Ugrás a kommentre

New Jedi Order


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Igen, az április még akkor jelent meg, amikor még nem kezdődött el se az írói sztrájk, se a színész-sztrájk. Ugye a forgatókönyvet eredetileg májusban kellett volna leadni, ám a sztrájk miatt elmaradt a dolog. Mivel viszont szeptember végén végetért az, az új határidő a hírek szerint hálaadás napjára lett téve. Ami igazából már lassan két hete volt. Kérdés, hogy meglett-e addigra.

 

Mondjuk most, hogy minden visszaállt a régi kerékvágásba, sok színész lett gyorsan elosztva különböző filmekhez. Daisy is februártól egy új filmet fog forgatni (We Bury the Dead - Deadline), a színészválogatás meg jelenleg folyhat, vagy még el se kezdődött, mert a forgatókönyvet lehet még mindig körmölik.

 

Igazából ráérnek, 2026-ig van idejük.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Sharmeen Obaid-Chinoy nyilatkozott a CNN-nek a filmmel kapcsolatban. Habár semmi eget rengetőt nem mondott, érdekes a hasonlóság a korábbi Daisy Ridley megnyilatkozással.

 

"Nagyon izgatott vagyok a projekt miatt, mert úgy érzem, amit most létrehozunk, az valami nagyon különleges. 2024-ben járunk, itt az ideje, hogy előálljunk egy nővel, aki megformálja a történetet egy messzi-messzi galaxisban."

 

Az SWN információi szerint a forgatókönyv első változata már minden bizonnyal elkészült, jelenleg a szereplő válogatások zajlhatnak. A pre-production tehát elindult, a bemutatót továbbra is 2026 májusára teszi az oldal.

 

A végén kicsit rosszmájúan megjegyzik, hogy a rendező nő a nagy egyenlőség barátja, így sok színes bőrű színész várható a filmben, amivel valószínűleg sok netes szitokáradatot zúdíthat majd magára...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetese én is így vagyok ezzel és mindig is így voltam.

 

Egyébként valamiért kiráz a hideg ettől a nőtől, nem nagyon szimpatikus. :( Persze ez a legutolsó szempont, csak a film legyen jó. Amúgy nem volt jó Deborah Chow vagy Bryce Dallas? Ők már bizonyítottak  a Star Wars háza táján (Chow-nak voltak jó rendezései a Mandiban). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Ody Mandrell said:

Természetese én is így vagyok ezzel és mindig is így voltam.

 

Egyébként valamiért kiráz a hideg ettől a nőtől, nem nagyon szimpatikus. :( Persze ez a legutolsó szempont, csak a film legyen jó. Amúgy nem volt jó Deborah Chow vagy Bryce Dallas? Ők már bizonyítottak  a Star Wars háza táján (Chow-nak voltak jó rendezései a Mandiban). 

Igen, ha választani kellene akkor már inkább ők rendezzenek. Szerintem jó rendszer lenne az, hogy az új rendezőket mielőtt megkapnának egy egy nagy filmet, leteszteltetnék a sorozatokban, hogy rendezzenek három négy epizódot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Ez bennem is egy kis visszatetszést keltett, de ha nem azért lesz valaki felvéve mert kell a kvóta, hanem mert jó színész...

Szerintem eddig egyik új filmnél és sorozatnál sem volt ezzel baj, pedig sehol sincs az ep4 végén látott fehér humán kolbászfesztivál már. Eddig egyik színészre sem foghatjuk rá, hogy na, ő sz*r volt és csak és kizárólag a kvóta miatt vették fel. Pedig egyik film vagy sorozat sem éppen homogén. Hát nézzük már meg a Rogue One főbb szereplőit vagy az Ahsokát, ahol az egyetlen kaukázusi főszereplőt is zöldre pingálták. :lol:

Szóval úgy érzem, ezen aggódni kábé annyira felesleges ma már, mint attól félni, hogy a Disney ignorálja a prequelt. A diverzitás már azóta keményen a valóság a Star Wars franchise táján, hogy a Disney megvásárolta. Elvégre az ep7 fő triója egy fehér csaj, mint főszereplő, valamint egy néger és egy guatemalai férfi. Ez már igen nagy ugrás az ep1-6-hoz képest, ahol ugye a főszereplő triók így néztek ki: két fehér pasi - ezek egyike volt az abszolút főhős -, és egy fehér nő (akik közül az egyiket az ep3-ra csúnyán háttérbe szorítottak és a film nagy részében az a dolga, hogy otthon üljön és szülje meg a gyereket).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fordítás amit Ody berakott amúgy picit pontatlan. Nem Reyről beszél, mint "a nő aki végre a galaxist formálja" (ez amúgy nem is igaz, hiszen Rey előtt is volt számos fontos női karakter, aki formálta a galaxist". Magára utalt, hogy végre egy női rendezője van egy Star Wars filmnek. Ami amúgy tényleg egy nagy mérföldkő :) 

 

Mondjuk ettől függetlenül én egy film marketingje során inkább azt ecsetelném, hogy milyen jó és izgalmas sztorit fogunk bemutatni, nem pedig azt, hogy "nézd, nők". Mert bár a női rendező egy nagy dolog, az érdeklődést nem az fogja felkelteni a film iránt

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet olyan olvasata is, hogy magára gondolt.

 

5 perccel korábban, Yoda József írta:

inkább azt ecsetelném, hogy milyen jó és izgalmas sztorit fogunk bemutatni, nem pedig azt, hogy "nézd, nők". Mert bár a női rendező egy nagy dolog, az érdeklődést nem az fogja felkelteni a film iránt

A Marvel 2 bukása jó példa erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A fordítás amit Ody berakott amúgy picit pontatlan. Nem Reyről beszél, mint "a nő aki végre a galaxist formálja" (ez amúgy nem is igaz, hiszen Rey előtt is volt számos fontos női karakter, aki formálta a galaxist". Magára utalt, hogy végre egy női rendezője van egy Star Wars filmnek. Ami amúgy tényleg egy nagy mérföldkő :) 

 

Mondjuk ettől függetlenül én egy film marketingje során inkább azt ecsetelném, hogy milyen jó és izgalmas sztorit fogunk bemutatni, nem pedig azt, hogy "nézd, nők". Mert bár a női rendező egy nagy dolog, az érdeklődést nem az fogja felkelteni a film iránt

Abszolút egyetértek. Ez a férfi-női rendező dolog számomra olyan, mintha egy sakk nagymester megkérdezné tőlem, hogy melyik bábut preferálom (gyalog, huszár, futó, bástya, vezér, király), én meg erre azt válaszolnám, hogy a "fa bábukat". :D Nézőként totálisan irreleváns, kéne legyen hogy a rendező nő, férfi, vagy épp nemváltó, mint a Mátrix rendezői, fekete, fehér, hetero, vagy homoszexuális, egy a lényeg: a minőség! Ha az megvan, akkor teljesen mindegy.

 

Kívülállóként fontosnak tartom, hogy mindenki a fenti szempontoktól függetlenül megkaphassa az esélyt, HA tehetséges. 

Egyéni szinten viszont nyilvánvaló, hogy a hölgy BÜSZKE arra, hogy rendezői jogot kapott, nyilván ennek az az előzménye, hogy korábban a nők hátrányból indultak a rendezői székekért. 

Ilyen szempontból érdemes vizsgálni Sharmeen Obaid-Chinoy nyilatkozatát. Az persze jó lenne, ha ez a büszkeség nem csapna át olyasmibe, amit leginkább a sztori "öncélú megerőszakolása"-ként lehetne aposztrofálni. Tehát ne próbáljanak nem organikusan beleerőltetni olyan mondandót, ami az írásból amúgy nem fakadna és erőltetett. De ez nálam már a minőség kritériuma. Merthogy a nap végén úgy is csak az számít, hogy a film tartalmas, értékes és profi legyen.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A sztorihoz nem sok köze lesz a rendezőnek. Legutóbb talán Kershner és Marquand volt ennyire kiszolgáltatott Lucas-nak. Itt ha Filoni van a főnök pozícióban, nagy baj nem lehet.

 

Nagyon remélem is. Nem is értettem soha ezt a rendező írja magának a filmet hozzáállást amit műveltek az évek során. Persze, biztos jó ötletei lehetnek mindenkinek, csak egy rendező szvsz. nem feltétlenül fogja nézni, hogy azt amit ő belevitt az egyéniségéből mennyire passzol bele a nagy egészbe. Aztán ahogy láthattuk sorra jöttek a kreatív nézeteltérésből fakadó kukázott projektek.
Az kellett volna már régtől, hogy az elején letisztázni minden rendezővel, hogy kész itt a sztori meg kell rendezni, nem dumálsz bele a cselekménybe csak rendezel, ha tetszik írj alá, ha nem akkor meg sok szerencsét máshol.
Persze valószínűleg az is volt a helyzet jó pár alakalommal, hogy a Lucasfilmnek nem volt sztorija, csak kerestek egy aktuálisan jól csengő nevet, aztán mondták neki rendezd/írd ahogy szeretnéd.

 

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Nézőként totálisan irreleváns, kéne legyen hogy a rendező nő, férfi, vagy épp nemváltó, mint a Mátrix rendezői, fekete, fehér, hetero, vagy homoszexuális, egy a lényeg: a minőség! Ha az megvan, akkor teljesen mindegy

Ez igaz, csak ezt meg a stúdiók cseszték el, mert nem egy alkalommal lett azért kiválasztva egy-egy rendező, mert oda tartozik ahova, sőt esetenként ezt a film promo időszakában, még ki is hangsúlyozták (amit egyébként most a kedves hölgy is megtett), hogy megmutassák ők milyen f*szagyerekek, a film meg sz*r lett. Így hát pár ilyen fiaskó után nem csoda, ha gyanakvó lett a néző.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nagyon remélem is. Nem is értettem soha ezt a rendező írja magának a filmet hozzáállást amit műveltek az évek során. Persze, biztos jó ötletei lehetnek mindenkinek, csak egy rendező szvsz. nem feltétlenül fogja nézni, hogy azt amit ő belevitt az egyéniségéből mennyire passzol bele a nagy egészbe.

Épp erre volt a story group. A rendező megkérdezte, hogy az ötlete beleillik-e az SW világába, és ha rábólintottak akkor megcsinálta. Rian Johnson minden ötlete átment ezen a csoporton. Szóval az kicsit fals, hogy mindenki azt ír amit akar mert nyilván nem. De az tényleg jobb lesz ha a kreatív igazgató által kontrollált sztori születik. A Marvelnél ez egy ideig jól működött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Épp erre volt a story group. A rendező megkérdezte, hogy az ötlete beleillik-e az SW világába, és ha rábólintottak akkor megcsinálta. Rian Johnson minden ötlete átment ezen a csoporton. Szóval az kicsit fals, hogy mindenki azt ír amit akar mert nyilván nem. De az tényleg jobb lesz ha a kreatív igazgató által kontrollált sztori születik. A Marvelnél ez egy ideig jól működött.

 

Az, hogy nem szeretem a TLJ-t meg RJ-t még nem azt jelenti, hogy amikor rendező alkalmasság kérdésében negatív kritikát fogalmazok meg a Lucasfilmel szemben akkor az csak is róla meg arról a filmről szólhat. Amennyiben így van meg biztosan nevén nevezem. Én azokra az esetekre gondoltam amikor a már bejelentett projektek végezték a kukában, mert kreatív nézeteltérés volt. 
Nyilván nem írhat mindenki amit akar, de nem is ezt írtam, azonban biztos sokat spóroltak volna, ha más nem időt meg negatív PR-t, ha kevesebb/ semmi szabad kezet nem adnak a rendezőknek a történet vezetés ügyében, illetve egy kész történetre keresnek rendezőt. Mert gondolom, amikor ilyen kreatív nézeteltérések voltak, azért nem lett orvosolva a probléma egy szimpla rendező cserével, mert az elbocsátott rendező vitte magával a sztoriját is.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az, hogy nem szeretem a TLJ-t meg RJ-t még nem azt jelenti, hogy amikor rendező alkalmasság kérdésében negatív kritikát fogalmazok meg a Lucasfilmel szemben akkor az csak is róla meg arról a filmről szólhat.

Azért hoztam fel, mert konkrét példát akartam. Tőle függetlenül szerintem ez minden projektre igaz volt. JJ-től elkezdve.

 

Az egy súlyosabb probléma amikor a produkciós fázisban rúgják ki a rendezőt. Mondjuk ilyen csak egy esetben volt, a SOLO filmnél. A többi bejelentés pedig elhamarkodott volt, ami nyilván a Lucasfilm hibája. Mára azonban azt gondolom tanultak ebből a hibából, és más metódus szerint dolgoznak és válogatnak. Filoni kinevezése is ebbe az irányba mutat. Ezért is bízom benne, hogy az összes tavaly bejelentett film el fog készülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most kíváncsiságból megnéztem mi ez a nagy sárdobálás előre az Új Jedi Rend film rendezőjére. Kár volt megnézni, mert sejtettem, hogy egy újabb felesleges támadássorozat.

Én semmi kivetnivalót nem találtam a mondandójában. Lehet, hogy megsértette a tesztoszterontól duzzadó férfi célközönséget, akik minden áron izmos férfiakat akarnak látni főszerepben.

A Rebo cikke jól összefoglalta Sharmeen Obaid-Chinoy kijelentéseit.

https://rebo.hu/2024/01/06/mikor-es-mit-mondott-pontosan-sharmeen-obaid-chinoy/?fbclid=IwAR0dfQ_TH3e_YC4WuUO76XEMvzSlIVHk9Dzq-tE1jsa2GDl00Fz8IIUn_Cg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

https://bespinbulletin.com/2024/01/steven-knight-reportedly-yet-to-complete-a-draft-for-the-daisy-ridley-led-rey-skywalker-star-wars-movie/

 

Knightnak alig volt ideje dolgozni a forgatókönyvön a sztrájk vége óta, szóval egyelőre még várhat a Lucasfilm mire elkészül vele

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Knight egy Peaky Blinders filmen is dolgozik, így nem kizárólag ezt írja. Viszont a Mando film bejelentésével és, hogy az "vezeti" a listát, emez egy slottal hátrább került, így több ideje is van gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.