Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A legjobb szó rá az addiktív. :D Én az első rész után imádtam, és alig bírom kivárni hétről hétre. SZÁMOMRA kicsit a gyűrűk ura és a katedrális keveréke. Értsd: hasonló környezet mint a Gyűrűk Ura, látvány, királyságok, (talán lények), és akkora a sz-rkavarás mint a Katedrálisban. Szóval egy izgalmas sori, jó karakterekkel, gyönyörű látvánnyal és egy biztos 2. évaddal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Game of Thrones pontosan milyen jellegű sorozat? A tartalomból nem lettem sokkal okosabb, az előzetes viszont nem ígér rosszat. Lehet, hogy a "nagy szünetben" érdemes lenne elkezdenem. :hmm:

Az egyik legjobb fantasy regényciklusból készült sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Juhúúú GoT 3! :) Már alig várom, hogy este meglessem.

 

Amúgy nem tudom mondtam-e, de darálom a Chuck 4. évad 2. felét. :D És tetszik. Ugye eddig voltak fenntartásaim, azért is hagytam abba a 11. rész körül, de most kifejezetten élvezem. Sokkal lazábbak a részek, több a poén,kevesebb a kapcsolati szenvedés, és minden egyes rész olyan mintha egy egész film lenne. Legalábbis ilyen érzésem van. Most néztem meg a Cat squad részt, és ott a látvány se volt semmi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretnék segítséget kérni. Volt anno a TV-ben egy olyan sorozat melyben a srác Démonokat próbált elkapni. Régen rendőr volt, egyik alakalommal megerőszakolták a feleségét, majd megölték. Miután megtalálta a neje gyilkosait, bosszúból megölte őket. Pár napra rá ő maga is meghalt. Pokolra került, ott Lucifer fel ajánlott neki valamit, cserébe kapja el a megszökött Démonokat. Csak akkor tudta vissza juttatni őket a Pokolba, ha a szemüket egy villa szerű valamivel ki szúrta.

Legyetek szívesek segítsetek.

 

Előre is kosss mindenkinek!

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még csak nem is rémlik, de jónak hangzik. :D

 

GoT 3:

Ez a rész is állat volt. Nagyon meg vannak írva a párbeszédek és nagyon jó beszólások vannak benne.

 

Targarien gyerek asszem szívta a dolgot, mert nem hiszem hogy tud majd a huga nélkül bármit is parancsolni a khalnak. mondjuk megértem, mert a csajszi nagyon adja... :D De szépen telik az idő is.

Királyvár: hát ott is megy a sz-rkeverés. Remélem Stark tesz egy kis rendet és még a királyt is helyre kéne tenni, mert ez így nem állapot. Csomó új karakter jött be, és a franc sem tudja, hogy ki kivel van valójában jóban, kapcsolatban és kiben lehet bízni. Arya remélem levág majd valakit ha ennyit belefeccölnek a kiképzésébe. :)

És hát a fal. Hatalmas jó lett! Iszonyú feelinges. És ha tényleg jön a tél, akkor itt lesznek csúnya dolgok. Az a lift besz-rás. :D Kicsit pullnék benne.

A Lenistereket meg... kinyírnám és feltűzném a fejüket egy karóra... :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeretnék segítséget kérni. Volt anno a TV-ben egy olyan sorozat melyben a srác Démonokat próbált elkapni. Régen rendőr volt, egyik alakalommal megerőszakolták a feleségét, majd megölték. Miután megtalálta a neje gyilkosait, bosszúból megölte őket. Pár napra rá ő maga is meghalt. Pokolra került, ott Lucifer fel ajánlott neki valamit, cserébe kapja el a megszökött Démonokat. Csak akkor tudta vissza juttatni őket a Pokolba, ha a szemüket egy villa szerű valamivel ki szúrta.

Legyetek szívesek segítsetek.

 

Előre is kosss mindenkinek!

Brimstone - Pokoli szolgálat volt a címe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

Basszus, Eddard egy merő szerencsétlenség. Semmi nem jön össze neki :(

Kíváncsi vagyok, ezután mi lesz vele.

A Dhoroék elindultak meghódítani a 7 királyságot, nagyon szupi :D Bár ne olvastam volna velük kapcsolatba hatalmas spoilert :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca

 

 

Szuper volt a mostani rész is :) Marha jó hangulata van az egésznek, mint fantasy messze jobb mint a Gyűrűk Ura. Párbeszédekben ott alázza ahol éri. Sz*rkavarásban meg továbbra is Spartacus hajcsár. :) Mondjuk Batiatust nehéz lesz lefölözni, de hajrá :D Egy apró gondom van, sok a karakter :D Nehéz őket nevük alapján beazonosítani, de múltkorában a HBO oldalán láttam egy jó kis összefoglalót. :) Majd ránézek megint. Aria továbbra is favorit nálam. Bírom a kiscsajt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Game of Thrones 7

 

Végre beindult a történet! Az utolsó négy részen már komolyan elkezdtem unatkozni. Még szerencse, hogy jó a hangulat/diszletek/szinészek mert ezek nélkül nehezen vészeltem volna át, ahogy az x+1-dik szereplő feleleveniti már ki tudja hanyadjára az Őrült király megölését meg a régi nagy tetteket... nem bánom a nosztalgia-esteket, ha mellette közben a jelenben is történik valami, de itt csak nem akart. Nade most végre! És ha már egyszer, akkor nekifutok a történeti szálaknak mi tetszik per pillanat mi nem (könyvet nem olvastam ugyhogy szigoruan a sorozatról:

 

-A Fal - egyelőre ez az egyik legjobb szál, még akkoris ha benne vannak azok a gyermekbetegségek amik úgy általában a sorozatban, tehát a szereplők sablonfigurák akik mindig a sablonjuknak megfelelően cselekszenek (eltudjuk képzelni, hogy pl a jófej-maci külsejü dundi elárulja mondjuk hősünket vagy elkezd kavarni... nem mert ő a jófej-maci... persze én örülök a legjobban ha majd a sorozat esetleg rám cáfol), viszont a fal nagyon jól néz ki, az első epizód első percei nagyon jó feszültséget adnak minden egyes jelenetnek. Ennél a szálnál zavar egyébként a legkevésbé az hogy "tudom, hogy történni fog egy bizonyos esemény, de valamiért egy csomót kell várni rá". Tudjuk, hogy a Mások be fognak indulni, de itt nem bánom, hogy nem kezdenek apritani és van egy kis pauza, mert egyelőre önmagában az Őrség mindennapjai is lekötnek. Túlzás lenne állitani, hogy Jon Snow sorsáért nagyon aggódnék, de a nagybácsi eltűnéséből kifejezetten kiváncsi vagyok mit fognak kihozni)

 

-Ördögfióka-Stark családék - Vegyes. Az Ördögfióka valószinüleg az egész sorozat legjobb figurája. Mind a szinész mind a dumái nagyon jók. Ő az egyetlen akinél pl sose tudni hogy mit fog csinálni mit miért tesz stb. A kavaráson körülötte viszont vonogatom a szömöldököm. Egy feltételezés alapján letartoztatják, miközben lehet tudni hogy ebből simán háború is lehet? Ennél Starkné azért okosabb is lehetne, már ha elakarja kapni aki TÉNYLEG felelős a fia lesérüléséért. A tesója palotája viszont ilyen WTF nálam. Bemennek látszik, hogy totál meg van zakkanva... miért nem állnak odébb? Láthatóan Starknénak is picit kellemetlen az egéz. Nem értem. Meg úgy az egész: nekem kilóg a sorozat low-fantasy jellegéből ez a palota. Valahogy ilyen szines időhúzásnak éreztem, hogy ide is elhurcolták az Ördögfiókát.

 

-Targaryen család - Azt ugye pár résszel ezelött már jeleztem, hogy egyszerüen nem értem, hogy milyen logika alapján gondolta az Őrült király fiacskája, hogy a húga házassága után neki lesz egy barbár-hadserege és úgy tűnik nem véletlenül - ugyanis tényleg nem lett neki. Ez igy mondjuk nem igazán tetszik: a srác ilyen fogyatékos lenne hogy nem látta, hogy ebből semmi nem lesz? De úgy általában egyébként tetszik ez a szál. Hasonló a Falashoz: egyelőre semmi meglepetés nincsen (ki gondolta volna, hogy Drogo végül mégis háboruzni akar majd? Hát mindenki), de leköt mert jó a hangulat. Annak nagyon örülök, hogy itt végre megtörtént aminek meg kell történnie: mennek a háborúba. Hajrá! Nem sok jövőt jósolok nekik, de tuti érdekes lesz.

 

-Királyvár - egész a mostani epizódig ez volt a leggyengébb szál. Amikor Nedék megérkeztek azt vártam, hogy majd mennek agyba-főbe a kavarások és majd csak lesünk ki kicsodát csal tőrbe, ehelyett mindenkiből elöjött a mesélhetnék és ugy isten igazán nem történt semmi. Közben meg jöttek az ilyen bajok, hogy úristen lovagi tornát kell rendeznünk, hogy fogjuk kifizetni... hátha egy ilyen sok-sokszintes palotát állandoan fent tudnak tartani akkor az a tribün/kaja stb. nehogy már megrázza a királyságot. Meg az egész város valahogy nem él: van a pokoli nagy palota aztán meg ilyen kis egyszerübb házikók, de nem érzem, hogy ez a város igazán működne, ahogy mondjuk a Róma sorozat Rómája. Ned meg túl nagy sablon. Az hogy ő a tisztaszivüség nonplus-ultrája egyszerüen nem hiteles úgy hogy benne van a politikai életben. Egy ilyen figura egy mesefilmbe való ahol az ilyen viselkedésnek van értelme, de amit csinál az nem nemes ezek között a körülmények között, hanem szimpla butaság. Óriási szerencse, hogy Sean Bean elvállalta a szerepet - az ő alakitása valamennyire eltudja fogadtatni és minden esetlensége ellenére azért lehet neki valamennyire drukkolni. Ráadásul mint emlitettem ez az epizód nagyon jót tett a "Királyvár"-os szálnak. Nagyon jó volt.

 

Nem vagyok beájulva a sorozattól, de nagyon leköt, ami nálam irtó ritka... talán utoljára a Katedrálist követtem igy nyomon hétről hétre. Ugyhogy minden fentebb felsorolt negativuma ellenére várom a nyolcadik részt és drukkolok, hogy mostantól tartsa azt a szintet, amit a mostanival belöttek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Overkill!!! :lol:

Core -on fent van, onnan szedtem le. :) Nagyon örülök neki, mert régóta vadászom. Szerintem a csillagok háborújához nagyon közel áll a stílusa. Cliff McLane egyértelmű Han Solo előkép. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Core -on fent van, onnan szedtem le. :) Nagyon örülök neki, mert régóta vadászom. Szerintem a csillagok háborúja stílusához nagyon közel áll a stílusa. Cliff McLane egyértelmű Han Solo előkép. :D

Én azt hiszem a Filmmúzeumon néztem végig múltkor, de a felújított filmet is láttam :) Azok a vezérkari megbeszélések a bázison a nagy asztal körül tiszte Csillagok háborúja moffgyűlés feeling :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Orion?? Te jó ég. :D Én akkor régen láttam utoljára, és a suliban mindig megbeszéltük az előző esti részeket. Még most is a fülemben van az a jó kis dalocska, amit a főcímzenéjére költött valaki:

"Felszállt az Orion, benne McLane a parancsnok... ":D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.