Ugrás a kommentre

New Jedi Order


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A Mandi film előbb is jöhet, hiszen ha ott a Volume kap nagyobb szerepet, míg itt esetleg a Pinewoodban forgatnak és helyszíneken, előbbi korábban is végezhet és látjuk, hogy akár 8-9 hónap alatt is összeraknak egy évadot, egy film (amely kevesebb játékidőből állhat) akár ugyanannyi idő alatt is elkészülhet. Ezzel ellentétben ez a film egészen az év végéig foroghat és még jövőre is ráérnek utóforgatásokat rendezni.

 

Bár én egyelőre kivárom, hogy igazak ezek az infók. A Mandis talán igen, de itt még a forgatókönyv sincs kész (Daisy legutóbbi nyilatkozata szerint).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
On 11/30/2023 at 12:38 AM , Bence1997 said:

Mivel Kennedy azt mondta az interjújában, hogy vajon a Jedikre szükség van-e még, kell-e a galaxisnak, ezért én arra gondolok, hogy vajon újra alakul egy szekta/csoportosulás, akik az Erőhasználók ellen tiltakoznak, mint a Köztársaság Fénykorában a Nyitott Kéz Útja? Most nem azt mondom, hogy az Út visszatérne, de ha egy hasonló mentalitású (The Force will be free helyett lehetne olyan mottójuk, hogy The Galaxy will be free) csoport feltűnne, az egy érdekes helyzetet teremtene. Valamint egy újdonság lenne, amit eddig nem igen láttunk a filmekben.

Én most azon gondolkodtam el, hogy mi van ha nem egy sötét oldali erőhasználó csoport, és nem is egy Nyitott Kéz Útja szerű erő-használatot ellenző szervezet lesz a jedik ellenfele a filmben, hanem egy másik világos oldali erőhasználó csoport, ami a jedik helyét próbálja meg elfoglalni a galaktikus életben? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy az Erő világos oldala és annak követése bármiképpen összeegyeztethető lenne azzal, hogy erőszakkal átveszed valaminek a helyét, ami szintén a világos oldalt szolgálja. Az, hogy ragaszkodsz a saját felfogásodhoz egy dolog a Jedik is ezt csinálják, de ha minden más jó nézőpontot el akarsz nyomni az már sötét oldal. A Jedik még az éjnővéreket is hagyták létezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyilván az egyik legnagyobb kérdés az antagonista kiléte lesz, akinek Palpatine után nagy űrt kell betöltenie. Teljesen más jellegű gonoszra számítok, mint az öreg sz*rkeverő volt. Direktebbre, brutálisabbra, aki mindent nyers erőből visz véghez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyelőre nem sokat gondolkozok ezen, de elég érdekes lenne egy Nihil szerű antagonista csoportot látni a filmben, akik ugyanolyan brutálisak és nyersek mint az egykori fosztogatók, de megvan bennük csoportszinten az erőhasználat képessége is. Kár, hogy a Ren Lovagokat a folytatás trilógiához alkották meg, mert szerintem ebben a filmben sokkal jobban ki lehetn őket aknázni, mint antagonista csoport. Jobban is működnének egy sithek utáni világban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 minutes ago, Ody Mandrell said:

Az Ahsoka második évadja előbb lesz, mint ez a film, szóval....

Persze, de én ezt mint történetszál gondolom. Bár még nem tudunk semmit arról, hogy milyen lesz mind az Ahsoka sorozat és az Új Jedi Rend film története, de én a más galaxisokba való utazós történetet még valamiért nem szeretném filmben látni, hiszen az ismert galaxis is van elég érdekes állapotban a filmhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akárki is lesz az ellenfél, annak akkora galibát kell okoznia, hogy mind a Galaxis népének (vagy legalábbis vezetőinek), mind a nézőnek bebizonyítsa, hogy a Jedikre a velük járó nagy mértékű kockázattal együtt is égető szükség van. Én nem hiszem, hogy annak bármi köze is lesz Perideához, mert ennek a sztorija már kitalálták akkor, amikor az Ahsokát még be sem mutatták, csak a forgatókönyv megírásával szenvednek. Szóval kívülről nézve egy egymástól teljesen független sztorinak tűnik. Persze ez változhat, de én azért ebbe nem élném bele magam. Szerintem az Ahsoka sztoriszála is Filoni Mandouniverzum zárófilmjében fog lezárulni.

Ugyanakkor a Galaxis elég gáz helyzetben maradt hátra. Azt már az ep7 idején behozták, hogy a Jedik és a Sith-ek eltűnésével más, gyengébb Erőhasználó frakciók is elő mertek bújni, ezek egyike ugye a Ren lovagok. De ide vehetjük szerintem Baylant és Shint is, akik érzésem szerint a Birodalom idején nem operáltak olyan látványosan, mint az új Köztársaság idején. Nem villogtatták a fénykardjaikat, tizedelték meg cirkálók személyzetét, stb. Ahogy úgy tűnik, a dathomiriek is visszatérnek, és ki tudja még, milyen Erőhasználó csoport bújt el a Jedik és a Sith-ek elől. Akár még lehet néhány ex-inkvizítor is életben. Szóval előmászhat Erőhasználó ellenlábas, csak ne legyen olyan komoly, galaktikus fenyegetés, mint Palpatine. Szóval galaktikus háborúig ne fajuljanak a dolgok, ez legyen az, amit végső soron a Jediknek sikerül megakadályozni.

Ám ugyanígy bűnözők vagy Tarkinhoz hasonló hatalommániás, nem Erőhasználó emberek is lehetnek ellenfelek, akiknek elég pénzük és hatalmuk van ahhoz, hogy az átfogó állam nélkül maradt Galaxisban megpróbáljanak teret nyerni. Mert ugye nem kell Erőhasználónak lenni, hogy ellefele légy egy Jedinek, pláne, ha a Rend még kis számmal üzemel.

Mindezek mellett lehet sokkal személyesebb is a dolog, pont azért, mert 15 év alatt azért olyan sok Jedit még nem nevelhetett ki Rey. Így akár lehet afféle vándor is, aki bolygóról bolygóra járva próbál segíteni a tanítványaival, ezzel egyrészt visszahozhatja a Jediket a köztudatba, másrészt helyreállíthatja a renoméjukat. Szóval az sem kizárt, hogy mivel ez egy stand alone film, nem lesz semmilyen galaktikus esemény, az egész Galaxist fenyegető veszedelem, hanem inkább olyan lesz, mint a Solo vagy az ep1 - előbbi karakterközpontú, utóbbinál a fő cselekmény egyetlen bolygó körül zajlik (még ha az ott lezajlott események következményei galaktikus szintűek is). Nekem most ez utóbbi tetszene a legjobban, ha egy afféle konfliktus alakulna ki, mint a Naboo és a Kereskedelmi Szövetség között, és a Jediknek ezt kéne megoldania. Már csak azért is tetszene ez, mert a filmek és a sorozatok is jelenleg azt a képet festik le, hogy a béke őrei állandóan galaktikus háborúkban harcolnak. Szóval jó lenne bemutatni egy olyat is, amikor nem ez a dolguk. Hiszen ezer évig tuti nem ez volt a feladatuk, és jó lenne, ha az elkövetkezendő ezer évben sem ez lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én nem hiszem, hogy annak bármi köze is lesz Perideához, mert ennek a sztorija már kitalálták akkor, amikor az Ahsokát még be sem mutatták

Viszont kreatív szinten állandóan agyalnak. Lehet, hogy a Peridea már régóta tervben volt, csak az Ahsokában nyúlt hozzá először Filoni. Akárhogy is legyen, nagyon izgalmas lesz erre a filmre várni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Peridea szerintem is már terv alatt volt. Tudtommal Lindelof nevéről és erről a filmről csak 2022-ben kezdtek el beszélni, Filoni viszont már egy évvel előtte javában írta az Ahsoka forgatókönyvét (a forgatást pedig 2022 májusában kezdték el), ergo a bolygó és annak történelme már korábban megvolt Filoninál. Hogy esetleg azokon a megbeszéléseken (amik ha jól emlékszem '22 nyarán voltak és Filoni is részt vett) vajon átadta a Peridea koncepciót Lindelof-nak és ezzel együtt ennek a filmnek, az jó kérdés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont kreatív szinten állandóan agyalnak. Lehet, hogy a Peridea már régóta tervben volt, csak az Ahsokában nyúlt hozzá először Filoni. Akárhogy is legyen, nagyon izgalmas lesz erre a filmre várni.

Persze, ezért is írtam, hogy "kívülről nézve". Lehet valóban lesznek összefonódások, de én jelenleg ebben nem hiszek. Aztán majd kiderül, hogy a valóság mi, de arra még évekig kell várni. Pillanatnyilag több ezer fényév és 40-41 év van Ahsoka és Rey Skywalker mester között, amit nem egyszerű áthidalni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Daniel Ritchman erről a filmről is osztott információkat (persze mint mindig, ezek kérdésesek). 

 

Elvileg négy főszereplő lesz; köztük Rey, két tanítványa és a főgonosz. A karakterekről még nem tudni többet. Richtman arról is beszámolt a közelmúltban , hogy Angela Bassettnek a Lucasfilmnél találkozója volt egy Star Wars- szerep kapcsán, ez akár eme filmhez kapcsolódó is lehet. Elképzelhető, hogy ő játssza a főgonoszt (vagy esetleg egy mellékszerep miatt)?

Richtman azt is hozzátette, hogy a filmet nem egy új trilógia első részeként állítják be, de megágyazhat a folytatásnak. A film egyelőre New Jedi Order néven fut. A forgatást az Egyesült Királyságban vagy még ebben az évben, vagy 2025 évelején kezdik (Richtman a poszt kommentjeiben azt mondta, hogy idén lesz).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem most sokkal jobb megközelítés az, hogy akkor lesz folytatása a történetnek, ha a film anyagilag és kritikailag is sikeres lesz. Jobb egy film kerek sztorival, mint egy film egy függőben hagyott történettel. Anno a Stargate Universe is így járt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt is nagy bátorság kijelenteni. Azért az, hogy Daisy Ridleyt visszahozzák Rey szerepében egy olyan filmben ami csak 15 évvel van a Skywalker Kora után az nem éppen a bizalmatlanság jele. Egyszerűen az a helyzet, hogy most nem akarnak fejest ugrani egy újabb trilógiába vagy filmsorozatba, és csak akkor és addig fogják szerintem Reynek és az új Jedi Rendnek a történetét filmekben elmesélni, amíg arra anyagilag és kritikailag pozitív visszajelzést kapnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Eleve baromság egyből trilógiákban gondolkodni, amikor teljesen tiszta lappal indulnak neki egy sztorinak. Lucas sem véletlen csinálta meg úgy az ep4-et, ahogy, hogy egy kerek, lezárt sztori lett, amit, ha sosem folytatnak, az sem lett volna gáz. Az, hogy nem terveznek vakon lendületből egy egész trilógiát, az nem a bizalmatlanság jele, hanem a megfontoltságé. Aztán, ha sikerrel elindítják, kinőhet egy új trilógiává, de, ha balul sül el a dolog, akkor sem kell a nézőknek amiatt szuszognia, hogy félbe maradt a sztori.

Először legyenb egy szép, stabil alap, amire lehet építkezni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Elvileg négy főszereplő lesz; köztük Rey, két tanítványa és a főgonosz. 

 

Ez egy érdekes kérdést vet fel bennem. Vajon Rey-nek még csak két tanítványa van, és velük keveredik kalandokba, vagy pedig több már és őközülük lesz kettő

akikkel végigvonul a történet folyamán?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy jó kérdés. Ha 15 év alatt csak két tanítványig jutott, és még azok is padawanok, akkor ez az új Jedi Rend elég lassan fog felépülni. Oké, talán Rey nem állt neki egyből tanítani, elvégre az ep9 végén még ő is csak egyévnyi tanuláson van túl, és bár Leia jól kiképezte, azért sok tudása mégis csak könyvből van. Arról nem is beszélve, hogy az ep9 végén ő még csak egy éve, hogy elhagyta a Jakkút. Ugyan gyerekkorában megjárt pár világot a szüleivel, azokra ugye nem igazán emlékszik, szóval még csak nem is egy hűde világlátott ember. Szóval szerintem pár évet lehet, hogy tapasztalatszerzéssel ütött el. Mondjuk remélem, nem azt csinálja majd, mint Luke, hogy évekig csak a régi Rend romjai között guberál, aztán elvonul egy világvégi bolygóra, hogy ott tanítsa ki az ifjakat. Mert az csak Luke hibájának megismétlése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.