Ugrás a kommentre

Part 8 - The Jedi, the Witch and the Warlord


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

10 perccel korábban, Donát írta:

Visszatérve erre a tweetre:

 

 

Szerintem egyre erősebb a gyanú, hogy IGEN, Anakin az Atya. 

 

Igen, az eredeti (?) Atya meghalt és eltűnt a Mortison, de van egy elméletem. A Mortis egy dimenzión kívüli térben volt. Mi van, ha az Atya, a Fiú és a Leány már eleve a Kozmikus Erőbe olvadva, de tudatukat megőrizve tudtak fizikai formát ölteni a Mortison? Kb. mint Erő szellemek egy speciális helyen, amit annyira átjár az Erő, hogy lényegében testet tudnak ölteni. Viszont ennek ára van: aki itt Erőszellemként eltűnik, az már NEM tud egybeolvadni a kozmikus Erővel, hanem a tudata ténylegesen meghal és végleg eltűnik a galaxisból.

 

Ez azt jelentené, hogy az Atya teljességgel megszűnt létezni a halálakor. Igen, a teste eltűnt, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy ugyanaz történt vele Mortison, mint ami a többi eltűnt Jedivel történt a Mortison kívül. Ha az Atya eltávozott volna a galaxisból, akkor Anakin Erőszellemként is nyugodtan átvehetné a pozícióját, és ez azt is jelenthetné, hogy a Mortison ő is testet ölthetne, akár az Atya tette annak idején, mikor meglátogatta őt Anakin, Obi-wan és Ahsoka.

Én is úgy gondolom, hogy Anakinból az Atya lett. Itt már csak a Fiú kiléte a kérdéses. :hmm:

 

14 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Shin Baylannak jelzett a karddal és a tekintetével? Ezt majd újranézem, mert az volt az érzésem, hogy egymásra gondolnak, vagy csak én akartam így? 

Szerintem nem. Shin lenéz a banditákra és így aktiválja a fénykardját, hogy jelezze gondolom: most nekem fogtok engedelmeskedni. Baylanon pedig inkább a szokásos nézést láttam, ő elérte azt, amiért jött. Ha gondoltak is egymásra, azt nem e két jelenetben láthattuk.

1 órával korábban, kudar írta:

Nem tudom, nekem egyáltalán nem az jött le Baylan beszédéből az előző részben, hogy beáll a banditák vezérének. :D Pont azért küldte a saját útjára, mert nem egyezik a céljuk. Csodálkoztam volna ha utána megy, pont jobban illett volna ha Thrawnhoz fut.

Nem is tudom. Shin a boszikat nem igen szívleli, Thrawn meg visszarendelte a haderejét, magára hagyva Shint. Ebből két szék közé esés lett az eredménye a lány számára. El van veszve és most újra fel kell építenie magát. Baylanre már nem igen számíthat, ha annyira áhítja a hatalmat akkor gondolom most megpróbálja kitalálni, hogy milyen hatalmat is szeretne igazán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt ez, most tetszett először Ahsoka mozgása párbaj közben, pörgős volt, simán mozgott, nem darabosan.

Sok kérdést nyitott ki a sorozat, és nagyon keveset válaszolt meg, emiatt nekem is hiányérzetem van.

 

Van még pár dolog, ami végig a sorozatban zavart, és itt csúcsosodott ki, főleg Sabine karaktere. Én őt nagyon kedveltem a REbelsben, de itt számomra teljesen ellenszenvessé vált.

 

Na mindegy, összességében bőven örülök, hogy így ebben a formában elkészült ez a sorozat.

Második évadtól azt remélem, hogy nem pepitában fog megtörténni az mint most, és nem arról fog szólni, hogy Ezra-Hera kajtatja a visszautat Ahsokáékért.

Menjen a Hera-Ezra-ÚK harca Thrawnal, Ahsokáék meg foglalkozzanak a "jedis" dolgokkal.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Erre nem is gondoltam, pedig simán benne lehet, hogy a mesterét kereste. :clap: 

 

100% Ilyen Thrawn hazavágja az ÚK flottáját elképzelések után ne is csodálkozz. :D Ilyen majd a második évad végén, esetleg.

 

Valószínűleg megtudta a teljes képet, és ezért lett hirtelen ilyen lelkes.

 

Ez valóban elég érdekes volt. Tudhatták volna, hogy sietni kell, erre annak semmi jelét nem mutatják. 

 

És ha Baylan-hez ment? Mert ugye ő volt a banditák vezére. Shin nem tudhatta, hogy már nincs ott.

 

Rohamosztagos egyenruhában. A Rebelsben nem is egyszer használta ezt a trükköt. Amint megvolt a páncél, gyerekjáték volt megszöknie.

 

Ezt még a Rebelsben  tette el?

 

 

Azt szerezte a lothali templomba. És és Vader vágta ketté a kardját 2 évad utolsó rész a tanonc alkonyatan. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, 1valaki írta:

A jövő elkezdődött.Most.Nem az amit "ismerünk".Az majd megy a Legendák közé,de még azt sem érdemli meg,de ha odateszi Filoni és Favreau,akkor méltó helyre kerül.

Ha létezik méretes ökörség, akkor ez a hozzászólás pályázik rá. :D Addig állj fél lábon amíg a sequelből Legenda lesz. :P 

 

1 órával korábban, Donát írta:

Visszatérve erre a tweetre:

 

 

Szerintem egyre erősebb a gyanú, hogy IGEN, Anakin az Atya. 

A feltűnése erősen azt sugallja. Habár a Mortison Qui-Gon is feltűnt Anakinnak, itt most talán többről van szó.

 

1 órával korábban, Donát írta:

Igen, az eredeti (?) Atya meghalt és eltűnt a Mortison, de van egy elméletem. A Mortis egy dimenzión kívüli térben volt. Mi van, ha az Atya, a Fiú és a Leány már eleve a Kozmikus Erőbe olvadva, de tudatukat megőrizve tudtak fizikai formát ölteni a Mortison? Kb. mint Erő szellemek egy speciális helyen, amit annyira átjár az Erő, hogy lényegében testet tudnak ölteni. Viszont ennek ára van: aki itt Erőszellemként eltűnik, az már NEM tud egybeolvadni a kozmikus Erővel, hanem a tudata ténylegesen meghal és végleg eltűnik a galaxisból.

 

Ez azt jelentené, hogy az Atya teljességgel megszűnt létezni a halálakor. Igen, a teste eltűnt, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy ugyanaz történt vele Mortison, mint ami a többi eltűnt Jedivel történt a Mortison kívül. Ha az Atya eltávozott volna a galaxisból, akkor Anakin Erőszellemként is nyugodtan átvehetné a pozícióját, és ez azt is jelenthetné, hogy a Mortison ő is testet ölthetne, akár az Atya tette annak idején, mikor meglátogatta őt Anakin, Obi-wan és Ahsoka.

Ez is egy eshetőség és az is, hogy ezek a lények is innen származnak. Eddig két olyan entitás és szekta volt az SW galaxisban, akik abszolút kilógtak az ismert keretek közül: az Éjnővérek illetve a mortisi istenek. Most jó eséllyel kiderült, hogy valószínűleg mind a két banda egy másik galaxisból jött az ismert térségbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sajnálom amúgy az ötletet, hogy a leány feje nincs már meg. Túl durva a hiány, kellett pár másodperc, míg felfogtam kik a szobrok. 

Ha Anakin lett az atya, akkor Baylan őt keresi? Nem hinném. Valami csillan a távoli hegyen, valami más lesz itt. 

Nekem amúgy sem tetszenek, hogy különböző létsíkokon lévő karakterek lennének a Mortisi hármas utódai. Még mindig úgy hiszem, hogy talán bele sem megyünk újra a TCW mélységéig a Mortisi dolgokba. Baylan persze kereshet valami ősit ami velük kapcsolatos, de szerintem sem ő sem Anakin nem az Atya, nem is a Fiú és Ahsoka sem a lány. Valahogy nem tetszik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 perccel korábban, csoli1138 írta:

Én sajnálom amúgy az ötletet, hogy a leány feje nincs már meg.

Ez jelentheti azt is, hogy ő hiányzik. De akkor az egyensúly se lenne meg az Erőben. Legalábbis a Mortison úgy volt, hogy a három entitás egyensúlya biztosította a galaxisban az Erő egyensúlyát.

 

21 perccel korábban, csoli1138 írta:

Valami csillan a távoli hegyen, valami más lesz itt. 

Az csillan ami a TCW mortisi részeiben is csillant. ;) 

 

 

 

21 perccel korábban, csoli1138 írta:

Még mindig úgy hiszem, hogy talán bele sem megyünk újra a TCW mélységéig a Mortisi dolgokba

Félsz az ismeretlentől? :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Évadzárónak remek volt. Két dolog nem tetszett: a rész elején az "andalgás", miközben Ahsokáéknak amúgy sietni kellett volna, illetve Sabine erőhasználata. Szerintem az erő nélkül is egy remek karakter volt Rebelsben, totál feleslegesnek érzem belőle is Jedit csinálni a semmiből.

 

Egyébként meg kell mondjam, Baylan sztorija és hogy mi van a Perideán sokkal jobban érdekel, mint a Thrawn vs Új köztársaság. Utóbbinak gyakorlatilag nincs tétje, mert tudjuk, hogy hova vezet. Ez nagy rákfenéje általában annak, amikor már két létező tartalom közé készül valami.

 

Remélem így, hogy Ray Stevensont elvesztettük, nem tudják le valami képregényben a sztoriját, hanem megoldják, hogy a képernyőn lássuk. Animációs sorozatban, vagy recastolva élőszereplősen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, 1valaki írta:

A jövő elkezdődött.Most.Nem az amit "ismerünk".Az majd megy a Legendák közé,de még azt sem érdemli meg,de ha odateszi Filoni és Favreau,akkor méltó helyre kerül.

Egy dolog nem szeretni a sequelt, de ilyen álomvilágban élni egy egészen más dimenzió :D

Biztos azért volt tele a Mandalorian is sequel utalásokkal, mert Legenda lesz belőle :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez ebben a galaxisban nem fog megtörténni, hisz ismerjük a jövőt. Még csak nem is Thrawn van a háttérben. :)

Hát azért biztos Thrawnnak is van terve, és a második évadban mutatnia kell valami nagyot, hogy aztán a zárófilmben legyőzhessék. Amit leírtam, az amiben befolyásolná a jövőt, a 7-8-9et?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglátjuk hogy jutunk el a 7-ig. Még most se tudunk eleget ahhoz, hogy erre tudjunk válaszolni. Az Első Rend létrejöttében pl. nem hiszem, hogy szerepet fog játszani az admirális. Szerintem saját tervei vannak, ezért lehet egy jó kis belső konfliktus is a dologból.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Meglátjuk hogy jutunk el a 7-ig. Még most se tudunk eleget ahhoz, hogy erre tudjunk válaszolni. Az Első Rend létrejöttében pl. nem hiszem, hogy szerepet fog játszani az admirális. Szerintem saját tervei vannak, ezért lehet egy jó kis belső konfliktus is a dologból.

Én se hiszem, pont ezért kérdeztem hogy miért ne csinálhatná meg, -bár ez csak egy fan theory- amit írtam, mert sztem ez semmiben nem akadályozná a 7-8-9et.

A megmaradt birodalmiak egy része biztos csatlakozik majd hozzá, egy része pedig talán az ERhez, vagy épp senkihez. :)

Mindenesetre már most nagyon várom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep7 még kb. 25 évre van, odáig szerintem a mandoverzumba sem jutunk el. Vagyis nem fog úgy beletorkollani a The Force Awakens-be, mint az Andor a Rogue One-ba. Itt szerintem inkább annyi lesz, hogy megalapozzák az ST filmeket. Láthatjuk, mennyire tesze-tosza az új Köztársaság, hogy a Birodalom maradványai a háttérben operálnak, hogy folytak és folynak klónozási kísérletek. Talán még Palpatine-t és/vagy Snoke-ot is látni fogjuk. Viszont Thrawn lehet az alapja annak az egyesülésnek, ami 12 év múlva nem hivatalosan az Első Rend megalapításához vezet (20 év múlva meg jön a hivatalos formáció, a Vérvonal eseményei után).

Én abban is reménykedem, hogy Thrawn ellen végül nem fogják az egész Új Köztársasági Védelmi Erőt mozgósítani. Bár tény, hogy ha így lenne, Mon Mothma még nagyobb marha lenne, ha egy ilyen fenyegetés után is folytatná a hadsereg leszerelését. De talán jobb lenne, ha csak egy "kisebb" frakció győzné le. Herát követhetné néhány új köztársasági erő, mint Teva, Zeb, a Home One és az ahhoz tartozó flotta. Ehhez társulhatna Ahsoka, Sabine és Ezra. Illetve még beállhatna a buliba Din Djarint, Grogut és Bo-Katant követve a mandalore-iak (ha már mandoverzum) és Boba Fett gottrája. Ez így már egy elég tisztességes erőt képviselne. És a konfliktus nem terjedne ki a Köztársaság határain belülre. Az úgy például magyarázat lenne arra, hogy később miért nem tekinti a szenátus veszélynek az Első Rendet. Hihetik, hogy ha egy Thrawn kaliberű férfi sem tud olyan erőket megmozgatni 5 évvel a Birodalom bukása után, ami megrengetné a Köztársaságot, akkor a semmiből jött Snoke-tól és szedett-vedett bandájától sem kell tartani 20 évvel később.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:
16 órával ezelőtt, Donát írta:

IGEN, Anakin az Atya. 

A feltűnése erősen azt sugallja. Habár a Mortison Qui-Gon is feltűnt Anakinnak, itt most talán többről van szó.

Valamiért Kananra is vártam, hogy megjelenjen. Nyilván a történet nem kívánta és logikusan nem tudom indokolni. Sajnálom, hogy ő megmarad animációs karakternek. 

 

Morgant is egy kicsit sajnálom, mert jó nézni harc közben. Kapott egy szuperbuffot, hogy aztán feláldozza magát. Komolyan az ember néha jobban kedveli az ellenállábasokat a kelleténél, a jófiúk meg Idegesítőek időnként :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Morgan nekem nem fog hiányozni, bár nem mondhatom, hogy utáltam, de a helyét átvették az Anyák. :) 

Nekem sem a karaktere inkább a mozgása harc közben, jobban bejön mint Ahsokáé. De Morgan még Ahsokát is feljavította. 

 

16 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nekem amúgy sem tetszenek, hogy különböző létsíkokon lévő karakterek lennének a Mortisi hármas utódai. Még mindig úgy hiszem, hogy talán bele sem megyünk újra a TCW mélységéig a Mortisi dolgokba. Baylan persze kereshet valami ősit ami velük kapcsolatos, de szerintem sem ő sem Anakin nem az Atya, nem is a Fiú és Ahsoka sem a lány. Valahogy nem tetszik

És ha csak annyi, hogy Ahsoka a kulcs ahhoz, amit keres Bay. Ez a lányomtól jön. 11 éves. A vkv-t kinyitni a lánnyal lehetett, a fiúval bezárni. A lány le van fejezve, ezért kell Ahsoka ahhoz az erőhöz, mert ő hordozza a lányt.  

Csak egy 5let. 

Pillanatnyilag alig izgat Thrawn mit csinál odaát, ez a szál annyival érdekesebb, szinte drukkoltam, hogy ne menjenek még vissza Ahsokáék. 

 

Azt suttogják, hogy több jelenet volt felvéve Ray Stevensonnal, amit nem  tettek bele.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Szisz írta:

Morgant is egy kicsit sajnálom, mert jó nézni harc közben. Kapott egy szuperbuffot, hogy aztán feláldozza magát. Komolyan az ember néha jobban kedveli az ellenállábasokat a kelleténél, a jófiúk meg Idegesítőek időnként :lol:

Ezzel egyetértek, eljátszottam a gondolattal, hogy a 3 (b)anya közül, maradhatott volna egy feltartani Ahsokát és önfeláldozni, így Morgan lépett volna fel a Dicső Anyák közé harmadiknak. Lehet, hogy így volt izgalmasabb, mert Morgannek volt előélete Ahsokával, de így meg jövője nincs. A friss avatása is azt hitette velem, hogy védve van. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsokának ott van még Baylan, Sabine-nak meg Shin. Ami viszont érdekes, hogy Ezrának jelenleg nincs ellenfele a Galaxisban, pedig ő az egyetlen olyan Jedi, aki aktív is (Luke ugye pillanatnyilag építési felügyelő, s eme roppant fontos munka a nap minden percében az Ossushoz köti :evil: ). Mert Thrawm nem Erőhasználó, nem is fénykardforgató, plusz szerintem ő Herában fog kihívóra találni már csak a múltjuk miatt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Szisz írta:

Nekem sem a karaktere inkább a mozgása harc közben, jobban bejön mint Ahsokáé. De Morgan még Ahsokát is feljavította. 

Hát itt Elzbeth is jobban mozgott, mint a Corvuson. Jó kis harc volt ez.

 

Továbbra is úgy vélem ide nagyon kell Luke. Főleg ha mágiával támad majd Thrawn, az ÚK Luke-hoz fordulhat segítségért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Hát itt Elzbeth is jobban mozgott, mint a Corvuson. Jó kis harc volt ez.

De milyen jó! Ezért is hiányoljuk @Sziszszel majd az öreglányt!

De azért voltak remek pillanatok így is. Ahogy Ahsoka az Ezra által erővel húzott két rohamosztagost egyszerre levágja, az is egy qjó momentum.

Nagyon jó rész! Este jön harmadszorra!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Yoda József írta:

Talán a Dicső Anyák?

Az Erőben igen... Talán. Azért se Talzin, se Morgan nem jelentett komoly kihívást a Jediknek. Ám hárman együtt okozhatnak fejfájást Ezránakl. De kardpárbajban már nem tudom őket elképzelni, hogy ezek a vén csontok ebben a hacukában képesek lennének felvenni a harcot egy ifjú Jedivel. Persze filmen bármit meg lehet oldani, szóval lehet ők lépnek színre, mint Ezra ellenfelei.

 

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Továbbra is úgy vélem ide nagyon kell Luke. Főleg ha mágiával támad majd Thrawn, az ÚK Luke-hoz fordulhat segítségért.

Így, hogy jelenleg nem Luke az utolsó Jedi, én úgy érzem, hogy őt ebbe a konfliktusban már teljesen felesleges bevonni.

Egyrészt, neki semmi köze Thrawn-hoz, a tapasztalata a főadmirálisan kereken 0. Még a Lars farmon reménykedett abban, hogy a következő szezon után elmehet az akadémiára, amikor Ezra elráncigálta a kékséget a messzi-messzi galaxisba. Ráadásul Luke még csak nem is stratéga. Hera többet tud tenni Thrawnnal szemben, mint Luke, akinek sosem volt semmi köze hadmozdulatok kitalálásához és levezényléséhez. Katonai karrierje során a legmagasabb pont, ahová eljutott, hogy a Zsivány osztag parancsnoka lett. Ahsoka és Ezra az ehhez hasonló munkakört sokkal fiatalabban elérte.

Másrészt, Ahsoka, Ezra és Sabine mellett milyen egyedi pluszt tehetne hozzá a konfliktushoz? Akárhogy is nézzük, ez a trió sok szempontból felülmúlja. Ahsoka a klón háborúk és a polgárháború veteránja, több mint húsz éves katonai tapasztalata van. Sabine és Ezra szintén éveken át harcolt a Birodalom ellen. Ráadásul Sabine-nak még ott van az is, hogy mandalore-i harcos és birodalmi kiképzésben is részesült, Ezra pedig lényegében az utcán nevelkedett a birodalmi megszállás alatt, szóval sokkal fiatalabban kezdtek el tapasztalatokat gyűjteni a kemény életről, mint a 19 éven át egy farmon éldegélő Luke. Ahsoka és Ezra pedig régebb óta Jedik, mint az ifjú Skywalker. És Luke-kal ellentétben a trió egyik tagja sem csak gyorstalpalót kapott a jediségből, hanem évekig képezték őket. Ahsokát több mint 14 évig.

Az meg azért ne legyen, hogy Luke-ot, mint valami Jolly Jokert, bármikor elő lehet rántani a kalapból és hirtelen minden konfliktus csettintésre megoldódik. Ez jól nézett ki a The Mandalorian 2. évadának végén, de azért ne legyen megismételt dobás. Az Ex Deus Machina nem a legelegánsabb írói húzás.

Szóval szerintem Luke maradjon meg a számára legfontosabb feladatnál: biztosítsa a Jedi Rend túlélését. Ezen dolgozik ő, ez a legfőbb feladata, ez kizárólag rajta múlik jelenleg. Csak akkor vonják be, ha feltétlen szükséges egy negyedik fénykardforgató Erőhasználó, amit pillanatnyilag semmi sem indokol. És pont azért, mert valakinek a Jedi Rendet is fel kell támasztania, nem árt, ha az egyik Jedi életét nem teszik ki veszélynek, amíg akad más, aki el tudja látni egy Jedi kötelességét. Márpedig most még a Galaxisban is ott van Ezra. Ha pedig Ahsoka és Sabine is visszatér, akkor hárman is lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

uke maradjon meg a számára legfontosabb feladatnál: biztosítsa a Jedi Rend túlélését

Nagyon egyetértek! Hogy magamat idézzem innen: 

 

 

2023. 06. 09. - 22:21, Donát írta:

De pont erre mondja hogy már nem akarja. És ha tényleg komolyan gondolja, akkor sajnos két opció marad: vagy nem lesz Luke a filmben, vagy recastolják. Mondjuk a kettő közül én inkább kiírnám. Luke-ot amúgy is félre lehet rakni egy ilyen filmben mondván hogy Jediket képez az akadémián. 

 

Bár úgy látom, hogy te meggondoltad magad. :D 

 

 

2023. 06. 09. - 23:25, Dzséjt írta:

Ennek ellenére én is azt mondom, ha egy Thrawn főadmirális kaliberű birodalmi tiszt megjelenik a porondon, felteszem nem éppen kis számú haderővel (ha csak az űrbálnák nem zúzták le a Chimerát, minimum egy Imperial osztályú csillagrombolója van), akkor azért Luke is emelje meg a hátsóját. Pláne úgy, hogy még senkit sem tanít ezekben az időkben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Dzséjt írta:

Így, hogy jelenleg nem Luke az utolsó Jedi, én úgy érzem, hogy őt ebbe a konfliktusban már teljesen felesleges bevonni.

Egyrészt, neki semmi köze Thrawn-hoz, a tapasztalata a főadmirálisan kereken 0. Még a Lars farmon reménykedett abban, hogy a következő szezon után elmehet az akadémiára, amikor Ezra elráncigálta a kékséget a messzi-messzi galaxisba.

Jól nézünk ki ha valaki csak akkor szállhat szembe egy fenyegetéssel, ha ismeri.

 

33 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ráadásul Luke még csak nem is stratéga. Hera többet tud tenni Thrawnnal szemben, mint Luke, akinek sosem volt semmi köze hadmozdulatok kitalálásához és levezényléséhez. Katonai karrierje során a legmagasabb pont, ahová eljutott, hogy a Zsivány osztag parancsnoka lett. Ahsoka és Ezra az ehhez hasonló munkakört sokkal fiatalabban elérte.

Luke jelenleg a leghatalmasabb Jedi a galaxisban. A mondandóm lényegi része az volt, hogy ha mágiával támad Thrawn akkor jóé jöhet Luke. Ezrát én nagyon távolinak tartom Luke-tól, plusz egyedül kevés is.

 

35 perccel korábban, Dzséjt írta:

Másrészt, Ahsoka, Ezra és Sabine mellett milyen egyedi pluszt tehetne hozzá a konfliktushoz?

Nagyon sokat, mert Ahsoka és Sabine egy másik galaxisban vannak és nem is úgy néz ki, hogy holnapután hazajutnak. Egyelőre Ezra és az ÚK néz szembe egy Thrawn-Éjnővérek-birodalmi maradványok szövetséggel. 

 

38 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az meg azért ne legyen, hogy Luke-ot, mint valami Jolly Jokert, bármikor elő lehet rántani a kalapból és hirtelen minden konfliktus csettintésre megoldódik.

De, pontosan ez lenne az üdvözítő ahhoz, hogy az EP7-es nyitószövegnek értelme legyen. Luke legyen tényező a galaxisban, és ha eltűnik akkor mindenki őt keresse ha nagy konfliktus kerekedik. Amennyiben neki sosincs semmi szerepe, akkor értelmetlen keresgélni és tőle várni a nagy megváltást, ahogy a sequelben is történt. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Jól nézünk ki ha valaki csak akkor szállhat szembe egy fenyegetéssel, ha ismeri.

Hát pedig nagyon sokat számít, ha ismered azt, ami ellen harcolsz. Most komolyan, te kit látnál szívesebben magad mellett? Azt, aki azt sem tudja, ki a frász az a Thrawn és sosem volt szerencséje az Éjnővérek mágiájához, vagy aki már harcolt mindez ellen?

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Luke jelenleg a leghatalmasabb Jedi a galaxisban. A mondandóm lényegi része az volt, hogy ha mágiával támad Thrawn akkor jóé jöhet Luke. Ezrát én nagyon távolinak tartom Luke-tól, plusz egyedül kevés is.

Erősítésként jöhet, ezt írtam is. Ha feltétlen szükséges egy negyedik fénykardforgató Erőhasználó, akkor persze, vonják be, de addig ne tegye kockára az életét, ezzel a Jedi Rend jövőjét.

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nagyon sokat, mert Ahsoka és Sabine egy másik galaxisban vannak és nem is úgy néz ki, hogy holnapután hazajutnak. Egyelőre Ezra és az ÚK néz szembe egy Thrawn-Éjnővérek-birodalmi maradványok szövetséggel. 

Most ott vannak, de ez csak a jelenre vonatkozik. Lehet, hogy a második évad első felére már otthon lesznek. Annyira azért nem reménytelen a helyzetük, hiszen ott vannak még az űrbálnák, de most, hogy Mortis is képbe került, akár még a Világok Közötti Világot is használhatják, vagy csak jöhet a space magic. Hogy mi lesz majd ténylegesen, arról lövésünk sincs. Azt sem tudjuk, mi van a ládákban, csak feltételezzük (oké, elég biztosan találgathatunk, de amíg ki nem nyitják, addig az csak feltételezés marad). Azt sem tudjuk, hogy meddig tart az éjnővérek és a főadmirális szövetsége (lehet, hogy csak annyi, hogy leszállítják őket Dathomirra, aztán megy mindenki a maga útján). Itt még nagyon sok kérdőjel van, és ezek egy részére olyan választ is lehet adni, ami feleslegesé teszi Luke bevonását.

 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De, pontosan ez lenne az üdvözítő ahhoz, hogy az EP7-es nyitószövegnek értelme legyen. Luke legyen tényező a galaxisban, és ha eltűnik akkor mindenki őt keresse ha nagy konfliktus kerekedik. Amennyiben neki sosincs semmi szerepe, akkor értelmetlen keresgélni és tőle várni a nagy megváltást, ahogy a sequelben is történt. 

Szerintem az ep7 egyáltalán nem követel meg ilyet. Egyrészt, nem keresi mindenki Luke-ot, az új Köztársaság például mérhetetlenül magasról sz*rik Luke-ra és a Jedi Rendjére, olyannyira, hogy a Vérvonalban letudták egy szimpla megemlítéssel:

"A Birodalom bukása óta Skywalker elvonultan él. Nem kért többet az Új Köztársaságtól, mint akármelyik választópolgár, és nekünk sem kellett többet kérni tőle, mint amennyit már adott" - ez nem úgy hangzik, mintha Luke tényező lenne a Galaxisban.

Szóval a Galaxis nagyobb hányadát irányító Köztársaság nem keresi Luke-ot. Akik keresik, abból az egyik a nővére és az általa vezetett ici-pici Ellenállás, a másik meg az Első Rend, amit egy Sith vezet. A Sith-nek meg eleve az egyik abszolút célja, hogy elpusztítson minden Jedit. Palpatine-nak meg ekkor már a bosszú is nagy szerepet játszott a motivációiban, mert ugye Luke egy hangyányit keresztbe tett neki párszor. :) És esetleg azért is kereshetik Luke-ot, mert ekkor már tényleg ő az utolsó Jedi. Az Első Rend az ep7-et megelőző 25 évben akár le is vadászhatta Ezrát, Ahsokát és Sabine-t. Talán még Jacent is (mint oly jól tudjuk, az Első Rend célba vette a lázadó hősök gyermekeit - ez alól miért Hera lenne a kivétel, akinek ráadásul Erőhasználó, potenciális Jedi fia van). De más módon is elhalálozhattak, akár a Thrawn konfliktus közben is. Szóval az ep7-re simán lehet még Luke az utolsó Jedi, akire szükség van, de most bizonyítottan van rajta kívül még három másik.

És szerintem Ezrát sem kell lebecsülni. Sikerült megszöknie a Chimaeráról, és tíz évig élt túl úgy, hogy csak az édibédi ráknépségre és az Erőre számíthatott az Éjnővérek földjén, nyomában egy csillagrombolónyi birodalmival. Aki erre képes, az nem egy harmatos lepkefing.

És van még egy fontos különbség a mostani és az ep7 eset között. Az Első Rend ellen csak az Ellenállás lépett fel a hidegháború idején, míg most azért ott az egész új Köztársaság. Most egy állam áll szemben egy maroknyi birodalmival, míg 25 év múlva egy olyan kicsi szervezet áll szembe egy állammal, amihez képest az atolloni lázadó sejt számottevő haderőnek tűnik. Az Ellenállásnak, aminek csak négy hadihajója, egy századnyi vadászgépe és bombázója van, nagyobb szüksége van egy Jedi lovagra a Galaxis egy részét irányító Első Rend ellen, mint az Új Köztársaság Védelmi Erőnek a szétzilált Birodalom ellen. Mert még ha az Éjnővérek oda is állnak Thrawn mellé, a Chimaerán én nem láttam annyi ládát, amennyi egy galaktikus sereget elrejthetne. Ellenben az ÚKVE még 25 év múlva is a legnagyobb hadsereg a Galaxisban.

Plusz, nem minden Éjnővér bírja magas szinten használni a mágiát. Ilyenre eddig csak az anyák voltak képesek. Vegyük Ventress-t, még az Erőben sem volt éppen a legnagyobb, mágiát meg sosem láttuk használni. De a testvérei sem vetettek be mágiát a dathomiri csatában, ott is csak Talzin és a vén szatyor villogott ezzel. Persze, azok a dathomiriak voltak, ki tudja, mire képesek a perideaiak, meg hát az is lehet, hogy egy sereg anya van a ládákban. De ugyanígy benne van az is, hogy csak energianyilakat használó hölgyikék lapulnak a "koporsókban".

 

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Bár úgy látom, hogy te meggondoltad magad. :D

Yep, így, az Ahsoka után már máshogy látom. Amikor még csak két Jedi volt (Luke és Ahsoka), azt keveseltem, főleg annak tükrében, hogy a sorozat előtt úgy tűnt, Ahsoka magasról tesz a galaktikus konfliktusokra. Ez itt alaposan újraértékelődött, hiszen a polgárháborúval ellentétben ebbe a zúrzavarba nyakig belemászott.

Másrészt, most már négy a Jedik száma (sőt Jacennel ez akár ötre is nőhet, hiszen Ezra elkezdheti tanítani), ami azért elég komoly. S bár Sabine és Ahsoka jelenleg távol van, de én simán el tudom képzelni, hogy nagyon hamar visszatérnek. Már csak azért is, mert a sorozat címe Ahsoka, szóval nem lehet az, hogy a főhős kimarad a fő konfliktusból. Szóval Ahsoka vagy hazatér, ha ez a sztori ebben a sorozatban folytatódik. Vagy a 2. évad, ha lesz, nem fog Thrawnnal foglalkozni, helyette a Parideán maradunk végig és megnézzük, ott mi történik. Thrawn sztorija meg egy másik szériában vagy a filmben folytatódik.

Nyilván be lehet mesélni Luke-ot, olyan helyzetet is lehet kreálni, amiben szükség lehet rá. Innen még bármi lehetséges. De én most már nem tartom feltétlen szükségesnek a megjelenését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Dzséjt írta:

Itt még nagyon sok kérdőjel van, és ezek egy részére olyan választ is lehet adni, ami feleslegesé teszi Luke bevonását.

Így van. Ezért is volt fura, hogy készpénznek vetted Ahsoka és Sabine belefolyását a Thrawn elleni harcba. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maximum annyira veszem készpénznek, mint te azt, hogy nem folynak bele. De még pontosabb az, hogy én egyáltalán nem veszem készpénznek, csak számon tartom, mint lehetőséget. És mivel benne van a pakliban, hogy Ahsoka és Sabine is belefolyik a konfliktusba, ezért sem tartom szükségesnek Luke jelenlétét. Eleve, jelenleg a mandoverzum nem Luke története, így nem is nagyon hiszek abban, hogy ő fontos szereplő lesz. Ez Ahsokáé, Heráé, Diné, Grogué, Bo-Katané, Ezráé, Sabine-é, Boba Fetté és így tovább.

És, ha még nem is tér vissza a Galaxisba a két hölgy, pusztán ebben a konfliktusban én most már Ezrát is elégségesnek tartom a tapasztalatai miatt, és szerintem igen, eme tapasztalatok miatt sokkal jobb, ha ő van itt, mint Luke. Fogalmazzunk úgy, hogy ha még létezne a Jedi Tanács, akkor szerintem inkább Ezrát küldenék egy olyan misszióra, amiben Thrawn és az Éjnővérek szerepet játszanak, mint Luke-ot. Az ifjú Skywalkernek más a specialitása, ő más területen jó, plusz neki más, fontos, és hosszú távon jelentősebb feladatot kell ellátnia jelenleg. Ha kell, jöhet erősítésként, de amíg nem szükséges, ő biztosítsa a Jedi Rend fennmaradását. Attól, hogy Ezra Bridger nem Luke Skywalker, még nem kell lebecsülni. A régi Jedi Rendben sem Yoda vagy Anakin kezelt minden konfliktust.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Attól, hogy Ezra Bridger nem Luke Skywalker, még nem kell lebecsüln

Egy bokken Jedi nem ér fel a nagy Luke mesterhez. :P

 

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Luke-tól karakteridegen lenne, ha nem segítene egy ilyen helyzetben. Ez még nem a megkeseredett, TLJ-korú Luke.

Igen, és itt azoknak a rajongóknak is meg lehetne adni a hős Luke-ot, akik a TLJ miatt eret vágtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na meg össze lehetne hozni a nagy hármast (Han-Luke-Leia) a moziban. Szerintem kizárt, hogy ezt a ziccert kihagyná a Lucasfilm, pláne azután, hogy ennek hiánya sokaknak nem tetszett a sequelben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus volt ez az évadzáró. Nem találok rá szavakat. Az első perctől az utolsóig nagyon élveztem. Igazi, hamisítatlan Star Wars érzést sugárzott magából.

Szóval Sabine mégiscsak Erő-használó. A korábbi kétértelmű ábrázolás egyértelmű lett. Thrawn sikeresen időt nyert. Vajon mikor kötött szövetséget ezekkel az Éjnővérekkel. És Elsbethet mikor ismerte meg? Mostanában ezek a kérdések foglalkoztatnak.

Az élőhalottak zseniálisak voltak. Nagyon átadták a Halálosztag című regény érzését.

Ezra hazatért, örülök neki. Remélem, nem hal meg később sem.

Sabine és Ahsoka ott ragadtak. Remélem, fognak boldogulni. Ahsoka és Elsbeth párbaja óriási lett. A legjobb Star Wars párbajok egyike.

Shin sorsa is érdekes lesz. Bár koránt sem annyira, mint Baylané. Mit talált? Hová megy? Milyen misztikus hatalmat kutat? Hogy akarja megakadályozni, hogy a sötét oldal és a világos oldal folyamatosan felülkerekedjen egymáson, és ciklikusan váltsák egymást? És ki jön szegény Ray Stevenson helyére? Most még sokkal jobban sajnálom a halálát, mint korábban. Az egyik legjobb SW karaktert keltette életre....

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.