Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

 

Ha jól emlékszem valahol leírták, hogy nem Erő érzékenyek is tudják használni a fénykardot, de a Erő-használóknak különleges a kapcsolata vele. Marr-nál csak azt nem értettem, hogy miért titkolta el, hogy Jaden tudatát átvitte a klóntestbe?

 

 

Jó kérdés. Szerintem szimplán nem akart belőle fölösleges bonyodalmat addig, amíg Anyánál voltak. De a vége alapján Jaden rájött a dologra, így tisztába került vele, hogy tudata egy klón testébe költözött. Ennek az egész klón-Jaden ügynek szvsz akkor lenne igazán jelentősége, ha Kemp folytatni szándékozná a Hullámtörést, de ilyenről nem tudok. Mert az Utánzat elvileg nem volt tökéletes, mint a Minta (Katona), így feltételezhető, hogy később Jadent is sújtani fogja ugyanaz a betegség, mint a Közösségben lévő többi klónt (igaz, az Utánzat nem került kapcsolatba a lignannel).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Jó kérdés. Szerintem szimplán nem akart belőle fölösleges bonyodalmat addig, amíg Anyánál voltak. De a vége alapján Jaden rájött a dologra, így tisztába került vele, hogy tudata egy klón testébe költözött. Ennek az egész klón-Jaden ügynek szvsz akkor lenne igazán jelentősége, ha Kemp folytatni szándékozná a Hullámtörést, de ilyenről nem tudok. Mert az Utánzat elvileg nem volt tökéletes, mint a Minta (Katona), így feltételezhető, hogy később Jadent is sújtani fogja ugyanaz a betegség, mint a Közösségben lévő többi klónt (igaz, az Utánzat nem került kapcsolatba a lignannel).

 

 

Igen, ebben lehet valami. Egyébként a sem volt megmagyarázva, hogy hogyan kerülhetett a Thrawn kori tudósok kezébe Jaden mintája, mikor Jaden évekkel a Thrawn krízis után került csak a Jedi-Akadémiára.

 

 

Egyébként Paul S Kemp nem sokkal a Hullámtörés megjelenése környékén szerződött le két SW könyvre, amit annak idején duológiaként kezeltek. Elég sokáig csúszott a megjelenése, aztán végül azt mondták, a Disney eladás után, hogy elrakták a fiókba. Azóta nincs hír róla. A Lucasfilm-es szerkesztők annak idején azt mondták, hogy ambiciózus a projekt. Lehet, hogy pont a Hullámtörést folytatta volna.

Azt nem tudjuk, hogy a projektet törölték-e, vagy sem.

Lehet, hogy végül törölték, de mivel Kempnek volt érvényes szerződése 2 SW könyvre, így elképzelhető, hogy a 2 könyv egyike a Lords of the Sith lesz, a másik pedig később jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Igen, ebben lehet valami. Egyébként a sem volt megmagyarázva, hogy hogyan kerülhetett a Thrawn kori tudósok kezébe Jaden mintája, mikor Jaden évekkel a Thrawn krízis után került csak a Jedi-Akadémiára.

 

Na igen, ez a másik fele, amit furcsának találtam magyarázat híján.

Először arra gondoltam, hogy Jaden már eleve klón volt, nem tudom, ez mennyire lehet reális. Jaden cirka 1 évvel a yavini csata után született, így elképzelhető, hogy a birodalmiak még gyerekkorában figyeltek fel képességeire, majd vettek mintát tőle.

 

 

Egyébként Paul S Kemp nem sokkal a Hullámtörés megjelenése környékén szerződött le két SW könyvre, amit annak idején duológiaként kezeltek. Elég sokáig csúszott a megjelenése, aztán végül azt mondták, a Disney eladás után, hogy elrakták a fiókba. Azóta nincs hír róla. A Lucasfilm-es szerkesztők annak idején azt mondták, hogy ambiciózus a projekt. Lehet, hogy pont a Hullámtörést folytatta volna.

Azt nem tudjuk, hogy a projektet törölték-e, vagy sem.

Lehet, hogy végül törölték, de mivel Kempnek volt érvényes szerződése 2 SW könyvre, így elképzelhető, hogy a 2 könyv egyike a Lords of the Sith lesz, a másik pedig később jön.

Ezt jó tudni. Szerintem egyébként bőven benne volt egy trilógia ebben a történetben, emiatt kissé lezáratlannak is érzem. Nem tudom, mennyi esély van rá, hogy a Canon regények mellett folytassák a Legends univerzumot is?

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, ez a másik fele, amit furcsának találtam magyarázat híján.

Először arra gondoltam, hogy Jaden már eleve klón volt, nem tudom, ez mennyire lehet reális. Jaden cirka 1 évvel a yavini csata után született, így elképzelhető, hogy a birodalmiak még gyerekkorában figyeltek fel képességeire, majd vettek mintát tőle.

 

 

 

Ezt jó tudni. Szerintem egyébként bőven benne volt egy trilógia ebben a történetben, emiatt kissé lezáratlannak is érzem. Nem tudom, mennyi esély van rá, hogy a Canon regények mellett folytassák a Legends univerzumot is?

Jelenleg nem sok. Mintha valahol olvastam volna annak idején, egy fejes szerint a régi Expanded Universe-t lezárták. De erre most nem mernék megesküdni, nem is találom.

Úgy tudom Amerikában és máshol az olvasók már összefogtak, próbálnak petíciót szervezni, vagy rászorítani a Lucasfilm-et, hogy a kánon könyvek mellett folytatódjanak a Legends könyvek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egyiket se. Szerintem csak jövőre akarnak leszerződni 2016-ra. Csak előre gondolkodtam.

 

Ahol megkérdeztem, ott a legtöbben a Medstart, a Coruscant Nights-ot és a Tatooine Ghost-ot szerették volna.

Így szerintem 2016-ban a következőket lenne érdemes kiadni:

http://starwars.wikia.com/wiki/A_New_Dawn

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Tarkin_%28novel%29

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Heir_to_the_Jedi

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Lords_of_the_Sith

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Dark_Disciple

 

http://starwars.wikia.com/wiki/MedStar_I%3A_Battle_Surgeons

 

http://starwars.wikia.com/wiki/MedStar_II:_Jedi_Healer

 

http://starwars.wikia.com/wiki/Tatooine_Ghost

 

Ha 10 címre akarnak leszerződni, akkor még van két szabad hely. Akár még két új jövőben beharangozott regény is beleférhet, vagy két régebbi.

Ezen elképzelés alapján a Coruscant Nights könyvek 2017-ben jönnének + melléjük a legaktuálisabb, legújabb felnőtt regények.

Persze ez csak elképzelés. Még a kiadó és a Disney is felülbírálhatja, úgyhogy nem biztos, hogy így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem tetszik. Igazából, ha mindez egy EU-könyvben következett volna be, nem lenne egyetértés abban, hogy "ez akár jól is elsülhet". Remélem, ez tényleg csak pletyka marad.

Egyetértek. Az ehhez hasonló ötletek könyves formátumát erős szidalmazás érné. De ha egy ilyen ötlet mozgóképes alkotásban lenne, akkor páran hozzá teszik: akár jól is elsülhet.

 

Erről eszembe jutott Maul esete. Személy szerint eleinte úgy voltam vele, hogy az ötlet is gyalázatos, de a Mandalore történetszálra már épp az ellenkezőjét éreztem: nagyon jól sült el.

Bár szerintem, ha ez a Maul hihetetlen visszatérése dolog végig EU-s formátumban lett volna kifejtve, akkor valószínűleg sokan azok közül akik mára megbarátkoztak vele inkább szidnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, hogy James Luceno munkássága is non-canon lett, mert ő ezeket a manővereket perfekt módon írta le, ráadásul jellegükből adódóan ezek nagy része nyilván megfilmesíthetetlen (vagy legalábbis sokak számára hamar unalomba fulladna). Az is érdekes, tanulságos sztori, hogy Palpatine pl. miképp nyerte el a Kereskedelmi Szövetség bizalmát, miután először kapcsolatba lépett Gunray helytartóval.

Nem az a lényeg, hogy non canon, hanem az, hogy jól le van írva. A kánon tényező szerintem lényegtelen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézegetem a Szukits.hu-n a Star Wars könyveket, és megakadt a szemem Sean Williams Tomboló erő c. regényén. A könyv ugye a Force Unleashed c. játék alapján készült, amivel már játszottam. Bár nem sokat, csak úgy 10-15 percet összesen. Viszont a regény borító meg leírás alapján nagyon megtetszett, és lehet, hogy a közeljövőben be fogom szerezni.

A kérdésem: érdemes úgy elolvasnom a könyvet, hogy a játékot nem igazán ismerem?

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes, én is úgy olvastam el. :) Ettől függetlenül a könyv maga nem nagy szám, sőt, megkockáztatom, hogy "rossz", így ha esetleg nem akarsz minden kiadványt megvenni és több könyv között gondolkodsz, akkor szerintem ne ezt válaszd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézegetem a Szukits.hu-n a Star Wars könyveket, és megakadt a szemem Sean Williams Tomboló erő c. regényén. A könyv ugye a Force Unleashed c. játék alapján készült, amivel már játszottam. Bár nem sokat, csak úgy 10-15 percet összesen. Viszont a regény borító meg leírás alapján nagyon megtetszett, és lehet, hogy a közeljövőben be fogom szerezni.

A kérdésem: érdemes úgy elolvasnom a könyvet, hogy a játékot nem igazán ismerem?

Természetesen. A könyv gyakorlatilag egy a egyben a videojáték eseményeit meséli el, annak a regényváltozata.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes, én is úgy olvastam el. :) Ettől függetlenül a könyv maga nem nagy szám, sőt, megkockáztatom, hogy "rossz", így ha esetleg nem akarsz minden kiadványt megvenni és több könyv között gondolkodsz, akkor szerintem ne ezt válaszd.

Nem biztos, hogy neki nem fog tetszeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Habár Amerikában tényleg sokan szidják a TFU könyveket. Viszont sokan azt állítják, hogy a ezeknél is vannak rosszabb SW könyvek. Egyesek szerint pl. a The New Jedi Order sorozat fele gyengébb, mint a TFU, a Dark Nest trilógiát is sokan még a TFU-nál is gyengébbnek tartják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukits könyvei közül nálam a Yoda: Sötét találkozó és a Luke Skywalker és a Mindor árnyai a leggyengébbek. A TFU-val csak annyi gondom volt, hogy érezhetően nem sikerült túllépnie a videójátékban megismert "végigjátszás" feelingen, amin a jobb karakterleírások segítettek volna.

 

Zahn nekem se a kedvenc íróm, de A Birodalom örököseivel (és a Thrawn-trilógiával) szerintem maradandót alkotott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy már most feldobnám: ki akarja megrendelni a Maul könyvet? Vagy bármi más is lehet igazából. Budapesti (lehetőleg XI. kerület és környéke) személyes átvétellel. Ez az ár már tényleg horror.

Én az Árnyjátékot is hozzárendelném.

Szerkesztve: - zilllosarkany
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.