Ugrás a kommentre

Chapter 3: The Streets of Mos Espa


Ajánlott hozzászólás

Ne neeee! Sírok!! Pont készültem egy bejegyzésre, hogy elkészülhet  Trejo karakterével egy Boba spin off, a Machete gyilkol az űrben. Az sw ben.. Na ne vicceljünk. De már az is elképesztő, hogy itt róla folyik a szó! Sose hittem volna! :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy csak engem zökkentett ki Boba bocsánatkérése a félszemű embertől? :D Meg lehetett volna ezt oldani sokkal kifinomultabban is. Mit tudom én "Keep your eyes on the pykes!... I mean no offense - Non taken" Ez az utólagos véresen komoly bocsánatkérés nagyon izzadtságszagú volt nekem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Donát írta:

Ez az utólagos véresen komoly bocsánatkérés nagyon izzadtságszagú volt nekem.

Igen az kicsit necces volt, túl jóságos. Itt lehetett volna kicsit köcsög a Fett. Na majd legközelebb. :D 

 

Kíváncsi lennék Wilde mit szól ehhez? Már ha tovább nézte az első rész után. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Donát írta:

Amúgy csak engem zökkentett ki Boba bocsánatkérése a félszemű embertől? :D Meg lehetett volna ezt oldani sokkal kifinomultabban is. Mit tudom én "Keep your eyes on the pykes!... I mean no offense - Non taken" Ez az utólagos véresen komoly bocsánatkérés nagyon izzadtságszagú volt nekem.

Egyetértek, elég karakteridegen volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Pl. itt most ebben a részben, apróság ugyan, de nagyon esetlenül hatott a Slave I-es kaminói flashback. Konkrétan ezt láttuk az előző részben is...

Ez valamivel hosszabb. Miért ne álmodhatna többször ugyanarról? Én is szoktam. :) Bár ez filmen nem néz ki olyan jól, mert ismétlésnek tűnik és magyarázkodni kell. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Amúgy csak engem zökkentett ki Boba bocsánatkérése a félszemű embertől? :D Meg lehetett volna ezt oldani sokkal kifinomultabban is. Mit tudom én "Keep your eyes on the pykes!... I mean no offense - Non taken" Ez az utólagos véresen komoly bocsánatkérés nagyon izzadtságszagú volt nekem.

Dettó. Ráadásul a srác nem egy nyomorék vagy ilyesmi. Elvileg semmi baja nem volt a szemének, hanem ő döntött úgy hogy lecseréli egy jobbra és ezért rakott be egy gépi szemet. Nem is értem hogy jutott eszébe Bobának hogy itt elnézést kéne kérnie. Még a jedikből se nézek ki ekkora úriemberséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Boba a tuskeneknél úriember lett. :D 

 

Egyébként Boba nem tudhatta, hogy korábban volt baja a szemének vagy nem. :)

A fickó akitől loptak úgy mutatta be őket, hogy mindenféle kütyüvel turbózták fel magukat. Szóval azért sejthető volt, hogy nem Vak Bottyán legújabb reinkarnációjával van dolgunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Donát írta:

A fickó akitől loptak úgy mutatta be őket, hogy mindenféle kütyüvel turbózták fel magukat. Szóval azért sejthető volt, hogy nem Vak Bottyán legújabb reinkarnációjával van dolgunk. :D

Igazából a vízkereskedő sem tudhatta, ha csak előtte nem voltak haverok. Plusz nem is tűnt olyan embernek, akinek a szavára hitelt vennél fel. :)

Amúgy én Boba "tévedését" betudom annak, hogy a Star Warsban az ilyen mechanikus pótlások inkább sérülés vagy betegség gyógyítására való. Még ezzel a bandával együtt sem ismerünk túl sok olyan lényt, aki önként és dalolva szedette ki a saját szerveit és pótolta géppel. A filmekben nem sok ilyen kiborg van: Grievous, Lobot és a Guavian Halálbanda katonái. Az összes többi (Vader, Luke, Maul, egy ideig Palpatine) nem önszántából, hanem sérülés okán kapott kibernetikus fejlesztést. De a filmeken túl sem találkozhatunk sok olyannal, aki ezt önszántából vállalta, nem sérülés, betegség vagy ráerőszakolás útján kapta. Szóval in-universe is általánosabb, megszokottabb lehet az, hogy valaki, akinek kibernetikus testrésze és/vagy szerve van, az betegség vagy sérülés miatt kapta, és emiatt az emberek inkább erre gondolnak először. Ráadásul Boba mellett ott van Fennec, aki szintén kiborg, és azért lett az, mert hasba lőték. És, ha megnézitek, Boba csak azután sajnálkozik, hogy ránéz a nőre, aki biccent felé. Valószínűleg innen asszociált arra, hogy a csávó is sérülés miatt lehet olyan, amilyen.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Apropó vízkereskedő. Nagy kópé volt az öreg! Jól belemondja Boba arcába, hogy senki nem tiszteli, majd segítséget kér tőle. :D 

Boba jól meg is szívatta a s*ggfejet. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legalább megtudtuk azt is, hogy tettek szert jövedelemre a párafarmerek. :)

 

Erre még mindig nincs ötlet? ;)

15 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Volt az epizódban egy Harry Potter utalás is. Ki tudja mi volt az? :) 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzetes vélemények alapján sokkal rosszabb részre számítottam, de egyáltalán nem éreztem gyengének. Bár nálam sem múlja felül az előző kettőt, szerintem még bőven a kellemesen szórakoztató kategóriába esik ez a 35-40 perc. Sőt, nekem simán tetszett. Soha rosszabb részt. :) A lassú üldözés, vagy a tini motoros banda Tatooine-közegidegen ténye sem zökkentettek ki annyira, hogy ne élvezzem az epizódot. Szerintem nem kötelező, hogy egy szegény sivatagbolygón mindenki szakadt párafarmer, vagy fosztogató legyen. Nálam az e féle "lázadó tinik" is beleférnek az összképbe. Sőt, nekem bejött, hogy szó szerint színesebbé tették a Tatooine világát, a szerintem szándékos '80-as évekbeli/cyberpunk kisugárzással. A Drash nevű kiscsaj pl. tök jól hozta a szerepét, tetszett.

7LuPH6I.png

Először is, bejöttek az olyan apróságok, mint a B'omarr szerzetesek feltűnése, vagy a Tatooine alvilági berendezkedésének, és politikai viszonyának megemlítése/lefestése Jabba halála után. Mos Espa három részre szakadása érdekes dolgokat eredményezhet, amennyiben a jövőben szemtanúi lehetünk a hármas érdekütközésnek. A már említett Harry Potteres utalás is jó volt. Az ilyen nüansznyi dolgok által lehet még jobban átérezni azt, hogy Jabba uralmának milyen súlya volt (egyesek még a nevét sem merték kimondani), és mennyi minden megváltozott az által, hogy a hutt meghalt (trónkövetelők, ingatag uralom-rendszer, bizonytalan megélhetés és jövőkép, stb.) Nálam már eme 3 rész alapján rengeteg pluszt kapott az Ep6, de főként Boba Fett, vagy akár Jabba karaktere.

 

Lortha Peel személyében egy tipikus, önző vízkereskedő munkást ismerhettünk meg. A baj nem azzal van, hogy elsősorban a saját (és talán a családja?) megélhetésére gondol egy ellenséges vidéken, hanem inkább azzal, hogy ezt mások/szegényebbek és rászorultabbak kiszipolyozása árán teszi, lelkiismeret-furdalás nélkül. Később, a motoros banda motivációjának megismerése fényében máris kevésbé voltam toleráns Lortha szándékait illetően. Tetszett Boba Fett "jóságos vadnyugati seriff" mentalitása, amikor hatalmával élve inkább a rászorulóknak kedvezett a hatalmi pozíciókban lévőkkel szemben. Nem bánom, hogy Fett karakterét inkább a helyes erkölcsi iránytűvel bíró, de olykor kemény igazságoszó, mint a vegytiszta gonosz gyilkológép fejvadász felé mozgatják azon a bizonyos képzeletbeli skálán. 

 

A tusken törzs veszte döbbenetes és szomorú jelenetsor volt, még ha csak off-screen történt is. Egyből a buckalakó kölyök ugrik be, akivel ugyanolyan gátlástalanul végeztek, mint felnőtt társaival. Számomra ez az egyik legrosszabb bűntény, amit létező lény elkövethet, még az SW galaxisában is. A szememben ezért nem nyert soha megváltást Anakin/Vader karaktere sem... Ilyen vérlázító tettett én is a pyke-okhoz kötnék első blikkre, de aztán lehet, hogy tartogatnak még meglepetést az alkotók. Gondolok itt egy hutt játszámra az Ikrek és a Hutt Kartell vezetésével, esetleg a Vörös Hajnal (Qi'ra?:clap2:) háttérmanipulációjára. Az, hogy a nikto motoros banda jelképét használták szvsz semmit nem jelent. 90%-ra manipuláció és megtévesztés, mintsem valóság. Azt biztosra veszem, hogy Fett jelenlegi törekvéseinek (a Tatooine-i alvilág egyeduralkodójává válni) köze van a múltbeli eseményekhez a sarlacc-ből való kikászálódását követően. Felmerül, hogy a pyke-oknak mi érdekük fűződött a buckalakók kiirtásához? Az szerintem is reális eshetőség, hogy a huttok két vasat tartanak a tűzben, és a pyke-ok, illetve Fett/buckalakók összeugrasztásával akarnak nyerő pozícióba kerülni, míg visszavonulnak a Nal Huttára. A rész végi rancor ajándék megint csak kétértelműnek hatott. Az szerintem biztos, hogy a huttok szeretnék elnyerni Fett bizalmát és kegyeit, de abban is biztos vagyok, hogy az első adandó alkalommal képesek lennének hátba szúrni és likvidálni őt. Az, hogy a Tatooine számukra csak egy "kőgolyó", nagy kamu. Egyébként, elsőre azt hittem, hogy a The Bad Batch-ből megismert Muchit láthatjuk, hiszen ő is egy kölykök-rancor volt, és az itt látott rancor sem kifejlett példány. Nagy pozitívum, hogy nem spórolnak a CGI-jal. Először a huttok, most egy rancor... :clap: Remélem, nagy cimbik lesznek Bobával, és nem csak egy "trójai faló" a huttok részéről. Az Éjnővéres utalás szintén bejött a rancor-lovaglás kapcsán. Nagyon tetszik, hogy mennyire egységesen kezelik az egész SW-t, elemi szinten.

 

Krrsantan jeleneténél szabályosan besz*rtam. Zseniális magaslatokba emelik számomra ezt a wookiee-t. :D A képregényeket olvasva álmodni se mertem volna erről. :) Olyan hirtelen rántotta ki Bobát a tartályból, hogy át tudtam érezni a klón meglepetését és döbbenetét. Plusz, azok az állatias, "wookiee-idegen" hangok, amiket kiadott még ijesztőbbé tették. A nyers erő megtestesülése. Örülök, hogy a karakter ezen oldalára gyúrnak rá inkább, mintsem az Aphra képregényekből ismert humorforrásra. Tetszett, hogy nem tiporták sárba Santy renoméját azzal, hogy könnyedén elbántak vele. Egy Boba Fett, egy Fennec Shand, két gamorreai, és egy motoros banda kellettek ahhoz, hogy megfékezzék, és a rancor-verembe dobják. Szerintem ez így teljesen oké és vállalható. Nagyon örülök, hogy nem nyírták ki a wookiee karakterét, ezek után, morcos lettem volna. Boba Fett ismét megvillantotta a korrektségét, amikor nem végeztette ki Santy-t a személyes haragjának engedve, hanem inkább elengedte őt, mint egy kollégát, akit megért és tisztel. A huttok CGI-ja még mindig jó, tetszik, hogy bátran használnak ilyen "költségesebb" elemeket is.

 

Érdekes látni Boba bizonytalanságát is, hogy noha elfoglalta Jabba trónját, nincs konktrét terve arra, hogyan is kellene uralkodnia. Mi legyen a következő lépése? Ez realisztikussá és emberszerűvé teszi számomra a karaktert és összességében a sorozatot is. Danny Trejo zseniális volt a rancor idomár szerepében. Tökéletesen illesztették be ezt a karizmatikus fickót a Star Wars világába. Cseppet sem éreztem nem ide illőnek, noha számos jelentősen eltérő műfajban láttam már a színészt. Amikor azt mondta, hogy a rancorok kimondottan békések, amikor nem fenyegetik őket, egyből beugrott a szerencsétlen gamorreai, vagy Luke Skywalker, akik nem feltétlenül értetnének egyet ezzel a kijelentéssel. :D Peli Motto, a meiloorun gyümölcsök, és a karóba húzott rohamosztagos fejek remek kis adalékok voltak.

 

Összességében az eddigi "leggyengébb" rész a sorozatban, de ez nem degradáló jelző, mert még így is bőven a jó SW-élmények közé sorolandó. Csak így tovább!:yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

egyből beugrott a szerencsétlen gamorreai, vagy Luke Skywalker, akik nem feltétlenül értetnének egyet ezzel a kijelentéssel. :D

Szegény Ooláról már nem is beszélve. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A lassú üldözés, vagy a tini motoros banda Tatooine-közegidegen ténye sem zökkentettek ki annyira, hogy ne élvezzem az epizódot. Szerintem nem kötelező, hogy egy szegény sivatagbolygón mindenki szakadt párafarmer, vagy fosztogató legyen. Nálam az e féle "lázadó tinik" is beleférnek az összképbe. Sőt, nekem bejött, hogy szó szerint színesebbé tették a Tatooine világát, a szerintem szándékos '80-as évekbeli/cyberpunk kisugárzással. A Drash nevű kiscsaj pl. tök jól hozta a szerepét, tetszett.

Tetszik ez a pozitív látásmód velük kapcsolatban. Valószínűleg őket is meg fogom szokni, csak egyelőre kicsit papírmasé karaktereknek tűnnek, amiért idegenkedem tőlük. Nekem Skad jött be, benne van spiritusz. Amúgy jó ez a kép, most veszem észre, hogy a csajnak robot karja van. :o Az se tett jót nekik, hogy állítólag nincs munkájuk de ez nem látszott rajtuk. Olyanok voltak, mintha egy gazdag valaki unatkozó gyerekei lennének. Őket még egyértelműen árnyalni kell.

 

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Először is, bejöttek az olyan apróságok, mint a B'omarr szerzetesek feltűnése,

Vajon kinek az agya lehet benne? Jabbáé biztos nem, ahhoz túl nagy. :D 

 

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Lortha Peel személyében egy tipikus, önző vízkereskedő munkást ismerhettünk meg. A baj nem azzal van, hogy elsősorban a saját (és talán a családja?) megélhetésére gondol egy ellenséges vidéken, hanem inkább azzal, hogy ezt mások/szegényebbek és rászorultabbak kiszipolyozása árán teszi, lelkiismeret-furdalás nélkül. Később, a motoros banda motivációjának megismerése fényében máris kevésbé voltam toleráns Lortha szándékait illetően.

Peel tevékenysége megvilágítja azt is, hogy a Lars Owen féle párafarmerek miként tudtak megélni. Ez is remek adalék. 

 

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Tetszett Boba Fett "jóságos vadnyugati seriff" mentalitása, amikor hatalmával élve inkább a rászorulóknak kedvezett a hatalmi pozíciókban lévőkkel szemben. Nem bánom, hogy Fett karakterét inkább a helyes erkölcsi iránytűvel bíró, de olykor kemény igazságoszó, mint a vegytiszta gonosz gyilkológép fejvadász felé mozgatják azon a bizonyos képzeletbeli skálán. 

Sokaknak ez se tetszik, mert a mandoban keményebbnek tűnt. Azt elfelejtik, hogy ott a rohamosztagosok ellen harcolt, de itt se finomkodott amikor az Éjjeli Szél (milyen hülye név már ez :D ) harcosai ellen kellett küzdenie. 

 

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Gondolok itt egy hutt játszámra az Ikrek és a Hutt Kartell vezetésével, esetleg a Vörös Hajnal (Qi'ra?:clap2:) háttérmanipulációjára.

Renek feltűnése? Qi'rával együtt finom lenne.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egy nagyon hangulatos epizód volt. :) Továbbra is úgy nézem a sorozatot, mint egy képeskönyvet, amiben kisebb történeteken keresztül ismerjük majd meg, mit keres ott Boba Fett és hogyan éli a Daimyo-k életét, és ebben tökéletes volt a mostani is. 

 

A legnagyobb pozitívum a Tatuin maga, amely részről részre telik meg még inkább élettel. Imádom azokat a jeleneteket, amikben Mos Espa sikátoraiban sétálunk és látjuk a helyieket tenni-venni, pl. itt ahogy kiderült, honnan veszik a vizet, nem kell kimenni érte a párafarmokra, hanem van erre egy kereskedő (akinek minden bizonnyal jól megy, nem véletlen, hogy végül nem tűnt elégedetlennek az 500 kredittel sem, noha majdnem háromszor annyit kért). A B'omarr szerzetest és Peli Motto cameo-t is imádtam. :D 

 

Azután meg nekem nagyon bejön ez a "nyugdíjas" Boba Fett, ahogy egy másik topikban nevezte egyik fórumtársunk. Sok hasonlóság van a Mandalorian-nel, a zenében, az epizódok végén lévő concept art képekben, és még abban is, hogy a főhős igazi küldetése lassan derül csak ki, és itt a küldetés szót tágabb értelemben használom, viszont örülök neki, hogy szerintem Boba semmi világmegváltót nem forgat a fejében, ami felérne azzal, mint hogy Din Djarin gondoskodni szeretne Groguról, csak hogy megint tegyünk egy összehasonlítást. Boba tényleg csak egy egyszerű ember, aki boldogulni szeretne, apjához hasonlóan, és nekem kifejezetten tetszik, hogy nem egy Jabbához hasonlatos lelketlen gengszterként fog hozzá, hanem mindamellett, hogy üzletnek fogja fel (és ilyen értelemben ő sem visz bele érzelmeket, hiszen profi fejvadász), de felesleges kegyetlenkedést nem tesz, mert ez nem okoz neki örömöt és nem is célszerű. Elengedi a merénylő Krrsantan-t, mert gondolom az a jó, ha egyszer még visszakaphatja ezt a szívességet, a picit megsérült testőrét meg beküldi a saját bakta tartályába, mert az a jó, ha gyorsan felépül - a tinédzser bandát meg felfogadja, mert ezzel két legyet üt egy csapásra: rend lesz az utcán és ő meg bővítheti a csapatát egy pár ütőképes, sokoldalúan felhasználható emberkével, akiknek nem kell nagy pénz fizetni, hiszen ők viszont részben élvezik is majd az akciókat. Boba Fett ésszel él, de emberséges marad, persze leginkább azért, mert ezt kifizetődőbbnek találja, de ezen túl biztos vagyok benne, hogy a taszken törzsben töltött idő is mély nyomokat hagyott benne. Az is sokat elmond, milyen gyöngédséggel bánt a rancorral. :)

 

Apropó rancor! Nem igazán értem, miért adtak ajándékot az Ikrek, ha amúgy nem akarták visszakapni a vukit, és egyébként is elhúznak a vidékről. Az ajándéknak akkor van értelme egy Hutt részéről, ha befektetésnek tekinti. Szóval én arra számítok, hogy az Ikrek nem kerültek ki a képből, és bőven benne vannak még a terület feletti osztozkodásban, csupán Bobát valamiért nem akarják ebbe most még beavatni, viszont eljön majd az idő, amikor a szövetségesüknek akarják.

 

A taszkenek kiirtása szerintem is a pyke-ok, vagy akik mögöttük állnak, azoknak a tette. A Jabba halála utáni hatalmi vákuum még mindig fennáll, úgy tűnik, és valakik rámozdultak a vidékre. Azt sem tartom kizártnak, hogy a niktók mögött is ugyanazok állnak, és így szednek védelmi pénzeket, hogy megteremtik rá a keresletet. Bib Fortuna apró hal volt a városban Jabbához képest, plusz ő megkente a polgármestert, vagyis az élni és élni hagyni filozófiáját követte. Lehet, hogy Bobát a területre igényt tartó gengszterek nagyobb problémának tekintik, mert új szereplő, aki kiszámíthatatlan.

 

Szóval lesz itt még kaland bőven, én nem félek. Az egyetlen negatívum tényleg a fiatal banda nem odaillő stílusa (ami minimum fura ebben az univerzumban), de leginkább az a lassú üldözés, ami még ennél is SW-idegenebb. :D Ezzel együtt soha rosszabb epizódot! :) Kiemelném a zenét, ami mind a Dűne tengerben a bantha-lovaglás, mind később a taszken temetés alatt szólt, telitalálat volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Pildi írta:

Apropó rancor! Nem igazán értem, miért adtak ajándékot az Ikrek, ha amúgy nem akarták visszakapni a vukit, és egyébként is elhúznak a vidékről.

Bobának azért van híre... Ez lehetett egy kiengesztelés is, amiért rá küldték Krrsantant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

 Az se tett jót nekik, hogy állítólag nincs munkájuk de ez nem látszott rajtuk. Olyanok voltak, mintha egy gazdag valaki unatkozó gyerekei lennének.

Volt valami, ami roppantul zavart ezzel a bandával kapcsolatban, de nem jöttem rá, hogy mi. Igazából nem a színes robogók vagy a kiborg mivoltuk. Kiborg van elég így is az SW-ben, és a fogatok is színesek voltak. De most rávezettél, hogy mi a bajom velük. Beállítják őket nincstelen utcagyereknek, közben a ruhájuk patyolattiszta egy olyan bolygón, ahol szerintem egyet lépsz, és nyakig piszkos leszel. A sérójuk belőtt, a motorjaik fényesen csillognak az éjszakában, és teli vannak aggatva mechanikus cuccokkal. Mindez együtt valószínűleg nem két kredit. Az egész megjelenésük azt sugallja, hogy ezek gazdag csávók, akiknek van pénzük motorokra, kiborg fejlesztésekre, de még arra is, hogy minden cuccukat makulátlanul tisztán tartsák egy bolygón, ahol ez különösen nagy kihívás lehet.

Bár igazából ez az önellentmondás sem új a Star Warstól. Hiszen láttunk mi olyan nyomorban élő rabszolgagyereket, akinek saját protokolldroidja és versenyfogata volt a hátsó kertben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bár igazából ez az önellentmondás sem új a Star Warstól. Hiszen láttunk mi olyan nyomorban élő rabszolgagyereket, akinek saját protokolldroidja és versenyfogata volt a hátsó kertben.

Láttunk, csak az nem volt ennyire kirívó. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ebből a sorozatból hiányzik az erő. A tusken-es részek ok, de nem érzem, miért nem csapják le őket mint egy szúnyogot a huttok vagy akárkik. A színes robogós akárkik meg igazi Disney családi hősök, irgalmatlanul kilógnak. Az üldözős jelennetnek meg nem lett semmi ritmussa, a lassúság nem erény ilyenkor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, gafz írta:

miért nem csapják le őket mint egy szúnyogot

Jelentem, lecsapták őket. :D Egyébként az merész vállalkozás volt, hogy majd pont a buckalakók megzsarolják a pyke-okat. Ok, Boba Fett áll mellettük, de akkor is. Nem is húzták sokáig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az se tett jót nekik, hogy állítólag nincs munkájuk de ez nem látszott rajtuk. Olyanok voltak, mintha egy gazdag valaki unatkozó gyerekei lennének.

Igen, ez nekem is kilógott kissé. Nem igazán tűntek szegény munkanélkülieknek, akiknek bár vízre nem futja, de tiszta ruháik és fényesen csillogó siklóik vannak. Aztán lehet, hogy a ruhatisztítás, és a sikló-polírozás olcsóbban kivitelezhető dolgok a Tatooine-on, mint az aranyat érő ivóvíz beszerzése. :D Mondjuk ebben az esetben valószínűleg több jól öltözött figurát látnánk a Tatooine-on. A gépi fejlesztéseket szerintem még akkor szerválták, amikor anyagilag jobban ment a szekér. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Láttunk, csak az nem volt ennyire kirívó. :) 

Valóban nem. És Coruscanton ezek az alakok sem lennének azok, hiszen ott általános jelenség volt az ilyen hacuka és a csilli-villi járművek.

 

17 perccel korábban, Darth Sky írta:

A gépi fejlesztéseket szerintem még akkor szerválták, amikor anyagilag jobban ment a szekér. 

Oké, de ezeknek azért karbantartás is kell, ami szintén nagyobb feladat lehet a homokkal teleszórt Tatooine-on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jelentem, lecsapták őket. :D Egyébként az merész vállalkozás volt, hogy majd pont a buckalakók megzsarolják a pyke-okat. Ok, Boba Fett áll mellettük, de akkor is. Nem is húzták sokáig.

Nem a buckalakókra gondolok, hanem Boba Fett-ékre...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az egész megjelenésük azt sugallja, hogy ezek gazdag csávók, akiknek van pénzük motorokra, kiborg fejlesztésekre, de még arra is, hogy minden cuccukat makulátlanul tisztán tartsák egy bolygón, ahol ez különösen nagy kihívás lehet.

Végülis arról szerintem nem volt szó hogy általában véve csórók lennének. Bűnözők akiknek most épp nem volt munkájuk ezért kicsesztek a vízárussal. Ha így elveszik ami nekik tetszik akkor végülis akár motor-suvickolót is elvehettek másoktól :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, gafz írta:

Nem a buckalakókra gondolok, hanem Boba Fett-ékre...

Már kétszer megpróbálták. Ennyi erővel Jabbát miért nem csapták le? Ő még sebezhetőbb volt, hisz mozdulni is alig tudott. 

 

59 perccel korábban, Darth Sky írta:

Amúgy a McQuarrie concept art cameo mindenkinek megvolt? Szegény Luke-ot lehagyták a festményről. :D 

A kép feltűnt, csak nem hittem, hogy concept art. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.