Ugrás a kommentre

1x08 - Narkina 5


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nagyon unalmas rész volt. Cassian a Nakina 5-ön raboskodik. Még nagyobb képet kapunk a birodalmi elnyomásból. Abból, amit a regények, képregények már unalomig kiveséztek. Egy fogoly öngyilkos lett, mert nem bírta tovább. Ilyen is volt már. Ezen epizód még az előzőeknél is realistább volt, és talán most is zavart. A coruscanti, a ferrixi szálak, valamint a Luthennel történetek valamivel feljebb vitték a dolgokat. Talán olyan közepesre. Bix szála még izgalmas és érdekes is volt. Ez fogolytáboros szál viszont nem tetszett. Az ilyen, börtönös, foglyos dolgokat nem kedvelem. Ez alól kivétel a Maul Vesztegzár című regény volt. Az le tudott kötni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Nagyon unalmas rész volt. Cassian a Nakina 5-ön raboskodik. Még nagyobb képet kapunk a birodalmi elnyomásból. Abból, amit a regények, képregények már unalomig kiveséztek. Egy fogoly öngyilkos lett, mert nem bírta tovább. Ilyen is volt már. Ezen epizód még az előzőeknél is realistább volt, és talán most is zavart. A coruscanti, a ferrixi szálak, valamint a Luthennel történetek valamivel feljebb vitték a dolgokat. Talán olyan közepesre. Bix szála még izgalmas és érdekes is volt. Ez fogolytáboros szál viszont nem tetszett. Az ilyen, börtönös, foglyos dolgokat nem kedvelem. Ez alól kivétel a Maul Vesztegzár című regény volt. Az le tudott kötni.

Ezekről az értékeléseidről nagyon süt, hogy neked nem ez a star wars. Annyiban megkímélheted magad a többi résztől, hogy azok is pont ilyenek lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak ez a gond vele. Agyon van már nyomva a birodalmi éra. Én úgy érzem túl van tolva. A munkámból kifolyólag is ilyen képregényeket kell elsősorban átnéznem. Persze, azok az eredeti trilógia idejében játszódnak, de az is birodalmi korszak. Most számoltam ki, hogy csak magyarul 241 olyan füzet jelent meg, mely az eredeti trilógia idejében játszódik. És akkor hol van még a második Vader sorozat, mely a Sötét Időkben van, de az is birodalmi éra. Plusz ehhez jönnek a szintén a Sötét Időkben, vagy a lázadás korai éveiben játszódó regények.

És van már 4 sorozat (2 animációs 2 élőszereplős), plusz két film. Ennyi mű után elértem azt a pontot, hogy már kezd csömöröm lenni III és IV. rész, valamint az IV. és VI. részek közötti időkből. Ami még érdekel ezen korszakokból: Ahsoka életének hiányzó láncszemei, Thrawn és Ezra sorsa, Inkvizítor program zárása, Qi'ra és Maul életének hiányzó láncszemei, Cal Kestis sorsa.

De jó is, hogy van a Köztársaság Fénykora. Végre elmozdultak a filmektől több száz évet. Nagyon remélem, hogy ez a tendencia fog előbb-utóbb felerősödni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Agyon van már nyomva a birodalmi éra. Én úgy érzem túl van tolva. A munkámból kifolyólag is ilyen képregényeket kell elsősorban átnéznem. Persze, azok az eredeti trilógia idejében játszódnak, de az is birodalmi korszak. Most számoltam ki, hogy csak magyarul 241 olyan füzet jelent meg, mely az eredeti trilógia idejében játszódik. És akkor hol van még a második Vader sorozat, mely a Sötét Időkben van, de az is birodalmi éra. Plusz ehhez jönnek a szintén a Sötét Időkben, vagy a lázadás korai éveiben játszódó regények.

És van már 4 sorozat (2 animációs 2 élőszereplős), plusz két film. Ennyi mű után elértem azt a pontot, hogy már kezd csömöröm lenni III és IV. rész, valamint az IV. és VI. részek közötti időkből.

Nyilván ez a Te preferenciád, és a saját szempontodból érthető. De az a jó helyzet, hogy mivel ez nem munka, ellentétben a fordításokkal, amiket végzel, nem kell nézned. 

 

Én maximálisan egyetértek Bomarral, hogy szerencsére nem az írott művek jelentik a kiindulást ahhoz, hogy miről készüljön sorozat, pláne élőszereplős, remek színészekkel és fantasztikus díszletekkel. Jóval többen nézik az SW-t, mint amennyien olvassák, talán azért is, mert ez elsősorban mozgóképes univerzum, erre lett kitalálva, ez a kiindulás, az alap, amelyet kiegészítenek a regények és képregények, eléggé változó minőségben. Régebben én is szívesen olvastam SW könyveket erősen szelektálva, de az utóbbi időben elérhető mozgóképes új tartalmak miatt már nincs erre igazán igényem, inkább másféle könyveket olvasok. Ha ezt a sztorit, benne a fogolytáborral, könyvben adják ki, talán el sem olvasnám. És akkor még nem említettem, mennyivel nagyobb élmény ugyanezt ilyen megvalósítási szinten látni, mintha "csak" olvasnánk. A Star Wars képernyőre termett műfaj, minden más csak kiegészítés lehet, legyen akármilyen remek könyv (mert az is akadt azért az elmúlt 10 évben is bőven).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na meg a BBI szervezeti működését és az ehhez kapcsolódó elnyomó rendszert ezelőtt még egy könyv sem tárta fel.

 

Az EP 3 és 4 közötti időszak még mindig elég kiaknázatlan terület, én ezt nem keverném össze az eredeti trilógia érájával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Nyilván ez a Te preferenciád, és a saját szempontodból érthető. De az a jó helyzet, hogy mivel ez nem munka, ellentétben a fordításokkal, amiket végzel, nem kell nézned. 

 

Én maximálisan egyetértek Bomarral, hogy szerencsére nem az írott művek jelentik a kiindulást ahhoz, hogy miről készüljön sorozat, pláne élőszereplős, remek színészekkel és fantasztikus díszletekkel. Jóval többen nézik az SW-t, mint amennyien olvassák, talán azért is, mert ez elsősorban mozgóképes univerzum, erre lett kitalálva, ez a kiindulás, az alap, amelyet kiegészítenek a regények és képregények, eléggé változó minőségben. Régebben én is szívesen olvastam SW könyveket erősen szelektálva, de az utóbbi időben elérhető mozgóképes új tartalmak miatt már nincs erre igazán igényem, inkább másféle könyveket olvasok. Ha ezt a sztorit, benne a fogolytáborral, könyvben adják ki, talán el sem olvasnám. És akkor még nem említettem, mennyivel nagyobb élmény ugyanezt ilyen megvalósítási szinten látni, mintha "csak" olvasnánk. A Star Wars képernyőre termett műfaj, minden más csak kiegészítés lehet, legyen akármilyen remek könyv (mert az is akadt azért az elmúlt 10 évben is bőven).

Én olvasó ember vagyok és nem film, vagy sorozatrajongó, vagy nem mozgóképpárti. Nem tudok mit kezdeni azzal a ténnyel, mi szerint a Star Wars-t jóval többen nézik, mint olvassák, és nem tudok mit kezdeni azzal a nézettel sem, hogy a Star Wars képernyőre termett műfaj. Sokszor hallottam már a mozgóképpártiaktól ezt a véleményt, nézetet, de hiába mondják el újra és újra, ettől nem fog megváltozni az én nézetem. Már hosszú-hosszú évek óta inkább szívesebben olvasom, mint nézem a SW-t.

Munkára visszatérve. Az elmúlt években a képregények egyre többet utaltak a legújabb mozgóképes Star Wars alkotásokra, így muszáj végignézem az Andort is, hogy a jövőben, ha valamilyen  műben utalnak rá valamilyen apró formában, legalább képben legyek, hogy ez honnan van. Ezt nem tudom megkerülni. Van amikor a képregényt telepakolják visszaemlékezésekkel és akkor tekergetnem kell a magyar változatban a képregény fordítása a magyar szinkron szövegéhez. Egyébként nem fordítom őket, csak javítom, de azzal is van munka bőven.

 

 

 

 

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Na meg a BBI szervezeti működését és az ehhez kapcsolódó elnyomó rendszert ezelőtt még egy könyv sem tárta fel.

 

Az EP 3 és 4 közötti időszak még mindig elég kiaknázatlan terület, én ezt nem keverném össze az eredeti trilógia érájával.

Te kiaknázatlan területnek tartod, én viszont már kezdem unni ezt az érát is. A fentebb felsorolt 5 dolog van már csak, ami érdekel.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért mennyivel másabb így nézni a részt, hogy tudjuk mit gyártanak. :(

Reményvesztett rabságban gyártanak alkatrészeket egy olyan fegyverhez, amivel a Birodalom az egész galaxist reménytelen rabigába hajtana... :clap: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.