Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Akkor az egyelőre passz. A 15-ös viszont délelőtt megvolt.

 

Végre összejött Peti a Livijével. Már csak a maradék nép agyában kéne rendet tenni.

 

Választ kaptál a tegnap feltett kérdésre ezzel :) Na jah... azt is meg kéne valahogy csinálni, de a kérdés a hogyan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead 2. évad

 

Sok kritika érte ezt az évadot, aminek nagy részét meg is lehet érteni, de teljesen átjön az egész. Volt hogy lassú volt, volt hogy logikátlan, de a rengeteg morális helyzet, az erős karakterek közötti interakció, na meg a sok badass jelenet felhúzta azt. Az évadzáró pedig epikus volt. :)

 

Kíváncsian várom a harmadik etapot, szerintem csak fejlődni fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe

 

Kezd nagyon Lostos utózöngése lenni. :S Mintha elvesztették volna a készítők a koncepciót és valami sablonos maszlagot találtak volna. Nem jó ez az irány, nagyon nem jó. Ha érzelmeset játszunk annak tessék alávetni akkor az egész sztorit és hagyjuk a tudományos dolgokat.

 

 

Alcatraz

 

Nagyon bejön továbbra is. Az időszálakat nagyon jól ütemezik, vágják.....és érzéssel bánnak a romantikus szállal is. Picit talán következetesebb lehetne. :)

 

 

Spartacus

 

Ide meg a szokásost kell elképzelni, ömlengést oldalakon keresztül. :P:D

Az utolsó tíz perc...... :yes: És persze az előtte lévő negyven... :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus 8-9.rész

 

 

Nem semmi kavarások vannak itt. llithyát reméltem hogy nem nyírják ki de azért az eddigi gonoszságáért végigmehetett volna rajta Spartacus seregének férfihada. Hadd tudja meg mi az hogy akarata ellenére megdugják. Örülök hogy Gannicus is csatlakozott hozzájuk(ő lett az abszolút kedvenc szereplőm a sorozatban). Lucretiának gondolom azért kell Glaber felesége hogy így szabaduljon meg Ashurtól ha Rómába távoznak. Llithya marha jól megoldotta hogy kinyírta azt az affektáló p*csát(Seppia) í így Glaber visszafogadta. Persze most már csak érdekkapcsolat van köztük ami mindkettőjüknek jó. A mai részben az utolsó 10 perc eszméletlen volt és drámai. Komolyan azt hittem hogy elkapják őket. Nagyon várom a folytatást ,kiváncsi vagyok hogyan szabadulnak ki a hegyről.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Spartacus 2. évadja mikor várható szinkronnal? Mintha azt olvastam volna, hogy április elején kezdi adni a HBO, de nem 100, hogy jól emlékszem.

A HBO már nyomatja a reklámokat, szóval áprilisban tuti kezdés. Pontos dátumot még nem ismerek én sem.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus 8-9.rész

 

 

Nem semmi kavarások vannak itt. llithyát reméltem hogy nem nyírják ki de azért az eddigi gonoszságáért végigmehetett volna rajta Spartacus seregének férfihada. Hadd tudja meg mi az hogy akarata ellenére megdugják. Örülök hogy Gannicus is csatlakozott hozzájuk(ő lett az abszolút kedvenc szereplőm a sorozatban). Lucretiának gondolom azért kell Glaber felesége hogy így szabaduljon meg Ashurtól ha Rómába távoznak. Llithya marha jól megoldotta hogy kinyírta azt az affektáló p*csát(Seppia) í így Glaber visszafogadta. Persze most már csak érdekkapcsolat van köztük ami mindkettőjüknek jó. A mai részben az utolsó 10 perc eszméletlen volt és drámai. Komolyan azt hittem hogy elkapják őket. Nagyon várom a folytatást ,kiváncsi vagyok hogyan szabadulnak ki a hegyről.

 

Lucretiának szerintem

a gyerek

kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megnéztem az Afro Samurai 5 részét, ma jön a movie. Eddig azt kell, hogy mondjam, ha több ilyen anime lenne, amiben igazi színészek (Samuel L Lackson) adják a minőségi hangot (vicces volt a "nigga" akcentusa és a burkolt káromkodások), nem a gagyi japán szintipop, meg ilyen epikusnak szánt gitárszolok mennének zeneként, no meg azért hullanának is a testrészek rendesen, akkor több animét néznék. Tetszett, hogy orrvérzésig bagóztak, tele volt beteg gonosz karakterekkel, főleg a robotos harc volt igazán lenyűgöző és a Teddy fejű harcos sem volt semmi. Persze egyértelmű volt, hogy mi lesz a vége, mégis sokkal szórakoztatóbb volt így az egész, mintha próbáltak volna valami epic battle-el igazán nagyot dobni. Az is tetszett, hogy a főhős nem Dante szerű, Devil May Cry-os alak, hogy mond két szót, leöl 2.345.324 démont és utána vége, semmi sérülés, meg technikai hiba. Itt jobban átjött az, hogy az Afro is csak egy ember, akit a bosszún kívül más nem érdekel... Eddig 8/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az Afro is csak egy ember, akit a bosszún kívül más nem érdekel... Eddig 8/10

Örülök, hogy tetszett Flóri! Annó én készítettem hozzá a feliratot. Hát a nigga beszédjét nem volt egyszerű hallás után pontosan lefordítani. :D

 

Bomarr, köszi, 10kor már fent voltam a hivatalos honlapon és megnéztem párszor! :) Mára még ígérnek pár wallpapert is. :)

 

Hát igen látszik, hogy ez kb 3 részből volt max összevágva. Valami egyiptomi, Dalekos, meg a vadnyugatos, de áááá jó újra őket látni. Már nagyon várom. A doki beszólása is nagyon tetszett! :) De messze van még. :( Addig még sok infót, és trailert akarok! :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ha LOST-hoz hasonlítok (tök mindegy milyen tekintetben) valamit, nálam az csak pozitív jelentésű lehet :D Minden esetben :):P

Nem akartam előhozni ezt, de ha már valaki beírta, akkor már minimum egyetértek vele :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az előzetes egyszerűen óriási! Annyira árad belőle a Doctor Who-érzés, hogy nem győzök csodálkozni. Pedig jó eséllyel filler epizódokat láttunk, legalábbis a legtöbbet mutatott epizód szinte biztosan az lesz. Nem tudom, Ody mit várt ettől az előzetestől - én személy szerint semmit, még a megjelenését sem, hiszen kb. egy hónap forgatás után előállni egy ilyen készre fényelt és effektezett anyaggal igazán nem jellemző semmilyen franchise-ra. A hangulatot kiválóan hozza (amibe a zene is besegít), úgyhogy várom a folytatást, és addig is szép lassan újranézem a régebbi részeket.

 

SPOILER 7. évad

 

 

Nemrég néztem újra az 5. évad fináléját. Nem tudom legyőzni az érzést, hogy a Mester fel fog bukkanni a 7. évadban, mert nagyjából ő az egyetlen értelmes ellenség, akit Moffat még nem hozott vissza, pedig tudjuk, hogy nagyon tiszteli. Ami nálam a Mester mellett szól:

- A TARDIS-t valaki irányította, falat tett köré, és felrobbantotta az 5. évad végén, márpedig nem sok figurát láttunk, aki erre képes. A Mester speciel tudja irányítani a TARDIS-t.

- A Csend fixpontot csinált a Doktor halálából. De az időbeli fixpontokat elvileg csak az időlordok tudják érzékelni, tehát nem lehetetlen, hogy egy időlord vezeti a Csendet. A Doktor sose csinált semmiből fixpontot, tehát feltehető, hogy az ő értékrendjébe ez a húzás nem fér be. Másnak talán igen.

Persze lehetséges, hogy egy másik időlord fog felbukkanni a történetben, de ezt nem hiszem, mivel ott a Mester, akivel előbb-utóbb kezdeni kell valamit. Ráadásul, ha az első kérdést kell megválaszolni az évadban, akkor nem árt megtudni ezt-azt a Doktor fiatalkorából a Gallifrey-n, főleg, hogy mi elől menekül annyira...

 

 

 

Ja, és szerintem rendben lesz az új útitárs. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SimonZ én is érzek hasonlót. És nagyon remélem, hogy mindezekre előbb utóbb valóban kapunk némi infót. Baromira érdekel az is

 

 

hogy mi történt a Time Lordokkal a The End Of Time 2. része után.

 

+ pletykát is hallottam, miszerint a Mester a 7. évadban tiszteletét teszi. De ugyan ezt a pletykát Jackre vonatkozóan is hallottam.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami az időlordokat illeti,

 

 

kemény munka lesz ezt megmagyarázni. Szerintem eddigre Russelből kicsit kifogyott a benzin, és ezt éreztem nagyjából az egész negyedik évad alatt, kisebb-nagyobb megszakításokkal. Ami még hozzátartozik: Moffat nemrég cáfolta, hogy Benedict Cumberlain feltűnne Mesterként a 7. évadban, mert egyszerre forgatják a Sherlockot és a DW-t. Azt viszont nem cáfolta, hogy lesz Mester. Jack visszatérésének nagyon örülnék, ő simán a legjobb mellékszereplő a DW-ben. És kicsit hiányoltam a Good Man Goes To War-ból, amin a forgatási időpontok ütközése miatt nem tudott ott lenni. Most viszont elvileg ráér.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who

 

Eredetileg ma két részt akartam megnézni. De 4-et néztem mert annyira jó volt hogy nem bírtam abbahagyni. Komolyan ez a sorozat egyre jobb lesz. Annyira hangulatos és néha drámai, de ugyanakkor vicces is.

 

 

Amikor Rose visszamegy az apja halálának napjára az annyira drámai volt és megható és emberi hogy csak néztem hogy sorozatban ilyen van. Majd utána mikor London bombázása idején vannak az is drámai volt. Mikor Rose mondja az angol csajnak hogy ti nyeritek a háborút és ez nem a vég, eszembe jutott hogy tényleg akkor az angol emberek hihették hogy mindennek vége és Hitler győz. Egyszerűen zseniális ez a sorozat. Nem tudok rá mit mondani, teljesen levett a lábamról. Nagyon jó történeteket találnak ki. Most már semmi akadálya hogy nézzem úgyhogy gyorsabban is fogok haladni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A DW trailer semmitmondó, de szerintem, mint kedveskedés a rajongóknak, értékelhető. Főleg a legvége.

 

Exterminate! :yeah::rock:

 

 

Ami az időlordos elméletet illeti:

 

Szerintem - a Tardis vezetés miatt - lehet a Mester, a Doctor és még Melody-Mell-River is a hunyó, ha már Időlordok. A Mester, mert ő a Mester, bár számomra az End of Time-mal nagyjából kinyírták a karaktert, hihetetlenül elcseszte Davis ezzel a sokszorosítással.

A Doctor egy jövőbeli inkarnációja, egy időközben meggárgyult párhuzamos világban ragadt 10. Doctor, és ott van még a The Valeyard és a Dreamlord is, mint "Evil Doctorok".

És persze River, akivel valahogy sosem tudni, mi van, bár minden felvetés közül őt tartom a legkevésbé reálisnak (bár lehet éppen ezért lesz végül ő). :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időlordos elmélet:

 

Esetleg ott van az is, hogy egy teljesen új idő lord akit még nem láttunk. Ezt akkor tartanám elfogadhatónak, ha őt rögtön ki is nyirnák a nagyszabásúnak beharangozott 50-dik évfordulós részben, ahol elvileg az eddig feldobott rejtélyek meg fognak oldodni.

Ami nagyon a Mester mellett szól azaz amit Zoli is írt: Moffat nagy rajongója a régi klasszikus részeknek is. Rengeteg a visszautalás. Állandó visszatérő ellenfelekből pedig mindössze három van a sorozatban: cybermanak, dalekok és a Mester. Ebből kettőt már láttunk Moffat alatt, egyet még nem. Az ötvenedik évfordulóban a sorozat nyilván saját múltja előtt is tiszteleg és mi lehetne ennél nagyobb tisztelgés mint előhozni a Doktor egyik főellenségét.... az egyetlent akihez Moffat még nem nyúlt.

Ha visszatér a Mester akkor az viszont csak regenerálodva, tehát új szinésszel és új attitüddel lenne értelme. Az elöző az a tizedik Doktor ellenfele volt, akihez ez a Csend szervezet létrehozás meg háttérbe huzodás annyira nem passzolna (meg engem kicsit idegesitett is, pláne mikor sokszorozta magát). Ha egy Idő Lord áll a Csend élén az egyébként megmagyarázná azt is, hogy miért tartotta vállalható lépésnek a TARDIS felrobbantását. Ők ha pokoli nehezen is de át tudnak slisszolni egy párhuzamos univerzumba.

De az alapján, hogy eddig hány fordulatot sikerült még annak bekövetkezte előtt logikusan levezetni: szoval mindebből biztosan következik: az Idő Lordoknak közük sincs a Csendhez :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: örülök, hogy tetszettek ezek a részek! Én a harmadik évad fináléjánál voltam úgy, hogy a három összefüggő részből az elsőt elkezdtem egy este, aztán egyszerre ledaráltam mindhárom epizódot.

Korábban említettük, hogy most jön csak a java: hát ezért írtuk. :) A Dalek, a Father's Day és az Empty Child/Doctor Dances dupla az évad legjobbjai, nem beszélve a záró epizódról, ami nekem mellbevágó élmény volt. Engem is az fogott meg sokszor, hogy "sorozatban ilyen van". A karakterek ábrázolása általában nagyon jó, tényleg "élnek."

 

Pár apró érdekesség:

- A Chula fajnevet Moffat választotta. Ez egy londoni étterem neve, ahol a forgatókönyvírók többször is összejöttek az évad írásakor.

- Az egyik ilyen összejövetelen készült egy videofelvétel, amin mindenki elmondja röviden, hogy min dolgozik. A Father's Day írója, Paul Cornell nagy szerényen csak annyit mondott, hogy ő egy kevésbé izgalmas családi történeten dolgozik, Tylerék múltjából. :) Ehhez képest az egyik legjobb, legemberibb epizód lett, és nem csak ebben az évadban.

 

Az időlordokhoz:

 

Ahogy Bomarr is írja, a TARDIS, és vele együtt az Univerzum megsemmísítésének csak akkor van értelme, ha az ötletgazda valahogy meg tudja úszni a dolgot, ellenkező esetben kicsit problémás a terv. :)

 

Dzséjt: pusztán logikai alapon én még a TARDIS-t is meggyanúsítottam tegnap. :) Hiszen róla tudjuk a legbiztosabban, hogy tudja magát irányítani, és gyakran önállósítja magát a Doktor akaratával szemben. Ráadásul az is kiderült, hogy jobban látja az időt és a teret még egy időlordnál is. Viszont így elég kacifántos lenne az ügy, mivel Rivert megvédendő időzárat vont maga köré stb.

Az se lenne rossz, ha a Doktornak saját maga lenne az ellenfele. Ebből egy szuper epizódot lehetne kihozni, sőt, még össze is passzolna a menekülés témával, de a történelmi időpont miatt egyelőre inkább a Mesterre szavazok.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt a Fringe. Nekem tetszett. Ahogy Oldie is írta, kicsit Lostosodik, ami számomra nem baj, mert én annak a végét is imádtam.

 

Nagyon tetszett a feromonos rész, de aztán jött Peter és a nyomok, és aztán már inkább azt vártam. Tetszett az érzelmes körítés, kellett ehhez az újra összejövetelhez. És végre újra együtt vannak! jeee! :D kíváncsi vagyok innentől mi lesz még. Remélem tartják a happy endet. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zoli, erre eddig nem is gondoltam, de nem rossz ötlet. Én támogatnám. :)

 

Frenkie, örülök, hogy ennyire tetszik. És ez tényleg évadról évadra jobb lesz! Jack kapitányt bírod?

 

 

Érdekes egy karakter, igazából egy rész után nem tudom még hova tenni. Nekem túl szépfiús. De biztos rendes csávó.

 

SimonZ: Arra gondoltam én is hogyha az első évad ilyen jó akkor milyen lehet a többi amiről áradoztok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.