Ugrás a kommentre

Az Idegen


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bennem is felötlött már, hogy Sol átáll és ő lesz a Sith tanítvány. Érzelmileg most megtört, és ki tudja még, mit hurcolt magával a Brendok óta. Mondhatjuk, hogy de hát annyira jóravaló, ugyanakkor nem ismerjük olyan mélyen Solt. A mostani énjét látjuk, de ki tudja még, mi lakozik a lelke mélységeiben. A szerdai rész Sol megítélésében kulcsfontosságú lesz.

Illetve nagyon árulkodó volt számomra a karakter szempontjából, hogy mennyire dacosan ragaszkodott mind a két gyerek teszteléséhez a 3. részben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, talán tényleg kicsit heves ezen a téren, ugyanakkor a "követelése" annyiból jogos is, hogy az Erőhasználat örökletes, így adja magát, hogy Osha ikertestvére is ugyanazon az m-szinten lehet. Ha az egyiket tesztelniük kell, akkor a másikat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a követelést én is jogosnak éreztem (már amennyire a Jedik követelése egyáltalán az a Köztársaságon kívül), inkább a stílus volt túlságosan is erélyes a számomra. Viszont az plusz pont volt, hogy a fénykardot nem támadó szellemben vette elő, hanem hogy megmutassa Oshának. Illetve kapcsolódó mondat még, hogy ha jól emlékszem Qimir neki mondta azt a párbajuk közben, hogy
"Én elfogadtam a saját sötétségemet. Te mit csináltál a sajátoddal?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Donát írta:

Illetve kapcsolódó mondat még, hogy ha jól emlékszem Qimir neki mondta azt a párbajuk közben, hogy
"Én elfogadtam a saját sötétségemet. Te mit csináltál a sajátoddal?

Jól emlékszel, és ez valóban nagyon fontos mondat. Yoda hasonló kérdéssel szembesült a TCW 6x12 Destinyben, csak ott látványosabban mutatkozott meg. Szembekerült saját sötét oldali önmagával, és a vele való harc során jött rá arra, hogy nem elnyomni kell és pláne nem engedni neki, hanem el kell fogadnia a létezését és neki kell irányítania azt. Sol lehet, hogy ez utóbbit nem érte el. Nem irányítja, hanem elnyomja a benne élő sötétséget, és a Serenity nevű Erő papnő szerint, ha valaki így tesz, akkor hatalmat ad a sötét oldalának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Elég ha összehasonlítod hogyan viselkedett a Khofaron, és hogyan a szigetén. Mintha nem is az az ember lenne. Utóbbiról el tudnád képzelni, hogy gonosztevő? 

Szerintem ez a kettősség végig megvan Qimirben, még a Khofaron is. Teljesen másként viselkedik Mae-vel szemben is, amikor "segíti" a célja elérésében, mint később, amikor cselekedni kell. De ez nem is csoda. Azért egy 900 éve rejtőzködő Rendnél nemhogy előny, de egyenesen létfontosságú kritérium kell legyen a jó színészi képesség és az indulatok kordában tartása a külvilág felé. Nem csoda, hogy amikor végre lehetőségük van önmagukat adni, akkor elemi erővel szakad ki belőlük a sötét energia. Qimirnél pl. amikor Jediket mészárol Khofaron, Palpatine-nál pedig pl. itt.:

 

GIF by Giphy QA

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qimir, az opportunista, gyáva kereskedő és csempész.

Qimir, a kegyetlen, már-már állatias Sith Nagyúr.

Qimir, a barátságos mentorfigura és playboy.

 

Már most több arca van, mint Palpadiousnak. Persze lehet, hogy Palpatine is felvett több személyiséget az ep1 előtti évtizedek során, főleg, amíg tanítvány volt, azaz a mestere végrehajtója. Az biztos, hogy szerintem Qimir Sidious óta a legjobban kivitelezett Sith. Szeretem Darth Mault és nincs bajon Darth Tyranusszal, de mindkettő csak utólag nőtt túl azon a karcsú szerepen, amit a PT szánt nekik, hála a TCW-nek. Csupán a filmekben érezhetően csak Sidious akaratának végrehajtói. Az egyik a gyilkos, a másik az intrikus énjének "kivetülése".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Dzséjt írta:

Már most több arca van, mint Palpadiousnak. Persze lehet, hogy Palpatine is felvett több személyiséget az ep1 előtti évtizedek során, főleg, amíg tanítvány volt

Vajon Palatine is ilyen szexi volt fiatalon? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Yoda József írta:

Vajon Palatine is ilyen szexi volt fiatalon? :D

Az BBI legtitkosabb anyagai szerint voltak próbálkozásai.

Spoiler

zdRsOu9.jpeg

 

A kép az 1976-os Amazing Stories című filmből van. McDiarmid ekkor 32 éves volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor Palpatine az iroda túlsó végébe villámozza Yodát, na ott lehet tetten érni, hogy végre önmagát adhatja és annyi év után már nem kell megjátszania magát a "zöld manó" előtt.

 

Qimirnél is hasonlóan éreztem. Amíg nem került le a maszk, élvezte az egész csetepatét, úgy játszadozott a jedikkel, ahogy nem szégyellte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Amikor Palpatine az iroda túlsó végébe villámozza Yodát, na ott lehet tetten érni, hogy végre önmagát adhatja és annyi év után már nem kell megjátszania magát a "zöld manó" előtt.

 

Qimirnél is hasonlóan éreztem. Amíg nem került le a maszk, élvezte az egész csetepatét, úgy játszadozott a jedikkel, ahogy nem szégyellte.

Ez üt. Ian kedvenc része a ROTS, nyilván lubickolt a szerepben.

 

Most kezdtem interjúkat nézni a színészekkel. Mindig érdekes, hogy mit gondolnak a karakterükről. Manny nagyon sejtelmes, mindig csak annyit mond el, hogy maradjon a lila köd.

- Han Solo without the Rizz. 

- Jar Jar Binks in a good way. 

Hát ez Kinyír. Csupa irónia. Nyilván ismeri a Darth Jar Jar teóriát :lol: vagy nagyon ráérzett mit kell mondani.

Részeges karatemester with the Rizz.

 

Ez rámutat arra, hogy a Sithek, vagy bármi ő, igazi kaméleonok, mimikrik. Nem tudhatjuk melyik a valódi énje, vagyis mindegyik és egyik sem. A titokzatosság megmarad, akkor is, amikor látszólag felfedi magát. Az álarc alatt egy újabb álarc van? :?

Amikor Maet tanítja hozzá igazodik és egyből más lesz, amikor Oshát akarja behálózni. Vele olyan, mint egy terapeuta, olyan Csernus féle. 

„Igazán senki sem ismeri, mert hol ilyen, hol olyan. Bámulatosan tudja változtatni az alakját." 

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy elnézem, ez az Imri Cantaros szőke, kékszemű, fehér férfi, szóval, ha most ázsiait csináltak belőle, akkor itt felrobban az internet. Játékfénykardokkal és műanyag lézerpuskával fog nagy bátran a neten át nekiesni az anonimitás biztonságában mind az összes maroknyi puhatestű a Disney-nek, meg Headlandnek. Olyan hiszti lesz, hogy anyukák kis seregének kell elmennie a legközelebbi játékboltba, megvenni a síró csemetének a játékot, hogy picit lenyugodjon felzaklatott lelkivilága*.

 

*Instabil elméje, legalábbis, amíg a gyógyszer végre hanti kezd.

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Zavaros 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Imri amúgy elég instabil személyiség volt, de ezzel együtt jólelkű, és képessége révén könnyedén rá tudott hangolódni a szerettei lelki világára, amelynek persze az árnyoldalait is megtapasztalta. De a nagy időtávolság miatt én sem hiszem, hogy Imri az.

 

Amúgy teljesen jogos lenne a felháborodás, azért sok minden belefér az alkotói szabadságba, de egy ilyen nem. 

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak nem futottak össze többször is. Mondjuk szerintem az, hogy Imri már 130 éves lenne és ott a seb a hátán zárja ki teljes mértékben azt, hogy Qimir ő lenne. Ha Vernestra padawanja is volt valamikor, az az elmúlt 100 évben volt. Vagy még inkább, az elmúlt 30 évben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 07. 10. - 7:57, NorbiLordi írta:

Nem akarok spoilerezni, de nem példa nélküli egy HR emberi karakter esetében, hogy több mint 150 évig éljen, de nyílván nem a Jedik útja teszi ezt lehetővé

Ray Charles Laugh GIF

 

 

Új képek az Idegenről:

Image

 

Image

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 7/10/2024 at 7:57 AM , NorbiLordi said:

Nem akarok spoilerezni, de nem példa nélküli egy HR emberi karakter esetében, hogy több mint 150 évig éljen, de nyílván nem a Jedik útja teszi ezt lehetővé

Igen, de azért az szerintem egy nagyon egyedi eset. Így is már nagyon sok olyan faj van a Star Warsban amelyek több száz évig élnek. Nem szeretném, ha ez a trend átkerülne az emberi karakterekere is nagy számban azzal a magyarázattal, hogy a sötét oldal praktikáit alkalmazta az élete meghosszabbításához, vagy technológiai csodákat. Jobb lett volna szerintem ha azt a karaktert a HR-ben nem is embernek írják, hanem valami másnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig a Star Wars-ban már eleve lényegtelen az életkor még az embernél is, ha vele van az Erő. Azért egy átlagos 83 éves nem úgy ugrál, mint Dooku az ep3-ban, és szerintem bármilyen fitt, egyik sem tudna lenyomni egy olyan intenzív párviadalt. Amire lényegében maga a Dookut megformáló Sir Christopher Lee a példa, hiszen bár az ep2-ben még be tudott válllani egy-két könnyed jelenetet a párbajban, az ep3-ban már teljes egészében dublőrrel kellett felvenni a kardcsatát. Szóval valószínűleg Dooku sem halt volna meg végelgyengülésben még talán jó pár évtizedik sem, ha Anakin nem kapja le a fejét, és szerintem Palpatine is tovább élt volna. A Sötét Oldal lényege a természet megerőszakolása, és a természetes halál szándékos elkerülése bizony az.

A technika meg adott, hiszen hány kiborg szaladgál már a Star Wars világában. Az orvostudomány jóval fejlettebb a miénknél, így szerintem eleve a legfejlettebb világokon az átlag emberi életkor jóval túlszárnyalja egy átlagos magyar várható élettartalmát. Egy Coruscant felső szintjein nevelkedett ember, vagy egy alderaani, egy naboo-i esetleg egy chandrilai szerintem vígan elér több mint száz évig. És akkor még ehhez adjuk hozzá, ha egy ilyen személy az Erőt is birtokolja, akár Jedi, akár Sith, ez már rengeteget hozzáad. Főleg, ha Jedi, mert azért az a Jedi Templom sem egy harmadik világbeli kolostor, hanem a legfejlettebb kórházzal felszerelt hely.

Nyilván nem fog a Galaxisban minden ember egy vagy több évszázadot leélni, de igenis, az, hogy egy ember a Galaxisban nem annyit él, mint itt a Földön, vagy extrém hosszú az élete a miénkhez képest, teljesen elfogadható. Olyan világ ez, ahol, ha felrobbansz, újjáépítenek, és ahol egy misztikus energia mező, mint most kiderült a 7. epizódból...

Spoiler

Képes burjánzó életet teremteni száz év alatt egy kihalt bolygón.

Hát mi ezek mellett egy embernek az a néhány száz plusz évecske? Pláne, ha Sith, akik tosznak a szabályokra, hozták azokat meg a Jedik, a Szenátus vagy maga az anyatermészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.