Ugrás a kommentre

1x06 - Teach / Corrupt


Ajánlott hozzászólás

32 perccel korábban, Darth Sky írta:

Az Erő-diád állhat a háttérben. Ezért is beszélhetett Qimir a "Power of Two"-ról, ami elég erős utalás Palpatine Ep9-es szavaira. Annak, hogy boszik az Erő által megteremtették a Oshát és Mae-t, szerintem kapcsolatban kell állnia a Sith-tek "munkásságával".

Ehhez képest csak az a fura, hogy Qimir a Khorfalon simán kinyírná Mae-t, pedig a diádnak ő is tagja, ha valóban az ikrek alkotnak diádot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Annak, hogy boszik az Erő által megteremtették a Oshát és Mae-t, szerintem kapcsolatban kell állnia a Sith-tek "munkásságával".

Erre már tettek is utalást a készítők, jövőhéten talán ez is várható.

 

1 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ha ismeri a lány származását, akkor a teremtése okán láthatta különlegességét. A bosszú ígéretével aztán a Sötét Oldal bűvkörébe vonta (már gyerekként is Mae tűnt az erre hajlamosabbnak - bár kérdés, erről Qimir mennyit tudott), hogy aztán "saját képére" formálja, megpróbálva kiaknázni a Kettő Hatalmát/Erejét. Nem hiszem, hogy a harci, vagy mentális képességei miatt tűnt volna ki, hiszen a férfi konkrétan kimondja Mae-nek, hogy "mindig is gyenge voltál". 

Ha így volt, 16 évi tanítás után elég nagy kudarc lett a lány. Az első komolyabb próbáján elbukott. Engem az továbbra is érdekelne, milyen alkut kötött Mae és az Idegen.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azt meg lehetett volna magyarázni. Ha Qimir Jedi volt, már adja magát, honnan ismerhette a koordinátáit, ha pedig ő meghal és az Exile II is elpusztul, akkor a koordináták ezen a vonalon elvesznek. Ez így nekem ebben a formában, ahogy végül tálalták, iszonyú nagy csalódás azok után, amilyen remek kis világokat tálalt ez a széria. Értelmetlen és fantáziátlan. Még reménykedem abban, hogy a maradék két részben villantanak valamit, ami után elhiszem, hogy ez nem Ahch-To. De jelenleg ez az ismeretlen világ számomra a sorozat leggázabb pontja.

Bocsi, de bolhából csinálsz egy szokásos méretűnél is nagyobb elefántot. És csak lovalod bele magad...

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Milyen minimális egyediésgekre gondolsz? Komolyan kérdem, mert én semmit nem látok benne. Ugyanúgy ködös, ugyanúgy minimális növényzettel megáldott, meredek falú, sziklás szigetek csoportjából áll, ugyanúgy sok a víz. Egyedül annyi, hogy vannak új madárszerű állatok, ami egyrészt marha jó, hiszen Ahch-To fő "látványossága" is egy madárszerű állat, köszi, hogy ezzel is arra a bolygóra emlékeztetnek, másrészt, ez az új faj simán lehetne Ahch-Tón is.

Qimir lakhelye. Technológia jelei látszanak, jó esetbe bánya volt korábban. Ilyet az Ahch-To-n keresve se találsz. Elég megnézni a belső helyeket.

 

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az teljesen biztos, hogy szándékos, hiszen ott van fent az interjúban, Headland maga mondja: "It's not Ahch-To. I know it's similar, and it was intentionally supposed to be similar in terms of terrain and feeling isolated and surrounded by water and less lush green and more rocky." ("Ez nem Ahch-To. Tudom, hogy hasonló, és szándékosan hasonlónak szántuk a terep és az elszigeteltség érzése szempontjából, és hogy víz veszi körül, és kevésbé buja zöld és inkább sziklás.")

És ez miért nem elég? :) Miért akarjuk beleerőszakolni a saját elképzelésünket? 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A cortosis a fénykard ellen jó.

 

Ha jól emlékszem a Thrawn regényből, akkor energia elnyelő tulajdonsága van, tehát bármilyen energia fegyver ellen jó. A sisak a bénító töltetet is elnyelte.

 

 

Én nem gondoltam Ahch-To-ra egy pillanatig sem, bár kísértetiesen hasonlít, de szerintem nincs az az Isten, hogy Ahch-To-t nyavalyás porgok nélkül ábrázolták volna. :lol:

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor az már triád lenne :D. A diádot aktiválni kell?

Egyik csatin azt feszegette egy csajszi, hogy Qimir huncutkodni akart. Bizonyosan, ha nem is úgy, az erővel szeretne huncutkodni valamit. Többször újranéztem részleteket a részből s Qimirrel kapcsolatban csak találgatás marad. A párbeszédek sokkal jobbak itt és Q karaktere, hiába bontakozik ki még mindig túl sok a nyitott kérdés. Egy öregember, aki fiatalon tartja magát, valami vámpír jedi. Arra utal, hogy Mae csak bosszút akart, vagyis nem volt igazán „társ” és úgy tűnik több lehetőséget lát Oshában. Nyilván minden szavát el kell osztani kettővel, mert megtévesztő üzemmódban csalogatja O-t, aki meg egyszerűen kíváncsi, ahogy mindig is az volt, egy felfedező.

Sol is elszólta magát, hogy Q visszarántotta...ezt nem fejezte be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Szisz írta:

Egyik csatin azt feszegette egy csajszi, hogy Qimir huncutkodni akart

Mindenki magából indul ki. :P

 

Qimir itt ezt az arcát mutatta mert erre volt szükség. Ne legyen kétség, fél pillanat alatt megölné Oshát, ha az lenne az érdeke.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

És ez miért nem elég? :) Miért akarjuk beleerőszakolni a saját elképzelésünket?

Mert nem tetszik. Se a kivitelezés, se ez a vérszegény, gyenge magyarázat rá. Ez van, ilyen az ízlésem, új bolygó címszó alatt új bolygót akarok látni, nem egy már meglévőt más név alatt. Ja, nem, bocs, ebbe az Ahch-To 2.0-ba olyan sok energiát öltek bele, hogy a névadással sem fáradoztak. Így készül a Star Wars legjobb, legeredetibb, legfantáziadúsabb bolygója.

Simon Cowell Wow GIF by America's Got Talent

Ez van, én már csak ilyen kis perverz vagyok, irreális elvárásokkal. Újdonságot és legalább egy nevet elvárok. :P 

(Zárójelben megjegyzem azért, mielőtt bannolnál, hogy eddig ez a legnagyobb bajom a sorozattal. Remélem, ez így is marad. Sőt a kövi részekben ezen még javíthatnak is.)

 

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Bocsi, de bolhából csinálsz egy szokásos méretűnél is nagyobb elefántot. És csak lovalod bele magad...

Egyszer már írtam, kell a dráma. :kylo::saber_kylo: 

 

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Qimir lakhelye. Technológia jelei látszanak, jó esetbe bánya volt korábban. Ilyet az Ahch-To-n keresve se találsz. Elég megnézni a belső helyeket.

A technológia jeleit akár Qimir is odavihette, hogy maga kotorja ki a cortosist. Bánya meg lehet az Ahch-Tón is, hisz csak egy szigetet láttunk, miközben egy kábé 18. századi emberiség szintjén lévő civilizáció lakja, a lanai. Tekintve, hogy az eszközeikhez és az építészetükhöz bőségesen használnak követ, biztos hogy a bányászást, mint időtöltést már felfedezték.

 

17 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ha jól emlékszem a Thrawn regényből, akkor energia elnyelő tulajdonsága van, tehát bármilyen energia fegyver ellen jó. A sisak a bénító töltetet is elnyelte.

Igen, igazad van, így pontosabb.

 

16 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Mondjuk nem csodálnám ha Qimir fejében is megfordulna a gondolat, Osha ezen rész beli öltözékét látva, dekoltált felső, feszülős naci... :D

És a vízből kiemelkedve Oshának rá kellett döbbennie, hogy Qimirnek nem kettő, hanem három kardja van. :hehe:

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 07. 03. - 15:40, Ody Mandrell írta:

Tetszett, ahogy Qimir a szelíd arcát mutatva apránként csepegtetett dolgokkal manipulálja Oshát. Még a kardját is a lánynál hagyja, egyszer se kérte vissza

 

:glasses::pill:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Donát írta:

Ehhez képest csak az a fura, hogy Qimir a Khorfalon simán kinyírná Mae-t, pedig a diádnak ő is tagja, ha valóban az ikrek alkotnak diádot.

Lehet, hogy Qimirnak az egyik lány is elég a Diád hatalmának elsajátításához - legalábbis a férfi hiheti ezt. Plagueis is megpróbál majd Erő-diádot alkotni Sidiousszal, ahogy utóbbi is Vaderrel, bár mindkét próbálkozás kudarccal zárul. Palpatine azt mondja az Ep9-ben, hogy a Rey és Ben közti Diádra generációk óta nem volt példa. Talán épp Osha és Mae óta. :) 

 

A másik opció, hogy miért nyírta volna ki simán Mae-t, a fontossági sorrend: hogy hatalom ide vagy oda, az Idegen nem akarta a lebukást kockáztatni azzal, hogy életben hagyja Mae-t, aki aztán kritikus dolgokat tálalhat ki a Jediknek. Ezért különlegessége ellenére is képes lett volna megölni őt. Érdekes, hogy Osha esetében úgy tűnik, nem tart ettől a veszélytől. Nem, hogy az arcát nem takarja el a lány előtt, de mást se nagyon. :D Persze a Khofaron történtek után értelmét vesztette az identitásának álcázása a még életben lévő érintettek (Osha, Mae, Sol) előtt. Bár az furcsa, hogy Sol érintettsége ellenére, Qimir nem töri össze magát annak érdekében, hogy levadássza és elhallgattassa a Jedi-mestert (aki csak kis híján kerülte el az érkező Vernestrát), inkább otthon fürdőzik a bolygóján.  

 

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ha így volt, 16 évi tanítás után elég nagy kudarc lett a lány. Az első komolyabb próbáján elbukott. Engem az továbbra is érdekelne, milyen alkut kötött Mae és az Idegen.

Nem tudjuk, hogy az Idegen tényleg ennyi ideig tanította-e Mae-t. Ha nem, az belerondít abba az elméletbe, hogy Qimir mentette meg kislányként a Brendokon. Ha pedig igen, 16 éven keresztül tesztelgetni valakit minimum furcsa. Bár Palpatine is folyamatosan tesztelgette Vadert. Ennek ellenére, Mae harci képességei nem mutatják 16 évnyi Sith-képzés eredményét.

 

Az alkujuk kapcsán az tűnik kézenfekvőnek, hogy Qimir a bosszú ígéretével csábította az oldalára Mae-t, aki cserébe a férfi tanítványa lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes amúgy, hogy egy ponton Qimir Varoshát és Mae-hót is meg akarta ölni. Mert ugye, miután végzett a vörösingesekkel, üldözőbe vette Oshát és utána hajította a kardját. Ha Sol nem hárítja el, a nő felező díjcsomagban részesült volna.

 

37 perccel korábban, Darth Sky írta:

Ha pedig igen, 16 éven keresztül tesztelgetni valakit minimum furcsa. Bár Palpatine is folyamatosan tesztelgette Vadert.

De Vader már Sith tanítvány volt, ráadásul fizikai szempontból emberi roncs. Abban az esetben Sidious a legtöbbször csak azért tesztelte, hogy lássa, Vader ebben a gyötrelmes állapotban is megfelel-e Sith tanítványnak. És mivel Sidious végső soron le akarta cserélni Luke-ra, nyilvánvalóan úgy gondolta, hogy nem, hiába bizonyított neki Vader újra és újra.

 

41 perccel korábban, Darth Sky írta:

Bár az furcsa, hogy Sol érintettsége ellenére, Qimir nem töri össze magát annak érdekében, hogy levadássza és elhallgattassa a Jedi-mestert (aki csak kis híján kerülte el az érkező Vernestrát), inkább otthon fürdőzik a bolygóján.  

Azért töri magát. Varosha maga állapítja meg, hogy Qimir fel akarja használni őt, odacsalni Solt. Persze ebbe van kockázat bőven, hiszen Sol ettől még beszámolhat a Jediknek a Sithről. Ugyanakkor Qimir bizonyítottan legalább olyan jó emberismerő, mint Sidious, vagyis képes nagyon gyorsan kiismerni bárkit, és ezután nagy pontossággal megjósolni, hogyan fog cselekedni. A Jediket meg nyilván ismeri.

Vagyis, szerintem Qimirnek meggyőződése, hogy, amíg Sol szeretett Oshája nála van, addig a mester a nő megmentését fogja prioritásként kezelni, emiatt minden mást ignorál. Nem rohan vissza a Coruscantra, de bűnei miatt (amit Qimir ismer) még az is joggal feltételezhető, hogy egyáltalán nem fogja felvenni a kapcsolatot a Jedi Renddel (ebbe persze téved, hiszen Sol próbálkozott). És, ha rádión még jelentést is tesz, a Jedik bizonyíték nélkül nem fognak hinni a Sith létezésében. Alig száz év múlva a nagytanács Qui-Gon szavait is szkeptikusan fogadta, és egészen a naboo-i csatáig nem fogadta el, hogy a Sith visszatért. Szerintem, ha Sol csak rádión adná le a hírt, hogy a Sith visszatért, majd elhúzna a "ki tudja hová", még annyira sem hinnének neki, mint Qui-Gonnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A technológia jeleit akár Qimir is odavihette, hogy maga kotorja ki a cortosist. Bánya meg lehet az Ahch-Tón is, hisz csak egy szigetet láttunk, miközben egy kábé 18. századi emberiség szintjén lévő civilizáció lakja, a lanai. Tekintve, hogy az eszközeikhez és az építészetükhöz bőségesen használnak követ, biztos hogy a bányászást, mint időtöltést már felfedezték.

Ilyen technikát nem néznék ki belőlük. De ez nekem akkor is olyan elem ami elüt az Ahch-To-n látottaktól. Ja, és porgok se voltak. :P 

 

5 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

A másik opció, hogy miért nyírta volna ki simán Mae-t, a fontossági sorrend: hogy hatalom ide vagy oda, az Idegen nem akarta a lebukást kockáztatni azzal, hogy életben hagyja Mae-t, aki aztán kritikus dolgokat tálalhat ki a Jediknek.

Többek között a lakhelyét is elárulhatja, hisz ő járt ott. 

 

5 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Bár az furcsa, hogy Sol érintettsége ellenére, Qimir nem töri össze magát annak érdekében, hogy levadássza és elhallgattassa a Jedi-mestert (aki csak kis híján kerülte el az érkező Vernestrát), inkább otthon fürdőzik a bolygóján.  

Mert tudja, hogy nem kell üldöznie, ő fog eljönni hozzá, Osha miatt.

 

5 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Ennek ellenére, Mae harci képességei nem mutatják 16 évnyi Sith-képzés eredményét.

Azért két Jedit csak megölt. Ok, az egyiket furfanggal, de akkor is jól manipulált. Maul kevesebbre vitte Sidious tanítványaként.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért két Jedit csak megölt. Ok, az egyiket furfanggal, de akkor is jól manipulált. Maul kevesebbre vitte Sidious tanítványaként.

 

Azt még csak furfangnak se nevezném, Torbin áhítozott az ikrek megbocsátására vagy legalább egyikére, Mae pusztán azért tudta megitatni vele a mérget, mert az aki, csak léteznie kellett hozzá, Indarát meg elvitte az arc, komolyan két dologra nem képes figyelni egy harc közben Jedi létére az vicc vagy  azt még megértem, hogy megzavarta, hogy Mae-vel harcol, de az meg ugyanaz mint az előbb, a kiléte miatti handicap. Ezzel szemben Eldra Kaitis Jedi padavan volt Maul első Jedi áldozata akit Qui-Gonhoz hasonlóan harcban győzött le. Szerintem minimum egy döntetlenre bőven elég Maul tanítványként is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Ezzel szemben Eldra Kaitis Jedi padavan volt Maul első Jedi áldozata

Ez az EU nincs meg. :) 

 

Qimir szerepében nagy adag szimbolika is felfedezhető ebben a részben. Fekete ruhában megy a vízhez, majd leveti és a fürdő után mint egy megtisztulva lép ki, innentől kezdve világos ingben látható. A mondandója is hasonló tónusúra csillapodik. Kicsit áldozatnak állítva be magát abszolút egyenlő félként kezeli Oshát. Sőt, a bizalmába avatja amennyire csak lehet. Amennyiben ez megjátszás, Palpatine nyeretlen kétéves mellette. Mindenesetre gyönyörűen komponálták meg az egész Qimir-Osha csábítást. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Sőt, a bizalmába avatja amennyire csak lehet. Amennyiben ez megjátszás, Palpatine nyeretlen kétéves mellette.

Azért ne túlozzunk, Palpatine egy egész Galaxist vezetett félre, miközben végig ott üldögélt a jedi nagymesterek orra előtt.

 

Osha van annyira instabil személyiség, hogy a nyilvánvalót tagadva is befolyásolni lehessen. Pedig csak fel kellene idézni Yord és Jecki teljesen értelmetlen és brutális halálát. Ez irányban egyszer tesz is erőtlen próbálkozást Osha, aztán a számonkérés a levegőben marad. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Azért ne túlozzunk, Palpatine egy egész Galaxist vezetett félre, miközben végig ott üldögélt a jedi nagymesterek orra előtt.

Lehet, hogy túloztam. :P 

 

5 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Osha van annyira instabil személyiség, hogy a nyilvánvalót tagadva is befolyásolni lehessen. Pedig csak fel kellene idézni Yord és Jecki teljesen értelmetlen és brutális halálát. Ez irányban egyszer tesz is erőtlen próbálkozást Osha, aztán a számonkérés a levegőben marad. 

Amikor felhozza őket, Qimir csípőből mond olyan dolgokat amik nem a legjobb színben tüntethetik fel a Jediket. De persze ez is manipuláció, attól függ ki mennyire fogékony, mennyire van elfojtott düh benne. Mae-t valószínűleg az Indara vezette Jedi csapat ellen hangolta. Érdekesebb kérdés, hogy Qimir honnan tudta milyen kapcsolatban volt Osha a megölt Jedikkel hisz egyiket se ismerte. Yord esetében konkrétan meg is említi, hogy le akarta tartóztatni a lányt. Ezt vajon honnan? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most azért hamarabb írok mint egy hét. Nem olvastam semmi hozzászólást eddig, lehet átfedés.  Érezhetően lassabb tempóra váltotunk és a szereplőket elhelyeztük a végső leszámoláshoz.

Szerintem ez is zseniális rész volt ,csak máshogy. Azért sok minden kiderült ami meglepett. Én pl teljesen meg voltam arról győződve hogy Osha semmilyen körülmények közöt nem térhet át a Sötét Oldalra.

Merthogy egy jószívü, segítőkész ember. Nem véletlenül akarta otthagyni a boszorkákat és Jedinek állni a jó érdekében. Mae-vel ellentétben ő elengedte a kismadarat, illetve a Jedi Rendből való távozása után is melós lett. Tehát egy jó embernek tartottam Mae-val ellentétben akit már gyerekorában fel kellett volna kötni az első fára, hogy ne okozzon annyi szenvedést később(lsd előző rész).

Szóval elvitte magával a Sith gyerek, mondom semmi értelme. Mintha Luke Skywalkert akarná valaki Sith-é nevelni ami szintén eleve kudarc(lsd EP6).

Viszont ami roppant érdekes hogy eddig azt hittem hogy Osha azért ment el  Jediktől mert megunta. De az hogy megbukott és tulajdonképpen "kénytelen" volt távozni az meglepett. Hogy van benne sötétség. Mert Mae-ben ok, ő már 3 naposan is  pszichopata volt. Erőszakos, önző egy igazi Sith-alap.

Fogékony a Sötét Oldalra, hisz ha nem lenne az elvitte volna az űrhajót. Bár szerintem a Sith csávó akkor kinyírta volna.

A másik meglepi hogy a Sith-tanítvány valaha Jedi volt. Azért én már kezdem ezt unni. Kitaszítanak ,elárulnak erre beállok Sith-nek. Gondolom hogy ezt a csávót is látta a mestere a Sötét Oldalt használni, még lehet meg is ölt valakit Jediként, erre nyilván kitették a szűrét a Jedi  Rendből, ami nyilvánvaló hisz megszegte a szabályokat. Természetesen a Jedik a hibásak, ő isten őrizz hogy felelősséget vállajon a tetteiért, hisz ő használt sötét oldali praktikákat jaj a csúnya Jedik kirúgtak(persze megfeledkezve arról hogy én szegtem meg a szabályokat) és akkor beállok Sith-nek. Hát kisfiam téged Jedinek sem szabadott volna kitanítani.

Osha meg nagyon gyenge hogy ennyire hat rá ez a nyomorult.

A másik oldalon meg ott van Sol mester. Szerintem már egyből levette hogy Mae-vel van dolga csak játszott vele. Itt is nagy titok van a múltban ha Sol nem várja meg a Jedi felmentő sereget.

De megint hibát vét. Mae miat már rengeteg Jedi meghalt, főleg a barátai. Erre eékábítja és életben hagyja. Már életben hagyta a Sith-et, ere most Mae-t aki miatt beindult ez az egész lavina és csak a halál jár a nyomában. Se Yord, se jecki nem halt volna meg ha nem kellett volna Mae-t védeniük az előző részben. Sőt még beljebb menve az ikrek miatt hullottak a Jedik. Ha Osha nem mondja Yordnak hogy menjenek vissza a tesvére(aki bünöző és Jedi-gyilkos) miatt  Yord ma is él. Hagyni kellett volna hogy a Sith csávó Maet kinyírja és akkor sok Jedi életben marad. Akiknek az élete százszor többet ér Mae-nél aki csak gyilkol.

 

Nagyon várom a végét, szerintem itt mindenki meghal , a Sith gyerek is és Oshát megtaláljaa Sith-mester és ez lesz a vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Frenkie írta:

De megint hibát vét. Mae miat már rengeteg Jedi meghalt, főleg a barátai. Erre eékábítja és életben hagyja. Már életben hagyta a Sith-et, ere most Mae-t aki miatt beindult ez az egész lavina és csak a halál jár a nyomában

Az eddigiek alapján simán az lehet a helyzet, hogy nem miatta indult ez az egész. Jövő héten megtudjuk, mit csináltak Solék a Brendokon 16 évvel ezelőtt. Sol titkolózásából nagyon úgy tűnik, hogy masszívan ludas az egészben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Qimir szerepében nagy adag szimbolika is felfedezhető ebben a részben. Fekete ruhában megy a vízhez, majd leveti és a fürdő után mint egy megtisztulva lép ki, innentől kezdve világos ingben látható. A mondandója is hasonló tónusúra csillapodik. Kicsit áldozatnak állítva be magát abszolút egyenlő félként kezeli Oshát. Sőt, a bizalmába avatja amennyire csak lehet. Amennyiben ez megjátszás, Palpatine nyeretlen kétéves mellette. Mindenesetre gyönyörűen komponálták meg az egész Qimir-Osha csábítást. 

Újra megnéztem az eddigi részeket ma, mert beindult a konteógyár a fejemben.

Ha ennyi elég Oshának, akkor ez hirtelen fordulás a sötétségbe. És még Anakinra mondták, hogy milyen gyorsan állt át :D. A kettőt nem lehet párhuzamba tenni teljesen, hisz Osha mondja, hogy már elbukott, mint jedi, hogy ez pontosan mit takar, nem derült ki, de levonta a tanulságot és kilépett. Találgatok, hogy Solhoz kötődni kezdett túlságosan és emiatt kellett elmennie? Talán ezt érzi meg Qimir és látja meg a lehetőséget benne? Mintha irigy, féltékeny lenne, mikor Solt emlegeti, hisz neki csak a csalfa testvér jutott.

„Ha a diadalunk napja be is köszönt, fényt vet sötét félelmeinkre.” Ez milyen költői az 5. rész végén, nekem nem egészen vet fényt a homályra, ami nem oszlik.

 

Qimir egész más taktikát választ Oshánál. Szabadon hagyja, felkínálja a lehetőséget, mehet, maradhat, ő dönt.

Közben Sol meg lekötözi Maet, hogy elmondja, amit már annyiszor ígért, Megmagyarázom Sol. Micsoda kontraszt.

Szerepcsere abban az értelemben is, hogy mivel a két testvér egy, ha az egyik a világos felé indul a másik a sötét felé?

Nem egyszerűen a pucér pasi trükk (Így jártam anyátokkal), ami működik Oshánál, hanem a szabadság, az nagyon vonzó tud lenni és Q apellál Osha kíváncsi természetére.

Nem válaszol O-nak arra a kérdésére, hogy a jedi mestere taszította-e el. Vagyis gyanítom nem.

Érdekes perspektíva, hogy a sötét erő szabadságot ad, mert amivel csábít, pont azt nem adja meg, ez a csapdája.

 

Ezek azok az idők, amikor az egyensúly kibillen. A jedik el sem tudják képzelni, hogy rajtuk kívül van olyan erőhasználó, aki képzett és le tud győzni ennyi jedit egyetlenegy.

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Fogékony a Sötét Oldalra, hisz ha nem lenne az elvitte volna az űrhajót. Bár szerintem a Sith csávó akkor kinyírta volna.

Biztos nem engedte volna el Qimir. az egy választás volt ott Oshának. Marad vagy meghal.

 

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A másik meglepi hogy a Sith-tanítvány valaha Jedi volt. Azért én már kezdem ezt unni. Kitaszítanak ,elárulnak erre beállok Sith-nek. Gondolom hogy ezt a csávót is látta a mestere a Sötét Oldalt használni, még lehet meg is ölt valakit Jediként, erre nyilván kitették a szűrét a Jedi  Rendből, ami nyilvánvaló hisz megszegte a szabályokat. Természetesen a Jedik a hibásak, ő isten őrizz hogy felelősséget vállajon a tetteiért, hisz ő használt sötét oldali praktikákat jaj a csúnya Jedik kirúgtak(persze megfeledkezve arról hogy én szegtem meg a szabályokat) és akkor beállok Sith-nek. Hát kisfiam téged Jedinek sem szabadott volna kitanítani.

Vagy csak azért mondja ezt, hogy Osha jobban tudjon azonosulni vele később. Magyarán olyan sztorit ad el neki, amit a lány meg tud emészteni. Most ha azt mondja, hogy egész életében tömeggyilkos pszichopata volt, mint Momin akkor azzal aligha kelt rokonszenvet maga iránt. 

 

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A másik oldalon meg ott van Sol mester. Szerintem már egyből levette hogy Mae-vel van dolga csak játszott vele. Itt is nagy titok van a múltban ha Sol nem várja meg a Jedi felmentő sereget.

De megint hibát vét. Mae miat már rengeteg Jedi meghalt, főleg a barátai. Erre eékábítja és életben hagyja. Már életben hagyta a Sith-et, ere most Mae-t aki miatt beindult ez az egész lavina és csak a halál jár a nyomában. Se Yord, se jecki nem halt volna meg ha nem kellett volna Mae-t védeniük az előző részben. Sőt még beljebb menve az ikrek miatt hullottak a Jedik. Ha Osha nem mondja Yordnak hogy menjenek vissza a tesvére(aki bünöző és Jedi-gyilkos) miatt  Yord ma is él. Hagyni kellett volna hogy a Sith csávó Maet kinyírja és akkor sok Jedi életben marad. Akiknek az élete százszor többet ér Mae-nél aki csak gyilkol.

Csak nehogy az legyen, hogy ez az egész történet Sol hibája, ami a Brendokra vezethető vissza.

 

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Az eddigiek alapján simán az lehet a helyzet, hogy nem miatta indult ez az egész. Jövő héten megtudjuk, mit csináltak Solék a Brendokon 16 évvel ezelőtt. Sol titkolózásából nagyon úgy tűnik, hogy masszívan ludas az egészben.

Szerintem ő akarta az ikreket "megmenteni". Az erdőben is ő leskelődik a lányok után, az erőd sziklafalán is ő mászik fel és kémkedik utánuk. Talán mindennek az okozója Sol lesz. Viszont hogy jön majd a képbe Qimir és a Sith, ez lesz az érdekes.

 

11 órával ezelőtt, Szisz írta:

Osha mondja, hogy már elbukott, mint jedi, hogy ez pontosan mit takar,

Korábban mondta, hogy nem tudta feldolgozni a veszteséget ami érte. Az egész életét az határozta meg, hogy ezzel az érzéssel nem tudott mit kezdeni. És ha kiderül, hogy Sol az egésznek az okozója, akkor ez Oshában hatalmas konfliktust fog kelteni. Eddig abban a hitben élt, hogy Sol a megmentő, aki az apjaként nevelte fel. Ezt gyökeresen kiforgatni....ekkor fog eldőlni, hogy Osha valójában milyen ember. 

 

11 órával ezelőtt, Szisz írta:

Qimir egész más taktikát választ Oshánál. Szabadon hagyja, felkínálja a lehetőséget, mehet, maradhat, ő dönt.

Ez a látszat, közben végig manipulálja a lányt. Osha egy döntést nem hoz a rész alatt, ami Qimir kedve ellenére lenne (nem akar távozni, szabadjára engedi sötét énjét, felveszi a sisakot).

 

11 órával ezelőtt, Szisz írta:

Ezek azok az idők, amikor az egyensúly kibillen. A jedik el sem tudják képzelni, hogy rajtuk kívül van olyan erőhasználó, aki képzett és le tud győzni ennyi jedit egyetlenegy.

Szerintem is annak vagyunk szemtanúi, ahogy egyensúly kibillen és ami majd a PT-ben tetőzik be.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Korábban mondta, hogy nem tudta feldolgozni a veszteséget ami érte. Az egész életét az határozta meg, hogy ezzel az érzéssel nem tudott mit kezdeni. És ha kiderül, hogy Sol az egésznek az okozója, akkor ez Oshában hatalmas konfliktust fog kelteni. Eddig abban a hitben élt, hogy Sol a megmentő, aki az apjaként nevelte fel. Ezt gyökeresen kiforgatni....ekkor fog eldőlni, hogy Osha valójában milyen ember. 

 

Ez erőst így lesz. A sok teória közül, hogy mi jöhet, szerintem hullani fognak még szereplők. A Jedik biztos nem érnek a nyomozás végére, aki megtud bármit azt viszi a sírba magával.

Qimirnek nem nagyon lehet köze már a Sithez, ronin talán, aki a saját útját járja. Sithről nem szerezhetnek tudomást a jedik, hisz Ki-Adi arra emlékezne később.

Osha dühe kit sodorhat magával miután rátalál az erejére? Qimirt? Akár az is lehet, hogy Oshával indul el a Ren.

 

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez a látszat, közben végig manipulálja a lányt. Osha egy döntést nem hoz a rész alatt, ami Qimir kedve ellenére lenne (nem akar távozni, felveszi a sisakot).

 

Szóval Qimir belógatta a csalit és Osha szépen sétál felé? A naívságba belefér ez is. Mae is megmondta, hogy sosem tudott hárítani. Védtelen egy ravasz, ki tudja hány éves, kiszámíthatatlan erőhasználóval szemben.

 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, Szisz írta:

Qimirnek nem nagyon lehet köze már a Sithez, ronin talán, aki a saját útját járja. Sithről nem szerezhetnek tudomást a jedik, hisz Ki-Adi arra emlékezne később

Ki Adi eddig nemhogy Sithről nem tud, de még csak arról sem, hogy egy fénykarddal hadonászó alak az ellenségük. Ha ez így marad, nincs gond, és Qimir is nyugodtan lehet Sith

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Szisz írta:

Szóval Qimir belógatta a csalit és Osha szépen sétál felé? A naivságba belefér ez is. Mae is megmondta, hogy sosem tudott hárítani. Védtelen egy ravasz, ki tudja hány éves, kiszámíthatatlan erőhasználóval szemben.

Szerintem így van. Palpatine is mindig azt mondta Anakinnak amit a fiú hallani akart.

 

31 perccel korábban, Szisz írta:

Ebből az következik, hogy a nyomozás nem lukad ki sehova, szépen elsikálják.

Ez szinte bizonyos. Vagy tévúton zárul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 07. 04. - 14:43, Donát írta:

Ehhez képest csak az a fura, hogy Qimir a Khorfalon simán kinyírná Mae-t, pedig a diádnak ő is tagja, ha valóban az ikrek alkotnak diádot.

Jut eszembe, Oshát is ki akarta nyírni, és ha nincs Sol, sikerül is neki.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Azért két Jedit csak megölt. Ok, az egyiket furfanggal, de akkor is jól manipulált. Maul kevesebbre vitte Sidious tanítványaként.

Én a lány harci képességeire gondoltam. :) Indarát egy gerinctelen trükkel ölte meg, 1 az 1 elleni küzdelemben viszont a Jedi-mester már-már játszadozott vele (Solról nem is beszélve). Torbinnak pedig még az Erő-pajzsán sem tudott áthatolni. Plusz Jecki is elég szépen helyben hagyta őt a Khofaron.

 

Maul vele szemben egyszerre harcolt egy Jedi-mesterrel és tanítványával, és csaknem mindkettővel sikerült harcban végeznie, nem csak Qui-Gonnal. De az Ep1 eseményei előtt a twi'lek padawant, Eldra Kaitist is 1 az 1 elleni harcban ölte meg (persze a lány nem volt egy szinten Indarával vagy Torbinnal).

 

15 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Tehát egy jó embernek tartottam Mae-val ellentétben akit már gyerekorában fel kellett volna kötni az első fára, hogy ne okozzon annyi szenvedést később(lsd előző rész).

Erős túlzásnak tartom, hogy egy nyolcéves kislányt fel kéne kötni. Szerintem senki nem születik gonosznak, ráadásul egy gyerek jelleme még formálható. De ami még fontosabb: nem ismerjük a teljes igazságot a Brendokon történtek kapcsán. Simán elképzelhetőnek tartom, hogy a Jedik az Erővel átmosták Osha agyát, és csak azt láttuk a 3. részben, ahogy ő emlékszik az eseményekre. Nem azt mondom, hogy Mae ártatlan lenne (akárhonnan nézzük: felelős két Jedi haláláért, és közvetve még néhányért), de pakliban van, hogy a teljes sztorit megismerve érthetőbbé válnak a motivációi, és árnyalódik a karaktere. 

 

***

 

Amik még felmerültek bennem az újranézés során, és az értékelésemben nem írtam róluk:

 

Vernestra képes olvasni az Erő-visszhangokban (pszichometria), hasonlóan Cal Kestishez, Quinlan Voshoz, Ahsokához és Reyhez? A Khofaron tett erdős sétája nagyon erre utal, amikor a holttestek között ballagva "hallja" a közelmúltban történtek egy részét. Ami viszont még furcsább, hogy miért nem közölte Moggal a benyomásait? Nevezetesen azt, hogy a nagy hatalmú bukott Jedi a tanítványa volt (már persze ha így van, de szerintem Qimir hegeit elnézve sanszos). Helyette, hagyja a bizonytalanság homályában tapogatózni a srácot, ezzel együtt Jedi-társait. Sőt, hogy Solra terelődjön a gyanú. Pedig lászik rajta, hogy többet tud, mint amennyit megoszt. A bizalmatlanság és titkolózás már ekkor is jelen volt a Jedik soraiban? Bár Yoda és a Névtelenek esete kapcsán ezen sem lepődnék meg. Aztán persze lehet, hogy nem ő volt Qimir Jedi-mestere, ebben az esetben tárgytalan a felvetésem.

 

A másik érdekesség, hogy Sol mester miért szabotálta szándékosan Mae-t a kábítással, pont az előtt, hogy a lány bejelentkezhetett volna a Jediknél a pilótafülkében? Majd a Jedik hívását kikapcsolta a férfi, és a hiperűrbe ugrott, elkerülve Vernestráékat. Mintha nem is akarná, hogy a Jedik tudomására jusson az ügy - legalábbis egyelőre. Ellenkező esetben legalább felvette volna a kapcsolatot társaival. Nem is az, hogy órákat kellett volna várnia a segítségre (amúgy konkrétan 1 másodpercet, bár ezt nem tudhatta), de direkt kinyomta őket a kommon, hogy a saját feje után menjen. Remélem, hogy a történetírási szempontok (Solt mindenképp meg kell ölni, és a Jedik nem vághatják le a Sith-ek érintettségét) mellett ennek in-universe is lesz értelme a folytatásban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

Én a lány harci képességeire gondoltam. :) Indarát egy gerinctelen trükkel ölte meg, 1 az 1 elleni küzdelemben viszont a Jedi-mester már-már játszadozott vele (Solról nem is beszélve). Torbinnak pedig még az Erő-pajzsán sem tudott áthatolni. Plusz Jecki is elég szépen helyben hagyta őt a Khofaron.

 

Maul vele szemben egyszerre harcolt egy Jedi-mesterrel és tanítványával, és csaknem mindkettővel sikerült harcban végeznie, nem csak Qui-Gonnal. De az Ep1 eseményei előtt a twi'lek padawant, Eldra Kaitist is 1 az 1 elleni harcban ölte meg (persze a lány nem volt egy szinten Indarával vagy Torbinnal).

 

Erős túlzásnak tartom, hogy egy nyolcéves kislányt fel kéne kötni. Szerintem senki nem születik gonosznak, ráadásul egy gyerek jelleme még formálható. De ami még fontosabb: nem ismerjük a teljes igazságot a Brendokon történtek kapcsán. Simán elképzelhetőnek tartom, hogy a Jedik az Erővel átmosták Osha agyát, és csak azt láttuk a 3. részben, ahogy ő emlékszik az eseményekre. Nem azt mondom, hogy Mae ártatlan lenne (akárhonnan nézzük: felelős két Jedi haláláért, és közvetve még néhányért), de pakliban van, hogy a teljes sztorit megismerve érthetőbbé válnak a motivációi, és árnyalódik a karaktere. 

 

***

 

Amik még felmerültek bennem az újranézés során, és az értékelésemben nem írtam róluk:

 

Vernestra képes olvasni az Erő-visszhangokban (pszichometria), hasonlóan Cal Kestishez, Quinlan Voshoz, Ahsokához és Reyhez? A Khofaron tett erdős sétája nagyon erre utal, amikor a holttestek között ballagva "hallja" a közelmúltban történtek egy részét. Ami viszont még furcsább, hogy miért nem közölte Moggal a benyomásait? Nevezetesen azt, hogy a nagy hatalmú bukott Jedi a tanítványa volt (már persze ha így van, de szerintem Qimir hegeit elnézve sanszos). Helyette, hagyja a bizonytalanság homályában tapogatózni a srácot, ezzel együtt Jedi-társait. Sőt, hogy Solra terelődjön a gyanú. Pedig lászik rajta, hogy többet tud, mint amennyit megoszt. A bizalmatlanság és titkolózás már ekkor is jelen volt a Jedik soraiban? Bár Yoda és a Névtelenek esete kapcsán ezen sem lepődnék meg. Aztán persze lehet, hogy nem ő volt Qimir Jedi-mestere, ebben az esetben tárgytalan a felvetésem.

 

A másik érdekesség, hogy Sol mester miért szabotálta szándékosan Mae-t a kábítással, pont az előtt, hogy a lány bejelentkezhetett volna a Jediknél a pilótafülkében? Majd a Jedik hívását kikapcsolta a férfi, és a hiperűrbe ugrott, elkerülve Vernestráékat. Mintha nem is akarná, hogy a Jedik tudomására jusson az ügy - legalábbis egyelőre. Ellenkező esetben legalább felvette volna a kapcsolatot társaival. Nem is az, hogy órákat kellett volna várnia a segítségre (amúgy konkrétan 1 másodpercet, bár ezt nem tudhatta), de direkt kinyomta őket a kommon, hogy a saját feje után menjen. Remélem, hogy a történetírási szempontok (Solt mindenképp meg kell ölni, és a Jedik nem vághatják le a Sith-ek érintettségét) mellett ennek in-universe is lesz értelme a folytatásban. 

Szerintem Sol sötét oldala lesz a megoldás (meg ő lesz a sorozat névadója) és a lányok csak eszközöl voltak. És lehet, hogy Quimir-nek nincs mestere.

Szerkesztve: - gafz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, gafz írta:

Szerintem Sol sötét oldala lesz a megoldás (meg ő lesz a sorozat névadója) és a lányok csak eszközöl voltak. És lehet, hogy Quimir-nek nincs mestere.

Én is erre tippelek, hogy Solhoz lesz inkább köze és Qimirnek nincs mestere, vagy már nincs.

A másik az nem az én tippem, hogy Osha marad meg. Szerintem Mae valahogy meghal. A legendák alapján jöhetne Plagueis is, de nem hiszem, hogy behozzák.

Nem sok esélyt látok még egy évadra, sajnos.  Adnám, de nagyon megosztó lett. 

A kettő, vagy társak ereje, ahogy Q hívja, nem hiszem, hogy működhet, mert nem tudta gyógyítani Oshát és úgy tűnik ez csak a diádban aktiválódik, ritka képesség.

 

Az Oshamir elképzelés még mindig meredeknek látszik. Akkor is, ha láttuk már olyat, hogy egy nő érzései el tudtak mélyülni miután a pasi legyak egy egész falut. Vagy külső példának az Alkonyatban van hasonló, de ezeknél mindig volt bűntudat. Qimirben egy szemernyi sincs, ő megalapozottnak látja a tetteit a jedik ellen. 

 

Csak két rész van hátra és nekem most jött meg az étvágyam igazán. Megmagyarázom Sol és Sebhelyes hátú Qimir karaktere kiemelkedő lett. Aki még újranézés után megfogott és úgy érzem keveset kaptam belőle az Torbin. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.