Ugrás a kommentre

The Clone Wars mozifilm


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez rajongói munka. A cím betűtípusa sehol nem a hivatalos, sőt, az "ú" egy megnagyobbított kisbetű. Az első borítón egy sima fekete téglalappal van kitakarva az angol cím. A Warner-logó sem túl professzionális.

Hát igen, meglehetősen összecsapott munkának néz ki. Ennél sokkal jobban is meg lehet ezt csinálni... (még amatőr szinten is...) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, jöjjön aminek jönnie kell......kicsit talán spoileres vélemény a Klónok háborújának pilotjáról:

 

Mondjon bárki bármit, vásznon ütött, igazi SW élményt nyújtott, persze a maga keretei között. :) Én bevallom nyomát sem találtam annak, hogy eme mozit nagyfilmként kéne kezelnem. A nagyfilmes Star Warstól ugyanis elütött már a felvezetőjével, illetve annak hiányában. Nem mondom, hogy nem lett volna jó viszontlátni az úsztatott szöveget, de ehhez a rajz/animációs filmhez remekül illeszkedett a narrátor felvezetője is. :) ( némi Starship trooper feeling :D ) Rögvest bele is invitált egy olyan pörgős akcióba, mely kisebb szünetekkel ugyan, de kitartott a film végéig, lehetőséget se hagyva az unalomnak. Szerencsére. Ez itt kérem a "valódi" klónháborúról szólt. Mást nem is várhatna a cím után az ember. És azt mondom eme klónháború felvezetője remekül sikerült. Sokkal jobban élveztem mint a Klónok támadásában, ahol csak felszíni harcokat láthattunk. Hát itt az űrben is olyan intenzitással folytak a harcok, hogy már eme momentumot is elnéztem volna a kilencven perc végéig. Torrent vadászok, Keselyűdroidok, átalakított P-38 asok, köztársasági-, szeparatista csatahajók űztek halálos csatát, fantasztikus látványvilágban. És azt mondom, hogy a filmnek a sztorivezetés mellett ez volt a legnagyobb érdeme. Szóval a látvány mellett a történet is működött, úgy ahogy annak egy rajzfilmben, főleg fiataloknak készített sorozatban működnie kellett. A túlzott mélyenszántó gondolatok hiányoztak ( hála az égnek!), de ehelyett kapunk Anakin és Ashoka részéről egy remekbe szabott csipkelődő showt ami kitart a film végéig, folyamatos lendülettel, megidézve a klasszikus trilógia fő momentumait amikor ugye Han Solo osztja hasonlóképp a megjegyzéseit. :D És amúgy is, nekem leginkább a klasszikus trilógiához hasonlatos élményt nyújtott, a plasztikus színvilágával, ismerős helyszíneivel és a már fentebb említett párbeszédekkel. :yeah: Nekem jobban bejött, mint a Baljós Árnyak és úgy a előtrilógia nagy része :) .

Egy szó mint száz, ugyan akadtak kissé negatív gondolataim is a látottakhoz ( ez főleg az "élőszereplők" mimikájára értendő, illetve a megjelenésükre, mozgásukra szűkítve a kört), de egész egyszerűen nem tudok egyetérteni azokkal akik leírták magukban ezt az egészet, főleg úgy, hogy nem szedik a lábukat a moziba. A társaságban, akikkel együtt voltunk, akadtak akik nem bírtak magukkal és már letöltötték a hazai premier előtt a filmet, de még ők is jelentős javulást találtak a moziban való megnézés után. :) A vászon, a többcsatornás hang és még a szinkron is egy új dimenziót nyitott előttük. :) Azt nagyon sajnálom, hogy ezek után a további részeket immár monitoron, tv-keresztül kell majd megnéznem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na sikerült megnéznem. Ez egy jó mese volt, sokkal jobb mint a CN-es verziója ennek az időszaknak. A látvány faja volt, főleg amikor ismert helyszíneket más szemszögből láthattunk meg. Ashoka karaktere se volt idegesítő végül, akárhogy ódzkodtam a trailerek után jelenlététől. A zene isteni volt, klasszikus dallamok is nosztalgiázással töltöttek el. De jól hallottam? Voltak rockos beütésű számok is? Na annál kicsit felkaptam a fejem. Anakin és Ashoka közötti csipkelődések élvezetesek voltak, de a legjobb a sztoriban a cselszövés volt. Szegény Dooku, csak sejtené, hogy a sakktáblán nem egy vezér jelentőségű pozíciója van, hanem csak egy huszár vagy bástya... :)

 

Pontot muszáj adni? :) Legyen annyi elég, hogy nekem tetszett, és persze vissza is fogom nézni. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, én is hazaértem, megszáradtam, meg végigolvastam itt a véleményeket. Nagyon jó nap volt, csak kár, hogy mint mindennek, ennek is vége lett. Tarhatott volna még pár órát, de hát ha menni kell, akkor menni kell :) Jó volt új arcokkal megismerkedni, különösen frenkie-vel, akit eddig sikerült elkerülnöm (Indy-re ő nem jött el, TDK-ra meg én).

A film meg nagyon tetszett, ahogy Ody írta, el voltam ájulva tőle. EZ a klón háborúk, maximálisan. Nem voltak nagy elvárásaim, nem számítottam jobbra/rosszabbra, mint a Tartakowsky féle CW, az animációk miatt is húztam a szám és előre rettegtem a blódli humor miatt. Hát... a CW-nél klaszisokkal jobb, az animáció egyáltalán nem zavart ott a nagyvásznon, talán tényleg csak az "élő szereplők" mimikájával volt nekem is bajom, de ez a legkevesebb. Blódli humor meg egy volt benne, Rotta böffentése, de még az is teljesen korrekt volt. A többi meg ábszolúte bejött, tokkal-vonóval.

Ha a sorozat tartja ezt a szintet (és miért ne tartaná), akkor a klón háborúk mindent elsöpörnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hümmm.... második kedvenc fórumomon elhangzott vélemény: "Ez a CN-en egy tökéletes debütálás lett volna viszont most sz*rrá cinkelik a kritikusok. " Ebben is van igazság, sokan nem tudják pilotként kezelni és azoknak persze hogy csalódás. Viszont ugye ott van az ominózus "Soha nem vártam jó kritikákat" szemlélet is, Lucastól :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm... letöltöttem a kamerás változatot és most azt nézem... :yeah: Hát a moziban látottakhoz képest egy kalap huttdroll... A mimika felét nem látni, pedig az fontos része a humornak. A hang nem rossz, de a moziérzést az sem éri utol. Ha így láttam volna először, lehet, hogy én is fanyalogtam volna. Szerencsére nem ez történt! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az általános kritikák után szerintem megbeszélhetnénk magát a cselekményt is, remélem van rá igény. :)

 

Történet: lényegében azt hozza amit egy sorozat debütáló részétől elvár az ember. Bevezeti a történetet, megmutatja a főszereplőket és nagyjából a stílusnak is irányt szab. A Clone Wars mindezen kritériumoknak maximálisan megfelel. A narrátor elmondja a lényeget; a hipertér folyosók és a peremvidék áll ezúttal a középpontban (bár valaki elmesélhetné miért annyira fontos a peremvidék, mert szinte minden csata ott zajlik. :yeah: ). A történet szerintem jó, és bár sokan hajlamosak leírni, azért akad benne pár váratlan fordulat. A kibontása nagyon jól sikerült, Dooku és Sidious ármánykodása remekül felépített. Zoli említette, hogy minden szájba van rágva. Szerintem épp ellenkezőleg. Mindig a legjobb helyeken említik meg mi miért is történik. Abszolút nincs az az érzése az embernek, hogy itt valamit nagyon a nézőbe akarnának sulykolni. Maga a hiperűr útvonalak fontossága adja Jabba karakterének elfogadását is. Ő az úr a Hutt űrben, így létszükséglet jóban lenni a gengszterrel. Nekem nagyon tetszett ahogy mind a két oldal Jabba kegyeiért verseng. Persze mindenki a maga módján. A szeparatisták csellel és ármánnyal, míg a Köztársaság tiszta eszközökkel. Ez adja a keretet a filmnek, amelynek a végén Dooku és Sidious beszélgetése szinte elindítja a sorozatot. A köztársasági hadsereg használhatja az útvonalakat, így adva van a többi részre a muníció. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Peremvidéki útvonalak az ellátás miatt szükségesek. Elvégre a Magrendszerekbe és a Belső Gyűrűkbe még eddig ugye nem ért el a háború, no meg ott a lakott bolygók sűrűségének következtében nincsenek nagy távolságok a köztársasági erők, bázisok között. Könnyebben átjárható ez a távolság, mint pl a Peremvidéken, főleg, hogy oda nem igen terjed ki a Köztársaság hatásköre. :)

 

Amúgy semmi bajom a sztorival, könnyen emészthető, átlátható és a maga stílusában bugyuta. :yeah:

De ugye itt " Minden a tervek szerint alakul". :) :) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinkronban voltak érdekes dolgok. Obi-Wan dilibogyónak hívta Odd-Ball -t. Az EPIII még bogaras volt....

Biztos, hogy az a pilóta volt?

Nem is figyeltem, hogy hajókon rajta van e a Vörös Nyitott Kör jelzés. Ugye az EP III.-ra ez a flotta fogja fémjelezni Obi-wan és Anakin hadműveleteit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos, hogy az a pilóta volt?

Nem is figyeltem, hogy hajókon rajta van e a Vörös Nyitott Kör jelzés. Ugye az EP III.-ra ez a flotta fogja fémjelezni Obi-wan és Anakin hadműveleteit. :)

Igen, az eredetiben kimondja a nevét Obi.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Peremvidéki útvonalak az ellátás miatt szükségesek. Elvégre a Magrendszerekbe és a Belső Gyűrűkbe még eddig ugye nem ért el a háború, no meg ott a lakott bolygók sűrűségének következtében nincsenek nagy távolságok a köztársasági erők, bázisok között. Könnyebben átjárható ez a távolság, mint pl a Peremvidéken, főleg, hogy oda nem igen terjed ki a Köztársaság hatásköre. :)
De így hogy fog mozogni a szeparatista haderő? :yeah:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig dehogynem! :)

 

Amúgy asszem egyik kedvenc karakteremé Assaj Ventress vált. És még Ashoka is kellemes csalódást okozott. :yeah:

Ventress nagyon jó volt szerintem is. Ahsokáról meg oldalakat lehetne írni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszett a mozi, bár én is osztom azt a véleményt, hogy a kicsiknek nem ajánlom, úgyse érdekli ez túlságosan őket. Gondolok itt például az előttünk lévő sorban lévő két kisgyerekre, akik a film alatt kardoztak a McDonalds-os fénykardokkal :)

Másrészt pedig amit mondtam Karrde-éknek gyerekfilmhez (és a klasszikus Star Wars filmekhez képest) kissé brutális.

Én a klasszikusokon nőttem fel (asszem 3 évesen láttam először a Jedit, az volt az első film amit megnéztem) de ha ilyen lett volna, biztos nem engedték volna a szüleim (ők is nagy SW kedvelők), hogy megnézzem őket kisgyerekként. Összehasonlítva a Toy Storyval vagy az Oroszlánkirállyal (másik kettő gyerekkori kedvencem és ezekben is van erőszak) ez túl erőszakos. (Ventress és Ziro megjelenése nagyon félelmetes)

 

De hogy pozitívumot is mondjak (mert az van, mivel nekem nagyon bejön) az, hogy a humor és a nevek, amiket felhoznak a kiritikusok, hogy nem jók, épp, hogy illeszkednek ebbe a filmbe. A gyerekeknek jobban bejön a Szájas, dilibogyó vagy Ndoritó Feereg (jó, mondjuk az Ő neve nem hangzik el a filmben, amúgy ő volt a szeparatista tábornok, akivel Obi-Wan leült itókázni) neve, mint, hogy Ahsoka vagy Odd-Ball, mivel könnyebben megjegyezhető számukra. És ha már az italozásról van szó, mégis jobb azt látni a gyerekeknek, kik a célközönség, hogy egy helyzetet nem csak a harccal, hanem normális, békés, kulturált formában is lehet kezelni.

 

Az új szereplő, Ahsoka karaktere is csak pozitív a gyermekeknek, hisz egy jópofa, vicces karakter és amint láttuk anyáskodó is az édes kicsi 10 éves Pufi-mufival. :yeah: Ebben a filmben megtudhatjuk, hogy Anakin tényleg nagyon ragaszkodó, hűséges, bajtársias hisz mikor katonái bajban voltunk, inkább őmiattuk aggódott, mint a Hutt csemetéért, bár igaz, hogy az ő faját gyermekkora óta gyűlöli.

Ziro is jó karakter lenne, de nem ebben a múviban. Ha ez nem gyerekeknek, hanem kicsit nagyobbaknak készült volna, akkor nem lenne vele semmi gondom.

 

A külső megjelenésekkel nincs semmi bajom, nekem bejönnek és a mai korosztály rajzfilmjei is hasonló megjelenésűek, így be tudják fogadni őket. A zene kicsit furcsa, nem a megszokott dallamok, de meg lehet szokni őket.

 

Számomra 10/9

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és amit kifelejtettem, az első film amiben tetszett Obi-Wan. Ez már a vég?

Én is úgy éreztem, hogy Obi-Wan kicsit más volt, mint már az Ep3-ban. Lehet, hogy nem érdemes nagyon párhuzamokat vonni, mert ez más műfaj (Anakint nézve sem azon kezd el filózni az ember, hogy itt miért nem látszik rajta a Sötét Oldal árnya, mert a film ezt a kérdést egyáltalán nem is feszegeti), a karakterek egyszerűbbek, egyértelműbbek, mondhatni, nem annyira árnyaltak. Obi-Wan is azért lett ilyen egyértelműen a lazább, türelmesebb, idősebb Mester, akinek remek a humorérzéke, míg Anakin a fiatal, türelmetlen, de már tapasztalt, és ezért kellő önbizalommal megáldott ifjú lovag tipikus példája (nyoma sincs a későbbi gyötrődésnek). De ez a műfaj ezt kívánja, nekem tetszett így mindkét karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

ElolvastamIszonyatos. Ez a véleménye rólunk(bár én nem tartom magam fanatikusnak:

 

"Kivéve talán azokat, akik bármit bekajálnak, amire Star Wars van írva, vagy amihez Lucasnak kicsit is köze van, de ők a legrosszabb, emberszámba sem menő, elborult fanatikusok."

 

A stzörnyű az, hogy ezt a nyomorult senkiházit engedik véleményt írni, és sokan elolvassák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy a CW mennyire való gyerekeknek? A négy éves korosztályt nem vinném el rá (kb. ilyen korú gyerekek nem tudtak magukkal mit kezdeni a lenti sorban), mert egyfolytában magyaráznom kellene, hogy ki mit miért csinál, a bácsinak miért van olyan ronda szája (értsd: a szeparatista tábornoknak), annak a piros lánynak (értsd: Ahsokának) mi az a fején, a haja vagy a sapkája, és még hasonlók. :yeah: Egyszerűen elvesznének a részletekben, a történetből meg nem értenének semmit.

8-10 év körül kezdődik az a korosztály, aki ezt a filmet már értékelni tudja, főleg, ha látott már SW-filmet. Ilyenből a családunkban akad néhány, velük én a jövő hétvégén valószínűleg meg is fogom nézni még egyszer. Én nem gondolom, hogy egy átlag Jetix-es rajfilmhez képest több erőszak volna benne, ezért nem félek ettől egyáltalán, de majd beszámolok róla, mit szóltak hozzá. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szinkronban voltak érdekes dolgok. Obi-Wan dilibogyónak hívta Odd-Ball -t. Az EPIII -ban még bogaras volt....

Fordítás kérdése, az Odd Ball jelent csodabogarat (Kelly hősieben így hívták Odd Ballt), dilibogyót, bogarast. Szóval, a flúgos szinonímái :)

 

A Peremvidék szerintem azért ilyne fontos a háború szempontjából, mert egyrészt, ha beveszi valaki, akkor az kvázi körbe zárja a magrendszereket, és minden irányból intézhet támadást. Plusz, a Köztársaság uralma odáig nem terjed ki, az a magrendszerekre korlátozódik főként (Naboo már nagyon a szélén volt). Arrafelé széttöredezettebb érdekcsoportok vannak, így a Szeparatisták könnyebben toborozhatnak, kereshetnek bázisokat, szóval ott könnyebben ténykedhetnek.

 

Nekem Ashoka volt a kedvencem. Ziro semleges karakter lett, olyan elmegy (elkúszik :yeah: ) kategória.

 

Ami a film besorolását illeti, én egyetértek a 12-es karikával. Szvsz ezt a filmet már 10-12 éven felüliek tudják értékelni, plusz azért az a minimális kegyetlenkedés, ami van benne, amiatt nem vinnék el rá nagyon fiatalt. De a Cartoon Networkon futó sz*roknál (bocs a kifejezésért) mindenképpen jobb, erről a blogomra írt kritikámban is kitértem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Kivéve talán azokat, akik bármit bekajálnak, amire Star Wars van írva, vagy amihez Lucasnak kicsit is köze van, de ők a legrosszabb, emberszámba sem menő, elborult fanatikusok."

 

A stzörnyű az, hogy ezt a nyomorult senkiházit engedik véleményt írni, és sokan elolvassák.

 

 

Javítsatok ki de ez nem becsületsértés?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A történetről egyelőre annyit mondanék, hogy nekem jó volt így az is. Nem volt nagyon szofisztikált, olyasmi, amit csak többször megnézésre tud megérteni az ember, hanem egyszerűen követhető, és teljesen érthető benne a szereplők motivációja - vagyis épp olyan, mint egy rajzfilm. :) Az elején elhagzó szóbeli információk elsőre ugyan kicsit soknak tűnnek (főleg, mert azt elég gyorsan letudja a narrátor, és már úgy hozzászoktam, hogy le is szokott írva lenni :))), de ahogy elkezdődik a cselekmény, minden egyértelművé válik.

A peremvidéki útvonalak fontosságát pedig nem is nagyon kell magyarázni. Én annyira nem értek a hadviseléshez, de józan ésszel is belátható, hogy egy ilyen kiterjedt terület, mint a Peremvidék, sokkal jobb, ha a Köztársaság befolyása alatt áll, mintha nem. :yeah: Nem kell kerülőt tenni, ha arra vezetne az út egyenesen, és a hátbatámadástól is kevésbé kell tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az egész háború a Peremvidéken zajlik.Onnan gondolom, hogy az EP 3-ban Anakint és Obi-Want onnan hívták vissza.

 

Egyetértek Pildivel.Minimum 8 éves kortól ajánlanám ezt a filmet.Azt hiszem tavaly történt, hogy az a akkor ötéves unokaöcsém nálunk volt és ment a Baljós Árnyak a tv-ben.A kisrác minimum 5 másodpercenként feltett egy kérdést.

 

Ma is tartom tegnapi véleményemet, nagyon tetszett.

 

 

Legjobban tetsző karakter(ek) a klónok, főleg Rex és Cody.Nagyon tetszett az emberi oldaluk bemutatása.Ahogy feltétel nélkűl bíznak a Jedikben, elsősorban Anakinban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.