Ugrás a kommentre

Part 7 - Dreams and Madness


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

@Dzséjt, az úriember neve Pellaeon. :D már sok hibás névvariánst olvastam itt a fórumon vele kapcsolatban, de a későbbiekben szerintem ő fontosabb szerepet kap, úgyhogy szokjuk a helyes alakot. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Intermezzoként megemlítem Ahsoka és Sabine Erőkapcsolatát, ami megint csak elbizonytalanított. Az egész sorozatra az volt a jellemző, hogy lebegtette Sabine képességeit. Teljesen összezavarták az embert ezzel kapcsolatban. :D 

Ilyesfajta erőképességeink nekünk is vannak. Nehogy azt mond, hogy nem voltak még "megérzéseid".:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

"A világon bármely két ember 6 kézfogáson keresztül kapcsolatba hozható egymással" :D ilyen alapon tényleg mindenki közvetett kapcsolatban van mindenkivel.

 

Mivel Gideon egyáltalán nem hitt Thrawn visszatértében, közvetlenül valószínűleg nem volt közte és Elsbeth között kapcsolat.

Hát itt maximum két kézfogásról lehet szó, amikor Pellaeon kezet fogott Gideonnal, és amikor Morgannal.

Amúgy akár közvetlen kapcsolat is lehetett köztük a múltban, hiszen Gideon moff volt, Morgan meg a birodalmi haditengerészet egyik legfőbb ellátója. Szóval mindketten az elittbe tartoztak, így akár össze is futhattak korábban.

 

57 perccel korábban, Nute Gunray írta:

@Dzséjt, az úriember neve Pellaeon. :D már sok hibás névvariánst olvastam itt a fórumon vele kapcsolatban, de a későbbiekben szerintem ő fontosabb szerepet kap, úgyhogy szokjuk a helyes alakot. :)

Köszi. Két név van, aminek az írásmódjával mindig bizonytalan vagyok. Az egyik Pellaeon, a másik Gerrera. :) Bezzeg a Mitth'raw'nuruodót simán leírom. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Jól járt az adoptálással, a Vurawn főadmirális szvsz sokkal hülyébben hangzana :D

Na és akkor mit mondjunk a Zirawn lehetséges opcióra?! :lol:

 

Egy dolog bevillant most a második megtekintéskor. Ahsoka ugye beszélget Huyanggal Anakin rögzített leckéiről, amivel meglepi a droidot. Tudván, hogy Huyang milyen régóta van Ahsoka mellett, erős a gyanúm, hogy a togruta addig nem volt hajlandó használni az Anakin féle holo leckéket, amíg rendbe nem tette a kapcsolatát az egykori mesterével. :) Úgyhogy a leckék felelevenítésével Ahsoka tovább erősödhet az évad elején látott szinthez képest. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amúgy akár közvetlen kapcsolat is lehetett köztük a múltban, hiszen Gideon moff volt, Morgan meg a birodalmi haditengerészet egyik legfőbb ellátója. Szóval mindketten az elittbe tartoztak, így akár össze is futhattak korábban.

Szeretnék a bíróság elé tárni egy bizonyítékot az ügyben. Kinek is volt egy beskar-lándzsája? És ki volt titokban mandalor-mániás? Aki a sötét kard mellett egyéb szuvenírekre is szert tehetett az Ezer könny éjszakáján. 

Röviden a lándzsát kaphatta Morgan Gideontól. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, csoli1138 írta:

Szeretnék a bíróság elé tárni egy bizonyítékot az ügyben. Kinek is volt egy beskar-lándzsája? És ki volt titokban mandalor-mániás? Aki a sötét kard mellett egyéb szuvenírekre is szert tehetett az Ezer könny éjszakáján. 

Röviden a lándzsát kaphatta Morgan Gideontól. 

Ez bennem is felmerült és lehetséges, hogy Elsbeth tényleg Gideontól kapta. Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy a beskar Mandalore szétbombázása miatt rendkívül ritka és értékes fém, és bizony szorgosan kereskednek vele a feketepiacon. Gideon számára is értékes fizetőeszköz volt, hiszen a Kliens például nem csak Dinnek, de Kargának is adott belőle. Nyilván Karga, hogy kredit legyen belőle, továbbadta valakinek. Szóval beskár lándzsát nem csak Gideontól lehet szerezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 09. 27. - 21:34, Yoda József írta:

Pedig nem túl bonyolult. Sabine nem tud úgy Ezra szemébe nézni és őszinte lenni, hogy gyakorlatilag tönkretette az önfeláldozását

Pedig ez benne volt a pakliban, hogy ha Sabine idejön akkor Thrawn előtt is nyitva lesz az út. Persze a körülmények ismeretében van abban ráció, hogy Wren kisasszony szégyelli magát, hisz előnyhöz juttatta Thrawnt. 

 

18 órával ezelőtt, Donát írta:

Érdemes újranézni az Ahsokában történt események fényében. :) 

Marha jó ez a jelenet, főleg a mostaniak fényében. Erre utaltam már én is korábban valamelyik résznél. :) 

 

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Majdnem teljesen biztos, hogy Pallaeon összedolgozik Morgannal, hiszen a kapitány az, aki magabiztosan állítja, hogy Thrawn visszatér és amúgy a főadmirális egyik bizalmasa.

Maximum ő tudhatott valamit, de Gideon és a többiek biztos nem. Ez valahol érthető is, hisz ha kiderült volna, hogy Thrawn egy másik galaxisban van, egyből beindult volna az erősebb hatalmi harc. Persze az admirálist így sem látták már tíz éve, de a visszatérésének az árnyéka láthatóan még mindig súllyal bírt a birodalmi maradványok között.

 

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én egy szóval sem írtam olyat, hogy semmi segítséget nem kapott az Árnyéktanácstól. Nem használ birodalmi eszközöket, de ez nem jelenti azt, hogy az Árnyéktanácsból Pallaeon nem segíti.

 

Mi olyanja van az Árnyéktanácsnak ami Elzbeth-nek nincs? Miben tudták volna segíteni? Max. anyagiakban, de abban a tekintetben se álltak jól. Még a gyár is Elzbeth-é volt, ahol a hajtóművek készültek. Remélhetőleg többet tudunk majd meg ezekről a dolgokról ha Thrawn csatlakozik a Pellaeonhoz. 

 

14 órával ezelőtt, Donát írta:

Egy dolog bevillant most a második megtekintéskor. Ahsoka ugye beszélget Huyanggal Anakin rögzített leckéiről, amivel meglepi a droidot. Tudván, hogy Huyang milyen régóta van Ahsoka mellett, erős a gyanúm, hogy a togruta addig nem volt hajlandó használni az Anakin féle holo leckéket, amíg rendbe nem tette a kapcsolatát az egykori mesterével. :) Úgyhogy a leckék felelevenítésével Ahsoka tovább erősödhet az évad elején látott szinthez képest. 

A Rebelsben is láttunk egyet.

 

13 órával ezelőtt, Szisz írta:

Thrawn kire is számít mikor megkérdezi hány hajó érkezik? Hmm? :?

Próbáltam kimazsolázni, nem sikerült. 

Nem volt biztos benne, hogy Ahsoka egyedül érkezik. Talán úgy vélte, egy kisebb flottával jön.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Maximum ő tudhatott valamit, de Gideon és a többiek biztos nem.

Ez biztos. Talán Hux még kicsit többet tudhat, mint Gideon és a többiek, mert úgy tűnik, ő és a kapitány szorosabban összedolgoznak (sőt, kicsit olyan, mintha a kapitány valójában a parancsnok felettese lenne). De, ha valamivel többet is tud, nem valószínű, hogy ő is mindent tudna. Mert Pellaeon mondta, hogy Thrawn visszatérésének kulcsa a titoktartás, és ez láthatóan nem csak arra vonatkozott, mit tud a Köztársaság, de arra is, hogy mit tudnak a Birodalom sejtjei. De ezt írtam is, hogy az egymás közti titoktartás is fontos, így ha az egyik sejt bukik, nem rántja magával az egészet. Például hiába fogták el Gideont, ő nem tudta volna elárulni, hogyan tér vissza Thrawn. De Elsbeth sem tudta volna leleplezni Gideon vagy Hux tevékenységét.

 

51 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mi olyanja van az Árnyéktanácsnak ami Elzbeth-nek nincs? Miben tudták volna segíteni?

Kezdjük azzal, hogy maga Gideon mondta, hogy Pellaeon és Hux mérhetetlen mennyiségű forrást halmoztak fel. Vagyis ők az Árnyéktanács két leggazadagabb frakciója jelenleg. Olyannyira, hogy még Gideon, aki láthatóan szintén el volt eresztve (azért annak a sok-sok katonának a zsoldját, a hajói üzemanyagát és a többit fizetni kellett valamiből), is tőlük kért kölcsön, igaz, ő emberi és harcigép formájában. De ez is mutatja, hogy Pellaeon (és Hux) képes támogatni más sejteket így vagy úgy, mert jobban állnak, mint mindenki más. Ami nem csoda, hiszen Hux mögött valószínűleg az Első Rend áll, amiről tudjuk, hogy annyi anyaga forrása van, amiből teljesen új TIE vadászokat, csillagrombolókat, fegyvereket, páncélokat voltak képesek kifejleszteni és hadsereg mennyiségben legyártani, no meg egy Csillagpusztítót is fel tudtak építeni.

És na, szerintem az a gigászi hiperhajtómű gyűrű nem hét vupiupiba került. Lehet, hogy a gyár Morgané volt (azt senki sem mondta, hogy vissza tudta szerezni), de az ott dolgozó embereket ki kellett valamiből fizetni, mert, ahogy arra Ahsoka rávilágított, nem lojalitásból, hanem kapzsiságból dolgoztak a Birodalomnak. És, ha valaki kapzsi, neked meg titokban kell maradnod, az baromi költséges tud lenni. Hiszen sokat kell fizetni azért, hogy ne járjon el a szája. És ez csak Morgan gyára, ahol a hiperhajtómű mag készült, de az Eye of Sion ennél több dologból állt. Valahol meg kellett építeni a törzset, a vezérlőrendszert, a valóstér hajtóművet, a fegyverzetet, ja és persze ezt az egészet meg is kellett valakinek terveznie. És azért Morgannak a zsoldosait is fizetnie kell valamiből.

Azt pedig kétlem, hogy az eredeti vagyona érintetlen maradt, hiszen azt az új Köztársaság nyilvánvalóan elkobozta. Új bevételi forrást pedig vajmi nehezen szerezhet, háborús bűnösként nem hiszem, hogy képes lenne céget alapítani vagy munkát vállalni. Egy lepusztult világ szegény kis falujából meg kétlem, hogy ki lehetett csikarni egy ekkora hajó építési költségét. :) 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ez bennem is felmerült és lehetséges, hogy Elsbeth tényleg Gideontól kapta. Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy a beskar Mandalore szétbombázása miatt rendkívül ritka és értékes fém, és bizony szorgosan kereskednek vele a feketepiacon. Gideon számára is értékes fizetőeszköz volt, hiszen a Kliens például nem csak Dinnek, de Kargának is adott belőle. Nyilván Karga, hogy kredit legyen belőle, továbbadta valakinek. Szóval beskár lándzsát nem csak Gideontól lehet szerezni.

Nyilván nem. De az, hogy a Kovács szemében egy etikátlan fegyver, mert átböki beskart, az is arra enged következtetni, hogy olyasvalaki tulajdonában lehetett, vagy olyasvalaki készíttette, aki ellenségként tekint a mandaloriakra. Így megint csak ki tudunk kötni Gideonnál. Feltételes kapcsolatot kerestünk. Ezek nem állítások, csak gondolatok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, csoli1138 írta:

olyasvalaki tulajdonában lehetett, vagy olyasvalaki készíttette, aki ellenségként tekint a mandaloriakra

Ez nagyjából a fél Galaxisról elmondható. :lol: De én nem vitázom veled, hanem egyetértek, Gideon is lehetett a beskar lándzsa eredeti vagy korábbi tulajdonosa. Csak sajnos ez egyelőre nem elégséges bizonyíték. Lehetőség, ahogy az is, hogy Gideon és Elsbeth Perrin Fertha egyik partiján találkoztak. Ezen a ponton bármi lehetséges. Bár tény, ismerve a hátteret, az összefüggéseket, én is afelé hajlok, hogy Elsbeth Gideontól kapta a lándzsát. Vagy egy tárolónyi beskarral fizetett neki is valamiért, aztán Morgan maga formálta át lándzsává. Tudjuk, hogy az Éjnővérek képesek az anyagátalakításra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem volt semmi kifogásom a heti epizód tempója vagy az események természete ellen. Tök jó volt most egy akciódúsabb rész, amelyben a cselekmény rendesen haladt tovább, s készülünk a nagy fináléra. :) 

Hera tárgyalása egy vicc, mint egy koncepciós per a Rákosi korszakból, nekem ezt jutatta eszembe, ahol a vád képviselőjét nem nagyon zavarták a tények, vagyis leginkább azok ismeretének hiánya, Xiono csak mondta a magáét. Elfogadom, hogy a fickó talán nem áruló, és nem a Birodalom beépített embere, de számomra az az elmélet, hogy fél Thrawn visszatérésétől s emiatt utasítja el az adott kérdésben nála sokkal kompetensebb Hera mondanivalóját, egy cseppet sem teszi kevésbé unszimpatikussá. Nagyon jó volt Donát hasonlata Cornelius Caramelt illetően, és én azt anno sem tudtam elfogadni, hogy valaki félelemből hozzájárul egy ártatlan ember meghurcolásához. Sokatmondó, hogy Caramel is egy politikus volt, ahogy most Xiono is az, pedig egy szenátornak pont hogy nem kellene gyávának lennie, hiszen egy egész népet kell képviselnie De ami ennél is felháborítóbb, hogy a bizottság többi tagja szinte szó nélkül hagyja ezt a boszorkányüldözést, Mon Mothma is csak épp egy kicsit próbálja Xiono-t jobb belátásra bírni, pedig nem ért vele egyet. Értem én, hogy az új rend nem alapulhat szabályszegések elnézésén, de az azért érdekes, hogy míg arra nem volt elég energia és létszám, hogy Hera gyanúját kivizsgálják, arra nem sajnálták a szenátorok drága idejét, plusz elég sok erőforrást, hogy Herát hazahozzák, hogy felelősségre vonhassák. Akárhogy is nézem, ez kiválóan rámutat az ÚK hibáira, amelyet olyan szépen bemutattak már a Vérvonalban is. Hera akcióját csupán egy parancsmegtagadási esetként nézni nem a probléma gyökerét tárja fel, hanem a látszatot próbálja őrizni, hogy itt kérem rend van, betartják a törvényeket. Pedig ha Hera megkapja, amit kér, mert hisznek neki és elfogadják, hogy egy háborús veterán és hős nem passzióból és önző célokból akar utánajárni bizonyos gyanús eseményeknek, amelyek nagy fenyegetésre utalnak, akkor nincs parancsmegtagadás, sőt, még meg is akadályozhatták volna a Sion Szemének elindulását.

 

Ugyanezt érzem Leia esetében is. Nem helyes, ahogy beavatkozott, hiszen a tekintélyének és pozíciójának felhasználásával és egy cseles hazugsággal kerülte ki a normális esetben jogos büntetés kiszabását a parancs megtagadásért. De ő is alapvetően egy olyan valaki, aki képes szabályokat követni, ha azoknak van értelme, és nem támogat semmi törvénytelenséget, csak ha muszáj, a tények valódi természetének érdekében. Itt mi a dolgok valódi természete? Az, hogy van egy fenyegetés, amiről kiderül, hogy nagymértékben valós, és az cselekszik jól, aki utánajár. Az ilyenért dícséret, s nem felfüggesztés jár, támogatást érdemel és nem retorziókat. Pont azért kellene az ÚK-nak ezeket kivizsgálnia, mert még fiatal, nem telt el sok idő a megalakulása óta, s ismerve a Birodalmat, nem lehetnek biztosak benne, hogy nincs titkos szervezkedés a megmaradt hívek részéről. Itt momentán annyiról lett volna szó, hogy Hera felhatalmazást kap egy kisebb csapat élén, hogy megnézze, mi folyik a Seatos mellett. Na nehogy már erre nem volt erőforrás...

Szóval nekem nem volt sok, valóságtól elrugaszkodott állapot, amit itt az ÚK részéről láthattunk, hiszen ilyennek ismertük meg a Vérvonalban is a vezetést, akik inkább homokba dugják a fejükent, mintsem bevallják, hogy a Birodalom nem pusztult el teljesen. Inkább nagyon szomorú, hogy jobb elbánásra számíthat számos volt birodalmi, aki korábban az ellenséges hatalmat szolgálta, de azóta "hűséget esküdött" a győztes ÚK-nak, hiszen kapott egy új esélyt az államapparátusban, mint az, aki meggyőződésből nem veszi figyelembe a parancsot, hanem utánajár egy, a teljes ÚK-t fenyegető potenciális veszélynek, és őt ezért kirakják az állásából.

Ami viszont szívet melengető volt, az Thripio megjelenése, és hogy így közvetve Leia is bekerült a történetbe, s azt mindig nagy öröm hallani, hogy Organa szenátor. :D Ugyan még szokni kell, hogy ez nem Bailt, hanem a lányát jelenti (ez a korábbi részben is fura volt elsőre, nekem is egyből Bail ugrott be, s utána tettem helyre fejben, hogy ő nyilván már nem lehet  :) ).

 

Na de hogy ne csak erről írjak, a Perideán játszódó jelenetek is tetszettek! Engem annyira nem lepett meg, hogy Baylan külön úton indult el, hiszen az már régebb óta látható volt, hogy Shinnel nincs teljesen egy hullámhosszon, s a múlt rész óta tudjuk, hogy ő nem Thrawnt keresi. De szerintem most már az is világos, hogy nem is Ezrát, nem a srác az az energia, ami annyira hívja. Elvileg a jövő héten meg kellene ezt is tudnunk, de itt kevésbé érzem, hogy annyira fel lenne építve ez a szál, hogy marad rá elég idő. Na majd meglátjuk! Ami viszont szerintem biztos, hogy Shin nem fog visszamenni hozzá, neki Thrawn, a jutalom és a hazatérés fontos.

 

Ezra és Sabine jó páros együtt, de Ahsoka nélkül nem lett volna esélyük a túlerővel szemben. Örülök, hogy a nagy finálé előtt egyesültek, Sabine is láthatóan megkönnyebbült, főleg, mert Ahsokán nem látszott nagy szemrehányás, végül is a helyzet nem tragikus, s legalább tényleg megtalálták Ezrát. :) S tovább megyek: végül is jó, hogy mind itt kötöttek ki, hiszen itt a Perideán is van esély legyőzni, vagy hátráltatni Thrawn visszatérését. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz az évad vége: vajon még a Perideán meg tudják akadályozni Thrawn visszatérését, vagy vissza tud térni az ismert galaxisba, s ott kell felvennie vele a harcot az ÚK-nak. Kétségtelen, hogy ez utóbbi a valószínű, ha lesz 2. évad, hiszen lenne mit mesélni még.  :) Akárhogy is lesz, remek évadzárót várok!

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Pildi írta:

Elvileg a jövő héten meg kellene ezt is tudnunk, de itt kevésbé érzem, hogy annyira fel lenne építve ez a szál, hogy marad rá elég idő.

Szerintem ez tipikusan az a szál lesz ami a  cliffhangert szolgáltatja majd az évad végén. Ebből fakadóan azt sem gondolom, hogy Baylan meghalna az első évad végén. Ray Stevenson halála így még fájóbb lehet majd. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Pildi írta:

Akárhogy is nézem, ez kiválóan rámutat az ÚK hibáira, amelyet olyan szépen bemutattak már a Vérvonalban is.

Valahol itt is az köszön vissza, hogy elmaradt a szembenézés a múlt hibáival. Az igazi reformokat nem vezették be, ami főleg az államapparátusra értendő.

 

Bár az más kérdés, hogy mennyire lett volna jó teljesen kizárni, netán üldözni az ex birodalmiakat. Potenciális ellenségek lettek volna. Mondjuk így is van jó pár kém, de az átnevelő táboroknak is van kétségtelen hatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán szigorúbban kellett volna őket figyelniük, legalább az első években és bizonyos munkáktól ténylegesen eltiltani őket. És talán nagyon alaposan meggondolni, hogy azokat a birodalmiakat hol alkalmazzák, akik még évekkel az állam összeomlása után is hűek hozzá. Az olyan emberek, mint Kane, aki 4-5 évvel a jakkui csata után még mindig felvette a birodalmi egyenruhát, birodalmi lajstromú hadihajón szolgált és egy moffnak dolgozott. Ez az ember nem kapzsiságból, hanem lojalitásból birodalmi, így alkalmazni a köztársasági hadseregben, akárcsak küldöncként is, nos... Vakmerőség.

Oké, a legfőbb muksókat azért elítélték, nagyon sok moff, admirális, tábornok és további magasrangú tiszt és politkai vezető végezte börtönben háborús bűnök miatt. De nem csak a felső vezetés, hanem az alacsonyabb rangú tisztek között is érdemes lett volna szortírozni. Elia Kane sem volt magasrangú vagy fontos beosztású, mégis, elsőrangú kém és hátráltató tényező lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 09. 29. - 18:03, Donát írta:

Nem egy Bothan halt meg... ezekért a ráncokért... :lol: 

HC túl érett volt, Mon nem elég érett. Pár szarkalábat vagy bothanlábat dobhattak volna rá. Magam is számoltam az éveket, aztán rájöttem, hogy JLo adhatott neki kiképzést.

Na de tényleg

2023. 09. 29. - 16:45, Ody Mandrell írta:

Mennyi idő telt el az Andor óta? Mothma egy percet sem öregedett. :D

Andor 2. évad+RO+OT+Mandi 3 és fél évad.... Gondol, gondol. Az mennyi is földi években? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Tehát nem tudod. Ezt most még elnézem... :P 

Ez egyébként érdekes kérdés, hogy mérjük, amit nem lehet. Aki látta a Interstellart sejtheti mire célzok.

In universe persze fekete lyukak még nem jöttek elő, hacsak a vkv nem valami ilyesmi. Ezzel egyébként Mon fiatalos megjelenését meg is lehetne magyarázni. Egy fekete lyuk mellett nyaralt. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.