Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyszer itt olvastam valakitől (sajnos nem emlékszem, kitől :oops: ), hogy mindenkinek az a legkedvesebb Dokija, akivel először találkozott, és ebben lehet valami. :)

És a kivétel erősíti a szabályt, személyemben :) Sorrendben láttam őket, és mégis az utolsó a legkedvesebb :)

 

Á, de jó ez a GoT-trailer, és már nem sokat kell várni rá, remek évad lesz :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:rock:

Új GoT előzetes sok új jelenttel!

Ezek a trailerek egyre jobban visszaadják a feszültséget, ami vár ránk. :)

Épp befejezem a 2. évadot előtte, szóval a legjobbkor kezdődik majd a harmadik. :)

 

 

Én is sorban láttam őket, de nálam Tennant viszi a prímet. :)

Egyébként ő nekem is nagyon bejön, a vártnál sokkal jobban. :) A történetek még nem mindenhol ütősek igazán a második évadban, de ő mindben nagyon jó, kivétel nélkül. :)

Tényleg csak árnyalat kérdése, hogy Matt Smith az igazi Doki számomra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mindhárom Doktor nagyon szimpatikus volt a maga módján, egy ideje viszont egyértelműen Smith Doktora látszik kiemelkedni a sorból, ami természetesen sem Eccleston sem Tennant érdemeit nem kisebbíti!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát bakker ezt nem tudtam. 2 trailer egy nap. Az amcsi egy sz-r!!! EZT NÉZZÉTEK MEG!!! :D

http://www.youtube.com/watch?v=SRQu3MvRySA

 

Mi minden lesz itt. Jégharcosok, Tardis, Élő napszörny izé, szellemek, kiborgok és hát Oswin. :D Micsoda látvány és szörnyorgia. :D A jégharcos mozgása is tetszik, de az is ahogy kinéz,, nem sokat változtattak, de így mozgásban bejön. De a Kiborgok új kinézete sem semmi. :D áááááá

 

 

Good, good! :D Jó kis "7,5. évadnak" nézünk elébe. És ahogy látom eléggé sötét hangulat jellemzi majd. Ha már a Doktor fél, akkor valami nagy balhé lehet készülőben. :hmm:

 

Egyébként, nem tudom észrevettétek-e, de a Dokin a trailerben megint ugyanaz a narancssárga űrruha van, amit előzőleg a 10. inkarnációjában hordott. Szeretem az ilyen kis utalásokat a korábbi évadokra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a

gyilkos wi-fi-s!? (Ui: nagyon jó a jelent, a karácsonyiban beszálltunk a Tardisba, most kiszállunk. zseniális.)

rész lesz gondolom. :D Váróóós. Nagyon jó páros. :)

Nálam is alap, hogy Matt a legjobb Doki!

 

Jake: downton:

Beszéltem pár ismerősömmel és ők is abbahagyják a sorit.

Ja és Thomast a végére én is megkedveltem, de azt írtam is valahol.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megakadtam a 2. évad elején. Valószínűleg nem a sorozat, hanem saját értetlenségem hibája, de engem zavar az időutazás általi kavarodás. Ha vannak fix pontok, amiket nem lehet megmásítani, gyakorlatilag értelmetlen az egész. Minek akadályoznak meg valamit, ha annak a jövője egy fix pontban végződik? Így is úgy is megtörténik a megváltoztathatatlan. Tét nélkülivé válik az egész, nem? Egyáltalán mi alapján lesz valami fix pont? Valahányszor nézek egy részt, a sztorira való ráhangolódás helyett folyton azon jár az eszem, mennyire nem világos nekem, mi van itt. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megakadtam a 2. évad elején. Valószínűleg nem a sorozat, hanem saját értetlenségem hibája, de engem zavar az időutazás általi kavarodás. Ha vannak fix pontok, amiket nem lehet megmásítani, gyakorlatilag értelmetlen az egész. Minek akadályoznak meg valamit, ha annak a jövője egy fix pontban végződik? Így is úgy is megtörténik a megváltoztathatatlan. Tét nélkülivé válik az egész, nem? Egyáltalán mi alapján lesz valami fix pont? Valahányszor nézek egy részt, a sztorira való ráhangolódás helyett folyton azon jár az eszem, mennyire nem világos nekem, mi van itt. :cry:

Nem igazán értem a problémát. Múltkor Bomarr jól elmagyarázta.

 

Vannak Fix és nem fix pontok a történelemben. A Doktor látja ezeket, és tudja mit nem lehet megváltoztatni. Ha tovább nézed majd kiderül mi van akkor ha valaki megpróbál egy ilyet megváltoztatni. Szóval Fix pont a 2. VH. Azt nem lehet megakadályozni, mert az egy (valamiért) fontos dolog. Lehet fontos akár Rose apjának halála is, ezt nem ők döntik el. Viszont minden más, megváltoztatható. Ennyi. És nézd csak tovább, mert rá fogsz szépen lassan jönni, hogy hogyan változtatják meg apránként a jövőt. Pl híres emberekkel találkoznak, és a szájukba adják a híres mondataikat, vagy hogy mit kéne festeni stb. Ezzel nem spoilereztem sokat, de többet inkább nem. Nézd csak tovább. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha vannak fix pontok, amiket nem lehet megmásítani, gyakorlatilag értelmetlen az egész. Minek akadályoznak meg valamit, ha annak a jövője egy fix pontban végződik? Így is úgy is megtörténik a megváltoztathatatlan. Tét nélkülivé válik az egész, nem? Egyáltalán mi alapján lesz valami fix pont? Valahányszor nézek egy részt, a sztorira való ráhangolódás helyett folyton azon jár az eszem, mennyire nem világos nekem, mi van itt. :cry:

Amit kudar ír ahhoz annyi adalék, hogy a DW-ben a dolgok nagyrészt képlékenyek. Elég kevés a fix pont és elég jól átirható minden. A sztorik 99,9 százaléka pedig olyan történekeről szól amik lazán átirhatók. A fix pont pont annyira van megmagyarázva mint az SW-ben az Erő: egyszerüen el kell fogadni hogy vannak. Felirhatnának egy nagy képletet hogy mint alakul ki, de igazából nincs rá szükség.

 

Jake: Wow! Írták már korábban, hogy ennek az évadnak a költségvetése nagyobb lett mint a korábbiaké, de kiváncsi lennék mennyi az annyi. Durva mennyire nagyszabásúnak néz ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megakadtam a 2. évad elején. Valószínűleg nem a sorozat, hanem saját értetlenségem hibája, de engem zavar az időutazás általi kavarodás. Ha vannak fix pontok, amiket nem lehet megmásítani, gyakorlatilag értelmetlen az egész. Minek akadályoznak meg valamit, ha annak a jövője egy fix pontban végződik? Így is úgy is megtörténik a megváltoztathatatlan. Tét nélkülivé válik az egész, nem? Egyáltalán mi alapján lesz valami fix pont? Valahányszor nézek egy részt, a sztorira való ráhangolódás helyett folyton azon jár az eszem, mennyire nem világos nekem, mi van itt. :cry:

Meg tegyük azért hozzá, hogy a Doktor és kompániája nem azért utazik az időben, hogy megváltoztassa azt. Sosem akar semmit sem megakadályozni, csak esetleg az aktuális eseményeket jobbá tenni, de sokszor azokat is azért, mert az ő jelenléte kuszálja össze a dolgokat. De ő a felfedezés, a kaland végett utazik térben és időben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jake: Wow! Írták már korábban, hogy ennek az évadnak a költségvetése nagyobb lett mint a korábbiaké, de kiváncsi lennék mennyi az annyi. Durva mennyire nagyszabásúnak néz ki.

 

Ez már olyan epikus, hogy simán lehetne nézni minden héten moziban széles vásznon..Mozis hangulata van az egésznek, a fényképezés , az effektek, a megvalósítás. Profibb munka évadról évadra. Így is a szerencsések a nyitó epizódot moziban tekintik meg itthon premier előtt..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként, nem tudom észrevettétek-e, de a Dokin a trailerben megint ugyanaz a narancssárga űrruha van, amit előzőleg a 10. inkarnációjában hordott. Szeretem az ilyen kis utalásokat a korábbi évadokra. :)

Észrevettem, és először nagyon idegenül hatott, más archoz kapcsoltam ezt az űrruhát.

 

Jake: Wow! Írták már korábban, hogy ennek az évadnak a költségvetése nagyobb lett mint a korábbiaké, de kiváncsi lennék mennyi az annyi. Durva mennyire nagyszabásúnak néz ki.

Hasonló jutott eszembe. Az egész már annyira nem "sorozatos", sokkal több annál. Legalább is látványra, de tudjuk, hogy a történet is rendben lesz, ha nem rúgják fel a szükségesnél jobban a könyvet. Az eddig trailerekből eddig rendben lévőnek tűnik.

A Trónok-trailerek egyre jobbak ennél az évadnál. Az első még nem dobott fel, de ami a napokban kijött, már annál inkább, akárcsak a lenti. Így már azért elég sok kép bevillant innen-onnan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló jutott eszembe. Az egész már annyira nem "sorozatos", sokkal több annál. Legalább is látványra, de tudjuk, hogy a történet is rendben lesz, ha nem rúgják fel a szükségesnél jobban a könyvet. Az eddig trailerekből eddig rendben lévőnek tűnik.

Egyébként az elözetesekből egy komoly változást ki lehet szúrni a könyvhöz képest

 

tumblr_mju4pwhKCF1r9h4heo1_500.jpg

A háttérben álló figuráról már tudni lehet, hogy az a Myr-i Thoros, illetve egy másik képkockából egyértelmű, hogy ez a Lobogó Nélküli Testvériség búvóhelye.

Melisandre ugye itt sose járt a könyvekben. A sorozatban viszont valószinüleg azért fog, mert Viharos Edric karakterét összevonják Gendry-vel. Emlékeztetőül: a Kardok Viharában Melisandre a néhai Robert király egyik fattyát akarta feláldozni, hogy felkeltse a sárkányokat (kellett a királyi vér). Ez a fattyú volt Viharos Edric, akit Viharvégből vittek át Sárkánykőre, még a Királyok csatájában.

A sorozatban viszont valoszinüleg a lángokban meglátja majd, hogy a Folyóvidéken van Robert egyik fattya és elmegy a Testvériséghez, akiktől valamilyen módon megszerzi a kovács inast és innentől Gendry teljes mértékben át tudja venni Viharos Edric szerepét. Ha beigazolodnak a pletykák, akkor ez szerintem egy kifejezetten decens változtatás is lehet, ugyanis

-A nézőt nyilván jobban érdekli Gendry sorsa, mint egy semmiből előbukkanó srácé

-És eleve Gendry sztorijának legalább lesz íve

-Ráadásul Melisandre meg Stannis sem csak nézik a köldöküket a következő évad közepéig a sárkánykői erődben

 

Ami persze érdekes lesz és kiváncsian várom hogy jönnek ki belőle: olyan interakciókat fogunk látni amiket a könyvben sosem: hogy viselkednek egymás között a vörös papok? Melisandre és Thoros mit fognak vajon beszélni? Egyáltalán: hogy győzi meg Melisandre, hogy adják neki ki Gendry-t?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eheti Walking Dead-ben hangyányit figyelmen kívül hagyták a logikát a készítők...

 

Andrea a Kormányzó elől bujkál az épületben, majd miután ráereszti a járkálókat, gyalog menekül tovább ahelyett, hogy lenyúlná a fickó kocsiját. :facepalm: Nem vagyok túlzottan szőrszálhasogató típus, de ez elég nagy baromság volt. A rész egyébként tetszett, annak ellenére, hogy a sztoriját kb. 2-3 mondatban el lehetne mesélni. Persze mindig is inkább a karakterekről, mint a csavaros és összetett sztoriról szólt a sorozat. Én legalábbis ezt csípem benne. ;)

 

 

Szerk.: Egyébként októberben érkezik a 4. évad, szintén 16 résszel. :yeah:

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki már nagyon izgatott GoT fan annak egy kis töredék infó, hogy mi is/ki is lesz kb az első epizódban :cool:

(Mivel tegnap LA premieren már láthatták páran. Plusz a HBO elküldte az első 4 részt a WicNet és pár rajongói oldal tulajának. (de rendesek))

 

Arya, Bran, Theon, Jaime, és Brienne még nem szerepel az első részben.

Sam, Danny, Jon, Mance, Davos, Missandei, Qyburn, Barristan…. és a hatalmas falon túli óriások viszont igen!!

Az óriásokra azt mondják, piszok jól vannak megvalósítva. Ja és állítólag feltűnik a manticore lény is.

A WiCNet twitteres reakciója szerint fenomenális a kezdés, a látvány megvalósítás pazar, és érdekes a cliffhanger is.

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként az elözetesekből egy komoly változást ki lehet szúrni a könyvhöz képest

 

Köszi, hogy beraktad a képet, nem szúrtam ki ezt a változtatást. Mentségemre legyen mondva, csak egyszer néztem meg a trailert, és a könyvben pont ezeket a szálakat lapoztam át gyorsabban (Thoros és társai). Már agyaltam azon, vajon a filmben mit tudnak majd kezdeni Gendryvel a könyvhöz képest. Nekem is tetszene ez a változtatás.

 

Jake, köszi az infót, jól hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várja valaki rajtam kívűl a Captain Power and the Soldiers of the Future sorozat új részeit? :yes:

Na egy kis morzsa az előkészületekről

http://io9.com/this-great-forgotten-1980s-science-fiction-show-is-comi-455872109

Az egyes epizódok már 60 percesek lesznek, jóval darkosabbak, és felnőttesebbek.

Hajrá!

ku-xlarge.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eheti Walking Dead-ben hangyányit figyelmen kívül hagyták a logikát a készítők...

 

Andrea a Kormányzó elől bujkál az épületben, majd miután ráereszti a járkálókat, gyalog menekül tovább ahelyett, hogy lenyúlná a fickó kocsiját. :facepalm: Nem vagyok túlzottan szőrszálhasogató típus, de ez elég nagy baromság volt. A rész egyébként tetszett, annak ellenére, hogy a sztoriját kb. 2-3 mondatban el lehetne mesélni. Persze mindig is inkább a karakterekről, mint a csavaros és összetett sztoriról szólt a sorozat. Én legalábbis ezt csípem benne. ;)

 

 

Szerk.: Egyébként októberben érkezik a 4. évad, szintén 16 résszel. :yeah:

 

 

 

Ez nekem is szemet szúrt de van rá magyarázat. Szerintem a Kormányzó nem olyan idióta hogy a kulcsot benne hagyja a kocsiban. Ami viszont szerintem már biztos hogy ez a Kormányzó még a békeidőkben sem volt normális. Szerintem pszhichopata volt akkor is, vagy esetleg beleőrült hogy elvesztette a családját. Mert az a fogorvosi szék és az orvosi eszközök elborult agyra vallanak. Szegény Andreával vajon mit fog csinálni? Különben az emberei is elég aljasok. Simán megetetnék a Rickkel lévő gyerekeket és nőket a zombikkal. Ezt már nem lehet arra fogni hogy kemény a világ, mert azok a gyerekek semmit sem tudnak nekik ártani. Különben valahol meg lehet tudni a Kormányzó előéletét?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ez nekem is szemet szúrt de van rá magyarázat. Szerintem a Kormányzó nem olyan idióta hogy a kulcsot benne hagyja a kocsiban. Ami viszont szerintem már biztos hogy ez a Kormányzó még a békeidőkben sem volt normális. Szerintem pszhichopata volt akkor is, vagy esetleg beleőrült hogy elvesztette a családját. Mert az a fogorvosi szék és az orvosi eszközök elborult agyra vallanak. Szegény Andreával vajon mit fog csinálni? Különben az emberei is elég aljasok. Simán megetetnék a Rickkel lévő gyerekeket és nőket a zombikkal. Ezt már nem lehet arra fogni hogy kemény a világ, mert azok a gyerekek semmit sem tudnak nekik ártani. Különben valahol meg lehet tudni a Kormányzó előéletét?

 

TWD

 

Azért nem okozhatott nagy gondot a csajnak bezúzni az ablakot és bepöccinteni a motort. :) Találékonynak tűnik.

Szerintem Woodbury-ben is vannak normális tagok, akiket szimplán csak megvezet a Kormányzó. A fickó előéletéről nem sokat tudok, elvileg teljesen hétköznapi, irodában dolgozó figura volt, aki elvesztette a feleségét 18 hónappal a járkálók előtt, majd később a lányát is... szerintem főként a körülmények hozták belőle ezt az énjét.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.