Ugrás a kommentre

TOP32 #15 Jyn Erso vs. Grogu


Donát

Star Wars Winter Madness Top32 15  

24 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson tovább?


A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Sokat dicsértem Jyn-t, így szexi, úgy szexi, de ezt most Grogunak kell adnom! Imádom a kis jószágot! Nagy ötlet volt, jól használják. Ikon lett. Jyn nem az. :cry:

Szóval hajrá Gyermek, meg tudod csinálni! :rock:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, csoli1138 írta:

Sokat dicsértem Jyn-t, így szexi, úgy szexi, de ezt most Grogunak kell adnom! Imádom a kis jószágot! Nagy ötlet volt, jól használják. Ikon lett. Jyn nem az. :cry:

Szóval hajrá Gyermek, meg tudod csinálni! :rock:

Grogu cuki, de Jyn nélkül a galaxis még mindig az első Halálcsillag terrorját nyögné, szóval nálam nem kérdés, hogy Jyn Erso a nyerő. :cool: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grogu cuki, aztán ennyi, ennyivel meg csak egyetlen olyan szereplő van a Star Warsban, aki elnyerheti a szavazatomat, és az Kicsi Jub Jub. Persze Grogu is mutat valami fejlődést, de úgy érzem, amíg nem szólal meg, addig a cukiság faktort nem tudja maga mögött hagyni és rendes fejlődésnek indulni.

Jyn Erso ellenben nagyon szimpatikus karakter, csinos is, és legalább olyan fontos tényező a polgárháborúban, mint Luke. Sőt igazából Jyn nélkül Luke sem válhatott volna a yavini csata hősévé. Sőt talán még mindig ott gubbasztana a párafarmon, remélve, hogy a következő szezonban végre jelentkezhet az akadémiára. Szóval Jynre voksoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Dzséjt írta:

Grogu cuki, aztán ennyi, ennyivel meg csak egyetlen olyan szereplő van a Star Warsban, aki elnyerheti a szavazatomat, és az Kicsi Jub Jub. Persze Grogu is mutat valami fejlődést, de úgy érzem, amíg nem szólal meg, addig a cukiság faktort nem tudja maga mögött hagyni és rendes fejlődésnek indulni.

Jyn Erso ellenben nagyon szimpatikus karakter, csinos is, és legalább olyan fontos tényező a polgárháborúban, mint Luke. Sőt igazából Jyn nélkül Luke sem válhatott volna a yavini csata hősévé. Sőt talán még mindig ott gubbasztana a párafarmon, remélve, hogy a következő szezonban végre jelentkezhet az akadémiára. Szóval Jynre voksoltam.

Dzséjt! Apukád büszke lenne rád. :D 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jyn. Az egész élete egy tragédia, a Birodalom mindent elvett tőle. Mégis ember maradt (Saw-val ellentétben) és áldozathozatala sorsfordító a Galaxis történelmében. A kisember győzelme. 

 

Nekem Grogu egyelőre csak cukiságfaktor. Ott is van fejlődési ív, de az egyelőre nagyon lassú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nem is keveset. Az SW jövője.

De az még a jövő, amiben még bármi lehet, és amiről fogalmunk sincs. Az, hogy az SW jövője, jelenleg csak ábránd. Lehet ő lesz a következő Yoda, lehet, hogy annyit jelentőssége sem lesz majd, mint Yaddle-nek volt.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De az még a jövő, amiben még bármi lehet, és amiről fogalmunk sincs. Az, hogy az SW jövője, jelenleg csak ábránd. Lehet ő lesz a következő Yoda, lehet, hogy annyit jelentőssége sem lesz majd, mint Yaddle-nek volt.

Lehetséges. De az is biztos, hogy Jyn alaposan túlértékelt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezen nem jó vitázni. A túlértékelt mindig szubjektív mert függ az egyén percepciojától, hogy mit tapasztalt az adott karakter kapcsán. 
 

Én pl sokkal több Grogu ajnározós posztot láttam, min Jynt de lehet valakinek épp fordítva. 
 

Nálam ezen a szavazáson a sokszor hangoztatott érv a releváns: Jyn sztorija már kerek, lezárt egész, könnyű értékelni. Grogué még javában irodik. Valszeg 10 év múlva sokkal nagyobb különbség lesz Grogu javára, de már most is szoros, mert a kis zöldfülű nemcsak biodiszlet volt eddig a sorozatokban. Ezért is adtam nekik 50-50et. Nincs rossz döntés itt max kevésbé szimpatikus valakinek személy szerint. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Donát írta:

Szerintem ezen nem jó vitázni. A túlértékelt mindig szubjektív mert függ az egyén percepciojától, hogy mit tapasztalt az adott karakter kapcsán.

Szerintem pont, hogy ezt lehet objektíven vizsgálni - bár nem kötelező semmilyen vitához a szubjektivitás, kezdjük inkább ezzel. De a lényeg, a legtöbb karakter, aki túlértékelt, az éppen azért lesz az, mert az emberek mindenféle képzelt dolgokat tesznek hozzá, azzal szemben, amit valójában mutat. Ott van Boba Fett, aki a legtipikusabb példája a túlértékelt karakternek. A filmekben egy biodíszlet, és aki képes egy pillanatra nem a képzelt dolgokon át szemlélni, az ezt meg is láthatja. Nincs érdemi beszélgetés vele, nincs ráhatása a cselekményre, igazán még érdemi akciójelenete sincs, mert az OT nagy részében csak áll. Grogunál sok szempontból ugyanez van. Sokan látják benne a következő Yodát, de pillanatnyilag egy olyan karakter, akivel nem lehet párbeszédet folytatni, mert beszélni sem tud, és a cselekmény nagyon nagy hányadában ő az, akit vagy hátrahagynak (The Heiress, The Siege, The Founding, Guns for Hire), vagy őt kell megkeresni (az első évad eleje, a második évad vége), vagy őt kell megvédeni (az első két évad nagy része). Vagy megkeresik, hogy aztán hátrahagyják, mert csak így tudják megvédeni (The Sin-Sanctuary). Nincs vele párbeszéd, nem formálja aktívan a cselekményt, és még mindig baromi sok kérdés van körülötte (kb. ugyanezekkel bírt Fett is az OT-ben, csak neki kevesebb képernyőidő, de legalább több szöveg jutott, nem volt cuki, csak cool, és Grogu érdekesebb faja és Jedi mivolta miatt).

Ezzel szemben Jyn in- és out-universe is kulcsfontosságú karakter, hiszen nélküle nem csak nagyon gyorsan rövidre zárult volna a polgárháború, de az ep4-6 cselekményénének gyújtópontja ő, ami ugye elvezet minket oda, hogy hosszú távon még a The Mandalorianre is hat és így Grogu sorsát is befolyásolja. Hiszen, ha Jyn nincs, Saw senkit sem enged a hologram közelébe, mielőtt a Halálcsillag lyukat robbant a Jedhába. Akkor pedig nincs scarifi csata, se yavini csata, se endori csata, se Mandalore visszafoglalása, stb. Hogy lenne már Jyn túlértékelt?

  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra céloztam, hogy a túlértékelt kategória mérhetetlen. Ody szerint Jyn az, szerinted Grogu az meg Boba, de nehéz ezt számszerűsíteni. Ha a Madnesst vesszük, ami egy a fórumon reprezentatív szavazásnak tekinthető, sem Boba sem Jyn nem túlértékelt, itt legalább vannak számok ami alapján ez kijelenthető. Ha lenne még rendes SW Madness akkor lemérhető lenne Boba, Jyn és Grogu is de anélkül nehéz ezt pontosan felmérni ezáltal a vita is parttalan róla. 

 

Arról lehet beszélgetni sőt kell is, hogy ki mit ért el és milyen fontos az események menetében (Jynt ilyen szempontból nem lehet eléggé értékelni), vagy hogy milyen interakciókat tud kiváltani a többi karakterből. Ezek relatíve könnyen felmérhető dolgok. De a viszonyítási alap, az adott karakter fórumon kívüli vélt vagy valós népszerűsége szerintem nehezen megfogható. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grogu egyelőre nem tudott túllépni azon, hogy van, és cuki. Voltak jelei, amikor megvillant, mint hasznos társ, de ez nálam kevés. Egyelőre ő csak egy mellékszereplő a saját sorozatában is. Lehet még belőle bármi persze, de perpillanat a Lucasfilm sem tekint rá többként, mint egy cuki karakter, akivel el lehet adni egy rakás terméket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Jynnel kb. úgy vagyok, mint Qui-Gonnal. Egy remek karakter, akiből méltatlanul keveset kaptunk a Star Wars Saga egészét tekintve. Azon kívül, hogy nélküle nagyon más mederben csorgott volna tovább az SW történelme, még kedvelhető jellem is, aki az őt ért negatívumok ellenére is képes volt pozitív személy maradni, és a végén a Galaxis sorsát befolyásoló önfeláldozást meghozni.

 

Persze Grogut is kedvelem, de a cukisága miatti ikonikusságán túl, ő inkább jövőbeli potenciált hordoz magában, ezért a szavazatomat is egy jövőbeli Madnessben kap(hat)ja majd - legalábbis Jynnel szemben. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

ő az...

Szép, egyoldalú válogatás. Grogu attól még, hogy nem beszél elég nagy utat tett meg a Mandalorian-ben. Egy talált gyerekből mára mandi tanítvány vált, aki már eddig is sokszor megmentette főhőseink életét.

Plusz nálam az is számít, hogy a Disney éra egyik legnagyobb ötletéről van szó, egy igazi telitalálat.

 

Jyn ezzel szemben kissé lerágott csont. A szokásos hányatott sorsú hős, akikkel már tele a padlás. 

A tervrajzok megszerzése pedig legalább annyira csapatmunka volt, mint az egész akció kivitelezése. Ezt az egészet Jyn- re húzni egy méretes túlzás. Most nem akarom felsorolni az összes személyt aki beletette a magáét ebbe, de vannak páran.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.