Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

1 perccel korábban, Frenkie írta:

Namost ahogy ezt a hozzászólást megfogalmaztad valahogy az az érzésem hogy elképesztően jó lett.

Ezt az információt sem megerősíteni, sem megcáfolni nem tudom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 23. - 18:04, Frenkie írta:

A HZD-nak a kiegészitője a Frozen Wilds, hozzáad valamit a főstoryhoz, illetve többet tudunk meg a múltról vagy "csak" egy eddig nem látott helyszínen való barangolás?

Eszembe jutott ez a régi kérdés. És ennyit azért elárulhatok: a Horizon: Zero Dawn kiegészítője, a Frozen Wilds több szempontból is kötődik a Horizon: Forbidden Westhez. Szóval, aki még nem játszotta ki, de el akar mélyülni a folytatásban, annak érdemes lesz pótolni, mert a játék nem töri össze magát abban, hogy elmagyarázza az ezzel kapcsolatos miérteket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Eszembe jutott ez a régi kérdés. És ennyit azért elárulhatok: a Horizon: Zero Dawn kiegészítője, a Frozen Wilds több szempontból is kötődik a Horizon: Forbidden Westhez. Szóval, aki még nem játszotta ki, de el akar mélyülni a folytatásban, annak érdemes lesz pótolni, mert a játék nem töri össze magát abban, hogy elmagyarázza az ezzel kapcsolatos miérteket.

 

Akkor a Forbidden West elött ezt is végigviszem, mert ezzel még nem játszottam pedig megvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, ma reggel kilenckor lejárt az embargó, szóval most már szabadon lehet beszélni a Horizon Forbidden Westről. Azért részletekbe még nem megyek bele, mert arra ott lesz a teszt(ek) ami(ke)t írtam. De annyit azért mindenképpen le kell írnom, hogy nagyon nehezemre esne akárcsak elképzelni is, hogy idén számomra, meg úgy nagyon sok más ember számára is lesz jobb játék. A Forbidden West ugyanis szó szerint minden téren jócskán felülmúlja a Horizon Zero Dawnt, ami már csak azért is nagy teljesítmény, mert az is egy bitang jó játék volt. De laza bemelegítésnek tűnik a folytatásához képest. A Guerrilla Games nem csak lehántott egy réteget a rókáról, készített egy új, még jobb rókát.

A sztori teljes mértékben az előző részre támaszkodik, az ott megválaszolatlanul hagyott kérdések mentén építkezik, és bizony olyasmi is képbe kerül, amit az előző rész törétnetében épp csak említettek. Fordulatokban gazdag, és bizony le fogjuk tenni a hajunkat párszor. A játékmenetét meg szintén csak dícsérni lehet. A régi közelharc eléggé fapados és inkább irritáló, mint szórakoztató volt. Az új... Szinte vártam, hogy használhassam. Az emberek javát inkább a lándzsával vertem agyon, minthogy lenyilaztam volna, annyira szórakoztató lett a közelharc. De a fegyveres harc sem lett rosszabb, ó nem, sőt, az új fegyók kifejezetten komoly jószágok. És Aloy új eszközei is marha jók. Az energiaernyő lett az egyik kedvencem, nagyon nagy haszna van. Míg az első részben folyton csákjázható pontokat vagy kiszögeléseket, esetleg utat kellett keresni azért, hogy lejussunk egy hegy tetjéről, itt elég csak ugrani, aztán sitty-sutty lelengedezünk a szélben. Ja, és a falmászás is sokkal jobb így, hogy már szabadabban közlekedhetünk.

A látvány pedig döbbenetes. Ne higgyetek azoknak az okostojásoknak, akik szerint bőven jó ez PS4-en. Mivel a Slimemtől nem váltam meg, megnéztem azon is. Ég és föld, és nem csak a látvány. A töltési idő és a sebesség is. PS4-en a gyorsutazás közben megittam a kávét, PS5-ön ugyanez 5 másodperc. A látvány pedig... Nos, még a PS5 is megküzdött vele néha (bár ezen egy patch már látványosan javított), akkor gondoljátok el, mennyire kellett visszabutítani, hogy a PS4-en egyáltalán elinduljon? És így is vannak látványos FPS dropok. Szóval aki csak teheti, PS5-ön indítsa el, PS4 legfeljebb kényszerű megoldásként jöjjön szóba. Nem a Sony-nak akarok itt reklámot csinálni meg rábeszélni, egyszerűen ez így van. Ez a játék már egyértelműen nem a régi generáció gépeire lett megtervezve (a DualSense-t is maximálisan kihasználja).

De nem ragoznám tovább. Ha imádtad a Horizon Zero Dawn-t, akkor a Horizon Forbidden West-be első látásra bele fogsz szeretni. Mert sokkal jobb annál. A sztori, a látvány, a játékmenet, minden. Én még ugyan tapasztaltam néhány technikai jellegű hibát, de én majdnem egy hónappal ezelőtt kaptam meg, a szűz változatot, amihez mindezidáig csak egy patch jött ki (ez javított a teljesítményen és befejezhetővé vált két küldetés, amit addig egy bug miatt nem tudtam megcsinálni), szóval például ti már eleve ezzel a javítással kapjátok, és persze nyilván jön majd az első napi patch is. DE! De még a szűz változat sem volt telis-tele hibákkal, mondjuk úgy, hogy ez a változat - a játék méreteit is figyelembe véve - nagyjából annyi hibát rejtett, amennyit manapság egy már kiadott játékban átlagosan találunk. Szóval még így sem volt Cyberpunk 2077Assassin's Creed Unity vagy Mass Effect Andromeda szinten. Mindent összevetve, a Horizon Forbidden West az év egyik legjobb játéka már most, és mindenképpen kihagyhatatlan, pláne, ha szeretted az első részt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem, pénteken már én is kézhez kapom a példányomat. Anno az 1. rész győzött meg arról, hogy PS4 tulajdonos legyek, úgyhogy ja, mondhatni, nekem már a Zero Dawn is tetszett. :D 

 

13 perccel korábban, ati írta:

Mennyire érthető az első rész nélkül? Mert sajnos az első részhez nem volt magyar felirat, ehhez meg valamiért mégis jött. Nyilván a magyar felirat miatt többen fogják megvenni.

Bár ez sem tér ki minden apróságra, de itt egy egész részletes összefoglaló a történetről. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, ati írta:

Mennyire érthető az első rész nélkül? Mert sajnos az első részhez nem volt magyar felirat, ehhez meg valamiért mégis jött. Nyilván a magyar felirat miatt többen fogják megvenni.

Bár nem lesz minden érthető, főleg az első részből visszatérő szereplők motivációi és Aloy-hoz fűződő viszonyában maradhatnak homályos foltok. Meg nyilván a visszautalások egy részét sem fogod érteni, és baromira nem úgy fogsz átélni bizonyos eseményeket, mint azok, akik végigjátszották az első részt, mert nyilván nem ugyanaz valamit egy összefoglalóból megismerni vagy több tucat órát eltölteni vele. Neked nem fog a visszatérő karakterek láttán körbeszaladni a vigyor a fejeden, csak konstatálod, hogy ja, ezt már korábban is ismerte Aloy.

De a fő sztori teljesen érthető. Egyrészt készült a játékhoz egy összefoglaló videó, ami automatikusan lejátszódik az első indításkor és a menüben is bármikor újranézhető. Másrészt van egy adatbázis a játékban, aminek elolvasása nem fakultatív, sok fontos dolgot felfed. Harmadrészt a szereplők is megemlékeznek párbeszédekben a legfontosabb dolgokról.

És a Sky által megadott linken fellelhető anyag is nagyon jó segítség lehet.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát eddig is baromira vártam a PS5 megérkezését, de most 10-szeres sebeséggel.:D

 

@Dzséjt, mennyire utalnak vissza a múltra a Forbidden Westben?  Nálam az első rész attól volt olyan nagyon jó hogy folyamatosan derült ki hogyan bukott el az emberiség, mi okozta a kihalást, hogyan élték túl(mint emberiség(GAIA)). Amikor mentem a játékbban és egyre több homályos pontra derült fény rendesen libabőrös lettem. A jelen annyira nem vonzott hogy most ellenséges törzsek marakodnak egymással.

Ha nem posztapokaliptikus világban játszódott volna hanem mondjuk a mi őskorunkban(hisz a játék jelene megfeleltethető a mi őskorunknak), akkor szerintem nem játszottam volna vele.

Szóval lesz-e visszautalás Elisabeth-re(aki a kedvenc NPC-m az összes videójáték közül amit végigjátszottam), Ted Faro-ra pl?

Vagy "csak" a jelenben harcolunk a törzsekkel és a gépekkel?

 

A másik kérdésem hogy ugyanúgy viszonyul a Forbidden West az első részhez mint a The Last of us 2 a szintén első részhez? Ott is azt éreztem amit most írtál hogy a 2. rész jóval komplexebb, érzelemdúsabb, brutálisabb, hosszabb, jobbak a harcok és hogy a 2020-as év legjobb videójátéka. Pedig  a The Last of Us is elképesztően jó videójáték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Frenkie írta:

Vagy "csak" a jelenben harcolunk a törzsekkel és a gépekkel?

Hadd fogalmazzak úgy, hogy a múlt hatása a jelenre van olyan jelentős, mint a Zero Dawn-ban volt. Máshogy hat rá, de a hatás jelentős.

 

38 perccel korábban, Frenkie írta:

A másik kérdésem hogy ugyanúgy viszonyul a Forbidden West az első részhez mint a The Last of us 2 a szintén első részhez? Ott is azt éreztem amit most írtál hogy a 2. rész jóval komplexebb, érzelemdúsabb, brutálisabb, hosszabb, jobbak a harcok és hogy a 2020-as év legjobb videójátéka. Pedig  a The Last of Us is elképesztően jó videójáték.

Abszolút.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit rossz hír, hisz alig várom. A cím erősen clickbait, az info általános.

 

https://sg.hu/cikkek/film/148828/kiderult-hogy-mikor-lathatjuk-a-the-last-of-us-sorozatot

 

Illetve nagy hoppá, mert erről én még nem is hallottam hogy film készülne belőle.

 

https://sg.hu/cikkek/film/148821/bioshock-film-keszul

 

 

Különben a videójátékokból készült sorozatokról való eszmecsrét itt folytassuk vagy menjen az általános sorozatos topicba? Nem hinném hogy rajtunk gamereken kivül érdekel valakit a The Last of Us sorozat. Persze lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A BioShock film-próbálkozásról már volt hír sok, az is olyan régóta "készül", mint az Uncharted. Ugyanakkor ez elvileg valami teljesen új projekt, nem az eddig többször lefújt változat tovább kalapálása.

 

Szerintem nyugodtan beszélhetünk az általános sorozatos topikban a The Last of Us-ról. Tuti érdekelni fog mást is, hiszen a Witcherről sem csak azok beszélnek, akik a játékkal játszottak vagy a könyveket olvasták. Ha jó lesz, akkor sokakat beránthat, ráadásul Pedro Pascal miatt lehet, hogy ezen a fórumon valamilyen "rejtélyes" oknál fogva többen is kíváncsiak lesznek. :D Mondjuk innét nézve akkor még jó messze van, mire ténylegesen is lehet majd beszélni róla. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, most már erről is beszélhetek. Márciusban újra lesz nyomtatott PC Guru, méghozzá egy jubileumi kiadás, mert idén lettünk 30 évesek. Az újságban két cikkem is lesz, az egyik a Horizon Forbidden West tesztem, ami nem ugyanaz, amit a PC Guru Online-on is olvashattok. Az újságban szereplő az első, amit megírtam (a PGO-ra eredetileg nem én írtam volna, de a Sony kicsit bekavart), azt tartom az "igazinak", főleg mert sokkal terebélyesebb. A másik cikkem pedig a fórum szempontjából is releváns, hiszen a Star Wars: Jedi Knight 2 - Jedi Outcastról szól. :)

001pcgurucover-finalpage-0001.jpg

 

Közben meg elvégeztem még egy kis "fejlesztést" PS5-re, vettem hozzá egy kettes dokkolót és egy második kontrollert. Mivel már csak munkám miatt is elég sokat nyúzom a gépet, rá kellett jönnöm, hogy különösen a már PS5-re szánt játékok esetén igencsak gyorsan zabálja a kontroller az energiát. Az Uncharted: Legacy of Thieves Collectionnél és az A Plague Tales: Innocence-nél még annyira nem tűnt fel, de a Horizon Forbidden West és most pláne a Cyberpunk 2077 alatt nagyon komolyan érzem, hogy 4-5 órát húz csak ki, aztán csutkára lemerül. Régen a PS4-nél még elvoltam azzal, hogy ilyenkor rádugtam vezetékre és úgy játszottam, de a nagyobb tévé miatt jóval hátrébb ülök most a konzolhoz képest, és a kábel nem ér el addig.

Szóval beruháztam kemény 6000 forintot egy dokkolóra, ami iszonyú kényelmessé teszi a töltést. Lényegében ráteszed a kontrollert, és az szépen, csendben feltölti neked. A második kontrollerre meg azért volt szükségem, mert míg az egyik töltődik, addig megszakítás nélkül tudok a másikkal játszani. Ez viszont azért már húzósabb volt, hiszen 23 ezerért osztogatják, de ha valaki hozzám hasonlóan több mint 4-5 órát eltölt a konzol előtt, annak érdemes lehet megfontolni. Persze a gyors fogyás tényleg csak azoknál a játékoknál jelentkezik, amik alaposan igénybe veszik a DualSense képességeit, viszont ahogy szaporodnak a PS5 játékok, úgy lesz ez egyre általánosabb jelenség. A Cyberpunk 2077 az, ami szerintem nagyon jól prezentálja most, mire számíthatunk a jövőben, ebben a játékban szinte önálló életet él az ember kezében a kontroller. De a HFW is remek kiinduló alap lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kipróbáltam az Elden Ring-et. Hát, először is a PC-s verzió(én azt toltam), egy hányadék optimalizáció tekintetében. 

Igaz gyengébb a procim, de az hogy a videókártya szinte hideg, a proci meg 60 - 70% pörög csak, és 30-60 fps között ugrál, az nagyon idegesitő.  :(  

Medium - High beállitásokon tolom FHD-ban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Sok felől hallani, hogy az Elden Ring PC-s változata el lett batyarintva. A FromSoftware már bocsánatot is kért emiatt. Valószínűleg néhány patch-csel ezt is helyreántják majd.

Nem is nagyon merek boss-ok ellen menni, pont a nehéz harcoknál esik be az fps jobban és azt csinál a boss velem amit akar.

úgy hogy inkább felfedezgetek, és szintezem magam, az tényleg szórakoztató, és a világ az elképesztő szerintem. Pedig egyik souls játékot sem toltam, szóval totális kezdő vagyok a "szakmában", ha lehet igy fogalmazni. Halok is rendesen.. :D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 03. 03. - 20:41, Wilde írta:

@Cpt. Rex Milyen karakterrel tolod az Elden Ringet?

 

Playstation-ön nálam stabilan megy, pedig egy több éves PS4 Pro-n játsszom. Eddig csak 5 órát tudtam benne tölteni, de már most a kedvenc játékom.

 

Szamurájt inditottam. Viszont ez az optimalizáció egy hányadék PC-n. Már jött hozzá pár patch, de majdnem rosszabb a helyzet. 

Undoritóak igy a boss harcok, ez a folyamatos screen tearing meg fps dropp megöli az élményt. 

Azt olvastam, hogy PS 4-en és PS 5-ön viszonylag stabil a game. Ezt a game-t konzolra fejlesztették először, annyira látszik rajta. És a pc-s nép meg kapott egy ramaty portot belőle.  

Legalább te tudod teljesen élvezni, ez már egy jó dolog. 

 

Live action trailer:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 03. 06. - 2:14, Cpt. Rex írta:

Azt olvastam, hogy PS 4-en és PS 5-ön viszonylag stabil a game. Ezt a game-t konzolra fejlesztették először, annyira látszik rajta. És a pc-s nép meg kapott egy ramaty portot belőle.  

Legalább te tudod teljesen élvezni, ez már egy jó dolog. 

 

Sajnálom, hogy a PC-s optimalizáció ilyen lett, vizsont ha a harcrendszer mégis megtetszett és az alapján hasonló kalandra vágysz, akkor a Dark Souls 3-at jó szívvel tudom ajánlani (PC-n sincs vele gond). 

 

Én is samurai buildet tolok amúgy, de még 20+ óra után is meg tud lepni itt ott ez a game. A korábbi Miyazaki játékokból rengeteg ötletet dolgoztak át, bekerült a Sekiroból a lopakodás és a skill rendszer, amit összevontak a DS3 weapon artjaival, de a harcrendszer nagyjából a megszokott Souls reflexeket követeli meg. Az open world hatalmas és szinte mindenütt lehet találni valami kis érdekes, rejtett dolgot, vagy egy dungeon, vagy egy erőd, barlang, vagy valami mini-boss. A napszakok váltakozásának is megvannak az in-game jelentőségei. Éjszaka sokkal egyszerűbb lopakodni, de emellett sokkal több veszéllyel találkozni a vadonban és ami a legjobb, hogy vannak olyan bossok, amelyek csak éjszaka jelennek meg. Az időjárásnak is vannak konkrét játékmenetbeli hatásai, esőben például a lightning damage nő, a fire damage viszont csökken. Találtam néhány érdekes puzzle feladatot is, azokat a "kincskereséseket" is nagyon élvezem, amikor egy festményről kell megállapítanunk, hogy hol készült és azt a helyet felkeresni a térképen. Egyedül talán azt sajnálom kicsit, hogy mivel a játék - a megszokott soulsborne stílus szerint - egyáltalán nem fogja a kezünket, így még ha mindent meg is akarok csinálni biztos lesz olyan, ami kimarad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 03. 11. - 17:09, Wilde írta:

 

Sajnálom, hogy a PC-s optimalizáció ilyen lett, vizsont ha a harcrendszer mégis megtetszett és az alapján hasonló kalandra vágysz, akkor a Dark Souls 3-at jó szívvel tudom ajánlani (PC-n sincs vele gond). 

 

Én is samurai buildet tolok amúgy, de még 20+ óra után is meg tud lepni itt ott ez a game. A korábbi Miyazaki játékokból rengeteg ötletet dolgoztak át, bekerült a Sekiroból a lopakodás és a skill rendszer, amit összevontak a DS3 weapon artjaival, de a harcrendszer nagyjából a megszokott Souls reflexeket követeli meg. Az open world hatalmas és szinte mindenütt lehet találni valami kis érdekes, rejtett dolgot, vagy egy dungeon, vagy egy erőd, barlang, vagy valami mini-boss. A napszakok váltakozásának is megvannak az in-game jelentőségei. Éjszaka sokkal egyszerűbb lopakodni, de emellett sokkal több veszéllyel találkozni a vadonban és ami a legjobb, hogy vannak olyan bossok, amelyek csak éjszaka jelennek meg. Az időjárásnak is vannak konkrét játékmenetbeli hatásai, esőben például a lightning damage nő, a fire damage viszont csökken. Találtam néhány érdekes puzzle feladatot is, azokat a "kincskereséseket" is nagyon élvezem, amikor egy festményről kell megállapítanunk, hogy hol készült és azt a helyet felkeresni a térképen. Egyedül talán azt sajnálom kicsit, hogy mivel a játék - a megszokott soulsborne stílus szerint - egyáltalán nem fogja a kezünket, így még ha mindent meg is akarok csinálni biztos lesz olyan, ami kimarad.

 

Rühellem a Dark Souls játékokat. Azok emberi kinzásra valók.. :( 

Az Elden Ring-et az open world miatt tolom, amúgy rá sem néznék.  Sok DS fan ezért nyavalyog, mert open world lett, meg raktak bele lovat, ugrást, stb...

A nyilt világositás a casual gamerek végett lett belerakva, igy nagyobb játékosbázist mozgat meg a game. 

lvl 109-es vagyok, de az 50-60-as zónában bizony vannak bajok nálam is, és ezen a ramaty optimalizálás nem segit, hanem még ront rajta. 

A szintezés kicsit vicc kategória, hiába vagyok idézőjelesen "túl szintezve", itt ez nem nagyon számit, mert ennek az alapja a DS 3. 

Maga a világ, amit létrehoztak, az pazar, bár ami kicsit belecsorbit a képbe, a mobok és néha bossok újra felhasználása. 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.