Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Azt hiszem a Daredevil sorozat megvett kilóra. Még csak az első részt láttam, de már most beférkőzött a kedvenc sorozataim listájába.

A készítők meg kapnak egy hatalmas piros pontot az MCU utalásokra, különösképpen a S.H.I.E.L.D.-es miatt, mivel arra nem számítottam egyáltalán. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar

Ha még nem nézted meg a második részt, ne halogasd soká, van benne egy olyan vágás nélküli akciójelenet, hogy attól leteszed a hajadat. Nagyon bejövős ez a sorozat! :)

 

Jaj, ezt a fazont nagyon csípem, szóval irány a nézés! Köszi az ismertetőt, jól hangzik. És persze én is inkább bevállalnám ezt a sorozatot, mint az említett kötelező olvasmányt (ami egyébiránt érdekes lehet a címe alapján) :D

 

Sorozatos fronton, a Boardwalk Empire-ben is jó volt, de itt sokkal komolyabb. Egyébként úgy tudom Te nézted a 24-et is, na onnan is lehet számodra egy ismerős színész az itteni szereplők között. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar

Ha még nem nézted meg a második részt, ne halogasd soká, van benne egy olyan vágás nélküli akciójelenet, hogy attól leteszed a hajadat. Nagyon bejövős ez a sorozat! :)

Szerintem napi egyet nézek...szóval pont most fejeztem be a 2. részt és OMG :D A végén az a bunyó iszonyú kemény volt, de a 2. rész is sokkal jobb lett mint az első, mind drámai szálban, mind kb mindenben. :D Alakulnak itt a dolgok, és tetszik hogy nem sz-roznak, egyből belevágnak a sűrűjébe. Lesz itt még nemulass. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sorozatos fronton, a Boardwalk Empire-ben is jó volt, de itt sokkal komolyabb. Egyébként úgy tudom Te nézted a 24-et is, na onnan is lehet számodra egy ismerős színész az itteni szereplők között. :)

Abban a sorozatban is kedveltem, és most valóban komolyabb. Néztem a 24-et, de de a az utolsó néhány évadot a vetítéssel egyidejűleg, vagyis nem mostanában, rengeteg színészre nem emlékszem már belőle. Utána kellett néznem, de megtaláltam az illetőt :)

Végignézted az összes részt már? Nagyon tetszik a sorozat, de valószínűleg jövő hétvégére érek a végére. Aztán majd megnézem magyar felirattal is (ha lesz), mert időnként picit küzdök az angollal, amit nagyon sajnálok, mert így az apróságok biztosan elúsznak a szemem előtt anélkül, hogy észrevenném őket :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy tűnik az HBO nagyon rák*rt. Valaki feltetette a Trónok harca új évad első négy részét vagyis azt ami screenerként ki lett küldve az újságíróknak. Eddig se értettem minek szétküldeni ennyi embernek, hogy nem félnek egy esetleges szivárgástól, de végülis hasonló botrány eddig minden sorozatot elkerült... eddig.

 

Edit: Belenéztem és annyi a hibája, hogy a kép "csak" DVD minőségű és nem HD. Így egy hónapig amiatt lesz csak érdemes várni az új vetitési időpontokat hogy végre meg lehessen nézni nagy felbontásban is. Lol

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez kellemetlen. Ami engem illet, maradok a heti egy résznél, mert szerintem sokkal rosszabb 4 rész ledarálása után egy hónapot várni. Persze nagy lesz a kísértés, de meg fogom állni. :) Remélem, kiderül, hogy ki szivárogtatta ki, és repül a fenébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nagyon remélem, hogy elkapják az illetőt, ahogy azt is, hogy jövőre már nem küldenek szét ennyi screenert. Elég lenne szerintem 8-10 megbízható, nagy orgánumnak szétküldeni.

 

Azt pedig nagyon becsülöm ha valaki rajongó/érdeklődő létére megtudja állni a letöltést. Én sajnos ismerve magam már ma megnézem mind a 4-et. Ami azt illeti az első kettőt már láttam is. És még azt se mondhatnám, hogy nagyon megbántam. A Trónok harca dramaturgiája eleve úgy van felépítve hogy minden évad egy-egy 10 órás mozifilmnek felel meg. Emiatt az első rész csak az alapozásról szól és bár ez is nagyon élvezetes baromi jó látni a másodikat ahol már görögnek tovább az események.

Az ötödik évad második része ráadásul szerintem a "csendes" -tehát kolosszális akció vagy plafon szaggató fordulat nélküli- részek közül a legjobb. Lehet, hogy az is közrejátszik benne hogy 1 éve nem jött ki új rész, de rajongó létemre is megvoltam lepődve hogy mennyire élvezem a második epizódot. Eszement nagy lesz ez az évad. Megyek is nézni a hármas részt....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban a sorozatban is kedveltem, és most valóban komolyabb. Néztem a 24-et, de de a az utolsó néhány évadot a vetítéssel egyidejűleg, vagyis nem mostanában, rengeteg színészre nem emlékszem már belőle. Utána kellett néznem, de megtaláltam az illetőt :)

Végignézted az összes részt már? Nagyon tetszik a sorozat, de valószínűleg jövő hétvégére érek a végére. Aztán majd megnézem magyar felirattal is (ha lesz), mert időnként picit küzdök az angollal, amit nagyon sajnálok, mert így az apróságok biztosan elúsznak a szemem előtt anélkül, hogy észrevenném őket :(

 

8. résznél járok, de valószínűleg ma nem végzek vele, mert most ráakadtam a Trónok Harcára. :D

 

GoT 5/1

 

 

A Cersei-es flashback nagyon meglepett, nem követtem az infókat a sorozatról, eddig meg még nem voltak ilyen visszatekintések, de ez tetszett. Az is egy remek jelenet volt, ahogy Jaime meg Cersei Tywin holttesténél állnak és azon keresztül, ahogy feldolgozzák az apjuk halálát, remekül mutatták be a két karakter közötti gondolkodásmódbeli különbséget.

Tyriont is jó volt viszontlátni, valahogy ezt a nihil attitűdöt vártam tőle, de nagyon várom, hogy mikor találkoznak már Dany-vel. Ez az Essoson játszódó szál engem korábban sem mozgatott meg annyira, mint a Westeroson lévők, de most talán ez is megváltozik.

Kíváncsi vagyok arra is miként rendeződnek így át a fővárosban az erőviszonyok, hogy Tywin, Tyrion és talán Varys is kikerült a képből. Ezt az új vallást, egyelőre nem tudom hova tenni, de biztos lesz még jelentősége, ha egy külön jelenetet is szántak rá, nem csak úgy lábjegyzetben említették meg. Apropó gondolom az erőviszonyoknál érdemes megemlíteni Kisujjt is, aki azon a cédulán gondolom Tywin halálához kötődően kapott valamilyen infót, mindenesetre kíváncsi vagyok erre is, hogy ő itt mit tervez.

Az epizód végén egyébként azt hiányoltam, hogy mikor lenyilazzák Mance Raydert, akkor a kiskölyök bebólint a képbe, mint az előző évadban. :P

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8. résznél járok, de valószínűleg ma nem végzek vele, mert most ráakadtam a Trónok Harcára. :D

 

GoT 5/1

 

 

Ezt az új vallást, egyelőre nem tudom hova tenni, de biztos lesz még jelentősége, ha egy külön jelenetet is szántak rá, nem csak úgy lábjegyzetben említették meg.

 

 

 

Ez a vallás nem új. A Hét tisztelete eddig is Westeros fő vallása volt, a szentély ahol Tywint "ravatalozták" ennek a vallásnak a legfontosabb temploma. Kb. mint a katolikusoknak a vatikáni Szent Péter Bazilika. Ami új információ és ami itt kiderült, hogy ennek a vallásnak vannak fanatikusabb hívei, akik nagyon komolyan követik a tanokat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8. résznél járok, de valószínűleg ma nem végzek vele, mert most ráakadtam a Trónok Harcára. :D

A 8. rész zseniális volt, eddig az évad/sorozat legjobbja. A képek, hozzá a zene, a hangulat... mind nagyon-nagyon eltalált. Inkább befejezem az egész évadot, aztán jöhet a GoT. Én sem fogom megállni, hogy ne nézzem meg mind a 4 részt. De ma biztosa nem tudom már végignézni őket. Ha csak az első részre lesz időm, akkor talán azt is elnapolom holnapra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én amúgy majd mindenképpen meg fogom nézni heti bontásban is a GoT-t, annak ellenére, hogy most ledaráltam a részeket, mindegyik epizódot megéri újranézni.

Éppen a vonaton néztem az új részeket, amikor megszólal mellettem egy srác, hogy "Ez már az 5. évad?", mondom neki igen, erre ő "Akkor inkább nem nézek oda." :D

 

 

Ez a vallás nem új. A Hét tisztelete eddig is Westeros fő vallása volt, a szentély ahol Tywint "ravatalozták" ennek a vallásnak a legfontosabb temploma. Kb. mint a katolikusoknak a vatikáni Szent Péter Bazilika. Ami új információ és ami itt kiderült, hogy ennek a vallásnak vannak fanatikusabb hívei, akik nagyon komolyan követik a tanokat.

 

 

 

Értem, akkor ez valami szekta féle az adott valláson belül? Meg mi az a szöveg, hogy "The old gods, and the new.." - vagy vmi ilyesmit szoktak néha mondani. A régi istenek azok a fával kapcsolatosak, ami az északiaknál van és akkor new ones meg a Hét Istenre vonatkozik, vagy hogy van ez?

Egyébként ezekről a maesterekről írnál valami nem spoilereset, de informatívat? Mert ott van Cersei-el az a fekete csuhás csávó és már őróla is csak annyira emlékszem, hogy az előző évadban valamilyen "unortodox" módszerekkel próbálkozott, ami az öreg maesternek nem tetszett...

 

 

 

A 8. rész zseniális volt, eddig az évad/sorozat legjobbja. A képek, hozzá a zene, a hangulat... mind nagyon-nagyon eltalált. Inkább befejezem az egész évadot, aztán jöhet a GoT. Én sem fogom megállni, hogy ne nézzem meg mind a 4 részt. De ma biztosa nem tudom már végignézni őket. Ha csak az első részre lesz időm, akkor talán azt is elnapolom holnapra.

 

John Paesano zenéi valami fantasztikusak, de az egész sorozat képi világa zseniális. Lehet én is még ma este befejezem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Értem, akkor ez valami szekta féle az adott valláson belül? Meg mi az a szöveg, hogy "The old gods, and the new.." - vagy vmi ilyesmit szoktak néha mondani. A régi istenek azok a fával kapcsolatosak, ami az északiaknál van és akkor new ones meg a Hét Istenre vonatkozik, vagy hogy van ez?

Egyébként ezekről a maesterekről írnál valami nem spoilereset, de informatívat? Mert ott van Cersei-el az a fekete csuhás csávó és már őróla is csak annyira emlékszem, hogy az előző évadban valamilyen "unortodox" módszerekkel próbálkozott, ami az öreg maesternek nem tetszett...

 

 

 

 

Ami a vallásokat illeti: Westeros első lakói az Erdő gyermekei voltak, akik a névtelen természeti isteneket tisztelték (és mellesleg ők vésték az arcokat a fehér varsafákba). Az első ember-csoport aki betört a kontinensre némi harc után átvette a hitüket. Ezeket az embereket hívjuk az Elsőknek. Egy időben egész Westerost benépesítették, de aztán jöttek az andalok és Észak kivételével majdnem minden területet meghóditottak. Nem csak új kultúrát, de új vallást is hoztak magukkal: a Hét tiszteletét.

Westeros vallási rajza ezért megosztott lett: Észak döntő részén a névtelen természeti isteneket tisztelik akár csak valaha az Erdő gyermekei, míg délen a Hetet. Előbbiekre szokás a régi istenekként utóbbiakra az újakként utalni.

 

És igen a Verebek az egy szekta a Hét tiszteletén belül.

 

Mesterekről: A Tyrellek uralta Síkvidéken áll Westeros legrégibbnek tartott városa, az Óváros. Itt a Fellegvárban képzik westeros mestereit, akik afféle tudós emberek és a nemesek tanácsosai. Képzésük során számos területen kiművelik magukat: a nyakukban hordott láncok minden szeme egy-egy kitanult területet jelképez. Például akinek van vasból készült szeme, az azt jelenti, hogy ért a háborúzáshoz, az arany a pénzügyeket jelenti stb. Miután valakiből mester lesz le kell mondjon a családalapitásról, meg kell szakitson minden kapcsolatot a múltjával, majd fel kell esküdnie egy vár/erődítmény szolgálatára. Fontos, hogy nem egy adott nemesi családhoz vannak kötve, hanem az adott helyhez. Deres mestere például Luwin volt és amikor Theon átvette a vár irányitását emlékeztette is az öreget, hogy most már ő, Theon Deres ura és ezért Luwinnak őt kell szolgálnia.

 

A Mesterek Rendjének is megvannak a maga szabályai, amit ha valaki megsért, akkor az illetőtől a Fellegvár megvonhatja a láncait (vagyis a mester titulusát). Qyburn-t (a fekete csuhást) az emberkísérletei miatt rúgták ki.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Ami a vallásokat illeti: Westeros első lakói az Erdő gyermekei voltak, akik a névtelen természeti isteneket tisztelték (és mellesleg ők vésték az arcokat a fehér varsafákba). Az első ember-csoport aki betört a kontinensre némi harc után átvette a hitüket. Ezeket az embereket hívjuk az Elsőknek. Egy időben egész Westerost benépesítették, de aztán jöttek az andalok és Észak kivételével majdnem minden területet meghóditottak. Nem csak új kultúrát, de új vallást is hoztak magukkal: a Hét tiszteletét.

Westeros vallási rajza ezért megosztott lett: Észak döntő részén a névtelen természeti isteneket tisztelik akár csak valaha az Erdő gyermekei, míg délen a Hetet. Előbbiekre szokás a régi istenekként utóbbiakra az újakként utalni.

 

És igen a Verebek az egy szekta a Hét tiszteletén belül.

 

Mesterekről: A Tyrellek uralta Síkvidéken áll Westeros legrégibbnek tartott városa, az Óváros. Itt a Fellegvárban képzik westeros mestereit, akik afféle tudós emberek és a nemesek tanácsosai. Képzésük során számos területen kiművelik magukat: a nyakukban hordott láncok minden szeme egy-egy kitanult területet jelképez. Például akinek van vasból készült szeme, az azt jelenti, hogy ért a háborúzáshoz, az arany a pénzügyeket jelenti stb. Miután valakiből mester lesz le kell mondjon a családalapitásról, meg kell szakitson minden kapcsolatot a múltjával, majd fel kell esküdnie egy vár/erődítmény szolgálatára. Fontos, hogy nem egy adott nemesi családhoz vannak kötve, hanem az adott helyhez. Deres mestere például Luwin volt és amikor Theon átvette a vár irányitását emlékeztette is az öreget, hogy most már ő, Theon Deres ura és ezért Luwinnak őt kell szolgálnia.

 

A Mesterek Rendjének is megvannak a maga szabályai, amit ha valaki megsért, akkor az illetőtől a Fellegvár megvonhatja a láncait (vagyis a mester titulusát). Qyburn-t (a fekete csuhást) az emberkísérletei miatt rúgták ki.

 

 

Köszönöm. :)

 

 

 

Az erdő gyermekei azok, akikkel Bran az előző évad végén találkozott?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Banshee 3. évad - Hát azt hiszem eddig ez volt a legütősebb évad, pedig a korábbiak se voltak semmik. Visszatekintve azért elég sok minden történt, és annál több akció. Hoztak be (és vissza) remek karaktereket, és kifejezetten azt imádom, hogy mindegyik nagyon egyedi, kinézetre is, és természetre. Banshee nem tudom mekkora lehet, de hogy van itt minden; indián, amish, néger banda, nácik stb stb...azért kemény. :D Mind2 fő szál kemény volt, de a katonai nekem jobban tetszett, bár rövidebb volt mint indiános. Az utsó rész megint kitett magáért, bár megjósoltam hogy mi fog történni, és úgy is lett. Sajnálom, persze...de ez már ott lógott a levegőben. Hogy innen hogy megy tovább és Proctornak mi volt az a félmosoly az arcán??? Hát arra nagyon kíváncsi leszek!!! 9/10 lett az évad. Brutálisan jó sorozat.

Sajna a folytatás rövidebb lesz, de legalább lesz! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én amúgy majd mindenképpen meg fogom nézni heti bontásban is a GoT-t, annak ellenére, hogy most ledaráltam a részeket, mindegyik epizódot megéri újranézni.

 

John Paesano zenéi valami fantasztikusak, de az egész sorozat képi világa zseniális. Lehet én is még ma este befejezem...

Én is megnézem majd heti bontásban is a GoT-t annak ellenére, hogy ma megnézem az eddigieket.

 

DD-hez: nekem is tetszett mind a zene, mind a kép világ. A szériának van egy fantasztikus hangulata, remek sorozat, kár, hogy egyelőre ennyi volt. Mindenképpen újranézem valamikor a hetekben. Sikerült azóta a végére járnod?

 

Úgy gondolom, hogy Karen a legvégén rájött arra, hogy Matt a maszkos pasi. Vagy csak nekem volt ilyen érzésem?

 

 

Nekem mindig is gyanús volt a Vastrón a Trónok Harcában :D

Nagyon jó :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Banshee 3. évad - Hát azt hiszem eddig ez volt a legütősebb évad, pedig a korábbiak se voltak semmik.

Ezt jó tudni, pont ma végeztem az 1. évaddal. :) Egyetértek azokkal, akiknek bejön a sorozat, engem is megfogott. Jó karakterek, érdekes sztori, feszültség, akció, hadd ne soroljam. Amúgy a Banshee: Origins egy új tartalmat bemutató websorozat, ami a "Hood" börtönben töltött 15 éve alatt játszódik, jól tudom?

 

Más. Ez a promó videó nagyon ott van, talán az eddigi legjobb, amit a CW-től a 2 sorozathoz láttam. :cool:

http://www.youtube.com/watch?v=8XE_jH2eQl4

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT-benyomások 4 rész után: a nagyon átírt szálak esetében időnként csak lestem, hogy akkor most merre/hova is akarunk kilyukadni (főleg Sansa esetében), aztán rájöttem, hogy kár ezen agyalni, mert lehet, hogy végül valami jót hoznak ki belőle a sorozatban. Ezt pedig kíváncsian várom. Az eddigiek alapján úgy gondolom, ez az évad nem lesz a kedvencem, tekintve, hogy a negyedik könyv nekem úgy is kínlódás volt, hogy párhuzamban olvastam az ötödikkel. Persze a sorozat esetében szintén ez a koncepció, de még így is jobbnak gondolom az előző két évadot, de ez már ízlés kérdése is.

 

Ami apróság és nagyon tetszett, az Jamie-ék elhajózása Tarthnál.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT-benyomások 4 rész után: a nagyon átírt szálak esetében időnként csak lestem, hogy akkor most merre/hova is akarunk kilyukadni (főleg Sansa esetében), aztán rájöttem, hogy kár ezen agyalni, mert lehet, hogy végül valami jót hoznak ki belőle a sorozatban. Ezt pedig kíváncsian várom. Az eddigiek alapján úgy gondolom, ez az évad nem lesz a kedvencem, tekintve, hogy a negyedik könyv nekem úgy is kínlódás volt, hogy párhuzamban olvastam az ötödikkel. Persze a sorozat esetében szintén ez a koncepció, de még így is jobbnak gondolom az előző két évadot, de ez már ízlés kérdése is.

 

Ami apróság és nagyon tetszett, az Jamie-ék elhajózása Tarthnál.

 

Nekem eddig messze ez az évad a kedvenc. Végre az igazán érdekes szálakkal foglakozik, amik számithatnak a végkifejletben (Észak, Fal... nem mintha Királyvár unalmas lenne, csak egyértelmű hogy a végjátékban az egy sokadik mellékszál), egy rakás olyan szereplő találkozik, akik eddig el voltak szeparálva, ami frissességet hoz a szériába, végre a Boltonok nem csak magukban ülnek, végre nem csak az első, a negyedik meg az utolsó két részben van számottevő speciális effekt, hanem az egész nagyon látványosan néz ki, az egyik legfontosabb szereplő

Havas Jon

végre nem csak két percre köszön be részenként, hanem sorra kapja a remek jeleneteket és már most remekül megy a szála,

Stannis

végre nem csak egy unalmas szürkeség, hanem kifejezetten emberi, Meereen-ben végre eszkalálódik valami, végre az írók ráéreztek hogy kell egy-egy rész dinamikáját jól beállítani (ez már az előző évadban is nagyon jó volt, de most még jobb) és végre behoznak olyan témákat, amikre évadok óta várok (Rhaegar sztorik!). És már most volt egy olyan drámai jelenet, amihez hasonlóhoz eddig az évadok végéig kellett várni

Barristan ahogy az utolsó leheletéig küzd... torkomban vert a szivem

Nekem határozottan azaz érzésem, hogy évadról évadra érzik ki a showrunnerek, hogy kell ezt jól csinálni. Ilyen szempontból a második évad volt a legbizonytalanabb, mert ott volt először, hogy tényleg sok szálat kellett kezelni (az első annyira szimpla, hogy azt még nagyon könnyű volt vinni... mondjuk pont a szimplasága miatt nekem mindig a leggyengébb évad volt; jó felvezető, de amiket igazán szeretek ebben a sorozatban az hiányzik belőle). A harmadikban érezni először azt a magabiztosságot, ami mostanra szerintem nagyon megerősödött és most teljesedett ki igazán.

 

A könyvek meg engem olyan nagyon nem érdekelnek. Hogy egy jelenet/szál egy az egyben a könyvből van vagy épp teljesen új... amig jó nekem teljesen mindegy. Annyi, hogy van pár pont ahol elvárom hogy eltérjenek, mert az utolsó két könyvnél volt pár elég gáz húzás és egyelőre ezen a téren se csalódtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT:

Ezzel úgy vagyok, hogy új korában elkezdtem és valahogy félbe maradt..sok volt a szereplő, nem tudtam ki kivel van, amolyan "Gyűrű szövetsége elsőre" érzésem volt.

Manapság meg úgy vagyok vele, hogy szépen összegyűlt, nagyon dícsérik mindenhol és hát "többmilliárd légy nem tévedhet" így lehet kap egy újabb esélyt.

Elvégre a Gyűrű szövetsége is nagy kedvenc lett újranézése óta és legalább már ezt is lehet "darálni". 4 évad van készen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.