Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem túl hasznos tipp, de... Ha Chrome-ban kikapcsoljátok a "Védje meg magát és eszközét a veszélyes webhelyektől" opciót, akkor gond nélkül fel lehet jönni a fórumra (Beállítások -> Speciális). Végül érdemes törölni a sütiket. A vírusunk nem fertőz gépet (ha így lenne, arról már tudnánk), ugyanakkor ezzel más kártevőknek is kitehetitek a gépet más oldalakon, azért mondom, hogy nem túl hasznos tipp.

Én egyáltalán nem használom a Chrome eme funkcióját, és jól megvagyok vele, de saját felelősségemre.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helyzetjelentés!

 

A mai napot teljesen rászánva (az utolsó simításokat ezekben a percekben végeztem el) sikeresen eltávolítottam a vírusunkat a fórumból. A kis piszok egy Clicker.Q, ami a fórum 68 fájlját (mind index fájl volt .html vagy .php kiterjesztéssel) fertőzte meg. Pontosabban fogalmazva 32 fájlt a jelenlegi fórumból, míg a maradék a régi fórummotorunk fájljait csapta szét. Ez valahol szerencse, meg az is, hogy még a jelenlegi rendszerben is csak a régi, nem használt vagy backup könyvtárakban randalírozott, illetve az avatárok és az emoticonok könyvtárában ütötte fel a fejét.

 

A vírus manuális kiirtása szerencsére adatvesztéssel nem járt, az adatbázisban semmi nyomát nem leltem. Attól senkinek sem kell tartania, hogy a vírus rámászott a gépére, mert egy rettentő régi, 2004-es trójai kártevőről van szó, ami Windows 2003/XP/2000/NT/ME/98/95-re lett kitalálva, szóval az újabb Windowsok és leginkább a frissen tartott vírusirtók biztosan megfogják (garantálom, teszteltem, átmásoltam vírusos fájlt a gépemre, amit abban a pillanatban megfogott az Avira, szóval kizárt, hogy egy naprakész védelemmel bíró gépet megfertőzzön). Ja, és nem is fertőz automatikusan.

 

A Google-nek pár perce benyújtottam a felülvizsgálati kérelmet, remélhetőleg legfeljebb 72 óra múlva leveszik a figyelmeztetést minden további gond nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt! Remélem helyreáll a rend.

 

Ja, de az oldal felsőbb része így jön be:

K_pkiv_g_s.jpg

Nem tudom van-e köze bármihez is, de pont a TLJ-szekcióra nem tudok kattintani miatta...

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az IE-rel és a Krómmal fel tudok jönni. Utóbbival csak úgy hogy kikapcsoltam azt a speciális védelmes bigyuszt. A Tűzróka azonban még mindig a veszélyes oldalas marhasággal jön nekem. Marad a fórumozáshoz egyelőre a Króm. Beérem azzal amíg a tüzes kis vörös teljesen használatra kész nem lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megpróbálom explorer-rel..

 

szerk.: így rendben van, már a figylmeztetés sem jött. Viccnek érzem, hogy korában azért váltottam az elsődleges böngészót a Foxra, mert minden baja volt az explorernek. Most meg ez a jó.. :facepalm:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.