Ugrás a kommentre

A Star Wars Tales animációs sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

A Tales of the Jedi nálam anno az év meglepetése volt. Azt hittem csak egy kis érdekesség lesz, ehhez képest a Dookus epizódok instant klasszikusok lettek. Már nem is tudom hányszor újranéztem az epizódjait. Szenzációsak. Kiváncsi vagyok itt is lesznek-e ennyire erős részek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Epizódcímek, azok hosszai és rövid (D+-on elérhető - Új-Zélandon már leshető a rész) szinopszisai:

 

1 - The Path of Fear / A félelem útja (17 perc)

Rendezte: Nate Villanueva

Sztori: Dave Filoni

Írta: Amanda Rose Munoz

Spoiler

A fiatal Morgan Elsbeth bosszút akar állni, miután mindent elveszített.

 

2 - The Path of Anger / A düh útja (15 perc)

Rendezte: Steward Lee

Sztori: Dave Filoni

Írta: Amanda Rose Munoz

Spoiler

Morgant egy potenciálisan befolyásos szövetséges keresi fel.

 

3 - The Path of Hate / A gyűlölet útja (14 perc)

Rendezte: Nate Villanueva

Sztori: Dave Filoni

Írta: Amanda Rose Munoz

Spoiler

A lehetőség adott, hogy Morgan bíróság elé álljon, de ő inkább a sorsát kutatja.

 

4 - Devoted / Hűség (17 perc)

Rendezte: Saul Ruiz

Sztori: Dave Filoni

Írta: Nicholas Anastassiou

Spoiler

Barriss Offee korábbi jedi lovagot beszervezi a Birodalom.

 

5 - Realization / Felismerés (13 perc)

Rendezte: Steward Lee

Sztori: Dave Filoni

Írta: Matt Michnovetz

Spoiler

A Jedi-vadászat során bekövetkező komplikációk örökre megváltoztatják Barriss-t.

 

6 - The Way Out / Kiút (17 perc)

Rendezte: Nate Villanueva

Sztori: Dave Filoni

Írta: Matt Michnovetz

Spoiler

Egy árnyék Barriss múltjából utoléri őt.

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BAKKER, ELÉRHETŐEK A RÉSZEK!!! :o

 

Megvoltak a Morganes részek. Huhuhúúúúúúúú!!! :D:D:D

 

A Barriss-os részekkel is megvagyok. Jaj de várom már a reggelt/delet, amikor beszéljük ki a részeket. Lesz mit. :)

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán a 

Spoiler

Pellaeon és Thrawn közti viszonyról lehet szó? Pont múlt hónapban olvastam el a Thrawn: Árulás című könyvet, amiből nekem az jött le, hogy Pellaeon és Thrawn nincs olyan ismertségben, mint a TOTE 2. részében. Bár mivel Thrawn a felettese, könnyen el lehet intézni úgy a dolgot, hogy működtek már együtt a könyvet megelőzően. 

 

Mást nem tudnék mondani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most kellett rájönnöm, hogy ezekhez, pontosabban az Tales of the Jedi-hez hivatalos guide nem lett azóta sem.

Ide, s tova két éve, szóval szerintem @Ody Mandrell, most se várjunk, durrantsuk be a topikjaink élére a D+ indítócsempéiből "guide"-képeket, melyeket el is készítettem, íme:

 

A félelem útja:

epguide201.jpg

A düh útja:

epguide202.jpg

A gyűlölet útja:

epguide203.jpg

Hűség:

epguide204.jpg

Felismerés:

epguide205.jpg

Kiút:

epguide206.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ütős felvonásra sikerült ez a birodalmi is. Remélem, még számos "Tales of the..." animációt kapunk a jövőben, mert sok potenciált látok ebben a formátumban. Rövidebb, de annál tartalmasabb szösszenetek, amik kiváló kötőanyagot jelentenek az ilyen-olyan SW tartalmak között. Remek összekötések születnek a karakterek életének már ismert fejezetei között. :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett a Tales of the Empire. Nekem a Morgannal foglalkozó epizódok jöttek be jobban, több volt a meglepetés, szépen összekötöttek benne érákat, szálakat, tömtek be lyukakat, válaszoltak meg kérdéseket. Ez persze nem azt jelenti, hogy a Barriss-szal foglalkozó részek rosszak lettek volna, csak nekem azok egy fokkal kevésbé jöttek be. De maga a koncepció is barom jó már, az, hogy két olyan karakter került középpontba, akik életük egy pontján elvesztették a közösséget, amiben felnőttek, az embereket, akiket családként szerettek, és életeket követelő hibákat követtek el, majd mindkettőjüknek új lehetőséget biztosított a Birodalom. Mint korábban, ahol két Jedit választottak, akik csalódtak a Rendben, majd maguk mögött hagyták azt. Aztán láthattuk, ki hogyan él a lehetőségekkel, hogyan definiálja magát a hibái után és hogyan él azok tükrében.

 

A sorozat remekül bánt az olyan háttérkarakterekkel, mint a Negyedik Nővér, szépen kibontotta Morgan útját és kellemes történetet kanyarított Barriss sorsa köré. Utóbbi jelenleg kicsit unikum is a Tales of... sorozatban, hiszen azt tudtuk, mi lett Ahsokával, Morgannal és Dookuval, de Barriss sorsáról tíz éve semmit sem tudtunk. De pont ezekben a legjobb ez a széria, hogy megválaszol régi kérdéseket, összeköt eseményeket. Magyarán, segít egységesíteni a sztorit (még ha hajlamos is szétzilálni azt néha - bár meggyőződésem, hogy az Ahsoka könyv feláldozása csak a rajongók egy kis hányadát érintette rosszúl).

 

Jöhet a Tales of the New Republic és a Tales of the First Order, de a The Acolyte árnyékában akár egy Tales of the Sith is befigyelhetne. De még egy Tales of the Rebelliont sem utasítanék vissza, amiben láthatnánk, hány bothan is halt meg a II. Halálcsillaggal kapcsolatos információkért. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom... nekem is nagyon tetszett az évad, de azért össze sem hasonlítható azi első évaddal. Az olyan szintet hozott, amit a második évad nyilván nem tudott hozni, de nem is lett volna fair elvárás tőle, hogy hozzon. A Yaddle - Dooku - Sidious vonal akkora meglepetés volt és olyan elemi erővel vágta az embert a földhöz, ami a teljes animációs portfólióban párját ritkította. Ilyen a mostani évadban nem volt, igaz, én nem is vártam az évadtól ilyesmit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az Empire konzisztensebb szintet ütött meg, de hirtelenjében nem tudok dönteni, hogy melyik tetszett jobban. Az Ahsokás részek ahogy haladtak előre, nálam úgy estek minőségileg, bár még így is tetszettek. A Dookus részek viszont egytől-egyig pazar élményt nyújtottak. Itt a Morganos részeknél az utolsó rész volt olyan, ami nekem kevésbé tetszett, míg a Barrissos részek mindegyike tetszett, bár a Dookus részeket nem érte el.

 

Amúgy én ezt nem nevezném második évadnak. A Disney+ is külön sorozatként tekintette, nem a TOTJ-hoz rendelte "2. évadként" hivatkozva rá. :)

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Hát nem tudom... nekem is nagyon tetszett az évad, de azért össze sem hasonlítható azi első évaddal. Az olyan szintet hozott, amit a második évad nyilván nem tudott hozni, de nem is lett volna fair elvárás tőle, hogy hozzon. A Yaddle - Dooku - Sidious vonal akkora meglepetés volt és olyan elemi erővel vágta az embert a földhöz, ami a teljes animációs portfólióban párját ritkította. Ilyen a mostani évadban nem volt, igaz, én nem is vártam az évadtól ilyesmit.

Hasonlóan érzek én is. Kiváló évadot kaptunk, remek animációval, jó történetekkel, de a Dookus epizódoknak egyik se volt még a közelében se nálam.

Viszont szerencsére a Star Wars nem lóverseny. Nem kell minden új tartalomnak jobbnak lennie valami másnál. Bőven elég ha önmagában jól sikerültek. Mondjuk jobban örültem volna ha az utolsó résznél bátrabbak a zárásnál, de ezt leszámitva nagyon jól szórakoztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Bomarr írta:

Nem kell minden új tartalomnak jobbnak lennie valami másnál.

Ez így van, de amíg az első évadban volt töltelék rész, itt most ilyet nem éreztem. Mindegyik epizód remek volt, mert kicsit más is volt a koncepció. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam:

4. Ahsoka-szál: ezt tartom a leggyengébbnek, mert a második rész egy nagyon gyengén kivitelezett, semmi érdekeset nem tartalmazó, unalmas deleted scene montázs volt, míg a harmadik részt bármennyire is csípem baromira, akkor sem feledhetem, hogy egy jó nagy tökönrúgása a kánonnak.

3. Barriss-szál: az egyetlen bajom ezzel a szállal, hogy szerintem túl rövid, emiatt nagyon kapkodósnak, hirtelennek érzem a dolgokat.

2. Morgan-szál: csak azért nem előzi meg a Dooku szálat, mert Morgannal kapcsolatban nem lógtak igazán kardinális kérdések a levegőben, és már a sorozat előtt is érdekes karakter volt számomra.

1. Dooku-szál: mintapélda. Dookuból karaktert csinált, megmutatta, milyen Jedi volt, megválaszolta Kamino törlésének évtizedes kérdését, megmagyarázta Yaddle ep1 végi hiányát, kiegészítette az ep1-et, prezentálta Windu és Dooku kapcsolatát, jobban kikerekítette a Köztársaság korrupcióját. Zseniális!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt sorrendjét érzem magaménak, az érvekkel is abszolút egyetértek. Az Empire szerintem kiegyensúlyozottabb volt, az első évadban a Dooku és Ahsoka-történetek között sokkal nagyobb volt a kontraszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

WmH4bCL.jpeg

 

Ahsokától mindent elvettek a Sith-ek. Végül egy kis faluban új életre lelt, de ott árulásba lett része. Bosszú helyett azonban megmentette a túlélőket és a jó ügy mellé állt.

Elsbeth-től mindent elvettek a Sith-ek. Végül egy kis faluban új életre lelt, de ott csalódás érte. Bosszút állt a falusiakon és a gonosz szolgálatába állt.

Dooku csalódott a Jedi Rendben, ezért a Sith-ek oldalára állt. Végül mindent elárult, amiben hitt, a gonosz szolgálatában halt meg.

Barriss csalódott a Jedi Rendben, ezért a Sith-ek oldalára állt. Végül mégis hű maradt mindenhez, amiben hitt, a jó szolgálatában halt meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.