Ugrás a kommentre

Chapter 20: The Foundling


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ha ennyire mindegy ki küldte a segítséget akkor miért pont egy Naboo-i kapcsolatot választottak a filmekből ismerős hajóval?

Majd két hét múlva megkérdem Dave Fillonit, ha látom. :P Bár a válasz így is kézenfekvő: fan-service. Most kattoghatnak a rajongók ezen, beleláthatnak akármit, akárkit, ahogy Grogu megmentésébe is beleláttak olyan neveket, amik józan paraszti ésszel átgondolva szóba sem jöhettek (Anakin... Yoda... no comment). Aztán a vége itt is lehet, hogy egy teljesen új vagy korábban máshol kisebb szerepet betöltő karakterről van szó, nem a filmek főhőseiről vagy kiemelt mellékszereplőiről. Elvégre miért ne állhatna egy teljesen új naboo-i karakter a háttérben?

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Viszont arra jó ez a beavatkozás, hogy indokot szolgáltasson a bolygó birodalmi uralom alá vonásához.

Naboo a Köztársaság tagja, ilyesformán automatikusan a Birodalom tagja is, ráadásul az Uralkodó szülővilága. Szóval ahhoz, hogy birodalmi uralom alá vonják, semmilyen indok nem kell. A Birodalom kikiáltásának első másodpercétől kezdve így van ez.

 

36 perccel korábban, csoli1138 írta:

Ahmed Best fogadtatása lehet a teszt. Az pedig szerintem irtó pozitív lett.

Ahmed Best a színész, nem a karakter. Bár néhány zápagyú összemosta a kettőt, az, hogy egy teljesen más karaktert játszó Ahmed Bestre pozitívan reagálnak, nem jelenti azt, hogy Jar Jar Binks-t is kitörő pozitív lelkesedés fogadná. Amúgy is, komolyan, a gunga egy darut sem tud kezelni, hogyan tudna már teljes titokban, Padmét megkerülve leszervezni egy mentőakciót? Túl hülye ahhoz, hogy ilyesmit csináljon. Abszolút karakteridegen ez az egész Jar Jartól.

Plusz ki az az agyalágyult, aki Jar Jar Binkstől kér segítséget? Szerintem még a klónoktól is előbb kérne segítséget egy épeszű Jedi. :lol: Persze bármi lehetséges, ha a készítők úgy döntenek, de én sehogy sem tudom eme akció mögé Jar Jart látni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, Dzséjt írta:

Naboo a Köztársaság tagja, ilyesformán automatikusan a Birodalom tagja is, ráadásul az Uralkodó szülővilága. Szóval ahhoz, hogy birodalmi uralom alá vonják, semmilyen indok nem kell. A Birodalom kikiáltásának első másodpercétől kezdve így van ez.

Naboo a Birodalom tagja saját választott vezetőkkel és autonómiával. Majd akkor lesz birodalmi uralom alatt ha megjelennek ott a csillagrombolók és a rohamosztagosok, elzavarják a kormányt, és oda ültetik moff Panakát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ahmed Best a színész, nem a karakter. Bár néhány zápagyú összemosta a kettőt, az, hogy egy teljesen más karaktert játszó Ahmed Bestre pozitívan reagálnak, nem jelenti azt, hogy Jar Jar Binks-t is kitörő pozitív lelkesedés fogadná. Amúgy is, komolyan, a gunga egy darut sem tud kezelni, hogyan tudna már teljes titokban, Padmét megkerülve leszervezni egy mentőakciót? Túl hülye ahhoz, hogy ilyesmit csináljon. Abszolút karakteridegen ez az egész Jar Jartól.

Plusz ki az az agyalágyult, aki Jar Jar Binkstől kér segítséget? Szerintem még a klónoktól is előbb kérne segítséget egy épeszű Jedi. :lol: Persze bármi lehetséges, ha a készítők úgy döntenek, de én sehogy sem tudom eme akció mögé Jar Jart látni.

 

Remélem nem rólam gondolod, hogy zápagyú vagyok és összemostam. De most olvastam egy cikket, hogy Bestet is úgy megsínylette a sok kritika, hogy szuicid gondolatai is voltak egy időben. Amúgy egy cameo-ról beszéltem végig, nem a mentőakció leszervezéséről. A lánc egy szeme lehetne ahogy Grogu eljutott A-ból B-be. Semmi több. 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ha ennyire mindegy ki küldte a segítséget akkor miért pont egy Naboo-i kapcsolatot választottak a filmekből ismerős hajóval? Viszont amit leírtál logikus, igazából Padmé és Jar Jar se valószínű.... Viszont arra jó ez a beavatkozás, hogy indokot szolgáltasson a bolygó birodalmi uralom alá vonásához. Panaka likeolja ezt.

Meg is válaszoltad.

Így lehet ezen kattogni, mert ismerős hajó, ismerős legénység, stb. Szerintem is ahogy @dzséjt írta ez most egy sima fan-service.

 

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 

A fentebbi Jar Jar-os képhez tartozik, hogy az Padmé hajója, hisz ő is ott volt Ononál. Ebből viszont következik egy érdekes lehetőség. A Naboo-i gárdisták több menekülőre is számítottak, talán padawanokra.

 

Ez is kiderült a részből, hogy nem konkrétan Groguért mentek, hanem bárkikért, akiket ki tudnak menekíteni.

Ez hangzik el a részben: "What about the others" Nabooi katona. Beq válasza: "There are no others"

Ebből egyértelmű, hogy több menekültet vártak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Naboo a Birodalom tagja saját választott vezetőkkel és autonómiával. Majd akkor lesz birodalmi uralom alatt ha megjelennek ott a csillagrombolók és a rohamosztagosok, elzavarják a kormányt, és oda ültetik moff Panakát. 

Naboo annyira volt autonóm, mint egy rögzítőpöcökre tett droid. Minden olyan bolygó, ami a klón háborúk végén a Köztársaság tagja volt, a Birodalom megszületésével az autonómiáját teljes mértékben elvesztette. Ugyanúgy, mint a Konföderációs bolygók. A különbség annyi, hogy az egykori Konföderációs világok (vagy a később elfoglalt bolygók) elvesztették a kormányukat is, míg azon bolygók, amik a Köztársaság tagjai maradtak, ha jól viselkedtek, megtarthatták kormányaikat, de csak látszatként. A valós hatalom Naboo-tól a Chandrilán át a Corelliáig, mindenhol a birodalmi kormányzók kezében volt.

 

"De Dalné csak mosolygott, bár kissé szomorúan.

- Valaha a Naboo királynői valóban kormányozták a világukat - válaszolta. - De mióta Palpatine szenátor császár lett, a kormányzói vették a kezükbe a Naboo ügyeit. Manapság már nem sok teendőm van, legfeljebb egy-egy ceremoniális feladat." - idézet a Leia, Alderaan hercegnője című könyvből.

 

Naboo-nak még az endori csata idején is megvolt a (látszat)kormánya, akkor éppen Sosha Soruna királynő uralkodott. Három évvel a yavini csata előtt pedig Dalné királynő, ám a valós hatalom, így minden a bolygóval kapcsolatos döntés, Quarsh Panaka moff kezében volt, akit Palpatine már Amidala temetése idején megtett a Chommell-szektor kormányzójának. Panaka egyik leglátványosabb intézkedése Naboo demilitarizálása volt, vagyis azt a Naboo-i Királyi Biztonsági Erőt, ami itt segített Beqnek és Grogunak kijutni, egyszerűen feloszlatta, talán csak pár héttel ezen események után (talán pont ennek az eseményeknek az okán?). És bizony állomásoztak rohamosztagosok a Naboo-n, sőt a holdján is:

 

"Rohamosztagosok rohantak a tűz felé, nyilván azért, hogy megpróbálják megmenteni Quarsh Panakát, bár lehetetlennek tűnt, hogy az épületben tartózkodók túlélhették a robbanást."

 

A Birodalom csak olyan kormányokat űzött el, amik nem voltak hajlandóak Palpatine iránymutatását követni és nyíltan szembefordultak az Uralkodóval, vagy olyan vezetői voltak, akikről a vak is látta, hogy akármit is állítanak, előbb-utóbb az elnyomás ellen fognak fordulni (lásd Cham Syndulla). De éppen azért, mert a Birodalomnak a Halálcsillagig fent kellett tartania a demokrácia látszatát, nem űzhetett el minden kormányt, ami az útjába került. És nem is volt rá szükség, hiszen azok, amik eleve az Uralkodót követik, nem okoznak gondot. És azt is tudjuk, hogy a Birodalom elég toleráns volt ilyen téren, ha nem láttak valós fenyegetést a szavak mögött, hiszen mind Bail Organának, mind Mon Mothmának elnézték, hogy kritizálják a Birodalmat, de például Breha Organa maradt az Alderaan királynője a bolygó elpusztulásáig.

A Naboo sosem okozott gondot a Birodalomnak, így nem volt ok semmilyen szankcióra, ettől függetlenül semmivel sem volt több autonómiája, mint mondjuk a Raxus Secundusnak. A bolygót pedig Palpatine országos cimborája kormányozta, aki bár tisztességesebb volt, mint sok más moff, ez sem volt elég ahhoz, hogy például az onoami bányászokat emberszámba vegyék, megtarthassa a bolygó megvédésére sem alkalmas hadseregét vagy a királynőnek ceremoniális feladatoknál több dolga legyen.

 

1 perccel korábban, csoli1138 írta:

Remélem nem rólam gondolod, hogy zápagyú vagyok és összemostam.

Isten őrizz, dehogy is! Azokra gondoltam, akik azért támadják a színészeket halálos fenyegetésekkel, meg mondják el őket mindenfélének, mert nem tetszik nekik a karakter, amit eljátszottak. Azokat, akik miatt szegény Best ilyen mély depresszióba süllyedt, vagy amilyen atrocitások érték Kelly Marie Trant (Rose) vagy Moses Ingramot, stb.

  • Nagyon tetszik 1
  • Szomorú 1
  • Tetszik 4
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Galen Malek89 írta:

Ez is kiderült a részből, hogy nem konkrétan Groguért mentek, hanem bárkikért, akiket ki tudnak menekíteni.

Ez hangzik el a részben: "What about the others" Nabooi katona. Beq válasza: "There are no others"

Ebből egyértelmű, hogy több menekültet vártak.

Igen erre gondoltam, csak rosszul fogalmaztam. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Szerintem meg fogjuk tudni. Padmé tényleg a füstöt látta csak, nem tudom lehettek e olyan érzelmei a jedik iránt, hogy közvetve is valamj kimentést sszervezzen. Nem valószínű. Beq kontakja lesz itt valaki, én is erre adom le a voksom. De Jar-Jart nem zárom ki, komolyan. Ziccer lenne ezek után. 

Padme nem tudott semmiről sem, csak annyit hogy a templomot megtámadták, és hogy Anakin ott van. 

De akkor már javában füstölt/lángolt az épület, amikor értesült arról, hogy Anakin is ott van, ha jól tudom. 

Padme vakon volt abban a momentumban, később mondta el Skywalker neki, azután hogy a templomot már lerendezte. 

Azt a hajót tuti nem Padme küldte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég nagy kettősség, valóban.

 

Viszont mostantól az EP3-mat úgy nézhetjük, hogy tudjuk Grogut is akkor menekítik ki. 

 

Tényleg fura, hogy padawan létére egyedül volt és minimum négy Jedi védte.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 minutes ago, Ody Mandrell said:

Elég nagy kettősség, valóban.

 

Viszont mostantól az EP3-mat úgy nézhetjük, hogy tudjuk Grogut is akkor menekítik ki. 

 

Tényleg fura, hogy padawan létére egyedül volt és minimum négy Jedi védte.

Szerintem ebben a helyzetben minden lovag és mester annyi padawant védett amennyit csak tudott, hiszen ők a rend jövője. Nem kell Grogunak speciálisnak lennie ahhoz, hogy négy jedi védje. Elég maga a helyzet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont mostantól az EP3-mat úgy nézhetjük, hogy tudjuk Grogut is akkor menekítik ki. 

És ott van Reva és csoportja is. Csodálom, hogy Anakint nem hozták be még egyik Grogu-flashbackbe sem. Bár az is logikus, hogy ahol ő járt, ott kő kövön nem maradt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért elég nagy az a templom, hogy elkerüljék egymást, meg nekem kicsit erőltetett lenne ha Anakint is behozták volna a képbe. Maximum ha a háttérben látjuk, az is bőven elég. Revánál már előhozták őt a flashbackben.

 

Amúgy azis lehet, hogy Beq éppen visszaérkezett valahonnan, talán pont a Naboo-ról, mert nekem úgy tűnik, hogy elég hamar és ad hoc lett megszervezve a mentőakció. Gondolom maga az ostrom nem napokon át tartott még a templom méreteit figyelembe véve is, hogy legyen idő tervezkedni. Maximum pár templombelivel, talán Grogu védelmezőivel sikerülhetett felvennie a kapcsolatot és nekik megtudta szervezni a kijutást, és ezért mondja végül, hogy nem elegen jutottak ki.

 

Amúgy nekem instant kedvenc Jedim lett :D 

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, csoli1138 írta:

És ott van Reva és csoportja is. Csodálom, hogy Anakint nem hozták be még egyik Grogu-flashbackbe sem. Bár az is logikus, hogy ahol ő járt, ott kő kövön nem maradt. 

Már látom magam előtt ahogy összevágják ezt a két jelenetet az EP3-as idevágó részekkel. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 minutes ago, NorbiLordi said:

Azért elég nagy az a templom, hogy elkerüljék egymást, meg nekem kicsit erőltetett lenne ha Anakint is behozták volna a képbe. Maximum ha a háttérben látjuk, az is bőven elég. Revánál már előhozták őt a flashbackben.

 

Amúgy azis lehet, hogy Beq éppen visszaérkezett valahonnan, talán pont a Naboo-ról, mert nekem úgy tűnik, hogy elég hamar és ad hoc lett megszervezve a mentőakció. Gondolom maga az ostrom nem napokon át tartott még a templom méreteit figyelembe véve is, hogy legyen idő tervezkedni. Maximum pár templombelivel, talán Grogu védelmezőivel sikerülhetett felvennie a kapcsolatot és nekik megtudta szervezni a kijutást, és ezért mondja végül, hogy nem elegen jutottak ki.

 

Amúgy nekem instant kedvenc Jedim lett :D 

Mivel a jediket teljesen meglepte a 66-os parancs szerintem azon az este vége is lett. Maximum a következő reggel folytak még tisztogató műveletek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem érdemes foglalkozni Groguval és a páncél kérdéssel is, főleg, hogy páran felevetettétek korábban.

 

Eddig alapnak vettük, hogy Grogunak a Mandik között van az útja. Ez lényegében Din döntése, de mit gondol erről Grogu? Valóban ezt szeretné? Nem egyszer úgy tűnt nekem, hogy ő Djarint kedveli és nem a krédóját. Már közel hatvan évesen sok mindent átélhetett, így lehet, hogy ez is csak egy kaland számára, amit majd követ egy másik. Az edzés is olyan volt számára, mint egy játék. Ezt szeretnék, hát csinálja. Nem lennék meglepve ha végül ezt az utat is elutasítaná, úgy mint a Jedikét. 

Egyébként a Kováccsal közös jelenetük briliáns. A nő szavai előhozzák Grogu legnagyobb traumáját, ami azóta kisérti, hogy elkerült a templomból (egyébként a gyerektől még soha nem láttam olyan rettegést tükröző grimaszokat látni, amiket itt mutatott).

 

A lényeg, hogy nem kellene neki ez a harcos út és a páncél se, ez nem az ő útja. Szerintem idegen is tőle. Ti mit gondoltok erről? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 03. 23. - 14:47, Ody Mandrell írta:

Én a helyében buknék. :P Nem tudom miért érzem ezt a dolgot, mert igazából Din nem adta még fikarcnyi tanujelét se annak, hogy bármilyen bensőséges érzelmet táplálna Bo irányába. A csaj oldaláról már inkább éreztem, hogy szeretne valamit. A bányász kaland eléggé összehozhatta őket (vagyis Bóban mély benyomást kelthetett). Egyébként meg a mandalóri harcos nép, nem tudom hogy megy náluk az ilyesmi. :D 

Sisakban. :whistle:

Din kicsit kocka. Grogu felé láttam csak érzéseket tőle.

 

2023. 03. 23. - 18:03, Cpt. Rex írta:

Az a madár izé szinte lenyelte a fiút, akkor hogy maradt életben egy teljes éjszakán át a lény torkában, vagy gyomrában?? :O  

Ez fura volt....

Ezen magam is elgondolkodtam. Ha Bobát megvédte a páncél Sarlaccban, akkor belefér a sárkánytorokban kibírt éjszaka is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Szisz írta:

Ezen magam is elgondolkodtam. Ha Bobát megvédte a páncél Sarlaccban, akkor belefér a sárkánytorokban kibírt éjszaka is.

Csak sisak volt a gyereken, páncél még nem. De akkor valszeg nem a gyomrában tárolta, hanem a nyelőcsövében valahol, gondolom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A lényeg, hogy nem kellene neki ez a harcos út és a páncél se, ez nem az ő útja. Szerintem idegen is tőle. Ti mit gondoltok erről? 

 

Én se látom őt hosszú távon köztük. Főleg,mivel csak embereket láttunk mandalóriként,más fajúakat nem. Elég groteszk lenne egy sisakban a nagyon kicsi zöld barátunk :D

Az is lehet,hogy Din élete alatt meg se tanul beszélni,az esküt se tudja letenni. De egy darabig még működhet a dolog,sokat tanulhat tőlük.

 

Azt sem tartom kizártnak,hogy Grogu és Luke még találkoznak,vagy akár Rey veszi pártfogásába.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Lizardking írta:

Az is lehet,hogy Din élete alatt meg se tanul beszélni,az esküt se tudja letenni.

Yoda 100 éves korára már mester volt. Szóval még Din életében látványos fejlődésen kellene keresztül mennie

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Szisz írta:

Sisakban. :whistle:

Din kicsit kocka. Grogu felé láttam csak érzéseket tőle.

Ha ronda valaki akkor jól jön a sisak :D De itt erről nincs szó. 

 

2 órával ezelőtt, Szisz írta:

Ezen magam is elgondolkodtam. Ha Bobát megvédte a páncél Sarlaccban, akkor belefér a sárkánytorokban kibírt éjszaka is.

A srácon csak sisak volt, szerintem az mentette meg az életét. Szegény gyerekre nagyon buknak ezek a szörnyek. 

 

47 perccel korábban, Lizardking írta:

Én se látom őt hosszú távon köztük. Főleg,mivel csak embereket láttunk mandalóriként,más fajúakat nem. Elég groteszk lenne egy sisakban a nagyon kicsi zöld barátunk

Ez a másik. A Mandalori egy harcos nép, fenyegető kiállással. A páncélos Grogut maximum kinevetik, semmint megijednek tőle.

 

49 perccel korábban, Lizardking írta:

Azt sem tartom kizártnak,hogy Grogu és Luke még találkoznak,vagy akár Rey veszi pártfogásába.

Vagy Rey tanul majd tőle. Addigra Grogu már 100 körül lesz. Érdekes lesz látni akkor éppen merre jár. Grogu simán benne lehet a mozifilmben, amennyiben az tényleg a sequel után játszódik.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

Csak sisak volt a gyereken, páncél még nem. De akkor valszeg nem a gyomrában tárolta, hanem a nyelőcsövében valahol, gondolom. 

De még azt a lehetőséget sem zárnám ki, hogy nem is tárolta a nyelőcsövében éjszaka sem, hanem amikor a Mando harcosok a fészket elérték, és zajt csaptak, akkor hirtelen a szájába vette, és gyorsan oda akarta adni a 3 csemetéjének. 

Ez a jelenetsor kicsit zavaros amúgy is. Ahogy Paz Vizsla elkezdte hangot kiadni, hirtelen feltűnt madár anyuci is. Vagy a közelben tanyázott és megvárta a reggelt, hogy "reggelit" adjon a kicsiknek, vagy épp akkor ért oda(ez kicsit érdekes lenne), amikor Paz elkezdett hangoskodni.. 

 

(Igen, a saját kommentemre reagáltam, megesik néha :P )  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ha ronda valaki akkor jól jön a sisak :D De itt erről nincs szó. 

haha felnőtt off  Szimpla lámpaleoval vagy alternatív testhelyzettel is megoldható...on :)

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

A srácon csak sisak volt, szerintem az mentette meg az életét. Szegény gyerekre nagyon buknak ezek a szörnyek. 

Erre inkább való a sisak. A testén a ruha is védhet valamit, a legérzékenyebb pont a fej védve volt így.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

De még azt a lehetőséget sem zárnám ki, hogy nem is tárolta a nyelőcsövében éjszaka sem, hanem amikor a Mando harcosok a fészket elérték, és zajt csaptak, akkor hirtelen a szájába vette, és gyorsan oda akarta adni a 3 csemetéjének. 

Ez a jelenetsor kicsit zavaros amúgy is. Ahogy Paz Vizsla elkezdte hangot kiadni, hirtelen feltűnt madár anyuci is. Vagy a közelben tanyázott és megvárta a reggelt, hogy "reggelit" adjon a kicsiknek, vagy épp akkor ért oda(ez kicsit érdekes lenne), amikor Paz elkezdett hangoskodni..

Ez jó magyarázat. Kizárt, hogy anyuci bármelyik belső szervében fél napon át életben maradt. Ő nem Boba Fett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez jó magyarázat. Kizárt, hogy anyuci bármelyik belső szervében fél napon át életben maradt. Ő nem Boba Fett. 

Ha jobban belegondolunk, hiába a sisak a gyereken. A levegő hiány hamarabb megölte volna, mint a gyomor sav. Még Boba-nak is elfogyott egy idő után, úgy is, hogy ő full gear-ben volt. Meg a sav is elkezdte "olvasztani", égetni a bőrét. 

De amúgy ezekre a furább esetekre, jó lenne egy hivatalosabb közleményt kiadni, akár twitter-en, akár máshol. Igy csak találgat az ember. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel ez nem egy földi madár, úgymint tyúk, liba vagy sas, szerintem felesleges azon rugózni, hogy mennyi ideig maradhat életben a begyében egy emberke. A nyelőcsőbe a szárnyas légzése közben éppen elég levegő juthat be ahhoz, hogy a kis eleség életben maradjon. A begyben lévő emésztőnedvek pedig még a valóságban sem túl erősek, így az sem elképzelhetetlen, hogy ennek a fantázialénynek olyan gyenge, hogy ennyi idő alatt még nem tudta átrágni magát a srác ruháján. Elvégre nem pizsit visel vagy mackót, hanem zárt katonai hacukát, amit eleve tartósabbra és ellenállóbra készítenek mindenhol, hogy bírja a strapát.

 

Mindezen túl, szinte teljesen biztos, hogy magában a sisakban van valami oxigén tárolására alkalmas eszköz, amit használhatott a gyerek kiegészítve a nyelőcsőbe bejutó levegőt. Ez azért tuti, mert a sisakok semmilyen csővel nincsenek összekötve a páncéllal, szóval, amikor lezárják, csak egyvalahonnan nyerhet oxigént: magából a sisakból.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ha jobban belegondolunk, hiába a sisak a gyereken. A levegő hiány hamarabb megölte volna, mint a gyomor sav. Még Boba-nak is elfogyott egy idő után, úgy is, hogy ő full gear-ben volt. Meg a sav is elkezdte "olvasztani", égetni a bőrét. 

De amúgy ezekre a furább esetekre, jó lenne egy hivatalosabb közleményt kiadni, akár twitter-en, akár máshol. Igy csak találgat az ember. 

Kár hogy Pablo Hidalgónak már privát a twittere, ő szívesen válaszolgatott ilyenekre

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

felesleges azon rugózni,

200.gif

 

Amúgy igazad van, csak furán vette ki magát. :P A rész végén egyébként látszik a kölyök ruhája, jól szét van marva. 

 

Az is biztos, hogy a mandikon kívül senki nem élné túl az esetet. Ők meg lehet készülnek is rá a ruházat erősítésével.

 

Egyébként kíváncsi lennék mi ez a bolygó. Úgy tűnik jól ismerik, és elég rég vannak itt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.