Ugrás a kommentre

Chapter 7: In The Name of Honor


Ajánlott hozzászólás

41 perccel korábban, Bomarr írta:

Maga a helyi pyke vezér azt mondja, hogy azért is telepedtek ide, mert úgy tudták, hogy itt békében üzletelhetnek. Szerintem onnantól, hogy kiderült, hogy Boba mekkora ellenállást tud tanusítani a pyke-oknak máris elegük lett a Tatooine-ból.

Így igaz. A vezér a rész végén mondja is, hogy kivonják az embereiket, mert nem erről volt szó amikor egyességet kötöttek a helyi alvilággal. Alaposan beleköpött a levesükbe Boba. :D

 

Végre másodszor is meg tudtam nézni a részt, igazán remek és teljesen összeállt! Tetszik, hogy nem akarja magát túl komolyan venni, de azért megvan az egyensúly. Néhol olyan, mintha mozifilmet néztem volna, a rancoros akciókkal pl. nem lehet betelni. Pár gondolat.

 

- Meglepett, hogy Mok Shaiz ismerte Boba múltját. Tudta, hogy egy taszken törzsnél élt. 

- Remek kiegészítés volt, amikor Peli azt hitte az UK járőre landolt nála. Reakciója elárulta, hogy bizony a bolygón is van befolyása a regnáló hatalomnak, tartanak tőle.

- Fennec említi, hogy az űrkikötőben is vannak embereik, akik a Pyke erősítést várják. Nyilvánvaló, hogy azt hitték jönnek még, viszont az volt a csapda, hogy a többi klán fordult ellenük, így téve ki a megfelelő létszámot. Nyilvánvaló, hogy mindent egy lapra tettek fel a helyi alvilág családjai. Győzelem vagy halál.

- A lépegetők pajzsai már elsőre is felkeltették a figyelmem. Ez talán az első olyan energiamező amit alig lehet áthatolni. Borzasztóan megszenvedtek vele. Láthatóan fejlődik a technika, amit jó ilyen apróságokban is észrevenni.

- Mellékzöngeként eszembe jutott, hogy Boba jöhetett volna a Slave I-el is a rancor helyett. Talán észszerűbb lett volna, de persze jobb volt így. :D 

- Grogu úgy mentette meg a helyzetet, mint az első évad végén a lángszórózásnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét nem olvastam még el semmit a hozzászólásokból így lehet hogy ismétlés is lesz.

 

Az elmúlt egy hetet agyalással töltöttem hogy milyen lesz vajon a finálé? Megugorja-e a 6. rész szintjét, azaz aztak*rva érzés lesz-e? Hát az volt csak máshogy mint ahogy elképzeltem.

Az elején már tapintható volt a feszültség hogy vajon a Pyke-ok mikor és hogyan támadnak, jön-e Cobb és bandája segíteni, illetve a negyedek urai semlegesek maradnak vagy elárulják Bobát?

Tipikus westernfilm végjáték. Az esélytelen főhősök várják a nagy sereg támadását.

Az nagyon tetszett hogy Boba hallgatott az észérvre hogy maradjanak a menedékben hisz ha visszavonul a palotába a nép szemében gyáva lesz és nem lesz tekintélye. Illetve Fennecnek is ragyogó ötlete támadt.

Nyirjuk ki a pyke-ok góréit és összeomlik az egész támadás.

Aztán egyszer csak megjelenik egy X-szárnyú. Igen AZ az X-szárnyú. Na mondom ha Luke jött segíteni Mandonak és beszáll a harcba akkor nekem végem.

Üres a pilótafülke és hát ott van Grogu. Na itt lepetéztem.

Imádom hogy az SW-ben nagyrészt intelligensnek tartják a rajongókat és ennek megfelelően írják meg a sztorikat. Azzal hogy Grogu megjelent nyilvánvalóan következik hogy a páncélinget választotta.

Nem kell újra bemutatni a választást, hanem egy jelenetből telejsen világossá válik. Hálistennek nem szájbarágósan csinálják.

Aztán a csata. Azt éreztem a pyke-ok számából hogy a Tatooine nekik olyasmi mint egy helyörség. A Galaxísban nagy hatalommal bíró szervezet, akik irányítják a fűszerkereskedelmet, és ezt a Tatooine-on is szeretnék, de annyira azért nem fontos hogy a haderő krémjét idehozzák ezért. Van ez a Boba Fett aki akadékoskodik, pár pyke-al támadjuk meg nameg 2 BFD-el.

A mi félelmetes hírünk meg ez az ütőerő hátha megadásra kényszeríti.

Nagyjából mint a Földön az amerikai haderőnek az állomástaztatása. Rengeteg támaszpontjuk, helyörségük van de sok helyen csak jelképes a jelenlétük.

Persze ez nem von le semmit a csata intenzitásából, és drámájából.

Külön úgy nem írnék róla, mert minden tetszett. Boba és Mando együtt harca, a fekete vuki legyűrése(külön tetszett ez hogy nem valami isten ő hanem legyözhető).

Azt biztosan tudtam hogy Cobb emberei jönni fognak. Az viszont lórúgásszerűen ért hogy Cobb meghalt(akkor még). Hisz tisztán látszott a válllövés, mondom mitől halt volna meg?

Amire viszont ki kell térnem az a Rancor. Zseniális volt. Ki hitte volna 1984-ben(akkor láttam először az EP6-ot) hogy 38 évvel késöbb egy ilyen szörnyet majd meglovagolnak és fegyverként vetnek be? Hát én biztos nem.

A harci hatékonysága elképesztő. Gyakorlatilag a kézifegyverek lézere lepattan róla. A nagy droideka sem volt ellenfél. Ok eltalálta a lézerágyú, de csak megtántorodott tőle. Ráadásul a pajzsot(amiben irtózatos erejü energia lehet) is hatástalanította puszta manccsal.

Igazából a pyke-kokat simán leverték ,csak a 2 nagy droideka tette izgalmassá a csatát. Azok viszont durván.

Nagyon jó volt Mando és Grogu újratalálkozása is. Grogut is a helyére rakták, hisz nem lehet majd ott a nagy mészárlásnál és az első igazi tanítványa Luke-nak majd Ben Solo lesz.

Az is egy utalás szerintem a prequelre hogy a régi Jedik elvitték csecsemőként az ERőérzékenyeket és ha tetszett nekik késöbb ha nem kiképezték Jedinek, míg itt egy új vonal jön a képbe.

Mégpedig hogy a tanítvány a képzése eljén választhat hogy Jedi akar-e lenni lemondva mindenféle kötödésről, vagy pedig marad a szeretteivel. Nekem ez utóbbi módszer szimpatikusabb.

Szerintem ez Ashoka okán lehet. Gondolom mesélt Luke-nak arról hogy Anakin a Padméhoz ragaszkodás miatt állt át a sötét oldalra és nagyon veszélyes kitanítani olyasvalakit aki ragaszkodik valakihez.

Márpedig Grogu eléggé ragaszkodott Mandohoz. Viszont dönthet.

A végén persze győztek a pyke-ok elhúztak. Egyszerüen ennyit ért nekik a Tatooine. Máshol gondolom jóval kevesebb ellenállásal intézhetik zürös ügyeiket. Kevesebb veszteség, több haszon.

Az nem lepett meg hogy a többi bandafőnök elárulta Bobát. Az ő szempontjukból logikus volt egy galaxisszerte hirhedt bűnszervezet mellé állni akit jóval erősebbnek gondoltak egy fejvadásznál, egy bérgyilkosnál, illetve egy brutális vukinál. Viszont elszámították magukat és el is távoztak az örök vadászmezőkre hamár western.

Cobb-nak örülök hogy túlélte, nagyon szimpatikus alak.

Cad Bane kinyírása szükségszerü volt, egyszerüen érződik rajta hogy a múlt része. Nem való már ebbe a világba.

 

Összegezvén egy nagyon szórakoztató egyben drámai végkifejletet kaptunk.

 

Pár kérdés azért felmerült bennem. Hátha ti tudjátok a választ rájuk.

 

1. R2D2 elhozta Grogut AZ X-szárnyúval. Miért nem vett részt a harcban? Olyan erős lézerágyúi vannak hogy szerintem a 2 nagy droidekát pajzsostúl hamuvá égette volna se perc alatt, ha mégsem akkor ott vannak a protontorpedók. Kivették Grogut és egyből elrepült volna vissza Luke-hoz?

 

2. Miért kellett elhitetni hogy Vanth meghalt? Ha a pyke-ok vagy Bane úgy tudja hogy életben maradt akkor is az emberei eljöttek harcolni. Ráadásul szerintem nem is akarta Bane  az előző részben megölni.

Ráadásul honnan tudta Mando hogy meghalt? Csakis Vanth emberitől. De ők tudták hogy él hisz a végén ott van a baktatartályban. Oda meg tuti hogy ők vitték. Vagy Boba de neki meg ők szólhattak, azaz tudták hogy él. Miért hazudtak Mandonak Vanth állapotáról?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékezzünk amikor Lortha Peel azzal állít be Fett-hez, hogy nem tiszteli senki. Na, abból az lett amit itt az epizód végén láttunk! Most már senkinek nem kérdés, hogy ki az úr a háznál. Amire egyébként Boba rá is szolgált! Amilyen teljesítményt ebben a csatában nyújtott az megsüvegelendő!

 

18 perccel korábban, Frenkie írta:

1. R2D2 elhozta Grogut AZ X-szárnyúval. Miért nem vett részt a harcban? Olyan erős lézerágyúi vannak hogy szerintem a 2 nagy droidekát pajzsostúl hamuvá égette volna se perc alatt, ha mégsem akkor ott vannak a protontorpedók. Kivették Grogut és egyből elrepült volna vissza Luke-hoz?

Egyrészt amikor megjött Grogu és R2, még nem volt harc. Peli semmit nem tudott a készülő eseményekről. Másrészt egy X-szárnyú elég nagy ahhoz, hogy több kárt tegyen a környezetben. Különben Boba is hozhatta volna a Slave I-et a rancor helyett. :) 

 

19 perccel korábban, Frenkie írta:

2. Miért kellett elhitetni hogy Vanth meghalt? Ha a pyke-ok vagy Bane úgy tudja hogy életben maradt akkor is az emberei eljöttek harcolni. Ráadásul szerintem nem is akarta Bane  az előző részben megölni.

Ráadásul honnan tudta Mando hogy meghalt? Csakis Vanth emberitől. De ők tudták hogy él hisz a végén ott van a baktatartályban. Oda meg tuti hogy ők vitték. Vagy Boba de neki meg ők szólhattak, azaz tudták hogy él. Miért hazudtak Mandonak Vanth állapotáról?

Szerintem nem akarták kiadni addig, amíg nem gyógyul fel. Meg furán is vette volna ki magát ha magyarázkodnak. A meglepetés erejéről nem is beszélve. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz ami igaz tisztázhatták volna Fett-ék a Marshal csapatával hogy a manus megmaradt. Vagy legalább a csapos előrukkolhatott volna egy egyértelműbb szöveggel. Persze az is ott van hogy Mandiéknak nem kellett volna rögtön feltétlenül a legrosszabbra gondolni mert nem hangzott el hogy meghalt. Mondjuk meg tudom érteni hogy Fett azt hitte hiszen tudja hogy "Angyalszem" milyen nagymenő gyilkolászó volt. Már ha tényleg kipurcant.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

1. R2D2 elhozta Grogut AZ X-szárnyúval. Miért nem vett részt a harcban? Olyan erős lézerágyúi vannak hogy szerintem a 2 nagy droidekát pajzsostúl hamuvá égette volna se perc alatt, ha mégsem akkor ott vannak a protontorpedók. Kivették Grogut és egyből elrepült volna vissza Luke-hoz?

Szerintem itt fontos tényező az, hogy R2 egy droid. Önálló és független, de mindig megmarad a parancs adta paraméterek között Úgy képzelem, hogy R2 olyan szinten lehet, mint a klónok. A parancs paraméterei között képesek kreatív és önálló megoldásokat kigondolni, mi több, a parancs kereteit is feszegetik, de alapvetően nem hágják át a határokat. Rugalmasan kezelik a parancsokat, de azért a parancsok értelmében járnak el. Ez esetben R2-nak arra volt utasítása, hogy jutassa el Grogut Djarinhoz. R2 ezt megoldotta úgy, hogy nem személyesen, hanem egy kközvetítő beiktatásával teljesítette a parancsot. Rugalmas, de a keretek között maradt.

 

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

2. Miért kellett elhitetni hogy Vanth meghalt? Ha a pyke-ok vagy Bane úgy tudja hogy életben maradt akkor is az emberei eljöttek harcolni. Ráadásul szerintem nem is akarta Bane  az előző részben megölni.

Szerintem itt a szóforordulatok használata a kulcsfontosságú. Soha senki nem mondta ki, hogy Vanth meghalt. A "death" vagy "killed" szavak erőteljesen kerülve vannak. Árnyalatni különbség és tényleg főleg a néző megtévesztésére vannak, de nem feltélten egyedi jelenség. Ekletáns példa Yoda, aki sosem mondja Luke-nak, hogy el kell pusztítania vagy meg kell ölnie az apjá, mindig csak annyit mond, hogy szembe kell szállnia vele. Persze egy bölcs Jedi mestertől a rébuszokban beszélés nem annyira idegen, mint egy freetowni kocsmárostól, ugyanakkor itt képbe kerül az, hogy a Star Wars egy űropera. A hatésvadész megszólalások mindig is a részesei voltak. Remek példa erre Padmé ep1-es kiszólása: "mindenki a hajóra". Ez egy tipikus trailerbe illő hatésvadász mondat, mert hát na, eleve azért törtek be a hangárba, hogy minden pilóta hajóra szálljon. Ez volt a terv. Akkor minek utasítást adni erre a hangárban? Azért jöttek, nyilván minden pilóta tudja, hogy hajóra kell szállnia. Végül is nem teázni jöttek. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Rog írta:

Igaz ami igaz tisztázhatták volna Fett-ék a Marshal csapatával hogy a manus megmaradt. Vagy legalább a csapos előrukkolhatott volna egy egyértelműbb szöveggel. Persze az is ott van hogy Mandiéknak nem kellett volna rögtön feltétlenül a legrosszabbra gondolni mert nem hangzott el hogy meghalt. Mondjuk meg tudom érteni hogy Fett azt hitte hiszen tudja hogy "Angyalszem" milyen nagymenő gyilkolászó volt. Már ha tényleg kipurcant.

Szerintem azért gondolhatta Djarin, hogy meghalt, mert Cad Bane erősen célzott rá. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szerintem itt fontos tényező az, hogy R2 egy droid. Önálló és független, de mindig megmarad a

Meg az is fontos hogy lövésük sincs a harcról mikor elindulnak Mos Espába. Miért vinné R2 X szárnyúval egy másik városba, amikor ezt Peli is meg tudja tenni riksán? Ugye amikor belefutnak a csetepatéba, teljesen ledöbbennek, tehát R2-nak fel sem merülhetett hogy segítenie kéne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Meg az is fontos hogy lövésük sincs a harcról mikor elindulnak Mos Espába. Miért vinné R2 X szárnyúval egy másik városba, amikor ezt Peli is meg tudja tenni riksán? Ugye amikor belefutnak a csetepatéba, teljesen ledöbbennek, tehát R2-nak fel sem merülhetett hogy segítenie kéne. 

Persze, a csatáról nem tudhatott, de ha R2 szigorúbban veszi az utasítását, akkor lehet, hogy egyáltalán nem engedi oda Pelinek, és csakis és kizárólag Djarinnak hajlandó átadni Grogut. Eleve X-szárnyúval sokkal gyorsabban meg lehetett volna tenni a távot, mint egy riksával. És, ha így tesz, akkor R2 bele is futhatott volna a csatába, vagy Din megkérhette volna, hogy maradjon erősítésként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is bejött a finálé. :) Egy élvezetes, tömör gyönyört nyújtó SW élményt kaptunk, ami szépen lezárja az évadot (vagy, ha úgy adódik, a sorozatot). Mondhatni, hozta a kötelező elvártat, minimális meglepetésekkel, azt mégis remekül tette. Itt nem az álleejtős csattanókon, vagy a "hűazanyja" cameókon volt a hangsúly, hanem az évad során felépített Fett Gotra vs. Pyke Szindikátus konfliktus kicsúcsosodásán, majd annak lezárásán, amit szerintem sikerült jól összehozni. Az előző rész elég magasra emelte azt a bizonyos lécet, amit nehéz lesz megugorni a jövőben. De szerintem irreális lett volna elvárni (én legalábbis nem vártam el), hogy ez a rész überelje az elődje volumenitását. Most már kijelenthetjük, hogy anno a spoileres szivárgás kamu volt, még ha véletlenül el is talált egy-két dolgot. Nem róhatom fel a résznek, hogy a titkon végig várt Qi'ra felbukkanás nem történt meg, mert ha nem olvasom a szivárgást, valószínűleg kevésbé számítottam volna rá. Pedig Cad Bane kapcsán volt egy olyan érzésem, hogy inkognitóban a Vörös Hajnal megbízását teljesíti, aminek célja tovább gyengíteni a Tatooine hatalmi szféráját, könnyebb prédává téve a bolygót. Főleg akkor éreztem ezt, amikor Bane direkt elárulta Bobának, hogy a pyke-ok felelősek a tuskenek haláláért, mintha csak az lett volna a célja, hogy a klónt agresszivitásra provokálja a Szindikátus ellen. De valószínűbb, hogy csak a párbajt akarta kiharcolni, tudván, hogy az esélyek neki kedveznek, és leszámolhat az egykori fejvadásszal. Cad Bane halála kapcsán nem vagyok meggyőzve. Az EKG ritmusát imitáló fény villogása a létfenntartó (?) panelen bőven nyitva hagyta azt a képzeletbeli kiskaput. Főleg, hogy sokkal durvább sérüléseket is túléltek már karakterek a Star Warsban. Inkább azt gondolom, hogy túlélte, mint az ellenkezőjét. De persze az sem kizárt, hogy valóban ennyi volt a durosi pályafutása, és a TCW-re szánt sorsot érdemelte ki néhány évtizeddel később. Akárhogy is, ez a párbaj sem volt kevésbé feszültségteljes, mint a Cobb Vanth-es. Végig tetszett Bane cool, könyörtelen kisugárzása, amivel dominálta a jeleneteit, így valahol sajnálom, hogy (egyelőre?) ennyi volt a fejvadásznak. Viszont Fettnek meg kellett ölnie Bane-t ahhoz, hogy ne sérüljön a "rajongói" körökben sokak számára már így is ingatag renoméja. Plusz sokat adhatott a hírnevéhez az is, hogy egyedül szedte le a durosit, nem segítséggel, és a fejvadásznak nem sikerült elmenekülnie sem. Egyébként sose fogom megérteni: leszámol Cad Bane-nel (aki a Galaxis legjobb fejvadászai közt van), rancoron lovagol BFD-ket (Frenkie után szabadon :D) pusztítva, tatooine-i homokmajommal végez egyetlen lánccal, motoros bandákat és sarlacc-et öl - miután túlélte annak emésztését, de mindezek ellenére sem lehet elég "menő" egyesek szemében, mert empátiát és érzelmeket fejez ki (ami ugye a gyengeség jele), és gyakran bővebb mondatokban fejezi ki magát, aki nem olyan "cool", mint az, ha szótlanul áll, vagy szenvtelenül öl...  :)   

 

Boba Fett több értelemben is újjászületett, amikor kimászott a sarlacc-ből, és magáénak követelte Jabba trónját, hogy a Tatooine erőskezű, ámbár igazságos vezetőjévé váljon. Nem gondolom azt, hogy degradálták volna a karakterét azzal, hogy emberi és empatikus, korrekt megnyilvánulásai voltak a részek során. Révén, korábban alig ismerhettük a karaktert. Sőt, hozzám, közelebb hozták és a szememben erkölcsileg feljebb emelték. Az, hogy egyesek szerint egy kőkemény, keveset beszélő, 2 dimenziós gyilkológépként lenne helyes a megjelenítése, akinek a moralitása egy droidéval vetekszik, az egy dolog. Amúgy már a Legendák regények és képregények sem egy ilyen papírmasé, ún. kemény/badass karaktert tártak elénk (aki attól "erős", hogy sosem érez, és átgázol mindenkin), ezért sem értem ezt az elvárást felé. Egyébként Cad Bane-t egyfajta görbe tükörnek érzem a sokak által elvárt Boba Fett irányába. Bane pontosan azt testesíti meg ebben a két részben, mint Boba korábban az OT-trilógiában: aránylag keveset beszélő, lényegretörő fejvadász, aki céltudatosan, hidegvérrel végzi a munkáját, félelemmel vegyes tiszteletet kiváltva. Írom ezt úgy, hogy Bane badass-ségét sem vonom kétségbe. Sőt, szerintem zseniális, ahogy átemelték őt élőszereplős formátumba, a sorozat egyik legcoolabb karakterévé faragva őt. Kicsit olyan hatást keltenek az említett "rajongói" panaszkodások, mint manapság sok más dolog is a Star Wars kapcsán: semmi nem elég jó, és mindenben lehet egy kis hibát találni, amit aztán felnagyítva komplett közösségeket lehet terelni a gyűlölet tengerén, mind nagyobb és nagyobb hullámokat keltve. Őszintén remélem, hogy a készítők nem fekszenek le bizonyos "rajongói" elvárásoknak, és az Erőre hallgatva terelik tovább az SW-t azon az úton, amin jelenleg teszik. Mert szerintem jó az irány. Úgy nyitnak új dolgok felé, hogy közben tiszteletben tartják a régieket. De ebbe nem akarok jobban belemenni, mert nem igazán itt van a helye.

 

Pár mondat konkrétabban a részről. A gotrák árulása sejthető volt, bár arra én se számítottam, hogy egyikükben se lesz annyi gerinc, hogy tartsák magukat a Bobával kötött megállapodáshoz a semlegességet illetően. Valamilyen szinten persze érthető, hogy féltették az életüket, és Cobb Vanth példája kapcsán első kézből láthatták, hogy jár az, aki ellenkezik a Szindikátussal. Vanth halálhírét egy pillanatig se vettem be, mert egyrészt, egyszer se mondták ki, hogy meghalt volna (csak Fett értelmezte így), másrészt, nem tűnt olyan durvának a sérülése, hogy ez hihető legyen. Leia az Ep6-ban kb. csak felszisszent egy vállövéstől. Lehet, hogy Bane erősebb fegyvert használt a rohamosztagosoknál, ezért kell a bacta.

 

Grogu választása nem okozott meglepetést. Ahogy az előző résznél is írtam, hogy miért tartom szinte egyértelműnek, hogy újra Djarin mellett köt ki. Bár én még vártam volna a visszahozásával, ettől függetlenül remélem, hogy az új évad szerves része lesz a cukiságfaktoron túl. Az továbbra is nagyon tetszik, hogy nem különböző sorozatokként, filmekként, könyvekként, képregényekként és játékokként tekintenek ezekre a produktumokra, hanem a Star Wars egészeként. Jó példa erre Grogu visszahozása. Aki tegyük fel, csak a The Mandaloriant követi, az a 3. évadban majd vakarhatja a fejét, hogy mit keres a kis lény újra Mando mellett, amikor a 2. évad utolsó részében már elbúcsúztak egymástól. Tetszik, hogy nem az a szempont, hogy a sorozatok, filmek, stb. önmagukban is értelmezhetőek legyenek (ettől még alkothatnak maguk is kerek egészet), hanem az, hogy mind a nagyobb világ részesei legyenek. Így kapunk egyre sokrétűbb és összetettebb univerzumot, ami szerintem jó dolog.

 

Az akciók látványosak és szórakoztatóak voltak. Engem meglepett, milyen bevállalósan használták a rancort, nem spóroltak vele. Először bennem is felmerült, hogy Boba miért nem a Slave I-essel zúzta szét a BFD-ket, aztán arra gondoltam, hogy a város az épületek épségét tekintve még mindig jobban jár egy irányítottan tomboló rancorral, mint mondjuk egy szeizmikus töltettel (már, ha maradt még belőle)... mert a sima lézer valószínűleg nem tett volna kárt a droidokban, ellenben a hajó könnyebb célpont lett volna egy rancornál. Tehát, szerintem jobban kinéző, és in-universe is logikusabb volt a rancor választása. Nem mellesleg az egyik legtetszetősebb jelenet is hozzá volt köthető, amikor Fett kivégeztette a droidot a Palpatine-t idéző "Do it!" felszólítással. :D A másik kedvencem az volt, amikor Fett és Djarin egymás oldalán harcolva néztek szembe a pyke-okkal, hasonlóan ahhoz, ahogy Obi-Wan és Windu küzdöttek a geonosisi arénában az Ep2-ben.

2ciSczQ.jpg

 

Djarin és Grogu újratalálkozása aranyos jelenet volt, bár azt hittem, a rész végére hagyják majd, nyugodtabb körülmények közt. Az jól látszik, hogy a kis lény ilyen rövid idő alatt is sokat tanult Luke mestertől: kezdve az Erő-ugrástól, a droidalkatrész célzott eltávolításán át a rancor megnyugtatásáig. Pedig az állatokkal az Erőn keresztül való összekapcsolódás nem kis feladat, ami komoly öszpontosítást igényel (lásd pl. Ezrát a Rebelsben). Mondjuk, Grogu szépen ki is fáradt tőle. :D Nekem ezek után nincsenek kétségeim, hogy egy még idősebb és tapasztaltabb Grogu mennyire tudna érdemben hozzájárulni Rey Jedi Rendjének fejlődéséhez. :) 

 

Krrsantan ezúttal is hatalmasat alakított. Sejtettem, hogy okkal osztották be éppen őt a trandoshai negyedbe. Kicsit kiélhette magát. :D Baromi jó volt a harcjelenete (ami nem csoda, hiszen gladiátor volt), különösen az tetszett, amikor a levegőben repülő fickóba belelőtt egyet. Amúgy döbbenet, miket kibír ez a wookiee. Oké, hogy a pyke-ok rosszul céloztak, és kb. 5 lövésből 4 Santy páncélját találta el, de akkor is... Örülök, hogy nem ölték meg, pedig baromi kevés választotta el tőle. Ha már a pyke-ok szerencsétlenkedése: lehet, hogy megmentettek volna pár életet a sajátjaik közül akkor, ha eleve a droidokat küldik ki először, és nem lövetik le pár tucat emberüket előtte. Tetszett, ahogy Fennec egyesével levadászta az árulókat, valódi "master assassin" módjára. A BFD-k kapcsán számos TCW rész beugrott, ahol láthattunk kreatív módokat a droidekák kiiktatására. Santy üvöltése alapján egyértelmű, hogy ez egy erősebb pajzs, amin nem lehet csak úgy "átnyúlni", de furcsa, hogy a wookiee-n kívül senkinek nem fordult meg a fejében a gondolat, hogy pl. átdugják a stukker csövét a pajzson, aztán hadd szóljon. :)

 

Sok apróság volt még, ami nagyon tetszett, de most nem térek ki egyesével mindegyikre. :) Összességében tetszetős finálé volt, ami egy nem kevésbé bejövős évadot/sorozatot zárt le. Kíváncsian várom a folytatást, bármilyen formában érkezzen is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Cad Bane

Nem írtam bővebben róla, de szerintem baromi jól sikerült átemelni az élőszereplősre. Még fenyegetőbb volt, mint az animációs sorozatban.

 

11 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Egyébként sose fogom megérteni: leszámol Cad Bane-nel (aki a Galaxis legjobb fejvadászai közt van), rancoron lovagol BFD-ket (Frenkie után szabadon :D) pusztítva, tatooine-i homokmajommal végez egyetlen lánccal, motoros bandákat és sarlacc-et öl - miután túlélte annak emésztését, de mindezek ellenére sem lehet elég "menő" egyesek szemében, mert empátiát és érzelmeket fejez ki (ami ugye a gyengeség jele), és gyakran bővebb mondatokban fejezi ki magát, aki nem olyan "cool", mint az, ha szótlanul áll, vagy szenvtelenül öl...  :)   

Kezdem gyanítani honnan jön ez a dolog. Szerintem kimondatalanul, de a féltékenység miatt van. Mert nehogy már valami jobb legyen, mint anno az "eredeti Star Wars" -ban. Mintha ettől az csorbát szenvedne. Ezért kell mindenbe belekötni. Igazából vannak is eklatáns példák is erre.

 

11 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Az, hogy egyesek szerint egy kőkemény, keveset beszélő, 2 dimenziós gyilkológépként lenne helyes a megjelenítése, akinek a moralitása egy droidéval vetekszik, az egy dolog.

Pontosan ezt gondolták anno Darth Vaderről is. Erre megkapták a kilenc éves Anakint. :D 

 

11 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Egyébként Cad Bane-t egyfajta görbe tükörnek érzem a sokak által elvárt Boba Fett irányába. Bane pontosan azt testesíti meg ebben a két részben, mint Boba korábban az OT-trilógiában: aránylag keveset beszélő, lényegretörő fejvadász, aki céltudatosan, hidegvérrel végzi a munkáját, félelemmel vegyes tiszteletet kiváltva.

Így van! Bane nem hiába emlegeti Bobának a régi életét, hogy még mindig csak egy közönséges gyilkos. Fett a fejvadász személyében a régi énjével is harcol.

 

11 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Grogu választása nem okozott meglepetést. Ahogy az előző résznél is írtam, hogy miért tartom szinte egyértelműnek, hogy újra Djarin mellett köt ki. Bár én még vártam volna a visszahozásával, ettől függetlenül remélem, hogy az új évad szerves része lesz a cukiságfaktoron túl.

Az itteni ténykedését elnézve erre minden esély megvan. :) 

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Vanth halálhírét egy pillanatig se vettem be, mert egyrészt, egyszer se mondták ki, hogy meghalt volna (csak Fett értelmezte így), másrészt, nem tűnt olyan durvának a sérülése, hogy ez hihető legyen.

 

Én is úgy voltam a Marshal-lal hogy megmaradt. Nekem nagyon adta magát hogy a bacta tank-ban köt ki a palotában amire az előző rész topikjában ki is tértem. Azt elképzelhetőek tartom hogy Szabadvárosban amputálni kellett az egész karját mivel "Angyalszem" stukija baromira erős így a sérüléssel nem biztos hogy tudtak helyben érdemlegesen mit kezdeni. Gondolom a cyber punk sebész csóka azért kellett a tank-hoz hogy majd egy műkart operáljon a Marshal-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Rog írta:

 

Én is úgy voltam a Marshal-lal hogy megmaradt. Nekem nagyon adta magát hogy a bacta tank-ban köt ki a palotában amire az előző rész topikjában ki is tértem. Azt elképzelhetőek tartom hogy Szabadvárosban amputálni kellett az egész karját mivel "Angyalszem" stukija baromira erős így a sérüléssel nem biztos hogy tudtak helyben érdemlegesen mit kezdeni. Gondolom a cyber punk sebész csóka azért kellett a tank-hoz hogy majd egy műkart operáljon a Marshal-ra.

Valami művégtag biztos kellett, különben nem lett volna ott az a fickó. Még az is lehet, hogy így jobban járt, hiszen egy mesterlövésznél egy cyber-kar nem jöhet rosszul. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Rog írta:

 

Én is úgy voltam a Marshal-lal hogy megmaradt. Nekem nagyon adta magát hogy a bacta tank-ban köt ki a palotában amire az előző rész topikjában ki is tértem. Azt elképzelhetőek tartom hogy Szabadvárosban amputálni kellett az egész karját mivel "Angyalszem" stukija baromira erős így a sérüléssel nem biztos hogy tudtak helyben érdemlegesen mit kezdeni. Gondolom a cyber punk sebész csóka azért kellett a tank-hoz hogy majd egy műkart operáljon a Marshal-ra.

Ez tök jó lenne. Nem gondoltam erre a lehetőségre, pedig egyértelmű, hogy a módosító nem véletlen volt ott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Iqvi írta:

Plusz az a váll lövés nem tűnt annyira vészesnek. De lehet hogy lesz valami kibernetikai feljavítása Cobb-nak.

Pedig biztos súlyosabb volt, mint aminek látszott. :) Vanth sorsa az egyik nagy kérdés a jövőre nézve. Tényleg elképzelhető, hogy ő lesz az új polgármester. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Valami művégtag biztos kellett, különben nem lett volna ott az a fickó. Még az is lehet, hogy így jobban járt, hiszen egy mesterlövésznél egy cyber-kar nem jöhet rosszul. :) 

 

Meg az is lehet hogy nem állnak meg a műkarnál ha lesz egyáltalán és a Marshal akar még valami plusz módosítást eszközöltetni magán.

 

 

1 órával korábban, Iqvi írta:

Én elősször arra tippeltem, hogy az a csávó lett Boba személyes doctora, úgy en bloc.

 

Bejövős nekem ez a tipp. Ha Fett felvenné akkor akár a város rászoruló lakóit is kezeltethetné vele. Attól csak jobban tisztelnék.

 

 

1 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Plusz az a váll lövés nem tűnt annyira vészesnek.

 

52 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig biztos súlyosabb volt, mint aminek látszott. :)

 

Valószínűnek tartom hogy a lövés miatt az a váll annyira roncsolódott hogy a kart már nem tartotta megfelelően. Ha már Fett-et hanyatt vágták azok a lövések akkor egy védőszerkó nélküli testet jócskán károsíthatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 02. 18. - 11:52, Ody Mandrell írta:

Érdekes, hogy messze ehhez a részhez írtunk a legkevesebbet. Volt aki nem is írt. :hmm:

Igazából ez egy akcióorientált rész volt, kevesebb elemezni valóval, szerintem ez az oka. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 2/18/2022 at 6:45 PM , Ody Mandrell said:

A Boba Blablának mi köze ehhez a topikhoz vagy fórumhoz? :) Talán itt is érdekelt volna másokat a véleményed. 

Csak megjegyeztem:oops:

 

On 2/18/2022 at 6:49 PM , Dzséjt said:

Például engem, aki nem olvas Boba Blablát. ;)

Igazából az az online videóműsorunk, szóval berakhatod háttérzajnak is. De az új sorik esetébem majd többet írok az egyes részekről. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Igazából az az online videóműsorunk, szóval berakhatod háttérzajnak is.

Na, prodcastokat és streameket meg pláne nem nagyon követek. Háttérzajnak meg totál fölösleges lenne, ugyanannyit érne számomra, mint most, amikor még nem is tudtam, mi a tök ez: semmit, mert nem figyelnék rá. Szerinted, ha nap közben angol szövegeket olvasgatok, angol fejlsztői naplókat és trailereket nézek, és magyar cikkeket írok ezekkel párhuzamosan vagy éppen valamilyen művemen dolgozok, van még kapacitásom arra, hogy egy háttérsusmust felfogjak? ;) Háttérzajként többször látott filmek, sorozatok és zenék mennek nálam, amikre nem kell odafigyelnem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.