Ugrás a kommentre

Középdöntő 16: Carson Teva vs. Cal Kestis


Donát

Középdöntő 16 - Star Wars Winter Madness  

21 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson tovább?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Bár semmi bajom Carsonnal, de olyan semmilyen karakter Calhez képest, mintha mondjuk Wedge mérkőzne Ahsokával. Utóbbit gyanítom Ahsoka nyerné 15-0-val, itt sajnos Cal kevésbé ismertsége szorossá tesz egy amúgy olyan küzdelmet, ahol Carsonnak esélye se kéne legyen

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Yoda József írta:

 itt sajnos Cal kevésbé ismertsége szorossá tesz egy amúgy olyan küzdelmet, ahol Carsonnak esélye se kéne legyen

Jaj ne viccelj már, a verseny kezdete óta hype-oljátok Calt, egy olyan karaktert, akit te vagy én irányítunk amúgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sztorival kapcsolatos döntéseket nem mi hozzuk a játékban, teljesen lineáris. Szóval nem mi alakítjuk a személyiségét, hanem az írók. Az alakítást pedig egy színész hozza. Nem látom ez mitől különbözik egy animációs karaktertől mondjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Játszottam a Fallen Order-rel, játék közben van választási lehetőség, hogy mit kérdezel/felelsz. Az átvezetők meg átvezetők, se többek, se kevesebbek.

 

Az meg hogy Cal kevésbé ismert, fals érv, a fórum keménymagjának, akik szavaznak, úgy 90%-a játszott a játékkal.

 

Ahsoka amúgy Calt is 15-0-ra verné, már persze ha józanul gondolkodunk és nem a pillanatnyi hype-nak ülünk fel.

  • Nem értek egyet 3
  • Zavaros 2
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Játszottam a Fallen Order-rel, játék közben van választási lehetőség

Ezt nem teljesen értem, bevallom. Cal sztorija kőbe van vésve, nyomoghatsz akármit a kontrolleren. Valóban egy animációs karakterről van szó, csak a játékosnak kell eljuttatnia Calt A-ból B-be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Donát írta:

Ezt nem teljesen értem, bevallom. Cal sztorija kőbe van vésve, nyomoghatsz akármit a kontrolleren. Valóban egy animációs karakterről van szó, csak a játékosnak kell eljuttatnia Calt A-ból B-be.

Játék közben lehet interakcióba lépni más karakterekkel és ott dönthetsz hogy milyen kérdést teszel fel pl. Cere Jundának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Játék közben lehet interakcióba lépni más karakterekkel és ott dönthetsz hogy milyen kérdést teszel fel pl. Cere Jundának.

Aminek 0,00% hatása van a karakter által leírt történetre. :) Mint írtam, tök mindegy mit nyomkodsz a kontrolleren, Cal ugyanazt a sztorit viszi végig. 

Talán ideje lenne újrajátszani az első játékot. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Játék közben lehet interakcióba lépni más karakterekkel és ott dönthetsz hogy milyen kérdést teszel fel pl. Cere Jundának.

Az ilyen interakciók max apró extra infókat adnak, de amúgy semmilyen befolyása nincs a sztorira és a karakter ívére

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Játszottam a Fallen Order-rel, játék közben van választási lehetőség, hogy mit kérdezel/felelsz. Az átvezetők meg átvezetők, se többek, se kevesebbek.

Ez nem döntés, semmit sem befolyásol, se a cselekményt, se a karakter jellemét, se a karakterekkel való kapcsolatát. Még a döntés illúziójának, amikkel az RPG-k operálnak (amely műfajnak semmi köze a Jedi-szériához, az egy szimpla TPS-platformer), sem felel meg. Ez csak egy "dísz", egy színesítő elem, ami megtöri a játék lineáris vagdalkozását és ugrabugráját, ha akarod. Nem több annál, minthogy milyen színű legyen a kard pengéje (aminek szintén semmi jelentőssége), vagy a poncho színe, amit Cal visel. Semmi jelentőssége, ha kivennék, semmi sem változna még a játékmenetben sem. Ugyanúgy akár meg is írhatták volna átvezetőbe, az sem változtatna semmin.

 

Calra tettem, bár bírom Tevát és tetszik a szerepe a The Mandalorianben, de még sokat kell fejlődnie ahhoz, hogy felérjen Cal Kestishez. Persze az arányok is mások, Cal két fantasztikus történet főszereplője, Teva meg csak egy támogató karakter. Bár jelentőssége nagyobb az említett Wedge-nél, én inkább Bail Organához hasonlítanám, aki kicsiben kezdte, sokadik mellékszereplőként az ep2-ben (csak mi tudtuk, mi a fickó jelentőssége, de pusztán az ep2-ben nincs nagy szerepe), majd szépen kinőtte magát. Így szerintem méltó ellenfele Calnak, csak még nem forrta ki magát a szememben úgy, mint az ifjú Jedi.

  • Nagyon tetszik 2
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

8 perccel korábban, Yoda József írta:

Jaj Ody... Vannak karakterek akik előrébb vannak mint Cal, de Carson nem az. Kövi körben gyanítom Cal is kiesik

Meglepődnék ha kiesne. Ilyen ajnározások közepette? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem ez a csávó a Star Wars alfája és omegája, kár folytatni a szavazást. :lol: 

Attól, hogy neked semmit sem jelent ez a karakter, mások, akik veled ellentétben ismerik, még értékelhetik többre, mint egy tucat-mellékszereplőt. Mert hát ugye ki tudja reálisan felmérni a karaktert? Te, aki semmit sem tudsz róla, vagy az, aki időt és energiát áldozott arra, hogy legalább egyszer, ha nem többször is végigjárja a történetét? ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Yoda József írta:

Nagyon eltúlzod ezt a témát, amióta felmerült Cal szereplése :D egy Ahsoka, Luke, Obi-Wan, Maul, Sidious nyilván ki fogja ejteni, és én is előbbiekre szavaznék ellenében.

Mert továbbra is az a véleményem, hogy egy színtiszta EU karakternek itt nincs helye. Mint ahogy más se szerepel onnan. :)

 

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Attól, hogy neked semmit sem jelent ez a karakter, mások, akik veled ellentétben ismerik, még értékelhetik többre, mint egy tucat-mellékszereplőt. Mert hát ugye ki tudja reálisan felmérni a karaktert? Te, aki semmit sem tudsz róla, vagy az, aki időt és energiát áldozott arra, hogy legalább egyszer, ha nem többször is végigjárja a történetét? ;) 

Idézném itt a keleti bölcset, de inkább nem teszem. :P Nekem azzal van problémám, hogy el se kellett volna indítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki azt hiszi, hogy Cal-nak vagyis nekünk van választási lehetőségünk a sztorira nézve, vagy a karakterre nézve, az előbb játsszon egy Detroittal pl. :D

Attól h azt kérdezed hogy "Lehet, hogy ez egy régi jedi templom?" vagy éppen hogy "Miféle misztikus hely ez?" attól még semmi nem fog változni. :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

És mit szoktunk mondani, akiknek valami nem tetszik? "Elsőre is felfogtuk, nem kell ismételgetni" - by egy másik keleti bölcs. ;) 

Akkor ne firtassátok a témát. ;) Mert nem a semmiből írom be ezeket hanem válaszként. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg nem kezdtél el gúnyolódni azzal, hogy ő az alfa és omega, senki sem firtatott a te esetedben semmit, minden poszt Gunray-nek szólt. Plusz nem kötelező válaszolni. Teszel a posztra egy birodalmi jelet vagy egy morcos Anakint, oszt csók. ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mert továbbra is az a véleményem, hogy egy színtiszta EU karakternek itt nincs helye.

Mivel elvileg minden kánon, a "színtiszta EU-karakter" fogalmát nehéz értelmezni manapság. Nekem amúgy nem lenne azzal se bajom, ha HR karakterek indulnának. Nyilván mivel nem ismerem őket, szavazatot nem kapnának.

 

Természetesen szívetek joga Cal ellen szavazni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.