Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

De hát nem annak írja. Ezt nem a saját kútfőmből vettem amit irtam hanem az ővéből. Saját bevallása szerint egy kitalált világban játszodó történetet ír, aminek az elsődleges ihletői a történelmi regények és maga a történelem. Plusz a fantasy. De csak azért mert utóbbi is van benne hiba kikiáltani hogy oké akkor ez kizárólag klasszikus fantasy és ha nem felel meg az itt bejáratott sablonoknak akkor "kiheréli a műfajt". Ha olvastad azért annyira nem nehéz észrevenni a történelmi regények és eme történet között a párhuzamot, illetve látni hogy hol hatottak rá.

Persze olvasom és észre is veszem nyilván, de már az első könyvnél is volt az a bajom vele, hogy ha már tesz bele ilyen elemeket, akkor miért nem lehet többet. Nekem fura volt. Mintha két műfaj közé esett volna és nem tudná eldönteni, hogy mit is akar. De többet nem akarok erről beszélni, megvárom az utolsó könyvet, úgyis csak akkor derül majd ki számomra, hogy az egyik legjobb író vagy az egyik legrosszabb. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha történelmi könyvet olvasok, akkor attól elvárom, hogy történelmi legyen, ha viszont fantasy-t olvasok/ nézek, akkor attól azt várom el, hogy fantasy legyen. Előbbitől realista hűséget várok el, tehát valós történelmi környezetben, valós szereplőkkel és eseményekkel játszódjon. Utóbbitól varázslatokkal, kalandokkal, misztikummal teli történetet, mely nem a mi világunkban játszódik.

Kár, hogy erre csak az utóbbi 2-3 évben döbbentem rá és kár, hogy ilyen lassan. Megkíméltem volna magam az ún. low-fantasy nevezetű újítástól, ami számomra maga a borzalom, és nem dobtam volna ki az ablakon több 1000 Ft-ot a könyvekre. Az az igazán hihetetlen, hogy ez az egyetlen ilyen könyvsorozat amiről ilyen negatív véleménnyel vagyok. Emlékszem mennyire ajánlották annak idején, mennyire jó, nem fogok csalódni benne, meg minden. És bugyuta módon mikor az első könyveket olvastam, és mikor néztem az első évadokat még saját magammal is megpróbáltam elhitetni, hogy ez jó, talán mégis a többségnek van igaza. Kár volt hallgatnom mások véleményére. Az embernek elsősorban ízlés és szubjektív dolgok kérdésében a saját véleményére kell adnia.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a néger fickót leszámítva mindkettő jöhet. A jobb oldali színész nekem szimpatikusabb, de lehet hogy egy David Tennant 2 lenne belőle a tini lányok körében, szóval talán az első gyerek lenne a jobb, hiszen ő vörös hajú :rock: és kellően furcsa fizimiskája van egy Doktorhoz.

 

A többi Doktor sem volt éppen befutó annak idején. Régebben is kb. így könyvelték el az új Doktorokat a fanok:

 

Az emó gyerek:

 

11th_doctor_wal_02.jpg

 

A paprikajancsi:

 

7c_209874_0_DoctorWhoMagazine359DavidTenna.jpg

 

Aki túl bad-ass, hogy Doktor legyen:

 

eccleston.jpg

 

és még sorolhatnám :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mikor elkezdtem Ecclestonnal a sorozatot és megláttam az első képet Smithről rögtön az volt az első gondolatom, hogy remek Doktor lesz és alig várom hogy odaérjek. Ezek a jelöltek - akik valszeg fals pletykák csak - olyanok mintha nem az új Doktort hanem Smith epigonját keresnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mikor elkezdtem Ecclestonnal a sorozatot és megláttam az első képet Smithről rögtön az volt az első gondolatom, hogy remek Doktor lesz és alig várom hogy odaérjek. Ezek a jelöltek - akik valszeg fals pletykák csak - olyanok mintha nem az új Doktort hanem Smith epigonját keresnék.

 

Valóban inkább epigonoknak mondhatók. Tennant leváltása idején is ez volt a baj. A fanok megszoknak egy stílust, aztán azt nehéz elengedni és rögtön a jelenlegi színész játéka alapján képzelik el, hogy milyen Doktort kell keresni. Persze, én most és az előbb is a többségről beszéltem, közülük is a "New Who fanokról". Sajnos, mint azt már mondam, az a baj, hogy a DW rajongótábor iszonyúan megosztott:

 

Klasszikus Who rajongók

Új Who rajongók

Tom Baker rajongók

David Tennant rajongók

Tennant rajongó tini lányok

Matt Smith rajongók

Russell rajongók

Moffat rajongók

Igazi Doctor Who rajongók... :D

 

Ez máris kapásból 9 kategória. Na és még ezeken belül is vannak a megszállot meg a casual rajongók.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Trek TOS első évad vége

 

 

Befejeztem az első évadot, ennek örömére írnék egy kis összegzést. Szerintem fantasztikus, hogy ezek az emberek nemcsak megálmodtak, de képre is vittek ilyen történeteket a 60-as évek közepe-végén, dacára a sok-sok technikai akadálynak. Elég faramuci lehetett újra meg újra szembesülni a saját határaikkal, és mégsem adták fel: hasonló tisztelet jár nekik, mint George Lucasnak a Star Warsért, csak hát neki volt még +10 éve ehhez képest.

 

Lényeg a lényeg, remek karakterek, remek sztorik, úgyhogy alig várom, hogy folytassam.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a srác túlságosan is hasonlít Matt Smithre. Eddig egyik "jelölt" se győzött meg túlságosan, ha választani kéne közülük, akkor Rory Kinneart mondanám, ő egy teljesen más karakternek tűnik, mint a mostani Doki. Az egyetlen hibája, hogy túl kopasz :D .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.