Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Közben elkezdtem én is a Lucifert. Kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle. :)

No akkor lehet hogy új taggal bővül a Lucifer rajongói klub. :D

 

 

Csoli! Hogy állsz Luciékkal?

 

 

Sírva fakadtam! Köszi Rog!

Rog, köszi a Doki trailerét :)

 

Szívesen! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D.

 

Most az MCU wiki ezen cikkéből indulok ki, mert ez tűnik a leghitelesebb forrásnak

Sajnos ezzel az a baj, hogy pontatlan. Simmons jelenlegi beosztása ez: Special Advisor to the Director in Science and Technology. Ezt megtalálhatod Simmons lapján is és az egész (régivel, átmenetivel, újjal) SHIELD-del foglalkozó lapon is. A második ügynökség tagjainál kell keresni. Plusz az valamelyik korai részében ez el is hangzik. Sokat mondó érdekesség, hogy ez a Head of the Scientific Division sehol máshol nincs említve a wikin, de még a sorozatban sem.

 

Furcsa lenne, ha a S.H.I.E.L.D. újraépítésével foglalkozó sorozatban nem találkoznánk az olyan fontos személyek helyetteseivel, mint az igazgató, vagy a Tudományos Részleg feje stb.

Ezért szoktam mondani, hogy azért a sorozat nem hibátlan, és direktbe koncentrálnak az A-csapatra. Vagy eleve egy ad hoc működő szervezetként képzelték el a SHIELD-et, mert spec. még Coulson alatt sem volt hivatalosan megismert igazgatóhelyettes. Macet is csak hasra ütéssel nevezte ki Coulson helyettesnek.

 

Jó, későn ismertük meg, de azért remélem belátod, hogy az első 5 filmben a S.H.I.E.L.D.-et szándékosan egy titokzatos szervezetnek mutatták be, ami a háttérből vizsgálja az eseményeket. Ilyen szempontból nem meglepő, hogy a szervezet felépítésének bemutatására ennyit kellett várni. Az a S.H.I.E.L.D. ráadásul egy teljesen másik S.H.I.E.L.D. volt eltérő hierarchiával. Igaz az általad említett esetkor elvesztették volna a 3 vezető személyt (bár nem tudjuk biztosan nem-e volt több 9-es és 8-as szintű ügynök), de Felix Blake még mindig ott volt, aki csak 1 szinttel volt Coulson alatt. Őt simán megválaszthatta volna a Világ Biztnsági Tanács.

Persze, hogy elismerem, de ez még nem zárja ki, hogy van valaki, akit még nem ismerünk, mert eddig nem volt rá szükség. Példának okáért, az NCIS-ben már azt hiszem, a harmadik igazgatónál jártunk (és a második sorozatnál), amikor először jelent meg az ügynökség igazgatóhelyettese. Addig nemhogy nem ismertük az arcát, a nevét, de azt sem sejtették, hogy ilyen poszt van egyáltalán. Lehet, hogy a sorozat a SHIELD-del foglalkozik, de ez még nem jelenti azt, hogy mindent meg fog mutatni egyszerre.

Blake-kel, a Watchdogs fejével biztos jól jártak volna. :D Ha valakit ki is neveznek igazgatóvá, az tuti nem Blake lett volna, hiszen az Item 47-ből kiderül, hogy még Sitwell is simán cseszegeti (holott az egész rész azt sugallja, hogy Blake Sitwell főnöke). Inkább lett volna Sitwell a vezető, hiszen Hydrás, mint a Világbiztonsági Tanács két tagja is. Szóval ziher, hogy egy Hydrást ültettek volna a helyére. És mivel Fury kiiktatása után Sitwell kezdte el osztogatni a parancsokat a Triskelionon, beosztásban valószínűleg ő volt akkor ott a legmagasabb beosztású ügynök.

 

May Coulson "jobbkeze" (kb. mint Coulson volt Fury-é), így azért egy kicsit mégis több, mint egyszerű terepügynök, akire rábíztak egy hadműveleti csoportot. Ezenfelül feltűnően sok igazgatói megbeszélésen volt jelen mostanában. (Amúgy itt megjegyezném, hogy ezért sem feltétlenül hivatkoznék a színek alapján a rangokra, ugyanis May és Piper is vörös szintűek, miközben May egyértelműen Piper felettese.)

Viszont az évad első részeiből egyértelműen kiderül, hogy May Coulson és Mac felettese. Az a baj a rangsor beállításával, hogy mint minden fegyveres ügynökségnél, itt is a biztonsági szint és a beosztás határozza meg a dolgot. A biztonsági szint technikailag a rangnak felel meg. Alapvetően a rang az elsődleges, ehhez rendelnek beosztást, de lehet olyan helyzet, hogy alacsonyabb rangú van magasabb beosztásban - bár ez általában hadműveletek alatt fordul elő, nem magának az ügynökségnek a vezetésében (pl.: egy alacsonyabb "rangú" ügynök vezet egy akciót, de abban szükség van egy magasabb "rangú" ügynök szakértelmére, ebben a helyzetben az lesz a beosztott). Na most, jelen esetben igen keveset tudunk a beosztásokról, technikailag csak Coulsoné és Simmonsé hangzik el az évadban. Úgyhogy marad a biztonsági besorolás. Az alapján May magasabb rangú, ezt a sorozat is egyértelművé tette az elején. Ezután kész vicc, hogy Coulson lett a de facto igazgató - és magát nevezte ki -, és ugráltat olyanokat, akik hivatalosan rangban és beosztásban felette állnak.

Ez az egészben a gáz. A második SHIELD Coulson úgyszólván zsarnoki uralma alatt áll, és senki sincs, aki az orrára koppinthatna - láthattuk, hogy még Talbotot is simán elhajtja (ami azt illeti, őt már Simmons is). Ő dirigál, és ő a haverjait helyezi előtérbe. Régen ott volt a Világbiztonsági Tanács Fury felett, később Coulson ebből a célból létrehozta az igen rövid életű tanácsot (ennek ugye May is tagja volt - talán innen maradt meg az a rossz szokás, hogy sok mindenbe bevonják, vagy az, hogy a csaj már annyi mindent tud, hogy neki mindenképpen magas biztonsági besorolást kellett adni). Aztán jött az ATCU, de mára úgy tűnik, az a szervezet eltűnt - mondjuk nem csoda, hiszen végül már csak a SHIELD publikus arca volt, de most már maga a SHIELD publikus. Jelenleg senki sem felügyeli a SHIELD-et, pont, mint illegális korában. Talbotot bármikor elhajtja Coulson, Ellis meg, hát, nos, nem ő az USA legerősebb kezű vezetője.

Egen, Fitz ott maradt Talbottal és Simmonsszal, csak éppen semmi joga nem volt hozzá. Még ha ő is a vezető mérnök (így is max. a mérnöki csapat feje lehet), akkor sincs semmi köze a SHIELD legfontosabb vezetői titkához. Még így is zöld biztonsági szinten van, ami majdnem a legalacsonyabb. Ilyen szinten nincs joga olyasmiről informálódni, amiről infót kapott. De megmondom én, miért maradhatott ott. Sarkosan fogalmazok: mert dugja a SHIELD legmagasabb rangú ügynökét. Próbálta volna csak Talbot elhessegetni, Simmons ott helyben miskárolja. :)

És ez a baráti/családi társulat rányomja a bélyegét az egész SHIELD-re. Coulson csapata, kiegészülve Mac-kel, ott hágja meg a biztonsági előírásokat, ahol akarja, következmények nélkül. Nem érdekli őket a rang, a beosztás, a SHIELD az ő kis játszóházuk, magánügynökségük. Ezeket az embereket nem visszafogni, hanem kirúgni kéne. Eleve nagy hülyeség volt Coulsont megtartani. Ő volt az igazgató és az alapító, ki volt az az eszement, aki egy percig is azt gondolta, hogy majd valaki Mace-re fog hallgatni, amikor Coulson ellenkezik? És ez is történik! Ha Coulson valami mást akart csinálni, akkor mindenki azt csinálta. Ha mást nem is, de Coulsont nyugdíjazni kellett volna.

Azért írtam korábban, itt nem azzal van baj, hogy magas rangú és/vagy beosztású ügynökök terepre járnak. Mindegyikük terepügynök, ez a dolguk. Azzal van baj, hogy nincs se hierarchia, se valódi vezetőség. Van egy hatalom nélküli igazgató, van egy túl nagy hatalommal bíró, de felügyelet nélküli önjelölt igazgató, van egy csapat figura, aki hatalmat kapott, mert ennek az önjelölt igazgatónak a pajtija vagy éppen a szívszerelme, és ez jelenleg a SHIELD. Coulson magánhadserege. Ide vezethető vissza minden. Hogy Mac olyan üléseken vesz részt, amikhez papíron köze nem lenne; hogy bár May a felettese, Coulson mégis ugráltathatja; hogy Fitzet senki sem küldi el soha sehová, amikor olyasmiről van szó, ami jóóóóóval meghaladja a biztonsági besorolását, stb.

Külön poén, hogy ez nagyszerűen reflektál arra, amitől anno Gonzales tartott, hogy mivé fajulhat az, ha egy ember felügyelet nélkül irányítja a SHIELD-et. Hát ide fajulhat! Az a mázli, hogy Coulson jó ember, bár azért néha prioritást veszít. Most is baromi nagy erőket mozgósít May kiszabadítására, mintha egyéb globális problémák nem is lennének - és itt egy már feltűnik az a hiányosság, hogy a sorozatok és a filmek között laza a kapcsolat. Mert például nem a SHIELD dolga lenne felkutatni olyan szökött, szuper képességekkel bíró bűnözőket, mint Steve Rogers, Bucky Barnes, Sam Wilson, Natasha Romanoff, Wanda Maximoff, Clint Barton és Scott Lang? Hol a fenébe van ilyenkor Ross? A külügyminiszter úr, ha már annyira a Sokoviai Egyezmény élharcosa, és a Bosszúállók fele ezt nyíltan megszegi, miért nem néz már rá a SHIELD-re, hogy ugyan, mit művelnek? Miért fontosabb May kimenekítése, mint az egy atombomba fenyegetésével felérő Maximoff kézre kerítése? És a fene bele, még a hivatalos Bosszúállókat is felügyeli az ENSZ, de a SHIELD-et senki.

Szóval, hogy mi lett volna, ha Couslon egész csapata ottmarad azon a bázison? Szerintem végre rend a SHIELD-ben. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D.

 

 

Szóval, hogy mi lett volna, ha Couslon egész csapata ottmarad azon a bázison? Szerintem végre rend a SHIELD-ben. :)

 

 

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a S.H.I.E.L.D. jelenlegi formájában megszűnne létezni.

Azt beismerem, hogy lehet, hogy tényleg nem a legmagasabb rangú tagok járnak bevetésekre (bár ilyen szempontból nem ártana, ha a sorozat tiszta vizet öntene a pohárba), de jelenlegi állás szerint minden nagyobb hatalommal bíró személy ott volt a tengeralattjáró bázison, ami óriási felelőtlenség Coulson részéről. Ha mindenki otthagyta volna a fogát (ami könnyen megtörténhetett volna), nem lett volna senki, aki átvegye a stafétát. Talbot lehet megreformálta volna az ügynökséget, de szerintem sanszosabb, hogy egy ilyen pofon után inkább feloszlatja, vagy beolvasztja egy másik szervezetbe.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SHIELD

 

Igen, ez jó megfogalmazás. Ha mind kiesnének, végre nem Coulson magánügynöksége lenne, hanem talán elkezdene rendesen üzemelni. Szerintem Talbot és az elnök szimplán új tiszteket nevezne ki. Azért van ott még elég tapasztalt ügynök, valószínűleg néhány régi SHIELD-ügynököt is vissza lehetne csábítani. Fel nem oszlatná, hiszen azzal közröhej tárgyává válna. Újra megalapítják a SHIELD-et, aztán az első nagyobb gondnál meg megy a levesbe? Éppen ezért be sem olvasztaná sehová - eleve, szerintem nincs is hová. De az biztos, hogy ha Coulson családja kidőlne, a SHIELD ebben a formában megszűnne létezni és visszaalakulhat normálisan üzemelő ügynökséggé.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No akkor lehet hogy új taggal bővül a Lucifer rajongói klub. :D

Eddig remekül szórakozom. Bár úgy látom, itt a krimi vonalra azért annyira nem fekszenek rá, azok inkább csak "szükséges rossz"-ak, amiket le kell tudni. De az alapszitu, plusz a mókás karakterek eddig nálam elegendőek ahhoz, hogy tetsszen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az alapszitu és a mókás figurák nékem is elegendőek. Nem is bánom hogy a krimis szálat nem erőltetik agyon. Szerintem mindenből annyi van a soriban amennyi kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Bár ha jól tudom most először az ST-sorozatok történetében nem a kapitány lesz a főszereplő, hanem egy hadnagy, akit Sonequa Martin-Green fog játszani.)

Akkor véget ér szereplése a TWD-ben? :hmm:

 

Ahogy az események most állnak, nagyon valószínű.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat vége még messze van.

https://www.puliwood.hu/sorozatok/the-walking-dead-20170227-225253.html

 

Még mindig brutál nézettsége van. Főleg a vasárnapi ellenfelekhez képest. 18-49-ben a hirdetők számára legfontosabb sávban majdnem 10x többen nézik mint a 2. helyen lévőt.

 

1.The Walking Dead – 10,163M, 18-49: 4.71, #1

2.FEUD: Joan and Bette – 2,256M, 18-49: 0.52, #2

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszik az előzetes. :) Kellően sejtelmes, de a szövegen azért már átsejlik, hogy a végkifejlet felé haladunk erősen.

 

Nute, az újranézés jó ötlet! S mivel én áprilisban számítottam az új évadra,a szokásnak megfelelően, így még idő is lesz megnézni az előző évadot!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon izgatott vagyok az évaddal kapcsolatban, viszont kicsit sajnálom, hogy már csak 13. epizód van hátra. Ha jól számoltam az idei hét rész szépen kitölti majd a nyarat júliustól, augusztus végéig. Én még egyszer sem néztem vissza a komplett évadokat, de jövőre az utolsó etap előtt mindenképpen beiktatom majd az ujrázást. Így belegondolva nagyon furcsa érzés, hogy már a GoT is a végéhez közeledik, de remélem addig legalább nagyon erős finálét kapunk majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Havas uraság nagy látványosságokat ígér. Még több pénz kevesebb epizódokra.

 

“They spent an increasing amount of money on less episodes, so it’s gonna be much bigger in scale, the CGI … we’re trying new things, experimenting with new camera techniques. I think we’re trying to break boundaries and push past boundaries in these final two seasons.”

 

Néhány spoileres infók tudatában lesz jó néhány látványos jelenet. A 13 epizód valószínűleg nem 13 óra lesz. Jorah egyszer egyik interjúban 15 óraként utalt a hátralévő két évadra, illetve vannak arról pletykák hogy sorozat záró epizódja egy film hosszúságú lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így belegondolva nagyon furcsa érzés, hogy már a GoT is a végéhez közeledik, de remélem addig legalább nagyon erős finálét kapunk majd.

Talán lesz valami spin-off utána. Nagyon sok potenciál van ebben a világban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán lesz valami spin-off utána. Nagyon sok potenciál van ebben a világban.

Nem talán hanem biztos. Az HBO programigazgatója többször beszélt már róla. Jelenleg ott tart a projekt hogy gondolkodnak hogy mit csináljanak. Illetve az is biztos hogy nem a jelenlegi készítők (David Benioff, D.B. Weiss) fogják csinálni. Maximum csak tanácsadók lesznek, mert mást akarnak csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.