Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

 

Az az UFO mi volt ott az első részben? :D Csak beflashelte, vagy tényleg volt ott valami földönkívüli dolog mielőtt elütötték a csávót?

 

 

Jó kérdés, azt a jelenetet egyelőre én sem tudtam hova tenni. De valamiért nem hiszem, hogy hallucináció volt. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek, kíváncsi vagyok, hogy fog tetszeni :)

Hat rész letudva. Eddig bejövős. Különösebb problémám nincs vele. Csak azt sajnálom hogy egyik gyakori szereplővel se tudok igazán szimpatizálni Szinte teljesen közömbös mindegyik. A negatív figurák esetében ezt még megértem de a pozitívak közül azért illene néhánynak szimpivé válni számomra. Ezt amúgy mégse rovom fel a sori hibájának. Azért nem reménytelen a helyzet mert a pozitív szereplőket meg tudom sajnálni valamennyire ha úgy alakul a sorsuk hogy sajnálni lehet őket.

Amúgy a fenegyerkőc képességeiből néhol sok nekem egy kicsit. Például amikor az elhagyatott házban minden előzetes tájékozódás nélkül sorolta fel a közelben levő dolgokat. Azt nem veszem be hogy szagról ismerte fel a jelzőfáklyát meg a többi holmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Más szerint is sz*r volt az e heti Doctor Who, vagy csak nekem nem jött be ennyire? Egy jó ötlet elpuskázása, pocsék párbeszédek, sehová sem vezető sztori, egymásra hányt jelenetek. Ha nem lenne a 7. évad cybermanos epizódja, én megszavaznám ennek a legrosszabb DW epizód címet.

 

Egyedül az utolsó, nagyjából tíz perc tetszett, amiben a csaj és a Doktor beszélgettek a kocsmában, meg a Clarás rész. Meg az, hogy megemlítették Jacket. Nemrég néztem meg azokat a korábbi epizódokat, amikben szerepelt, és igazán visszatérhetne.

 

 

Agents of S.H.I.E.L.D. - na, ez viszont jól szólt.

 

Kíváncsi vagyok, ki lehet Lash. Most az ATCU-s pocok, Banksre tippelek, mert elég gyorsan lelépett, plusz tudta, hogy mikor és merre megy a teherautó, rajta jövendőbeli áldozatával. Plusz, nem ölte meg Skye-t, ami ugye pöppet feldühítette volna Coulsont, ami pöppet senkinek sem tesz jót. Apropó, még csak most szúrtam ki, hogy az irodája falán ott lóg a fejsze, amivel Mac lekapta a kezét. Azért ez kicsit... khm... abszurd.

Az epizód kiemelt momentuma meg az volt, amikor Ward meglátta May-t. Picikét elsápadt a gyerek. De ha most kinyírta Andrewt - kár lenne a fickóért (a háttérben van egy fekete öltönyös fickó, lehet az ő hulláját láttuk) -, akkor azt hiszem, egyrészt Hunter barátsága is megromlik May-jel, másrészt, Ward akár egy másik bolygóra is menekülhet, akkor sem ússza meg élve. Megjegyzem, tényleg megdögölhetne már.

Kíváncsi vagyok, miért akar annyira visszamenni Simmons arra a bolygóra.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW

 

Nekem az egész duplával bajom van. Eleve szeretném megnézni másodszor magyar felirattal (csak most sajnálom rá az időt), mert sok volt a szöveg, és tartok attól, hogy valamit elértettem. Habár az összkép szempontjából mindegy.

A legnagyobb bajom, hogy pillanatok alatt előkerült egy pirula, amivel a Doki megmentette a lányt, aki mindjárt halhatatlannál vált. Mi van? Ez csak így megy simán, aztán szaladgálnak majd körülötte a megmentett karakterek? Nem volt elég Clara, aki szanaszét szóródott az idővonalon? Mintha tét nélkülivé válnának az események, össze-vissza lehet őket variálni, ki él, ki hal és a többi... nekem ez a vonal nagyon nem tetszik.

A legutóbbi epizód valóban nagyon összehányt darabra sikeredett...

 

SHIELD

 

Szerintem Andrew amolyan jó Marvel-módra életben van.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SHIELD

 

Szerintem Andrew amolyan jó Marvel-módra életben van.

 

Nem biztos az.

 

Emlékezz Handre, Tripre, Ericre, Gonzalesre. Bár a filmekben nagyon nem hullanak el a szereplők, a sorozatban már hajlamosak a halottak hullák maradni, még a jó oldalon is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT hatodik évad

 

Megerősítést nyert, hogy a Feketehal visszatér! Durva hogy már a harmadik évad óta nem láttuk. Úgy látszik ez a nagy visszatérések évadja lesz: újra itt lesz Yara és vele együtt jön a Greyjoy szál, újra lesz Bran, Hodor, Mira, az Erdő gyermekei és a Háromszemű Varjú, megint itt lesz Vörös Nász szemétládája Walder Frey, ahogy minden jel szerint a Véreb, Sandor Clegane kalandjai is folytatódnak.

 

Most igy hirtelen mégis talán a Feketehalnak örülök a legjobban. Nagyon jó volt a casting és jó lenne látni ahogy pofán ver egy-két Freyt.

 

Ami talán mindezeknél is meglepőbb, hogy a Feketehal egy hasonló jelenetben fog visszatérni, mint ami a Varjak lakomájában is volt. Tehát Zúgó védője lesz és igen ott lesz Jaime Lannister is (nem túl nagy meglepetés de Jaime a sorozatban Bronnal fog a Folyóvidékre menni). Én korábban komoly összegben mertem volna fogadni, hogy ezt a részt átugorják és Jaime rögtön azt vagy valami hasonlót fog csinálni a hatos évadban mint ami a következő könyvben vár rá. De ehelyett bepótoljuk amit kihagytak.

 

Néhány kép ehhez. Íme Zúgó kapuja (a kapu felett ott diszeleg a Tullyk címer-állata):

 

Corbet-4.jpg

 

Ez pedig itt egy rakás Lannister sátor közel a várhoz:

 

tents.jpg

 

Köszi a híreket!

Én is örülök Zúgónak, az az egyik kedvenc részem a Varjak Lakomájából, tele jó kis párbeszéddel, és már azt hittem, Dorne miatt végleg kikerült a sztoriból.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Agents of S.H.I.E.L.D. - na, ez viszont jól szólt.

 

Kíváncsi vagyok, ki lehet Lash. Most az ATCU-s pocok, Banksre tippelek, mert elég gyorsan lelépett, plusz tudta, hogy mikor és merre megy a teherautó, rajta jövendőbeli áldozatával.

 

 

Banks nem lehet, mivel Lash első támadásánál ő éppen metrózott Rosalind és Coulson társaságában.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van aki már várja? :cool:

Igen :rock: Pár napja már belefutottam, csak kiment a fejemből, hogy berakjam ide :oops:

 

Megtörtént régóta a legnagyobb happening a Walking Deadben és senki se ír róla? Ejnye... :D

 

Nem olyan biztos az, hogy megtörtént. Olvasgattam y-on hozzászólásokat, ahol írták, hogy a srác sokkolva néz vérrel borítva, de valószínű lehet, hogy az öngyilkos pasas rá esett, és azt látjuk, ahogy őt szétcincálják a zombik. A kamerabeállításból simán következhet. Glenn pedig túlélheti, beborítva a vérrel, miegymással, mint ahogy Michonne is túlélt a zombik között járkálva. Nekem tetszik ez a verzió.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen :rock: Pár napja már belefutottam, csak kiment a fejemből, hogy berakjam ide :oops:

 

 

 

Nem olyan biztos az, hogy megtörtént. Olvasgattam y-on hozzászólásokat, ahol írták, hogy a srác sokkolva néz vérrel borítva, de valószínű lehet, hogy az öngyilkos pasas rá esett, és azt látjuk, ahogy őt szétcincálják a zombik. A kamerabeállításból simán következhet. Glenn pedig túlélheti, beborítva a vérrel, miegymással, mint ahogy Michonne is túlélt a zombik között járkálva. Nekem tetszik ez a verzió.

 

 

 

Olvastam én is, vissza is néztem lehet benne valami egyébként. A színész se árult el semmit csak hogy úgy lett leforgatva ahogy és úgy mutatják ahogy, ami sejtet valamit :D Képregényes spoiler aki akarja elolvassa:

Ha a képregényt vesszük alapul időszerű a halála csak nem így

Szóval jah, lehet életben van, nem tudom melyik lenne a jobb egyébként.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

TWD

 

 

Bárcsak meghalna, de sajnos nem fog. :( Semmi drámaiság nem volt benne... Már nagyon irritáló karakter, szerintem, bár önmagához képest az utóbbi pár részben nem idegesített annyira.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra szórakoztató volt az utóbbi két Doki rész, viszont abban tökéletesen igazatok van, hogy mint forgatók...nagyon gyengék voltak. Moff sajnos kezd nem odafigyelni hogy megmagyarázzon, illetve felvessen dolgokat amik azért elég fontosak a rész szempontjából és ez nem először fordul elő, és ráadásul ebben a 2. részben sokkal nagyobb volt a potenciál mint amennyire kihasználták. Nem lesz a kiscsaj egy 2. Jack Harkness. Ráadásul már van egy ilyen remek karakter, nem is értem miért még1. De tetszett a hangulat, a poénok, a dokit imádom. Úgy nézem szinte minden dokinál kell egy évad hogy magára találjon és kijöjjön az egyénisége.

 

Flash - Még mindig eléggé felvezetésnél tartunk. Olyan az évad mintha kapott volna egy rebootot és újra építkezne az elejéről. Ami nem baj, mert azért látszik, hogy szép dolgok lesznek még itt, csak az előző évad számomra eléggé magara tette a lécet, és remélem meg tudják ugrani de legalább hozni azt a szintet. :)

 

Vikings - elkezdtem nézni az első évadot, és nagyon tetszik. még csak a felénél tartok de az egész hangulata totál beszippantott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No a "Fenegyerkőc" első szezonja letudva. Egyáltalán nem bántam meg hogy adtam neki egy esélyt. 100%-ig megérte megnézni. :cool:

Szintúgy. Még szeptemberben néztem meg, és abszolúte bejött, főleg a Marvel filmekétől eltérő tónusa miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kolumbia, 80-as évek:

 

Narcos S1

 

Ez engem is érdekel, majd hozzálátok, ha behozom az egyéb sorozatos lemaradásaimat...

 

Nagyon jó kis gengszteres sorozat. Kár hogy nincsen több ilyen maffiás/gengszteres témájú a jelenlegi kínálatban.

 

A Peaky Blinderst ajánlanám maffiás/gengszteres sorozatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem, jobb lesz... de nem:

 

Fear the Walking Dead S1

 

Annyira én sem értek egyet ezzel, sehol sem ígérték hogy az 1. páciensnél cseppenünk bele a történésekbe hanem hogy az elején, magyarán amikor megkezdődik a járvány gyorsabb terjedése. Hülyeség is lett volna akkor kezdeni mikor még csak 1-2 eset van valahol az Államokban mert akkor ugye mi az istentől kellene félni? Nem véletlen van ott a Fear szó. Szerintem parásabb volt így hogy már nem csak pár elszigetelt eset van amiről úgysem szól senki semmit, hanem sokkalta több, mint ahogy el is mondják hogy már 5 államra terjed ki valami rejtélyes vírus.

 

Sokszor valóban úgy tűnhet hogy klisékkel operál pl. mikor az igazgatót szólongatják és nem válaszol majd hirtelen megfordul és kiderül semmi baja. Szerintem pont hogy az ilyenektől jó a sorozat.

 

Karakterekkel pedig szerintem tökéletesen lehet azonosulni, én pl. Nickel tökéletesen tudok, nem mert drogos vagyok hanem mert nem találja a helyét a világban mint ahogy én sem. Nagyon tetszett az évadzáróban amikor elmondja az anyjának hogy a járvány előtt nem találta a helyét mert kaotikus a természete, most viszont maga a világ vált kaotikussá és ebben a világban otthon érzi magát bármilyen furcsa is. Így viszont másoknak kell alkalmazkodni a helyzethez. Biztos vannak olyan galamblelkű emberek mint Travis, hogy minden rendben lesz, esetleg ők is két családdal küzdenek, tehát szerintem mindenki megtalálja magának a karakterét.

 

Az hogy két hét alatt omlott össze minden szerintem ebben a helyzetben tökéletesen reális. Azért kiemelném, hogy lehet hogy LA-ben két hét alatt konyec volt, attól még máshol lehet hogy tartják magukat csak hát nem mutatják mert ugyanannyit látunk a világból mint ők. Lehet hogy vidéken folyik az élet a szokásos medrében. LA elég nagy város sok lakóval, és mivel tudjuk hogy ahogy meghal valaki átalakul, már láthatjuk hogy simán lehetséges, hiszen több milliós városban hányan halnak meg naponta. Ezek aztán visszajönnek és megölnek másokat akik másokat megölnek és elég lehet pár nap, hogy több tíz-százezres zombipopuláció létrejöjjön, akik még nagy feltűnést sem keltenek mert pár képkockában mutattak valakit, és nem lehetett eldönteni hogy az tényleg zombi vagy hajléktalan. Az hogy pár nap alatt a hadsereg karantént képes felhúzni... istenem hát ez a dolguk, kivannak erre képezve hogy járvány esetén mi a teendő.

 

Szóval elfogadom a véleményed, nem tetszhet mindenkinek. Szerintem viszont azt kaptunk amit ígértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.