Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

@Wilde, Kezdtem egy teljesen új karaktert Elden Ring-ben. Vagabond-ot.  Kisebb méretű greatsword és greatshield-et használok. Szóval jelenleg egy Claymore sword és egy nagy shield-el operálok. Quality karakter, str+dex.  A parry nem akar menni, de a counter guard nagyon adja. :)  

 

unknown.png

 

A kérdésem hozzád, a pajzsot miért éri meg upgradelni? 

A parry-t még kis pajzzsal gyakoroltam, 50-ből kb 4-5 alkalommal adta be, szóval ezt elengedtem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Cpt. Rex A pajzsokat a guard boost miatt éri meg fejleszteni, így nem fogyasztanak annyi staminát, amikor blokkolásra használod őket. A parryzéshez azt tudnám ajánlani, hogy a Bucklerrel próbálkozz, annak a pajzsnak a leghosszabb a parry windowja, így azzal van a legnagyobb esélyed beadni. Emellett nagyon közel kell állni az ellenfélhez és mindig a kezét figyeld, ne magát a fegyvert, amikor a fegyvert tartó kéz elkezd mozdulni előre akkor már nyomjad a parryt. Van még egy ashes of war, a "golden parry", amit rá lehet tenni pajzsokra, azzal kissé messzebbről és nagyobb hatékonysággal is be lehet adni a parryket. A parry, de plane a guard counter is alapból jó mechanikák és érdemes megtanulni őket, de mondjuk a bossok ellen nem valami hasznosak (vagy azért mert nem lehet parryzni őket, vagy mert gyors egymásutánban többet támadnak, így nincs lehetőség a countert befejezni), ha jól dodgeolsz, akkor az i-framek miatt könnyebb dolgod van, de egy jó greatshield sok esetben megkönnyíti a dolgokat, a Fingerprint Stone Shield gyakrolatilag sérthetetlenné tud tenni, mert mindent tudsz blokkolni vele, csak bírd staminával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Kiszivárgott néhány videó a The Last of Us Part 1 című remake-ről. Már itt is látható, hogy bár a játékot az alapjaitól teljesen újraalkották a The Last of Us Part 2 grafikai szintjén és ama játék mechanizmusával, 100 százalékban hűek maradtak az eredetihez. Mondjuk arra kíváncsi vagyok, hogy a Left Behind DLC-t hogyan lesz elérhető. Külön játszható epizód marad, mint az eredetiben, vagy beleintegrálják a sztoriba. Én mondjuk az utóbbinak örülnék, mert rühelem, hogy játék közben meg kell szakítanom a The Last of Us-t, hogy a helyén játszam végig a Left Behindot.

The Last of Us Part 1 amúgy a Part 2-höz hasonlóan magyar felirattal fog megjelenni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem mondom, hogy hosszú idő után először játszottam újra végig a Horizon: Zero Dawn-t, de a Forbidden West óta most játszottam ki először. És bár eddig is tudtam, hogy a Guerrilla Games több apróságban is megágyazott a Forbidden West történetének, csak most ébredtem rá, milyen alapos munkát végeztek. Megkockáztatom, hogy már a Zero Dawn készítése közben tudták, miről fog szólni a második rész, olyan szépen megalapoztak annak. Ami nem is baj, hiszen így jóval szorosabb lehet a részek közti kapcsolat és folyamatosabb a történet, mint teszem azt a másik epikus sci-fi trilógia, a Mass Effect esetében, ahol részről részre éltek a készítők.

 

A Horizon: Zero Dawn során többször is megemlítik párbeszédekben és adatpontokban a Tiltott Nyugatot (Forbidden West) és az az előtti carja területet, a Rémhatárt (Daunt), de a nyugati törzsek több tagjába is belefuthatunk már itt. Az egyik küldetés során egy tenakt szökevényt kell elkapnunk a síksági klánból, egy másikban egy utarunak kell segítenünk. De tenaktokat és utarukat láthatunk Naphultában (Sunfall) is, és utóbbiakból a Shrine tónál is van pár.

Bár itt azért van egy apró furcsaság: a tenaktokat délieknek írják le, és az utarukra is még úgy hivatkoznak, mint akik nem a Tiltott Nyugaton élnek. Legalábbis, amikor Teersa mesél Rost múltjáról Aloy-nak, a Tiltott Nyugatot és az Utaruk Földjét két külön területként említi. Ámbátor ez lehet, hogy nem is hiba, ugyanis egyik infó sem a legautentikusabb forrásból származik. A norák látványosan tudatlanok mindennel kapcsolatban, ami a Szent Föld határain túl van. A tenaktokról pedig Janeva, egy nem túl felvilágosult börtönőr beszél. Szóval simán lehet, hogy Teersa és Janeva is csak szimplán tévedésben él.

 

A többit már spoiler mögött tárgyalom, mert az a Forbidden West sztorijának fontos részeit taglalja.

Spoiler

Aztán, a Faro Automated Solution (FAS) főhadiszállásának romjai között Aloy elmélázik azon, hogy Sobek életben lehet-e még annak ellenére, hogy több száz évvel korábban született. Sylens pedig ennek kapcsán megemlíti, hogy a Régieknek voltak már kísérleteik az élet meghosszabbítására, főleg gyógyszerészeti úton. Mint később kiderült, a Far Zenith telepesei eme gyógyszeres életmeghosszabbításnak hála lehetnek még mindig életben 3041-ben, és Ted Faro is eme kísérleteknek hála lett az a szörnyszülött, amivé vált.

 

A Zero Dawn épületben az egyik interjú során hallható, hogy az egyik jelölt szerint képtelenség kijutni a Naprendszerből. Még az Odyssey-t is említi. Ez a Forbidden West után még tragikusabbá teszi ennek a kétségbeesett embernek az interjúját, hiszen most már tudjuk, hogy néhány gazdag sz*rházi kijutott az Odyssey-jel a Far Zenith égisze alatt és létre tudott hozni egy kolóniát a Szíriuszon.

 

Szintén a Zero Dawn bázison lehet olvasni az ELUTHIA-n dolgozó alfától, Dr. Brochard-Kleintől egy üzenetet, amiben arról ír, hogy a Far Zenith-től kapott ektogenikus kamrák, azaz a mesterséges méhek, amikben az első embergenerációk (és Aloy) létrejöttek, messze fejlettebbek, mint bármi, amit addig Dr. Brochard-Klein látott, és szerinte így a szíriuszi kolónia ötlete már nem is tűnik lehetetlennek. Ez már előre vetíti, hogy a Far Zenith eljuthatott a Szíriuszra, ahogy annak az elképesztő technológiának is megágyaz, amit a folytatásban látunk.

 

Szintén itt kerül először megemlítésre, hogy a Zero Dawn adott valamit a Far Zenith-nek a kamrákért cserébe. Bár később az Odyssey kapcsán említik, hogy a fedélzetén ott volt APOLLO alfa változata, az csak a Forbidden Westben derült ki, hogy a kamrákért cserébe kapták meg APOLLO-t a zenitesek. Apropó, szintén ebben az épületben hallani arról is, hogy már az APOLLO kezdetleges állapota is nagyon-nagyon-nagyon sok információt tartalmazott (ezt később a folytatásban is megerősítik), így a Forbidden West végén a Far Zenith-től visszaszerzett alfa változat is nagy hasznára válhat Aloy-éknak. És persze itt található az a Sobektől jött üzenet, amelyben az Odyssey megsemmisüléséről értesíti a Zero Dawnon dolgozókat – mint most már tudjuk, az űrhajó pusztulása csak kamu volt.

 

Az se rossz, hogy a The Frozen Wilds-ban újraindítható Tallneck memóriája szerint egy hatalmas szupervihar döntötte le a lábáról, 19 évvel a Zero Dawn/The Frozen Wilds eseményei előtt. Ezek a szuperviharok ugye a fél évvel ezután játszódó Forbidden Westben már állandóak. A Frozen Wilds-ban található infó jelzi, hogy GAIA pusztulásának környezeti hatásai már jóval korábban is elkezdtek megmutatkozni. Ami nem is meglepő, hiszen az Aloynak szóló üzenetében GAIA említi is, hogy a felügyelete nélkül a terraformáló rendszer egyre kaotikusabbá fog válni és egy idő után veszélybe kerülhet a környezet.

 

A GAIA Prime létesítmény romjai között lehet találni egy feljegyzést, amiben az egyik alfa megemlíti, hogy Ted Faro „eltemette magát a piramisában” a saját kis háremével. A piramisba ugye a Forbidden Westben ellátogathattunk, és többet megtudhattunk a háremről is. Sőt Marker’s Endben, azaz a FAS főhadiszállásának romjai között található egy olyan adatpont, amiben Ted Faro a Pantah Antimod mozgalomról és a spirituális átalakulásról beszél, ami ugye szintén fontos meghatározó elem abban, amit ez a rohadék művelt. Mind az Alfák megölésében, mind APOLLO elpusztításában, mind abban, hogy egy halhatatlan izévé vált azzal a céllal, hogy majd ő fogja vezetni az új emberiséget. És ugyanúgy a GAIA Prime-ban kerül először egy fél mondat erejéig megemlítésre az Omega hozzáférés is, ami szintén fontos lett a későbbiekben.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látszik a Mikulás kereskedelmi mennyiségü alkoholtartalmú italt fogyasztott mert összekeverte a hónapokat és december helyet augusztusban hozott ajándékot.:D

Ma reggel megkaptam az sms-t az Alzától hogy mehetek a PS5-ért. Azonnal szóltam a főnökömnek hogy 6-kor lelépek, majd ledolgozom azt az egy órát.

2 nap hijján fél év volt a várakozás rá(február 7.-én rendeltem). Cserébe normál áron kaptam meg. Meg ahogy néztem még így is szerencsés vagyok mert az Alzánál már nem is lehet rendelni. Ha valaki most akar egyet az 30-40000 ft-al többért kap.

De lényeg itt van.

Az első benyomásaim nagyon pozitívak. Tényleg brutál gyors. A 4-essel sem volt bajom sebesség terén de olyan a változás mintha egy Wartburgból egy BMW-be ülnék át.

Gördülékenyen ment a beállítása, nem volt fennakadás. Aztán a mentett játékaimat is rohadt gyorsan letöltötte, ráadásul mindjárt a PS5-re upgradelt változatot ajánlotta fel ami ingyenes. 

Ez nagyon korrekt a Sonytól.

A Jedi Fallen Ordert szedtem le és a Dirt 5-öt. Az nagyon durva milyen gyorsan elindítja őket.

A képminőség és a játékok futtattásának a sebessége meg elképesztő. Nem is a 4K ( 2 méter után az emebri szem már ugysem észleli hogy full hd-t, vagy 4K-t lát ahhoz nagyon közel kell lenni a tv-hez hogy észrevehető legyen a különbség, de hát nem 1 méterről nézzük a tv-t). A kulcsszó amiért annyira szép a kép az a HDR.

A DIRT 5-nél döbbenetes volt látni hogy a legapróbb sárdarab is látszott, vagy ahogy mentem a sárós úton és felverődött az oldalablakra a sáros koszos lé és utána FOLYT le. Döbbenetes.

El nem tudom képzelni milyen lesz az a látvány amikor már direkt PS5-re fejlesztett játékot kapunk. Mondjuk egy Unreal Engine 5-ös motorral.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Frenkie írta:

A DIRT 5-nél döbbenetes volt látni hogy a legapróbb sárdarab is látszott, vagy ahogy mentem a sárós úton és felverődött az oldalablakra a sáros koszos lé és utána FOLYT le. Döbbenetes.

El nem tudom képzelni milyen lesz az a látvány amikor már direkt PS5-re fejlesztett játékot kapunk. Mondjuk egy Unreal Engine 5-ös motorral.

Na majd amikor Aloy állán a szőrpihéket tanulmányozod. :D És még az sem direkt PS5-re fejlesztett játék, de már az is elképesztően szép játék. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Ha valakit érdekel, itt a The Last of Us Part 1 teszt tőlem, nektek.

És itt a videó változat, ha valaki nem szeretne olvasni (nem szó szerint ugyanaz, a cikket személyesebb hangvétellel keztdem), vagy csak látni akar 6 perc gameplay-t. Szokás szerint a szöveg és a játék az enyém, a narrátor TZeus kolléga.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó írás @Dzséjt. Én a magyar felirat miatt mindenképp megveszem majd, de csak akciósan. Nagyon de nagyon remélem hogy egyszer majd a Horizon: Zero Downt is kiadják úgy hogy lesz benne magyar felirat.

 

 

PS5 tulajoktól kérdezném. Nektek is nagyon meleg a gép játék után? Tegnap 2 órát játszottam és mivel alig volt már energia a kontrollerbe, felraktam tölteni. Raknám rá a gép tetejére és meglepődtem milyen meleg a gép. A PS4 nem volt ennyire meleg. Persze jóval erősebb a proci, meg a VGA benne, többet is és gyorsabban is kell számolnia, de meglepődtem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

PS5 tulajoktól kérdezném. Nektek is nagyon meleg a gép játék után?

Igen, elég meleg tud lenni. A PS4 Slimet még egy zárt szekrényben tároltam, de ezt kénytelen voltam áttenni nyitottabb térbe, hogy jobban szellőzzön. Nyolc órányi használat után a tévével már versenyt izzadnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

PS5-tel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, mert enyhén szólva is kezdek frusztrált lenni. 

 

Ma a gépem (miután bekapcsoltam) automatikusan feltelepítette a legújabb Assassin's Creed: Valhalla frissítést. A játék/alkalmazás az elindításakor csak töltött, töltött és töltött, majd a PS se reagált semmit, amikor meguntam és hosszú percek után újra akartam indítani. Végül kihúztam a tápkábelt, ami nyilván nem egészséges. Aztán a konzol bekapcsolása után egyáltalán nem indult el a játék, megkaptam a "CE-100045-0" hibaüzenetet. Tehát, a játék frissítésekor történt valami gebasz. Gondoltam, egy játék újratelepítés segíthet, de semmilyen módon nem törölhető az alkalmazás, egyik módszerrel sem. Még a PS Safe Mode-jában is megpróbálkoztam az adatbázis újraépítésével, mert állítólag az megoldás lehet. Nekem nem volt az, bár már legalább az alkalmazás elindul, úgy, hogy aztán végtelenítve töltse a kezdőképernyőt... 

 

Pár tucat videót már megnéztem a YouTube-on, de eddig egyik se segített, és nem tudok rájönni, mi a megoldás. Egyedül a játék mentett adatainak törlésével nem próbálkoztam, mert nem szívesen kezdenék újra a nulláról egy ekkora volumenű game-et egy valószínűsíthetően elcseszett frissítés miatt. Plusz az se biztos, hogy az segítene. 

 

 

Szerk.: közben megoldódott a probléma az adatok felhőbe való feltöltésével, majd a PS5 visszaállításával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mass Effect négy része mellett a Dead Space trilógia a másik nagy úrhajós sci-fi játéksorozat, amiért rajongok. Ám míg az előbbi inkább űropera, mint a Star Wars, addig ez a széria sci-fi-horror, mint az Alien, és ez utóbbival értelemszerűen sok hasonlóságot is mutat. Főleg az első rész, aminek a remake-je a tervek szerint januárban fog megjelenni. És ezt a remake-et én nagyon-nagyon várom, és azt mondom, erre szükség is volt. Nem igazán a játék kora miatt, bár tény, hogy ezen az epizódon látszik meg a legjobban a kor. Sokan magukat is becsapva még mindig azt állítják, hogy gyönyörű mai szemmel is, de ez nem igaz. Hangulatos, igen, de már a Dead Space 2 is sokkal szebb volt nála.

Ám mégsem ezért érzem szükségesnek, hanem azért, mert ez a játék kilóg a trilógiából, szinte minden téren. A legfájóbb, amiért sosem tudtam maximálisan szeretni az első részt, hogy Isaac Clarke néma. Eleve herótom van ettől (Half-Life, KotOR és társai, nálam komolyan rontja az élményt, ha a főhős néma és közben erről a többi szereplő nem vesz tudomást, hanem úgy csinál, mintha beszélne). Pláne furán jött ki ez azután, hogy a trilógia másik két részében már nem volt néma a főhősünk. A remake-ben viszont Isaac végre jártatni fogja a száját, ráadásul ugyanaz lesz a hangja, mint a Dead Space 2-3-ban.

A másik, hogy Mr. Clarke nem csak néma az eredetiben, de teljesen máshogy néz ki. Túl sok figyelmet az arcára ne fordítottak az első részben a készítők, mert egyrészt a játék végéig nincsenek átvezető videók, másrészt csak az elején és a végén nincs Isaac sisakban. Ám ezen a két ponton nagyon is látszik, hogy nem ugyanaz az ember.

Ez a kettő most helyre lesz rakva, plusz - ami szintén jót fog tenni a kontinuitásnak -, hogy a zéró G-s repülő funkció is bekerül, amit már csak azért is díjazok, mert egyrész, reálisabb, hogy egy űrutazó nemzet olyan űrruhát készít, ami szabad mozgást tesz lehetővé súlytalanságban, pláne, ha a viselője feladata, hogy űrhajót javítson, akár a burkolaton kívül is. Másrészt, hülyét kaptam attól az ugrálós megoldástól. Emellett valószínűleg az irányítást is megcsinálják rendesen, ami legalábbis PC-n iszonyú nehézkes és kényelmetlen volt. Főleg nekem, aki a nyilakhoz van szokva, de a Dead Space-ben nem lehetett átkonfigurálni így a billentyűzetet, a WASD-re kényszerítettek rá, amit utálok.

Szóval ezzel a Dead Space szerintem végre rendesen hozzákapcsolódik a trilógiához, nem fog úgy kilógni. Főleg, hogy a készítők most már olyan dolgokat is beletesznek, amik előre utalnak a következő három részre, ami még szorosabbra fűzi majd a kapcsolatot. Ezután már csak az kéne, hogy a 2-3-at remastereljék (azoknak az elég lenne), és elérhetővé tegyék mindegyik részt nem csak PC-n, de Xboxon és Playstationon is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Valami gáz van a Psstore-al. Nem tudok semmit rajta vásárolni. Be vagyok jelentkezve. Bármelyik játékra kattintok(akciós, vagy teljes áru) berakja a kosárba ugyan de mikor bepiálom alul a checkbox-ot és élővé válik az order c pay gomb, majd erre kattintva ez jön el ő felül: 

 

"Can't process payment due to insufficient funds or missing info.

 

A gyanúm az hogy a képernyő közepén van hogy Enter discount code és ide kéne írni egy kódot de sehol nem találom. És nem csak akciós játéknál csinálja ezt, hanem teljes árunál is kéri a discount code-ot ami sehol nincs.

Meg tudná ezt nekem nézni valaki. Mármint azt hogy ti tudtok vásárolni rendesen? Ha igen hogyan?

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Valami gáz van a Psstore-al. Nem tudok semmit rajta vásárolni. Be vagyok jelentkezve. Bármelyik játékra kattintok(akciós, vagy teljes áru) berakja a kosárba ugyan de mikor bepiálom alul a checkbox-ot és élővé válik az order c pay gomb, majd erre kattintva ez jön el ő felül: 

 

"Can't process payment due to insufficient funds or missing info.

 

A gyanúm az hogy a képernyő közepén van hogy Enter discount code és ide kéne írni egy kódot de sehol nem találom. És nem csak akciós játéknál csinálja ezt, hanem teljes árunál is kéri a discount code-ot ami sehol nincs.

Meg tudná ezt nekem nézni valaki. Mármint azt hogy ti tudtok vásárolni rendesen? Ha igen hogyan?

 

 

 

@Frenkie alapból mivel szoktál fizetni itt? Bankkártyával, ami az accountodhoz van beállítva? Nem lehet, hogy a kártyád lejárt, vagy a kártyaadatok valamiért nem stimmelnek? Nekem nincs PS-em, de a "missing info" miatt gondoltam erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zsófi lányom sem tudott a múlt héten vásárolni, pedig voltak jó akciók. A végén kénytelen volt lemezeken megvenni, amit kinézett. Szóval valaki központi probléma van. Kártya probléma nem lehetett, ez biztos, ezt néztük közösen.

 

Szerk: közben pontosítást kaptam, hogy aztán mégis működött volna az online vásárlás is, csak lemezen olcsóbb volt, végül azért maradt a lemezes változat. Szóval Frenkie-nek más gondja lehet.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:

@Frenkie alapból mivel szoktál fizetni itt? Bankkártyával, ami az accountodhoz van beállítva? Nem lehet, hogy a kártyád lejárt, vagy a kártyaadatok valamiért nem stimmelnek? Nekem nincs PS-em, de a "missing info" miatt gondoltam erre.

 

Bankkártyával. Be is van állítva a kártyám ami 2023 októberében jár le. Valami más lesz itt. Majd nézegetem hátha csak pillanatnyi hiba volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Anno a Skyrimmel játszottam egy pár órát, de nekem annyira nem tetszett. Nagyon nagy a szabadság, szinte bármit meg lehet tenni, de nekem pont ez rontotta az élvezeti értékét. Nincs egy szorosan követhető sztori, nincsenek igazán jól megírt karakterek, nagyon el lett tolva arra, hogy van egy Gyűrűk Ura szerű fantasy világ, ahol azt csinálsz, amit akarsz. Ha korábban még nem játszottál ilyennel, érdemes lehet kipróbálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már a Sorozatok topikban felmerült a The Last of Us, akkor a Part II kapcsán lenne egy kérdésem, kíváncsi lennék a véleményetekre. @Frenkie, @Dzséjt, meg persze mindenki, aki játszott vele. :D 

 

Spoiler

Ellie és Abby közül ti melyik féllel szimpatizáltatok inkább? Én határozottan emlékszem rá, hogy játék első felében gyűlölni akartam Abby-t azért, amit Joellal tett. Elképzelhetetlennek tartottam, hogy a nő akár egy szikrányi szimpátiát is képes lesz kicsikarni belőlem. Viszont, miután megismertem az ő szemszögét is, arra döbbentem rá, hogy több ponton értek egyet vele, mint Ellie-vel... annak ellenére, hogy Joel halála továbbra is a játék egyik, ha nem a legszívszorítóbb jelenete. Nyilván mindkét karakter mellett szólnak érvek pro és kontra.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  The Last of Us, Joel.

Spoiler

 

2022. 12. 03. - 18:11, Frenkie írta:

A két figura egy olyan banda tagja amely elrabolta Ellie-t. Bár nagyon rég játszottam vele, de erősits meg ,itt ugye a kannibálok rabolták el?  Szóval Ellie nélkül is hány ártatlan embert ölhettek meg, ettek meg, raboltak el, erőszakoltak meg az utóbbi 20 évben? És ők ezt simán végignézték hányszor is? Nem lötték fejbe a főnöküket, hanem végignézték az áldozatok szenvedését. Ebből az követketik hogy egyetértettek a főnök értékrendjével. Máskülönben agyonlötték volna a főnököt és ammenyi tudnak a banda tagjai közül és kiszabadítják az áldozatokat.

A másik hogyha Joel nem öli meg őket a jövőben is folytatják eme tevékenységet. Magyarán Joelt rengeteg gyilkosággot akadályozott meg a jövőben.

Hogy miért kinozta őket? Mert nem válaszoltak a kérdésére. Ha az én lányomat rabolják el(tudom nem az igazi lánya, de akkor is), én rosszabbat tettem volna velük.

Posztapokaliptikus világokban pont ezeket a figurákat kell megölni ahhoz hogy ne legyen rettegés a mindennapokban. Hisz a civilizált világban is a rendörség tartotta őket féken, életük nagy részét sitten töltötték volna.

Abszolút nem itélem el Joelt. Ettől ő jó ember maradt. Nem kellett volna elrabolni a gyereket és ő sem teszi ezt. Ok és okozat.

Ha ártatlan jó embereket kínzott volna meg azt mondom szadista. De így nem. A két áldozat a tetteivel kiírta magát az emberi fajból. Nem tekinthető többet embereknek hisz minden ami emberré tesz egy embert hiányzik belőlük(Empátia, együttérzés stb..). Ennélfogva bármi megtehető velük. Saját maguknak köszönhetik mikor beálltak abba a bandába.

De Joel nem ennyiből áll. Ahogy @Darth Sky is írta, Joel csempész és gyilkos volt már akkor, amikor Bostonban találkozunk vele. Fegyvereket szerzett és adott el olyan barátságos embereknek, mint a Firefly terroristái vagy más alvilági alakok, akik a civileken élősködtek. Amikor megismertük, úgy féltek tőle és Tesstől az utca sima emberei, mint a tűztől. Még az első rész legelején, ha mész végig az utcán Joellel, az egyik ácsorgó civil eréjesebben szól oda Joelnek. A másik meg, mint a szűkülő kutya, úgy kezd bocsánatot kérni Joeltől, és utána meg leszólja a barátját, amiért így szólt Joelhez. Rettegnek tőle Boston civiljei. Rettegnek tőle a bűnözők is, de még Marlene, a terrorista királynő is óvatosan közelít feléje. Ilyen reputációt nem érdemel ki jó ember.

Ahogy később azt is megtudjuk magától Joeltől, hogy egy ideig ugyanolyan, a cuccaikért civilekre vadászó csoport tagja volt, mint amilyenekkel Pittsburgh-ben találkozunk és irtunk. Joel egy volt közüllük, ártatlan emberek tucatjait gyilkolta le a ruháikért, járműveikért, fegyvereikért:

Tommy sem azért hagyta ott, mert olyan hűde jó ember, és Ellie is megjegyzi a második részben, hogy Joel rohadt mocskos dolgokra volt képes a túlélésért, s már akkor nagyon sok ellensége volt, amikor megsimerkedtek.

Joel Sarah elvesztése és az Ellie-vel való találkozása között semmivel sem volt jobb ember, mint azok, akiket széles vigyorral ölünk le a játék során. Nem jobb az útonállóknál, nem jobb a kannibáloknál, határozottan nem jobb a Firefly-nál. Ugyanannyi, de lehet, hogy még több ártatlan ember vére tapad az ő kezéhez, mint teszem azt ahány embert az a kannibál csoport összesen megölt. És a tény, hogy mesteri szinten űzi az emberkínzást és az emberölést, azt jelenti, hogy nagyon sokat gyakorolta.

Az igaz, hogy a játék során Ellie-t atyai odaadással védelmezi és többé-kevésbé olyan embereket bánt, akik értékrendje nem egyezik egy civilizált ember értékrendjével (azért többé-kevésbé, mert a Firefly között nem feltétlen volt mindenki agylövött terrorista; pl. Jerry nem tűnt annak, sőt az emberiség érdekeit nézte, más történetben ő lenne a hős, és az az antagonista az lenne, aki el akarja lehetetleníteni az emberiség megmentését :)). De neki a játék fő cselekménye előtt is van élete, és az nem szép. Ezért is látta meg Ellie-ben a megváltás lehetőségét, mert van miért vezekelnie bőven.

Amúgy például Joel vadász karrierjét megmutathatnák a sorozatban. De nem finomokodva, hanem úgy, ahogy a játékban láttuk ezeket az embereket ténykedni. Hogy agyonlövik az életéért rimánkodó, sebesült nőt az utcán és otthagyják a francba.

 

The Last of Us Part 2 Abby vs. Ellie

Az elején egyértelműen Ellie volt minden téren a szimpatikusabb. Ám, ahogy megismertük Abby-t és az indítékait, már mindkettő szimpatikus lett.

Spoiler

Abby okai végül is pontosan ugyanazok, amik Ellie indítékai: bosszút akar állni az apja gyilkosain. Ha az egyiket elítélném, a másikat is el kéne. Ráadásul Abby igazából olyan, mint egy női Joel. És Joelt annak ellenére, hogy milyen ember volt, kedveltem. Abby sem jobb vagy rosszabb nála. Mindketten megtettek mindent a túlélésért, de alapvetően van egy jó oldaluk is, igazi védelmezők és vezetők. És ahogy Joel megtalálta Ellie-ben a megváltást, úgy Abby is megtalálta azt Levben.

De talán egy kicsit mégis Ellie felé billen a mérleg, mert egyrészt, Abby mégis csak kinyírta Joelt, s bár a tettet megértem és meg is bocsátottam neki, azért a tüske ott maradt bennem. Másrészt, Ellie-t ismerem régebb óta.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

  The Last of Us, Joel.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

The Last of Us Part 2 Abby vs. Ellie

Az elején egyértelműen Ellie volt minden téren a szimpatikusabb. Ám, ahogy megismertük Abby-t és az indítékait, már mindkettő szimpatikus lett.

  Spoiler elrejtése

Abby okai végül is pontosan ugyanazok, amik Ellie indítékai: bosszút akar állni az apja gyilkosain. Ha az egyiket elítélném, a másikat is el kéne. Ráadásul Abby igazából olyan, mint egy női Joel. És Joelt annak ellenére, hogy milyen ember volt, kedveltek. Abby sem jobb vagy rosszabb nála. Mindketten megtettek mindent a túlélésért, de alapvetően van egy jó oldaluk is, igazi védelmezők és vezetők. És ahogy Joel megtalálta Ellie-ben a megváltást, úgy Abby is megtalálta azt Levben.

De talán egy kicsit mégis Ellie felé billen a mérleg, mert egyrészt, Abby mégis csak kinyírta Joelt, s bár a tettet megértem és meg is bocsátottam neki, azért a tüske ott maradt bennem. Másrészt, Ellie-t ismerem régebb óta.

 

 

The Last of Us Part II

Spoiler

Az nálam is sokat nyom a latba, hogy Ellie-t már két játék óta ismerem, és több időm volt kötődni hozzá, mint Abby-hez. Viszont az negatív mélypont volt, amikor Ellie megölte a terhes csajt, Melt. Az akárhonnan nézzük: nagyon hidegvérű és embertelen volt, nem csoda, hogy traumát okozott neki. Ez, plusz Abby szemszöge engem arra késztetett, hogy átértékeljem a dolgokat. Abby oldaláról pozitívum, hogy adott egy esélyt Ellie-nek, és eleinte nem akarta mindenáron megölni (hiszen amikor Joelt megölte, a lánnyal is végezhetett volna... sőt, még ő beszélte le erről a társait). Mondjuk az is igaz, hogy Joel szó szerint percekkel korábban megmentette Abby életét a fertőzöttektől, mielőtt utóbbi végzett volna a férfival. Szóval, én azt érzem, hogy mindkét karakter szempontjából jogos a saját igaza, de nekem úgy jött le, hogy Abby a történtek ellenére emberségesebb maradt Ellie-nél. Ellie-t viszont azért sajnálom, mert iszonyú nyomot hagytak benne a történtek, amiből valószínűleg sosem fog teljesen felépülni (lásd a békés életet Dinával a farmon).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Sky

 

Spoiler

Ami Mellel történt, az valóban Ellie számára traumatikus volt, és engem is meghökkentett, talán tényleg ez a legvisszásabb tette, ugyanakkor nem tudom miatta hibáztatni. Annál inkább Melt és Owent. Ellie nem akarta őket megölni, még mondta is, hogy elmehetnek, ha megmondják, hol van Abby. Szóval megadta ugyanazt az esélyt nekik, amit Abby megadott Ellie-nek, miután végzett Joellel. Owen volt az, aki rávetette magát Ellie-re, miatta tört ki a balhé, ami mindkettejük halálához vezetett (bár érthető Owen tette, Ellie mégis csak fegyvert fogott a gyermeke anyjára, ugyanakkor elég jól kiképezték ahhoz, hogy tudja, nem ugrálunk neki olyannak, akinél csőre töltött fegyver van - az a fegyver a dulakodás közben véletlen is elsülhetett volna, miközben a csöve Mel felé néz).

Aztán Mel egyértelműen ki akarta nyírni Ellie-t, innentől ő csak védekezett. És ezért hibáztatom Melt, mert az állapota ellenére megtámadott egy fegyveres embert, aki azért nem barátkozni jött. Pedig a gyermeke védelme érdekében elég lett volna a szájalás és támadás helyett annyit tenni, hogy random rábök valahol a térképre. Szóval még Abby-t sem kellett volna feladnia, annak ellenére, hogy lett volna rá oka, hiszen a pasija J. I. Jane-nel csalta, és ezt ő is tudta. Mire Ellie rájött volna, hogy hazudtak, már hetethét határon túl lehettek volna. Ha meg Ellie mégis hazudott volna, és ezután meg akarta volna ölni őket, akkor lehetett volna a fegyver felé kapkodni, minden mindegy alapon. Sőt Owen vagy Mel fel is hívhatta volna Ellie figyelmét arra, hogy a nő terhes.

Ráadásul Melnek szerintem durván halálvágya is volt. Több hónapos terhesen kimegy őrjáratra, tudva, hogy bármikor megölheti egy szerafita. Aha... Annak a nőnek a fejében valami nem volt teljesen kerek.

Persze Ellie még az utolsó pillanatban is kijöhetett volna úgy, hogy nem öli meg a nőt, és valószínűleg nem is szúrja nyakon, ha tudja, hogy terhes. De Ellie ezt már csak azután tudta meg, hogy megölte Melt, és már Owen is meghalt. És itt van egy nagyon nagy különbség Ellie és Abby között, ami számomra Ellie felé billenti a mérleget.

Ellie nem tudta, hogy Mel terhes volt! Amikor megtudta, összeroppant, olyannyira, hogy letett a bosszúhadjáratáról is. És ismerjük annyira, hogy tudjuk, ha időben megtudta volna, hogy Mel terhes, igyekezett volna nem megölni. Ellie egészen odáig csak önvédelemből ölt, és elég emberség van benne ahhoz, hogy ne akarjon végezni egy terhes nővel még önvédelemből sem. Ellenben, amikor Abby megtudja, hogy Dina terhes, ő ennyit felel hidegvérrel: jó. És kész elvágni a nő nyakát. Ha abban a pillanatban Lev nem szól rá, simán elmetszi Dina nyakát és végignézi, ahogy elvérzik.

A mérleg egyik serpenyőjében tehát ott van Ellie, aki nem tudta, hogy Mel terhes, ráadásul Mel egészséges volt, végig harcképes, és nem csak védekezett, de az utolsó előtti pillanatig próbálta megölni Ellie-t. A másik serpenyőben meg ott van Abby, aki képes lett volna megölni egy beteg, eszméletlen, ekkor már bőven harcképtelen és magatehetetlen nőt úgy, hogy pontosan tudta, hogy terhes. Sőt azzal a megjegyzéssel nyugtázta az infót, hogy jó.

És, most így belegondolva, van még egy dolog, ami miatt Ellie nekem szimpatikusabb. Ő végül képes volt lemondani a bosszúról. Abby annak ellenére, hogy Joel megmentette az életét, megölte őt. Ráadásul ő akkor még semmit sem vesztett el az apján kívül. Ellie, mire eljutott oda, hogy betljesítheti a bosszúját, lényegében mindent elvesztett. Egyedül maradt, ami a Part 1-ben elhangzottak szerint a legnagyobb félelme. És mégis, mindezzel a háta mögött képes volt feladni a bosszúját. Sőt, végeredményben megmentette Abby (és Lev) életét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt The Last of Us Part 2

Spoiler

Igen, az Abby részéről volt a mélypont, amikor kész lett volna kivégezni a szintén terhes Dinát. Viszont szerintem Abby nem tudta, hogy Ellie nem volt képben Mel állapotáról (főleg, hogy már eléggé ki volt gömbölyödve a csaj), így gondolhatta azt, hogy Ellie-t ez hidegen hagyta. Ez, plusz Owen elvesztése valószínűleg meggyőzte Abby-t arról, hogy ő is elvegye Ellie-től egyszerre a párját és az állapotos barátját. 

 

Mel felelőtlensége nem tagadható, őt viszont abban megérteni, hogy nem lehetett biztos benne, hogy Ellie életben hagyja. Akár rábök a térképre, akár nem. Inkább kockáztatott.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Sky

Spoiler


42 perccel korábban, Darth Sky írta:

Igen, az Abby részéről volt a mélypont, amikor kész lett volna kivégezni a szintén terhes Dinát. Viszont szerintem Abby nem tudta, hogy Ellie nem volt képben Mel állapotáról (főleg, hogy már eléggé ki volt gömbölyödve a csaj), így gondolhatta azt, hogy Ellie-t ez hidegen hagyta. Ez, plusz Owen elvesztése valószínűleg meggyőzte Abby-t arról, hogy ő is elvegye Ellie-től egyszerre a párját és az állapotos barátját. 

Nem tudta, tény, de ez is csak azt bizonyítja számomra, hogy ő egy hangyányit sem jobb ember, ugyanis önként hajlandó volt lemenni Ellie feltételezett szintjére. "Te megölted a szeretteimet, köztük a terhes barátnőmet (akit amúgy elárultam), akkor nekem is jogom van ugyanolyan gyilkos állatnak lenni, és megölni a terhes szerettedet." Azt, hogy nem tudta, Ellie milyen dolgokat ismert akkor, amikor végzett Mellel, nem menti fel Abby-t az alól, amit készült megtenni és meg is tett volna, ha Lev nem lép közbe.

Viszont mi, akik tudjuk, mivel volt tisztában Ellie és mivel Abby, mérlegelhetünk ez alapján, és dönthetünk, ki a rosszabb ember: aki nem tudván, hogy egy terhes nővel áll szemben, és önvédelemből öli meg, vagy az, aki tudja, hogy egy terhes (és magatehetetlen) nő nyakát készül elvágni.

 

45 perccel korábban, Darth Sky írta:

Mel felelőtlensége nem tagadható, őt viszont abban megérteni, hogy nem lehetett biztos benne, hogy Ellie életben hagyja. Akár rábök a térképre, akár nem. Inkább kockáztatott.

Erre írtam ezt: "Ha meg Ellie mégis hazudott volna, és ezután meg akarta volna ölni őket, akkor lehetett volna a fegyver felé kapkodni, minden mindegy alapon."

Mint a gyermekéért felelős anya, számolnia kellett volna a lehetőséggel, hogy Ellie igazat mond. Persze mindenki magából indul ki, és hát ő Ellie-t már a játék elején ki akarta nyírni (Manny és Nick mellett ő volt a harmadik, aki Ellie főbelövésére szavazott). Szóval... De akkor is, a gyermeke védelmében megpróbálkozhatott volna a hazugsággal. Aztán, ha Ellie igazat mond, elmennek, ha nem, támadnak.

Owen meg lehetett volna egy fokkal higgadtabb. Példának okáért ahelyett, hogy azzal jött: ne tégy semmit, úgyis megöl minket. Inkább jöhetett volna ilyesmivel: én itt maradok, de őt engedd el, mert terhes. Vagy: kérlek, ne bántsd Melt, terhes. Ezekkel a mondatokkal ráadásul már azt is felmérhették volna, hogy Ellie-nek mik lehetnek a valódi szándékai.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.