Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Na jó! Mivel még rosszat nem hallottam róla, de eddig valahogy elkerültem kérek egy(vagy akár több)

spoilermentes Doctor Who kedvcsinálót! ( kb kiről-miról szól?, milyen események vannak benne? humor-erőszak faktor? stb.)

Mondjuk az imdb-n megnéztem a szereplőket és remélem nem csesztem el magamnak semmit de annyit kérdeznék, hogy miért

két karakter a "the doctor"? színészváltás történt?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Höpp... Van az tizenkettő is! ;)

 

Nos... ez a brit csoda 1963. november 23-án (lassan 51 éve) indult hódító útjára a BBC-n. 1963-tól 1989-ig folyamatosan sugározva volt, ám 1989-ben leállították. A sorozat a szokott módon nem folytatódott, ellenben jelentek meg ez idő alatt is könyvek, hangjátékok és tán képregények is. 1996-ban volt egy brit-amerikai tv filmes próbálkozás, mely megkísérelte újra feléleszteni a sorozatot. Sajnos ez akkor nem jött be, a tv film sem sikerült túl jóra, ám a sztorija kánon. 2005-ben viszont sikerrel jártak egy újabb rebootolással, ami folytatása és remake-je is volt egyben a klasszikus sorozatnak... ez a 2005-ös újraindulás tombol napjainkban is!

 

A sorozatban végig a Doktor a főszereplő, akit '63 óta immár a tizenkettedik színész alakít. A történet szerint ő egy földönkívüli, a Gallifrey bolygó szülötte és az úgynevezett Időlord (Time Lord) faj tagja. Űrhajójával, ami időgép is egyben, a TARDIS-al járja a teret és az időt, valamint a bolygókat. A TARDIS egy hatalmas űrhajó, aminek külseje képes alkalmazkodni a környezetéhez, hogy ne tűnjön ki. Egyszer, mikor éppen egy kék rendőrségi fülkének álcázta magát meghibásodott ez a berendezése és azóta ebben a formában lehet látni kívülről.

 

A sorozat egyik nagy adu ásza, hogy újra és újra képes megújulni és a színészcseréket is iszonyú ötletes módon oldják meg, mely az úgynevezett regenerációhoz köthető. HA egy időlord az adott testében túl sokat élt és elöregszik a teste, vagy halálos sérülést kap, akkor regenerálódik, sejtjei kicserélődnek, melynek következtében új testet kap, új személyiséggel, de emlékei mindig megmaradnak. Így játszhatja el újra és újra más színész a Doctor-t!

 

Elöljáróban egyelőre ennyit!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosszat nem hallottál még róla? Kérdezd meg Ody-t hogy milyen! :D De azt hiszem Sky-nak se tetszett.

 

Spoilermentes kedvcsináló: a sorozat egy erősen epizodisztikus sci-fi kaland-sorozat. Egyetlen igazi állandó pontja maga a főszereplő a Doktor és a kék telefonfülkének kinéző időgépe a TARDIS. Térben és időben utazva részről részre különféle kalandokba keveredik és rendszerint a jövő, a jelen vagy a múlt emberiségét különféle idegenektől menti meg (nem minden részben de a legtöbben).

A Doktornak egyetlen igazi különleges képessége az elképesztően nagy kora: közel ezer éves, ami úgy lehetséges hogy ő egy kihalt idegen faj az Idő Lordok utolsó még élő példánya. Általában az ellenfeleit nem az erejével hanem az eszével győzi le. Oké akad egy másik képesség is azért: ha halálos sebet kap és félre tud vonulni akkor képes az úgynevezett regenerációra, ami során új teste és hellyel-közel új személyisége is lesz (cserébe életben marad)

 

Humorfaktor: részenként változó. Egy kicsi mindig van, de van ahol ez kifejezetten központi szerepet játszik van ahol inkább csak egy szelep az izgalmak között

Erőszak faktor: nagyon alacsony. Vannak ijesztőbb részek, történetek, de explicit durvulás sosincs.

 

Amiért általában szeretik (legalábbis én ezért): Olyan mint egy jó sci-fi/fantasy antológia. Minden történet nagyon más és ez nem csak a külcsint, hanem a hangulatot is jelenti. Olykor nagyon személyes, olykor epikus, olykor a hardcore sci-fiket idézi az ötleteivel, olykor annyira elszáll mintha egy féktelen tündérmese lenne. A sorozat megteheti hogy gyakorlatilag bármilyen témát elővegyen: jövőbeli háború egy idegen faj ellen? Marie Antoinette és a XVIII. századi Franciaország? Egy vadnyugati kisváros? Egy kórház amit rinocérosz fejü idegen lények a Holdra szipkáznak? Egy bolygó ami valójában egy élőlény? Vámpírok a reneszánsz Velencében? Dinoszauruszok egy ősrégi űrhajón?

Mind mehet és ment is. A felsoroltak kivétel nélkül egy-egy részből vannak. És hogy működnek az főleg a -többnyire- erős írói gárdának köszönhető.

 

Ugyanakkor hogy tetszeni fog-e az szerintem szerintem pár rész alapján könnyen eldönthető. Hiába a változatosság ha két-három rész után utálod utána se fogod szeretni.

Az ötödik évadnál volt egy nagy váltás: lecserélték szinte a teljes alkotógárdát és a személyes véleményem, hogy onnantól sokkal minőségibb lett a megvalósitása. Előtte elég olcsón néz ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli!

 

1963-tól 1989-ig 7 Doktor volt. A '96-os TV filmben 1. 2005-ös újraindulás óta pedig már a 4. Doktor van porondon. (A a legújabb Doktor az avataromon figyel egyébként :P)

 

A spoiler kapcsoló mögött egy kis mozgóképes kedvcsináló. Ez a videó a tavalyi 50. évfordulóra készült!

 

 

 

 

És még egy (utolsó):

 

 

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rosszat nem hallottál még róla? Kérdezd meg Ody-t hogy milyen! :D

 

:D Természetesen nem beszélném le róla. 10/8 -as tetszési aránnyal van esély, hogy neki is bejön. Egyébként nekem tetszett az elején, de Smith bejövetelével megtört valami. sose tudtam igazán elfogadni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A spoiler kapcsoló mögött egy kis mozgóképes kedvcsináló. Ez a videó a tavalyi 50. évfordulóra készült!

És én a helyedben, Csoli, egyiket sem nézném meg, mert mocskosul spoileresek. :) Ezek a videók azoknak készültek, akik már letudták a 7. évadot is és várták az 50. évfordulós részeket, nem azoknak, akik újonnan vágnak bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ha ismerősöknek ajánlom akkor azt szoktam mondani, hogy kezdjék a 2010-ben kezdődött ötös évadtól, mert onnantól néz ki profin és egyébként is szinte a nulláról kezdődik tehát teljesen érthető. Elötte túl olcsón néz ki (persze akik itt megszeretik utólag rendszerint be pótolják amit kihagytak). De például Ody-nak pont az nem tetszik ami itt kezdődik, szóval ez változó.

Egyébként igen, bőven elég ha a 2005-östől kezded.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És én a helyedben, Csoli, egyiket sem nézném meg, mert mocskosul spoileresek. :) Ezek a videók azoknak készültek, akik már letudták a 7. évadot is és várták az 50. évfordulós részeket, nem azoknak, akik újonnan vágnak bele.

 

Marhára nem tudja, hogy miről van szó, szóval ilyen szempontból rohadtul mindegy ;) Ha már elkezdte volna nézni nem linkeltem volna be, de így abszolúte elképzelése sincs, mit mivel kell összekötni és mi mit jelent. Ha pedig elkezdi nézni és teszem azt bejön neki, akkor sem biztos, hogy egy ilyen videóban látott pár másodperces jelenet megragad benne! Vagy csak túlságosan magamból indulok ki?

 

Anno nekem is 5. évadból mutattak kudarék videjókat. Nem álltam tótágast, hogy spoilereket lőnének le vele!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marhára nem tudja, hogy miről van szó, szóval ilyen szempontból rohadtul mindegy ;)

Azért elhangzik itt egy-két kemény dolog, példának okáért a hatodik évad végecsattanója, és elég hatásosan, hogy az megmaradjon az emberben. Jobb előre figyelmeztetni, aztán majd maga eldönti, nem gondolod? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz mindenkinek! Szóval elég ha 2005től kezdem?

Én is a 2005-ös évaddal kezdtem, mint a többség. Sajnos azóta sem szereztem be a régebbi évadokból, de hátha egyszer. Az első rész eléggé z-kategóriás volt számomra, de mivel tudtam másoktól, hogy nagyon jó sorozat, néztem tovább. Megérte, nekem is nagy kedvencemmé vált. Látszik az avataromon is, ami a TARDISt ábrázolja :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ha ismerősöknek ajánlom akkor azt szoktam mondani, hogy kezdjék a 2010-ben kezdődött ötös évadtól, mert onnantól néz ki profin és egyébként is szinte a nulláról kezdődik tehát teljesen érthető. Elötte túl olcsón néz ki (persze akik itt megszeretik utólag rendszerint be pótolják amit kihagytak).

Én is így kezdtem, és nagyon jó volt így. Nekem mondjuk ezzel egyből a 11. Doktor lett a kedvencem, amit utána más már nem tudott felülmúlni, de ez tényleg egyéni ízlés kérdése. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon szórakoztató volt a heti Castle :D

 

S.H.I.E.L.D.: elég izgalmasan alakul a történet.

 

Aha, szóval akkor Skye annak a szegény nőnek a lánya, aki az obeliszk hatására nem öregedett. Legalább is ennyit láttunk. Vajon mi minden szunnyad a lányban magában?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A karácsonyi rész címe: Last Christmas :)

7507074-high_res-.jpg

 

White Collar - A Nagy svindli - 1. évad - Kellemes kis sorozat, amolyan Mentalista utánérzés. Szórakoztató nézni, de igazából semmi különleges. Szerethetőek a karakterek, jó a humor, de a sztorik nagy része totál átlagos, persze azért van egy két kimagaslóan jó is. Viszont az átívelő szál szintén totál érdektelen. Pár rész után hozzászoktam az egészhez és már nézeti magát. Nem rágom le a körmeim hogy mi fog történni a köv részben, de azért jó nézni, kis kikapcsolós szórakozás. A lényege annyi, hogy a svindler, csalót kihozza az FBI a börtönből, hogy nekik segítsen ügyeket megoldani, (más csalókat elkapni) de nem olyan könnyű őt kordában tartani, mint azt képzelték. 6/10.

whitecollar_banner.jpg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. két hete adtam fel, hogy megvárjam a magyar feliratot, ezért most már a POI-t is angollal nézem, vagyis a napján láthatom azon mód frissiben :) A múlt heti cliffhanger után meg pláne. Kíváncsi vagyok a véleményedre az évaddal kapcsolatban.

Rog, követed még te is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb. két hete adtam fel, hogy megvárjam a magyar feliratot, ezért most már a POI-t is angollal nézem, vagyis a napján láthatom azon mód frissiben :) A múlt heti cliffhanger után meg pláne. Kíváncsi vagyok a véleményedre az évaddal kapcsolatban.

Rog, követed még te is?

No kicsivel több mint egy hetes kihagyás után végre ide is benéztem.

Követtem és a szünet után is követni fogom. Az utóbbi részeket a feliratcsúszás miatt én is angol felirattal néztem. Amúgy ez a szezon is nagyon klassz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.