Ugrás a kommentre

1x01 - Life and Death


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1. rész - Life and Death / Élet és halál

 

epguide101tj.jpg

 

Írta: Dave Filoni

Rendezte: Nathaniel Villanueva

 

Helyszín: Shili

 

Szereplők:

Nak-il - Sunil Malhotra

Pav-ti - Janina Gavankar

Ahsoka Tano

Gantika - Toks Olagundoye

 

Történet

 

Érdekességek

 

 

Pár kitétel.

 

1. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

2. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

3. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

4. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel az epizóddal tért vissza egy éra, egy hangulat, amit TCW-nak hívunk.

Habár maga a rész csupán egy előzménytörténet egy nagy karakterhez, akit meg Ahsokának hívunk.

A 6 történetecske legkevésbé starwarsos része, de ez nem leszólás, örömmel néztem "kicsi-Sokát", a vadászat, a tanítás az édesanyjával egyszerre volt jedis és navii-s, de elfért, megismertünk egy szelíd békés togruta közösséget, Ahsoka szülei is szimpatikusak, azt hittem beleférhet a részbe, ahogy Plo-Koon mester felfigyel rá és magával viszi. De ez sem nagy hiány!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs rá jobb szó, egy aranyos résszel indított a sorozat. :) Megismerhetjük Ahsoka szüleit, és azt az eseményt, amely után már mindenki tudta, hogy a lány Erőérzékeny. Ahsoka kalandja a szörnnyel tényleg nagyon édes volt. :) A Shili nagyon szép hely, valahogy ilyennek képzeltem el azt a környezetet ahonnan a lány származik. A togruták a környezettel harmóniában élnek. A részben nem kis adag Avatar feeling is volt. Főleg a vadászat alkalmával lehetett ezt érezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Ezzel az epizóddal tért vissza egy éra, egy hangulat, amit TCW-nak hívunk.

Habár maga a rész csupán egy előzménytörténet egy nagy karakterhez, akit meg Ahsokának hívunk.

A 6 történetecske legkevésbé starwarsos része, de ez nem leszólás, örömmel néztem "kicsi-Sokát", a vadászat, a tanítás az édesanyjával egyszerre volt jedis és navii-s, de elfért, megismertünk egy szelíd békés togruta közösséget, Ahsoka szülei is szimpatikusak, azt hittem beleférhet a részbe, ahogy Plo-Koon mester felfigyel rá és magával viszi. De ez sem nagy hiány!

Mikor vitték el a családjától? Azt én is szívesen megnéztem volna. Talán csak egyszer láttunk ilyet, a Children of the Force-ban. De ez más, hisz egy ikonikus karakter útra keleséről van szó. Én bele szőttem volna ezt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, egyetértek a felettem szólókkal, bár én még nem láttam a többi részt így reméltem, hogy esetleg abban lesz a hiányolt szál.

 

Egyébként pedig egy újabb ikonikus karakter születésénél lehettünk ott Luke és Leia után (bár biztos voltak még ilyenek, csak most nem ugrik be :P).

Nagyon tetszett, hogy ebben a pár percben is megalapozták Ahsoka neveltetésének bemutatását, a természettel való harmóniát, a halál elfogadását (figyelsz, Anakin?), a tradíciók tiszteletben tartását. 

 

Ahsoka jó kis kontrasztot képez az alapképességét tekintve Ezrával, aki ha jól emlékszem elég sokat szívott az állatokkal való közös hang megtalálásáig. Ahsokának ez könnyebben ment. Egyből eszembe jutott Anakin és a reek esete is az EpII-ből. Jó kis rész volt, bár azért ennél még remélhetőleg jön jobb is. Csak így tovább! :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Donát írta:

bár én még nem láttam a többi részt

Azokat még én se láttam, egyesével haladok az írásban is. :) 

 

4 perccel korábban, Donát írta:

Nagyon tetszett, hogy ebben a pár percben is megalapozták Ahsoka neveltetésének bemutatását, a természettel való harmóniát, a halál elfogadását (figyelsz, Anakin?), a tradíciók tiszteletben tartását. 

Ennyit számít ki honnan jön. Anakin gyerekkora rémálomszerű volt, míg Ahsoka-é annál jóval idillikusabb. Persze jó lenne tudni mikor fedezték fel. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszetős kezdés volt, jó hangulattal. Jó volt belepillantani kicsit a togruta kultúrába, megismerni Ahsoka szüleit, különösen az anyját, akitől megörökölt egyet s mást. És még egy kicsit meg is leptek, azt hittem, a vége az lesz, hogy Ahsoka használja az Erőt, és így menti meg az édesanyját a nagyra nőtt cicától. Szóval jól megleptek, hogy eliszkolt vele, aztán a picur egyszerűen kapcsolatot teremtett a macsekkal, ami így visszahozta. Cuki volt.

 

Amúgy Ahsoka és Plok találkozását már láttuk a TCW-ben egy pillanat erejéig az 5x06 The Gatheringben. Ahsoka ekkor 3 éves volt.

FFrT5RI.png

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Anakin gyerekkora rémálomszerű volt

Sportkocsi a hátsó udvarban, személyi szolgáló robot, munka, kedv szerint űzhető hobbik (versenyzés, építés, szerelés)... Szegény, ilyen rémálmok közepette nem is értem, hogyan nem lett Sith előbb. :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sportkocsi a hátsó udvarban, személyi szolgáló robot, munka, kedv szerint űzhető hobbik (versenyzés, építés, szerelés)... Szegény, ilyen rémálmok közepette nem is értem, hogyan nem lett Sith előbb. :lol:

Azt az ici pici tényt kihagytad, hogy rabszolga volt... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon aranyos rész volt. Óhatatlanul is felmerült bennem, hogy Ahsoka minden bizonnyal boldog életet élt volna le szülőbolygóján, ha nem születik Erő-érzékenynek. Egy szerető közeg vette körül. Nem tudom, hogy a Shili később mennyire került a Birodalom fókuszába, de talán Ahsoka nem sokat érzett volna belőle. Hangulatos kis történet volt, az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Óhatatlanul is felmerült bennem, hogy Ahsoka minden bizonnyal boldog életet élt volna le szülőbolygóján, ha nem születik Erő-érzékenynek.

De, ha nem születik Erőérzékenynek, kurta élete lett volna, mert megeszi a cica. :para:

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Szomorú 1
  • Vicces 3
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon aranyos rész volt. Imádom az ilyen idilli környezeteket. Jól átjött az a szeretet ahogy egymáshoz és a természethez viszonyultak a falu lakói. Az meg különösen tetszett hogy már csescemőkorban viszik magukkal az anyák a csmetéjüket hogy az életet magukba szívják. Az Avatar nekem is eszembe jutott. Nameg Luke tanítása az EP8-ban. Az Erő nem a Jediké. Ashoka édesanyja nem volt erőérzékeny de már most többet tudott az élet ,az Erő lényegéről mint Anakin Skywalker több éves tanulás után. Azaz a halál az élet velejárója.

A másik hogy nagyon emlékeztetett ez a bolygó arra ahol Luke felépítette a Jedi Templomot auz EP6 után. Az is ilyen idilli volt és ott is megjelent Ashoka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiváló kezdés volt, Rég nem láttam már ilyen erős, fantasztikus, lenyűgöző és magával ragadó sorozatindítást. Minden percét élveztem. Fantasztikus volt látni Ashokát babaként, a kibontakozó képességeit, a togruták vadász szokásait. Ahsoka babakánt nagyon édes volt. Megmelengette a szívemet. Csodálatos epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aranyos szösszenettel nyit a sorozat, amelyben újabb kirakóssal gazdagodik Ahsoka életútja. Jó volt megismerni a születésének, valamint első évének körülményeit. A Shili pompás, festői megjelenítést kapott, pontosan ilyennek képzeltem a békés togruták anyavilágát, akik a természettel harmóniában élik mindennapjaikat. A togruta nép kultúrája engem az indián őslakosokra emlékeztetett, míg a Shili az évszázadokkal korábbi Észak-Amerikai kontinest idézte. Érdekes volt jobban megismerni a togruta kultúrát, akik nagyon élettisztelő perspektívával tekintik a világot, és a hagyományok is fontosak számukra. Pav-ti szimpatikus volt, örülök, hogy megismertük. Nem meglepő módon nagyon hasonlított a későbbi, felnőtt Ahsokára, de ugyanígy az olyan belső jellemvonásokkal is osztozik lányával, mint a rátermettség, gondoskodás, vagy emberségesség. Nak-ilt már kevésbé bontották ki, de szintén barátságos személynek tűnt. Gantikát még érdemes kiemelni, aki a bölcs és tapasztalt spirituális vezetőt testesítette meg, és elsőként fedezte fel Ahsoka Erő-érzékenységét. Óhatatlanul is felmerül a kérdés, hogy milyen élete lett volna Ahsokának, ha háromévesen nem viszi magával Plo Koon a Coruscantra. Hogy békésebb, az nem kérdés, de az Erőnek más tervei voltak. Apropó Erő: durva belegondolni, hogy nélküle tigris csemege lett volna Ahsokából... kissé furcsállom is ezt a togruta hagyományt, miszerint egy egyévest ilyen közvetlenül kitesznek az egyértelmű veszélynek. Bár a terv valószínűleg csak a kybuck vadászat és általa az élet-halál természetességének és elfogadásának leckéje volt, szerintem akkor is felelőtlenség a potenciális veszélyek figyelmen kívül hagyása. Tetszett, hogy Ahsoka előbb megérezte a vadállatot, mint azt anyja. A későbbi állatszelidítés szépen bemutatta a lány ösztönös tehetségét ezen a téren. Hiszen azért, mert valaki Erő-érzékeny, még nem lesz automatikusan jó "idomár" is (Ezra pl. viszonylag lassan tanulta ezt meg), de Ahsokának ez mindenféle képzés, vagy tudatosság nélkül, spontán ment. Kíváncsi vagyok, hogy Plo egy felfedezőkörút során talált-e rá a lányra, vagy a togruták értesítették a Jediket. Gantika szavai alapján ez utóbbi a valószínűbb. Tetszetős kezdés volt, jöhet a folytatás!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Sky írta:

Hiszen azért, mert valaki Erő-érzékeny, még nem lesz automatikusan jó "idomár" is (Ezra pl. viszonylag lassan tanulta ezt meg)

Igen és milyen jól rímel ez az egyik HR könyvre. Ott mintha valamelyik Jedi mondta volna, hogy számára a többiek mind-mind másként jelennek meg az Erőben. Minden Jedi egy különleges szín egy hatalmas palettán, épp ezért óriási hiba olyan szabályrendszerhez ragaszkodniuk, ami bizonyos Jediknek felel csak meg. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 10. 31. - 16:51, Darth Sky írta:

Apropó Erő: durva belegondolni, hogy nélküle tigris csemege lett volna Ahsokából...

Én egyébként úgy gondolom, hogy ha Ahsoka nem Erő-érzékeny, akkor lehet, hogy nem is történt volna meg a tigris támadás. :) 

Az egész valahogy úgy volt felépítve, hogy az anyja pont akkor érzett késztetést elindulni a rituális vadászatra, amikor a közelben egy ekkora ragadozó ólálkodott. Ha ez gyakran megtörténne, vagyis a tigris arrafelé lakó állat volna, akkor lettek volna az elkerülésére is óvintézkedések, pláne ha egy anya megy az erdőbe a pici gyerekével. De mivel nem volt, ezért én arra következtetek, hogy nem számított ilyen támadásra.

Ha pedig ezt elfogadjuk, akkor lehet, hogy a tigris felbukkanása azért történt, hogy már ilyen korán kiderüljön Ahsoka Erő-érzékenysége a falu lakói és a saját szülei számára is. Lehet, hogy már megszületésekor egyértelmű volt, hogy nagy dolgokra hivatott, az egyik legnagyszerűbb Jedi válik majd belőle, aki különlegesen nehéz próbatételeknek lesz kitéve és mindent Jedihez méltóan tud teljesíteni majd. Ezért úgy volt jó, ha a gyermek különlegessége minél korábban kiderül. :)

 

Aranyos rész volt, beleillik az Ahsokáról alkotott képbe, hogy ilyen békés vidéken, jószándékú, dolgos emberek között látta meg a napvilágot, ahogy az is, ahogy kiderült az Erő-érzékenysége. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Pildi írta:

Én egyébként úgy gondolom, hogy ha Ahsoka nem Erő-érzékeny, akkor lehet, hogy nem is történt volna meg a tigris támadás.

"Tapasztalatom szerint, nincs olyan, hogy szerencse." - by Ben Kenobi

Nem a szerencsén, vagy éppen a véletlenen múlott, hogy a próféciában hívű, önfejű Jedi mester az egész Galaxisban pont abba a roncskereskedésbe tért be, amelyben a Kiválasztott élt. Az sem a véletlen műve, hogy egy kóbor Jedi rátalált Ben Kenobira a semmi közepén, és ezzel elindította abba az irányba, hogy visszanyerje hitét. Mint ahogy az sem a szerencsén vagy a véletlenen múlott, hogy az Erőérzékeny dezertőr rohamosztagos a Jakkun pont besétált abba az előörsbe, ahol Palpatine unokája élte mindennapjait. És én is úgy hiszem, hogy itt sem a véletlenek vagy a szerencsén múlott a dolog. Az Erő akarta így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.