Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez lassan elkerülhetetlen lesz. Minden próbálkozása kudarcot vall.

 

 

Azt se gondoltam volna soha, hogy valaha ennyire szimpatizálni fogok az ördöggel. Itt megint csak az van, hogy a világunkban minden csak értelmezés kérdése.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azért, de ha érdemben is kifejtenétek, hogy szerintetek, mi volt a probléma, akkor még beszélgetni is lehetne róla. ;)

 

Nekem ez a királyság dolog, meg a tigris mind komikusnak hatott, nem is beszélve a középkorra hajazó zenétől. Ahogy ült Ezékiel a "trónon", hirtelen én is azt hittem, hogy Carol hallucinál. A nagydarab ferdeszemű testőr vigyorgását már meg sem említem (amikor felmutatja a béke jelet). Valahogy az egész kizökkentő volt számomra.

 

Persze elképzelhető, hogy csak az a probléma, hogy az előző részhez képest túl nagy volt a kontraszt, de nem hiszem, hogy csak ennyi lenne. Engem az egész rész egy tipikus Z Nation epizódra emlékeztetett, abban történnek hasonló abszurditások és szürrealitások.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azért, de ha érdemben is kifejtenétek, hogy szerintetek, mi volt a probléma, akkor még beszélgetni is lehetne róla. ;)

Nos:

Természetesen a Rick/Negan szál folytatását vártam jobban. Erre egy vészjóslóan light-os epizódot kaptunk és mivel már minden gyanús, egyszerűen nem tudom hova tenni sem a királyt, sem a királyságot.

 

És úgy általában: a 4. évad óta részről-részre haladok csak és egyre inkább zavar, mikor a sorozat szappanopera-jegyeket mutat. Nem komálom az üres járatokat.

Nem is tudom, hogy hány évad lesz még, de kezdem úgy érezni, hogy le kellene zárni mostmár. Kezdek immunis lenni( a drámára is és a pörgésre is), kezdek kissé kiszeretni belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Nekem ez a királyság dolog, meg a tigris mind komikusnak hatott, nem is beszélve a középkorra hajazó zenétől. Ahogy ült Ezékiel a "trónon", hirtelen én is azt hittem, hogy Carol hallucinál. A nagydarab ferdeszemű testőr vigyorgását már meg sem említem (amikor felmutatja a béke jelet). Valahogy az egész kizökkentő volt számomra.

 

Persze elképzelhető, hogy csak az a probléma, hogy az előző részhez képest túl nagy volt a kontraszt, de nem hiszem, hogy csak ennyi lenne. Engem az egész rész egy tipikus Z Nation epizódra emlékeztetett, abban történnek hasonló abszurditások és szürrealitások.

 

 

Szerintem a rész végére aránylag hihető módon mesélték el, miért viselkedik Ezékiel úgy, ahogy. Az embereknek szükségük van egy vezetőre, a "cirkusz" pedig hatásosabbá teszi az egészet. De megértem, ha elsőre kissé bizarrnak hat az egész.

 

 

Nos:

Természetesen a Rick/Negan szál folytatását vártam jobban. Erre egy vészjóslóan light-os epizódot kaptunk és mivel már minden gyanús, egyszerűen nem tudom hova tenni sem a királyt, sem a királyságot.

 

És úgy általában: a 4. évad óta részről-részre haladok csak és egyre inkább zavar, mikor a sorozat szappanopera-jegyeket mutat. Nem komálom az üres járatokat.

Nem is tudom, hogy hány évad lesz még, de kezdem úgy érezni, hogy le kellene zárni mostmár. Kezdek immunis lenni( a drámára is és a pörgésre is), kezdek kissé kiszeretni belőle.

Nem tudom, mire gondolsz "szappanopera-jegyek" alatt, de a TWD eddig sem akciósorozat volt. Az 1-4. évadban sem, ahol szerintem ugyanúgy voltak "üresjáratok" bőven. Alexandria beemelése óta a sorozat minden eddiginél gyorsabban követi a képregényes eseményeket, időhúzást alig érzek. A karakterek motivációi, reakciói, egymással való viselkedésük, stb. az elsődleges szempont, a hentelés és a konfrontálódás csak másodlagos. Egyébként pl. a GoT-ban is számos olyan rész van, ahol relative semmi nem történik, mégsem hat üresjáratnak, mert fenntartja az érdeklődést. 6 évad után nehéz újat mutatni egy ilyen sorozatban, de a képregényeket ismerve, bizonyos szinten szerintem sikerülni fog. Azt kétlem, hogy egyhamar vége lenne a sorozatnak, főleg, hogy nemrég rendelték be a 8. évadot is. A képregény alapanyagban még legalább ugyanennyi évad van (és folytatódik), a nézettség kiemelkedő, és amennyire tudom, a színészek is benne vannak. Nagy gáznak kell történnie, hogy ne jussunk el lazán a 10. évadig, de én 15-öt is reálisnak látok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem a rész végére aránylag hihető módon mesélték el, miért viselkedik Ezékiel úgy, ahogy. Az embereknek szükségük van egy vezetőre, a "cirkusz" pedig hatásosabbá teszi az egészet. De megértem, ha elsőre kissé bizarrnak hat az egész.

 

 

 

Nem tudom, mire gondolsz "szappanopera-jegyek" alatt, de a TWD eddig sem akciósorozat volt. Az 1-4. évadban sem, ahol szerintem ugyanúgy voltak "üresjáratok" bőven. Alexandria beemelése óta a sorozat minden eddiginél gyorsabban követi a képregényes eseményeket, időhúzást alig érzek. A karakterek motivációi, reakciói, egymással való viselkedésük, stb. az elsődleges szempont, a hentelés és a konfrontálódás csak másodlagos. Egyébként pl. a GoT-ban is számos olyan rész van, ahol relative semmi nem történik, mégsem hat üresjáratnak, mert fenntartja az érdeklődést. 6 évad után nehéz újat mutatni egy ilyen sorozatban, de a képregényeket ismerve, bizonyos szinten szerintem sikerülni fog. Azt kétlem, hogy egyhamar vége lenne a sorozatnak, főleg, hogy nemrég rendelték be a 8. évadot is. A képregény alapanyagban még legalább ugyanennyi évad van (és folytatódik), a nézettség kiemelkedő, és amennyire tudom, a színészek is benne vannak. Nagy gáznak kell történnie, hogy ne jussunk el lazán a 10. évadig, de én 15-öt is reálisnak látok.

 

15 szezon? Ajajj. :) A GoT is nézem, de azzal abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy az egész 6 évadot le tudtam darálni.

Darálva simán belefér egy két ilyen epizód, mint az eheti volt, mert akkor ennyivel nyugtázzuk; "na! ez ilyen volt.. -következő!"

Nem darálva meg ilyen; -"erre vártam 1 hetet?"

Szóval lehet, hogy semmi baj a sorozattal, de míg darálva imádtam, részről részre már nehezebb dolgom van..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múltkori kérdésem a doktornővel kapcsolatban immár tárgytalan. :)

 

Vajon mennyi idő alatt jön ki a katatóniából? :)

 

Talán még a kövi rész alatt is úgy fog ülni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogyan kerülnek a képbe?

 

 

Előbbi karaktere Dr. Owens egy magasrangú tagja az Energiaügyi Hivatalnak, aki az első évad során történt események után küldenek oda takarítani (itt kíváncsi vagyok, hogy most akkor az az átjáró, amin a végén kihozták a kissrácot, az bezárult e), míg utóbbi Bob Newby néven egy csupaszív egykori kocka, aki Joyce és a sheriff iskolatársa volt anno, most meg egy nagy elektronikai áruházlánc helyi boltját irányítja.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem is nyitva kellene lennie, csak ugye azt nem tudjuk, hogy azzal utána mit mókoltak a sötétügynökök miután lezárták a területet.

 

 

Szerintem a bezárásához kellene a kis csaj is, hisz ő nyitotta meg. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Westworld

 

Már a múltheti is elég érdekes volt, de a mai rész vége... :yes:

Megnéztem az új részt részt és jó volt meg minden bár egy ilyen csavar várható volt pláne úgy hogy az a bizonyos jelenet előtt nem sokkal tettek egy nagyon erős utalást hogy mi fog történni, de viszont nemigazán örültem ennek.

 

 

Az hogy valamelyik dolgozóról kiderült hogy android lesz ez nem lepett meg, láttunk már ilyet pl BSG ott rühelltem ezt a dolgot. Itt nem mert sokkal jobban belepasszol a dolgokban de nagyon sajnálom hogy pont Bernard lett az. Egész jól megkedveltem a karaktert és a nyomozós történet szálát és ezzel sajnos kuka az egész karakter ezért nem tetszett a csavar. És én pont a Theresára gyanakodtam hogy ő egy android annak jobban örültem volna, de ahogy elnéztem ezt is megfogjuk kapni mert szerintem abba a régi gépben az ő teste készült és innentől átfogja venne a helyét.

 

Így már csak Maeve szála izgat igazán az viszont megint jó volt remélem hogy a jövőben is badass csaj lesz. A Dolores szál engem untat, a fekete ruhás férfi szála pedig nekem még túl ködös hogy hova fog ki futni ezért az se hozz még annyira lázba. És maradt még ugye ez a Ford dolog ami a csavar után most már kevésbé érdekel.

 

 

Innentől már csak arra vagyok igazán kíváncsi hogy hová fog kifutni ez az első évad mert van egy olyan érzésem hogy a fináléban fogunk kapni valami nagy csavart vagy cliffhnagert ami alapjaiba fogja felborítani azt amit eddig tudtunk és sztem az HBO azért nem rendelete még be a 2.évadot mert megakarja várni a közönség reakcióját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.