Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hát én le akartam feküdni... Csak még gyorsan felnéztem nmagra... Aztán ez lett belőle. Véleményt most így nagy hirtelen nem tudnék írni, mert sajnos gatyát kell cserélnem, és a lélegeztető gépet sem lenne ártalmas visszakötni. Plusz, négykor kelek, így aludni sem ártana még kicsit. Nem hiszem, hogy menni fog, de hátha. Egy biztos: hűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűaaaaaaaaaaaaaaaazaaaaaaaaaaaaaanyjáááááááááááááááááátaaaaaaaaaaaamiiiiiiiiiiiiiiiiiindeeeeeeeeeeeeniiiiiiiiiiiiitvaaaaaaaaaaaaóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na lefekvés előtt még én is írok pár sort, mert most még úgysem tudok aludni. :D

 

Hát azt hiszem ez egy szuperjó rész volt. Lehet kicsit nagyon belehypeoltam magam, de talán egy picit többre számítottam, de félreértés ne essék, ez egy EPIC rész, 11/10es. :D Ráadásul nekem 2x-ra mindig jobban tetszik szóval lesz ez még több is. :)

 

Remek rész volt nem is tudom hol kezdjem. Az elején ahogy Gallifreyt támadják, az valami epic volt a CGI, a látvány, az akció, simán elmenne egy rendes amerikai mozifilmbe is szerintem.

 

Aztán jelenik Hurt Doki, - és a No More, és szépen felvázolják a sztorit, ahogy ellopja a végítélet fegyverér, ami mindennél hatalmasabb és mégis milyen arcot kaphatna egy ilyen fegyver, ha nem egy csúnya farkasét. :D Hát ezen nem kicsit lepődtem meg, és picit sajnáltam is, hogy nem lesz benne Rose rendesen, de ahogy játszotta az interfész a szerepét, az szuper volt, és imádtam.

 

Unit, újra- nagyon szeretem őket, a régi sorikba is imádtam és nagyon jó hogy visszahozták. Kate remek a szerepben.

 

Majd 10 és 11. Az a találkozás, azok a szócsaták, a poénok. Fetrengtem. Azért itt mindenki kapott savazást, még az öregtől is, mikor becsatlakozott. remek volt köztük a kémia. Mondjuk Matt néha felléphetett volna erőteljesebben mégis csak jóóóval idősebb mint elődei, és mégis Hurt mutatkozott a legokosabbnak. :D A rengeteg kis időhurok amiket kijátszottak, a telefonhívás a képterembe, a szonikusok összehangolása a faajtóra - amire aztán nem volt szükség, - Clara timevortex manipulárral ahogy megmentette őket...pfff marha jó volt. Ja és Jack Harkness megemlítése. Imádom és hiányoltam. Majd a Tardis ahogy átalakult és előbb megint kaptunk egy kis ízelítőt a régi Tardisból.

 

A Zygonos megoldást annyira nem értettem. A végén kitörtölték mindenkinek az agyát, és senki nem tudta hogy ki az ember és ki a zygon? gondolom erről lehetett szó, mert mást nem tudok elképzelni. kicsit zavaros volt.

 

Majd jött a végén az epic rész. Megható volt ahogy átvállták magukra is a felelőséget Hurt helyett.De Ő mégis csak a Doktor, sőt 3 doktor. sőt 13 doktor. Könnyet csalt a szemembe amikor megjelent az összes Doki, vagyis 13, - ami fura mert megint felveti, hogy csak 13 inkarnációja van - és megrohamozzák Gallifreyt. Ecclestont iszonyú jó volt látni, ahogy CAPPALDI - ördögien izzó - szemeit is. Azokkal ölni lehet. Lehet ő lesz a Valeyard. Egyre gyanúsabb nekem.

 

A legvége meg megint fan service volt. 4. doki. nem igazán érettem, de örültem neki. nem akarok rajta agyalni mert akkor nem fog tetszeni. Hurt átalakulása, mutathatták volna végig, persze ez nem rajtuk múlt... :( De a szemei már hasonlítottak.

 

És az új feladat. Én már a rész előtt beszéltem valakivel, hogy mi van ha újra visszahozzák az időlordokat, és erre tessék. Itt az új feladat az új dokinak.Jó volt mindenkit a végén együtt látni.

 

 

Ez a sorozat tényleg egy életérzés. Fura hogy Riddick pont lejjebb írta- mert pont ma montam ezt valakinek aki kérdezte mi ez a sorozat. :)

Egyszerűen nem lehet nem szeretni ezt a karaktert, és a vívódásait. Szuper rész volt, - egy hajszállal többet vártam, de igazi fan service volt, szóval a rajongók megint ki lettek elégítve - ÉN IS - a sok utalással, jelenettel, emberkével. :)

 

Viszont az előzetes és sztri iránya alapján, a karácsonyi még ennél is jobb lesz!!! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar! Ne legyenek elvárásaid, felesleges, mert ha elvárásod van szinte kikerülhetetlen (pontosabban fogalmazva nagy rá az esély) hogy ha picit is, de keserű lesz a szád íze a végén. És ez nem csak a DW-re igaz. Persze a magam nevében beszélek és csak tanácsként írtam. Nekem itt sem volt komoly elvárásom, ahogy már pár éve egy filmmel vagy sorozattal szemben sem. Ha valami érdekel és ráhúzom magam a témára, akkor sem állítok olyan elvárásokat, amiket meglehet, hogy az adott produktum nem ugrik meg. Ja bocs, mégis van elvárásom, mégpedig az, hogy szórakoztasson. Csakhogy esetemben ez a DW-nél ALAP, szóval nem minősül elvárásnak. Ami a lényeg, minden dolog, amit ezen felül kapok (ti. szórakoztat) ráadás... és nincs keserű szájíz 1%-ban sem vagy "picit többet vártam" felhang.

 

De hangsúlyozom, ez én vagyok, és az is köztudomású már néhány éve, hogy én máshogy működöm ilyen téren (és sok más téren is) mint az "átlag". :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar! Ne legyenek elvárásaid, felesleges,

De hangsúlyozom, ez én vagyok, és az is köztudomású már néhány éve, hogy én máshogy működöm ilyen téren (és sok más téren is) mint az "átlag". :P

Ja nem dehogy. Azért az írásomból kiderül, hogy mennyire tetszett, sőt elaludni is nehezen tudtam mert ezen járt az agyam. De holnapra már be van tervezve egy 3Ds vetítés a barátom 106centis 3Ds TVjén. :D Lehet hogy még írok róla ma is, ha kicsit leülepedett, mert csomó dolog van amiről nem írtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a "Majdnem ember" első két részét. Szerintem klassz sorozatnak tűnik. Folytatom, hátha az is lesz.

A Marvelessel meg a negyedik rész után (egyelőre) leálltam. Nem fogott igazán meg. Talán a sötét világos múvi megnézése után majd folytatom.

 

 

Person of Interest: B***+!!

A kilencedik nagyon erős rész lett.

 

Jól nyitva hagyták a végét. Csak nehogy Carter megpatkoljon. Bár ha úgy lenne akkor még tovább erősödhet a sztori. Bárhogy is alakul a helyzet Janiék valószínűleg gőzerővel vadásznak majd Simmyre. Mindenképp nyírják ki azt mondom.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony! Nagyon is itt lenne az ideje... Mikorra várható egyébként? :)

Fogalmam sincs.

 

Megnéztem a "Majdnem ember" első két részét. Szerintem klassz sorozatnak tűnik. Folytatom, hátha az is lesz.

A Marvelessel meg a negyedik rész után (egyelőre) leálltam. Nem fogott igazán meg. Talán a sötét világos múvi megnézése után majd folytatom.

 

 

A kilencedik nagyon erős rész lett.

 

Jól nyitva hagyták a végét. Csak nehogy Carter megpatkoljon. Bár ha úgy lenne akkor még tovább erősödhet a sztori. Bárhogy is alakul a helyzet Janiék valószínűleg gőzerővel vadásznak majd Simmyre. Mindenképp nyírják ki azt mondom.

 

Én is láttam az első részt AH-ból, a második még hátravan. Eddig nagyon rendben van, jó sorozatnak tűnik.

Person of Interest

 

Szerintem az öltönyös ezek után lerombolja a fél várost, csak hogy kézre kerítse Simmons-t. Hajrá!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Day of the Doctor után, minden Whoviannak kötelező megnézni ezt a filmecskét. Az 5., 6. és 7. Doktort játszó színészek a főszereplői, de jópár az 2005-ös szériából ismert arc feltűnik benne. A sztori: Miután Peter Davison (5. Doktor) realizálja, hogy Moffatt nem akarja a régi Doktorokat szerepeltetni a The Day of the Doctorban, összehívja Colin Bakert és Sylvester McCoyt, és együtt megpróbálják becsempészni magukat a filmbe.

Nagyon aranyos, és rendkívül vicces kis film, amit azoknak is ajánlok, akik nem ismerik a fent említett 3 Doktor részeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bizony! Nagyon is itt lenne az ideje... Mikorra várható egyébként? :)

Jó kérdés. Amerikában január 19-én lesz a premier, UK-ban ennél akkor hamarabb. A BBC őszi csomagjában már benne van, de valahogy kétlem, hogy novemberben még leadnák. Szerintem december vége, január eleje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

An Adventure in Space and Time

 

Szintén remekmű, mi több, kötelező!

 

 

Rendesen megkönnyeztem az öreget a végén. Nagyon együtt tudtam érezni vele. David Bradley zseniális volt!

 

 

Igaz, hogy ez is és az évfordulós rész is majd felirattal lesz az igazi, de a lényeget vágtam. Hatalmas élmény volt mindkettő. Nagyon hálás vagyok a készítőknek, hogy ilyen emlékezetes filmekkel ajándékoztak meg!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus epizód lett az 50. évfordulós! Pont illik az alkalomhoz, egyszerre komoly és közben tele humorral, mint mindig. Abszolút képviseli a sorozat értékeit, és sikerült új távlatokat nyitni a történetvezetésben, ami 50 év után nem semmi. Nagyon tetszett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Person of Interest

 

Szerintem az öltönyös ezek után lerombolja a fél várost, csak hogy kézre kerítse Simmons-t. Hajrá!

 

Reméljük nem lesz könnyű azt a mocsok hekust elkapni. Egy nagy lődözéses leszámolás kéne.

 

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként a 3D is nagyon jó lett.

 

Lévén nem egy többmillió dolláros, eleve moziba szánt szuperprodukcióról beszélünk, a 3D mégis igényes volt és hatásos!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi, megnézem este a magyarral is :) Hátha másodszorra jobbra értékelem, ugyanis a nagy eufóriában nem írtam be, hogy nálam ez a rész 90%-os, voltak már jobbak is attól függetlenül, hogy remek epizód volt :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem szokásom reklámozni magamat, de van két angol Fail- akarom mondani Facebook oldalam, amely talán érdekelne egy-két embert... Az egyik a The Clone Wars Remnant, amely nyilván a TCW-ről hoz híreket - már amit lehet róla - s egyúttal a Rebels-ről is, a másik pedig a Star Wars/Doctor Who United, ami persze magával az új SW filmekkel és a DW-val foglalkozik... Azt azért leszögezném, hogy erősen spoilervadász vagyok. ;) Tehát ha valaki fent van ezen a förmedvényen, amit Facebooknak neveznek, nem bánom ha dob pár "like"-ot. Ugh, de utálom ezt a szót...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde: nincs mit. Amúgy elsőre mint lejjebb is írtam, nem tetszett annyira mint vártam volna, de másodszorra sokkal sokkal jobban tetszett, és azóta már (összesen) 4x láttam, szóval ez elmondja mennyire tetszik. :)

 

Itt az első promó kép a karácsonyi részhez: Spoileres annak aki nem látta a teasert

 

ÉS állítólag az lesz a címe, hogy : Twelveth night

1424421_701757119857194_187116692_n.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Day of the Doctor

 

Többször is megnéztem mire kialakult a végleges véleményem. Íme hát:

 

 

Nagyon szép látni, hogy ez az évfordulós rész fel tudott nőni a feladathoz és tényleg annyira epikus és nagyszabású tudott lenni, amilyet egy ekkora évfordulótól el lehet várni. Viszont nekem összességében inkább mégis egy csiszolatlan gyémántnak tűnt: részleteiben bármennyire is zseniális, voltak részek ahol úgy éreztem, hogy itt-ott még lehetett volna finomitani vagy épp lehetett volna másképpen. De először nézzük a jókat:

 

-A classic szörnyek közük a zygonok az egyik kedvenceim. Amikor először felmerült, hogy fel fognak bukkanni, azt hittem, hogy csak egy kis cameo-t kapnak. Ennél kellemesebbet nem is csalódhattam volna. Itt a legjobb Kate átváltozása volt. Utólag hiába világosabb a Napnál is, hogy ki lett cserélve, első nézésnél nem gyanakodtam.

 

-És ha már Kate: imádom a UNIT-ot, és főleg Kate-et úgyhogy remélem minél sűrűbben visszatérnek majd a következő részekben is. Szép volt az utalás is Jack kapitányra. Kár hogy őt magát nem láttuk.

 

-És VÉGRE kiderült mi volt I. Erzsébet és a Doktor között. Olyan régóta utalgatnak már erre, hogy én már tényleg azt hittem, hogy ezt sose fogják megmagyarázni és örökké a levegőben fog lógni.

 

-Az Idő Háború az elején messze az eddigi legepicebb jelenet volt a sorozat történetében. Még úgy is hogy a snittek nagy részét már látni lehetett a trailerekben, igy kontextusba helyezve ezzel a zenével baromira ütött! Az Idő Lordok terepasztala egyébként kísértetiesen hasonlitott a geonosisi-ra amit az ep.2 végén láttunk. De nem panaszképp mondom: baromi jól mutatott.

 

-Tennant olyan természetességgel öltötte magára a 10-es Doktor szerepét mintha nem is lett volna több év szünet és ahogy nézem öregedni is elfelejtett (kedvenc poén: a Doktor és a nyúl, ami nem zygon!). Úgy egyébként is remek volt a három Doktor dinamikája, ami eleinte a humorra ment aztán egyre inkább drámaira váltott a hangvétel. A Towerben lévő beszélgetésük a gallifrey-i gyerekekről egyértelműen az egyik csúcspont volt.

 

-Aggódtam miatta, hogy mint fogják összeboronálni a három Doktort, de az élő fegyver szerintem remek ötlet volt és én azt mondom, hála égnek hogy Rose Tyler nem tért vissza. Ő sokkal jobb volt igy mint megelevenedett lelkiismeret.

 

-3D festmények! Annyira egyszerű és mégis remek ötlet.

 

-A végén ha jól értem, akkor egy nagyon távoli öreg Doktort látunk, aki újra a Negyedik Doktor arcát öltötte magára. Bájos volt ez a főhajtás.

 

És akkor a végére egy momentum amivel nem vagyok teljesen kibékülve:

 

Mint tudni lehet eredetileg nem lett volna semmiféle eltitkolt Doktor, hanem simán Ecclestont láttuk volna Kilencedik Doktorként amint azon hezitál hogy nyomja-e a piros gombot vagy se. Csak Eccleston egy óriási primadonna aki nem akart részt venni a produkcióban ugyhogy igy jött ez az áthidalás John Hurttal. Ami egész a film két-harmadáig egyébként remekül működött. Aztán egyik pillanatról a másikra a 10-es és a 11-es megbocsátott...

A bajom az hogy a Doktor személyiségétől eleve kissé idegennek érzem, hogy ennyire nem tudott kibékülni magával, de ha már igy történt és ekkora harag alakult ki benne a War Doctor iránt, akkor elvártam volna hogy legyen valami komoly momentum, egy drámai pillanat ami meggyőzi, hogy meg kell bocsátania. Elvégre ez az a Doktor akit még maga elött is letagadott. De ehelyett kicsit olyan volt mintha a fejére csapott volna, hogy oké végülis ez tényleg egy kényszerű lépés volt, meg kellett tenni, emiatt kár utálkozni, spongyát rá. Nekem ez igy nem működött igazán, ahogy az egész Gallifrey mentésnél húztam a számat. Utóbbinál azért mert az egyik legnagyobb traumát vették ki a történetből és ezután komolyan felmerül a kérdés: milyen traumát vehetünk akkor komolyan. Egy kis Timey-wimey-val biztos vissza lehetne hozni Amy-t és Rory-t is a TARDIS-ba, újra életet lehetne lehelni abba a katonalányba aki a Doktorért meghalt a Good man goes to war-ban és igy tovább. Ettől függetlenül érdekel hogy mi lesz Gallifrey-el, hogy milyen akadályokat leküdzve talál rá a Doktor, és hogy mi lesz azután, hogy visszatér.... de ugyanakkor kicsit sajnálom is, hogy a figura legnagyobb drámája megszűnt létezni. De az is lehet hogy csak emésztenem kell a dolgot és újabb nézések (pláne újabb gallifrey-i történetek) után ez is a helyére kerül.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem rég komolyan vehetetlen bármilyen tragédia a DW-ben. Az említett két példa:

 

Rory és Amy visszahozásának a módját nagyjából már prezentálta is maga a The Angels Take Mahattan, amely egyértelművé tette, hogy River még találkozik velük. Na most, ha River vissza tud menni hozzájuk, nehogy már a Doktor ne tudna. A másik, az epizód szerint Manhattant veszi körbe abban az évben (1930-akármennyi) az az időanomális akármi. Oké, de nehéz lenne mondjuk Amyéknek átmenni egy másik városba? Uram bocs', egy másik országba? Vagy a Doktornak csak pár évvel később landolnia?

A másik, a lány feltámasztása. Ez szerintem azóta érdektelen, hogy Starx újra megjelent a Snowmanben, azóta meg pláne, hogy minden különösebb gond nélkül feltámasztotta Jenny-t a Name of the Doctorban. Az a szegény lány maximum azért nem él, mert Vastra és Jenny lecsokizta, csak Strax életét mentették.

Ahogy írtad, ebben a sorozatban a tragédiák mindegyike megoldható egy kis idő-zidő-bigyulálással. Másik remek példa Rose. Eltűnt a párhuzamos világba, jaj soha többé nem látjuk. Aha, legalább egy évadig nem is, aztán azóta is megmagyarázatlanul hirtelen újra át lehetett járni a világok között (ráadásul a Turn Left még alaposan meg is keverte a dolgot). Aztán megint eltűnt, és na ki jelent meg már megint, még ha nem is teljesen önmaga? Hát, Rose, mindehhez csak egy kis idő-zidő-bigyulálás kellett. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.