Ugrás a kommentre

Kelnacca jedi mester


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Kelnacca jedi mester
  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...
1 órával korábban, Dzséjt írta:

Hatásos volt, bár meglepő azt látni, hogy egy Jedi erőszakos tettel félelmet kelt valakiben.

Ebben a korszakban másképp mennek a dolgok. Főleg ha Kelnacca már rég meghasonlott. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Kelnacca fellépése annyira nem volt durva, az erővel kivette és eltörte a két tolvaj fegyverét, majd rájukmordult egy hangosat. Ennél sokkal durvább is lehetett volna. Plusz azt is hozzá kell tenni, hogy cipeli magában azt ami a Brendokon történt, emellett pedig jó pár éve remeteként él, meg ugye wookie. Szóval az én véleményem szerint nem volt semmi kivetnivaló abban ahogy a mester eljárt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ebben a korszakban másképp mennek a dolgok. Főleg ha Kelnacca már rég meghasonlott. 

A meghasonlást értem, de azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy annyira másképpen mennének a dolgok, hogy egy Jedi lovag számára elfogadott a terror eszközével élni.

 

2 perccel korábban, Iqvi írta:

Szerintem Kelnacca fellépése annyira nem volt durva, az erővel kivette és eltörte a két tolvaj fegyverét, majd rájukmordult egy hangosat.

Nem a durvaság számít, hanem, hogy egy Jedi megfélemlít valakit. Tudod, a "félelem a Sötét Oldal kapuja. A félelem dühöt szül, a düh gyűlöletet, a gyűlölet pedig kínt és szenvedést." ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

A meghasonlást értem, de azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy annyira másképpen mennének a dolgok, hogy egy Jedi lovag számára elfogadott a terror eszközével élni.

Túlreagálod. Szerintem nem volt gáz tőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 minutes ago, Dzséjt said:

A meghasonlást értem, de azt azért nehezen tudom elképzelni, hogy annyira másképpen mennének a dolgok, hogy egy Jedi lovag számára elfogadott a terror eszközével élni.

 

Én nehezen neveném azt terrornak amit Kelnacca tett a házába betörni akaró tolvajokkal. Tehetett volna rosszabbat is, de csak a két tolvaj fegyvereit vette el és tette tönkre, amúgy hagyta őket elmenekülni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Túlreagálod. Szerintem nem volt gáz tőle.

Nem reagálom túl, csak feltűnt, hogy Kelnacca olyat tett, ami nem jellemző a Jedikre, legalábbis a normálisakra. Valószínűleg ez is azt jelzi, hogy az a bűn, amit elkövettek, őt is megviselte. Torban levitációs néma levente lett, Kelnacca félredobta a Jedi értékeket.

 

3 perccel korábban, Iqvi írta:

Én nehezen neveném azt terrornak amit Kelnacca tett a házába betörni akaró tolvajokkal. Tehetett volna rosszabbat is, de csak a két tolvaj fegyvereit vette el és tette tönkre, amúgy hagyta őket elmenekülni. 

Egyrészt, nem terrornak neveztem, hanem a terror eszközének. Másrészt, hogy te minek nevezed, az a te dolgod, a pudingot is nevezheted kőbaltának, attól még nem lesz az. A félelemkeltés a terror eszköze marad. Kelnacca a fegyvert puszta kézzel törte el egy vadállati üvöltés keretében azzal a céllal, hogy rémületet keltve menekülésre kényszertíse azt a két embert. Miközben egy Erőtrükk-kel is simán elküldhette volna őket.

Ettől nyilván nem lett terrorista, se Sötét Oldal követő, se gonosz, se semmi, én sem ítélem el azért, amit tett, csak szerintem ez is jelzésértékű. Letért a Jedik útjáról (beszédes, hogy nem visel Jedi ruhát). 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az még durvább is volt. azt se tudjuk mit bömbölt Kelnacca. Lehet, hogy azt: légyszíves menjetek innen. :D 

Igen, de csak azóta nem tudjuk, mióta lecserélték egy újabb hangra. Azelőtt egyértelmű volt. Ha nem mentek el, tökön lesztek rúgva. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Obi-Wan is megfélemlítéssel űzte el a buckalakókat az Új Reményben, és ő is remete volt.

Így van, és Obi-Wan meg is változott az elszenvedett traumák hatására, amire Kelnaccával kapcsolatban is céloztam. Ráadásul Ben maga jelenti ki, "valaha Jedi voltam", vagyis már nem tartja magát annak, ergo már nem követi a Jedik útját.

Plusz akkor már nem is létezett Jedi Rend. És mindezeken túl, ő alapból egy rosszúl működő, dogmatikussá vált, befelé forduló, öntelt, az önös politikai érdekeket kiszolgáló, katonai célú Jedi Rend tagja volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem éreztem különösebb gondot Kelnacca viselkedésében, akár Jedinek tartja még magát ekkor, akár nem. A wookiee habitusa nyilván dominált, amit nem egy buksisimogatással fog kifejezni az otthonába betörők ellen. Megfélemlítéssel ha élt is, valószínűleg nem szándékosan. Szerintem a Jedik java (akaratuk ellenére) félelmetesek a Galaxis lakóinak nagy részének szemében. Kelnacca szimplán távozásra akarta bírni a betolkodókat, se több, se kevesebb. Ha nem-Jedihez méltón akart volna fellépni, tehetett volna sokkal morbidabb dolgokat, mint pár fegyver kiiktatása. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Sajnálom, hogy Kelnacca ennyi volt, (mondjuk így világos, miért nem Burryagát szerepeltették - nem akarták őt megölni). Szerintem többet is ki lehetett volna hozni belőle, mint felnőtt wookiee Jediből, még ha a szerepe a halálát kívánta is meg. Értem, hogy a thiller jegyében, a rejtélyesség fokozása érdekében nem mutatták a halálát, de egy harcjelenet a Sith-tel (ugyanis szerintem nem nagy misztikum, hogy ő ölte-e meg) adta volna magát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.