Ugrás a kommentre

TOP8 #3 Qui-Gon Jinn vs. Emperor Palpatine


Donát

Star Wars Winter Madness TOP8 #3  

21 felhasználó szavazott

  1. 1. Ki jusson tovább?

    • Qui-Gon Jinn
    • Emperor Palpatine

A szavazás lezárult


Ajánlott hozzászólás

Na sok komment ide még nem jött. Nagyon kedvelem Qui-Gont, de Palpatine tényleg az SW univerzumának az omegája lett, és nagyon sokat köszönhet etekintetben a 9. résznek. Nem lepne meg, ha idén is eljutna a döntőig. Sajnos Qui SW-ben betöltött szerepe nem elég jelentős (relatív értelemben, az Uralkodóhoz nézve) ahhoz, hogy igazán megszorongassa Palpit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én akkor is Qui-Gon Jinn-re szavaznék, ha az ellenfele Kylo Ren lenne. Tény, hogy az Uralkodó a Star Wars egyik legfontosabb szereplője, hiszen ő az egész konfliktus kiinduló- és végpontja. Ugyanakkor Qui-Gon kevés szereplése ellenére majdnem ilyen fontos. Hiszen nem csak Anakin, az egész Saga legfontosabb szereplőjének felfedezője és Obi-Wan mentora, de ha  nem fedezi fel újra a szellemlétet, akkor nagyon-nagyon sok dolog nem történik meg. Ben Halálával Luke-nak nem lett volna lehetősége elutazni Dagobah-ra, Ahsoka megfullad a Seatoson, Rey-t nem támogatja senki az Ahch-Tón és így tovább. Lehet, hogy csak egy epizódban szerepelt, és cameózott néhány sorozatban, de felfedezése és tettei az egész Sagára komoly hatást gyakorolnak, és nélküle igazából el sem indult volna az egész, hiszen senki sem vitte volna el Anakint a Coruscantra, ami ugye elég fontos momentum. Szóval Qui-Gon Jinn legalább olyan kulcsfontosságú karakter, mint Palpatine.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Donát írta:

de Palpatine tényleg az SW univerzumának az omegája lett, és nagyon sokat köszönhet etekintetben a 9. résznek.

Ez már így volt az EP9 előtt. Sőt, a magam véleménye az, hogy Palpatine akkora volumenű karakter, hogy azt még az EP9-es kalapból előhúzott visszatérése sem tudta csorbítani. De, ismétlem, ez csak az én saját véleményem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Ez már így volt az EP9 előtt. Sőt, a magam véleménye az, hogy Palpatine akkora volumenű karakter, hogy azt még az EP9-es kalapból előhúzott visszatérése sem tudta csorbítani. De, ismétlem, ez csak az én saját véleményem.

Nekem azért ad hozzá sokat a IX. rész, mert így az ő árnyéka vetül rá a VI. rész utáni eseményekre is. Az ő sz*rkavarása miatt (és a saját töketlensége miatt) nem tud az ÚK kikecmeregni a válságból. Az, hogy az ST mögött is Palpi áll nekem kellett ahhoz, hogy elnyerje a karakter a jelenlegi presztízsét. Addig is jól állt, de ezzel még tovább nőt a szememben e téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most esik le, hogy a fenti két kép már csak azért is ütős, mert megmutatja a Sith és a Jedi közti alapvető különbségeket, és hogy ezek mit eredményezhetnek. Hiszen ezen a ponton mindkettő elért egyfajta halhatatlanságot, csak épp Qui-Gon a természetest, Darth Sidious pedig a természetellenest. Előbbi valódi halhatatlanság és isteni hatalmat adott, a másik fals és bár az Erőben nem lett gyengébb Sidious, de fizikai oldalról nézve... Nos, egy bazi nagy mechanikus kampón kell a WC fölé lógatni, ha épp dolga van... :sick:

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 3
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nos, egy bazi nagy mechanikus kampón kell a WC fölé lógatni, ha épp dolga van

Ezen a képen Sidi már abban az állapotban van, hogy elszívta a diád erejét, utána már nekem elég önállónak tűnt ahhoz, hogy saját maga menjen a klotyóra :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gon a kedvenced? Ezt azért jó tudni. :D Érdekes mennyi Qui-Gon fan lett itt az utóbbi pár évben. Vajon miért?

 

SZERK: Közben utánanéztem. Inkább Palpatine szavazóbázisa morzsolódott le. A legutóbbi versenyhez képest tíz(!) embert veszített, főleg azok inaktivitása miatt. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindig is ő volt a kedvencem, egészen azóta, amióta először láttam a TPM-t (és az nem mostanában volt). :) Palpatine Sith oldalról a favorit, legalábbis a mozgóképes műveket tekintve, és objektíven  jobb és befolyásosabb karakter, de még így se kellett sokat gondolkodnom a legjedibb Jedi mellett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Még legalább hat szavazat leosztásra vár, az idő pedig fogy. @Szisz megint beszippantott a NER, vagy ide érsz? :D 

Neeeer jesszum pepi, szerintem engem kiköpne. 

Eltökélt szándékom volt PS-re dobni, most mégis lehet meggondolom magam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.