Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Gotham 1x01

 

Hangulatos és érdekes Pilotot kaptunk, ha ilyen marad a sorozat, szerintem megtartom. Jó, hogy a filmekből már közismert felállás helyett hátrébb ugrottak az időben, mint kiderült, bőven van lehetőség ebben a korszakban is. Kíváncsi vagyok, maradnak-e a realitásnál, vagy idővel itt is felbukkan a természetfeletti. Az ismerős karaktereket jó volt látni életük korábbi szakaszában, asszem a kis Catwomannel jóban leszek. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gotham - nagyon kellemes kis bevezető rész volt ami felkelti szerintem az ember érdeklődését, hogy merre is megy majd a sorozat. Látványos, jók a színészek, szerintem legalábbis nagyon - viszont rohadtul szájbarágós volt az egész. Ezt kihagyhatták volna, elég lenne szépen lassan csepegtetni a karaktereket, infókat stb. Nézem tovább!

 

ÉS ja...lol

origo.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első öt részt láttam. Jól indult, de sajnos nálam hamar unalomba fulladt. Ha véget ért az évad akkor majd ledarálom.

 

Nálam épp ellenkezőleg van, nem tudok unatkozni rajta :) El is kezdtem olvasni a könyvet ami alapján készült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más is nézi közületek a The Strain (A kór) sorozatot? :)

 

Igen. Borzalmas.. Ha akarsz röhögni jókat, itt beszélünk róla, SPOILERESEN!!!

 

http://filmforum.hungarianforum.com/t75-the-strain-kibeszelo

 

Első öt részt láttam. Jól indult, de sajnos nálam hamar unalomba fulladt. Ha véget ért az évad akkor majd ledarálom.

 

Ne siess vele. :facepalm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No én is letudtam a Gotham pilótáját. Egész jól indított a sori. Jó hogy olyan figurákat is behoztak akikkel a filmekben nem találkozhattink. Közülük nekem csak Bullock és Essen (de inkább ne :D) ismerős régebbről. Előbbi rajzfilmsoriból utóbbi pedig képregényből.

Hal Mooney (Will Smithné :D) érdekes "új" figura. Remélem sok borsot fog törni Jimmyék orra alá. Meg azt is hogy Dent is feltűnik majd. Nagyon valószínűnek tartom hogy ő is felbukkan valamikor.

Amúgy érdekelne hogy a sori szerint Jimmy és Essen házasok voltak-e mint a képregény(ek) szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boardwalk Empire 5/03

 

 

 

Ez most jobb rész volt, mint az előző. Nucky múltjában is jobban haladtunk előre, mint a 2. epizódban, ráadásul a jelenben is kezdenek alakulni a dolgok, még ha két legfontosabb (kubai + New York-i szál be is állt egy kicsit). Utóbbiról jut eszembe, hogy milyen jó szövegek voltak most a dialógusok között, például amikor Nucky beszélget Mickey-vel: " - You said Maranzano told you God bless. - They told the Indians they could keep Oklahoma.", vagy Dr. Narcisse és Lucianoék között a Doktor titulusával kapcsolatban: " - My concern is with the spirit more so than with the body. - Try that line on the next skirt you chase." Apropó Narcisse, még mindig úgy érzi, hogy nyeregben (valahogy megmaradt bennem még az előző évad végéről, mikor a szemébe mondja Nucky, hogy "Mégis ki a f*sznak képzeli magát?") van, pedig ott Manhattan északi részén nagyon közel van tűzhöz. Egyébként szimpatikusabb a Bugsy-t játszó színész, mint aki a Mob City-ben keltette életre. NY-ban egyedüli érdekesség még AR volt, akivel kapcsolatban végre hivatalosan is megtudtuk, hogy nem volt közte semmi Margarettel. Korábban is inkább csak "munka-kapcsolatnak" tűnt, de néha úgy nézett a nőre, hogy mást is lehetett sejteni. Az özvegyével kapcsolatos szál meg jó alibi volt, hogy végre meglépjék azt, amit már az előző részben is vártunk... hogy Nucky-t újra összehozzák néhány jelenet (esetleg több is) erejéig Margarettel.

Van viszont egy nagy rejtély számomra. Chalky-t miért erőltetik ennyit? Főleg egy 8 részes ütemtervnél. :hmm: Nem is igazán értem, hogy az ő karakterének a szempontjából ez mit is akart jelenteni, amit itt láthattunk. :? Az ő karaktere is már eljutott az előző évadban arra a pontra, mint Richard Harrow, vagy akár Gilian Darmody (bár ő már a 3. évad végén is ott volt), hogy innen már nagyon nincs mit mondani. A 4. évad egyértelműen Chalky-ra volt kihelyezve. A kis "párbaja" Narcisse ellen, az üzleti felemelkedés és a családja széthullása. Az a szezon inkább róla szólt, mint a főszereplő Nucky-ról. Itt nem tudom most miért kellett ezekkel a jelenetekkel elvenni az időt más érdekesebb szálak elől. Az, hogy megtudhattuk, hogy ő már nem az az ember, mint régen, de azért az erőszakoskodó társát megölte (ez olyan captain obvious volt, hogy meg fog halni). Ezeket mind előre ki lehetett szerintem számítani, semmit nem adtak hozzá a történethez. Azt meg továbbra sem tudom (amire viszont kíváncsi lennék, ha már egyszer itt van Chalky), hogy mivel töltötte egész pontosan az eltelt 7 évet? :45:

Nucky múltjában érdekes dolgokat láthattunk. Egyrészt megismerkedett a Commodore és Atlantic City sötét oldalával, ami később őt is beszippantja és nem lesz már az a tisztalelkű gyerek, mint itt. Másrészt megismerte élete szerelmét, nem nem Margaretet, hanem Mabelt. Aranyos volt az a kis képeslap, amit a végén a lány írt neki. Mabelről remélem még többet is megtudunk majd a későbbiekben. A jelent tekintve pedig készül az utolsó nagy dobásra, ami valószínűleg a záróévad kulcsa is egyben, ha hasonlóan gondolkodnak az írók, mint én. Az ír pasas eleinte kicsit sótlan volt, de aztán kimutatta a foga fehérjét. (Ja amúgy az a borjúszelet, amit ettek milyen guszta volt már, kajak megkívántam egy olyat.) Nucky pedig azért jó opció a deal szempontjából, mert ő nem igazi gengszter, hanem inkább üzletember. Ez az ami Lucianot is Capone fölé emeli, ha a "szakma" legnagyobbjait emlegetjük. Egyébként szó volt, Charles Solomonról, aki fontos szerepet töltött be a "Big Seven"-ben és a Szindikátus létrejöttében is, de ő nem biztos, hogy szerepelni fog a sorozatban.

Én egy amolyan kis személyes easter egg-et is felfedeztem ennél a jelenetnél. Olyan 44:30 körül, mikor Nucky-ék beszélgetnek az a

szól, ami a Mafia nevű játékban a Works Quarterben autózva szórakoztatta a játékosokat. Egyébként ez a játék volt az, ami után elkezdetem érdeklődni a maffia történetek és ez iránt a világ iránt, amit a sorozatban is ábrázolnak. Mindmáig az egyik kedvenc játékom, számtalanszor végigjátszottam és nagyon ismerős volt a zene a sorozatban, utánanéztem a soundtrackben és tényleg ez az a szám.

A kubai szál parkolópályára került, így Patricia Arquett egyre kevesebbet szerepel, pedig szerintem ő az egyik legjobb színésznő a sorozatban. (Most mondjuk legalább nem untattak Giliannel. :P )

 

 

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D.

Úgy tűnik a "pajzsos" emberkék szeretnek Budapestre járkálni

Amúgy jó volt, pont olyan, mint amit vártam

Nocsak, a héten a Person of Interest is Budapesttel kezdett (ott játszódott a nyitó jelenet). Sajnos a SHIELD csak ma kerül terítékre nálam.

POI

 

Valakinek ötlete, hogy mi a fenét talált Harold? Esetleg egy jó búvóhelyet? Mekkora már, hogy a tévéantennákat használják kommunikációra :D

 

Boardwalk Empire

 

Margaret szála igen jól alakult, és végre találkozott Nuckyval. Sokkal jobban tetszik, hogy nem véletlenül futottak össze az utcán, hanem Margaret kereste fel.

Chalky szála annyira idegesített, hogy elkönyveltem az évad eddigi legrosszabbjának ezt az epizódot.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

POI

Egész érdekes lett a szezonnyitó. Muris volt látni ahogy hőseink az új személyazonosságuk leple alatt intézkedtek. :D

Plusz az is tetszett hogy Jani hasonlóképpen is akciózott mint az első részben. Maszkban mordállyal és még a töltényhüvelyes trükköt is bevetette valahol. :D

 

Valakinek ötlete, hogy mi a fenét talált Harold? Esetleg egy jó búvóhelyet?

Nagyon bírnám ha a régi gépépítős haverja alakította volna ki azt a helyet. Kár hogy erre kicsi az esély.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

POI

 

Korábban nem is írtam, hogy mennyire tetszik az, hogy "Jani" végül hova került :) Ebben van némi humor és némi keserédes nosztalgia is.

Haroldhoz pedig még illik is a tanárszerep. Shaw pedig szív :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doki: Kellemes volt ez is, eléggé vágni lehetett a feszültséget a szereplők között, de a poénok és beszólogatások megint ott voltak, az ellenség is tetszett, persze ebben a részben nem az övé volt a főszerep. :)MÉg írok róla szerintem, és meg kell néznem még1x ma, mert elég kómásan néztem reggel.

Picit zavaró ebben az évadban hogy rengeteg újrahasznált ötlet van benne, most is hogy a Doki beépül a suliba, ezt már áthattuk a 2. évadban. Jó nem teljesen így de na. Ettől persze még a részek nagyon tetszenek, csak sok az ezt már láttam pillanat. A promised land is újra szerepelt, egyre kíváncsibb vagyok mi ez, mert a rendőr pl nem a doki miatt halt meg, közel sem. Pink és a Doki kapcsolata meg nagyon tetszett, hogy végre valaki aki beszól, és nem bírják egymást de muszáj mégis kibírniuk Clara miatt. Kíváncsi leszek, hogy megy e majd velük akciózni. Amúgy egyre több a robbantás lövöldözés ebben az évadban nem? Vagy csak nekem tűnik így? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

POI

 

Korábban nem is írtam, hogy mennyire tetszik az, hogy "Jani" végül hova került :) Ebben van némi humor és némi keserédes nosztalgia is.

 

 

Én is csípem hogy Carter asztalát kapta meg és Lio társa lett. Biztos nagyon jól ellesznek egymással. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.