Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Nem tudom, hogy más is szereti itt-e még, de DEAD FUCKING SPACE!

 

 

Nekem eddig nem volt hozzá szerencsém, de rajta van azon a fránya listán (amikkel játszani még a Kaszás előtt) ami nem hogy apadna hanem inkább folyamat bővül :para: :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 07. 22. - 21:38, Darth Sky írta:

Kíváncsi vagyok, miért a remake mellett döntöttek a folytatás helyett. 

Szerintem főleg két ok lehet emellett. Egyrészt, remake-elni/rebootolni olcsóbb, hiszen csak a kész anyagot kell felhasználni. Másrészt, a harmadik rész eléggé faramuci módon fejeződött be. A sima változat vége lezárt a asztorit a DLC vége meg... nos, az is lezárta a sztorit, csak kicsit másképpen.  Igazából a Dead Space 3 egyik befejezését sem lenne egyszerű folytatni, egy reboottal viszont még úgy is elvihetik másfelé a történetet, hogy teszem azt az első két rész történetének magját megőrzik. Sőt ez ellen valószínűleg a rajongóknak sem lenne kifogásuk.

Mindezen túl a Resident Evil 2-3 remake és a Mass Effect Legendary Edition után nem is csoda, hogy ezen a vonalon akarnak tovább haladni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

"Boy!"

 

A környék barátságos Pókembere(i).

 

Egy kellemetlen írói válság.

 

Uncharted 4 és Lost Legacy újratöltve PC-n is

 

Assassin's Creed beoltva sárkányokkal és mágiával

 

Galaxis utikalaúz őrzőknek

 

Ha elég sokáig nézitek, egy játékot is láthattok a csaj feneke mögött

 

Nézd már, egy Farkas Rozsomák

 

Tokió mindig is furcsa hely volt

 

Vámpírok bálja

 

Idétlen időkig bum-bum

 

Róka a bőre nélkül

 

Egy kis horrorshow

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik a felhozatal. Asszem nem fogunk unatkozni. :clap:

 

1 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Kénytelen leszek én is meglepni magamat egy PS5-el Karácsonyra :D 

Akkor szerintem gyorsan rendeld meg. Én áprilisban adtam le a rendelést, és augusztusra jutott el hozzám a gép. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Darth Sky írta:

Akkor szerintem gyorsan rendeld meg. Én áprilisban adtam le a rendelést, és augusztusra jutott el hozzám a gép. :D 

Már nem kell ennyit várni rá. Az utóbbi időben már kevesebb, mint egy hónap alatt kihozzák. Több ismerősöm is pár hét alatt megkapta a nyáron. A Konzolvilág például már az augusztus 25-éig leadott rendeléseket teljesíti. Aki ma rendel egyet, az lehet már szeptember végén megkapja.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Úgy érzem, a Sony elkezdett készülni a Horizon: Forbidden West megjelenésére. Felkerült a netre egy Horizon: Zero Dawn összefoglaló. Summázott, de így is alapos, és a legjobb, hogy a magyar PS-oldalon is megtalálható ékes, édes anyanyelvünkön:

https://www.playstation.com/hu-hu/editorial/this-month-on-playstation/horizon-zero-dawn-the-story-so-far/?fbclid=IwAR3sx4q2RDkEqT3ZETx66GRgDVAkIz7PpbooSAhZSfff7Pxls3JgLaArx80

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

Kábé két hete elkezdtem az első witcher-es játékot. Nagyon bejövős. Már a negyedik fejezet közben járok. Azt nem tudom hogy abból mennyi van még hátra. A legutóbb megkapott feladat egy összetört tükör darabjainak megtalálása. Azt még nem kezdtem el. A fejezet azelőtti feladatait letudtam.

A játék elkezdése előtt úgy döntöttem hogy magyar szinkronosan játszom. A szöveganyagban előforduló ilyen-olyan kuszaságok ellenére nem bántam meg mert jó néhány általam is "kedvelt" szinkronizálással is foglalkozó egyén is közreműködött a szinkron megkreálásában.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Tegnap volt a Mass Effect nap (N7), bár nem törték össze magukat a Bioware-nál és az EA-nél. De legalább kaptunk egy új posztert, amiből kiderült, hogy a következő Mass Effectben lesz űrhajó és geth-fej formájú kráter. :D

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nemrég befejeztem az első witcher-es játék fő részét és van néhány dolog ami nem tiszta.

 

Az egyik az hogy nem tudtam a tavas nőcitől beszerzett kardra rúnákat rakatni. Amikor a spádé meglett úgy voltam vele hogy majd tetetek rá a falusi kováccsal de nem jött össze mert később a faluban a lovagok és a szkojatelék balhézni kezdtek. A kövi fejezetben a városban meg nem volt lehetőségem Gerit kovácshoz irányítani.

 

A másik dolog az hogy a páncél összerakása se jött össze. Meglett minden darabja és a hozzá való formula de mégse lehetett elmenni a majmok bolygójáról szalasztott alkimistához mert a városba való visszatérés után a páncélos küldetés már nem volt a naplóban.

A neten azt olvastam hogy az a küldi akkor tűnik el ha a mocsaras temetős helyen nem lesz meg a formula. A napló viszont írta hogy meglett és hogy lehet menni páncélt csináltatni.

 

Mondjuk nem hiszem hogy a rúnás kard és a páncél olyan fontos lenne a második részben. Már ha a páncél importálható egyáltalán. Azt tudom hogy a kard importálódik meg hogy a játék eleje felé eltűnik és később megkerül.

 

Plusz még az érdekel hogy a főjátéktól független sztorik végkifejlete importálódik-e mert ha igen akkor a második rész elkezdése előtt azokat is kijátszom. Ha nem importálódnak akkor meg várok velük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajjnos az első részben vannak ilyen bugok. A páncéllal kapcsolatban ebbe én is belefutottam a második vagy harmadik végigjátszás során. Amúgy a páncél is importálódik. De összességében feleslegesen, a kard és a páncél sem tartozik az erős eszközök közé a második részben. Én hamar ládába tettem mindkettőt (mármint a megkerülésük után). A rúnákhoz viszont nem tudok hozzászólni, szerintem a komplett trilógia alatt is elvétve használtam. Azt hiszem, először a Hearts of Stone-ban próbáltam ki, ami a W3 egyik kiegészítője. :D 

 

6 órával ezelőtt, Rog írta:

Plusz még az érdekel hogy a főjátéktól független sztorik végkifejlete importálódik-e mert ha igen akkor a második rész elkezdése előtt azokat is kijátszom. Ha nem importálódnak akkor meg várok velük.

Szerintem nincs olyan mellékküldetés, ami jelentősséggel bír a kövi részekben. Igazából a Witcher-ben az importálás inkább csak jelképes. Két dolog jut csak eszembe, ebből egy kötődik az első Witcher-hez: Ada sorsa. Ha Geralt megölte, akkor egy párbeszédben megemlítik, hogy halott, ha nem, akkor azt említik, hogy él. A W2 és W3 között van egy jelentősebb dolog, de ezt leszámítva semmi különös. Nem túl jelentős W2 spoiler:

Spoiler

Max még arra kaphatsz magyarázatot, hogy Geralt miért Trisst kefélgeti a második részben, ha Shanival jött össze. De ha Shanit passzoltad, akkor ennek sincs jelentőssége.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 11. 16. - 18:17, Dzséjt írta:

Szerintem nincs olyan mellékküldetés, ami jelentősséggel bír a kövi részekben.

 

Én nem a mellékküldetésekre céloztam hanem a játék megkezdése előtt megjelenő képen választható jobb oldalt levő "New adventures" cuccra.

 

AdUkX6j.jpg

 

Az a "főjátéktól független sztorik" megfogalmazás elég félreérthető lett de annak ellenére megkaptam a választ arra ami abban a témában érdekelt.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, hogy ezek! Ezek semmit sem jelentenek. Ezek inkább olyan "rajongói kedveskedések" azoknak, akik olvasták a regényeket és a novellákat. Érdekes kiegészítések, de semmit sem tesznek hozzá a Witcher-trilógiához. Ha jól emlékszem, időben mindegyik a W1 előtt játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szeretnék egy kis segítséget kérni. A minap beszereztem PS5-re A Way Outot, ami egy multys játék, és szükség van hozzá egy EA-fiókra (amennyiben online játszol). Mivel ebbe már rég jelentkeztem be, jelszóváltoztatást kért. Viszont az én egykori EA-fiókom egy olyan e-mail címmel lett létrehozva, ami ma már nem létezik, így nyilván nem tudom megváltoztatni a jelszavamat. Készítettem egy új EA-fiókot, de azt meg nem tudom összekapcsolni a PS-azonosítómmal, mert az még továbbra is a régi fiókkal van társítva. Eddig csak olyan "megoldásokat" találtam, amihez paradox módon mind szükség van a (nem létező) régi e-mail címemre. Mit tudok tenni ebben az esetben? :hmm: (Ugyanígy szívtam meg a Uplay fiókommal is.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt esetleg tudsz elérhetőséget az EA és/vagy a Ubisoft magyar ügyfélszolgálatához (már ha van ilyen)? Egy ideje keresgélek, de nem találtam semmi használhatót. A legtöbb oldal az EA Súgóra vezet, ahol a problémák kiválasztása után ugyanazokra a "megoldásokra" irányít. A fórumokon is láttam, hogy rengeteg embernek van hasonló gondja, de megoldás már kevésbé akad. Elég frusztráló ez a szélmalomharc, van egy olyan érzésem, hogy búcsút vehetek ezektől az accountjaimtól...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth SkySajnos magyar support már 2017 óta nincsen, bár a visszajelzések alapján amúgy sem nyújtottak nagy segítséget. Az angol változathoz meg elég macerás hozzájutni, de így müxik (bár lehet, hogy már te is megtaláltad ezt):

You can contact our live support at help.ea.com.  

To  speak with a chat adviser:

Click on your product Origin

Then select 'PC

Manage my Account'

Can't log in

Finally, you can choose to begin a chat or request a call back.

És persze ki kell tölteni a formulát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ezzel már én is próbálkoztam, de azért köszönöm! :) 

 

Valószínűleg létrehozok egy másodlagos PSN profilt, amin csak az EA és Ubisoft játékaim lesznek. Jelen helyzetben ezt látom a legoptimálisabb megoldásnak. Remélem, a már meglévő játékaimat gond nélkül meg tudom majd osztani "A" profilomon kereszül "B"-vel. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.