Ugrás a kommentre

Part V


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Reva szerintem immár zokszó nélkül képes lenne végezni a tízéves Luke-kal, csak hogy bosszút álljon Kenobin.

És talán Vaderen is? Vajon összerakja a nagyobb képet? :hmm:

 

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

ha akarta volna, Vader abban a pillanatban kioltja a nő életét, amikor a háta mögé settenkedett.

Az is jó kérdés, hogy miért hagyták életben Revát? Itt is lesz még valami csavar?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Reva múltjára végre fény derült. Ezzel alaposan sikerült árnyalniuk a karaktert, érdekesebbé téve őt egy szimpla hataloméhes végrehajtónál. Bár megértem, ennek ellenére sem gondolom jogosnak azokat a tetteit, amiket Inkvizítorként elkövetett és elkövethetett, hogy felküzdje magát a ranglétrán. Az viszont, hogy Obi-Wan képes volt hatni rá (és manipulálni őt) az ártatlan családok/gyermekek említésével nekem azt jelzi, hogy ott van még benne a jó és az empátia szikrája. Amit lehetséges, hogy épp Kenobi oltott ki belőle azzal, hogy átverte őt... bár korábban nem így volt, ennek hatására Reva szerintem immár zokszó nélkül képes lenne végezni a tízéves Luke-kal, csak hogy bosszút álljon Kenobin. :(

 

 

Páran már irtátok, most te is hogy Kenobi átverte Revát. Szerintem nem. Mind mikor az ajtón keresztül beszélgettek , mind mikor kiment megadni magát akkor mondta a nőnek hogy győzzék le együtt Vadert. A nő erre nem volt hajlandó, egyedül akart leszámolni az egykori Jedivel. Apropó, milyen szép párhuzam ez az EP2 végével. Gyözzük le együtt a Sith-et.

Kenobi már erre a visszautasításra mondta Revának, hogy mi Anakin gyengesége és hogy majd eltereli Vader figyelmét és akkor lesújthat Vaderre. Ez is történt. Csakhát Vader ezerszer erősebb Revánál és nem sikerült. Jó nagy marhaság volt megtámadni itt és most Vadert. Ráadásul Kenobinak a menekülökre és Leiára is figyelemmel kellett lennie, nem állhatott itt le Vaderrel harcolni.

 

 

Idézet

 Gyanús a vágás (mármint a részben), hiszen nem mutatják a gyereket ledöfő Sith-et. Azt kizártnak tartom, hogy Vader ténylegesen leszúrta volna Revát ifjoncként. Ha egy Qui-Gon Jinn kaliberű Jedi-mester elesett egy fénykard által okozott sérüléstől, akkor nehogy már egy tapasztalatlan Jedi-kislány életben maradjon ugyanettől. :nana: Akár létfontosságú szervet ért a fénykard, akár nem. A sötét oldali tagoknál (Maul, Vader, Főinkivízor, Harmadik Nővér?) még annyiból hihető, hogy a harag, a gyűlölet és a bosszúvágy olyan plusz erőt adott nekik, amik segítségével túlélték és átvészelték az elsőre halálosnak tűnő sérülést. De egy Jedi-ifjonc ne élje túl azt, ha leszúrja egy Sith Nagyúr. Ez nekem legalábbis nem fér bele. Mellesleg Reva sem azt mondja, hogy Vader leszúrta és a sorsára hagyta, hanem azt, hogy elrejtőzött a holttestek között. Kérdés viszont, hogy akkor mi történt valójában? Az öt gyerek közül kettő meghal, mire a flashback kritikus részére érünk. Reva hogy rejtőzött el úgy a két darab hulla között, hogy az nem tűnt fel se a Sith-nek (aki az Erőben is érezhette, hogy él-e vagy sem), se az 501-es tagjainak. :hmm: Nekem jelenleg nem áll össze ez a szegmens, pedig fontos lenne.

 

Nekem is ezek a kérdéseim. Nem logikus ami ott történik. Nem kell ahhoz orosi vizsgálat egy Sith-nek vagy egy Jedinek hogy érezze az Erőben hogy él-e hal-e. Meg pontosan ott álltak elötte a klónok és Anakin max egy méterre. Tegyük fel Anakin elbaltázta és nem halálos csapást mért Revára. De akkor is látniuk kellett hogy a kislány a hullák közé mászik.

Én még mindig azt mondom hogy Anakin magával vitte a kislányt mert érezte az erős gyülöletet a kislányban. Ok akkor még nem Inkvizitornak( Nem is tudom hogy gondoltam hogy ekkor már Inkvizitornak szedték össze a túlélőket. Azért én sem gondolom át néha mit írok.:D).

Viszont felmerült bennem egy kérdés. Ugye az Inkvizítorok egy része volt templomör. Akkor ők leléptek és mikor indult az Inkvizítor-program jelentkeztek az állásra?:D A Birodalom felvételt hírdet Inkvízítor munkakörbe. Elöny: Utálja a Jediket és legyen járta az Erőhasználatban.:D De tegyük fel Reva túlélte a hullák alatt, és mikor Anakin és a klónok elmentek, kiment a Templomból. De utána hova került gyerekként hogy élte túl Coruscant utcáin, és hogy szerzett egyáltalán tudomást az Inkvizítor programról? A Főinkvizítor azt mondja hogy a mocsokból szedték fel. Ez lehet utalás Coruscant mélyeben fekvő területeire.

Na majd kiderül. Szerintem a holnapi részben lesz még erre utalás.

 

 

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

És talán Vaderen is? Vajon összerakja a nagyobb képet? :hmm:

 

Igen ez egy jó kérdés. Azt nem tudhatta hogy Anakin és Padmé egy pár voltak. Ő még kisgyerek volt az EP3 idején. Azt lehet látta hogy Padmé terhes, de azt nem tudhatta hogy Anakintól vannak a gyerekek.

Viszont nem hülye és itt elhangzik hogy nagyon fontosak a gyerekek. Izgalmas resz a következő rész az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Frenkie írta:

Kenobi már erre a visszautasításra mondta Revának, hogy mi Anakin gyengesége és hogy majd eltereli Vader figyelmét és akkor lesújthat Vaderre. Ez is történt. Csakhát Vader ezerszer erősebb Revánál és nem sikerült. Jó nagy marhaság volt megtámadni itt és most Vadert. Ráadásul Kenobinak a menekülökre és Leiára is figyelemmel kellett lennie, nem állhatott itt le Vaderrel harcolni.

 

Arról elfeledkeztél, hogy Kenobi ppntosan tudja, milyen erős Vader, hiszen találkozott vele nemrég, ahol nem rajta múlt, hogy nem halt bele.

 

Én is azt hiszem, hogy Kenobi szándékosan uszította Vaderre Revát úgy, hogy közben tudta, mennyire nincd a nőnek esélye. Mielőtt megadta magát, mondta is, hogy fegyver nélkül is lehet győzni, és pontosan ezt tette: összeugrasztotta két üldözőjét. Ha Reva sikerrel jár, az is jó, de ha kudarcot vall, az is, mert egy üldözővel kevesebb és ők addig is időt nyernek.

 

Mondhatnánk, hogy milyen lelketlen dolog megtéveszteni egy egykori Jedi növendéket, de szerintem nem az. Vagy őt küldi vásárra, vagy azokat az ártatlan embereket, akiknek a menekülése ezen múlt, köztük Leiát, aki az egykori Kiválasztott lánya. És Reva semmivel nem szolgált rá a kömyörületre, ezt sejtésem szerint a holnapi epizódban be is fogja bizonyítani.  Sajnálom a sorsa miatt, de úgy gondolom, hogy ha sikerült volna a támadás, Reva bosszúja beteljesedett volna, de maga ettől még nem tért volna meg, ugyanolyan elszánt és kegyetlen Jedi vadász maradt volna, vagy ha Vader nélkül ez a projekt megállt volna, akkor is valami hasonló harcos. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Reva meg tudta volna ölni Vadert, talán ő lett volna a következő Sith tanítvány. Amúgy Kenobi szerintem is kihasználta Reva bosszúvágyát és szándékosan rájátszott. Azzal, hogy a Sith és az inkvizítor összekapott, értékes időt nyertek a menekülők.

Az egykori Jedi növendék meg már sehol sincs. Reva Ben szeme láttára vágta le egy nő kezét, mert az ki merte mondani az igazat, ezután szintén Reva parancsára kis híján megkínoztak egy tíz éves kislányt. És ez mindaz, amit itt láttunk, ki tudja, még mit tett ez előtt. A Harmadik Nővér mostanra egy veszett vadállat lett, és az olyanokat ki kell lőni. Ugyan még mindkét fél számára szoglált némi hasznot, de alapvetően jobb lenne a fejét elválasztani a testétől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nekem is ezek a kérdéseim. Nem logikus ami ott történik. Nem kell ahhoz orosi vizsgálat egy Sith-nek vagy egy Jedinek hogy érezze az Erőben hogy él-e hal-e.

Itt továbbra is az lehet amire Dzséjt célzott. Reva emléke nem fedte teljesen a valóságot. Anakin átvitt értelemben megölte a lelkét, de a testét nem.Talán ezt akarta szimbolizálni az a jelenet.

 

3 órával ezelőtt, Pildi írta:

Mondhatnánk, hogy milyen lelketlen dolog megtéveszteni egy egykori Jedi növendéket

Erre mondják azt, hogy csak azt lehet bevinni az erődbe bármilyen témában, aki erre hajlamos. :) 

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

 

Arról elfeledkeztél, hogy Kenobi ppntosan tudja, milyen erős Vader, hiszen találkozott vele nemrég, ahol nem rajta múlt, hogy nem halt bele.

 

Én is azt hiszem, hogy Kenobi szándékosan uszította Vaderre Revát úgy, hogy közben tudta, mennyire nincd a nőnek esélye. Mielőtt megadta magát, mondta is, hogy fegyver nélkül is lehet győzni, és pontosan ezt tette: összeugrasztotta két üldözőjét. Ha Reva sikerrel jár, az is jó, de ha kudarcot vall, az is, mert egy üldözővel kevesebb és ők addig is időt nyernek.

 

Én ezt nem így látom. Nem feledkeztem el róla. Mert az ok hogy tudja milyen erős Vader, de azt nem milyen erős Reva. Szerintem Inkvizítort is csak pár napja látott először. Meg az elején azt mondta hogy ketten győzzék le Vadert. A lehetőséget felajánlotta. A nő nem élt vele. Ráadásul a visszaemlékezéses jelenetek pont azért voltak hogy bemutassák Anakin hibáját a mindenáron való győzni akarást és az eből fakadó másra nem figyelését. Ezt a hibát még Revának is elmondja

Szerintem Kenobi hitt abban hogy mig Vader ráfigyel addig Revának megadja az esélyt hogy Vader ezen hibáját Reva legyőzheti. Persze a terv azért is volt zseniális mert ha sikerül Véder duplán van átejtve a hibája okán. A látszat az hogy a felszálló hajó az igazi. Vader erre figyel erre mögötte felszáll az igazi hajó. Erre hajaz ahogy a múltban Anakin diadalittasan áll fölötte és Kenobi elveszi a saját kardját.

De ugyanez hiba jó arra is hogy Reva mögé kerüljön.

Magyarán szerintem a káposzta is megmaradjon és a kecske is jól lakjon hatás van itt. Elmenültek az emberek Vader elöl és még eyg ellenséget is a hátába küldött. 

Nem hinném hogy direkt feláldozta volna Revát. Ráadásul pont ebben a részben viselkedett igazi Jedihez méltóan Kenobi nem hinném hogy az első dolga lett volna nem Jedihez méltóan viselkedni.

A fegyver nélkül is lehet győzni az szerintem azt szimbolizálja hogy Kenobi visszatért a Jediséghez, de nem a régi tábornoki énjéhez ahol sok volt az agressziv véleménycsere, hanem ráébredt mit jelent Jedinek lenni és nem kell erőszak a győzelemhez. Ahogy a régi Jedik tették akik gyógyítottak is, illetve amilyen majd Rey lesz. 

Legalábbis szerintem.

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Itt továbbra is az lehet amire Dzséjt célzott. Reva emléke nem fedte teljesen a valóságot. Anakin átvitt értelemben megölte a lelkét, de a testét. Talán ezt akarta szimbolizálni az a jelenet.

 

Persze ez ok, de nem ez a kérdés mit látott Reva hanem mi történt ott valójában. Mivel nagyon valószimü hogy Anakin az EP3-ban látottak alapján mindenkit kinyírt a Templomban akit ért és Jedi volt, vagy padawan vagy youngling, ezért azt meg kell magyarázni hogy miért nem érezte meg hogy a kislány él, ha meg igen akkor miért hagyta ott élve? Ha viszont otthagyta élve Revának felesleges volt elbújnia előle.

Még az is eszembe jutott amit Bomarr írt hogy 20 perce még jó ember volt és igazából tényleg az EP3-ban még nem igazi Sith.

Szóval lehet valamiért megsajnálta Revát, vagy azt hitte hogy ugyan még él de nemsokára meghal. Én azért reményekdem benne hogy kapunk valamit még ezze kapcsolatban a holnapi résszel. Ahogy ennek a jelenetsornak csak az elejét mutatták meg az első részben, itt továbbvitték a történéseket, lehet a holnapi részben megmutatják a végét.

Ha nem akor simán elfogadom így is, van annyi fantáziám hogy elképzeljem hogy jó legyen, nem fogok ezen rúgozni, csak erre kiváncsi vagyok hogy a készitőktöl kapunk ezzel kapcsolatban új infokat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Frenkie írta:

Nem hinném hogy direkt feláldozta volna Revát. Ráadásul pont ebben a részben viselkedett igazi Jedihez méltóan Kenobi nem hinném hogy az első dolga lett volna nem Jedihez méltóan viselkedni.

A fegyver nélkül is lehet győzni az szerintem azt szimbolizálja hogy Kenobi visszatért a Jediséghez, de nem a régi tábornoki énjéhez ahol sok volt az agressziv véleménycsere, hanem ráébredt mit jelent Jedinek lenni és nem kell erőszak a győzelemhez. Ahogy a régi Jedik tették akik gyógyítottak is, illetve amilyen majd Rey lesz. 

Nekem a harmadik megtekintésnél jött a gondolat, hogy Kenobi behúzta csőbe Revát. Az talán erős, hogy direkt erre ment rá, hiszen valóban megpróbálta rábeszélni arra, hogy fogjanak össze. De ahogy elhangzott tőle az a mondat, hogy "Nem te hozol el engem Vadernek, hanem én hozom el neked Vadert."  (vagy valami ilyesmi), az annyira manipulatív szövegnek tűnt hirtelen! Meg is lett az eredménye: Reva nem kért a segítségből, de meglépte, amire magától még nem gondolt volna: megtámadta a főnökét.

 

Azt nem fogjuk tudni eldönteni, hogy Kenobi komolyan gondolta-e azt, hogy Revát megnyeri szövetségesnek, vagy csak megpróbálta azzal a gondolattal eleve, hogy nagyobb eséllyel fordul Reva Vader ellen egyedül, mint vele, de ő mindenképp jól jár. Valóban nem teljesen Jedi mesterhez méltó viselkedés az utóbbi, de érthető lenne, hogy a menekülők érdekét nézte elsősorban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bail ugye az inkvizitorra céloz amikor arról beszél, hogy rá jöhetett hol van Luke?

Nem, Vaderre céloz, vagy esetleg Palpatine-ra, bár inkább csak Vaderre. Obi-Wan csak a Daiyún jött rá, hogy a Harmadik Nővér áll Leia elrablása mögött, de pont az üzenetből derült ki, hogy Obi-Wannal Bail nem tudott beszélni, amióta elváltak a Tatooine-on. Plusz Bail azt mondja, hogy "if he's found you, if he's learned of the children..." Revára "she"-ként hivatkozna, vagy legalábbis "they"-ként, ha nem tudja, milyen nemű.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Bail nem tudja, hogy Anakin él. Halottnak hiszi. Legalábbis az első részből ez jön le. 

Az Uralkodóra is utalhat, nem? Eleve, mivel azt hitték az EpIII végén, hogy Anakin meghalt, Palpatine elől (a Sith-ek elől) rejtették el a gyerekeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Donát írta:

Az Uralkodóra is utalhat, nem? Eleve, mivel azt hitték az EpIII végén, hogy Anakin meghalt, Palpatine elől (a Sith-ek elől) rejtették el a gyerekeket.

Igen. Csak így van értelme. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csodálatos epizód volt. Nagyon drámai és epikus. Obi-van nagyon taktikus és ravasz volt. A csata nagyon szívszorító volt, főleg Tala halála. Érdekes, hogy Vader nem végzett egy lefejezéssel Revával. Ezek szerint már nem tekintette fenyegetésnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.