Ugrás a kommentre

Chapter 3: The Streets of Mos Espa


Ajánlott hozzászólás

De Mos Espa is fejlődik. Most már ilyen látvány is fellelhető az utcákon. Egyébként Garsa Fwip bárjában is volt jó pár olyan színes egyéniség, akiket korábban nem láthattunk a bolygón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, végül is mindent meg lehet magyarázni, csak elég izzadtságszagú lesz.

 

Szerintem nincs az a mos espai fejlődés, ami egy ilyen öltönyös, jól szituált banda megjelenését indokolná, és második nézésre is elég zavaró volt nekem. Garsa Fwip kaszinójánál ezt nem éreztem, ott valahogy egyértelmű, hogy a helyi elit és az átutazó kereskedői réteg játszótere, de még az ő ruházatuk sem lógott ki annyira, mint ennek az állítólag munka nélküli, vízhiányban szenvedő bandáé.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Sőt még én is! Talán azért nem emlékezett, mert én és Te is rosszul írtuk le, ha jól emlékszem.

Nem, szimplán csak feledékeny vagyok. :)

 

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

A baljós árnyak kompletten kapta meg kb ezt a bírálatot régen néhányaktól, hogy "-nem rozsdás! ez nem star wars így!" Nyilván nem helytálló kritika, de jól megfogja miért kizökkentő a megjelenésük Mos Espa utcáin.

Igen, csak, ahogy írtad is, az ep1-nél ez nem helytálló, mert még a CGI járművek is koszosak voltak. Ez a legjobb példa. Az ep1 fogatversenyén a járművek ugyanúgy színesek és néhány lény eléggé meseszerű. Mégsem lógnak ki. Csak meg kell nézni Ody Mandrell hajtóművét:

rl6dTvh.png

Ütött-kopott, látszik, hogy használt. Pedig valószínűleg a fogatversenyzők nem éhbérért versenyeznek, hiszen komplett csapatokkal dolgoznak, a járműveiket bolygóról bolygóra utaztatják, mégis, ezek a fogatok "rosszabb" állapotban vannak, mint a munkanélküli utcakölykök robogói, vagy éppen a méregdrága implantátumaik. De remélhetőleg kicsit árnyalják a jövőbeli epizódokban ezt a bandát. Ha kiderülne, hogy csak nemrég érkeztek a Tatooine-ra és/vagy tényleg valami gazdagabb szülők sarjai, akik eltartják őket, az más megvilágításba helyezné a figurákat. Mert most a helyzet az, hogy amikor megismerjük őket, arról panaszkodnak, hogy nincs munka és lopniuk kell a vizet. A rész végén meg az egyik panaszkodó csávó büszkén mondja Fett-nek, hogy sok pénzt fizetet a szemimplantátumáért. He?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Igen, csak, ahogy írtad is, az ep1-nél ez nem helytálló, mert még a CGI járművek is koszosak voltak.

...

A rész végén meg az egyik panaszkodó csávó büszkén mondja Fett-nek, hogy sok pénzt fizetet a szemimplantátumáért. He?

Igen, a szegénység relatív... Az emberel meg első blikkre ítélnek na. Láttak egy Noobiant és elment a sérójuk krómba. Krómába estek.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többször megnézve, az a Boba vs. Krrsantan harc a legdurvább amit SW sorozatban láttunk. Főleg amit kibír a vuki! :o Boba belevágja a hátába a gaffi botot, az meg mintha mi se történt volna tovább harcol. :cool: Krrsantan itt nagyot alakít szerintem még akkor is, ha végül elfogják. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Többször megnézve, az a Boba vs. Krrsantan harc a legdurvább amit SW sorozatban láttunk. Főleg amit kibír a vuki! :o Boba belevágja a hátába a gaffi botot, az meg mintha mi se történt volna tovább harcol. :cool: Krrsantan itt nagyot alakít szerintem még akkor is, ha végül elfogják. 

Boba meg már a halálán van, mikor megérkezik a felmentősereg. Ha nem jól oldotta volna meg az utcagyerek problémát, Fett most már halott ember lenne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha Fennecen múlik akkor Boba kinyiffan. Egyébként az ex-fejvadász is szívós, mert párszor úgy falhoz vágta a vuki, hogy abból nem sokan keltek volna fel.

 

43 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A félelmetes vukierőt most láthattuk először úgy istenigazából teljes valójában.

Lenyűgöző volt! Remélem látjuk még Krrsantant. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ahhoz képest elég valóságosra sikeredett. 

A látványterv jobban sikerült mint a konkrét jelenet. Ebből árad egyfajta fenyegető magatartás a pyke-ok részéről. A tényleges jelenetben... hát inkább csak kijönnek a hajóból, de semmi extra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár tényleg nem érezni oly sok fenyegetést a megvalósult jelenetben, szerintem ez pont az előnyére válik. A koncepció ugyanis az volt, hogy a pyke-ok szépen, csendben veszik át a hatalmat a Tatooine-on, miután a polgármester sutyiban átadta nekik a stafétabotot. Olyan csendben akartak megérkezni, hogy Boba nem is tudott volna róluk, ha az Ikrek nem figyelmeztetik (ebből is az jön le amúgy, hogy a huttok szándékosan gerjesztik a konfliktust). Ehhez jobban illik, hogy egy szimpla utasszállítóról sorjáznak le civilek között. Kevésbé feltűnő, mint egy díszsorfal egy magánjacht rámpájánál, amin lecsattog valami díszes főmufti. Meg szerintem bűnözőkhöz nem is illik az ilyen parádézás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az más lett volna ha annyi pyke jön egyszerre hogy az érkezésük egyúttal hatalomátvételt is jelent. Akkor jöhettek volna diadalmasabban. De most nem erről van szó. Egyelőre készülnek a háborúra és sunyiban feltöltik a soraikat. A látványterv menő, de a sztorihoz jobban passzolt amit kaptunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Bomarr írta:

Igen, az más lett volna ha annyi pyke jön egyszerre hogy az érkezésük egyúttal hatalomátvételt is jelent. Akkor jöhettek volna diadalmasabban. De most nem erről van szó. Egyelőre készülnek a háborúra és sunyiban feltöltik a soraikat. A látványterv menő, de a sztorihoz jobban passzolt amit kaptunk.

Ezt nem is vitatom. Kár, hogy nem találtak olyan kombinációt, ahol a látványtervet egy az egyben át tudták volna ültetni a sorozatba. Ütött volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Donát írta:

Kár, hogy nem találtak olyan kombinációt, ahol a látványtervet egy az egyben át tudták volna ültetni a sorozatba. Ütött volna.

Még nincs vége az évadnak, szóval lehet valami hasonló később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is egy jó kis rész lett. Tehát akkor Boba A Jedi visszatér után hosszú évekig ott maradt a taszkeneknél. Valahogy sejtettem, hogy a törzs tagjait lemészárolják majd. Vajon mindenki meghalt?

A jelenbéi szálban tetszett az új banda, az üldözés, Krrsantan támadása és a rankor is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.