Ugrás a kommentre

Vélemények és javaslatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Javaslom, hogy aki a közvetlenül felette lévő hozzászólásra válaszol, ne idézze be azt csak abban az esetben, ha bizonyos részletére kíván reagálni. Egyéb esetben evidens, hogy mire megy a válasz. Esetleg ha közben valaki beírna amíg mi gépelünk (nem jellemző), akkor tudjuk szerkeszteni a hozzászólásukat, és tag-gel beidézhetjük az illetőt, így tiszta lesz kinek válaszoltunk. Szerintem így elkerülhetjük, hogy szinte minden olyan poszt idézettel kezdődjön, ami nem egyedi vélemény.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Javaslom, hogy aki a közvetlenül felette lévő hozzászólásra válaszol, ne idézze be azt csak abban az esetben, ha bizonyos részletére kíván reagálni. Egyéb esetben evidens, hogy mire megy a válasz. Esetleg ha közben valaki beírna amíg mi gépelünk (nem jellemző), akkor tudjuk szerkeszteni a hozzászólásukat, és tag-gel beidézhetjük az illetőt, így tiszta lesz kinek válaszoltunk. Szerintem így elkerülhetjük, hogy szinte minden olyan poszt idézettel kezdődjön, ami nem egyedi vélemény.

Miért? Most beidéztelek, ezzel mi a gond? Mit nyerünk, ha nem teszem?

 

Számomra sokkal egyszerűbb rányomni a válasz gombra, mint kukaccal taggelni. Márpedig ha nem taggellek, csak megírom a hsz-em nem is kapsz róla értesítőt külön.

Emellett általánosságban véve is sokkal transzparensebb, ha konkrétan látod, hogy mire reagál a hsz író.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem érthetően leírtam a dolgot, nem olyan nehéz belátni sem. Tagelni csak nagyon ritkán kell, egyébként teljesen jó simán is. Egy beszélgetés közben pedig a másik fél biztos be fog nézni a topikba magától is, nem csak akkor ha idézed. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

ha közben valaki beírna amíg mi gépelünk (nem jellemző)

Miközben elkezdtem beírni, hogy azért nálam elég sűrűn előfordul, hogy miközben gépelek, valaki hozzászól, jött az üzenet, hogy Ody hozzászólt. Ilyen, amikor az élet is alátámasztja a mondandómat. :) 

Amúgy szerintem olyan mindegy, hogy idézik az előzőt vagy sem. Én így is, úgy is, amúgy is szoktam csinálni. Szóval alkalmazkodni könnyen tudok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy ne idézzük az előttünk lévőt, sok helyen szabályzatba van foglalva azért, hogy ne legyenek az idézetek a végtelenségig egymásba halmozva. Itt nem nagyon láttam eddig hasonlót, de sok más fórumon igen, és elég csúnyán tud kinézni. :D Persze ahhoz akkora aktivitás is kell. Ezt anno belém tukmálták, és automatikusan e szerint is válaszolok már mindenhol. Természetesen személy szerint nekem is 8, nincs gondom egyik opcióval se. :) 
 

Szerkesztve: - Sinistra
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno infós órán amúgy én is úgy tanultam, hogy a netikett iratlan szabályai szerint a közvetlen előttünk lévő posztot nem illik idézni. Bár ezt 16 évvel ezelőtt tanultam, szóval lehet azóta elavult, nem t'om. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Sinistra írta:

Az, hogy ne idézzük az előttünk lévőt, sok helyen szabályzatba van foglalva azért, hogy ne legyenek az idézetek a végtelenségig egymásba halmozva. Itt nem nagyon láttam eddig hasonlót, de sok más fórumon igen, és elég csúnyán tud kinézni. :D Persze ahhoz akkora aktivitás is kell. Ezt anno belém tukmálták, és automatikusan e szerint is válaszolok már mindenhol. Természetesen személy szerint nekem is 8, nincs gondom egyik opcióval se. :) 
 

Itt nem ágyazódnak egymásba az idézések, szóval ezzel itt nem lesz gond. Ha idézel valakit, aki idézte az előtte lévőt, a te kommentedben már csak a te idézésed marad meg, a korábbi nem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Yoda József írta:

Itt nem ágyazódnak egymásba az idézések, szóval ezzel itt nem lesz gond. Ha idézel valakit, aki idézte az előtte lévőt, a te kommentedben már csak a te idézésed marad meg, a korábbi nem :)

Pontosan. 

Ez a fingreszelés tipikus esete, amiről itt most szó van.

 

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Anno infós órán amúgy én is úgy tanultam, hogy a netikett iratlan szabályai szerint a közvetlen előttünk lévő posztot nem illik idézni. Bár ezt 16 évvel ezelőtt tanultam, szóval lehet azóta elavult, nem t'om. :) 

A válaszolásnak itt megvan az az előnye, hogy az illető kap róla értesítést. Szerintem ez tök jó. Ezt persze el lehet érni tageléssel is csak az extra meló, miközben nem nyersz semmit, hogy nem használtad ki az oldal adta válasz funkciót. Az itt felvetett ötletnek csak akkor lenne értelme, ha a) az idézett hsz-t mindig teljes egészében mutatná az oldal de 2017 óta nem ez a helyzet b) ha idézet piramisok alakulnának ki az oldalon, de ez sincs így ahogy Yoda írta felül. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Anno infós órán amúgy én is úgy tanultam, hogy a netikett iratlan szabályai szerint a közvetlen előttünk lévő posztot nem illik idézni. Bár ezt 16 évvel ezelőtt tanultam, szóval lehet azóta elavult, nem t'om. :) 

Erre anno Frenkie jó barátja, FlóriBá hívta fel a figyelmet. :D Addig én se tudtam.

 

14 perccel korábban, Donát írta:

Pontosan. 

Ez a fingreszelés tipikus esete, amiről itt most szó van.

Már miért lenne az? Egyszerűen nem néz ki jól és totál felesleges, amikor beszélgetsz Dzséjttel tíz beíráson keresztül, és mindegyikbe oda van idézve mit mondott előtte a másik. Nem kötözködésből írom/írtam, csak felvetettem. Láthatóan a többség érti és akceptálja majd (de ha néha nem így járnak el, akkor se lesz baj, hisz ezen sok nem múlik), de ha neked ez nem tetszik, beidézed ahogy korábban is.

 

14 perccel korábban, Donát írta:

A válaszolásnak itt megvan az az előnye, hogy az illető kap róla értesítést. Szerintem ez tök jó. Ezt persze el lehet érni tageléssel is csak az extra meló, miközben nem nyersz semmit, hogy nem használtad ki az oldal adta válasz funkciót.

Fentebb már leírtam, de akkor leírom még egyszer. Akárki benne van egy témában vagy beszélgetésben, ha megy egy válasz. Régen rossz ha csak akkor nézünk be egy topikba ha betagelnek  vagy válaszolnak nekünk... Mert az elég gáz. Én pl. a legtöbb helyre ha van új hozzászólás benézek. Mint ahogy szerintem más is. A klub más tészta mert viszonylag eldugott helyen van, ezért ott kellenek a tagek, hogy az illető értesítést kapjon.

 

14 perccel korábban, Donát írta:

Az itt felvetett ötletnek csak akkor lenne értelme, ha a) az idézett hsz-t mindig teljes egészében mutatná az oldal de 2017 óta nem ez a helyzet b) ha idézet piramisok alakulnának ki az oldalon, de ez sincs így ahogy Yoda írta felül. 

Ez így van, de nem is ez volt a fő ok amiért beírtam. Egyszerűen esztétikailag nem néz ki jól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez így van, de nem is ez volt a fő ok amiért beírtam. Egyszerűen esztétikailag nem néz ki jól.

Szerintem semmi kivetnivaló nincs benne esztétikailag immár 17.5 éve. És igen, sokkal hamarabb megnézek egy topikot ha nekem szánt válasz van benne. Az ember így működik. A postaládádban is megnézel mindent, de teljesen más az érdeklődési és kíváncsiság szinted, ha a levelet konkrétan neked címezték vs ha csak egy szórólap vagy általános üzenet van benne. 

 

Én biztos hogy továbbra is idézni fogok mert sokkal deklaráltabb, egyértelműbb és személyre szólóbb így, és a másik még értesítést is kap amiért nem kell extra erőfeszítést tennem. 

 

Amúgy régen ezeket az ötleteket először belső admin+moderátor körben beszéltük meg először és ha egyetértettünk (a többség) akkor kommunikáltuk mindenkinek. Jó lenne ezeket visszahozni, mert tök jól működött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Erre anno Frenkie jó barátja, FlóriBá hívta fel a figyelmet. :D 

 

Régen rossz ha csak akkor nézünk be egy topikba ha betagelnek  vagy válaszolnak nekünk... Mert az elég gáz. Én pl. a legtöbb helyre ha van új hozzászólás benézek. Mint ahogy szerintem más is. A klub más tészta mert viszonylag eldugott helyen van, ezért ott kellenek a tagek, hogy az illető értesítést kapjon.

 

Vajon mi lehet a mesterrel.:D

 

Az értesítéseket én már ki is kapcsoltam. Mikor írtátok hogy van ez a lehetőség, bekapcsoltam, de rájöttem hogy teljesen felesleges funkció számomra. Ahogy te is, én is úgy indítom a fórumozást hogy minden új hozzászólást megnézek. Azon topikok elé meg jelet rak a fórum ahol új hozzászólások születtek. Nem kell mindent megnézni, maga a fórum jelzi hol vannak az újak.

Teljesen felesleges hogy még külön értesítést küldd a fórum hogy mondjuk @Dzséjt válaszolt egy hozzászólásomra, mert úgyis megnézem a következő feljövetelkor azt a topikot amibe írtam.

A fentiek miatt az is tök felesleges számomra hogy értesítést kapok arról hogy ki "likeolta" a hozzászólásomat. A rengeteg ilyen értesítésben elveszik a fontos értesítés mikor a klubból jön valami. Régen tudtam hogyha értesítést kapok akkor  egy klubba történő hozzászólás történt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Régen rossz ha csak akkor nézünk be egy topikba ha betagelnek  vagy válaszolnak nekünk... Mert az elég gáz.

Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem mindenki tudja minden nap olvasni a fórumot, vagy akár időszakosan is szünetre megy. Vagy nem szereti a telefonján nézegetni, és inkább csak este a laptopján vagy asztali gépén néz bele, s mivel fáradt, a legfontosabb dolgokra pillant csak rá. Na ilyenkor jól jön, ha látja, hogy neki válaszoltak valamelyik topikban a fórumon, és azt megnézi akkor is, ha a többi topikot nem, és talán reagál is rá. Ezek azért elég valószínű helyzetek. 

 

De mondok egy tipikus problémát okozó esetet is. Egymás után írunk valamiről, és mondjuk én általánosságban nyilatkozom a dologról nem túl pozitívan. Aki előttem írt, az gondolhatja, hogy neki szántam, pedig nem, ami feleslegesen generál feszültséget és esetleg plusz felesleges köröket. Ilyenek azért előfordultak már párszor. :P  

 

Szóval nyilván mindkét megoldás, a sima válasz, vagy a beidézés is okozhat némi problémát, de szerintem ennyit elbír a rendszer, hogy mindenki úgy használja, ahogy neki kényelmes és megfelel. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Pildi írta:

De mondok egy tipikus problémát okozó esetet is. Egymás után írunk valamiről, és mondjuk én általánosságban nyilatkozom a dologról nem túl pozitívan. Aki előttem írt, az gondolhatja, hogy neki szántam, pedig nem, ami feleslegesen generál feszültséget és esetleg plusz felesleges köröket. Ilyenek azért előfordultak már párszor. :P  

Ezt tegnap kétszer is megbeszéltük, erre most úgy írod, mintha soha nem is lett volna szór róla. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt tegnap kétszer is megbeszéltük, erre most úgy írod, mintha soha nem is lett volna szór róla. :)

Igen, külön is beszéltünk róla, de ezt most a fórumos közösségnek írtam, és nem bántásból. :) Csak példaként ez is eszembe jutott.

Amúgy a lényeg inkább az, amit előtte írtam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Igen, külön is beszéltünk róla, de ezt most a fórumos közösségnek írtam, és nem bántásból. :) Csak példaként ez is eszembe jutott.

Amúgy a lényeg inkább az, amit előtte írtam. 

Az érdemi felvetésemre nekem se jött válasz. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyik érdemi felvetésedre?

 

SZERK: ja hogy szerkesztetted a hozzászólásod.... Azért nem moderátori körbe írtam, mert ez a fórum minden tagjának szól, nem csak a moderátoroknak. Ez egy ajánlás, ha a többség betartja ok, aki nem az nem. A moderátori privát megbeszélés nem ilyen dolgokra jött létre.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

SZERK: ja hogy szerkesztetted a hozzászólásod....

Bocs, nem jött értesítő így nem láttam. 

 

Igen, szerkesztettem, 3 perccel a megírása után.

 

Szerintem még pont ezekre kéne használni, mert ha a szűkebb csapat egyetért, lehetne nemcsak ajánlás hanem a szabályzatban rögzített pont. Ha meg nem, akkor meg jöhetne ajánlásként. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Donát írta:

Bocs, nem jött értesítő így nem láttam. 

Értesítő nélkül nem nézel be sehova? Moderátor vagy, valahol ajánlott lenne nem csak értesítések alapján figyelni a fórumot. 

 

A moderátor topik problémákat okozó esetekre jött létre. Ez nem az. Szabályba kár lenne ilyet foglalni, ez csak ajánlás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Értesítő nélkül nem nézel be sehova?

Ha nem néztem be, szerinted hogy válaszoltam? Use the Force!

 

Az idő tényező a kérdés. Ha nekem címeznek egy üzenetet nyilván hamarabb felbukkanok az adott topikban, amit fentebb ki is fejtettem - és Pildi is - csak ezek szerint nem igazán akar át menni az üzenet miért jobb ha válaszolsz valakinek annál, hogy csak beleírsz valamit random az éterbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De. Átjött az üzenet. Szóval akkor én random az éterbe írogatok már évek óta? Mert én ezt a módszert használom. Te abból indulsz ki, hogy mindenki az értesítések alapján használja a fórumot. Frenkie is leírta, hogy nem így van. 

 

Amúgy ez egy javaslat volt:

2023. 01. 20. - 22:57, Ody Mandrell írta:

javaslom, hogy aki a közvetlenül felette lévő hozzászólásra..

 

2023. 01. 21. - 9:59, Ody Mandrell írta:

ha neked ez nem tetszik, beidézed ahogy korábban is.

 

18 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez egy ajánlás, ha a többség betartja ok, aki nem az nem.

 

Két nap után ezen mit kell még megfejteni, komolyan nem értem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

De. Átjött az üzenet. Szóval akkor én random az éterbe írogatok már évek óta?

Nem gondolnám. Rengetegszer kapok tőled értesítőt, hogy válaszoltál arra, amit írtam. Ha végignéznénk a reagalási időmet, biztos hogy 17.5 év alatt azt találnánk hogy ezekre sokkal hamarabb és sokkal nagyobb valószínűséggel válaszolok, mintha nem jelzed, hogy nekem írsz. És Pildi írása alapján biztos nem én vagyok az egyetlen. Ezért (is) érdemes használni ezt a funkciót, csak ennyit írtunk. 

 

Megértettem, hogy ajánlás. Csak sajnálatomat fejeztem ki, hogy nem beszéltünk róla szűkebb körben. Szerintem tök jó téma lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.