Ugrás a kommentre

Zene


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én csak annyit tennék hozzá, hogy észre se vettem hogy nincsenek klasszikus zenék a sorozatban. Annyira leköt a story, és a hozzá passzoló zene hogy így egy nagy élmény.

Szerintem a sorozatban lévő zene baromi jól visszaadja Kenobi és Vader lelkiállapotát. Ez lehetett a célja a zeneszerzőnek. Ezt pedig maradéktalanul teljesíti, sőt maga a zene is tele van feszültséggel. Pl a 4. részben is. Magyarán direkt nincs benne  ismert téma.

Általánoságban pedig Bomarral értek egyet. Az ismert témák legyenek a Saga-filmek privilégiumai, a sorozatokhoz, spin-off-okhoz legyenek más témák. Ha évtizedekig az ismert témákat veszik elő unalmassá fog válni.

Ráadásul a sorozat zeneszerzőjének akkor meg lenne kötve a keze, higy bele kéne szőnie a saját témáiba más témákat. Nem lehet elég kreatív.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez szerintem egyszeűen csak ez egy újszerű megközelítés, ami lerombolhat berögzült dogmákat, ez esetben azt, hogy a klasszikus témák nélkül már nem is igazi Star Wars zene a Star Wars alatt szóló zene. Elvégre ki tudja, még hány Star Wars alkotás lesz, az ismert témákat viszont nem lehet örökké ismételni, mert egy idő után már nem hidegrázós, hanem unalmas lesz.

 

Rendben, akkor mondok valamit. Ha a Kenobi sorozat nagy Vader-Kenobi összecsapásánál egy igazán epikus, nagyívű zenét használnak, amit még sosem hallottunk, de ami stílusában olyan nagyzenekari, kórust használó, mint a Duel of the Fates és a Battle of the Heroes, és azt az igényességet hallom rajta, amit azoknál a zenéknél, amik már amikor először felcsendültek, instant klasszikusokká váltak, akkor nem fogom azokat hiányolni. 

 

20 perccel korábban, Frenkie írta:

Ráadásul a sorozat zeneszerzőjének akkor meg lenne kötve a keze, higy bele kéne szőnie a saját témáiba más témákat. Nem lehet elég kreatív.

 

Ez úgynevezett programzene. Alkalmazott művészet. Egy filmzeneszerző egész élete arról szól, hogy a zenéje egy kollektív produktum része, függ egy filmképtől és függ egy filmhangtól is. Ahogy az is, hogy mondjuk Joby Harold forgatókönyvírónak nem 100%-ig új karakterekkel kell dolgoznia egy általa kitalált világban, hanem Obi-Wan Kenobit kell mozgatnia a Star Wars galaxisában. Ez nyilván bizonyos mértékig megköti a kezét, de amennyiben amortizáló hatással lenne mindez a kreativitására, úgy nem lenne alkalmas egy meglévő filmszéria újabb etapjára forgatókönyvírónak.

Szerkesztve: - IndianaAndrisSolo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
15 perccel korábban, Donát írta:

@Pildi megtaláltad már a karibos ritmusú részt a Part V-ben? :) 

Magában az epizódban még nem néztem, de azóta rájöttem, hogy a VI. rész végén a stáblista legelején (amikor kiírják, Directed by Deborah Chow) biztosan elhangzik egy pár másodperces taktus, ami tiszta POTC téma, a He's a Pirate téma kezdődik nagyon hasonlóan. Szerintem ez köszön vissza más epizódokban is, amit meg fogok keresni, ha megint megnézem végig. :)

 

Kíváncsi vagyok, hogy ugyanígy hallod-e Te is, vagy csak én hallom ezt bele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Hold Hands valami csoda, egész nap ez jár a fejemben. 

 

4 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

A 6. rész közepe fele, amikor Reva visszaviszi a kábult Luke-ot, az alatta futó zenét nem ismeritek véletlen? Annyira ismerős, de nem tudok rájönni, hol hallottam már!? 

Talán valamelyik Batman témához hasonlít. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

A 6. rész közepe fele, amikor Reva visszaviszi a kábult Luke-ot, az alatta futó zenét nem ismeritek véletlen? Annyira ismerős, de nem tudok rájönni, hol hallottam már!? 

Arra a mély morgásra gondolsz? Talán a Drive Hammerhöz hasonlít nekem a leginkább.

 

 

 

10 órával ezelőtt, Pildi írta:

Magában az epizódban még nem néztem, de azóta rájöttem, hogy a VI. rész végén a stáblista legelején (amikor kiírják, Directed by Deborah Chow) biztosan elhangzik egy pár másodperces taktus, ami tiszta POTC téma, a He's a Pirate téma kezdődik nagyon hasonlóan. Szerintem ez köszön vissza más epizódokban is, amit meg fogok keresni, ha megint megnézem végig. :)

 

Kíváncsi vagyok, hogy ugyanígy hallod-e Te is, vagy csak én hallom ezt bele. :)

Az end credits elejére gondolsz akkor?

Az eleje ahogy beindul valóban egy kissé karibos, de amúgy más a ritmusa. :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem most így, önállóan meghallgatva jött ki igazán, milyen jó ez a zene. Eddig sem volt vele bajom, de néhány kivételtől eltekintve inkább jó iparosmunkának tartottam, ami betölti funkcióját, vagyis alátámasztja a képeket, de sok emlékezetes dallam nem lett. De így, hogy a zene nem olvadt össze a képekkel és állt egységes audiovizuális élménnyé, hanem csak a muzsikára koncentrálhattam, felértékelődött bennem.

Az egyik kedvencem a Young Leia és a Day of Alderaan kettőse lett, ami már a Part I-ban is megfogott. Az elsőbbi cserfes, mint a kis Leia, az utóbbi lélekemelő, mint Alderaan látványa. A másik, ami legnagyobb meglepetésemre megfogott, az a Ready to Go, amely a sorozatba ágyazva épp csak feltűnt, de önállóan hallgatva még jobban átjön, milyen sorsfordító eseményt is támaszt alá ez a remek kis muzsika. És talán nem meglepő, de kedvenceim közé került az Overcoming the Past és a Saying Goodbye is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Donát írta:

Az end credits elejére gondolsz akkor?

Az eleje ahogy beindul valóban egy kissé karibos, de amúgy más a ritmusa. :) 

 

Igen, erre gondoltam. :) Biztos vagyok benne, hogy valahol a cselekmény közben is hallható, mert ott figyeltem fel rá először, de már sajnos nem emlékszem.

Igen, kicsit más a ritmusa, de egyből beugrott róla a POTC. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.