, vagy dobott ki a csata hangulatából. Az így is nagyon súlyos, véres, brutális volt.

A végén az is tetszett, hogy Ramsayt így írták ki. A saját kutyái ölték meg, ami az abszolút megsemmisülés volt a számára. Gyakorlatilag semmi hatalma nem maradt, még a kutyák fölött sem és az uralma is csak annyira volt erős, amilyen erős kézzel fogta az embereit. Ez kicsit paralel volt a rész elején Meereenben látottakhoz, ahol a mestereket otthagyják az őrök. Apropó Meereen most nagyon rendben volt, a múltkori részhez képest. Jók voltak a párbeszédek, a mesterek és Dany, vagy éppen Yara és Dany között (gyorsan elintézték ezt a Greyjoy - Targaryen szövetséget is és végre indulhatnak Westerosra), az akciójelenetekben végre megkaptuk azt, amire a következő évadban számíthatunk (három sárkány harcol egyszerre) és talán Dany végre bekapcsolódik a nagy játszmába (ahogy Tyrion emlegette az előzetesben). Igazából itt csak az maradt bennem kérdőjelként, hogy a sok teóriával tűzdelt Sons of the Harpy szálat, akkor most annyival elintézték, hogy a dothrakiak legyakták őket és kész?

Most már jöhet az évadzáró, ahol látni akarom, ahogy Daenerys megindul Westeros felé, a Mások meg megindulnak a Fal felé.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez egy hálaisten epizód volt.

 

Nem értek Westeros térképszetéhez (konkrétan lesz*rom, ha az égből estek volna alá Kisujj emberei, attól is kihagyott volna egy ütemet a szívem). Azt sem értem, miért komikus vagy lehetetlen háromezer hullából halmot rakni, és nem vagyok olyan nagy középkori hadiszakértő sem, mint itt néhányan, de így is levágtam, hogy ez a csata k*rva király volt. Igen, el lett cseszve. Erről szólt a dolog. Világosan meg lett mondva, hogy Ramsay-nek kell nekimennie Jonéknak, erre Jon belesz*rt a ventilátorba, felrúgta a magasba a tervet és halálba menetelt, mögötte az embereivel. Jon konkrétan megmutatta, hogyan kell mindent elcseszni.

Nem ment semmi a haditerv szerint? Hát ja, talán azért, mert amint Jon megindult (még az észsovány rőt szakállú is levágta, hogy ez így nem lesz jó), a haditerv ment a kukába. Onnantól már mindenki csak egyvalamit tett: vágta, akit ért. Ramsay meg valószínűleg eleve nem haditervekkel a tarsolyában állt oda ki, hanem a sok lúd disznót győz elvet követte - plusz konkrétan csokizott a saját emberei fejére. Van ott még, ahonnan ezek jöttek.

Ja, hogy aztán még átláthatatlanná is vált a dolog? Hát van ez így, amikor mindenki nyakig sáros, véres, beles, sebes, meg még ki tudja, mi ragadt ott rájuk, aztán nemhogy a logókat nem látni, már az arcok sem megkülönböztethetőek. Így elég nehéz átlátni egy csatát és érdemben hadmozdulatot kommandírozni. Pláne, hogy azon a ponton már tök mindegy volt. Ott már csak a győzöl vagy megdöglesz elv érvényesült. Ez érvényesült attól kezdve, hogy Jon megindult.

És ez egyáltalán nem komikus. Ilyen egy csata! Amikor nyakig állsz a trutymóban, mindenfelé hullanak az emberek és kaszabolnod kell, hogy te is életben maradj, a dolgok összefolynak, átláthatatlanná válnak, kicsúszik az ember kezéből az irányítás és már csak az ösztönök maradnak. Ez a reális, nem az a görcsös logikai és taktikai követelőzés, amit a fotelben könnyű művelni egy sör mellett.

Ebben a csatában pedig ez volt a legszebb. A főhős elbatyarintotta. Nem hallgatott a húgára, nem követte a tervet, kitört belőle a G. I. Joe és elb*szta. Sok ember halt meg Jon miatt, és kis híján elvesztette Derest. Mázli, hogy Sansa ügyködött a háttérben. Azért viszont megdorgálnám a kisasszonyt, hogy miközben Jont cseszegette, amiért az hadba indul, elfelejtette leközölni, hogy talán van talonban egy erősítés. Talán, ha ezt elmondja, akkor teszem azt Jon még vár kicsit. Bár tény, így hatásosabb volt a jelenet. Igazi hőseposzi momentum.

És végre megdöglött az a mocsok Ramsay! :rock: És méltó halált halt. Kutyakaja lett, igen! És Sansa tálalta fel, háromszoros hurrá! :yeah:

És végre Tyrion is elemében lehetett, végre volt partnere, egy vele egyenjogú, hozzá felérő. Nem ex-rabszolgákkal meg kiskatonákkal kellett vicceskednie, hanem komoly dolgokkal foglalkozhatott egy olyan ember társaságában, aki ha nehezen is, de legalább tovább lát a saját orránál. Hamar gyorsan rendet is vágott ebben a hirtelen jött, és most aztán már tényleg feleslegesnek ítélhető csatában. Nagyon baba, szép és látványos volt, de a nagy képet tekintve abszolút fölösleges. Mert oké, kaptak flottát... Csak öt perccel később kaptak egy másikat is, ingyen. Ez az egész csata, mintha csak kalandos közjáték lett volna, egy kis akció a nyugiban, de pont egy akciódús részt nyitni... Nos, mint mondtam, ütős volt, szóval nem nagy a gond, csak olyan fura. Másra is elüthették volna az időt.

Ettől függetlenül persze zabáltam. A látvány az konkrétan lekapta az államat és a földre tette. A Warcraft alkotói megnézhetnék, hogyan is kell kinéznie ilyen jeleneteknek. Szóval ez nagyon baba epizód volt, még pár ilyet. Ezek után kíváncsi vagyok, mit várhatunk az utolsó felvonásban.

Tippre: Dany-ék megindulnak Westeros felé és ledózerolják a vasszigeti haddelhadat, pontot tesznek a verebek kérdésére, kiderül, kicsoda Jon Snow, megmurdel a dögös-vörös is. És Cersei a levegőbe repíti Királyvárat (már többször is szóba került az a Futótűz cucc, nagyon sulykolják az emberekbe), ezzel véletlenül megölve Jaime-t. Vagy Királyvár felrobbantása után Jaime leböki Cerseit. Bár én az előbbit írnám meg. :D Vagy úgy írnám meg, hogy Jaime-nek újra meg kelljen mentenie Királyvárat a pusztulástól, és ezúttal Cerseit kell leböknie... :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a Hardhome-t nálam nem előzi meg, ez így is nagyszerű rész volt.

 

 

Remekül visszaadta a brutális középkori csaták hangulatát, a bűzös-mocskos kavalkádot, az ész nélküli vérengzést. Beszakadt koponyák, átszúrt testek, hullák halmokban. Ez mind nagyon rendben volt. És Ramsay halála... :D Jajj, féltem, hogy olcsón megússza, de szerencsére nem. Eleve én a nagytestű kutyáktól valamelyest mindig is féltem, tehát áttudtam érezni ennek a jelenetnek a kegyetlenségét.

 

Jon mint hadvezér nem igazán brillírozott, igazából ha nincsen az Arryn-felmentő sereg, akkor vége is a kis felszabadító hadjáratnak. Én is remélem, hogy Kisujj serege a Manderlyk segítségével jutott Északra (ha jól emlékszem a castingnál volt olyan karakterleírás, amely illett Lord Manderly-re). Talán a következő rész ezt tisztázza. És ahogy Bomarr írta, a Boltonokhoz való lojalitást a rettegés tartotta egyben (lásd az előző évadban Lord Cerwyn megnyúzatását), így nem meglepő, hogy Ramsay uralma kártyavárként omlott össze. Jelképes, hogy a legvégén a vérebei is "elfordultak tőle".

 

Ahhoz képest, hogy a sorozat elején mennyire idegesített, mára már Sansa lett az egyik kedvenc szereplőm. A következő évadban érik a Davos-Melisandre leszámolás, őrölük, hogy ez a Shireen-szál nem lett elfelejtve.

 

Meeren is rendben volt, jók voltak a párbeszédek, de igazából semmi extra. A hangsúly most Északon volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ezek röviditettek lesznek a hírek szerint. Most az a terv hogy jövőre jön egy hét részes utána pedig egy hat részes évad, ami lezárja az egészet. Az egyik ok, hogy alig van idejük egy év alatt tiz rész leforgatására. A mostani rész utolsó 20 percét három hétig forgatták, de úgy hogy először úgy tűnt, hogy csak két hét lesz rá. Rengeteg szervező munka és alkudozás kellett ahhoz hogy a forgatást ki tudják tolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Brutál jó az a rész, amikor az első harapásnál Sansa már épp elfordulna, de aztán mégiscsak végignézi Ramsay halálát. Sansa mutatta be az egyik legnagyobb karakterfejlődést a sorozatban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ezek röviditettek lesznek a hírek szerint. Most az a terv hogy jövőre jön egy hét részes utána pedig egy hat részes évad, ami lezárja az egészet.

Régebben még 3.évad táján mikor bekapcsolódtam nézni akkor úgy gondoltam hogy milyen jó lenne ha majd egy filmmel/filmekkel zárnák le a sorozatot egy epic csatával Király visszatér szerűen. De a tavalyi 8.rész után és a mostani rész után már az gondolom semmi szükség rá (bár azért megnézném hogy mit tudnának kihozni a széles vásznon) mert már TV-ben is megtudják alkotni. Viszont a mostani rész még jobban megemelten azt a szintet amit majd elvárok a végén egy EPIC csatáttól a másokkal,sárkányokkal és sokkal több drámával és még keservesebb győzelemmel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Aragorn pont hogy még Havas Jonnál is rosszabb. Jon pontosan tudja a csata előtt hogy miként kéne lemenjen a csata csak aztán az érzelmei elragadják amikor végig kéne néznie a testvére legyilkolását. Ehhez képest Aragorn feláll a seregével szép kör alakzatba majd végignézik ahogy körbekeritik őket... valószinüleg egyszerüen zokni a témához. De legalább jól kardozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki itt ajánlotta régebben(talán Wilde :) ) a Peaky Blinders című sorozatot, elkezdtem nézni, tényleg jó kis sori, bár kicsit finomabb hangvételű, mint a Gengszterkorzó, valamint számomra kicsit rontja az összképet a nem korhű aláfestő zenék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Jon-nak hadvezérként még van mint tanulnia hogy felérjen Aragorn-hoz, majd talán a 8.évadban már menni fog neki az is.

2SNlWFI.jpg

 

 

Itt a többi a múltkori részből (az utolsó azért jó, mert mutatja, hogy mennyivel másabb a "happy ending" a két sorozat között :D )

 

bd81c06a6a466749d3398dac758edb29.jpg

 

493cd440ba2995262c4192bec52553cd.jpg

 

863db80194b48d393bd5eea745b6460c.jpg

 

a31c2154a7b9d56eaf6528cf0bf1dc6f.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Aragorn célja ott csak a figyelemelterelés volt.

 

Meg az életben maradás gondolom. Ez utóbbi célhoz nem igazán igazodott a stratégia. Csak azért mert a figyelmet akarták elterelni azért még nem kellett volna úgy felállni hogy minél hamarabb minél több katona halljon meg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Meg az életben maradás gondolom. Ez utóbbi célhoz nem igazán igazodott a stratégia. Csak azért mert a figyelmet akarták elterelni azért még nem kellett volna úgy felállni hogy minél hamarabb minél több katona halljon meg.

 

 

Az életbe maradás már nem volt cél akkor. Akkor az már nem számított. És azt hogy körbevették az se nagyon számított mert vagy 20x többen voltak az orkok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az életbe maradás már nem volt cél akkor. Akkor az már nem számított. És azt hogy körbevették az se nagyon számított mert vagy 20x többen voltak az orkok.

 

De ha hamar meghalnak akkor már nem tudják a figyelmet elterelni. Csak akkor megy a figyelemelterelés ha minél tovább kitartanak. Ezért nincs értelme hogy még csak nem is próbálkoznak azzal hogy legalább ne a legbénább alakzatban álljanak fel.

Egyébként a film hangulatába beleillik szóval különösebben nem zavar. Csak nem hiszem hogy Jonnak Aragornról kéne példát vennie :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

De ha hamar meghalnak akkor már nem tudják a figyelmet elterelni. Csak akkor megy a figyelemelterelés ha minél tovább kitartanak. Ezért nincs értelme hogy még csak nem is próbálkoznak azzal hogy legalább ne a legbénább alakzatban álljanak fel.

Egyébként a film hangulatába beleillik szóval különösebben nem zavar. Csak nem hiszem hogy Jonnak Aragornról kéne példát vennie :)

 

 

GoT és Gyűrűk Ura spoiler

 

 

Már azzal hogy megjelentek váratlanul a kapunál elérték a figyelem felkeltést. És mikor ezt kitervelték már akkor tudták hogy a halálba menetelnek.

Itt a jelent:

 

De hogy nem legyen offtopic Jon igen is példát vehet Aragornról. Mert sorsuk nagyon hasonló. Mind2 egy királyi sarj elveszett örököse. Akiknek a folyamatok hatására kellett azzá válni akik ők valójában. Egy vezéré és majd egy királyá. És megmenteni egy romlott világot és majd újjá építeni. Ezt Aragorn elég jól megoldotta. Jon-nál még nem tudjuk végét de eddig hasonló utat járnak be.

 

 

 

 

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudja valaki van e valahol az 1974es majmok bolygója sorozathoz magyar felirat?

Szeretném megnézni de sehol sem találok hozzá.

Emlékszem amikor gyerekkoromban az RTL. Klub levetített belőle két részt összevágva majmok bolygója 6 néven az kimondottan tetszett. Sokáig azt hittem tényleg 6 részes a régi majmok bolygója :D

De ezt a változatot se találom sehol pedig ha jól emlékszem szinkronnal ment.

Most belenéztem a sorozatba és nem tűnik olyan gagyinak. A látványvilág nem sokkal gyengébb a filmeknél. A maszkok meg szinte ugyanolyanok. Nem is értem hogy bukhatott meg :o

A történetről nem tudok beszélni mert kellene a felirat.

Ismeri valaki a sorozatot és egyáltalán létezik hozzá magyar felirat? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PoI befejező rész: néhol furcsa volt, néhol pedig szép, kb. azt hozta, amit egy ideje vártam. Sajnálom, hogy véget ért, jó volt nézni :)

 

Harold haláláért jobban haragudtam volna, de John is életben maradhatott volna :( Annyira jó páros voltak!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kezdetekben…

A Mennyekből letaszított angyalt, Lucifert,

arra kárhoztatták, hogy

mindörökké a Pokol ura legyen.

 

 

Amíg úgy nem döntött, hogy vakációzni megy...

 

 

Ez a Lucifer bevezetőszövege, és mindent elmond arról, mire készüljön az, aki leül eme, egyelőre 13 részes sorozat elé. Imádom az elborult koncepcióval bíró sorozatokat, ennek pedig eléggé az. Hogy a fentieket bővebben kibontsam, Lucifer egy nap úgy dönt, elege van az apja által rátestált melóból és hátrahagyva a poklot, vakációra megy Los Angelesbe, ahol nem csak kellemes meleg van, de a sok sztár, ügyvéd, bankár, producer, a maffiózók és bűnözők, szépreményű fiatalok és tivornyák közepette még valamelyest otthon is érezheti magát. Csak aztán belekeveredik egy lövöldözésbe, és összehozza a sors egy rendőrnővel, aki különös hatással van rá. Hogy rájöjjön, mi okozza ezt a hatást, partneréül szegődik. Párosuk ugyan nem tér el a Castle és Beckett, Mulder és Scully, Booth és Bones, Jane és Lisbon vagy a Dempsey és Makepeace felállástól (magabiztos, szabályzatkedvelő nő, laza, mindenre fittyet hányó férfi), és maga a széria is a heti egy ügy felállásra épít laza átívelő szállal, a tény, hogy a páros egyike bárkiből képes egyetlen pillantással kiszedni a leghőbb vágyait és amúgy halhatatlan, érdekessé teszi Chloe Decker és Lucfer Morningstar kettősét.

Persze a sorozat igazi báját maga Lucifer adja, aki még csak nem is rejti véka alá, hogy ő az ördög, bár senki sem hiszi ezt el, és pont annak nem tudja bebizonyítani, akinek a legjobban szeretné. Tom Ellis szinte lubickol a szerepbe, vidám, laza, lendületes, egy ilyen ördög esetén bárki szívesen menne a pokolba... Legalábbis a felszínen, mert tud ő kegyetlen és rémisztő is lenni. Viszont ami igazán megnyerő a sorozattal kapcsolatban, hogy nem gonosz. Sőt, kifejezetten dühíti, hogy minden rosszért, minden gonoszságért őt teszik felelőssé, miközben ő csak a világ első börtönigazgatója és ítélet végrehajtója.

A történethez persze hozzájárul még pár - a koncepciónak megfelelően kifordult - szereplő. Lucifer pszichológusa(!!!), az élvezeteket titkon élvező angyal testvére, szexi démon testőre, plusz Decker elbűvölő és roppant okos kislánya, valamint elsőre tetűnek tűnő, de egész jófej ex-férje. Mindez a sok-sok különleges figura érdekes kavalkádot hoz létre konspirációval, sok-sok humorral és felhőtlen szórakozással, amiben az ördög emberi oldalával ismerkedik és a Földön teszi azt, amit a pokolban kellene: megbünteti a bűnösöket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is.

 

A sátán beugrik a szektás sátánbulira. Már eleve abszurd, hát még az, hogy mennyire felháborodott a sok marhaságon. :lol: Viszont tuti, hogy az ajtónálló egy életre hívő lett.

A kislánnyal közös jeleneteit is nagyon bírta. "Tessék, hozd vissza. Meghaladja a képességeit a feladat?"

- Mit kérsz, tortát?

- Pénzt.

- Tetszik a stílusod. :D

 

Nagy arc ez a sátán. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.