Ugrás a kommentre

Part 8 - The Jedi, the Witch and the Warlord


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Egy bokken Jedi nem ér fel a nagy Luke mesterhez. :P

Baylan leírása alapján Luke is bokken Jedi. :P 

 

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Igen, és itt azoknak a rajongóknak is meg lehetne adni a hős Luke-ot, akik a TLJ miatt eret vágtak.

Ők huzigálják a picike fütyijüket a The Mandalorian  2. évadának évadzárójára. :evil:

 

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Luke-tól karakteridegen lenne, ha nem segítene egy ilyen helyzetben. Ez még nem a megkeseredett, TLJ-korú Luke.

Luke már a Parázs hadművelet megfékezésében sem vett részt, a jakkui csatából is kimaradt. Az endori ütközet után teljesen kivonta magát a harcból és eltűnt a nyilvánosság elől annak ellenére, hogy a háború még tartott. Pedig azért egy Jedi lovag tudása a háború utolsó évében is hasznos lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke egy esetben biztos belefolyna a Thrawn elleni küzdelembe: ha Leia hívja.

 

Ha szimplán egy birodalmi admirálist kell legyőzni, még ha olyan nagyágyú is, mint Thrawn, ahhoz nem biztos, hogy hívná.

Ha viszont a főadmirális valamiféle Erő általi támogatottságot szerez a boszorkányok által, tehát a szövetségük nem csak a Dathomirig tart, akkor viszont szerintem Leia hívná Luke-ot, mert két Jedi mégiscsak jobb, mint egy, ilyen esetben. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobban belegondolva, szerintem kicsit túlbecsüljük egy boszisereg jelentősségét. Azt már írtam, hogy eleve, nem mindegyik született Talzis, sőt az eddigiek alapján a mágiahasználat náluk sem gyakoribb, mint bármilyen közösségben a hagyományosabb Erőhasználat. Másrészt, pusztán a dathomiri csatára alapozva, nos... Talzin még Grievoust sem tudta megállítani (egyszer sem, második alkalommal a kiborg tábornok meg is ölte), és a B1-es, B2-es és BX harci droidokat le sem lassították a zombikkal megtámogatott éjnővérek.

Ha a "sok tyúkeszű lúd disznót győz" elvet követő droid csapatok majdhogynem erőlködés nélkül legyőzték a dathomiri éjnővéreket, akkor azért igencsak benne van a pakliban az, hogy az Új Köztársasági Védelmi Erő olyan, gondolkodásera is képes, harcedzett katonáinak, mint Hera, Ackbar, Teva, Ezra és a többiek, nem fog akkora fejfájást okozni egy csapat perideai éjnővér, hogy Luke Skywalker segítségéért kelljen folyamodniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

És Elsbethet mikor ismerte meg?

A Birodalom idején Elsbeth Thrawn-nak dolgozott. Asszem ez a második részben hangzik el.

 

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Baylan leírása alapján Luke is bokken Jedi.

Yoda tanítványát nem nezevezném bokken Jedinek. :P 

 

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Luke már a Parázs hadművelet megfékezésében sem vett részt, a jakkui csatából is kimaradt. Az endori ütközet után teljesen kivonta magát a harcból és eltűnt a nyilvánosság elől annak ellenére, hogy a háború még tartott. Pedig azért egy Jedi lovag tudása a háború utolsó évében is hasznos lett volna.

Ja, de akkor nem is volt mágikus hatalom a konfliktusban. Itt meg a lehetőség adott. A mágia ellen nem sokat ér a hadsereg. Már persze ha úgy alakul.

 

35 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha a "sok tyúkeszű lúd disznót győz" elvet követő droid csapatok majdhogynem erőlködés nélkül legyőzték a dathomiri éjnővéreket, akkor azért igencsak benne van a pakliban az, hogy az Új Köztársasági Védelmi Erő olyan, gondolkodásera is képes, harcedzett katonáinak, mint Hera, Ackbar, Teva, Ezra és a többiek, nem fog akkora fejfájást okozni egy csapat perideai éjnővér, hogy Luke Skywalker segítségéért kelljen folyamodniuk.

Ez igaz, de ki tudja most mivel állnak elő a boszorkányok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baylan, illetve Peridea történetszála lehet arra szolgál, hogy felvezessenek egy fenyegetést az ST utáni filmekre? Nekem rémlik valami olyasmi Filonitól, vagy Favreu-tól, hogy nemcsak a sequelt vezetik fel, hanem azon túli dolgokat is.

 

Sokan Abelothot teorizálják amúgy, aki kvázi az Anya volt a legendákban, egyébként nem nagyon ismerem azt a történetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Favreu teóriázott arról, hogy gondolkodnak az ep9 utáni dolgokon is. Mivel készülőfélben van egy ep9 után játszódó film, így ez szerintem nem meglepő. Valamilyen szinten össze kell hangolni a fejlesztéseket. Bár időben kicsit az messzinek tűnik, és talán korai lenne itt megalapozni egy ST utáni sztorit, amikor azért még magára az ST-re is ráfér némi alapozás. De persze ez is egy elehtőség. Ugyanakkor szerintem ezeknek a sorozatoknak a legfontosabb dolga most az OT és az ST összekötése.

 

Más: mint kiderült, Ahsoka azért hagyta abba Sabine tanítását, mert félt, hogy Lady Wren az Ezer Könnyek Éjszakája után rossz motivációval tanul Jedinek. És az is kiderült, hogy a Mandalore tükörré bombázása a polgárháború végén volt, vagyis az endori és/vagy a jakkui csata idején (mivel Filoniék a Rebels-ben és ebben a sorozatban is az endori csatát jelölték meg a háború befejezéseként, így én arra tippelek, hogy ők az endori csata előttre teszik eme tragikus eseményt). Vagyis akkor Ahsoka már a polgárháború alatt elkezdte Jedinek képezni Sabine-t. Lehet ezért nem tért vissza Ahsoka a lázadáshoz a Rebels eseményeit követően, mert elment Lothalra, és ott is maradt Sabine-nal? Mert ugye Sabine-t oda kötötte az, hogy azt hitte, Ezra arra kérte, segítsen megvédeni a bolygót a Birodalom bosszújától. Ahsoka pedig, mint Ezra lekötelezettje (a fiú csak az életét mentette meg), csatlakozhatott ehhez a "védelemhez", s egyúttal elkezdte tanítani Sabine-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Favreu teóriázott arról, hogy gondolkodnak az ep9 utáni dolgokon is. Mivel készülőfélben van egy ep9 után játszódó film, így ez szerintem nem meglepő. Valamilyen szinten össze kell hangolni a fejlesztéseket. Bár időben kicsit az messzinek tűnik, és talán korai lenne itt megalapozni egy ST utáni sztorit, amikor azért még magára az ST-re is ráfér némi alapozás. De persze ez is egy elehtőség. Ugyanakkor szerintem ezeknek a sorozatoknak a legfontosabb dolga most az OT és az ST összekötése.

 

Más: mint kiderült, Ahsoka azért hagyta abba Sabine tanítását, mert félt, hogy Lady Wren az Ezer Könnyek Éjszakája után rossz motivációval tanul Jedinek. És az is kiderült, hogy a Mandalore tükörré bombázása a polgárháború végén volt, vagyis az endori és/vagy a jakkui csata idején (mivel Filoniék a Rebels-ben és ebben a sorozatban is az endori csatát jelölték meg a háború befejezéseként, így én arra tippelek, hogy ők az endori csata előttre teszik eme tragikus eseményt). Vagyis akkor Ahsoka már a polgárháború alatt elkezdte Jedinek képezni Sabine-t. Lehet ezért nem tért vissza Ahsoka a lázadáshoz a Rebels eseményeit követően, mert elment Lothalra, és ott is maradt Sabine-nal? Mert ugye Sabine-t oda kötötte az, hogy azt hitte, Ezra arra kérte, segítsen megvédeni a bolygót a Birodalom bosszújától. Ahsoka pedig, mint Ezra lekötelezettje (a fiú csak az életét mentette meg), csatlakozhatott ehhez a "védelemhez", s egyúttal elkezdte tanítani Sabine-t.

Ha én Filoni helyében lennék,ugy kezdtem volna a sorozatot,hogy Lady Tano visszatér a Malachorra  a Világok közti világból.De nyilván a szivlapátozásra megérett Disney ebbe nem egyezett volna bele,mert limitált sorozatot terveztek belőle.Félő,hogy tartani fogják magukat ehhez az elgondoláshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Baylan leírása alapján Luke is bokken Jedi. :P 

Őt még Obi és Yoda is tanította. Főleg Yoda miatt ő az utolsó, aki még a nagy öregektől tanult vagyis a régi rend maradványától.

Bónusz, hogy a kiválasztott leszármazottja, jelentsen ez jelenleg bármit.

Ahsoka is lehetne utolsó, bár ő kijelentette, hogy Ő nem Jedi.

Luke más polcon van, a TLJ-s zuhanás ellenére is, amiből azért csak felállt. 

 

13 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ők huzigálják a picike fütyijüket a The Mandalorian  2. évadának évadzárójára. :evil:

A lányok mit? A másét? Bocsánat. 

Igazából, ami Luke kapcsán értetlenkedésként megjelenik sokakban, ahogy olvasgatok kommenteket, az az apjával való erőkapcsolat hiánya. Ha Anakin már így jelen van Ahsokának, akkor a fiának is beköszönhetne.

 

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Yoda tanítványát nem nezevezném bokken Jedinek. :P 

 

Egy rúgóra járt a buksink. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Vagyis akkor Ahsoka már a polgárháború alatt elkezdte Jedinek képezni Sabine-t. Lehet ezért nem tért vissza Ahsoka a lázadáshoz a Rebels eseményeit követően, mert elment Lothalra, és ott is maradt Sabine-nal?

Ez elég gyenge érv Ahsoka távolmaradása mellett. Főleg, hogy ő azért belefolyt a hírszerzés részébe a dolgoknak, sőt, még konfrontációt is vállalt. De ha nagyon meg akarnám magyarázni, én inkább azt hoznám fel, hogy a Malachoron és a WBW-ben történtek nagy törést okozta nála. Vagy kitágították a benne meglévő negatív érzéseket. Ezt oldotta fel Anakin ebben az évadban. Ebből egyetértek @1valaki-vel, megnéztem volna az akkori Ahsokát. Hova tűnt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Szisz írta:

Őt még Obi és Yoda is tanította. Főleg Yoda miatt ő az utolsó, aki még a nagy öregektől tanult vagyis a régi rend maradványától.

Annyi tanítást, amenyit Luke kapott Bentől, kapott Ezra is a vén salabaktertől. Ne feledjük, hogy találkoztak, és azért az öreg útmutatása fontos tanúlság volt Ezra számára. És Yoda is osztott meg vele nem csekély bölcsességet. Szóval, ha nem is úgy, mint Luke, Kanan vagy Ahsoka számára, de Yoda is kivett egy pici részt Ezra tanításából, ahogy Ben Kenobi is gyakorolt rá hatást.

 

28 perccel korábban, Szisz írta:

Ahsoka is lehetne utolsó, bár ő kijelentette, hogy Ő nem Jedi.

Az még a Rebels idején volt, most már egyértelműen Jedinek vallja magát.

 

29 perccel korábban, Szisz írta:

A lányok mit? A másét? Bocsánat. 

Volt a fejemben, hogy mivel mit csináljanak, de a hölgyek iránti tiszteletből inkább nem írtam le. Amúgy is többségében f*sziktól olvasok hisztit ezzel kapcsolatban. Nekik nem tetszik, hogy Luke már nem játszik a nagy, fényes fénykardjával. :evil:

 

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez elég gyenge érv Ahsoka távolmaradása mellett. Főleg, hogy ő azért belefolyt a hírszerzés részébe a dolgoknak, sőt, még konfrontációt is vállalt. De ha nagyon meg akarnám magyarázni, én inkább azt hoznám fel, hogy a Malachoron és a WBW-ben történtek nagy törést okozta nála. Vagy kitágították a benne meglévő negatív érzéseket. Ezt oldotta fel Anakin ebben az évadban. Ebből egyetértek @1valaki-vel, megnéztem volna az akkori Ahsokát. Hova tűnt?

Lehet a kettő együtt is. A felfedezés, hogy mivé lett Anakin, megtörte, elvette a harci kedvét, és ezért elvonult Lothalra. Mert na, valahol lennie kellett, olyan nincs, hogy nem volt sehol. :) És az a valahol akár Lothalon is lehetett, ahol aztán összebarátkozott Sabine-nal és elkezdte okítani. Lothal amúgy sem rossz választás egy Jedinek. Egyrészt, a Birodalmat onnan sikeresen kiűzték, másrészt sok szövetséges él ott, többen a kormányban vannak (Ryder például, aki az első részben találkozott is Ahsokával). Plusz maga a bolygó különleges helyet foglal el az Erőben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Dzséjt írta:

Lehet a kettő együtt is. A felfedezés, hogy mivé lett Anakin, megtörte, elvette a harci kedvét, és ezért elvonult Lothalra. Mert na, valahol lennie kellett, olyan nincs, hogy nem volt sehol. :) És az a valahol akár Lothalon is lehetett, ahol aztán összebarátkozott Sabine-nal és elkezdte okítani. Lothal amúgy sem rossz választás egy Jedinek. Egyrészt, a Birodalmat onnan sikeresen kiűzték, másrészt sok szövetséges él ott, többen a kormányban vannak (Ryder például, aki az első részben találkozott is Ahsokával). Plusz maga a bolygó különleges helyet foglal el az Erőben.

Na, ez így már jobban hangzik! Teljesen elképzelhető, hogy így történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Dzséjt írta:

többségében f*sziktól olvasok hisztit ezzel kapcsolatban. Nekik nem tetszik, hogy Luke már nem játszik a nagy, fényes fénykardjával

Egyrészt köszi. :lol: Másrészt sokáig kedvencem volt Luke karaktere. Mostanra megérett bennem, hogy el tudnám fogadni, hogy más legyen a szerepben MH helyett, inkább mint cgi. Valahogy az SW-ben ez annyira kényes kérdés, mint sehol máshol. Pedig most aztán edzettünk, az animált karikból élőbe váltás is elég megterhelő pszichésen ;). Fordítva könnyebben ment. :hmm:

Anakin/DV-t jó sok színész rakta össze az évtizedek alatt. Ahogy HC fogalmazott az összekötés az ő munkája lett. HC jó formában van, szóval ő maradhat, akik meg egyek lettek az erővel, azokat reinkarnálhatnánk egy nagy közös elengedéssel és továbblépéssel, ha már Anakin utolsó leckéje beütött.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ők huzigálják a picike fütyijüket a The Mandalorian  2. évadának évadzárójára. :evil:

Amúgy Luke a 8 végére éppan az a hős lesz aki volt. Nem tudom miért nem értik meg a kis huzigálók a mai napig, hogy ha Luke karaktere nem szenved el egy törést, akkor okafogyott lenne az egész ST. Lazán besétált volna PalpaSonke-oz és legyakta volna. A 8 végén jedibb volt mint bárki előtte egyy sosem látott horderejű erőhasználattal,menjen már aki a mai napig ugyanennek a filmnek csak az első része alapján ítél Luke és Rian J. felett. Bocsánat ez off és lerágtuk anno, de felbatyott kicsit a téma újra. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Bocsánat ez off és lerágtuk anno, de felbatyott kicsit a téma újra. 

Ebből a rágásból kimaradtam. 

Nekem azért szükségem lenne valami árnyaltabb magyarázatra. Oké, űrnáci lett a tanítvány, így leírva már elég bárkinek, hogy zsákot húzzon a fejére, Luke esetében sántít. Nekem anno tetszett az egész spleenes badasses metamorfózis, az indok olyan csakmerazértmostezvanéskésznemakarodtudni. Ahogy sokaknak gyors Anakin színeváltozása a ROTS-ban, vagy a semmiből jön ReyBen csókja, nekem Luke önkéntes számüzetéséhez több kéne, mint Hamill meggyőző játéka. 

Úgy tűnik ez hagyomány lett a Jediknél, hogy elbújnak az isten háta mögé egy időre. Így vagy úgy mindnek eljön egy hosszabb időszak, amikor magára marad. Ilyenkor lehet szellemtanulmányokat folytatni. 

 

A mostani csapatot is úgy képzelem, hogy ha túlélik ezt az időszakot, akkor vagy a másik galaxisban vernek tanyát, mert ott nagyszabású események részesei vagy remeteségbe vonulnak. 

 

Offoff A lányom most szaladt be, hogy megtudta az igazságot. 60%-ban megegyezik a DNS-ünk a banánnal. Ez sokmindent megmagyaráz.;)

 

 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Szisz írta:

Offoff A lányom most szaladt be, hogy megtudta az igazságot. 60%-ban megegyezik a DNS-ünk a banánnal. Ez sokmindent megmagyaráz.;)

OFF

Te ilyen látens fórum izgató vagy, vagy mi a sz(i)ösz? :D Fórumtalikra azért ne gyere el. Kapsz pár banánt. :lol:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

OFF

Te ilyen látens fórum izgató vagy, vagy mi a sz(i)ösz? :D Fórumtalikra azért ne gyere el. Kapsz pár banánt. :lol:

Fórumigazgatónak olvastam :P. Hazugsággyárban dolgozom, de nem vagyok Stephen Glass :glasses:, tényleg a banános dumával rohant be a lányom, és @Dzséjt kezdte a fénykardfényezéssel. Ártatlan vagyok. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vad ötlet tudom, de, azért az aláírható, hogy az alkotók szemezgetnek a Legendákból át-át vesznek ezt-azt, jobban vagy kevésbé megtekerve. Ugye aki ismeri a Legendákbeli Thrawn trilógiát az tudja, hogy Thrawn klónokkal operált. Amúgy is snassz húzás lenne, ha csak egy zombi sereg lenne a ládákban, 2x eldurrantott poén nem üt akkorát. Nagyobbat szólna ha valami éjnővér praktikával létrehozott klónok-klónszerűségek lennének. Azt is látom, hogy a Lucasfilm vagy csak Filoni, mintha próbálná kicsit  befoltozni a "Palpi valahogy visszatért" lyukat, lásd TBB vagy a Mandi adott részei, azt is tudjuk, hogy Palpi jártas volt az Éjnővér tanokban, így szerintem egy tök jó láncszem lehetne az, ha valahogy meg lenne pedzegetve, hogy valószínűleg ez is kellett ahhoz, hogy létre tudja hozni a klónját/ Snoke-ot 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A finálé után az volt az első gondolatom, hogy ez az évad érezhetően valami nagyobbnak a kezdete. Így nem tudom hibának felróni azt, hogy rengeteg nyitott kérdés maradt a végén, amik a történet folytatásáért kiáltanak. Ez biztos tudatos koncepció volt, szóval, bennem nincs sok kétség a 2. évad kapcsán. Bár nálam az évad közepe volt a csúcspont, ez nem degradálja a többi rész, így a finálé értékét sem. 

 

Nálam már a TCW idején is baromi érdekes volt az Éjnővér kultúra, és a Jediktől/Sith-ektől merőben eltérő, egyedi Erő-használatuk. Jó volt élőszereplős formában is viszontlátni a mágiájukat, Talzin pengéjével együtt. Elsbeth szertartása kissé arra emlékeztett, amikor Talzin hasonlóan "előléptette" Ventresst a Dathomiron. Thrawn és az Anyák szövetsége veszélyes kombinációnak ígérkezik az Új Köztársaság számára, kíváncsi vagyok, hogyan kezelik majd.

 

Ezra harmadik fénykardjának elkészítése tetszetős főhajtás volt Kanan emléke előtt, az egyező emitter és a kék penge formájában. Persze ironikus, hogy Ezra az előző részben még pusztán az Erőre támaszkodva akart boldogulni. Bár itt az az érzésem, hogy ez csak ürügy volt az alkotóktól arra, hogy Sabine megtarthassa Ezra második fénykardját, így mindhárom Jedinél legyen egy. Azért a Rebels idején nem hittem volna, hogy egyszer Jediként fogok hivatkozni Sabine-re. :) A karaván lassú tempója szerintem nem hiba, hiszen elhangzott Ezrától, hogy "Ahsoka Thrawn után akar menni,  amint készen állunk." Vagyis hiába sürgette őket az idő, Ezra fénykardjának el kellett készülnie, és a mentális felkészülés sem ártott.

 

Eleinte furcsa volt Ahsoka-Sabine mester és tanítvány viszonya, de szép lassan kialakul ez is, főleg az új infók fényében. Megtudtuk, hogy Ahsoka miért nem vállalta Sabine további tanítását, ami remekül rezonál azzal, amiért Grogu sem lett a padawanja. Ahsoka és Sabine kapcsolatából nekem még a kezdet hiányzik. Mi vette rá a togrutát, hogy Jediként kezdje tanítani a mandalorit? Mert erre minimális utalás sem volt a Rebelsben. Sőt, Ahsoka malachori eltűnését követően, róla sem tudunk semmit. Bőven van itt még elmesélnivaló. Tetszett Ahsoka és Sabine beszélgetése, főleg a togruta meghurcolását idéző utalás Anakinra - instant bevillanások a Szenátus akaratának behódoló Jedikről, az áruló Barrisszről, és a minden követ megmozgató Skywalkerről, akinek Ahsoka az életét köszönheti. 

 

A Chimaera elleni ostrom hangulatos jelenetsor volt. A birodalmiak "pontos" lövései konzisztensek voltak az edigiekkel. :D Tetszett a fénykardos trió akciója, ami nem egy ponton egyaránt idézte a TCW-t és a Rebelst. Bejöttek az olyan apróságok, hogy Sabine fénykarddal való hárítása még nincs a topon, ezért Ahsoka szólt neki, hogy váltson sugárvetőkre. A párbajok talán itt voltak a leglátványosabbak az évadban. Ahsoka fénykardvesztése hajazott mestere szokására. Kíváncsi vagyok, hogy a megmaradt kardjából csinálja-e meg azt a "Gandalf-szerű" botot, amit a Rebels epilógusában láttunk. Olyasmi fegyver lehetne, mint Terra Sinube sétabotjába rejtett fénykardja. Tetszett, hogy Ahsoka a fénykardja mellett Talzin pengéjét is bevetette a kivégzéshez. Elsbeth önfeláldozása (szerintem tudta, hogy Ahsokát nem győzheti le) új értelmet ad a karakter céljainak: megerősíti, hogy fanatikus Thrawn-mániája és a Birodalom szolgálata során elsősorban az Éjnővérek és Dathomir feltámasztása lebegett a szeme előtt - "For Dathomir". Szüksége volt a chiss tehetségére és a Dicső Anyákra ahhoz, hogy ezt megvalósítsa. Így már az is keveset enged a találgatásnak, hogy mi lehet a ládákban - szerintem Éjnővérek, akikel újra benépesíthető a Dathomir, fennmaradhat a kultúrájuk, és persze mágiájuk révén Thrawn segítségére lehetnek. Hiszen Thrawn is "felébresztette" az Anyákat, így valószínűleg, valamilyen katatón állapotban lehetnek. A kölcsönösen előnyös szövetség tehát folytatódhat.

 

Thrawn visszatérése a Galaxisba szerintem senkit nem ért váratlanul. A történet így kívánta meg. Mikkelsen ismét jól hozta a főadmirális gesztusait. Amikor nem a kedvére alakultak az események, látszott, hogy frusztrált, de mégsem engedett teret neki. Helyette higgadt maradt, és hagyta, hogy a logika diktáljon. Már önmagában az kiemeli a többi birodalmi vezető közül, hogy nem becsüli le gőgösen az ellenségeit, legyen szó akár néhány személyről egy csillagrombolónyi harcos ellen. Az Ahsokának szóló üzenete szép utalás volt a Thrawnt könyvekre, ahol Anakin, majd Vader oldalán egyaránt akciózott a chiss.

 

Sabine Erő-használatáról már írtam korábban, hogy miért nem érzem gondnak a Rebels függvényében sem. A képesség évekig benne lappanghatott úgy, hogy nem használta. Nekem inkább az nem jött be, hogy a fénykard magához rántásáért szinte vért izzadt, de pár perccel később, a Chimaera hangárjába ugró Ezrának már képes volt olyan Erő-lökést adni, hogy még az Erőben jártasabb Jedik is elismerően csettintenének. Bár szép vizuális párhuzam volt néhány Rebelses jelenettel, nagyon hirtelen történt, nincs meg a folyamat érzése. A Sabine-ben felébredő Erőt én sokkal fokozatossan ábrázoltam volna. Viszont Ahsoka iránti hűségét jó volt látni - visszatérhetett volna Ezrával a Galaxisba Herához, és a többiekhez, mégis mestere mellett maradt, a saját hazatérését kockáztatva, hogy segítsen neki. Engem baromira érdekel, mi vár még ránk a Perideán. Ahsoka és Sabine történetének folytatása mellett Baylan Skoll és Shin Hati további sztorija sem kevésbé érdekes. Bár Shin ambícióit a jelek szerint egyelőre kielégíti az, hogy a helyi "Nihilek" vezetője legyen, Baylan egy sokkal rejtélyesebb és izgalmasabb ösvényen jár. A Mortisi Hármak perideai jelenléte több kérdést is felvet: az Atya, a Fiú és a Leány innen származtak, vagy ők is csak eljutottak ide? Miért hiányzik a Leány szobra, és ez mit jelképez? Mert biztos, hogy nem véletlenül hiányzik onnan épp ő. Az Atya szobra olyasmi helyre mutat, ami engem gyanúsan emlékeztet az Atya mortisi kolostorára a pulzáló kristállyal a tetején.  

 

Kn93NRx.jpg

 

Nagyon sajnálom, hogy Ray Stevenson nem élhette meg a sorozatot. :( Ahogy azt is, hogy a karaktere bizonyára recast áldozata lesz...

 

Ezra hazatérése, és találkozása Herával érzelmes jelenet volt. De azt sajnálom, hogy a logikát kivégezték a hatás oltárán. Semmi értelme nem volt rohamosztagosként lesétálnia a rámpán. Egyáltalán miért hagyta leszállni az ÚK, ha nem is mutatkozott be, és közölte a szándékait? Bár lehet, hogy a Perideán eltöltött 10 év hazavágta a komp bizonyos rendeszereit, pl. a kommot. A lényeg, hogy ha a gőzből lassan, egyre kivehetőbben előbukkan Ezra alakja, hasonlóan működött volna a hazatérés katarzisa.

 

Morai feltűnése kellemes színfolt volt. Megnyugtató hatást gyakorol, ahogy a Leány esszenciájához köthető convor kíséri Ahsokát. Fel-felbukkanása mintha csak azt jelezné, hogy Ahsoka azon az ösvényen van, amelyiken lennie kell. Anakint remek volt tényleges Erő-szellemként viszontlátni az Ep6 után. Bár az furcsa volt, hogy Sabine előbb érzékelte a jelenlétét, mint Ahsoka.  

 

Remek rész és egyúttal remek évad volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Darth Sky írta:

Bár lehet, hogy a Perideán eltöltött 10 év hazavágta a komp bizonyos rendeszereit, pl. a kommot.

Ez ugyanaz a komp, amivel Baylan és Shin landolt a Vesperren az első részben. Egy hetet sem töltött el a Perideán. :) 

Lényegében a sorozat így keretbe lett foglalva. Az elős érszben ez a komp Jedi járműként lett azonosítva, holott nem Jediket szállított, most viszont tényleg egy Jedit hozott, bár valószínűleg mindenki úgy gondolta, hogy birodalmi komp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A Chimaera elleni ostrom hangulatos jelenetsor volt. A birodalmiak "pontos" lövései konzisztensek voltak az edigiekkel.

Szerintem itt most nem hibáztathatók. Egy baromi gyorsan, ráadásul össze-vissza mozgó célpontot elég nehéz lehet eltalálni egy böhöm nagy lézerágyúval. :) 

 

19 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Egyáltalán miért hagyta leszállni az ÚK, ha nem is mutatkozott be, és közölte a szándékait?

Szerintem off-screen bejelentkezett, bár abban meg az a hülyeség, hogy nem mondta meg, kicsoda. :D Mindenesetre két vadász kísérte a leszálló hajót. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nagy pech lett volna, ha nem hagyják leszállni, hanem amint azonosítják, hogy ez ugyanaz a komp, ami a Vesperen is landolt, Hera kiadja a parancsot: "Fire at will, commander!"

Vagy lelép a rámpán rohamosztagos hacukában és az ott lévő összes katona egyszerre nyit tüzet a "rohamosztagosra".

:lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Szerintem itt most nem hibáztathatók. Egy baromi gyorsan, ráadásul össze-vissza mozgó célpontot elég nehéz lehet eltalálni egy böhöm nagy lézerágyúval. :) 

Másrészt valamiért azt gondoltam, hogy egy böszme nagy ágyú, ami pajzzsal védett hadihajók ellen  készült, csinál vagy 100 méteres krátert, h a talajba lőnek vele..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja mint amikor a Birodalom visszavágban a rohamosztagosok csak lőnek de sose találnak célba ha a húsvér hősöket kéne eltalálni. Vagy az ep.4-ben amikor kiderül hogy a galaktikus, erőforrásoktól duzzadó Birodalom bénább és kisebb tűzerejü vadászgépeket gyárt mint amivel a szedett vedett lázadók repkednek. Welcome to Star Wars. The world of the plot armor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.