Ugrás a kommentre

Chapter 20: The Foundling


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Itt jön képbe a depis üldögélése. Din rángatta ki az apátiából, szóval ha megint nagy dolgokat visz véghez, Dinnek lehet hálás érte. Kettejük között szövődhet romantikus kapcsolat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a helyében buknék. :P Nem tudom miért érzem ezt a dolgot, mert igazából Din nem adta még fikarcnyi tanujelét se annak, hogy bármilyen bensőséges érzelmet táplálna Bo irányába. A csaj oldaláról már inkább éreztem, hogy szeretne valamit. A bányász kaland eléggé összehozhatta őket (vagyis Bóban mély benyomást kelthetett). Egyébként meg a mandalóri harcos nép, nem tudom hogy megy náluk az ilyesmi. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A helyében én is buknék, de hát én már csak ilyen kis bukdácsoló vagyok. :D Amúgy én is úgy érzem, hogy Bo felől több érzelem irányul Din felé, mint fordítva, ugyanakkor ez lehet afféle csodálat is a férfi elkötelezettsége felé. És ez inspirálja őt is, segíti jobban megérteni a kultúrát. Bo-Katan régen végül is egy olyan ember mellett volt, aki úgy hitte, ő jár a mandalore-iak igaz útján, ezért vezette Pre Vizsla úgy a Halálőrséget, ahogy. De ő is csak kifordította a tanokat, de most Bo-Katannak itt van Din, aki ezt az utat járja, de nem olyan szadista hataloméhes módon, mint Vizsla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, az eddigi benyomások alapján kellemese csalódhatott ebben az ortodox törzsben. Maguk közé fogadták és egyenrangúnak kezelik, ez biztos meglepte. Nem kell neki a "sötétkardot lengetni" a megbecsülésért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, letudtam ezt is.

Tegnap inkább a TBB új részét néztem meg 2x :P 

 

Alapvetően jó rész volt, tetszett, de van pár logikai baki ebben a részben. 

Az hogy a rész elején a gyakorlatozó Mandik csak úgy lőttek a vizre, céltábla nélkül az még úgy ok. Biztos. 

De amikor az a madárszerű izé elragadta a Vizsla fiát, és amikor utána repültek hátirakétával, de közben meg tudták hogy kifogy az üzemanyag mielőtt elérik a lény fészkét, és ezt csak utána közli Vizsla, Din-nel, miután kifogyott a nafta, és megálltak, az már kicsit érdekes volt.... nem azért.. xD 

Az a madár izé szinte lenyelte a fiút, akkor hogy maradt életben egy teljes éjszakán át a lény torkában, vagy gyomrában?? :O  

Ez fura volt....

 

Ami picit zavaró, de nem minden esetben, az Grogu báb animációja. Kezdhetnének vele valamit amikor gyorsan kell mozognia, vagy mint most a "párbaj" alatt is. Jobb lenne ha ketté szednék a Grogu-s részeket. Ha lassan kell mozognia simán maradhatna a báb animáció, de ha gyors mozgást igényel a tökmag, akkor lehet jobb lenne CGI-al csinálni. Vagy ti nem igy látjátok? 

 

De legyen már pozitiv is, a 66-os parancs flashback pazar volt, imádtam! :O  

Milyen érdekes, a klónok tojtak magasra Coruscant civil lakosságára, amikor ki kellett lőni a speeder-t, és "véletlen" egy épületbe robbantottak egy lyukat... 

Csak az számitott, hogy lelőjék a jedi-t, mivel itt már az inhibitor chip eléggé elszabadult, a klónok fejében. :P

 

Tetszett az is, ahogy végül Bo starfighter-ével elmentek megkeresni a konkrét fészket, és madár szerű lénnyel a harc is jó volt. 

Amit furcsáltam, az Paz vizsla sziklamászása volt, teljes harci felszerelésben. Alig birt mászni, szinte számitottam rá, hogy lehúzza a hátán a blaster ágyú, fullos energiacellákkal, és igy lezuhanna, de a hátirakéta megmenti. 

De nem igy lett, sikerült megmásznia neki is, utána hogy mondta Vizsla, hogy a fiát rabolta el, igy már értettem miért nem könnyitett valamicskét magán. 

Teljes fegyverzetben kellett másznia, mert a fiáról volt szó. :) 

 

A végén érdekes volt az is, ahogy Bo beszélt a kováccsal, és emlitette neki, hogy látott egy igazi Mytho-t. A kovács nénje csak legyintett erre. 

Ha Mandalore útját követed sok mindent láthatsz még. :O  WTF

Szerintem nem hitt neki a kovács, azt hitte csak látomása volt, hiába bizonygatta Bo, hogy igazi volt.....érdekes. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Az hogy a rész elején a gyakorlatozó Mandik csak úgy lőttek a vizre, céltábla nélkül az még úgy ok. Biztos. 

Ezt már több helyen olvastam, szerintem nem vaktában lőttek a vízre. Láttuk a szörnyet aki megtámadta őket az első részben, talán ez valamiféle elriasztása lehet az állatnak. Láttuk mennyien voltak a parton, nem lett volna jó ha ismét rabol a hal. Teljesen olyan volt amikor zajt csapunk az erdőben, hogy elijesszük az állatokat. :) 

 

46 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

De amikor az a madárszerű izé elragadta a Vizsla fiát, és amikor utána repültek hátirakétával, de közben meg tudták hogy kifogy az üzemanyag mielőtt elérik a lény fészkét, és ezt csak utána közli Vizsla, Din-nel, miután kifogyott a nafta, és megálltak, az már kicsit érdekes volt.... nem azért.. xD 

Nem tudták hol a fészke, magyarán hazardíroztak, nem sikerült. Pech. Azt meg ki kellett mondani, hogy kifogyott a nafta, mert ha nem teszik meg akkor abba kötnek bele miért szálltak le. :P Bo-nak volt a legtöbb esze mert hajóval ment.

 

48 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Az a madár izé szinte lenyelte a fiút, akkor hogy maradt életben egy teljes éjszakán át a lény torkában, vagy gyomrában?? :O  

Ez fura volt....

Talán gyenge volt a gyomorsava. :D Amúgy ez a menekülése a srácnak tényleg mesei elem....

 

50 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ami picit zavaró, de nem minden esetben, az Grogu báb animációja. Kezdhetnének vele valamit amikor gyorsan kell mozognia, vagy mint most a "párbaj" alatt is. Jobb lenne ha ketté szednék a Grogu-s részeket. Ha lassan kell mozognia simán maradhatna a báb animáció, de ha gyors mozgást igényel a tökmag, akkor lehet jobb lenne CGI-al csinálni. Vagy ti nem igy látjátok? 

Cuki így is ahogy lépdel. Ha CGI lenne akkor lehet elütne a többi mozgásától. 

 

52 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

De nem igy lett, sikerült megmásznia neki is, utána hogy mondta Vizsla, hogy a fiát rabolta el, igy már értettem miért nem könnyitett valamicskét magán. 

Azt még senki nem magyarázta meg, hogy ha Vizsla fia volt akkor a rész elején miért nevezték lelencnek? :) 

 

53 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ha Mandalore útját követed sok mindent láthatsz még. :O  WTF

Szerintem nem hitt neki a kovács, azt hitte csak látomása volt, hiába bizonygatta Bo, hogy igazi volt.....érdekes. 

Szerintem meg ösztönözte, hogy járja tovább az utat és meg fog történni aminek meg kell történnie. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Ha lassan kell mozognia simán maradhatna a báb animáció, de ha gyors mozgást igényel a tökmag, akkor lehet jobb lenne CGI-al csinálni. Vagy ti nem igy látjátok? 

 

Többnyire CGI Grogu az akciójelenetekben is.

 

Habár jónak tartom Mando és Grogu szülő-gyerek viszonyát, meg azt, hogy Grogu Mando foundlingje, attól még egy kicsit röhejesnek tartom, hogy Grogut lassan felöltöztetik Mandalorinak. Vannak ilyen fan concept artok, hogy hogyan nézne ki, és tényleg nem a minőségükkel van baj, de egyszerűen tényleg, kissé cringe gondolat.

 

Yoda gondolata éppen az, hogy nem a méret a lényeg, és ebbe beletartozik az is, hogy hiába gyámoltalan, az ereje nem abban van, hogy milyen muszklija van, vagy épp milyen kemény páncélzatot visel. Grogunak nyilvánvalóan nem kell Yoda útját lekövetni, ami már egyértelmű volt a láncing választásában is a fénykard helyett. (Bizonyos értelemben már maga a fénykardozó Yoda is, habár iszonyat epic, mégis némileg alacsonyabb státuszt képvisel számomra, mint az OT-bölcs, ahol fel se merül, hogy van-e neki fénykardja.)

 

Szerintem tök jó, hogy Grogu élete Mandóéval fonódott össze, meg minden, meg foundling, meg továbbviszi a Mandalori kultúrát, de tényleg röhejes a kis nyílvető karpánt (ilyen kicsi darab eleve hogy volt náluk), meg azt kell mondjam, a kör alakú páncéldarab is. Grogu nem a páncéllal fogja megvédeni magát, hanem azzal, amit bebizonyított ebben a részben is már: hogy használja az Erőt, amely sokkal nagyobb harcossá teheti (vagy talán már az is), mint bármelyik Mandalorit. Bőven elég lenne annyi, hogy egy ponton Grogu forgatja majd a Darksabert, az menő lesz nagyon, de ez a fémgúnya felesleges neki.

 

Jó lenne amúgy látni más olyan Mandalorit, aki nem ember fajú, de foundling-létére Mandalori lett. Egy Rodiant megnéznék, vagy egy Trandót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is kicsit röhejes lenne Grogu full páncélban. Tényleg nincs semmi értelme, hisz ő egy Erőhasználó. Talán eljöhet itt is egy olyan pillanat, mint Luke tanításánál. Választania kell majd, hogy belép vagy sem. Láthatóan a mandókat nem zavarja a mérete, de akkor is.... Ne legyen beskaros Grogu!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt már több helyen olvastam, szerintem nem vaktában lőttek a vízre. Láttuk a szörnyet aki megtámadta őket az első részben, talán ez valamiféle elriasztása lehet az állatnak. Láttuk mennyien voltak a parton, nem lett volna jó ha ismét rabol a hal. Teljesen olyan volt amikor zajt csapunk az erdőben, hogy elijesszük az állatokat. :) 

 

Nem tudták hol a fészke, magyarán hazardíroztak, nem sikerült. Pech. Azt meg ki kellett mondani, hogy kifogyott a nafta, mert ha nem teszik meg akkor abba kötnek bele miért szálltak le. :P Bo-nak volt a legtöbb esze mert hajóval ment.

Szerinted azt a nagy dögöt elriassza ez a gyakorlatozás? :D 

Én csak gigagátor-nak neveztem el, magamban xD 

 

Erre a nem tudták hol a fészke dologra, egy észrevétel. Valamelyik mando emlitette, hogy ragadt már el gyereket ez a madár féleség, és ugyanúgy utána mentek, de hiába, mert kikopott a nafta, jóval hamarabb mint ahogy elérték volna a fészket. Ezért volt fura, hogy ugyanúgy utána eredtek jetpack-el, megint... 

De amúgy mivel közlekednek ezek? Hogyan jutottak el egyáltalán a bolygóra, sebes vonattal vagy mi? :D 

(sehol egy hajó, hangár féleség..ehh) 

48 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

 

Többnyire CGI Grogu az akciójelenetekben is.

 

Habár jónak tartom Mando és Grogu szülő-gyerek viszonyát, meg azt, hogy Grogu Mando foundlingje, attól még egy kicsit röhejesnek tartom, hogy Grogut lassan felöltöztetik Mandalorinak. Vannak ilyen fan concept artok, hogy hogyan nézne ki, és tényleg nem a minőségükkel van baj, de egyszerűen tényleg, kissé cringe gondolat.

 

Yoda gondolata éppen az, hogy nem a méret a lényeg, és ebbe beletartozik az is, hogy hiába gyámoltalan, az ereje nem abban van, hogy milyen muszklija van, vagy épp milyen kemény páncélzatot visel. Grogunak nyilvánvalóan nem kell Yoda útját lekövetni, ami már egyértelmű volt a láncing választásában is a fénykard helyett. (Bizonyos értelemben már maga a fénykardozó Yoda is, habár iszonyat epic, mégis némileg alacsonyabb státuszt képvisel számomra, mint az OT-bölcs, ahol fel se merül, hogy van-e neki fénykardja.)

 

Szerintem tök jó, hogy Grogu élete Mandóéval fonódott össze, meg minden, meg foundling, meg továbbviszi a Mandalori kultúrát, de tényleg röhejes a kis nyílvető karpánt (ilyen kicsi darab eleve hogy volt náluk), meg azt kell mondjam, a kör alakú páncéldarab is. Grogu nem a páncéllal fogja megvédeni magát, hanem azzal, amit bebizonyított ebben a részben is már: hogy használja az Erőt, amely sokkal nagyobb harcossá teheti (vagy talán már az is), mint bármelyik Mandalorit. Bőven elég lenne annyi, hogy egy ponton Grogu forgatja majd a Darksabert, az menő lesz nagyon, de ez a fémgúnya felesleges neki.

 

Jó lenne amúgy látni más olyan Mandalorit, aki nem ember fajú, de foundling-létére Mandalori lett. Egy Rodiant megnéznék, vagy egy Trandót.

 

Valahogy a mozgása, tényleg fura, természetellenes inkább.

A hangja az aranyos, el van magának. Néha vág olyan fejeket, hogy elnevetem magam..xD   

Most is, amikor Din ráadta ezt a kábitónyil vetőt, csak nézett rá a Grogu, ilyen "Ezzel mit kezdjek!?" alapon.. :D 

 

Inkább azon csodálkozom, hogy nem húzza le ez a sok páncél... XD  Menni alig tud, erre még ráadtak egy beskar lánc inget, meg még egy jó vastag mellvédő féleséget..  :P  

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Szerinted azt a nagy dögöt elriassza ez a gyakorlatozás? :D 

Én csak gigagátor-nak neveztem el, magamban xD 

Hát...ha lőnek rá páran meg gránátok robbannak a vízben, talán kétszer is meggondolja, hogy támadjon. :D Bár láttuk azt is, hogy nem sokat érnek ezek a fegyverek.

 

6 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Erre a nem tudták hol a fészke dologra, egy észrevétel. Valamelyik mando emlitette, hogy ragadt már el gyereket ez a madár féleség, és ugyanúgy utána mentek, de hiába, mert kikopott a nafta, jóval hamarabb mint ahogy elérték volna a fészket. Ezért volt fura, hogy ugyanúgy utána eredtek jetpack-el, megint... 

Vizsla azt mondja: Megöli a lelencet, ha rátámadunk. Megtörtént korábban, amikor másokat vitt el. Ez korrelál azzal, amikor Din az elején rá akar lőni a sárkányra és lefogja Vizsla, mondván a gyereket veszélyezteti. Gondolom korábban már próbálták egyből lelőni, de akkor az elrabolt látta kárát.

 


 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Vizsla azt mondja: Megöli a lelencet, ha rátámadunk. Megtörtént korábban, amikor másokat vitt el. Ez korrelál azzal, amikor Din az elején rá akar lőni a sárkányra és lefogja Vizsla, mondván a gyereket veszélyezteti. Gondolom korábban már próbálták egyből lelőni, de akkor az elrabolt látta kárát.

Akkor rosszul emlékeztem erre a párbeszédre. sorry. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy tényleg epic volt Kelleran Beq feltűnése. Szerintem én vagyok a nagyon kevés ember közül ebben az országban, aki végignézte a Jedi Temple Challenge-et :DDD

 

De őszintén, egy picit elgondolkoztam, ha már voltak a teóriák, hogy Anakin, Yoda vagy esetleg Windu menti meg Grogut, ha már ez az egész megfordult a fejükben, szerintem még epicebb lett volna, ha nem egy Jedi, hanem egy politikus menti ki Grogut, és adekvátabb lett volna a Naboo-i gárda is. Tudjuk kiről van szó. A legikonikusabb Naboo-i, akinek a TPM idején felível a karrierje és aki titkon Sith nagyúr... Kinek van sárga szeme... Nem, nem Palpatine...

 

Szerintem az tényleg valami zseniális lett volna, ha Anakin, Yoda, Windu helyett maga Jar Jar Binks menti meg a gyereket, és egészen biztos vagyok benne, hogy az alkotói folyamat során komolyan elgondolkodtak ezen. Még reálisabb is lett volna, mert egy politikusra nem lőnek azonnal (ahogy azt láttuk Organa esetén).

 

Azt kell mondanom, ha ezt meglépik, Grogu 2019-es feltűnése és Luke 2020-as megjelenése után ismét felrobbantotta volna az internetet a Mandalorian. Ráadásul a saga talán legikonikusabb, legismertebb karakteréről beszélünk, aki nem az OT-ból származik. Rian Johnson Snoke- és Rey-teóriákat megsemmisítő fordulatait idézte volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azt még senki nem magyarázta meg, hogy ha Vizsla fia volt akkor a rész elején miért nevezték lelencnek? :)

 

Én arra jutottam hogy a befogadása után Vizsla örökbe fogadta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felemás érzéseket keltett bennem a rész. A jelenbéli szál nem tetszett, sőt a sorozat mélypontja lett nálam. Nem tudott lekötni a mentőakció. Ellenben viszont Grogu emlékei, a múltbéli szál valami hihetetlenül csúcs lett és a sorozat legjobb jelenetei közé került. Beq mesternek és ezáltal Ahmed Bestnek nagyon örültem. Vajon lesz még ilyen múltbéli szál?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

18 perccel korábban, IndianaAndrisSolo írta:

Amúgy tényleg epic volt Kelleran Beq feltűnése. Szerintem én vagyok a nagyon kevés ember közül ebben az országban, aki végignézte a Jedi Temple Challenge-et :DDD

 

De őszintén, egy picit elgondolkoztam, ha már voltak a teóriák, hogy Anakin, Yoda vagy esetleg Windu menti meg Grogut, ha már ez az egész megfordult a fejükben, szerintem még epicebb lett volna, ha nem egy Jedi, hanem egy politikus menti ki Grogut, és adekvátabb lett volna a Naboo-i gárda is. Tudjuk kiről van szó. A legikonikusabb Naboo-i, akinek a TPM idején felível a karrierje és aki titkon Sith nagyúr... Kinek van sárga szeme... Nem, nem Palpatine...

 

Szerintem az tényleg valami zseniális lett volna, ha Anakin, Yoda, Windu helyett maga Jar Jar Binks menti meg a gyereket, és egészen biztos vagyok benne, hogy az alkotói folyamat során komolyan elgondolkodtak ezen. Még reálisabb is lett volna, mert egy politikusra nem lőnek azonnal (ahogy azt láttuk Organa esetén).

 

Azt kell mondanom, ha ezt meglépik, Grogu 2019-es feltűnése és Luke 2020-as megjelenése után ismét felrobbantotta volna az internetet a Mandalorian. Ráadásul a saga talán legikonikusabb, legismertebb karakteréről beszélünk, aki nem az OT-ból származik. Rian Johnson Snoke- és Rey-teóriákat megsemmisítő fordulatait idézte volna.

 

14 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Nagy fricska lenne a Jar Jar utálóknak, annyi szent.

Szerintem ezt még most se merték meglépni. :) 

 

9 perccel korábban, Rog írta:

 

Én arra jutottam hogy a befogadása után Vizsla örökbe fogadta.

Igen, ezt én is említettem a kritikámban, mint lehetőség. Így mind a két megfogalmazás helytálló lenne.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No problem, @Rog! Nem is azért írtam.

 

A fentebbi Jar Jar-os képhez tartozik, hogy az Padmé hajója, hisz ő is ott volt Ononál. Ebből viszont következik egy érdekes lehetőség. A Naboo-i gárdisták több menekülőre is számítottak, talán padawanokra.

Lehet, hogy Padmé küldte a hajót, miután Anakin elindult a templomba? Mit gondoltok?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, IndianaAndrisSolo írta:

Amúgy tényleg epic volt Kelleran Beq feltűnése. Szerintem én vagyok a nagyon kevés ember közül ebben az országban, aki végignézte a Jedi Temple Challenge-et :DDD

 

De őszintén, egy picit elgondolkoztam, ha már voltak a teóriák, hogy Anakin, Yoda vagy esetleg Windu menti meg Grogut, ha már ez az egész megfordult a fejükben, szerintem még epicebb lett volna, ha nem egy Jedi, hanem egy politikus menti ki Grogut, és adekvátabb lett volna a Naboo-i gárda is. Tudjuk kiről van szó. A legikonikusabb Naboo-i, akinek a TPM idején felível a karrierje és aki titkon Sith nagyúr... Kinek van sárga szeme... Nem, nem Palpatine...

 

Szerintem az tényleg valami zseniális lett volna, ha Anakin, Yoda, Windu helyett maga Jar Jar Binks menti meg a gyereket, és egészen biztos vagyok benne, hogy az alkotói folyamat során komolyan elgondolkodtak ezen. Még reálisabb is lett volna, mert egy politikusra nem lőnek azonnal (ahogy azt láttuk Organa esetén).

Símán benne van még. Én is utaltam a Bombad Jedire,a Nabooi hajóra, Ody is berakta képet, ez Grogu kimenekítésének 2.flashbackje volt, de nem az utolsó, Beq mester simán átadhatja Binksnek, egy kettős szerep simán kinéz Ahmed Bestnek. Filoniék így is egy csomó ddolgot aláhúztak, ahelyett, hogy áthúzták volna, legyen a következő Jar-Jar, epizódszerepben, én nem bánnám, van még hely a Naboo-i hajó és Kuill bolygója közt. 

Padmé is belefér ebbe Ody, de Natalie Portman cameora nem nagyon számítok, de Binkset küldheti maga helyett egy hajó val, igen, belefér, tetszene, utalhatnának rá is. Megrendítette, hogy Anakin gyerekeket ölt, küldhette a hajót segítségül.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, csoli1138 írta:

Padmé is belefér ebbe Ody, de Natalie Portman cameora nem nagyon számítok, de Binkset küldheti maga helyett egy hajó val, igen, belefér, tetszene, utalhatnának rá is. Megrendítette, hogy Anakin gyerekeket ölt, küldhette a hajót segítségül.

Jar Jar eljöhetett volna. Viszont az, hogy a gárdisták voltak ott talán azt mutatja, hogy valaki olyan küldte őket, aki nem tudott eljönni. Ez lehetett Padmé, viszont ő még ekkor nem tudott arról Anakin mit csinál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem emögött Typho vagy valamelyik másik, magas rangú naboo-i áll (persze Palpatine-t kivéve :lol: ). Padmé kizárt, hiszen, ahogy @Ody Mandrell is írta, ő ekkor még semmit sem tudott arról, hogy mi folyik a Jedi Templomban, és amúgy is valószínűtlen, hogy ilyen kényes szituációba sodorná bele a naboo-i kormányt (hiszen a gárdisták tűzharcba kerültek a katonákkal). Ha segítene, maga segítene, vagy legalábbis rábízná az egyik udvarhölgyére vagy Typho-ra. Plusz igen hihetetlennek tűnik, hogy Padmé a saját férje helyett csak egy noname Jedinek segít.

Maga a H-típusú Nubian nem sokat jelent, mert Amidala is legalább kettőt használt (egyet lezúzott Jar Jar, egy elpusztult a Malevolence-en), illetve hármat, ha azt, amelyikkel a Geonosisra ment, sosem szerezték vissza (viszont magáncélokra a háború végén már a J-típusú csillagszkiffet használta). Szóval a naboo-i kormánynak több H-típusú hajója is volt, és botorság azt feltételezni, hogy egész Coruscanton Amidala és Palpatine az egyetlen naboo-i méltóság, tisztségviselő vagy polgár (elég csak arra gondolni, hogy az operában is voltak gunganek). Sőt Beq akár közvetlen a naboo-i kormánytól is segítséget kérhetett, megkerülve Amidalát. Szóval sok lehetőség van, de szerintem Amidala az egyik, aki kizárható, hiszen az ostrom idején ő semmiről sem tudott, csak látta a távoli tüzeket. És szerintem Jar Jar is, mert ő meg ennyire nem képes önállóan cselekedni, és egy ilyen akció megszervezése, pláne Padmé bevonása nélkül, messze túlszárnyalja a kajla gunga képességeit.

Szerintem a legvalószínűbb, hogy Beqnek van egy magas rangú naboo-i barátja, és attól kért segítséget. Elég magas ahhoz, hogy utasítást adhasson a Naboo Királyi Biztonsági Erőknek és van egy H-típusú Nubianje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ennyire mindegy ki küldte a segítséget akkor miért pont egy Naboo-i kapcsolatot választottak a filmekből ismerős hajóval? Viszont amit leírtál logikus, igazából Padmé és Jar Jar se valószínű.... Viszont arra jó ez a beavatkozás, hogy indokot szolgáltasson a bolygó birodalmi uralom alá vonásához. Panaka likeolja ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg fogjuk tudni. Padmé tényleg a füstöt látta csak, nem tudom lehettek e olyan érzelmei a jedik iránt, hogy közvetve is valamj kimentést sszervezzen. Nem valószínű. Beq kontakja lesz itt valaki, én is erre adom le a voksom. De Jar-Jart nem zárom ki, komolyan. Ziccer lenne ezek után. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Jar Jar -t én nem tudok elképzelni élőszereplős sorozatba, szemernyit se szeretik jobban, mint régen. 

Egy cameora? Nekem bejönne! Ahmed Best fogadtatása lehet a teszt. Az pedig szerintem irtó pozitív lett. Az egész PT felértékelődött már az elmúlt években, talán Binks képviselő is. Én tudom őt a helyén kezelni. Talán már a világ is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.