Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Végre leleplezték a régóta pletykált Jurassic Pakr: Survivalt is.

(Kis zárójeles anekdota: kb. egy évvel ezelőtt tudtam meg, hogy ez a játék létezik. Ugyanis ugyanaz az ismerősöm, aki a KotOR remake-ről hírt adott, dolgozott ezen is. Ezért is mertem azt állítani, hogy 100 százalékig megbízható.)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Az 1.6-os változatig van patch-elve PS4-en, és már sokkal-sokkal játszhatóbb volt, mint eredeti formájában. Nagyon sokat javítottak rajta, ezt tapasztalatból mondom. Az első végigjátszásom az 1.0-tól kábé az 1.4-es patchig terjedt. A második végigjátszást meg úgy csináltam végig, hogy az 1.5-ös frissítés idején kezdtem PS4-en, és a 2.1-nél fejeztem be PS5-ön. Az tény, hogy PS5-ön van a legkiforrottabb állapotban, az a befejezett, teljes játék, ott muzsikál a legjobban. De PS4-esen sem olyan technikai szörnyszülött, mint anno volt. Ráadásul, ha később úgy alakul, a PS4-es változat ingyen uprgadel-hető 2.1-re, ami egyenlő az Ultimate Editionnel (kivéve, hogy nincs benne a Phantom Liberty, azt külön kell megvenni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

 Az új hírek szerint könnyen lehet, hogy több Xbox/PC-eklizív cím mégis kijön PS5-re. Egyebek mellett a már megjelent (és jó nagy csalódást okozó) Starfield és a pletykák szerint karácsony táján érkező Indiana Jones and the Great Cirkle lesznek az első címek - utóbbi természetesen csak az xboxos és PC-s megjelenés után kerül át a Sony konzoljára, de azt nem tudni, mennyivel utána. Mi több, állítólag a Gears of War egy gyűjteményes csomagban szintén megjelenik PlayStationre, ami elég nagy húzás lenne a Mircrosofttól. Mindez persze még pletyka, de jövő héten a cég hivatalosan is felfedi, mik a terveik az Xbox-szal a jövőre nézve. Az Indy-nek örülnék, ha jönne PS5-re, a Gears-sorozat meg igazából történelmi mérföldkő lehetne, hiszen a Halo-széria mellett a Gears of War-sorozat a másik zászlóshajója az Xboxnak az Xbox 360 megjelenése óta, ez a cím kábé egyet jelent a konzollal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 Az új hírek szerint könnyen lehet, hogy több Xbox/PC-eklizív cím mégis kijön PS5-re. Egyebek mellett a már megjelent (és jó nagy csalódást okozó) Starfield és a pletykák szerint karácsony táján érkező Indiana Jones and the Great Cirkle lesznek az első címek - utóbbi természetesen csak az xboxos és PC-s megjelenés után kerül át a Sony konzoljára, de azt nem tudni, mennyivel utána. Mi több, állítólag a Gears of War egy gyűjteményes csomagban szintén megjelenik PlayStationre, ami elég nagy húzás lenne a Mircrosofttól. Mindez persze még pletyka, de jövő héten a cég hivatalosan is felfedi, mik a terveik az Xbox-szal a jövőre nézve. Az Indy-nek örülnék, ha jönne PS5-re, a Gears-sorozat meg igazából történelmi mérföldkő lehetne, hiszen a Halo-széria mellett a Gears of War-sorozat a másik zászlóshajója az Xboxnak az Xbox 360 megjelenése óta, ez a cím kábé egyet jelent a konzollal.

 

Pont ezt akartam tőled megkérdezni hogy mit tudsz a hírekről, mert már napok óta ezzel van tele a net. De akkor meg is válaszoltad.

Az Indynek örülök és a Gears of War-nak is. Abból anno csak az első részt nyomtam végig pc-n kiváncsi vagyok a többire is.

Pont múlt héten beszéltünk xbox-os kollégával hogy a cégek felvásárlása miatt(Bethesda,Activision stb) most mi ps-tulajok fogunk szívni lsd Indy csak PC-re

és Xbox-ra jön, illetve rebesgettek egy Quake 6 kiszivárgást ami szintén csak a Microsoft gépeire jelent volna meg. Erre egy héttel késöbb itt a jó hír.:D

 

Gondolom ez azért van mert jóval több ps-t adnak el mint xbox-ot és így szeretne a MS pénzt keresni. Még akkor is megérheti ha a Sonyval osztozni kell a nyereségen.

Illetve biztos hallottad a sok retardáltat akik már a hír hallatán adják el az xbox-kat merthogy később kevesebbet fog érni, illetve törik össze őket. Igaz még nincs megerősítve semmi de ők már készpénznek vesznek mindent és döntenek. Hát nagy az isten állatkertje.:D

 

Ami még eszembe jutott hogyha sok xbox-exlusive játékok kiadnak PS-re is sok értelme nem lesz megvenni a konzolt a későbbiekben. Akinek van egy PC-je meg Ps-e az szinte mindent lefed velük

a játékoknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Illetve biztos hallottad a sok retardáltat akik már a hír hallatán adják el az xbox-kat merthogy később kevesebbet fog érni, illetve törik össze őket. Igaz még nincs megerősítve semmi de ők már készpénznek vesznek mindent és döntenek. Hát nagy az isten állatkertje.:D

Mondjuk az ilyen emberkék arcát megnézném, ha bejelentenék, hogy ezek a hírek nem valósak, és minden cím teljesen exkluzív marad. Meg is érdemelné, aki ennyire hülye.

 

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ami még eszembe jutott hogyha sok xbox-exlusive játékok kiadnak PS-re is sok értelme nem lesz megvenni a konzolt a későbbiekben. Akinek van egy PC-je meg Ps-e az szinte mindent lefed velük a játékoknál.

Igazából már régóta így van, hiszen a Microsoft évek óta nem adott ki olyan játékot, ami kizárólagos Xbox-exkluzivitást élvezett, a konzol mellett PC-re is kidobták még a Halo- és Gears-sorozat új részeit is, a Halo Infinite-ot és a Gears 5-öt. És ezen a jövőben sem szándékoznak változtatni, a Starfield szintén megjelent PC-re, ahogy az Indy is jön. Szóval igazából csak azok jártak "rosszúl", akik csak PlayStationön játszottak, azok kimaradtak néhány címből. Mondjuk én személy szerint nem érzem hiányát se a Gears-, se a Halo-sorozatnak. Jobban fájt az olyan címek elérhetetlensége, mint a The Last of Us, az Uncharted-sorozat vagy a Horizon: Zero Dawn, de hát nem is véletlen választottam a PS4-et anno. :)

Ami itt most tényleg meglepő lehet, hogy az Activision-Blizzard és a Zenimax (a Bethesda, a MachineGames, az id Software, az Arkane és más fejlesztők anyavállalata) felvásárlásával a Microsoft egy rahedli igazán nagy nevet tudott elorozni a Sony elől, nem is véletlen mentek perre. Már a Call of Duty távol tartása a Sony konzoljaitól nagy érvágás lehet, mert bizony a CoD-játékosok nagyon nagy hányadát tették ki a PS-tulajdonosok. És akkor még jönnek emellé az olyan IP-k, mint a Quake, a Wolfenstein, a Doom, az Elder Scrolls és a Fallout. A játéktörténelem leghíresebb címei nem jelenhetnek meg PS-re? Ez azért elég gáz.

Ugyanakkor a szakik most úgy gondolják, hogy ez csak papíron nézett ki jól, mert a Microsoft-nak túl sokba került az Activision-Blizzard és a Zenimax felvásárlása, miközben az Xbox Series X távolról sem hozta azt, amit reméltek tőle (a PS5 egyértelműen learatott minden babért, de úgy néz ki, az emberek még High End PC-t is szívesebben vásárolnak, mint XSX-et). Szóval a Microsoft akkor sem tudna nyerni a játék üzleten, ha az említett címek mindegyikéből kijönne egy Xbox-exkluzív epizód záros határidőn belül. Ezért merülhetett fel az, hogy nyitnak a Sony felé, ami jelenleg a három nagy konzol közül a második legnagyobb (a Switch-nek még mindig nagyobb a játékos bázisa, ugyanakkor Switch-re nem tudnak akármit elkészíteni, vagyis inkább, a másfajta architektúra miatt macerás rá olyan játékot elkészíteni, amit PS-re/Xboxra/PC-re terveztek, ez meg költségessé teszi a mutatványt, ami nem biztos, hogy megtérül).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy voltam vele, hogy nem akarok kimaradni semmiből, ezért váltogattam a  konzoljaimat. Először volt Xbox One, madj PS4 most egy XBox Series S van itthon.

Később majd PS5-re akarok váltani.
Így tényleg nem maradok ki semmiből.
Aztán majd a PS5öt is leváltottam volna a jövőbeli új Xboxra, majd jött volna a PS6.

Ez volt a terv. 

Ha a hírek igazak, akkor nincs értelme annak, hogy továbbra is xboxom legyen vagy később is azt  vegyek.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2024. 02. 18. - 16:12, Cpt. Rex írta:

@Wilde Hamarosan érkezik az Elden Ring story DLC is, Shadow of the Erdtree cimmel. Várják a fanok nagyon! 

Már gondolkoztam rajta, hogy tolni kellene kicsit megint, néha hiányzik a game. :)

 

Túl sok jóság ez már egy napra, gondoltam a Bad Batch részek után, mikor megláttam az előzetest... aztán kiderült, hogy június. :( 

 

 

Amúgy nagyon várom SotE megjelenését, pont tegnap este kezdtem egy új végigjátszást. Az utóbbi időben úgy általánosságban már nem nagyon játszottam semmivel sem, de hallva hogy jön a DLC gondoltam előszedem én is az ER-et. Kb. 25 éve videójátékozok, de ezalatt az időszak alatt a kedvenc időszakom az 2022. március volt, amikor valósággal letarolta az internetet az ER. Emlékszem a memekre, a kis vicces videókra, a rejtélyes 'Let me solo her' legendájára... annyira jó időszak volt. Viszont a NG+ nem valami jó, még korábban játszottam úgy elég sokat és rohadt könnyű úgy a játék, elvileg NG++ illetve ettől feljebb már valóban rejt kihívásokat, de nekem a sima NG+ nagyon nagy csalódás volt. Konkrétan a Tree Sentinelt a játék elején rögtön 4 ütésből leszedtem, szinte nem lehet meghalni annyira OP vagy, ezért kezdtem inkább egy teljesen új végigjátszást. 

 

Mondanám, hogy co-opozzunk, de úgy tudom nincs cross-play, nekem meg csak PS-en van meg a játék... úgy emlékszem neked PC-n volt, nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 02. 21. - 18:35, Wilde írta:

 

Túl sok jóság ez már egy napra, gondoltam a Bad Batch részek után, mikor megláttam az előzetest... aztán kiderült, hogy június. :( 

 

 

Amúgy nagyon várom SotE megjelenését, pont tegnap este kezdtem egy új végigjátszást. Az utóbbi időben úgy általánosságban már nem nagyon játszottam semmivel sem, de hallva hogy jön a DLC gondoltam előszedem én is az ER-et. Kb. 25 éve videójátékozok, de ezalatt az időszak alatt a kedvenc időszakom az 2022. március volt, amikor valósággal letarolta az internetet az ER. Emlékszem a memekre, a kis vicces videókra, a rejtélyes 'Let me solo her' legendájára... annyira jó időszak volt. Viszont a NG+ nem valami jó, még korábban játszottam úgy elég sokat és rohadt könnyű úgy a játék, elvileg NG++ illetve ettől feljebb már valóban rejt kihívásokat, de nekem a sima NG+ nagyon nagy csalódás volt. Konkrétan a Tree Sentinelt a játék elején rögtön 4 ütésből leszedtem, szinte nem lehet meghalni annyira OP vagy, ezért kezdtem inkább egy teljesen új végigjátszást. 

 

Mondanám, hogy co-opozzunk, de úgy tudom nincs cross-play, nekem meg csak PS-en van meg a játék... úgy emlékszem neked PC-n volt, nem?

 

Nekem ez a NG+ kimaradt, lehet akkor elkezdem :D ..

Nem tudnánk együtt játszani, mert nekem a virágbolti verzió van meg, mivel a procim a minimum alatt van, igy nem mertem megvenni anno. Addig nem is fogom, amig vagy be nem szerzek egy PS5-öt, vagy átváltok DDR4-es lapra, ramokra, és akkor egy Ryzen procira. Sorry. :/ 

A dlc-t viszont várom! 

 

@Wilde A NG+-ban csak annyi változik, hogy elveszi az összes gyorsutazási shrine-t, és jobban sebeznek a mobok, boss-ok? 

Mert elkezdtem, és minden felszerelési tárgyam, az összes szakácskönyv, a smithing stone-ok, minden megvan, csak a shrine-okat vette el....

200 felett vagyok szintbe, igy hagytam abba az első végigjátszást, de már haltam meg..xD Az a Sentinel lovas elite megölt, az elején...teljesen elszoktam a game-től.... :lol:

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy én mekkora barom, idióta és balfék vagyok egyszerre. Sikerült végigvinnem a Horizon: Forbidden West-et. Szerintem egy fél évig húztam. Volt hogy egy hónapig nem folytattam, volt hogy sűrűbben játszottam vele. 110 órát öltem bele, soha ennyit játékba még nem tettem. Nálam minden idők legjobb játéka lett. Szóval végeztem pénteken vele, mondom még csak fél 10, elkezdeném a DLC-jét a Burning Shorest amit már korában megvettem. Nézem hogy a PS5-ös változat kell hozzá az eredeti játékból. Hát mondom az eredetiből a PS4/5-ös verziót vettem meg. De sehol nem találom a Burning Shorest. Elmentem a játékmappámba és ott sincs. Viszont feltünt hogy van egy PS5-ös verzió az eredetiből a másik mellett ami mellé PS4-es van csak írva.  Nézem a PS5 főmenüjét és a H: FW mellé PS4 van írva(ezt játszottam végig). Mondom rányomok a PS5-ös verzió melleti letöltésre. El is indult a letöltés cirka 112 GB. Lejött majd elindítottam. Hát ott már ott volt hogy tartalmazza a Burning Shores-t és ha letöltődött teljesen indítsam újra. Valami beragadt mert se letöltés nem indult vártam vagy negyedórát majd újraindítottam a játékot és ott volt a menüben hogy PS4 játék beolvasása,. Beolvastam hisz a Burning Shoeres csak akkor indítható ha végigvitted az eredeti játékot. Utánaolvastam hogy a Folytatás gombra kell nyomni és indul a DLC. Hát nekem nem indult, de történt valami más. Ugye visszarakott a bázisra az eredeti játék vége utánra, hogy ha akarom az elmaradt mellékküldetéseket letudthatom. És itt jött az arculcsapás.

Mködött a haptikus kontroller. A poén az hogy amióta megvan a gép(másfél éve) azóta kiváncsi vagyok milyen működés közben a haptikus kontroller. A Day's Gone-nál nem működött hisz PS4-es, a H: FW-estnél is úgy rémlett hogy PS4-re fejlesztették így azt hittem azért nem működött. Pedig emlékeim szerint mikor a játékot feltelepítettem rányomtam a PS5 Upgradre is.

A lényeg hogy én marha végigvittem 110 órát a játékban, sőt végig is vittem sima kontrollerrel, miközben végigvihettem volna haptikussal is.:D Negyedóráig szídtam magamat hogy miért nem a PS5-ös verziót töltöttem le. Persez emiatt nem kezdem el újra most.

Viszont azóta felvarázsoltam a Burning Shorest, kicsit mentem vele és marha jó ez a haptikus kontroller. Sokkal jobb mint amit elképzeltem.

 

Amint végigvittem a DLC-t írok bővebben a fő játékról is, de mivel közvetlen folytatása az eredeti játéknak, hátha lesz még benne fontos. Lesz mit mert baromira bejött. Jobban tetszett mint az első pedig az is etalon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerencsére sokat nem vesztettél, ha a PS4-es változatot játszottad PS5-ön. Néhány effekttel kevesebb (ray-tracing hiánya talán a legszembetűnőbb), de, mivel a Burning Shores-szal elérhető a Tiltott Nyugat, így megnézheted azt is, milyen teljes pompájában. Sajnos a készítők panaszkodtak arra, hogy mivel a Sony PS4-re is ki akarta adni a Forbidden Westet, sok kompromisszumot kellett kötniük, ami leginkább a végső csatán látszódott meg, amit eredetileg sokkal epikusabbra terveztek. Csak mivel a PS4 memóriája nem bírta volna, ezért vissza kellett venni belőle (bár szerintem így is elég epik lett).

Burning Shores viszont már csak PS5-re készült, és ott minden benne van, amit a Forbidden Westbe bele akartak pakolni látvány terén. És a különbség még akkor is látszik, ha a Forbidden West PS5-ös változata után indítod el a Burning Shores-t. Igazából ebben a DLC-ben kezdték tesztelni, amit majd a Horizon 3-ban is be akarnak tenni, ahogy anno a Frozen Wilds DLC-ben jelentek meg először azok a dolgok (például a párbeszédek, amikben Aloy és a beszélgető partnere már össze-vissza mozog, nem csak állnak egymással szemben, mint a f*szentek), amiket aztán a Forbidden Westben láttunk viszont.

 

Kíváncsian várom a véleményedet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát gyerekek, ma eldöntöttem, hogy előbb vagy utóbb, de beruházok egy PSVR2-re. Az elsőtől nagyon gyorsan rosszúl tudtam lenni, és igazán olyan játék sem volt, ami annyira nagyon érdekelt. volna. De most haveromnál kipróbáltam az új változattot, és egy, bár éreztem némi szédülést, ez piszok gyorsan elmúlt. És kettő, a Horizon: Call of the Mountaint próbltam ki, ami a Horizon: Zero Dawn cselekménye alatt játszódik. A játék főhőse ennél fogva nem Aloy, hanem egy Ryas nevű Shadow Carja, aki a megváltás útján jár. És hát... AZTAK*RVA! A Horizon-játékok TPS nézetben is monumentálisak, de amikor te vagy ott VR-ban a játékban, és elsétál előtted egy Tallneck... Hát az ez, így érezhette magát Dr. Grant, amikor meglátta a Brachiosaurust:

shocked jurassic park GIF

Emberek, ilyen játékélményben nagyon rég vagy soha nem volt részem. Tényleg ott álltam a Horizon világában, egyik oldalon Grazerek túrták a földek (ebből a perspektívából ezek is sokkal nagyobbak voltak, mint TPS nézetből), aztán sétált el a Tallneck, aztán lecsaptak ránk a Watcherek és egy pár Snapmaw, és mindez alatt csak néző voltam. Aztán adta a játék az irányítást, és jött a hegymászás... Basszus, hát, aki játszott a Horizon-játékokkal, tudtahtja, hogy jó magasra fel lehet mászni. Na most ez egy egészen új élmény, ha a két kezeddel fogódzkodsz a sziklaperemben, és lenézve a pár száz méteres semmit látod. Ott lógsz a szakadék fölött. Nyilván az izomerő itt nem játszik, de akkor is plusz élmény, hogy nem a kontrollerrel kell a kamerát lefelé irányítanod, hanem te magad nézel le. Az ürességbe. És, ha felengeded a fogás gombjait (L2 és R2), akkor indul a szabadesés. Aztán megkapod az íjat, és belefutsz az első Watcherben, 1 az 1 ellen. Hátra kell nyúlni, hogy leakaszd az íjat, majd a másik kezeddel, hogy a tegezből nyilat végy, és bizony minden rajtad múlik. A célzás, az elhajolás (a kitérés, ahogy az előre haladás is az L3 stcikkel történik, de a forduláshoz már vagy a fejeddel, vagy az egész testeddel kell fordulni, ha az a tetű watcher kitérés közben átrepül a fejed ölött és a hátad mögé érkezik). És hát szemen lőni úgy, hogy az rád vadászik, na az is új élmény, Ahogy a lootolás id, mert míg Aloy csak úgy kivarázsolta, ebben a játékban a két kezünkkel kell például kitépni a helyéről a Watcher szemét. És mindezt érzed a haptikus rendszeren keresztül, ami nem csak a két kontrolleren át küldi a karodba az adatokat, de a fejeden is zizeg a VR-headset.

És az egész cucc sokkal kényelmesebb, mint az előző PSVR. A headset sokkal kényelmesebb, valamivel könnyebb, jobban opciózható, ráadásul immár csak egy szompla USB vezeték köti össze a PS5-tel (szóval annyira már nincs messze a vezeték nélküli rendszer, szerintem a PSVR3 már olyan lesz). Ráadásul képes leszkennelni a szobát és így meghatározni egy szabad játéktere, és jelzi, ha megközelíted a határát, így biztosítva, hogy játék közbe ne rúgd fel a tévét. De akár magad is megrajzolhatod a saját játéktered.

Szóval lenyűgözött a PSVR2. Bár még ehhez sincs sok játék, de ez a Horizon: Call of the Mountain nagyon megfogta a fantáziámat. Mert amúgy iszonyat gyönyörű is, simán van olyan szép, mint az alapjátékok (viszont ez nem open world, érthető okokból, azért annyi adatot még nem tudna lekezelni a PS5 - de ki tudja, a PS6 és a PSVR3 talán már ezzel is boldogulni fog). Emellett még a Resident Evil VII és a Resident Evil: Village, amik AAA kategóriás, célzottan PSVR2-re készült videójátékok (ezeket most nem próbáltam ki, de biztos ezek is ütnek). De, ha a Sony kicsit jobban rágyúr, ebben szép sikereket érhet el, ha tartja ezt a minőséget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolkodom már én is a VR-en. De még sosem volt rajtam. Lehetett volna ha egy budajenői talin nem vagy épp sügér és ittas.:D Mikor megjelent a PSVR2 akkor a THEVR

srácok tesztelték a Horizon? Forbidden West-el és más játékokkal. Abszólut győztesként a Horizon: FW jött ki. Amiatt amit @Dzséjt is írt. Bár más a játék de az univerzum ugyanaz

és az élmény is.

Valahol ki kéne próbálnom egy ilyet. Régen a Media Marktban ki lehetett ezeket próbálni, ma nem tudom lehet-e még és ha nem akkor hol máshol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Keress rá neten, hogy "VR Budapest"

Pl.: https://vrevo.hu/?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA3JCvBhA8EiwA4kujZnaPS9AMb-um6Vj-s3b6p8hyKzX0dyvp5KgTpAildaXo8-hnVT7NlBoCzs4QAvD_BwE

 

 

2024. 03. 02. - 20:36, Dzséjt írta:

Emellett még a Resident Evil VII és a Resident Evil: Village, amik AAA kategóriás

 

És ott van még a Vader Immortal is, ami biztos odaverős :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Most végeztem a Horizon: FW: Burning Shores-el. Hát brutális minden téren. Közben átgondoltam és még végigjátszom a Horizon: Zero Dawn: Frozen Wild DLC-t amit évekkel ezelőtt vásároltam meg

és azóta sem játszottam vele. Utána jön a véleményem de baromi hosszú lesz.:evil:

Most is tartom hogy minden idők legjobb történetét, legjobb karaktereit felvonultató franchise a Horizona videójátékok terén. A másik a The Last of Us Part II , de ott inkább a karakterek érzelmeinek a legmélyebb, legmocskosabb aljára lemenetel a zseniális.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs valakinek mentése a Horizon: Zero Dawn-hoz? El akartam kezdeni a Frozen Wilds-ot le is töltöttem a főjátékot, de nem engedi elindítani a DLC-t amig nincs 30-as karakterem. 

Emiatt nem akarom újra kezdeni a főjátékot. Pedig anno végigjátszottam, de valahol elkallódott a mentésem.

Már ha egyáltalán meg lehet azt csinálni PS-en hogy egy mentés file-t bemásolva úgy érzékeli a játék hogy végig van víve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

45 perccel korábban, Frenkie írta:

Nincs valakinek mentése a Horizon: Zero Dawn-hoz? El akartam kezdeni a Frozen Wilds-ot le is töltöttem a főjátékot, de nem engedi elindítani a DLC-t amig nincs 30-as karakterem. 

Emiatt nem akarom újra kezdeni a főjátékot. Pedig anno végigjátszottam, de valahol elkallódott a mentésem.

Már ha egyáltalán meg lehet azt csinálni PS-en hogy egy mentés file-t bemásolva úgy érzékeli a játék hogy végig van víve.

 

Azt lehet, hogy egy pendrivera ráteszed a mentést és felülírod vele a PS-en tárolt save filet. Nekem biztosan végig van játszva a HZD kétszer is, de úgy emlékszem az utolsó mentésem NG+-os és abban a végigjátszásban nem vittem végig csak az alapsztorit, de FW-ot kihagytam (kellett még két trófea a 100%-hoz az NG+-os végigjátszással, meg legnehezebb fokozattal). Az az egy amit nem tudok, hogy PS4 - PS5 között működik-e ez a fájlfelülírás, mert gondolom te PS5-ön akarnál vele játszani, de nekem a save file az PS4-en van meg. Esetleg emailban csatolmányként el tudnám küldeni a mentés filet és akkor ráteszed egy pendrivera és megpróbálod azzal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Olyan 15 éve volt itt a fórumon egy DH hype hullám. Akkor néztem pár évadot, és tetszett is. Ma már ha fizetnének se nézném.

 

Szerintem ezt rossz helyre írtad.

 

3 órával ezelőtt, Wilde írta:

 

Azt lehet, hogy egy pendrivera ráteszed a mentést és felülírod vele a PS-en tárolt save filet. Nekem biztosan végig van játszva a HZD kétszer is, de úgy emlékszem az utolsó mentésem NG+-os és abban a végigjátszásban nem vittem végig csak az alapsztorit, de FW-ot kihagytam (kellett még két trófea a 100%-hoz az NG+-os végigjátszással, meg legnehezebb fokozattal). Az az egy amit nem tudok, hogy PS4 - PS5 között működik-e ez a fájlfelülírás, mert gondolom te PS5-ön akarnál vele játszani, de nekem a save file az PS4-en van meg. Esetleg emailban csatolmányként el tudnám küldeni a mentés filet és akkor ráteszed egy pendrivera és megpróbálod azzal.

 

Igen PS5-ön akarnék vele játszani. Írok privit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Kedves gamerek! 

Hallott valaki olyanról, hogy trófea hack-elés?(Playstation) 

Vagyis csalás, vagy nem tudom. 

Nézegetem a problémás trófeákat a playstation trophies pont orgon, belemegyek egy unobtainable trófea adataiba, és tudom, hogy egy glitch miatt 5 éve beszerezhetetlen, az oldal is írja, hogy glitched, de többeknek megvan az elmúlt pár hónapban, azután szúrópróbaszerűen rámentem néhány felhasználóra ezek közül és több ezer, pl 9999 platinum-juk van, és a játékokban az összes trófea 1-2 perces időintervallumban nyílt meg nekik. Glitchesek is (micro machines world series) , meg olyanok is amik szerverek leállítása miatt már rég elérhetetlenek (disney infinity3.0).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@csoli1138 Létezik bizony. Eme csalásnak többféle formája van, szoftveres és hardveres egyaránt, de mindkettő kerülése erőteljesen ajánlott, mert, ha a Sony megneszeli, akkor örökre kitilt a PSN-ről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

@csoli1138 Létezik bizony. Eme csalásnak többféle formája van, szoftveres és hardveres egyaránt, de mindkettő kerülése erőteljesen ajánlott, mert, ha a Sony megneszeli, akkor örökre kitilt a PSN-ről.

Mit ér el vele? A mostani trófea=pénz/lehetőségek célja? 

De ha én mezei user csak szörföltem a playstation trophies pont orgon és a leaderbord élén a top 5-ben nem is egy ilyen volt, hát akkor nem nagyon titkolják a görények.  Én minden platinumomra büszke vagyok, de az nagyon viszket ha egy glitch miatt nem tudom megszerezni. Egy ilyenem van, a micromachines, a másik szerverleállás miatt nem megy online már, a francos Disney infinity 3.0.

De nem mennék bele turpisságba értük, de nagyon kíváncsi lennék hogy csinálják.

Glitch-es trófeánál meg megérdemelné a user, hogy azt a trófeát a sony-nál jelentse, és ha megnézik láthatják, hogy minden más megvan, és kvázi jóváírhatnák, ha egyszer nem rajtam múlik. Ilyen nincs? 

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, csoli1138 írta:

Mit ér el vele? A mostani trófea=pénz/lehetőségek célja?

Régen volt anyagi vonzata. Ha jól emlékszem, a PS4 korszakban futott a Trophy Pass program, aminek keretében a trófeákhoz járó pontokat ugyanúgy pénzre lehetett váltani, mint most a PlayStation Stars-ban szerezhető pontokat. De ez a program hozzánk sosem jutott le, és szerintem már a PS4 kifutása előtt leállították. De lényegében ennek az utódja a PalyStation Stars. Ezen kívül manapság legfeljebb lelki okai lehetnek, mert már az sincsen, mint a PS4-nél, hogy néhány platinum mellé exkluzív téma járt, hiszen a PS5 nem használ témákat.

 

18 perccel korábban, csoli1138 írta:

Glitch-es trófeánál meg megérdemelné a user, hogy azt a trófeát a sony-nál jelentse, és ha megnézik láthatják, hogy minden más megvan, és kvázi jóváírhatnák, ha egyszer nem rajtam múlik. Ilyen nincs? 

Sajnos ez nem a Sony-n múlik, hanem a játék fejlesztőjén. Minden trófea - mondjuk így - "aktivátora" a játékbnan van, és ha az nem fut helyesen, akkor a Sony nem tudja jóváírni. Hiszen a kliensprogram (ez a PSN) továbbra is azt az információt kapja a játékprogramtól, hogy ama trófe kritériumai nincsenek teljesítve. Ezért is van az, hogy az ilyen trófea glitch-eket a játékokhoz érkező patch-ek javítanak. Mert a hiba mindig a játékban van, így a játékfejlesztő felelőssége.

Amúgy nem tudom, próbálkoztál-e a hibás trófea megszerzésével később, mert lehet, hogy már javították. Illetve néha érdemes az ilyennek utána guglizni, mert sokszor találnak a játékosok nem csalásnak számító alternatív megoldásokat is. Nekem például a Mass Effect 3-ban volt egy olyan achievementem (ez PC-n volt), amit egy hiba miatt nem tudtam megszerezni. Bár befejeztem a küldetést, a játék úgy vette, hogy az még mindig fut, ott maradt az aktív küldetések listában, és így az acsit sem kaptam meg hozzá. Aztán a neten találtam egy alternatív megoldást: lényegében bizonyos sorrendben kellett megcsinálnom a részfeladatokat, és így átlépett a játék a hibán.

A szerverleállás meg ugyanez pepitában. Ott sem tud a Sony mit kezdeni, ha nem fut a játék szervere, nem érkeznek onnan adatok, és a kliensprogram nem tud mit kezdeni ezzel. Igazából ilyenkor a kiadótól lenne jófejség, ha felszabadítaná a trófeákat. Volt is valamilyen játéknál ilyen, talán az Evolve-nál, hogy szerverleállás előtt lehetőséget adtak, hogy ha leültél kicsit játszani elé, akkor felszabadult minden acsi (talán Steamen volt). De ez ugye szintén programozással és frissítéssel jár, ami extra költség, szóval a kiadók általában nem ilyen jófejek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Régen volt anyagi vonzata. Ha jól emlékszem, a PS4 korszakban futott a Trophy Pass program, aminek keretében a trófeákhoz járó pontokat ugyanúgy pénzre lehetett váltani, mint most a PlayStation Stars-ban szerezhető pontokat. De ez a program hozzánk sosem jutott le, és szerintem már a PS4 kifutása előtt leállították. De lényegében ennek az utódja a PalyStation Stars. Ezen kívül manapság legfeljebb lelki okai lehetnek, mert már az sincsen, mint a PS4-nél, hogy néhány platinum mellé exkluzív téma járt, hiszen a PS5 nem használ témákat.

 

Sajnos ez nem a Sony-n múlik, hanem a játék fejlesztőjén. Minden trófea - mondjuk így - "aktivátora" a játékbnan van, és ha az nem fut helyesen, akkor a Sony nem tudja jóváírni. Hiszen a kliensprogram (ez a PSN) továbbra is azt az információt kapja a játékprogramtól, hogy ama trófe kritériumai nincsenek teljesítve. Ezért is van az, hogy az ilyen trófea glitch-eket a játékokhoz érkező patch-ek javítanak. Mert a hiba mindig a játékban van, így a játékfejlesztő felelőssége.

Amúgy nem tudom, próbálkoztál-e a hibás trófea megszerzésével később, mert lehet, hogy már javították. Illetve néha érdemes az ilyennek utána guglizni, mert sokszor találnak a játékosok nem csalásnak számító alternatív megoldásokat is. Nekem például a Mass Effect 3-ban volt egy olyan achievementem (ez PC-n volt), amit egy hiba miatt nem tudtam megszerezni. Bár befejeztem a küldetést, a játék úgy vette, hogy az még mindig fut, ott maradt az aktív küldetések listában, és így az acsit sem kaptam meg hozzá. Aztán a neten találtam egy alternatív megoldást: lényegében bizonyos sorrendben kellett megcsinálnom a részfeladatokat, és így átlépett a játék a hibán.

A szerverleállás meg ugyanez pepitában. Ott sem tud a Sony mit kezdeni, ha nem fut a játék szervere, nem érkeznek onnan adatok, és a kliensprogram nem tud mit kezdeni ezzel. Igazából ilyenkor a kiadótól lenne jófejség, ha felszabadítaná a trófeákat. Volt is valamilyen játéknál ilyen, talán az Evolve-nál, hogy szerverleállás előtt lehetőséget adtak, hogy ha leültél kicsit játszani elé, akkor felszabadult minden acsi (talán Steamen volt). De ez ugye szintén programozással és frissítéssel jár, ami extra költség, szóval a kiadók általában nem ilyen jófejek.

Először is köszönöm. Nagyra értékelem részletes vâlaszaidat. Ha nem untatlak elmesélem a Micro machines world series dicstelen trófea mizériáját. 

Ezt a játékot azért vettem meg mert négyen is lehet tolni. Vadásztam az ilyenekre ps4 - en. Aztán magányosan nekiláttam. A játékot és a ps4 - et is 2017 őszén vettem. Akkor már glitches volt a Haunted nevű trófeája és azóta is az. A játék korábban jelent meg az évben, talán tavasszal vagy nyár elején és Haunted trófea akkor lett glitches, mikor kapott egy patchet a játék, 1-2 másik trófea és egyéb hibajavításokra. És a codemasters tudta, hogy glitches lett(írta valaki a playstation trophies pont orgon), de mivel elérhető volt kb 1 hónapig, azt mondták állítólag, hogy aki akarta, az már megszerezte, emiatt nem lesz újabb patch. És soha nem is lett. Lehetetlen lett a Haunted és vele a platinum. De qrvára vérizzadós sz@r trófeák voltak benne amúgy is(volt amit 3 helyett 5x kelllett csinálni, hogy kicsattanjon meg ilyenek). Ráadásul egy full döglött 3 féle online játékmódokkal, amit úgy kellett tolni, hogy a kutya se jött online, és full AI-ok jöttek ha letelt 1.5 perc. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor botlottam igazi játékosba. És mindig letelt. Plusz random pályák, tehát még célirányosan trófeázni sem lehetett, mert huh, csak jöjjön az a pálya amin talán végre megcsinálom. A trófea annyi lenne, hogy sebezni kellene egy ellenfelet mielőtt a pályán egy örökmozgó quija-bigyó öli meg.

Az volt a baj, hogy ez egy olyan pályán volt elérhető ami csak online volt. Mert megcsináltam azt hogy töröltem a játékot kikapcsoltam a netet felraktam lemezrőr így még a petch előtti verziója imdult el, de sajnos nem frissítés nélkül nem ment ki online. A döglött online.. 

100x csináltam. Nulla eredmény. 

 

Most pedig az volt a tervem, hogy mivel már van ps5 - öm felrakom arra a játékot, felhőből ráhúzom a mentéseket és megpróbálom az 5-össel.

Vajon lett volna erre remény? 

Mert most már meg sem próbálhatom, mert idén 2024 03 21-én lekapcsolták a szervereket ehhez is. 

A franc egye, hogy egész márciusban Unravel-eztem, mert már nem mennek a Micromachines szerverei pont idén március közepétől. 

Majd 70 órám van a többi trófeában ehhez a gyenge időrabló szemét codemasters elfuseráltságban. 39 platinám van, szóval tudom mi az a szenvedés, és ezt is rohadtul megérdemeltem volna.

 

Ejj mit szívtam most az Unravel two - val, de megvan. 10 db trófeája 0.1-es ritkaságú, vagyis pokoljárás volt,de ez egy másik történet. 

 

mégegyszer köszi, hogy társalgunk erről! 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát sajnálom, hogy így jártál. Sajnos az ilyen kiadói/fejlesztői hozzáállás igen bosszantó tud lenni. Most komolyan, hogy lehet olyan alapon elutasítani egy patch-et, hogy egy hónapja ki volt adva, akkor "aki akarta, már megszerezte". Anyádat, mi van, ha valaki hónapokkal később veszi meg? Az már nem is számít? Hát, ezek szerint nem. :fuckoff: Amúgy a szakmában ezt úgy szoktuk jellemzeni, hogy "sz*r játék". Hogy-hogy ennyit öltél bele? Én ilyenekre nem pazarolnék időt (most már, hogy nem munkaköri kötelességem sz*rral is játszani - de régen legalább fizettek érte).

Én is szeretek platinázni. Nekem még csak 20 van, de ha minden jól megy, még ezen a héten meglesz a Mass Effect 3-mal a 21. is. De én a saját lelki egészségem megóvása érdekében (na meg a tévém védelmében, mert nagyon nem esztétikus a képernyő közepébe állított kontroller :D ) kerülöm az igazán nehéz trófeákat. Talán a Dead Space remake lesz az első, ahol a platina kedvéért bepróbálkozom ezzel - ott már csak a "játszd végig az egész sztorit azonnali halál módban", vagyis, ha meghalok bárhol a játékban, akár a legvégén a főboss ellen, kezdhetem előlről az egészet. Már egy ideje készülök rá lelkileg.

Illetve rühllem, amikor többjátékos módhoz is kötve van a platina. Nem szeretem a multikat, nem is igazán játszok. Ráadásul sok trófea megszerzése ez esetben sokszor inkább a szerencsén múlik, semmint a tudáson, mert, ahogy írtál is rá példát, sok esetben random dolgokhoz kötődnek. Ezért voltam bosszús a The Last of Us Remastered esetében, ahol a sztori minden trófeája megvolt már, de több órányi multizás kellett volna ahhoz, hogy a maradékot megszerezzem - és bár ott legalább voltak emberek szép számmal még évekkel a megjelenés után is, maga a multi nem volt valami hűdeizgalmas. Szóval a platina ott ugrott. És ezért is örültem a The Last of Us Remake-nek, mert ott kimaradt a multi, és csak az sztori trófeák kerültek át. Ugyan újra meg kellett csinálnom, de nem volt gond, mert már tudtam, mit kell tennem értük, plusz amúgy is végigjátszom többször is. Ma már az is platinás.

The Last of Us Part 2 meg egy másik jó sztori. Megvolt az eredeti PS4-es változat platinázva. Kijött a remastered verzió PS5-re, megvettem, betöltöttem felhőből a PS4-es mentéseket és zsupp, meglett PS5-re az összes trófea, beleértve a platina is. Így technikailag két platinám van ugyanahhoz a játékhoz. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész playstationözés szeretete 4-es multikhoz kötődik, de persze nem kizárólag nálam. 

A gyilkos időmérőket nem említetted. 

A crash bandicoot 1-3 és főleg a rohadék 4, a sonic forces, és most az unravel two csatlakozott ehhez time-os agybajhoz, ráadásul itt az idő sem volt kijelezve, vagyis csak kb tudtam, gogy jó lehet e a próbálkozás. 

De a Star wars battlefront II is izzasztó volt azért. 

Ürcsatában az egyes fighter classokkal teljesíteni, főleg a bomberes, de az is, hogy fighter classal hero shipeket kilőni.. Fú, hát ott is volt egyszemélyes álló ováció a nappaliban, mikor meglett.. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.