Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jó hír a Chuck fanoknak, hogy az utolsó, azaz a sorozatzáró 5x13-as epizód 2 órás lesz! :rock: Viszont sajnos már január 28-án véget érnek kedvenc kémünk kalandjai... :cry:

Nem már, csak 13 rész lesz az évad? :cry: Remélem, legalább valami szép utolsó részt kreálnak hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez a projekt elkészül aligha hátráltatja a most készülő hetedik vagy az azután jövő nyolcadik évad munkálatait, ugyhogy miért ne? Kiváncsi vagyok mit hoznak ki belőle.

Én attól félek, hogy mivel ezek BlockB múvít akarnának és mondták is, hogy nem nagyon akarnák követni a sorozat vonalát, ezért elég sok mindent megváltoztatnának. Még a végén a Doktor kilép a Tardisból, ami már nem is egy telefonfülke lesz, kezében hatalmas sorozatvetővel és kaszálja a Dalekokat, akik úgy néznek ki mint a T800asok a Terminátorban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én attól félek, hogy mivel ezek BlockB múvít akarnának és mondták is, hogy nem nagyon akarnák követni a sorozat vonalát, ezért elég sok mindent megváltoztatnának. Még a végén a Doktor kilép a Tardisból, ami már nem is egy telefonfülke lesz, kezében hatalmas sorozatvetővel és kaszálja a Dalekokat, akik úgy néznek ki mint a T800asok a Terminátorban. :D

Biztos sok mindent megváltoztatnának. De ha választani kell, hogy a jövőbe legyenek csak Doktor Who TV epizódok plusz specialok és más semmi vagy Doktor Who TV epizódok plusz specialok ÉS még egy különálló újragondolt mozifilm is akkor az utóbbira szavazok. Hátha jópofa lesz. Ha meg nem akkor maximum nem fogom többször megnézni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor valószínű, hogy a Walking Deadet, leveszem a listáról, amire felírtam a Doctor Who és a Dexter mellé. Anno láttam a Pilotot, ami nem fogott meg túlságosan, de gondoltam adok neki még egy esélyt (mivel annak idején a Lostal és a Fringe-el is így indultam). Ha az volt a legjobb rész, milyen lehet a többi?... :D

 

 

A Walking Dead-nél nem olyan tragikus a helyzet. Az első évad minden része ütött, baromi izgalmas volt, egy csomó új dolgot tudtunk meg a világról.

A második évad első része is ok, viszont azóta leült, és lelkizések vannak inkább, bár a a 3. rész végén volt egy hatalmas wtf. Reméljük túllendül a sorozat ezen a holtponton. De nehogy levedd a listáról mert szerintem nagyon jó. Minden sorozatnál van mélypont, a Walking Dead sem kerülhette el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hír a Chuck fanoknak, hogy az utolsó, azaz a sorozatzáró 5x13-as epizód 2 órás lesz! :rock: Viszont sajnos már január 28-án véget érnek kedvenc kémünk kalandjai... :cry:

Ez jó, hír, bár én még sokára fogok odaérni. :D Egyébként remek a 3. évad eredeti nyelven, 2 epizód után már meg is szoktam. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hír a Chuck fanoknak, hogy az utolsó, azaz a sorozatzáró 5x13-as epizód 2 órás lesz! :rock: Viszont sajnos már január 28-án véget érnek kedvenc kémünk kalandjai... :cry:

Mikor olvastam, elégedetten biccentettem. Vége lesz és méltó vége. Kevés sorozat mondhatja el ezt a kettőt magáról. Mert vagy félbeszakad, vagy csak abba hagyják, vagy olyan véget készítenek neki, hogy szívedből megölnéd az írókat. Ez a sorozat nagyot alkotott, az NBC is sokat köszönhet neki. A csatorna pedig méltón búcsúztatja, ami egyben tiszteletteljes elköszönés lesz a rajongóktól is. Így kéne (kedves Paramount, Fox).

 

Nem már, csak 13 rész lesz az évad? :cry: Remélem, legalább valami szép utolsó részt kreálnak hozzá.

Szerintem szép keret lesz. Az első évad is tizenhárom részes volt, úgy dukál, hogy a befejező is annyi legyen. Ráadásul eddig ez a tizenhárom rész nagyon jónak tűnik három alapján. Ha marad ez a minőség, még a legjobb évad is lehet ebből.

 

Dzséjt!! Doctor Who Season 4 élménybeszámoló útán sír a lelkem :D

Tegnap szabotált a net, elment, nem tudtam írni. Szóval most akkor...

"Fantastic!"

 

Jó volt ez az évad is. Már az indítás megfogott, azért az űr-Titanicot nem sokan gázolják el. :) Hozzáteszem, az azt megelőző ötödik Doktor találkozása a tizedik Doktorral miniepizód is tetszett (a másik nem), jó lenne még pár ilyen meeting. Mondjuk a kilencedik Doktorral.

Örültem Donnának, nagyon bírtam a The Runaway Bride-ben, és sajnáltam, hogy nem maradt vele. A felvágott nyelve miatt sokkal jobb társa volt a Dokinak, mint Martha, akit kinézetén kívül nem igazán sikerült megkedvelnem (ez a katonásdi meg aztán baromira nem illik hozzá).

Ami az évadban nagyon tetszett, az abszolút a vége. Nem tudom, hogy David Tennant akarta-e otthagyni a sorozatot, vagy az írók gondolták, hogy három évad után már "muszáj" doktort váltani, de tetszett, hogy korán elkezdték bemesélni a váltást, és végig fenntartották a lehetőségét, hogy vagy lesz, vagy nem lesz. Végül persze lett, de ne szaladjunk ennyire előre.

Szóval, az évad vége. Amit én a sorozatokból sokszor hiányolok, az a crossoverek használata (ha van spin-off sorozat), és a régi szereplők sűrű vissza-visszatérése. Hogy maradjak a múltkor megkezdett Stargate példánál, Jonas Quinn úgy eltűnt a hatodik évad után, mintha nem is létezett volna. Még csak nem is említették. És bár az Atlantisban főszereplő lett Carter, Woolsey, McKay, sűrűn feltűnt Landry, kapott szerepet O'Neill, Daniel és Teal'c is, csak egy olyan crossover van, ami azt mondom, kielégítette erre vonatkozó vágyam: Pegasus Project. Ebben mindkét széria mindkét csapata benne van, mindkét fő díszletet használják, mindkét sorozat fő ellensége feltűnik, szóval ilyennek kell lennie. Ezzel kifújt a Stargate. De hasonló a helyzet a Star Trekkel is, ahol szintén csak annyi van, hogy egy-két másik sorozatbeli szereplő néha benéz egy-egy epizódra (csak Worf az, aki főszerepet kapott a The Next Generation után a Deep Space Nine-ban), de például olyan, hogy az NCC-1701-D USS Enterprise teljes legénysége ott grasszáljon a Deep Space Nine-on, sosem volt, pedig a DS9-ban szerepelt az Enterprise, és a Deep Space Nine is szerepelt a TNG-ben. Valamint, ha egy szereplő meghalt, az jó esetben évadokkal később került elő (Voyager Kes), vagy soha többé nem hallottunk róla, annak ellenére, hogy lehetett volna (DS9 Jadzia Dax). És még van pár ilyen példa, de elég is ennyi.

Aztán itt ez a Doctor Who és a negyedik évad. Bár a kilencedik Doctort valószínűleg már sosem látom viszont, de alighogy kitették Martha szűrét (Last of the Time Lords/Voyage of the Damned), négy résszel később már ott is volt újra. És persze, az évadban Donna volt az állandó társ, akit ugye egy évaddal korábban hagytunk el. És amit én nagyon imádtam: Rose! Már az évad elején feltűnt (le is esett az állam), aztán megjelent egy képernyőn (ennyit vettem észre, megjelent még máshol?), és végül beköszönt... Egy k*rrrva nagy puskával. :lol: De a Turn Left, a The Stolen Earth és a Journey's End nem merül ki ennyiben, mert aztán itt a komplett Torchwood csapat Jack kapitánnyal (ez az ürge az első felbukkanása óta kicsit elrongyolódott... kezd hasonlítani Boe arcára :D), és Sarah Jane Smith kalandjai is folytatódnak. K9-el, pici fiával és Mr. Smith-szel. És ha ennyi nem lenne elég, hát kérem, még bekopognak a Dalekok, Davros, Dalek Sec, (korábban a Mester, a Cybermanok), és persze, Rose mama és Rickey... Mickey is. És nem csak cameoznak, hanem fontos szereplők, bőségesen kapnak képernyőidőt, és végül találkoznak! Ekkora crossover/régi szereplők visszatérése hol volt Stargate-ben, Star Trekben, akármi másban? Maximum amikor bevezetnek egy fő sorozatból egy spin offot, de még akkor sem mindig. És ez ugye nem az utolsó eset, mert bár visszafogott mértékben, az The End of Time: Part 2 végén újra ott van mindenki, aki számít.

És milyen szép volt ez a vég. Szép, de szomorú. Egyrészt, elvesztettük a tizedik Doktort, aki bár nem lett a kedvencem (az megmarad a kilencedik), de nagyon bírtam. Bár azt meg kell valljam, megjelenésének elején jobban kedveltem. A végére kiveszett belőle a lelkesedés, a vidámkodás. Nagyon morózus volt, hiányzott belőle a lendület, ami az elején vitte. Persze érthető, sok veszteség érte, nem csoda, hogy a tizedik életére besokallt, de akkor is. Ha most nem megy el, ez a Doki lehet eljut oda, hogy nem regenerálódik már, inkább meghal. Szóval ezért nem lett a kedvencem. A kilencedik Doktor még a regenerálódása előtt is vigyorgott, mint a tök. :D

Ami viszont felvezeti a regenerálódást, az engem jobban elszomorított, mint maga a Doktor átalakulása. Ahogy végigjárta a korábbi társait (Mickey-t fel sem ismertem!), az valahogy azt sugallta: ennyi volt gyerekek. Jön az új Doktor, akinek semmi kapcsolata nem lesz ezekkel az emberekkel, szóval most nem csak a tizedik Dokitól búcsúzunk végleg, hanem Rose-tól, Marthatól, Donnától, Jack kapitánytól, Mickey-től, Wilftől és Jackie-től. Egyiket sem láthatjuk többé, ami ezután jön, az teljesen új lesz. Akár a komplett sorozat vége is lehetne, és mi együtt mondhatjuk a Doktorral: nem akarjuk, hogy elmenjen.

De regenerálódott, a kutya fáját, és itt a tizenegyedik Doktor, aki innét nézve, minden idők legfiatalabb Dokija, és az alapján a két perc alapján baromira nem szimpatikus eddig. Korábban láttam róla képeket, az arca az, ami nekem olyan tenyérviszketőssé teszi, de a feltűnése sem volt valami hatásos, inkább hatásvadász. De majd meglátjuk. Jöhet az ötödik évad. "Alons-Y!"

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már nagyon vártam az értékelésedet.

 

 

Tény, hogy a 11. Doktorral komoly változások következtek be a stábban is... csak, hogy az egyik legnagyobb változást említsem: Russell T. Davies átadta az írói stafétát Steven Moffatnak (Steven azért írt már pár részt a korábbi évadokban is, pl a "Te vagy a mamim?" történet az ő tollából van.) és ebben nem merült ki a változások sora, szóval kicsit olyan, mintha az 5. évadtól egy másik Doctor Who-t néznék, de mégsem egészen. A 11. Doktor eleinte nekem is picit ellenszemves volt, de az 5. évad végére nagyon megkedveltem. A történet és az új útitárs(ak) is nagyon szimpatikusak, na meg a River Song szál is tovább bonyolódik, ami szerintem szintén nagyon jó.

 

Egyébként nekem is az egyik kedvencem az "össznépi összeborulás" volt a 4. évadban... de én már akkora DW fan lettem, hogy nekem minden hibájával és bakijával együtt egy óriási élmény úgy, ahogy van ez a sorozat az 5. évadtól bejött változásokkal együtt. Nagy szó, de nálam abszolút egyenlő helyet foglal el a számomra tökéletes sorozattal, a LOST-al.... és nem hittem volna, hogy ez valaha bekövetkezik. De azért szorosan mögötte ott van a Chuck is :P

 

 

A mai nap várható az 5. évados szösszenetem.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt olvasni Dzséjt! :) Az ötödik évad ahogy korábban irtam számomra minőségi előrelépést hozott. Nálam itt dőlt el, hogy ez a sorozat minimum dobogós a legjobb sorik között ha nem épp a legjobb. Moffat aki a főíró lett, korábban a -ahogy Riddick is emlitette- a "Te vagy a mamim?" duplarészt a Lány a kandallóban (Madame Pompadour!), a Pislantás (síró angyalok!) és a könyvtáras duplarészeket írta (meg az ötödik és a tizedik doktor találkozásáról szóló minirészt)... szerintem jó ajánlólevél és ki is tett magáért. A 11-dik a doktor pedig ha majd eredetiben nézed: a legjobb.... majd meglátod :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 5. évad:

 

 

Hát, ezen is túl vagyok. Le kell szögeznem, hogy amit ezek az angolok a "képembe tolnak" az egyszerűen lenyűgöz, letaglóz és magával ragad, hogy egy klasszikust idézzek: "nem kicsit, nagyon"!!!

Azért féltem már a 4. évad nézése közben is, hogy vajon milyen lesz az új Doktor s hogyan fog alakulni a sorozat az 5. évadtól életbe lépő változásokat követően. Jelentem, annak ellenére, hogy még mindig David Tennant alias Allons-Y vagyis a 10. Doktor a személyes kedvencem, Matt Simth felvette vele a versenyt a szememben, pedig eleinte nem igazán kedveltem... vagyis pontosabban nem tudtam hova tenni. Anno Rose-t hamarabb megkedveltem, mint Amy-t, de Amy is nagyon aranyos, kissé modoros de kifejezetten szerethető útitárs. Rory meg, hát ő Rory! Király csóka! "A fiú, aki várt. 2000 évig. Jó neked öregem." by a Doktor. :)

 

Moffat remek író és meglátásom szerint nagyon jól kezeli a Doktor történeteket. Az első évadban is ami először komolyabban megfogott, az a Moffat által jegyzett "Te vagy a mamim?" duplarész volt. Persze én nagyon szerettem a Russell T. Davis-érát. Sőt, nekem kifejezetten kellett is az a szuper négy évad, ami megelőzte az 5.-et!

 

Az 5. évad hihetetlenül egyben volt. Nagyon jó, hogy ennél a sorozatnál, amikor belekezdenek egy évad forgatásába, már jó előre megvan az az összkoncepció, ami köré felépítik az adott évadot... sok amerikai sorozat tanulhatna tőlük! Főleg CGI terén volt kiemelkedőbb a korábbi évadokhoz képest, de ha jól vettem észre, akkor az operatőri munka is fejlődött a sorozatban. 720p-ben nézve LÖCÖDÖ tévén egészen elképesztő összahtást nyújt. Zeneileg csak szuperlativuszokban tudok beszélni. Bár azzal korábban sem volt semmi gondom, de az 5. évadra ebben is fejlődött ez az angol csoda. :)

 

A repedések körüli bonyodalom nekem nagyon bejött, a végkifejlet pedig nagyon oda volt téve.

 

Az 5x13-ról pár mondat:

 

Az 5x12 mikor véget ért csak néztem ki a fejemből percekig a sötét képernyőt bámulva... ilyen bizony csak a LOST-nál volt korábban. Le a kalappal a DW előtt, komolyan. Az évadzáró elején, amikor kicsi-Amy kinyitotta a Pandoricat és nem a Doktor, hanem felnőtt-Amy volt benne, élve!!! (aki elvileg meghalt) hát ott elhagyta a számat egy hangos: b*meg (pedig én igen ritkán használom ezt a szót) :P Az egész epizód mesterien volt felépítve. Rory, ahogy őrizte 2000 éven át a Pandoricát, mert benne volt a szerelme, hát őszinte főhajtás előtte. A Doktor parádézása a fez-el szuper volt. :D és az ugrálgatás az időben az örvény manipulátorral, zseniálisan volt megoldva. Jól követhető és abszolút érthető volt, emellett jópofa is. Voltak kiváló dumák is az epizódban, de ez már alap a DW-ban. Nagyon tetszett az a megoldás is, hogy a végén Amy hozta vissza a Doktort csak mert emlékezni kezdett rá. (Tényleg különleges lány, de voltaképpen mindenki az, aki a Doktorral utazik :P:D) De amire már nagyon kíváncsi vagyok, az pont az, ami a végén el is hangzott: Mi okozta a Tardis robbanását? Nagyon fúrja már az oldalamat, hogy mi a bánat az a Csend, mert ugye a repedésesdi mögött is ők álltak. Ehh, van mit tovább vinni a következő évadra. + ott van River Song is. Na, vele kapcsolatban is van ezer kérdés. (Imádom!) :D :D /Egyébként kié lehetett korábban az az örvény-manipulátor? Csak nem Jack kapitányé??... apropó Jack kapitány, olvastam valahol egy olyan "pletykát", hogy Jack visszatér a 7. évadban... örülnék neki ha valóban így lenne!/

 

De hogy egy pici negatívumot is említsek: az, amire már Dzséjt is kitért... semmit sem tudunk a korábbi fontos szereplőkről, hogy mi van velük. Azért el tudnám viselni, ha legalább említést tennének róluk 1x - 2x. Valamint az új Tardis belső... nem tudom, talán még nem sikerült megbarátkoznom vele, de a régi jobban tetszett. :P

 

Abban bízom, hogy majd valahogy valamilyen formában még David Tennant visszatér, nekem elég lenne egyetlen epizódra is (vagy egy duplarészre :P) de az nagyon tetszene. Főleg David, de igazából bármelyik korábbi jelentősebb szereplő, pl: az öreg Vilfred (óriási Vilfred fan lettem :P)... de ha nem nem, ez a sorozat akkor is egy kiváló alkotás marad, amit CSAKIS a LEGJOBBAK között érdemes említeni és számon tartani! :D

 

 

Dzséjtnek:

 

http://www.youtube.com/watch?v=3s4Czla6tXc

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nembírtál várni mi Riddick? :D este én is írok. Annyit viszont megírhatnál hogy jó volt e az évadzáró, illetve jobb e mint az előző rész. :)

 

 

:P nem bírtam várni. Hazajöttem állásinterjúról és toltam is ezerrel a cuccot. Nekem nagyon tetszett az évadzáró. Véleményem szerint a dupla epizódokat egyben érdemes értékelni, de ha önmagában nézem a 13. részt akkor is király volt. Nem hiszem, hogy csalódni fogsz. (A spoilerben részletesebben írtam a 13. részről, majd ha megnézted olvasd el :P)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jó, hír, bár én még sokára fogok odaérni. :D Egyébként remek a 3. évad eredeti nyelven, 2 epizód után már meg is szoktam. :)

Én is viszonylag hamar - 3-4 rész után - megszoktam. Egyébként eddig hogy tetszik az évad? :) Szerintem ez sikerült a legjobban az eddigiek közül, bár az ötödikből még csak 2 részt láttam, úgyhogy véglegesen majd csak január végén nyilatkozom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként remek a 3. évad eredeti nyelven, 2 epizód után már meg is szoktam. :)

Sejtettem, hogy tetszeni fog az eredeti nyelvű :)

 

A processzor úr csak nem akar leszállni a qrvás témáról.

 

Pont a múlt rész vége felé jutott eszembe, hogy a végén még Travis "ráfázik a sunnyogásra", és a tesója lesz a következő áldozat.

 

 

Szerintem szép keret lesz. Az első évad is tizenhárom részes volt, úgy dukál, hogy a befejező is annyi legyen. Ráadásul eddig ez a tizenhárom rész nagyon jónak tűnik három alapján. Ha marad ez a minőség, még a legjobb évad is lehet ebből.

Valóban, ha a minőség marad, akkor szuper évad lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt olvasni Dzséjt! :) Az ötödik évad ahogy korábban irtam számomra minőségi előrelépést hozott. Nálam itt dőlt el, hogy ez a sorozat minimum dobogós a legjobb sorik között ha nem épp a legjobb. Moffat aki a főíró lett, korábban a -ahogy Riddick is emlitette- a "Te vagy a mamim?" duplarészt a Lány a kandallóban (Madame Pompadour!), a Pislantás (síró angyalok!) és a könyvtáras duplarészeket írta (meg az ötödik és a tizedik doktor találkozásáról szóló minirészt)... szerintem jó ajánlólevél és ki is tett magáért. A 11-dik a doktor pedig ha majd eredetiben nézed: a legjobb.... majd meglátod :D

Az a durva, hogy a The Girl in the Fireplace és a Blink például pont egy "kevésbé tetszett" rész, és a könyvtáras duplarész sem tartozik a "hűbazeg" részek közé. Mázli, hogy ott a többi, mert például a The Empty Child-The Doctor Dances meg a kedvenceim között van. Minden esetre kíváncsi vagyok, milyen lesz ez az "új" Doctor Who.

A kilencedik Doktort úgyse übereli. Azt a szarkazmust nehéz hozni. :D Na jó, nem vagyok elfogult (dehogy nem :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Pont a múlt rész vége felé jutott eszembe, hogy a végén még Travis "ráfázik a sunnyogásra", és a tesója lesz a következő áldozat.

 

Ideje volt már hogy elővegyék ezt a témát. Azóta várok erre hogy a proc néhány résszel korábban felvetette hogy a hugit is el kéne tenni láb alól

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 5x01

 

Az az érdekes, hogy bármilyen unszimpaikus is az új Doktor, mire az első rész végére érünk, és kijelenti: "a Doktor vagyok", már egyetértően bólogatunk: "igen, ő a Doktor". És igen, most újra ugyanazt a lendületes komédiázást érzem, mint a kilencedik Dokinál, vagy mint a tizedik első háromnegyed részében. Vigyorgás, idétlen megjegyzések, témához nem illő kitérések, és szövegelés, szövegelés, szövegelés. Új Doktor, új Tardis, új opening, új zene, új szónikus csavarhúzó, ami ráadásul zöld! A kedvenc színem a zöld. A fénykardban is az a menő. És a csokornyakkendő bizony cool! :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 5x01

 

Az az érdekes, hogy bármilyen unszimpaikus is az új Doktor, mire az első rész végére érünk, és kijelenti: "a Doktor vagyok", már egyetértően bólogatunk: "igen, ő a Doktor". És igen, most újra ugyanazt a lendületes komédiázást érzem, mint a kilencedik Dokinál, vagy mint a tizedik első háromnegyed részében. Vigyorgás, idétlen megjegyzések, témához nem illő kitérések, és szövegelés, szövegelés, szövegelés. Új Doktor, új Tardis, új opening, új zene, új szónikus csavarhúzó, ami ráadásul zöld! A kedvenc színem a zöld. A fénykardban is az a menő. És a csokornyakkendő bizony cool! :D

 

 

Akkor ezekszerint tetszik! Szuper! :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úúú! Tetszett nagyon a Dexter.

 

 

Jó volt nagyon Rudy visszatérése, örültem neki, bár végig aggódtam Dexter lelkéért, nehogy letérjen a helyes útról. Nagyon a határon mozgott. Amikor leszúrta villával a fickót, az enyhén szólva is megkérdőjelezhető volt, bár végül is önvédelem volt. Jonah pedig elég érdekes volt, hogy csak a végén tálalt ki - gondolom dramaturgiai okok miatt.

 

Miss: na, látod, most zárta le Quinn Debrát. :)

 

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doktor az 5. évad után. Összességében és az évadzáróról! :)

 

Huhh na kezdjük bele. Én úgy kezdtem az egész DW rajongásom, hogy megnéztem annó a 6. évad promóját. És már ott, akkor nagyon bejött Matt mint doktor, mikor még semmit nem tudtam az egészről, így én viszonylag elfogult voltam mikor David kilépett és jött Matt, de az elfogultságomtól nem kellett tartani, mert Matt tényleg eszméletlenül jó Doktor. Féltem, hogy nem fog felérni Davidhez, és igazából nem is, mert teljesen más a kettő karakter. Dzséjt írta az előbb, hogy tényleg kicsit visszahozza a 9.es doki stílusát. Én nagyon bírom, hogy sokat h-lyéskedik, meg botladozik. Az 5. évad elég sok újdonságot hozott, új Tardis, amivel az elején kicsit nehezen barátkoztam meg, de mostanra már teljesen megvagyok vele elégedve, új opening és zene, ami ha lehet ilyet mondani talán még jobb mint az előző évadokban, és új segítőtárs...Óóó Amy. :D Én nem tekintem negatívumként, hogy nincsenek megemlítve, vagy benne a régi szereplők. Ez most egy teljesen új ERA, nem kell visszanézni. LEsz majd egy újabb 4 évad, amiben megint lesznek ilyen remek karakterek. BÁr az igaz, hogy Jack-et jó lenne viszont látni a soriban.

 

Na röviden a részekről: Imádtam az összes részt. mindegyik kicsit mást hozott. Ahol kicsit meginogtam az a Hungry Earth volt, ahol a Doktor semmi jelét nem mutatta, hogy ő a Doktor. Mindent elrontott, elvesztett stb stb, de a köv résszel ezt is korrigálták. És ebben az évadban olyanokat láthattunk tőle, amiket még nem. focizott, táncolt, ésatöbbi. Amire kicsit neheztelek, hogy nagyon kevés volt az új bolygó, illetve űrben lévő résző. A régebbiekben több volt, míg ez az évad szinte végig a földön játszódótt.

 

Na és az évadzáró. Ha ezt a 2 részt egyben néztem volna, talán még a szívem is megáll. A 12. rész vége, amikor bezárják a doktort, és ott az összes ellenség. Hát csak néztem. :D nem gondoltam volna,hogy ezt felül lehet múlni, de sikerült egy remekül megírt résszel, ami egyszerre volt bonyolúlt és mégis tökéletesen követhető. Itt tényleg megmutta a Doki, hogy mit tud. Az időugrások, az elrejtett emlékek, jajj de jó volt. Igazából én is úgy voltam, mint Riddick, hogy eléggé csúnyán beszéltem közben és nem csak mikor Amy bukkant elő, mert ebben a részben 5 percenként volt ilyen. :D Mikor a Doktor meghalt, River Song és a Dalek, A becsapódás a Tardisba, wow...! Nagyon ott volt. És a végén ahogy Amy visszahozta, hát nagyon megható volt. És sikeresen felvezették a köv évadot a Csenddel, és Riverrel. Nagyon várós. Az a baj, hogy nem tudom azt mondani, hogy jobb mint az előző évadok, mert teljesen más. Számomra egy szinten vannak. ami, 10/10. :)

 

 

Ja és még a héten jön a Christmas Carol szinkronosan aztán annyi. Riddick nézi tovább feliratosan, én is, de csak kedden és pénteken, hogy maradjon még egy kicsit. :D

http://www.youtube.com/watch?v=4bEOrsJkijE

 

Dzséjt, úgy látszik még nem tudod kivel van dolgod, ha kételkedsz a sorozatban. :D

Jobb már mint a CSK1? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt olvasni az írásod kudar! Egyébként amiket "negatívumként" említettem, azok nem komoly mínuszok ám! Az említett "negatívumok" (ami inkább nem is negatívum, hanem némi hiányosság) ellenére is abszolút Zseniális a Sorozat! :D Simán 10/10!! :)

 

Jaja jó duma.

 

Az én kedvencem:

 

 

 

 

Amy: Csak nem halott?

Doktor: Hogy? Igan. Persze, hogy halott. Jó. Van még 12 percem, ez jó!

Amy: Még 12 percig élsz, az mitől jó?

Doktor: Ó! Az sok mindenre elég még: egy teára, szánkót venni, egy gyors fürdőre... Gyerünk a tetőre!

 

Szánkót venni. Ezen besírtam. Visszatekertem, hogy jól hallottam-e :D LOL

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jesszusom Ody ne vedd már el a kedvem. Asszem ez a mondat annyit árul el, mintha azt mondanám, hogy elhangzott, "Én vagyok a Doktor"...

Neked. De nekem nem, mert nem ismerem az addig következő részeket. És még ennyit se akarok olvasni róla, mert spoileres lehet pl. arra a részre nézve. Nem nehéz berakni spoiler gomb mögé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.