Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

2023. 01. 19. - 13:50, Dzséjt írta:

 

The Last of Us Part 2

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

 

Ezt spoilerezte el az az úriembernek látszó tárgy? Az kemény ha ez szivárgott ki a megjelenés elött.

 

Én úgy tudtam hogy az szivárgott ki hogy ...

 

Spoiler

Ellie leszbikus.

 

A neten ezen ment még az örjöngés hogy vége a világnak emiatt stb, emiatt ő meg sem veszi. A sok mérhetetlen ostobaság. Mintha ettől függne hogy jó-e a játék.

 

Illetve a harmadik fordulat engem akasztott ki.:D De lehet sok más embert is.

 

Spoiler

Mikor Abby karakterét kellett először irányítani.

 

Ekkor majdnem falhoz vágtam a kontrollert. @Dzséjtnek még írtam is hogy mindjárt törlöm a játékot.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez szivárgott ki. Egész pontosan a játék teljes játszódó eleje, szóval Ellie kapcsolatára is fény derült előre.

Spoiler

És jött amiatt is az örjöngés, csak az értelmesebb fele nem értette, hogy miért a Part 2 idején akadt ki ezen a nép, amikor az első rész DLC-jéből, a Left Behindból egyértelműen kiderült már, hogy Ellie leszbikus. Legalábbis sokaknak nem baráti puszinak tűnt, amikor megcsókolta Riley-t, majd arra kérte, hogy maradjon vele. :) 

 

44 perccel korábban, Frenkie írta:

kkor majdnem falhoz vágtam a kontrollert. @Dzséjtnek még írtam is hogy mindjárt törlöm a játékot.:D

 

Az lol volt. Sejtettem, hogy ki fogsz akadni rajta, de az írásodból lejött, hogy alábecsültem a kiakadásod mértékét. :)  :lol:

Spoiler

Így visszagondolva, az, hogy Abby-t irányíthattuk, engem is meglepett, pedig hát a játék elejéből adja magát. Ugye először valójában ott irányíthattuk. A Siettle-i események már a második lehetőség. És arra is emlékszem, hogy én is tartottam némi szünetet azon a ponton, mert na, nehéz volt lenyelni, hogy Joel gyilkosával kell sertepertélni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az elmúlt pár napban eléggé lekötött egy új játék, jelesül a Hogwarts Legacy. Nem sok jóra számítottam ettől a játéktól, mert a fejlesztőcsapat sem volt a legerősebb (a legismertebb játékuk a gyorsan a feledés homályába veszett Disney Infinity), és hát na, a korábbi Harry Potter-játékok sem voltak éppen erősek. Szóval a léc nagyon alacsony volt, a Hogwarts Legacy viszont lazán megugrotta. Ez az a Harry Potter-játék, amire mindig is vágytunk. Mivel száz évvel játszódik a könyvek előtt (az 1890-es években, szóval még a Legegás állatokat is megelőzi), így előismeret sem kell hozzá, de persze a HP-rajongók ezer és egy olyan dolgot találhat benne, amitől elájulhat. Eleve, az egész Roxfort szabadon bejárható. A helyszínek java a filmekből lett átvéve, így már ez egy hatalmas hangulatbomba, de olyan dolgok is megjelennek, amik abból kimaradtak (a konyha) vagy éppen megváltozott a könyvekhez képest (jó példa a jóslástan terem, a könyvekben kötélhágcsón, a filmben lépcsőn lehet megközelíteni, a játékba viszont az előbbi került be - de maga a terem úgy néz ki, mint a filmben).

Emellett bejárható Roxmorts, és a Roxfort körüli hatalmas táj a Tltott Rengetegtől teljesen új helyszínekig, rengeteg kisebb településsel és sok-sok, nagyon sok tennivalóval. Közben megismerkedhetünk későbbi szereplők őseivel, sőt néhány olyan szereplőt is viszontlátunk ezúttal élve, akikről Harry a történelemórákon vagy a roxforti festményeken láthatott. De néhány korábbi szereplő is tiszteletét teszi, mint Hóborc vagy a házszellemek. akik már ekkor is a kastély falai között kísértenek.

A játékról tesztet is írtam, ide kattintva olvashatjátok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az elmúlt pár napban eléggé lekötött egy új játék, jelesül a Hogwarts Legacy. Nem sok jóra számítottam ettől a játéktól, mert a fejlesztőcsapat sem volt a legerősebb (a legismertebb játékuk a gyorsan a feledés homályába veszett Disney Infinity), és hát na, a korábbi Harry Potter-játékok sem voltak éppen erősek. Szóval a léc nagyon alacsony volt, a Hogwarts Legacy viszont lazán megugrotta. Ez az a Harry Potter-játék, amire mindig is vágytunk. Mivel száz évvel játszódik a könyvek előtt (az 1890-es években, szóval még a Legegás állatokat is megelőzi), így előismeret sem kell hozzá, de persze a HP-rajongók ezer és egy olyan dolgot találhat benne, amitől elájulhat. Eleve, az egész Roxfort szabadon bejárható. A helyszínek java a filmekből lett átvéve, így már ez egy hatalmas hangulatbomba, de olyan dolgok is megjelennek, amik abból kimaradtak (a konyha) vagy éppen megváltozott a könyvekhez képest (jó példa a jóslástan terem, a könyvekben kötélhágcsón, a filmben lépcsőn lehet megközelíteni, a játékba viszont az előbbi került be - de maga a terem úgy néz ki, mint a filmben).

Emellett bejárható Roxmorts, és a Roxfort körüli hatalmas táj a Tltott Rengetegtől teljesen új helyszínekig, rengeteg kisebb településsel és sok-sok, nagyon sok tennivalóval. Közben megismerkedhetünk későbbi szereplők őseivel, sőt néhány olyan szereplőt is viszontlátunk ezúttal élve, akikről Harry a történelemórákon vagy a roxforti festményeken láthatott. De néhány korábbi szereplő is tiszteletét teszi, mint Hóborc vagy a házszellemek. akik már ekkor is a kastély falai között kísértenek.

A játékról tesztet is írtam, ide kattintva olvashatjátok.

A Witcher 3-mal összevetve hogyan értékelnéd? Mert a részletesebb leírásodból úgy vettem ki, hogy leginkább ahhoz hasonlít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A világ felépítése és tevékenységek változatosságában egyértelműen arra hasonlít, sőt, mivel azért a The Witcher 3: Wild Hunt már nem mai játék, így néhány dologban túl is szárnyalja azt. Bár a cikkből végül kihúztam (sajnos három oldalt ki kellett törölnöm a karakterkvóta miatt, amit még így is alaposan túlléptem), de én szerintem simán van közel olyan jó, mint Geralt harmadik kalandja, vagy a Horizon: Forbidden West, hogy valami újabbat is mondjak (azt 96%-ra értékeltem).

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nagyon tetszik 1
  • Meglepő 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Dzséjt írta:

A világ felépítése és tevékenységek változatosságában egyértelműen arra hasonlít, sőt, mivel azért a The Witcher 3: Wild Hunt már nem mai játék, így néhány dologban túl is szárnyalja azt. Bár a cikkből végül kihúztam (sajnos három oldalt ki kellett törölnöm a karakterkvóta miatt, amit még így is alaposan túlléptem), de én szerintem simán van közel olyan jó, mint Geralt harmadik kalandja, vagy a Horizon: Forbidden West, hogy valami újabbat is mondjak (azt 96%-ra értékeltem).

Köszi! Ígéretes!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben rájöttem, hogy a Deluxe Edition verziót vettem meg Steamen. :lol:

 

Emiatt ma végre kipróbáltam én is a játékot. Eddig közel 5 órát játszottam vele és csak a prológuson, valamint az első napon vagyok túl - legalábbis azt hiszem, most hirtelen nem tudom, hogy már új nap kezdődött vagy még este van. Remek a játék, még csak a felszínét kapargatom, de már most odavagyok érte. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
49 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

DE elvileg hó végén landol a Part 1 Pc-re is, igy ki tudjuk próbálni mi is, PC-sek. :P

Hátha a jobbik fajta port-ot fogja kapni. :) 

Nem csak elvileg, a Sony már lekérte a Steam profilomat a tesztpéldányhoz, szóval tuti jön a dátumra, nem lesz késés. És a Sony eddig nem csinált sz*r portokat a first party játékaiból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nem csak elvileg, a Sony már lekérte a Steam profilomat a tesztpéldányhoz, szóval tuti jön a dátumra, nem lesz késés. És a Sony eddig nem csinált sz*r portokat a first party játékaiból.

Néztem a gépigényt, hát a procim majdhogynem kevés lesz...... -_-  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

Néztem a gépigényt, hát a procim majdhogynem kevés lesz...... -_-  

 

Ezt akartam írni. Ahogy néztem brutális gépigénye lesz Ha mindent ki akarsz élvezni oda kell egy millás gép és még lehet keveset mondtam. Ha jól emlékszem ez a Part 2 motorjára épül. A Part 2 még a PS4-emen(nem a pro-n a simán) lélegzetelállító grafikával rendelkezett akadás nélkül. Megvárom hogy jobb árban legyen a Part 1 remastered és akkor most már a PS5-ön végigviszem őket.

Érdemesebb ma már játékra egy Xbox Series X-et vagy egy PS5-öt beszerezni. Ár/érték arányban jobban jársz mint építeni egy gamer pc-t annyira horribilis áruak lettek az alkatrészek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Ezt akartam írni. Ahogy néztem brutális gépigénye lesz Ha mindent ki akarsz élvezni oda kell egy millás gép és még lehet keveset mondtam. Ha jól emlékszem ez a Part 2 motorjára épül. A Part 2 még a PS4-emen(nem a pro-n a simán) lélegzetelállító grafikával rendelkezett akadás nélkül. Megvárom hogy jobb árban legyen a Part 1 remastered és akkor most már a PS5-ön végigviszem őket.

Érdemesebb ma már játékra egy Xbox Series X-et vagy egy PS5-öt beszerezni. Ár/érték arányban jobban jársz mint építeni egy gamer pc-t annyira horribilis áruak lettek az alkatrészek.

Hallod, jobban jár az ember egy PS5-el, ahogy irtad...
Ide is felteszem a Last of Us Part 1 gépigényét. 

 

 

243140_orig_specs.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére, én valószínűleg kisebbb kompromisszumokkal (leveszem a ray tracing beállításokat médiumra), szerintem High beállításon ezt is simán futtatni fogom, mert a gépem a Performance-t súrolja alulról. Amúgy azt érdemes tudni, hogy a Sony exkluzívjainak portjai baromi jól skálázhatóak, így egy szerényebb gépből is ki lehet hozni látványra szép dolgokat. Persze a kompromisszum nem árt. Meg a türelem, hogy ezzel bíbelődj. Mondjuk ezért is szeretem a PS5-öm (meg előtte a PS4-esem), nem kell a grafikai beállításokkal nyűglődni. Ezzal akkor sem szerettem bíbelődni, amikor még PC-párti voltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Playstation tulajoktól kérdezném. Kapott valaki valaha olyan e-mailt a Sony-tól amiben ez állt?

 

"

Dear Ferenc,

This email confirms that the sign-in ID (email address) for your account has been changed.

If you did not intend to change your sign-in ID, contact Consumer Services for further assistance:
https://www.playstation.com/support"

 

Ezt tegnap este kb 10-kor kaptam. Természetesen én nem változtattam meg se az azonosítómat, se az e-mail címemet. A szívás az hogy pc-n a böngészőben nem tudok már belépni a fiókomba.

A még nagyobb gáz hogy ott az összes játékom, illetve a böngészőben szoktam vásárolni. Magán a PS5-ön még nem próbáltam meg, ma tervezek játszani, megnézem mit csinál.

Ha valakinek volt ilyen hogy oldódott meg? Látom a Support-ot, de hátha van egyszerübb megoldás.

 
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie

Még sosem kaptam ilyet, de ez nagyon nem jó. Lehet, hogy feltörték a fiókodat. :para: És, ha változtatás történt, akkor PS5-ről sem biztos, hogy már be tudsz lépni, hiszen azon is a régi adatok vannak. Ha mégis sikerül, azonnal változtasd meg a jelszavad, ha nem, azonnal írj a Supportnak. És ezt gyorsan meg kéne tenned, mert, ha a fiókodhoz csatolva vannak esetleg bankkártya adatok, nagy baj is történhet.

Esetleg töltsd le telefonra a PS appot, azon keresztül is próbálkozhatsz (ami amúgy is jó, mert nem csak tudod telefonról menedzselni a PlayStation cuccaid, de extra védelmet is ad).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

@Frenkie

Még sosem kaptam ilyet, de ez nagyon nem jó. Lehet, hogy feltörték a fiókodat. :para: És, ha változtatás történt, akkor PS5-ről sem biztos, hogy már be tudsz lépni, hiszen azon is a régi adatok vannak. Ha mégis sikerül, azonnal változtasd meg a jelszavad, ha nem, azonnal írj a Supportnak. És ezt gyorsan meg kéne tenned, mert, ha a fiókodhoz csatolva vannak esetleg bankkártya adatok, nagy baj is történhet.

Esetleg töltsd le telefonra a PS appot, azon keresztül is próbálkozhatsz (ami amúgy is jó, mert nem csak tudod telefonról menedzselni a PlayStation cuccaid, de extra védelmet is ad).

 

Na sikerült. Ahogy a Disney-nél itt is egy Online Assistant-al komminkáltam ami egy MI.  Nem tartott tovább 2 percnél. Kérdezte hogy miben segíthet és egyből feladta az Account Recoveryt. Rányomtam, megkérdezte hogy az e-mailemhez hozzáférek-e, mondom igen(de ezt nem kellett beírni, ott volt a Yes és a No gomb), majd megkérdezte az Online ID-met, beírtam. Küldött egy mailt egy Recovery gombbal, illetve egy másikat melyben a jelszavamat változtattam meg. Ennyi volt és múködik. Na kérem ezt hívják valódi és gyors segítségnek. Eddig is imádtam a Sonyt(egyedül ők adnak pl kiterjesztett garanciával 5 évet pl a tv-ikre) ,de most még jobban. Talán egyszer megérem hogy itthon is ilyen gyorsan és flottul menjen minden.

Be voltam azért tojva mert a bankkártyám(az amelyikre a fizetésem megy, mondjuk más nincs) be van ott reggelve és semmit nem kér ha fizetni kell a játékért.

Azt el kell ismernem hogy én voltam a jó nagy barom ,mert könnyü jelszavat adtam meg, és semmilyen más védelmet nem állítottam be.:facepalm: Eddig.

 

Beállítottam egy brutál jelszót, illetve egy hitelesítő kódot(ami egy 4-jegyü szám) ami a bejelentkezéskor kell. Ha fel is törik a fiókomat ezt a kódot nem tudja és nem tud belépni. Meg bekapcsoltam azt is hogy minden fizetéskor jelszót kér. Illetve letöltöttem a PS app-ot amit javasoltál. Marha jó tényleg. Mikor bekapcsoltam a gépet ott volt hogy bejelentkezés PS App-al és a mobilon meg kellett erősítenem.

Remélem így már nem lesz több ilyen.

Nálad amúgy milyen védelem van bekapcsolva?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Frenkie írta:

Nálad amúgy milyen védelem van bekapcsolva?

Ugyanezek. Én mindig minden védelmet bekapcsolok az ilyeneknél, amit csak lehet. Lehet, hogy kicsit macerásabb a belépés, de cserébe sokkal kisebb az esélye annak, hogy feltörik a fiókot.

Sajnos nálam a támadások elég rendszeresek is, pár hete például egyidőbe kaptam e-mailt arról, hogy megpróbáltak valami afrikai városból bejelentkezni a facebook fiókomba, néhány perccel azután jött egy SMS, hogy a futár hozna egy csomagot, csak rendezzem a számlát (hónapok óta nem rendeltem semmit, és eleve, ha rendelek vagy előre fizetek, vagy utánvét, szóval az anyjuk valagát próbálják meg átejteni), és poén, még pár perccel később SMS-ben kaptam egy olyat, hogy klikkeljek az adott oldalra, ahol a fiókom biztonsága érdekében meg kell erősítenem a Netflix jelszavamat.

Mondanom sem kell, villámgyorsan jelszócsere történt a Face-en és a Netflixen is, az SMS-ek számait (tájváni meg perui) pedig letiltottam.

De már a Sony accountomat is birizgálták korábban. Érd felé tartva a vonaton jött a mail, hogy valaki be akar jelentkezni Budapesten, én vagyok-e az. Még az app sem volt bekapcsolva, szóval gyorsan jeleztem, hogy nem.

Az ilyet, főleg manapság, nem érdemes félvállról venni. Mindenkinek javallott minden lehetséges védelmet bekapcsoli. Sokszor hallom, hogy azzal jönnek emberek, hogy "á, minek, nem vagyok híres" meg "miért pont az én fiókom kellene valakinek", de a mai világban, amiben az életünk egy nem is kicsi és nem is jelentéktelen része a digitális térben zajlik, ezek a kifogások nagyjából olyanok, mintha ezzel akarnák alátámasztani, hogy tárva-nyitva hagyjuk a lakás ajtaját.

Régen én is könnyen vettem, de ma már a vírusirtómért is fizetek inkább, csakhogy a maximális védelmet garantáljam magamnak.

 

Amúgy @Frenkie, lehet, hogy neked ezután nem ártana a bankoddal is konzultálni, mert ezek szerint a kártyád adatai könnyen hozzáférhetővé váltak illetéktelenek számára. És azok bizony a köcsögöknél maradhattak, ha lementették, hiába szerezted vissza a fiókot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Dzséjt írta:

Amúgy @Frenkie, lehet, hogy neked ezután nem ártana a bankoddal is konzultálni, mert ezek szerint a kártyád adatai könnyen hozzáférhetővé váltak illetéktelenek számára. És azok bizony a köcsögöknél maradhattak, ha lementették, hiába szerezted vissza a fiókot.

 

Holnap megyek is be a bankomba, még jó hogy szabin vagyok. Fogok csináltatni egy virtuális kártyát és azt adom meg a Sony accountomban, Majd átutalok rá pénzt ha veszek játékot. Különben annyiban k*cs*g a Sony hogy mindenképp meg kell adnod a kártyád adatait, máskülönben nem vehetsz játékot a Store-ban.Úgy lenne jó ha te dönthetnéd el(mint máshol), hogy elmented-e vagy nem. Sokkal jobb lenne ha minden fizetéskor én bepötyögném a kártyám adatait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Na sikerült. Ahogy a Disney-nél itt is egy Online Assistant-al komminkáltam ami egy MI.  Nem tartott tovább 2 percnél. Kérdezte hogy miben segíthet és egyből feladta az Account Recoveryt. Rányomtam, megkérdezte hogy az e-mailemhez hozzáférek-e, mondom igen(de ezt nem kellett beírni, ott volt a Yes és a No gomb), majd megkérdezte az Online ID-met, beírtam. Küldött egy mailt egy Recovery gombbal, illetve egy másikat melyben a jelszavamat változtattam meg. Ennyi volt és múködik. Na kérem ezt hívják valódi és gyors segítségnek. Eddig is imádtam a Sonyt(egyedül ők adnak pl kiterjesztett garanciával 5 évet pl a tv-ikre) ,de most még jobban. Talán egyszer megérem hogy itthon is ilyen gyorsan és flottul menjen minden.

Be voltam azért tojva mert a bankkártyám(az amelyikre a fizetésem megy, mondjuk más nincs) be van ott reggelve és semmit nem kér ha fizetni kell a játékért.

Azt el kell ismernem hogy én voltam a jó nagy barom ,mert könnyü jelszavat adtam meg, és semmilyen más védelmet nem állítottam be.:facepalm: Eddig.

 

Beállítottam egy brutál jelszót, illetve egy hitelesítő kódot(ami egy 4-jegyü szám) ami a bejelentkezéskor kell. Ha fel is törik a fiókomat ezt a kódot nem tudja és nem tud belépni. Meg bekapcsoltam azt is hogy minden fizetéskor jelszót kér. Illetve letöltöttem a PS app-ot amit javasoltál. Marha jó tényleg. Mikor bekapcsoltam a gépet ott volt hogy bejelentkezés PS App-al és a mobilon meg kellett erősítenem.

Remélem így már nem lesz több ilyen.

Nálad amúgy milyen védelem van bekapcsolva?

 

Egy virtuális IG-88 kellett volna oda védelemnek...nincs az a hacker aki átjut IG pajzsán :D

(Csak poénkodom, amúgy nem vicces ez.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Holnap megyek is be a bankomba, még jó hogy szabin vagyok. Fogok csináltatni egy virtuális kártyát és azt adom meg a Sony accountomban, Majd átutalok rá pénzt ha veszek játékot. Különben annyiban k*cs*g a Sony hogy mindenképp meg kell adnod a kártyád adatait, máskülönben nem vehetsz játékot a Store-ban.Úgy lenne jó ha te dönthetnéd el(mint máshol), hogy elmented-e vagy nem. Sokkal jobb lenne ha minden fizetéskor én bepötyögném a kártyám adatait.

 

Amúgy PayPalt nem lehet beállítani? Arra annyi pénzt teszel amennyi épp szükséges, és ha gáz van akkor nincs akkora bukó

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, NorbiLordi írta:

 

Amúgy PayPalt nem lehet beállítani? Arra annyi pénzt teszel amennyi épp szükséges, és ha gáz van akkor nincs akkora bukó

A virtuális kártya amit Frenkie leírt ugyanigy működik annyi különbséggel, hogy sokkal könnyebb menedzselni mint egy PayPal fiókot. Én minden online fizetésnél virtuális kártyával fizetek és csak annyi pénzt rakok rá amennyit épp el akarok költeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

Különben annyiban k*cs*g a Sony hogy mindenképp meg kell adnod a kártyád adatait, máskülönben nem vehetsz játékot a Store-ban.

Ez nem igaz.
Én eddig soha nem adtam meg kártya adatokat. Mindig feltöltőkártyát vettem valamelyik konzolos boltban. Ez egy fizikai kártya kihozza a futár vagy megveszed a boltban, van benne egy kód amit aktiválni kell, utána bármire költheted a PS Store-ban.

multi-psn-network-kartya-15000-ft-psn-ne

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, ati írta:

Ez nem igaz.
Én eddig soha nem adtam meg kártya adatokat. Mindig feltöltőkártyát vettem valamelyik konzolos boltban. Ez egy fizikai kártya kihozza a futár vagy megveszed a boltban, van benne egy kód amit aktiválni kell, utána bármire költheted a PS Store-ban.

 

De akkor mindig meg kell venni ezt a kártyát? Láttam már ezt én is. Nem úgy van hogy egyszer megveszed és utána tölthetsz rá pénzt? Azért nem látom értelmét ahogy írod(persze ettől lehet így), mert ha veszek egy ilyet és a játék amit meg akarok venni 15100 ft akkor megszívtam. Nagyon merev ez így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

 

De akkor mindig meg kell venni ezt a kártyát? Láttam már ezt én is. Nem úgy van hogy egyszer megveszed és utána tölthetsz rá pénzt? Azért nem látom értelmét ahogy írod(persze ettől lehet így), mert ha veszek egy ilyet és a játék amit meg akarok venni 15100 ft akkor megszívtam. Nagyon merev ez így.

Egy kártya egyszer használható fel. 15 és 6 ezer forintos kártyák vannak. Ha a játék többe kerül akkor több kártyát veszel. Ha a játék 15100 ahogy a példában írtad akkor veszel egy 15 és egy 6 ezres kártyát. És marad 5900 forintod a fiókodhoz tartozó virtuális számlán. Ami nyilván nem sokra elég, legközelebb megint venned kell kártyát. 
Nem mondom hogy a legjobb megoldás, és macerás is mindig vásárolni, számolgatni mennyi pénzed is van milyen kártyát vegyél, de talán biztonságosabb valamivel.

Mert ha fel is törik a fiókod akkor csak a jelen példában szereplő 5900at bukod el, de nem férnek hozzá a bankkártyádhoz.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

The Last of Us Part 1 első benyomás: a parancsikonra kattintástól addig a pontig, hogy átvehettem az irányítást a karakter fölött, 75 perc telt el. A shadert 69 percen át építette... És ez már a 17 GB-os első napi patch telepítése után, tegnap még ennyire sem volt jó állapotban. A Batman: Arkham Knight PC-s változata óta nem láttam ilyen sz*rul optimalizált játékot. És itt kompromisszumok sincsenek, szinte mindent minimumra kellett vennem, hogy fusson. Bődületesen el lett ez b*szva technikai oldalról. :fuckoff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...
1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Köszönöm, már öcsémnek is mondták, hogy konzollal jobban járnánk, és egyre inkább fontolgatom a konzolt. Már csak az a gond, hogy a konzolokhoz még kevésbé értek. Ezeknél is van olyan eset, hogy videokártya, processzor, vagy egyéb hardver elem miatt nem tud futtatni bizonyos játékokat? Vagy minden x-box konzol bármilyen x-box játékot képes futtatni? Illetve minden play startion 5 konzol mindenféle play startion játékot képes futtatni?

Nem csak a Knights of the Old Republic miatt érdekelne, hanem Jedi Fallen Order és Survivor miatt is. Valamint ha kijön, akkor az Eclipse miatt is jó lenne.

Az Xbox Series X visszafelé kompatibilis, és ha jól tudom, az Xboxra, az Xbox 360-ra és az Xbox One-ra kiadott játékok is futnak rajta.

A PlayStation 5 már kicsit trükkösebb, mivel annak az architektúrája jelentősen változott a PS3 után. A PS4 játékok mindegyike fut PS5-ön, a PS1-3-ig viszont már csak vagy streamelve (ehhez PS Plus Premium előfizetés kell), vagy abban az esetben, ha felújítva kiadták PS4-re (pl.: Uncharted 1-3, The Last of Us Remastered).

Olyan, hogy videókártya vagy más hardverelem miatt legyen gond, nincs a konzoloknál (ha van, az műszaki hibát jelent). Minden játék, amit kiadnak PS5-re vagy Xbox Series X-re, az futni is fog a célkonzolon, akármikor jelenik meg. Tehát, ha veszel egy PS5-öt, akkor azon futni fog a KotOR, a Fallen Order (ami a sima PS4-es változatban is fut PS5-ön, de készült hozzá PS5 frissítés), a Survivor és az Eclipse is, de ugyanígy játszhatsz rajta a Battlefront 2-vel vagy a Squadrons-szal, hogy csak az SW játékoknál maradjak. Ezért jobbak játékra a konzolok, mert ott nem kell a hardverrel sz*rakodni. PC-n, ha csak nincs egy 1-2 millió forintba kerülő atomerőműved, akkor 1-2 év alatt eljuthatsz olyan pontra, hogy sokat kell szórakoznod a beállítással, és kompromisszumot kell kötnöd. Konzol esetében beteszed a lemezt a gépbe vagy letöltöd a netről, és már indíthatod is a játékot. És ez igaz marad a generáció elején és a végén is (egy generáció kb. 5+ év), sőt egyes játékok esetében egy-két generációval később is. A PS4 megjelenésének elején kiadott The Last of Us Remastered ugyanúgy fut PS4-en, mint PS5-ön. Nem kell semmit sem állítgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.