Ugrás a kommentre

Chapter 2: The Tribes of Tatooine


Ajánlott hozzászólás

Just now, Ody Mandrell said:

Én továbbra is hiányolom Rottát. Annyira adta volna magát a szerepeltetése pl. itt. Lehet, hogy még mindig túl fiatalnak számít?

Tekintve, hogy egy hutt akár 1000 évig is elélhet, mint Marlo. Szóval simán lehet, hogy még csecsemő, vagy kisgyermekkorban van, mint Grogu.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, Bomarr írta:

Így az ep.6-ra odajutottunk, hogy Jabba maradt a vezető. Hogy mi történt a halála után? Amennyire én tudom ezt nem tudjuk. Azóta eltelt öt év. Volt idő rá, hogy valaki új felemelkedjen a Hutt területeken. Ezek az Ikrek túl kispályának tűnnek úgyhogy aligha ők. Egy másik hutt, egy új tanács, esetleg Qi'ra? Szerintem ezt hamarosan megtudjuk.

Engem az sem lepne meg, ha a Hutt Klán a vezetőség teljes elpusztulása után immár a Vörös Hajnalhoz tartozna. Qi'ra szeriintem nem véletlen uszította egymásnak a Birodalmat és a Kartelt. Terve volt ezzel, és a végeredményt akár itt is láthatnánk.

 

49 perccel korábban, Iqvi írta:

Ugyanis a polgármester azt mondja Bobának, hogy az Éjeli Szél rendjének tagjai nem operálhatnak a hutt felségűrön kívül, ezért lőtték le. Márpedig ennek csak akkor van értelme, ha a Tatooine kikerül a hutt űrterületekből.

Tatooine sosem volt a Hutt Űr része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Iqvi írta:

Érdekes. Én azt hittem, hogy oda tartozott mivel Jabba ott uralkodott. Akkor mindentől függeten volt?

Igen, a Tatooine egy független világ a Külső Gyűrűben. Jabba ugyan ott lakott és volt hatalma ott, de a bolygó nem tartozott a Hutt Klán által vezetett csillagközi területhez. Talán úgy lehetne leírni, mint amit a Godfather-filmekben láttunk. Michael Corleone volt a New York-i Öt Család egyikének a feje, de a székhelyét New Yorkból Nevadába helyezte át, mivel ott is lettek érdekeltségei a Corleone családnak különféle szállodákban és kaszinókban. Továbbra is ő volt a feje a Corleone családnak New Yorkban is, a végrehajtója először Peter Clemenza, majd később Frank Pentangeli lett.

Na, ez lehet a helyzett Jabbával. Ahogy Michael Nevadából igazgatta a New York-i üzleteit, úgy Jabba is így igazgatta a Hutt Űrben lévő üzleteit a Tatooine-ról. És ahogy Michaelnek is voltak a New York-i Öt Családtól független üzletei Nevadában, úgy így lehettek Jabbának is a Hutt Űrben székelő Hutt Klántól független érdekeltségei a Tatooine-on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét egy remek részt kaptunk, nagyon tetszett. :clap: Hihetetlen, hogy a készítők milyen ügyesen bővítik a képet (és ezzel együtt adnak új perspektívákat) a Star Wars olyan már ismerni vélt elemeiről, mint pl. a Tatooine, a buckalakók, vagy éppen maga Boba Fett. Mos Espa gyönyörűbb, és nagyobbnak, élőbbnek hat, mint valaha. Az Ep1-2 alapján egy viszonylag kis város képe rajzolódott ki előttem, pedig már a filmekben sem ábrázolták kicsinek. Szimplán nem volt időnk mélyebben elmerülni a városban, és alaposabban megismerni a különféle szegmenseit. Szerencsére, ez a sorozat most igyekszik kárpótolni ezért. A filmekben, sorozatokban, képregényekben, és játékokban való megannyi feltűnése után hajlamos voltam azt gondolni, hogy a Tatooine már egy alaposan kivesézett bolygó, ami a Coruscanttal ellentétben nemigen mutathat újat. Aztán rám cáfoltak, amit nem bánok. Egyébként, azért is volt remek húzás ennek az ikonikus helyszínnek a kiválasztása, mert úgy színesítik tovább a híres/hírhedt bolygóról szóló ismereteinket, hogy közben feltűnésmentesen költséghatékonyak. :) Bennem egyszer sem merült fel az, hogy "na basszus, megint sivatagbolygó". Az ismerős helyszínek (Jabba Boba Fett palotája, Tosche állomás) emlékeztetnek rá, hogy melyik planétán is vagyunk, míg az újak (Garsa Fwip Menedéke, városháza) tovább gazdagítják a bolygó világát. A különféle fajok kavalkádja is nagy pozitívum. Ennyire talán még sosem éreztem élőnek a Tatooine-t. Van itt minden a gazdagabb negyedektől a veszedelmes Dűne-tengeren át a lepukkant ivókig. Később mindezt az összképet sikerült tovább tetézni a huttok nem gyenge hangulatú felbukkanásával. Nagyon időszerű volt már az élőszereplős újrafeltűnésük. Az Ikrek nem értelmezték újra a huttokról alkotott képet, pontosan olyanok, amilyeneknek egy huttot elvár az ember. :D Csak azért cipeltetik magukat rabszolgákkal, hogy kifejezzék státuszukat, miközben egyikük egy szerencsétlen rágcsálóval itatja fel az izzadtságát. :sick: Jabba trónkövetelői részéről elég egyértelmű, hogy nem fognak békésen hazakullogni a Nal Huttára, ellenben valami oka lehet annak is, hogy nem egy hadsereggel érkeztek a Tatooine-ra, hogy erővel vegyék el a trónt Bobától és kerek egész három emberétől. Valószínűleg már a huttok sem tündökölnek a régi "fényükben". Rottát nagyon jó lenne újra látni immár felnőtt huttként. Az ő trónkövetelése ráadásul még indokoltabb lenne, mint a néhai Jabba unokatestvéreié.

 

De ami végképp felvillanyozott, az Black Krrsantan feltűnése. Hatalmas pozitívum. Saw Gerrera, Ahsoka vagy Cobb Vanth után már nem olyan hihetetlen és irreális elképzelés egy más médiumban debütáló karakter élőszereplős feltűnése, viszont nem kevésbé üdvözülendő, mint akkoriban. Chewie gonosz "ikertestvére" kiváló összekötés az Aphra és Vader képregényekkel (bejöttek az ezekre való utalások), és jó lehetőség arra, hogy a wookiee faj kedves és barátságos egyedeinek ellentétét is bemutassák. Minden esetre, stresszes évek lehetnek a wookiee mögött a gyorsan megőszült szakálla alapján. Ahogy Santy ránézett Fettre, szinte megijedtem. :D Nem szívesen kerülnék konfliktusba vele.

K3jvHhx.jpg

Remélem, hogy szőrös barátunk visszatérő vendég lesz. A palotában a rancoros beijesztés is tetszett, az Éjjeli Szél tag parázása érdekes párhuzam volt az Ep6-os Oolával. A városházán tetszett, hogy Fett megunta az ember adminisztrátor, majd a twi'lek talpnyaló akadékoskodását, és erélyesen jutott át a belőle már-már hülyét csináló alakokon a polgármesterig. Az ithori fickó baromi élethű lett, rengeteget fejlődtek a maszkok. Nekem már az előző részbeli rodiainál is ez volt az érzésem. De a sminkekről is hasonlóan jókat tudok írni. A twi'lekek remekül néznek ki, a lekkuk nem keltenek műanyag hatást. Apropó twi'lekek: a sárga bőrű twi'lek szolgáló csajszi stip-stop. :D :lol: 

 

A visszatekintés kellően tartalmasra és érdekesre sikerült. A buckalalók a filmek alapján csak néha-néha feltűnő biodíszletek voltak számomra, akikre primitív, emberküllemű vadállatokként utaltak, és nagyrészt a tetteik is alátámasztották ezt (hobbi lövöldözés a fogatversenyzőkre, Shmi elrablása/megölése, erőszakos fellépés Ezra és Luke ellen). Ellenben, most már - ez a törzs legalábbis - szinte kedvelhető, emberi, és racionális. Oké, nyilván ugyanúgy elrabolták Rodit és Fettet az 1. részben, de immár jobban meg lehet érteni, miért olyan ellenségesek a külvilágiakkal szemben. A pyke-ok gátlástalan, szükségtelen gyilkolászása vérlázító, öröm volt nézni, ahogy hullottak a vonathajsza során. A Toschi állomás, és az Ep4 kivágott jelenetéből ismert Camie és Fixer felbukkanása tetszetős apróság volt. Az abuzáló nikto "motoros banda", és a velük való leszámolás pöpec volt. Megkapták, ami járt, ahogy kell. Fett pedig lazább, mint valaha. :) 

 

A tuskenek betanítása megmosolyogtató és valahol aranyos volt. Bennszülött, spirituális törzs mivoltuk miatt nem csoda, ha kevésbé értik a modernebb technológiát, vagy érdektelenek az irányába. A vonatos jelenet baromi jó lett. Nálam talán még a Solo hasonló jelenetét is veri. Izgalmas és látványos akciódömping. A tusken nő az egyik legvagányabb harcos a törzsben, ez egyértelmű. Tetszett, hogy Boba nem volt közömbös a buckalakók élete iránt, és viszont. A köztük kiépülő bajtársiasság nagyon szimpatikus. Arra kíváncsi lennék, mennyi idő telt el a sarlacc-ből való szabadulás óta. Gyanítom, hogy nem egy-két nap/hét. Elképzelhető, hogy a flashbackek felölelik az Ep6 és a The Mandalorian S2 közti 5 évet? :hmm: Így az is értelmet nyerne, hogy Boba miért nem kezdte el azonnal a páncélja keresését: más teendők foglalták le - most megtudhatjuk, mik. Mellesleg, jó volt végre maszk nélküli pyke-okat látni élőszereplős sorozatban.

 

Boba hallucinációja és a gaderffii bot elkészítésének szertartása megint csak remek jelenetek voltak. Érdekes belegondolni, hogy egykor a Tatooine-on is óceánok és erdők voltak. Kíváncsi vagyok, mi lehetett az a kataklizma, ami változtatott ezen.

 

Összességében remek rész volt, kíváncsian várom a folytatást. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

a polgármesterig

Erről jut eszembe. Külföldi fórumokon arra tippeltek, hogy Kitster lesz a polgármester. :lol: Amúgy örülnék ha feltűnne. 

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Erről jut eszembe. Külföldi fórumokon arra tippeltek, hogy Kitster lesz a polgármester. :lol: Amúgy örülnék ha feltűnne. 

A Legendákban A Tatuin szelleme c. regényben (4 évvel az Ep6 után) feltűnik a felnőtt Kitster, és találkozik az álcázott Hannal és Leiával. Már halványak az emlékeim, de ott is valami polgármester féleség volt Mos Espában. Talán innen az ötlet. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Sky írta:

A Legendákban A Tatuin szelleme c. regényben (4 évvel az Ep6 után) feltűnik a felnőtt Kitster, és találkozik az álcázott Hannal és Leiával. Már halványak az emlékeim, de ott is valami polgármester féleség volt Mos Espában. Talán innen az ötlet. :D 

Szinte biztos, hogy innen jött nekik. :D 

 

3 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Szerintem Anakin régi ismerőseinek (Watto, Kitster, Wald stb.) felbukkanása inkább az Obi-Wan sorozatban lenne elvárható, ha egyáltalán. Itt nem hiszem hogy indokolt lenne.

Meg ugye a történet szerint Kitster itt már 60 körül van, míg az életben persze fiatalabb. Ok, van az a smink amivel el lehetne érni a kívánt hatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Meg ugye a történet szerint Kitster itt már 60 körül van, míg az életben persze fiatalabb. Ok, van az a smink amivel el lehetne érni a kívánt hatást.

Meg másik színészt is lehet találni a szerepre, mivel Kitstert utoljára gyerekként láttuk. Az eredeti színészre sem nagyon ismernénk rá úgyse:

4034843_dhruv-chanchani_1.jpeg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zseniális rész, továbbra is. Minden, amit szeretek a Star Warsban, benne van. A Lucasfilm évekig nem használta Tatooine-t, sokunk legkedvesebb bolygóját, egyben kijelenthetően a saga legfontosabb bolygóját. Minden várakozásomat felülmúlta, ahogy a Mando s01e05 óta használják.

 

Ugyanakkor egy dologról említést kell tennem, amit sajnálok, nagyon. Hasonlóan alulreprezentált volt az elmúlt években az egyik legikonikusabb faj az SW-ben, a hutt. Jabba mára az egyedüli ikonikus OT-figura, akit nem szerepeltettek a Disney-érában (Obi-Wan szereplésére még várni kell, de tudhatjuk, hogy ő is jön - most a hangi cameókat nem számolom bele). És ugyan itt sem teszi tiszteletét (sokan vártuk a Solóba), a palotájával, az egész miliővel igazából szerintem ez az a sorozat, ami Jabba világába betekintést enged. Nagyon régóta, nagyon vártam már, hogy a huttok visszatérjenek, Rotta szerepeltetésével pedig adta volna magát a történeti setup, hogy majd ő átveszi Jabba birodalmát. Az a kisebbik rossz, hogy egy új, eddig soha nem látott páros jelentkezett be, remélem, legalább annyiban kötik az eddig látottakhoz, hogy ők Ziro gyermekei.

 

2014 óta tartott a Lucasfilm új megközelítése az épített díszletekkel és a jelmezekkel, a "practical effects"-szel. Kicsit propagandisztikus, kamuszagú is volt, hiszen valójában így is rohadtsok CGI-t és greenscreent használtak, amivel amúgy semmi baj nem lenne, de mindezt az előzmény-trilógia ellenpólusaként kommunikálták, holott ott is rengeteg eredeti helyszín volt valójában. Ha van valami az eredeti trilógiában, ami tényleg vitán felül zseniális és élethű még most is, az egyik Yoda, a másik Jabba. Stuart Freeborn két fő műve. Sem a Baljós árnyakban, sem a special edition két próbálkozásában nem sikerült Jabba jelenlétét a megfelelő módon rekonstruálni (ami egyébként engem sosem zavart a szerep rövidsége miatt). Engem máig megdöbbent a Jedi visszatérben Jabba realisztikussága, és nagyon örültem, hogy Yodánál a TLJ-ben és "örökösénél", Grogunál is bábot, és nem CGI-t használtak. Ebben a részben a fantasztikus Ithoriant, Mok Shaizt is így láthatjuk, minden pehelyszerű szőrét látom, ahogy rezeg, DÖBBENETES volt, majd ezután végre sok-sok év után újra látunk élőszereplős Star Warsban huttokat, és ennyi "practical effect"-es videó és doksi után ezt az egyet képesek voltak elbaltázni. Igen, rohadtul látszódott, hogy CGI-ok, még úgy is, hogy első osztályú CGI volt. És ilyenkor eszembe jut a TFA cantina-jelenete, ahol mindenki practical volt, és egy alig követhető steadicam-felvételben láttunk belőlük valamicskét. Annyira örültem volna, ha nem építenek fel egy rakat épített díszletet ennyi filmre, de ha a vászonra álmodnak egy Huttot, akkor azt az egyet tényleg tehették volna egy valódi bábbal. Ez most tényleg egy bárki számára észrevehető különbség lehetett volna. Mert ez (egyedüliként szerencsére) így látványban gyengébb, mint 39 évvel ezelőtt. Olcsóbb volt így? Ezen az egyen nem kellett volna spórolni. Kár, hogy nem volt ott Werner Herzog, hogy rászóljon Favreau-ékra, hogy ezúttal se legyenek gyávák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Nagyon régóta, nagyon vártam már, hogy a huttok visszatérjenek, Rotta szerepeltetésével pedig adta volna magát a történeti setup

Amennyiben tényleg 1000 évig is elélhet egy hutt, akkor Rotta még mindig fiatal ahhoz, hogy érdemben beleszóljon a nagyok dolgába. Már a Jediben sincs Jabba mellett, így az ő sorsa egyelőre egy igazi misztérium. 

 

24 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

majd ezután végre sok-sok év után újra látunk élőszereplős Star Warsban huttokat, és ennyi "practical effect"-es videó és doksi után ezt az egyet képesek voltak elbaltázni. Igen, rohadtul látszódott, hogy CGI-ok, még úgy is, hogy első osztályú CGI volt.

Ezzel nem értek egyet. Szerintem tökéletesek voltak, engem az elején be is csaptak: nem tudtam eldönteni, hogy bábok vagy nem. A bábokkal az lett volna a baj, hogy ekkora két b*szott nagy mechanikus hutt elég sokba kerül. Esélyes, hogy elég műanyagnak néztek volna ki, és tegyük a kezünket a szívünkre: Jabbán is erősen érződött a gumi szag. :) Még azt is hozzá tehetjük, hogy Jabba remek játékához az a három bábozó tette a legtöbbet, akik odabent izzadtak a hutt vezér belsőjében. Ezt a megoldást meg egy olyan jelentnél, mint amit itt is láttunk, nem lehetett volna alkalmazni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amennyiben tényleg 1000 évig is elélhet egy hutt, akkor Rotta még mindig fiatal ahhoz, hogy érdemben beleszóljon a nagyok dolgába. Már a Jediben sincs Jabba mellett, így az ő sorsa egyelőre egy igazi misztérium. 

 

Ezzel nem értek egyet. Szerintem tökéletesek voltak, engem az elején be is csaptak: nem tudtam eldönteni, hogy bábok vagy nem. A bábokkal az lett volna a baj, hogy ekkora két b*szott nagy mechanikus hutt elég sokba kerül. Esélyes, hogy elég műanyagnak néztek volna ki, és tegyük a kezünket a szívünkre: Jabbán is erősen érződött a gumi szag. :) Még azt is hozzá tehetjük, hogy Jabba remek játékához az a három bábozó tette a legtöbbet, akik odabent izzadtak a hutt vezér belsőjében. Ezt a megoldást meg egy olyan jelentnél, mint amit itt is láttunk, nem lehetett volna alkalmazni. 

Ha levesszük a nosztalgia faktort, akkor az Ikrek jobban néztek ki ebben az epizódban, mint ahogy Jabba valaha is kinézett. Tökéletes CGI volt szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jabbán is erősen érződött a gumi szag.

Ezt én soha életemben nem éreztem... Bocsi. És egészen biztos vagyok benne, hogy nem nosztalgia-faktor miatt mondom ezt. Az odaszáradt nyál Jabba szája szélén, a csillogó szeme, a göcsörtös bőre... Nekem az OT-filmek közül sokáig nem volt a kedvencem a Jedi visszatér, most sem az, viszont 2-3 éve, amikor moziban kétszer is volt alkalmam megnézni, akkor jöttem rá, hogy mennyire döbbenetesen hatásos nagyvásznon még ma is Jabba. Az egész figurát úgy éreztem, hogy akkor láttam először. Nektek is javaslom megtekinteni így. Egyébként összességében a Jedi visszatér majd' minden látványeleme nagyon szépen öregedett.

 

Amúgy mit jelent a "jobban néz ki"? Ha a mérce az, hogy valódi, hiteles, akkor a valóságnál azt gondolom, semmi sem valódibb. Persze ez ad bizonyos limitációkat, Coruscantot soha nem fogjuk épített városként látni, de egyébként épületeknél, tájaknál a szem jobban elfogadja az illúziót. És őszintén, ha szívedre teszed a kezed, Ody, maximum egy pillanatra hihetted, hogy ez nem CGI. Jelenleg még itt tart a CGI, hogy gyönyörű, de nem 100%-ig valóságos. Felismerjük, hogy számítógépen született. A Jedi visszatérben a Jabba-báb csak annyira volt optikai csalódás, mint ebben a részben az Ithorian. Azaz tudjuk, hogy teljes mértékben ott volt a térben.

 

De amúgy meg akkor fel lett volna dobva a labda, hogy Neal Scanlanék készítsenek egy (két) nem "gumiszagú" huttot! 

 

Valójában a fejüknek kellett volna mechatronicnak lennie, a testüket irányíthatták volna valódi emberek. És gondoljunk bele, hogy ezalatt a pár év alatt hány száz mechatronic bábot gyártott le a creature shop, akik alig kerültek képbe. Ugyanannyira nehéz munka a huttok előtt, alatt álló figurákat (akik tartják őket) utólagosan odahelyezni, mint őket magukat meganimálni, és akkor egy greenscreen emelvényen állhatott volna a két báb. Btw a totálokban akár még használhatták is volna ebben a jelenetben a CGI-t, és a közeliben már lehetett volna igazi báb. Nyilvánvaló az is, hogy nem ebben a részben szerepeltek utoljára, így nem csak erre a jelenetre használhatták volna őket. Nem arról van szó, hogy röviden beköszöntek, hiszen minden bizonnyal a sorozat fő antagonistái.

 

Ha 1981-82-ban meg tudtak csinálni egyet belőle, akkor az elég szomorú, ha a mai elképesztő technikai lehetőségeket ismerve azzal a pénz-paripa-fegyverrel, amivel rendelkezik a Lucasfilm 1982-höz képest, nem tudtak ugyanabból a lényből éppenséggel kettőt egyidejűleg csinálni egy bonyolultabb jelenetben. Egyébként nem is feltétlenül bonyolultabb a jelenet, mivel a Volume-ban forgatva pl. világítástechnikailag sokkal könnyebb helyzetben vannak az alkotók. Bármilyen Star Wars esetén ne hangozzon már el az, hogy "elég sokba kerül". Ne már. Főleg, hogy bele se gondolunk, a Volume-mal mennyire döbbenetesen leegyszerűsödött a dolga minden téren az alkotóknak, és számtalan költségtől megszabadultak. Ezeket a Star Wars-sorozatokat csak és kizárólag azért nézhetjük ilyen mennyiségben, ilyen kicsi költségvetéssel (mert kicsi a költségvetése egy filmhez képest, egy ilyen évadé kevesebb, mint egy mozifilmé), és mégis ilyen erős látványvilággal, mert ezt az úttörő technológiát, a StageCraftot feltalálták. És főleg Covid idején azért tudtak-tudnak leállás nélkül forgatni, mert mindent LA-ben, stúdióban fel tudnak venni.

 

Ez az egy számomra nem jelent mást, mint lustaságot és spórolást. Vagy talán ebbe bele se gondoltak igazán, de azért az alkotókat ismerve ez utóbbit meg kétlem. 

 

Na de nem akarok ezen rugózni tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jabbán szerintem sem érződött a gumiszag, hihetetlenül élethű báb még így 2021-ben is. De ezzel együtt is az Ikrek CGI-jével sincs semmi baj, sőt ilyen jól megalkotott huttokat évtizedek óta nem láthattunk.

 

--------

 

Azt el tudom képzelni, hogy Rotta életben van, de fiatalkora miatt a Desilijic-klán gyámsága alatt, és akár elképzelhető, hogy az Ikrek is az ő nevében akarják átvenni a tatooine-i üzletet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Ez az egy számomra nem jelent mást, mint lustaságot és spórolást.

Miért lenne ez lustaság és spórolás? Egy élethű, vagyis inkább két élethű CGI-t nem egyszerű elkészíteni, és nem is olcsó, pláne nem egy mozifilmhez képest kis költségvetéssel dolgoó sorozatban. Ne degradáljuk már le az ezen dolgozó emberek munkáját, csak mert nem tetszik, hogy nem egy más trükktechikát használtunk. :angry: Lustaság és spórolás az lett volna, ha két embert dobnak be a sztoriba, akik mondjuk képviselik a huttok érdekeit. A CGI még lehet, hogy drágább is volt és tovább tartott megcsinálni, hogy legalább ilyen, teljesen vállalható és korrekt minőséget elérjenek egy sorozatban.

 

1 órával korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Ha 1981-82-ban meg tudtak csinálni egyet belőle

Ami a 120 perces filmben abban a kb. tíz percben (ha van összesen 10 perc képernyőideje), amíg látjuk, ül egy trónon, és az a kevés mozgás, amit végez, az is korlátozott (pl.: sosem fordítja el a fejét, a szája is csak fel-le tudo mozogni). Azért így nem nehéz megcsinálni egy bábot nagyon faszányosan. Kíváncsi vagyok, hogy boldogultak volna az ep4-es falconos jelenettel. Több mint valószínű, hogy ott már ugyanez a báb nem lett volna ilyen hűdejó. Ezzel nem leszólni akarom, mert tényleg kiváló munkát végeztek (kiválóbbat, mint a Rancorral vagy a sarlacc eredeti változatával), és ismétlem, én is imádom a mai napig. De ott teljesen más kritériumoknak kellett megfelelni, mások voltak a jelenetek jellemzői. Nem kellett embereknek cipelnie őt, nem kellett elhitetni, hogy fényes nappal egy utcán van, nem volt belőle kettő. Ült a hájas farkán a sötét szobákban, miközben a kamera majdnem mindig csak szemből vagy extra közelről veszi. 

 

Ráaádsul még azt sem tudjuk, hogy mik a terveik ezekkel a huttokkal. Talán kifejezetten indokolt, hogy végül CGI-jal alkották meg őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Ezt én soha életemben nem éreztem... Bocsi. És egészen biztos vagyok benne, hogy nem nosztalgia-faktor miatt mondom ezt. Az odaszáradt nyál Jabba szája szélén, a csillogó szeme, a göcsörtös bőre... Nekem az OT-filmek közül sokáig nem volt a kedvencem a Jedi visszatér, most sem az, viszont 2-3 éve, amikor moziban kétszer is volt alkalmam megnézni, akkor jöttem rá, hogy mennyire döbbenetesen hatásos nagyvásznon még ma is Jabba. Az egész figurát úgy éreztem, hogy akkor láttam először. Nektek is javaslom megtekinteni így.

Nem vitatom, hogy ne lenne jó a gumi Jabba, tényleg remekül megcsinálták. Viszont ami látszik az látszik. Pl. amikor Leia fojtogatja mindig attól félek, hogy beszakad a nyaka. :D Ettől még élvezhető, csak nálam nem viszonyítási alap.

 

19 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Egyébként összességében a Jedi visszatér majd' minden látványeleme nagyon szépen öregedett.

Ez off topik, de nagyon nem értek egyet ezzel a megállapítással. A ROTJ festett hátterei sok helyen iszonyatosan kilógnak a filmből. Erről a megfelelő helyen beszélhetünk.

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huttokat nehéz gyártani. Igazából két helyen sikerült igazán szuperül: az ep.6-ban meg most az Ikreknél. Mindkettőre elmondató, hogy egyik se teljesen hihető. Ahogy Jabbán ki lehet szúrni a "gumit" az Ikreken ugyanúgy ki lehet szúrni a CGI-t. Elég egyértelmű, hogy utómunkával kerültek oda és a szolgák a nagy semmi alatt nyögnek. 

Teljesen hihető huttot még nem láttunk, de engem őszintén nem zavar ha egy effektnél látszik az effekt mindaddig amig az kellő minőségben van megcsinálva, és az életre keltett lénynek van kisugárzása, jelenléte és meglátom benne a karaktert. Ilyen szempontból pedig az Ikrek és az ep.6-os Jabba is első-osztályú szerintem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kitalált lény nem igazán lehet annál hihetőbb, mint amilyen Jabba vagy most a kuzinjai voltak. A lényeg ez:

45 perccel korábban, Bomarr írta:

kellő minőségben van megcsinálva, és az életre keltett lénynek van kisugárzása, jelenléte és meglátom benne a karaktert.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem továbbra is mindegy a technológia, amíg a látvány meggyőz, hangulat elkap, a figura becsap, hogy él. Ez a lényeg.

A Lucasfilm mindig is azt a minőséget képviselte, hogy be tudott csapni. Nekem jók ezek a huttok, mit jók, tökéletesek, de most kövezzetek meg, még a 97-es "új Jabba" is átjött akkor, pedig az nagyon rossz utólag..

Kényes dolog, ha egy karaktert változtatnak át. Gumi Jabba, Digi Jabba, gumi Yoda, Digi Yoda.  De itt nem erről van szó. Kevésbé kényes, ha egy faj másik képviselője kap más technológiát.  Digik lettek mert így lettek jobbak, (lehet, hogy olcsóbbak is.) Nekem mindegy. De most már ott tartunk, hogy Grogu is hol báb, hol nem és ez nagyon mutatja, hogy hol tart a technika. Ezt el is fogadom annak a szabad kéznek ami az alkotókat jellemzi korunkban, mikor eldöntik mi mi legyen, mert nyilván csupán el kell dönteni, hogy hogy lesz jobb és mi is így járunk legjobban!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Cupsy írta:

Nekem a twi'lek lekkuk még mindig gázabbak, mint akármelyik másik effekt, túl merevek.

Megvárjuk az első élőszereplős digi-lekkukat. De twi'lek hölgyeknél nézz már mást. Van ott általában egy kis 3D-s élmény nyaktól lefelé. ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.