Ugrás a kommentre

Chapter 2: The Tribes of Tatooine


Ajánlott hozzászólás

9 perccel korábban, Donát írta:

Anno a Vérvonalakban a nikto Rinnrivin Di tisztelettel vegyes ámulattal beszélt Leiáról, a huttölőről, és előszeretettel nézegette Jabba halálának a felvételeit. Épp ezért nagyon tetszett, hogy az Ikrek trónját niktók is vitték:

 

image.png

A Vérvonalak szerintem később játszódik, mint ez a sorozat.

 

2 perccel korábban, Bomarr írta:

Azt imádnám :clap2:

Ki nem? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Úgy írtad mintha az lett volna korábban, de akkor félreértettem.

Bocsánat, nem. Arra akartam kilyukadni, hogy szépen alátámasztották a részben a niktók és a huttok között feszülő ellentétet ami plusz töltetet ad Rinnrivin Di később bemutatott gyűlölködésének.

 

Átírtam a mondat elején lévő "Anno"-t, azt a könyv megjelenésére értettem, nem Rinnrivin Dire! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Donát írta:

Bocsánat, nem. Arra akartam kilyukadni, hogy szépen alátámasztották a részben a niktók és a huttok között feszülő ellentétet ami plusz töltetet ad Rinnrivin Di később bemutatott gyűlölködésének.

 

Átírtam a mondat elején lévő "Anno"-t, azt a könyv megjelenésére értettem, nem Rinnrivin Dire! 

Így már érthető. :) Ez is remek univerzum építés.

 

22 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A huttok számára vannak szolgafajok, akik szintén a Hutt Űrből származnak, emlékeim szerint pl. ilyenek a niktók és a klatooine-iak is.

A twi-lekek nem?

 

Amúgy azok a banditák is niktok voltak, akiket Boba szétvert. Vissza fognak vágni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy azok a banditák is niktok voltak, akiket Boba szétvert. Vissza fognak vágni.

Szerintem is lesz velük még akció. A speedereken az a szimbólum van, amit az első epizódban a fosztogatók a ház falára festettek. Lehet Boba pont azt a bandát nullázta le.

Egyébként nagyszerű epizód ismét. Sőt, az eddig legjobb élőszereplős sorozatepizód. Annyi mindent nem tudok írni, lévén hogy az előttem hozzászólók szinte mindent leírtak amit lehetett.

Évek óta vártam a Huttok feltűnésére. Nagyszerűen néztek ki. Valamint a flashback szál is nagyon jó volt. Szerintem az évad végéig lesznek visszatekintések.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Azt imádnám :clap2:

Én egyre inkább úgy érzem, hogy Qi'ra az, akinek ebben a sorozatban legalább annyira kötelező lenne feltűnnie, mint a Rogue One-ban Tarkinnak, vagy az Obi-Wan Kenobiban Owen bácsinak és Beru néninek. Annyira adja magát, annyira beleillene ebbe az egészbe. Ráadásul tényleg tök jó kapcsolódási pont is lenne a képregényekhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Én egyre inkább úgy érzem, hogy Qi'ra az, akinek ebben a sorozatban legalább annyira kötelező lenne feltűnnie, mint a Rogue One-ban Tarkinnak, vagy az Obi-Wan Kenobiban Owen bácsinak és Beru néninek. Annyira adja magát, annyira beleillene ebbe az egészbe. Ráadásul tényleg tök jó kapcsolódási pont is lenne a képregényekhez.

Én azért ezt nem gondolnám... A Kenobiban benne kell lennie Luke-nak és így nevelőszüleinek is, mivel Kenobi rá vigyáz a III. és a IV. rész között. A Rogue One-ban benne kell lennie Tarkinnak, mivel a IV. részben az "övé" a Halálcsillag. A galaxisban rengeteg bűnszervezet van, és sokfelé működnek. A Vörös hajnalról a Solóban hallottunk eleddig először, mellette pedig a TCW-ben. Most a képregényekben persze megjelent ismét Qi'Ra, és a Ren lovagokhoz is kapcsolódik a sztorija. Nekem úgy fest, hogy azért kezdték el a képregényekben szerepeltetni, mert alapvetően egy érdekes karakter, de nem valószínű, hogy Emilia Clarke-kal, élőszereplősen fogják elvarrni a történetét.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Kérdés mennyire fontos a porfészek, mindentől félreeső Tatooine? Megéri érte összeakasztani a bajuszt a huttokkal?

Talán pont ezért lehet fontos egy bűnszervezet számára. Tatooine annyira jelentéktelen és értéktelen a hatalmasságok számára, hogy még a Birodalom is csak akkor mutatott iránta érdeklődést, amikor egy bazi nagy kugligolyó tervei ide keveredtek. A két Köztársaságot meg szerintem ennyire sem foglalkoztatta. Innen könnyebb lehet csempésztevékenységet koordinálni, a helyiek sem szaladnak a szenátushoz vagy a császárhoz, mert a csúnya Daymo sarcolja őket, nem fognak marsallok vagy Jedik megjelenni és rendet tenni.

 

1 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

de nem valószínű, hogy Emilia Clarke-kal, élőszereplősen fogják elvarrni a történetét

Nem kell elvarrni a történetét, elég, ha szerepet vállal az itteni eseményekben.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Talán pont ezért lehet fontos egy bűnszervezet számára. Tatooine annyira jelentéktelen és értéktelen a hatalmasságok számára, hogy még a Birodalom is csak akkor mutatott iránta érdeklődést, amikor egy bazi nagy kugligolyó tervei ide keveredtek. A két Köztársaságot meg szerintem ennyire sem foglalkoztatta. Innen könnyebb lehet csempésztevékenységet koordinálni, a helyiek sem szaladnak a szenátushoz vagy a császárhoz, mert a csúnya Daymo sarcolja őket, nem fognak marsallok vagy Jedik megjelenni és rendet tenni.

Plusz Bobának a visszaemlékezős szál miatt biztos, hogy fontos hely lett Tatooine, nemcsak egy bolygó a sok közül. Szerintem a visszaemlékezős szál nagyon komolyan fog hozzájárulni a "jelenben" folyó szál motivációihoz. Ezért is haladtunk most többet szerintem a visszaemlékezős szállal és kevesebbet a jelennel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Black Krrsantan-hoz egy kis adalék. Az ep.3 után Jabba szolgálatába állt. A huttnak egyszer csak támadt egy óriási ötlete és a nagy aszály alatt is vízadót vetett ki a Tatooine-on. Nyilván ez óriási nyomorúságot hozott, a már egyébként is sokat szenvedő bolygóra. Valaki viszont volt hogy megakadályozta a vízadó begyűjtését. 

Krrsantan végül egy komolyabb kerülővel összeakasztotta a bajszát azzal, aki megfúrta Jabba kegyetlen intézkedését. Ez pedig nem más volt, mint Obi-Wan Kenobi. Vagyis elnézést: Ben Kenobi.

 

Krrsantan kegyetlenül nekiesett Kenobinak. Ahogy az alább látható. 

vJEjQBn.jpg

 

gGTMdle.jpg

 

Ám aztán Obi-Wan végül az Erőhöz és a fénykardjához nyúlt és igy sikerült felülkerekednie a brutális vukin. Nem is akárhogy: a szeménél megvágta a kardjával.

 

sOWrlS4.jpg

 

A vereség után Krrsantan nem akart szembenézni Jabbával. Ezért ideiglenesen lelépett a Tatooine-ról.

Bár a heg sokat gyógyult, a mostani részen látható, hogy a szeme fölött még mindig viseli azt a sebhelyet, amelyet Obi-Wan okozott neki.

MID2PSr.jpg

  • Nagyon tetszik 3
  • Meglepő 4
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarrhoz kapcsolódva a két fejvadász ismeri is egymást már regóta. Együtt dolgoztak Vader-nek. Azért volt olyan szemöldök felvonás, kacsintás Krrsantan részről Boba felé. Legalábbis nekem úgy tűnt. Parázs csata lesz még kettejük között, ebben biztos vagyok :yes:

3b67b9f3-61c9-48ec-93df-7804a068b97a-rco030_1641361561.jpg

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Biztos, hogy lesz egy epic fight Bobával. Boritékolható. 

Trandoshanok is vannak ott, talán azokkal is kinéz majd egy kis bunyó. Eredendő bűn lenne kihagyni a harcot ezzel a böhöm nagy döggel. 

 

21 perccel korábban, Kenobi tábornok írta:

Bomarrhoz kapcsolódva a két fejvadász ismeri is egymást már regóta. Együtt dolgoztak Vader-nek. Azért volt olyan szemöldök felvonás, kacsintás Krrsantan részről Boba felé. Legalábbis nekem úgy tűnt. Parázs csata lesz még kettejük között, ebben biztos vagyok :yes:

Vagy beáll a Boba mellé. :P Milyen volt a kapcsolatuk anno? 

 

Bobának amúgy nem ismeretlen a vonatok üldözése. A TCW 4x20-Bounty című epizódjában is hasonló akciót szervezett.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vagy beáll a Boba mellé. :P Milyen volt a kapcsolatuk anno? 

Én úgy tudom, hogy csak amolyan munkakapcsolat volt köztük. Bár minden képregényt én sem láttam :D Black K-nak, mert így is nevezik, Aphrával voltak még kalandjai, illetve galdiátorkodott is egy ideig. Egyébként simán el tudom képzelni, hogy beáll Bobához, ha többet fizet neki, mint az Ikrek:money:

Szerkesztve: - Kenobi tábornok
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Inkább a hutt kartell működését bontsák ki.

Ha jól tudom akkor most itt tartunk: a Hutt kartell élén álló Hutt Tanács nagyon megszívta az ep.6 előtt. A Qi'ra vezette Crimson Dawn úgy keverte a lapokat, hogy a Huttok és a Birodalom egymásnak ugrottak, aminek nem lett jó vége. Vader gyakorlatilag felszámolta a Hutt Tanácsot és kinyirt mindenkit.

d1qXA1x.jpg

Így az ep.6-ra odajutottunk, hogy Jabba maradt a vezető. Hogy mi történt a halála után? Amennyire én tudom ezt nem tudjuk. Azóta eltelt öt év. Volt idő rá, hogy valaki új felemelkedjen a Hutt területeken. Ezek az Ikrek túl kispályának tűnnek úgyhogy aligha ők. Egy másik hutt, egy új tanács, esetleg Qi'ra? Szerintem ezt hamarosan megtudjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 minutes ago, Bomarr said:

Így az ep.6-ra odajutottunk, hogy Jabba maradt a vezető. Hogy mi történt a halála után? Amennyire én tudom ezt nem tudjuk. Azóta eltelt öt év. Volt idő rá, hogy valaki új felemelkedjen a Hutt területeken. Ezek az Ikrek túl kispályának tűnnek úgyhogy aligha ők. Egy másik hutt, egy új tanács, esetleg Qi'ra? Szerintem ezt hamarosan megtudjuk.

Az ep6 után, a Vérvonalből ez derül ki, a Hutt Űr területén hatalmi harcok kezdődtek a megmaradt huttok közt. Ezen hatalmi harcok során azonban számos elnyomott bolygó, mint a Nar Kanji felszabadult a hutt uralom alól. Illetve a hatalmuk is meggyengült, így elvesztették a csempészútvonalaik feletti irányítást is. Én azt se tartom elkpézelhetetlennek, hogy a Hutt Űr összement. Ugyanis a polgármester azt mondja Bobának, hogy az Éjeli Szél rendjének tagjai nem operálhatnak a hutt felségűrön kívül, ezért lőtték le. Márpedig ennek csak akkor van értelme, ha a Tatooine kikerül a hutt űrterületekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.