Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én azt gondolom Zééé, hogy túl van lihegve ez a mozis dolog. Minek kell ennyire ezt a 'szemüveget' erőltetni? Jó persze ott mutatták be, ezért értékeljék úgy az átlag mozi nézők, de könyörgöm Te aki rajongó vagy, legalább próbálhatnád a helyén kezelni. Szerintem aki látta a filmet annak egyértelmű, hogy inkább a 'klasszikus' trilógia irányába húz a stílusa sem mint az új részek politikai machinációja felé. Csak annyi politika van benne, amennyi feltétlen szükséges. Én nagyon várom, hogy lássam a nagy vásznon és úgy alkossak végső véleményt. Nem akarom mindenáron belegyömöszölni skatulyába csak azért, mert moziban lett bemutatva.

 

Azért óriási élvezhetőségbeli különbség van egy otthon a monitoron nézett kamerás sz*r verzió, és egy a moziban nagy vásznon tökéletes minőségben bemutatott verzió között! Szóval nem mond nekem, hogy ez mindegy!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az élvezhetőség szempontjából persze hogy nem mindegy...de technikailag szerintem első osztályú a film és sz*r minőség ide nagy vászon oda, ezen a véleményemen nem fogok változtatni, mert a kivitelezése nekem nagyon bejön.

 

Sokkal eredetibb megoldásokat találtam benne mint a PIXAR féle műmájerkedésben. Mert a Pixar az olyan, hogy készít egy tech demót ami tökéletes, annyira túltupírozza mintha legalábbis a NASA csinálta volna, de köbö minden filmje az 5 évesek szintjén mozog. Ez persze nem baj. (hiszen az 5 évesek okosak tudnak lenni.) Ámde nagyon sajnálom hogy a Walt Disney féle kézi animációnak nyugaton leáldozott. (keleten nyomják rendesen) És ezzel az über amerika PIXAR 3D a csúcs szemlélettel már a t*köm tele van amúgy is. Megnézek egy keleti anime filmet és háromszázszor több kreativitást találok a csóri kézi animációban és persze a történetben, mint a PIKSZ*R filmjeiben. Szóval számomra a Clone Wars mangás beütése kész felüdülés. És szerintem sokkal több benne a kreativitás is...persze ez az én magánvéleményem.

 

Az, hogy a film maga milyen, az tökéletesen független a mozivászontól. Nekem egy kicsit csalódás lett a már ezerszer megfogalmazott indokok miatt és ezen nem fogok változtani csak azért mert amúgy "imádom" a Star Warst.

Ha három darab 22 perces vagy 30 perces TV filmként szembesülök vele először a megfelelő helyen, akkor most más lenne a véleményem. De mivel egy majd 100 perces művet prezentáltak, amit annak megfelelően próbáltak vagdosni....háááááát az első benyomáson nehéz változtani.

 

De megnyugodtam, mert mások is hasonlóan éreznek mint én, persze nem mindenki, de azért nem kevesen.

 

Vannak a filmnek nagyszerű jelenetei, de amikor a végére értem és persze már sokszor megnéztem...keserű volt a szájam íze és nem azért mert nem mostam fogat. Jó jó de nem az igazi. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval ha TV -ben látod ugyanezt a történetet szét vagdosva három részre, akkor már ok lenne csak azért, mert más címkét sütöttek rá? Ne haragudj de szerintem ez hülyeség. Ennek semmi köze a történet színvonalához, csupán a saját várakozásaidnak akarod megfeleltetni, amik szerintem túl magasak. Oldie nagyon jól leírta alább mi is ez a Clone Wars, mit képvisel és hogy kezelendő. Teljesen egyetértek vele.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, valójában mind a the Clone Wars mozifilm mind pedig a The Force unleashed képregény felé nagyok voltak az elvárásaim. De ezzel nem vagyok egyedül mert más is csalódott és ha egynél több ember csalódik egyazon termékben vagy termék csoportban, akkor az már nem az egyén szeszélyes természetéből fakad. Hanem ott már más problémák vannak.

Jelen esetben az egyiket mozifilmként akarták eladni, a másikat meg történetileg túlspirázva tálalták...és mind a két termék esetében a végén kiderült, hogy túl nagy ruhát eröltettek egy jóval szerényebb valamire. Ez viszont nem az én bűnöm.

 

Az pedig végképp egy gyenge érv, hogy szemlélet kérdése a tetszés kialakítása. Hogy ha tévében látom akkor miért tesztik és ha moziban akkor meg miért nem? Ez egy felesleges és rossz, mármár demagóg kérdésfeltevés.

 

Nagyon sok rajongó csalódott a Clone Wars mozifilmben és akár tetszik akár nem ez MOZIFILMként lesz aposztrofálva, nem pedig úgy hogy ez igazából nem mozifilm hanem csak egy TV film amit leadtak moziban ezért úgy tessék megnézni hogy ez egy TV film és ráadásul pilóta epizód meg igazából nincs is benne katarzis mert BLABLABLABLA.

Mozifilm aminek a minősége CSAK TV filmes mércével mérhető.

 

Ha valaki felmegy a prominens külföldi fórumokra, hát bizony nem kevés hozzám hasonló kultúrált és korántsem bántó de azért nagy lehangoltságról tanubizonyságot tevő kritikát olvas. És Atlas sem zengett örömódákat róla. Nem akarok semmit belemagyarázni, de egyértelmű hogy ő is többre számított.

 

El kell fogadni, hogy míg nincs sorozat, addig csak ebből a 100 perces mozifilmből tudnak a kritikák táplálkozni. Az hogy milyen lesz, az a jövő zenéje...az meg hogy milyen ez a mostani MOZI verzió, nos az meg a jelenre tartozik. És egy 100 perces mozi filmet SENKI nem tud sorozatként nézni....mert a sorozat érdemi deffiniciójka, hogy elkezdődik az első résszel és megy megy megyeget sok részen keresztül mígnem nagysokára végetér.

 

 

Namost egy darab majd 100 perces mozifilmet hogyan lehet sorozatként nézni és értékelni?

Hogyan lehet a sorozatok feelingjével felvértezve nézni ezt a Clone Wars mozifilmet?

 

Azért be kell vallani ez ugye fogas kérdés!!!!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy a film maga milyen, az tökéletesen független a mozivászontól.

[...]

Ha három darab 22 perces vagy 30 perces TV filmként szembesülök vele először a megfelelő helyen, akkor most más lenne a véleményem.

Itt némi ellentmondást érzek. Ha tökéletesen független a mozivásznon, akkor miért is tetszene jobban TV-ben? (És ezt sokszor leírtad. Ráadásul, te eleve TV-s környezetbe láttad, nem moziba.)

 

És egy 100 perces mozi filmet SENKI nem tud sorozatként nézni....mert a sorozat érdemi deffiniciójka, hogy elkezdődik az első résszel és megy megy megyeget sok részen keresztül mígnem nagysokára végetér.

 

Namost egy darab majd 100 perces mozifilmet hogyan lehet sorozatként nézni és értékelni?

Hogyan lehet a sorozatok feelingjével felvértezve nézni ezt a Clone Wars mozifilmet?

Nem fogas, csak értelmetlen kérdés. Senki sem írta, hogy sorozatként nézzék az emberek, EPIZÓDKÉNT kéne ránézni, mert ez a pilot epizód, a sorozat egy része, nem az egésze. Gondolom a Children of the Gods-ot sem TV-filmként értékelted anno a Stagate SG-1-nál, pedig az is 100 perc, hanem egyszerű epizódként, mert az volt, pedig TV-filmes formában mutatták be. Ja, és az is volt moziban pár éve, és szerintem senki sem háborodott fel azon, hogy nem jó mozifilm, mert TV-film, holott még az sem. Egyszerűen örültek a rajongók, hogy moziban volt (annyi persze a különbség, hogy akkor az SG már bejáratott név volt, és a CotG-t már látták TV-ben). Most ráadásul újravágják a CotG-t, és akkor máris nem ez lesz a pilot film, hanem egyből egy különálló TV-film lesz? Fenét, megmarad ugyanannak, az SG-1 bevezető epizódjának.

Az meg, hogy senki nem fogja tudni epizódként értékelni (sorozatként persze, hogy nem), azt meg el se süsd, mert én csak egy epizódként fogom értékelni. Hogyan teljesít, mint pilot film, nem mint mozifilm. Ahogy a BSG minit, az Ark of Truth-ot, a Continuumot, a B5 filmeket és a többit, és a többit, sem jutott eszembe máshogy értékelni, mint ami. Mert független a bemutató helyétől, TV vagy mozi, tök mindegy. A TV film a moziban is TV film, a mozifilm a TV-ben is mozifilm marad. Vagy te ha egy mozifilmet TV-ben látsz először, már csak TV-filmként értékeled? Ha DVD, akkor az egyből DVD film a szemedben? Valahogy kétlem, ugyanúgy mozifilmként nézel rájuk, attól függetlenül, hogy TV-ben láttad először.

 

De ezzel nem vagyok egyedül mert más is csalódott és ha egynél több ember csalódik egyazon termékben vagy termék csoportban, akkor az már nem az egyén szeszélyes természetéből fakad. Hanem ott már más problémák vannak.

Hát akkor a világ összes alkotásával gond van, mert nincs olyasmi, ami együttesen tetszik mindenkinek. Jó példa a Star Wars ep1-2-3. Elég sokaknak nem tetszik, akkor már gond van a filmekkel, vagy csak az egyéni ízlésüknek nem felelt meg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt nagyon jól leírta azt ami az én fejembe is megfogalmazódott és valahol korábban is utaltam pont ezekre a filmekre amiket felsorolt. :) A Clone Wars "mozifilm" egy epizód, nincs értelme teljes rangú nagyfilmként kezelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korábban nem akartam beleszólni ebbe a vitába, mert eleve nem látom értelmét. Dzséjt viszont most szinte ugyanazt írta, ami bennem is megfogalmazódott.

Egy mozifilm attól mozifilm, hogy annak készítik. Ugyanez a helyzet a tévéfilmekkel, a sorozat-pilotokkal, a sorozat-epizódokkal, a dokumentumfilmekkel, vagy a videóklipekkel is. Mindegyik attól az, ami, hogy annak készítik. Abszolút függetlenül attól, hogy moziban, valamelyik tévéadó által sugározva, dvd-n, vagy épp egy überhűdejó mobiltelefonon nézzük. És szerintem eszerint is kell értékelni.

 

És hogy megérte-e moziba vinni ezt a filmet? Nem tudom, mennyibe kerül egy mozijegy rá világátlagban (legyen mondjuk 10 dollár). Ez annyit jelent, hogy kb 5 millióan látták. Tételezzük fel, hogy 20%-uk, azaz 1 millióan mondják azt, hogy megérte elmenni rá. (Szerintem azért ennél jobb az arány.) Ez azt jelenti, hogy Lucas 1 millió embernek szerzett örömet.

Nézzük a pénzügyi oldalát. Pontos adatokat nem tudok, de az írásaitokból arra következtetek, hogy max 2 millió dollárba került ez a film. Tegyünk hozzá még 10 milliót forgalmazási, marketing és egyéb költségként. Akárhogy számolom a 12 milliós költség mellett jelenleg 4,5-szeres profitnál tart a film (ez 450 %!!!), és ez szerintem még nőni fog. Egy átlagos befektető duplaszaltót ugrik örömében, ha 30 %-os profitot ér el. De maradjunk a filmeknél. Hány 100 milliós költségvetésű nagyfilm bevételei haladták meg a 450 millió dollárt, vagy mondjuk hogyan viszonyulnak az Ep1-6 filmek bevétel/összköltség adatai ennek a filmnek az adataihoz?

 

Fanyalogni lehet sokmindenért... Én viszont inkább örülök neki, hogy egyáltalán kaptunk valamit, és szombaton elmegyek megnézni a moziban, hogy vajon mi is az, ami nektek ennyire nem tetszett. :)

 

Ja, ehhez kapcsolódóan... Oldie, én is jelentkeznék a jegyelővételes dologban! (Szervezkedtem egy kicsit a Jedi Rendben egy közös mozizásról, de eddig az egyetlen személy, aki pozitívan jelzett vissza, nem más, mint Krande... :D Még Dóra válaszára várok, remélem estig eldönti, és válaszol...)

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyoka: nem számoltad bele, hogy a bevétel nem egyenesen a Lucasfilmhez megy hanem megoszlik a különféle forgalmazók, a moziüzemeltetők és a Lucasfilm között, igy a 4,5-szeres profit kizárt. A 33 milliós USA bevétel nagyon nagyon kevés. Még a legrosszabb elörejelzések se számitottak ilyen szintü felsülésre. Ha ebből csurran-cseppen is valami profit, az maximum aprópénz lehet a Lucas-birodalom átlagos produkciójához képest, ahol a különféle képregényekből, játékokból és a Lucas cégek (ILM, Skywalker Sound stb.) megrendeléseiből ennek többszöröse folyik be nekik. Azon se lepödnék meg ha a Force Unleashed-el többet kaszálnának mint ezzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én összbevételt és összköltséget számoltam, és természetesen mindkettőnél beleszámoltam a forgalmazókat is. Így a 4,5-szeres haszon is természetesen megoszlik. És akármilyen kevés is jut belőle Lucaséknak, ne felejtsd el, hogy annak majdnem minden centje bónuszpénz, mivel gondolom Lucas nem ettől a filmtől várja az igazi hasznot, hanem inkább a sorozattól, vagy méginkább az egyéb kapcsolódó bevételektől. Gondolj az Ep4-re. Ha jól emlékszem, a film közvetlen bevételéből egyetlen centet sem kapott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg az, hogy nem valószínű, hogy Lucas felvágja az ereit, hogy nem annyit kaszált a filmmel, mint ahogy azt várta. :D Másrészről a figurákból és más egyéb forgalmazásból ennél jóval többet fog kaszálni. Szóval az étlapját tuti nem fogja lecserélni zsíroskenyérre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lényeg az, hogy nem valószínű, hogy Lucas felvágja az ereit, hogy nem annyit kaszált a filmmel, mint ahogy azt várta. :D Másrészről a figurákból és más egyéb forgalmazásból ennél jóval többet fog kaszálni. Szóval az étlapját tuti nem fogja lecserélni zsíroskenyérre. :)

Hát nem hiszem, hogy ebbe fog belerokkanni. Ha már annyit össze tudtak kaparni a Lucasfilmesek, hogy visszahozta az árát, plusz egy kicsit (ez csak nekik, Warnerék és a többiek hasznát most nem számolom direkt), akkor nekik már megérte. Gyanítom ez már megvan, és erre még jön majd a DVD, a TV-s jogok, a figurák, a Lego-val már most taroltak, pedig csak júliusba jelentek meg a CW-s szettek (kivétel Anakin Jedi vadászát, ami pláne poén, mert ha jól tudom, nem is szerepel a filmben). A képregény és a könyv is forrás, és természetesen, ott a sorozat. Szóval szerintem is, nem ezen véreznek el, sőt, ha jól emlékszem, ők sem értékelték többre a filmet, mint egy gesztust a rajongók felé (természetesen e mellett biztos reméltek némi pénzt, de szerintem ha realisták voltak, nem vártak akkora hasznot, mint egy SW mozifilmtől).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze pénzügyi buktáról nincs szó, "csak" presztizs-veszteségről. Senki nem gondolta, hogy valaha lesz Star Wars film, amit majdhogynem üres mozikban fognak vetiteni... hát most megtörtént. A pénzügyi szakemberek még ellehetnek, de a PR-emberek a fejüket verhetik a falba: ilyen mélyponton az SW megitélése még sosem volt. Nemtom megért-e ez pár milliós profitot.

 

Gondolj az Ep4-re. Ha jól emlékszem, a film közvetlen bevételéből egyetlen centet sem kapott. icon1.gif

Pont attól volt zseniális Lucas szerződése a Fox-al, hogy rengeteget kapott a bevételekből, plusz megkapta a merchandesing jogokat(cserébe lemondott a fix rendezői gázsiról). Az ep.4 után annyira megtollasodott, hogy aztán kezdte kiépitgetni igazán az ugynevezett "Lucas-birodalmat" (ezt a szerződést megkötő Alan Ladd Jr.-t később pont emiatt ki is rúgták a Foxtól, amire viszont Lucas rágott be és az Indy-t a Paramounthoz vitte)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem, ha a sorozat tudja hozni az elvárt szintet, akkor nem lesz gond ez a minimális(?) presztízs esés. Az igazi bajok akkor indulnak, amikor a sorozat rövid úton cancelt kap, vagy csak nyögvenyelősen megy (itt válik el, hogy megél-e az SW a tévében, mint a Stargate, vagy most a Terminator). Bár szerintem még egy animációs sorozat nem okozhat túl nagy kárt, de az élőszereplős (hiszen mindenki arra vár) már ki is nyírhatja a franchise-t.

A legnagyobb gond szerintem amúgy is, hogy sokan úgy ültek be a moziba, hogy ez a 7. Star Wars mozifilm. Persze, még az is lehet, hogy szombaton én is úgy jövök ki a moziból, hogy "ezt minek kellett megcsinálni?" kérdés lesz az arcomra írva :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a sorozaton sok fog múlni. Az első évad már szinte biztos, hogy lefog menni, hisz ha jól tudom a CN egyben vette meg az egészet és csak nem hagyják porosodni a raktárban. De hogy hogyan tovább abban nagy szerepe lesz a fogadtatásnak: ha nem tud tömegeket szorakoztatni, akkor bármi elöfordulhat. Ennek mondjuk még a szolid mozis szerepléssel együtt se látom nagy esélyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most picit mérges vagyok..... :angry:

 

Megvan a jövő heti moziműsor, de.....

De NINCS Digitális Vetítés!!!

 

Sőt, a filémet csak kilencven percesnek írták ki.

Node.....

A kezdési időpont 12.15 és a 14-es teremben lesz. Két óránként adják, az első vetítés negyed tizenegykor kezdődik, de az gondolom a túl messze lakóknak nem túl ideális. Ezért gondoltam a negyed egyes vetítésre.

Szóval holnap délutánig kérnék egy névsort aki biztosan tud jönni, oszt majd Pildivel akkor megrendeljük a jegyeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rohadtul megvághatták, mert ugye azért ennél többnek írták korábban.

 

Annyira megvágták, hogy a 3x22 = 66 percből (3 rész összerakva) 94 perc lett.

Ja, és én kb. 10 perc kimaradt jelenetről tudok, ami a sorozatban még benne volt, de a mozifilm kedvéért mennie kellett. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze pénzügyi buktáról nincs szó, "csak" presztizs-veszteségről. Senki nem gondolta, hogy valaha lesz Star Wars film, amit majdhogynem üres mozikban fognak vetiteni... hát most megtörtént. A pénzügyi szakemberek még ellehetnek, de a PR-emberek a fejüket verhetik a falba: ilyen mélyponton az SW megitélése még sosem volt.

 

Sokkal magasabban előtte se volt, 'hála' a prequeleknek. Igaz, hogy kellemes szájízt kapott a dolog a ROTS jó kritikái miatt, de elég csak a CW kritikáit elolvasni hogy lássuk, az egész frenchise megítélésén ez nem sokat változtatott. A bloggerek és a mezei 'dark' internet felhasználókról nem is beszélve. Ez már kezd beleivódni az emberekbe. A 'prequel sz*r'. Ezen a fergeteges megítélésen nem sokat tud rontani egy ilyen CW mozi.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokkal magasabban előtte se volt, 'hála' a prequeleknek. Igaz, hogy kellemes szájízt kapott a dolog a ROTS jó kritikái miatt, de elég csak a CW kritikáit elolvasni hogy lássuk, az egész frenchise megítélésén ez nem sokat változtatott. A bloggerek és a mezei 'dark' internet felhasználókról nem is beszélve. Ez már kezd beleivódni az emberekbe. A 'prequel sz*r'. Ezen a fergeteges megítélésen nem sokat tud rontani egy ilyen CW mozi.

Én nem is értem, milyen beleivódásról beszélsz. :angry: Lehet, hogy a prequel filmek megosztották a régi rajongókat, de amennyit az SW elvesztett közülük, közel annyit biztosan nyert. Sok fiatalt épp ezek a részek hódiítottak meg. Az más kérdés, hogy ezen új rajongók egy része most éppen úgy viselkedik, mint anno a régiek: volt egy elvárásuk, ami csak részben, vagy egyáltalán nem teljesült, és ezért csalódottak. A karakterek darabos kinézete, a kissé bábszerű mozgás, és a kevésbé szofisztikált történetvezetés miatt. Az a vélemény, hogy "TV-filmnek jó lenne, akkor miért kell moziban bemutatni?" ennek a csalódottságnak a kifejeződése, holott valójában nem tetszik, és ez a baj. Pedig inkább örülnie kellene mindenkinek, hogy van egy új SW-projekt, ami nyilvánvalóan és senki által nem titkoltan más, mint az eddigi filmek voltak. Rendes mozifilm nem lesz több, ezt már Lucas ezerszer elmondta, e téren tehát senki nem lehet jogosan csalódott. Ez a rajzfilm egy bónusz. :?

Most ez van, ennek kell örülni - én pl. személy szerint örülök, hogy egyáltalán láthatok valami új SW-filmet. Még csak egy pici töredéket láttam belőle, de már most kívülről tudom, hogy mit várhatok tőle, ezért nem rontom el a saját örömet azzal, hogy olyan elvárásokat támasztok, amelyek biztosan nem fognak teljesülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé. Én már akkor is érdekesen pislogtam amikor az egyik eljövendő képregényt úgy állítottad be, mintha maga lenne az SW szent grálja. Hogy az majd lerántja a leplet a lázadásról. WTF? Ezek csak EU művek! Miért vársz filmes mélységet a Clone Wars -tól? Tökéletesen prezentálva volt milyen lesz! Nehogy már azon akadj ki, hogy nem felelt meg a prekoncepcióidnak. A filmek elkészültek, annak az érának vége. Mint anno írták is, az SW új utakra tér. Ez volt a beharangozó. Annyira egyszerű, Te meg itt bonyolítod mindenféle formátumokkal. Amikor megtudtam, hogy Jabba fia benne lesz a történetben, azonnal letettem mindenféle komoly elvárásról. Egyébként sajnálom, hogy nem tetszett. Talán ha újra elhelyeznéd magadban akkor máshogy látnád.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.