Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ismerni ismerem ezeket de nem játszom velük. Pár éve Travianoztam sokat, de aztán azis abbamaradt :)

 

Más: Rászántam magam hogy leszedjem a F.E.A.R-t, de még nem próbáltam ki. Tényleg olyan f*satós mint mondják?:D Az ajánlott recept alapján akarom majd kipróbálni (éjjel, sötétben, fejhallgatóval).

 

 

Tényleg olyan. A katonák MI-je is példaértékü.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg olyan. A katonák MI-je is példaértékü.

Nekem a Gold Editon van meg, az összes kiegészítővel, az oroszok által készített pályákkal. Ha felteszem a FEAR mappa olyan 12giga szokott lenni.

Nagyon szép a grafika és valóban az MI remek, amikor feldöntik az autómatákat, bebújnak mögé és csak a kezüket dugják ki és úgy tüzelnek...eddig a legnagyobb FPS játékélmény volt a DOOM óta! :)

Legnehezebb fokozaton szoktam játszani vele, de figyelni kell, ez nem a Quake, itt nem az van, hogy bejön 4monszta a főbejáraton, kinyírnak, visszatöltöd és más számítasz rájuk...nem, itt mindig máshonnan jönnek és más taktikát alkalmaznak.

Amúgy max graffon, árnyékokkal, első játszásra 4* volt olyan, hogy felment a vérnyomásom és a torkomban volt a szívem, szóval igen, ez egy horror FPS, ha sötétben tolod és egyedül, akkor vagy a kedvenced lesz, vagy 2-3 ilyen jelenet után uninstall.

Nekem a mai napig a kedvencem és 4-5havonta felteszem, végigtolom kiegészítőkkel együtt. Neten találsz hozzá magyarítást, modokat, megéri. Amúgy a FEAR 2 sem rossz, de nekem annyira nem tetszett, szebb a grafika, jobb a fizika, de a történet nem olyan ütős és a helyszínek sem jöttek be annyira. A haramdik részével is játszottam, de nekem már eléggé konzol szaga volt, nem is vittem végig, valahogy nem jött be, hogy fegyverek nélkül is lehet benne ölni, pont a lényeg tűnt el.

 

Még annyit, hogy a stáblistát is érdemes végignézni, nagyon sok magyar fejlesztette, az első kiegészítőben a templomot 100%ban magyar grafikusok alkották, gyönyörű is!!!

 

Én a The Westen készítettem kalandor karaktert, nem vagyok várostag, így nem támad senki sem. Nagyon sok rejtett kaland van és mivel a Világ 4re regeltem, az aktív játékosok száma kb. 500-600, ha megunom és csatlakozom egy városhoz sem lesz az, mint az új szervereken, hogy naponta betámad 2-3 párbajhős.

A Buffalon harcos karakter vagyok, jól fejlesztettem, így van vagy 500 nyertes párbajom, sok az újítás és a fejlesztés, így többszor is az év böngészős játéka lett.

 

Az Ogame-t, ha gondoljátok próbáljátok ki, tényleg nagyon taktika függő, én még nem találkoztam két egyforma account-al, minden ember máshogy játszik vele. Ha meg kérdés van, írjatok csak, 80. vagyok egy elég népes szerveren!

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Gold Editon van meg, az összes kiegészítővel, az oroszok által készített pályákkal. Ha felteszem a FEAR mappa olyan 12giga szokott lenni.

Nagyon szép a grafika és valóban az MI remek, amikor feldöntik az autómatákat, bebújnak mögé és csak a kezüket dugják ki és úgy tüzelnek...eddig a legnagyobb FPS játékélmény volt a DOOM óta! :)

Legnehezebb fokozaton szoktam játszani vele, de figyelni kell, ez nem a Quake, itt nem az van, hogy bejön 4monszta a főbejáraton, kinyírnak, visszatöltöd és más számítasz rájuk...nem, itt mindig máshonnan jönnek és más taktikát alkalmaznak.

Amúgy max graffon, árnyékokkal, első játszásra 4* volt olyan, hogy felment a vérnyomásom és a torkomban volt a szívem, szóval igen, ez egy horror FPS, ha sötétben tolod és egyedül, akkor vagy a kedvenced lesz, vagy 2-3 ilyen jelenet után uninstall.

Nekem a mai napig a kedvencem és 4-5havonta felteszem, végigtolom kiegészítőkkel együtt. Neten találsz hozzá magyarítást, modokat, megéri. Amúgy a FEAR 2 sem rossz, de nekem annyira nem tetszett, szebb a grafika, jobb a fizika, de a történet nem olyan ütős és a helyszínek sem jöttek be annyira. A haramdik részével is játszottam, de nekem már eléggé konzol szaga volt, nem is vittem végig, valahogy nem jött be, hogy fegyverek nélkül is lehet benne ölni, pont a lényeg tűnt el.

 

Jó leírás lett, ez alapján tényleg ki kell majd próbálnom :) Mivel nagy horror rajongó vagyok ezért arra számítok hogy nem fogok f*sni, de végigélni másabb :D Én azt hallottam hogy a FEAR 1 a legjobb, a 2 elmegy, a 3-ba pedig már semmi hangulat nincsen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. Én is nagy horroros vagyok, meg főleg Gore filmeket nézek, szóval ha én azt mondom egy játékra, hogy durva, f*satós, vagy gusztustalan, akkor úgy is van. A FEAR 1 100%ban félelmetes, és eredeti, remek fegyverekkel és zenékkel. Online is toltam, de szánalmas, volt, 6-7ember ugrált össze vissza és lőtt a nagyvilágba...Single-ben osonni kell, taposó aknákat lerakni, aztán másik irányból rájuk támadni és tuti, hogy belefutnak a csapdába. Volt olyan pálya, amivel 30percig játszottam, míg normálon végigvittem 6perc alatt.Számomra megunhatatlan!

 

Valaki játszik Warhammer játékokkal? Az utolsó kiadás nem számít, elég bugyuta lett, kivéve az endingeket. Ha eredetiben is megvan valakinek, főleg a régi típusú SoulStorm és elődei, akkor írjon, szoktam multizni! Egyik kedvenc videóm, jó példa arra, hogyan is kell bánni egy női karakterrel:

http://www.youtube.com/watch?v=sHPTeyQZWKA

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért durva, nekem a lenti, netes gépen is megy, igaz egy 256os Geforce kártya nem árt hozzá és legalább 3000MHZ, meg 2giga ram. Úgy már élvezhetően fut. Amúgy van videókártya teszt, vegyél ki 1-2 dolgot és lehet jobban fog menni. Pl Vsync, az sokat zabár és a szinkronizálások is. Meg a puha, vagyis soft shadows ami még kártya igényes a játékon belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akadozik? A játék 2005--ös. Mikori géped van neked?

 

Fúú én azt passzolom. Én 2004-2005 körülre saccolom.

 

FrlóbiBá: Levettem mindent minimumra, ami nem kellett árnyék stb kikapcsoltam de nem nagyon segített. Felbontás is legkisebb volt.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyetemi XP-m van, tehát eredeti jogtiszta, semmit sem kell tiltani. Codec van fent, szerinted, ha naponta nézek filmeket, akkor nem tudom, hogy pl. mkv-hez mi kell, hogy menjen? Nekem megfelel az xp, már ismerem, amit most használok már 5hónapja van fent, semmi lassulás, semmi kékhalál. Gyors, egyszerű és a regeditet is ismerem, így sok baromságot kikapcsoltam, állítottam a lapozófile törlésére vonatkozó dolgokat, gyorsítottam a be és kikapcsolást. Remekül megy ezzel a géppel, 12mp alatt tölti be magát a rendszert(XP képernyőt,az asztalt, a böngészőt és a vírusirtót). A munkahelyen Win7van, teljesen nőbarát op, minden el van rejtve, alig lehet belenyúlkálni és 2.000.000 tök felesleges dolgot tud. Nem fogom lecserélni ezt az opot, elégedett vagyok vele, stabil, letisztult és értek hozzá.

A VGA tényleg nem erős, az utolsó AGP-s nagy dobás volt, de az alaplapon van PCI-E port is, de én ilyen Mass Effect 3-al, meg Far Cry 335-el nem akarok játszani, mostanában a grafika lett a minden, a történet, játékélmény meg sehol. Szerintem ez a Crysis-al indult el...amúgy van itthon Xbox 360 és PS2is, szóval, annyira gépre nem gyúrok, tudok máson is játszani! :)

 

A Mass Effect sorozat pont a zseniális története miatt ismert. Nem véletlenül itt sokak kedvence(én nem szeretem én akcióorientáltabb vagyok). A Far Cry 3 szeptember 6.-án jelenik meg honnan tudod milyen lesz a története? A Crysisnak is baromi jó története volt(a 2-nek meg főleg) ugyanakkor szép is volt. A grafika meg igenis fontos a játékban hogy jobban bele tudd magad élni. Pl a Dead Island annyira tökéletes volt látványvilágilag hogy simán úgy érzetem magam hogy egy trópusi szigeten mászkálok még a meleget is éreztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Far Cry és a történet? Kb. Quake 3 szintjén volt, alapban mondjuk nem lett volna vele baj, de amikor megjelentek a szörnyek, nagyon nagyot csalódtam...a folytatás szerintem még nagyobb bukta volt. A ME első részét kb. 3* vittem végig gépen és 2* konzolon, volt amikor 4energiaitallal és 6zacskó ropival nekiálltam este 7kor és amíg végig nem toltam, nem álltam fel a konzol elől... Vannak olyan játékok amiben a grafika, a történet és a játékélmény is teljesen passzol, én a Bioshock sorozatot tartom ilyennek. Nekem a L4D ami bejött és most is fent van a gépemen. A 2. rész már nem annyira tetszett, baromságnak tartottam, hogy pl. gitárral kellett ütlegelni, no meg az esős pályák nagyon idegesítőek voltak. Meg az új szörnyek sem tetszettek. Az első rész azonban tökéletes, főleg a repülőtér és környéke. Úgy szoktam játszani, hogy leveszem a zenét, így nem lehet tudni mikor jön egy Tank, vagy horda kombó, sokkal izgalmasabb! :)

De a mai napig, ha izomból lőni akarok, akkor felteszem az eredeti UT2004-et. Remek grafika, jó motor, sok modot kibír és online is igazán élvezetes. Egyik nagy kedvencem még ma is. No meg a Gears of War széria, főleg multi terén hozza a formáját.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akárhogy is fényezik, Shepard csak férfiként működik.

Én is így vagyok vele. Az alapkinézetű Janit nálam semelyik másfajta Jani nem fogja letaszítani a dobogóról. Még a második és a harmadik helyen is alap Janik vannak. :D

Amúgy az előbb fejeztem be az alapjátékot. Szerencsére senki se purcant meg de az egy kicsit zavar hogy 29-es lett Jani a végére. Majd a DLC-kkel fejlesztem még egy kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

én ilyen Mass Effect 3-al, meg Far Cry 335-el nem akarok játszani, mostanában a grafika lett a minden, a történet, játékélmény meg sehol.

Na ne röhögtessük már ki magunkat. Mintha azelőtt nem lett volna szép grafikájú, de sztori szempontjából faék egyszerűségű játék. Ráadásul pont a Crysisnak még nem is rossz a története.

Gondolom a Mass Effect-nek meg legalább akkora szakértője vagy, mint a Star Treknek. Játszottál egyáltalán vele, vagy csak egyszer elmentél egy videójátékbolt mellett, amiben éppen volt Mass Effect is a kirakatban... :roll:

 

Mass Effect 3 leszólva? LOOOOL! Életem legmeghatározóbb játékélményét eddig a Mass Effect 1-2 adta... annyira eredeti és EPIC a történet

Monndjuk eredetiséggel pont nem vádolnám meg. Maximum azzal, hogy eredetien keverte össze az ismert elemeket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Far Cry és a történet? Kb. Quake 3 szintjén volt

[...]

Nekem a L4D ami bejött és most is fent van a gépemen. [...] Az első rész azonban tökéletes

Tehát akkor összegezzük: a Far Cry a Quake 3 szintjén van (az előbbinek van valamicske sztorija, az utóbbinak egysoros alibije van). A Mass Effect alapjáraton le van szólva, mint grafika de csodás, sztori az meg nincs játék, ellenben a Left 4 Dead az tökéletes. Meséld már el nekem, annak mi a sztorija? Zombik jönnek, négy ember meg hentel. Összefoglaltam vagy összefoglaltam?

Az meg azért kicsit hihetetlennek hangzik, hogy "4energiaitallal és 6zacskó ropival" addig ültél az első ME előtt, míg annak vége nem lett. Mert ez csak egyféleképpen kivitelezhető: átrohantál a játékon és semmit sem csináltál. Mivel normálisan játszva a játék harminc, teljesen kijátszva ötven órát tesz ki. Azt meg csak véletlen nem hiszem el, hogy ennyi ideig elvoltál ropin és energiaitalon, és fel sem álltál a gép elől (vagy ha igen, ajánlanék egy pszichológiai kivizsgálást). Ha viszont végigrohantál, az nem játszás hanem időpazarlás. Ebben a formában sem jutottál közelebb az ME-hez, mint a kirakatos példámmal. De gratulálok, sikeresen cseszed tönkre a szervezetedet. Csak így tovább!

 

Hát, ez a hozzászólásod elég nagy bukta volt, mivel nem olvastad el az előtte lévőt!

Ez azért van, kicsi huszár, mert amikor elkezdtem gépelni, még nem volt ott a válaszod. ;)

 

Én is így vagyok vele. Az alapkinézetű Janit nálam semelyik másfajta Jani nem fogja letaszítani a dobogóról. Még a második és a harmadik helyen is alap Janik vannak. :D

Amúgy az előbb fejeztem be az alapjátékot. Szerencsére senki se purcant meg de az egy kicsit zavar hogy 29-es lett Jani a végére. Majd a DLC-kkel fejlesztem még egy kicsit.

Nálam is így van, teljesen.

Azt az egy szintet már lazán megugrod a DLC-kel. Már eggyel is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

FlóriBá... hozzászólásaiddal önmagadnak mondasz ellent. Először még le lett szólva a Mass Effect 3 (holott még meg sem jelent) erre most kiderül, hogy az első részt szeretted. WTF... akkor most mivan??? Most akkor jó vagy nem?

 

Mellesleg amit Dzséjt írt... az is elgondolkodtató.

 

Nekem meg pont fordítva volt a L4D-el, a második rész ezerszer jobban bejött, persze az első is élvezetes volt. A gitáros püfölés pedig külön poén... és nem az értelmet kell keresni benne.

 

Monndjuk eredetiséggel pont nem vádolnám meg. Maximum azzal, hogy eredetien keverte össze az ismert elemeket. :)

 

Nekem kellőképpen eredeti volt. :);)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor úgy írom, hogy megértsétek. A ME egy igen jó játék, végigvittem úgy, hogy az összes bolygóra elutaztam, mindegyiken megnéztem a küldetéseket és meg is csináltam. Aztán úgy is végigvittem, hogy csak a fő küldetésekre koncentráltam, mivel már az alap történetet kijátszottam többször is. Amúgy szerintem ha csak a fő szálra koncentrálsz és néhány jó küldetést adó bolygóra belátogatsz, akkor 18óra alatt simán megvan. A 2. rész is tetszett, nem volt vele gondom, de szerintem hangulatban nem volt olyan jó, mint az első része. Ezért is vagyok vele úgy, hogy annyira már nem várom a 3.at, nehéz lesz erről az egészről még egy bőrt úgy lehúzni, hogy az eredeti hangulat is megmaradjon.

 

A L4D tényleg önmagában értelmetlen és semmi története, de a HL2 motor kihasználásával szerintem valami teljesen újat és egyedit alkottak. Amikor nincsen sok időm, jó leülni végignyomni 1-2 pályát, aztán menni aludni, erre pl. egy ME nem alkalmas.

 

Azt is hozzátenném, hogy az első gépemen még akadt a Duke Nukem és a Doom 1-2 ami ment rendesen. Szóval más rálátásom van a játékipar alakulásában, mint annak, aki pl. egy Quake Arena, vagy Oblivionnal indította a játékos pályafutását. Akinek pl. a Crysis volt az első igazán komoly FPS-e, annak a története is biztos bejött és azt mondja rá egyedi. De amikor kijött minden komolyabb kártyához azt adták demoként, minden újság ezzel tesztelte a gépeket, haverom is az op rendszerek fejlődéséről írta a szakdogáját és a tesztgépén xp és vista alatt is ezt a játékot futtatta illetve mérte terhelési szintjét. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a külső értékeit sokkal jobban kihangsúlyozták, mint magát a belső tartalmat, így a legtöbb ember csak a grafika miatt próbálta ki és biztos vagyok benne, hogy ők végig sem tolták. Én megtettem, de valahogy nem azt kaptam amit vártam tőle.

 

Amúgy még ott van a Silent Hill és a Max Payne sorozat, nekem mindegyik nagy kedvencem, róluk mi a vélemény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor úgy írom, hogy megértsétek. A ME egy igen jó játék, végigvittem úgy, hogy az összes bolygóra elutaztam, mindegyiken megnéztem a küldetéseket és meg is csináltam. Aztán úgy is végigvittem, hogy csak a fő küldetésekre koncentráltam, mivel már az alap történetet kijátszottam többször is. Amúgy szerintem ha csak a fő szálra koncentrálsz és néhány jó küldetést adó bolygóra belátogatsz, akkor 18óra alatt simán megvan. A 2. rész is tetszett, nem volt vele gondom, de szerintem hangulatban nem volt olyan jó, mint az első része. Ezért is vagyok vele úgy, hogy annyira már nem várom a 3.at, nehéz lesz erről az egészről még egy bőrt úgy lehúzni, hogy az eredeti hangulat is megmaradjon.

 

A L4D tényleg önmagában értelmetlen és semmi története, de a HL2 motor kihasználásával szerintem valami teljesen újat és egyedit alkottak. Amikor nincsen sok időm, jó leülni végignyomni 1-2 pályát, aztán menni aludni, erre pl. egy ME nem alkalmas.

 

Azt is hozzátenném, hogy az első gépemen még akadt a Duke Nukem és a Doom 1-2 ami ment rendesen. Szóval más rálátásom van a játékipar alakulásában, mint annak, aki pl. egy Quake Arena, vagy Oblivionnal indította a játékos pályafutását. Akinek pl. a Crysis volt az első igazán komoly FPS-e, annak a története is biztos bejött és azt mondja rá egyedi. De amikor kijött minden komolyabb kártyához azt adták demoként, minden újság ezzel tesztelte a gépeket, haverom is az op rendszerek fejlődéséről írta a szakdogáját és a tesztgépén xp és vista alatt is ezt a játékot futtatta illetve mérte terhelési szintjét. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a külső értékeit sokkal jobban kihangsúlyozták, mint magát a belső tartalmat, így a legtöbb ember csak a grafika miatt próbálta ki és biztos vagyok benne, hogy ők végig sem tolták. Én megtettem, de valahogy nem azt kaptam amit vártam tőle.

 

Amúgy még ott van a Silent Hill és a Max Payne sorozat, nekem mindegyik nagy kedvencem, róluk mi a vélemény?

 

Na akkor kezdjünk tiszta vizet önteni a pohárba mert nagyon koszos. Először is itt a többség(velem együtt) régi motoros a játékok terén. Én pl 1992-ben a Wolfeinstein 3D-vel kezdtem a szomszédomnál. Minden fontos fps megvolt napjainkig. '98-ban vettem saját gépet onnan meg aztán mindent lenyomtam ami számít az fps-ek világában. Azaz tévhit hogy a Crysis volt itt bárkinek az első. Ilyen előélettel azt mondom hogy a Crysisnak nagyon jó storyja volt(először is amerikai katonát alakítottunk ami magában már a mennyország). Ez baj? A Doomnál jobb és összetettebb volt azért a történet a 2. részé meg főleg.

Arról meg itt rég leszoktunk hogy más véleményével érvelünk. Engem baromira nem érdekel hogy más techdemonak használta. Nekem nagy élmény volt és ez a lényeg. Hogy sok tizenévesnek mi a véleménye erről lesz*rom.

A Far Cry meg egyértelműen a gyönyörű grafikában(ekkor jelent meg először fps-ben az igazi árnyékkezelés), és a szabadon bejárható területben nyújtott maradandót. De nekem a történet is bejött.

Persze minden idők legjobb fps-e nálam a Half-Life 1. Nem hinném hogy azt valaha bármi űberelni fogja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a Wolfra én is emlékszem, amikor kiskéssel kellett a folyosón ömlő német juhász áradatot kaszabolni...Régi szép idők! :)

A Doom-ot, főleg a 3. részét nem azért szerettem, mert jó volt a történet, mivel tök egyszerű volt, de bevallom, amikor az elején a játéknak elindulunk ki a detonáció helyszínéről és egy monszta előttünk szétkap két lépcsőfokot és úgy ugrik ránk, az azért nagyon megijesztett. Vagy mikor választani kell, hogy zseblámpa, vagy fegyver, aztán csak a morgásokat hallod...én egy FPStől inkább ezt várom el, valahogy belső nézetben a félelem is más. Ezért is a másik kedvencem a FEAR. A Far Cry valóban szép, csak ott hibádzik, hogy nekem mindig is Nvidia kártyám volt és egyértelműen ATI-ra optimalizálták. Magyarul néha tök fura dolgok jöttek ki a szép grafika helyett és az első patch-ig tele volt a net vicces képekkel, hogy a játék miket generált... :)

A HL1. valóban jó volt, de nekem a 2. is igazán tetszett, főleg a fizikával való játék miatt, a gravipuska és a körfűrészlap VS. zombik pedig mai napig a legnagyobb játékélmények közé tartozik.

 

A Resident Evil valóban jó, de kb. most már ott tart, mint a Mortal Kombat, hogy konzol, konzol, konzol...ha meg kidobják PC-re akkor bugos, vagy az irányíthatóság csapnivaló, esetleg nem veszik figyelembe, hogy egy mai asztali gép sokkal többet is bír, mint egy XBox360 és alig engednek belenyúlni a grafikai tuningba....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Half-Life 1 mérföldkő volt, de nekem valamiért a 2. rész én annak epizódjai jobban bejöttek. Akkora feeling áradt abból a játékból, mint ház.

 

Egy független amatőr csapat készíti már évek óta a HL 1 full Source motoros átiratát. A játék Black Mesa néven lesz majd elérhető (ha valamikor elkészül)

 

Na igen, sajnos nagyon ráálltak RE-nél a konzolos vonalra :( de Silent Hill-ből sem jött ki mind PC-re sajnos.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, erről nem is tudtam, majd figyelem a honlapot, a videó alapján remek lesz, köszi!

 

Amúgy nekem ez a kedvenc Xboxos játékom, 0.50nél van a vonatozós rész, mindig haver viszi a pajzsot és én lövök, meg mondom, hogy merre menjünk, nagyon sok pályán lehet védő fémet találni, múltkor szétlőttem egy elektromos biztosítékokat tartalmazó dobozt és azt is fel tudta venni a karakter:

http://www.youtube.com/watch?v=8jQ7oh_cfNI

PC-re van valami hasonló a Gears of War-on kívül?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Half-Life 1 mérföldkő volt, de nekem valamiért a 2. rész én annak epizódjai jobban bejöttek. Akkora feeling áradt abból a játékból, mint ház.

 

Egy független amatőr csapat készíti már évek óta a HL 1 full Source motoros átiratát. A játék Black Mesa néven lesz majd elérhető (ha valamikor elkészül)

 

Na igen, sajnos nagyon ráálltak RE-nél a konzolos vonalra :( de Silent Hill-ből sem jött ki mind PC-re sajnos.

 

 

A Half- Life 1 az a játék nekem ahol nem számít a grafika. Az összes többinél igen de ezt elfogadom hogy 13 éves. Ahogy ott maradsz egyedül Black Mesában és csak túl akarod élni, vagy mikor először találkozol a katonákkal az valami frenetikus. A totális elhagyatottság érzetét eddig egyetlen játék sem hozta nálam annyira mint a Half-Life 1. Tetszett a 2 is de az elsőhöz képest smafu.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor kezdjünk tiszta vizet önteni a pohárba mert nagyon koszos. Először is itt a többség(velem együtt) régi motoros a játékok terén. Én pl 1992-ben a Wolfeinstein 3D-vel kezdtem a szomszédomnál. Minden fontos fps megvolt napjainkig. '98-ban vettem saját gépet onnan meg aztán mindent lenyomtam ami számít az fps-ek világában. Azaz tévhit hogy a Crysis volt itt bárkinek az első. Ilyen előélettel azt mondom hogy a Crysisnak nagyon jó storyja volt(először is amerikai katonát alakítottunk ami magában már a mennyország). Ez baj? A Doomnál jobb és összetettebb volt azért a történet a 2. részé meg főleg.

Arról meg itt rég leszoktunk hogy más véleményével érvelünk. Engem baromira nem érdekel hogy más techdemonak használta. Nekem nagy élmény volt és ez a lényeg. Hogy sok tizenévesnek mi a véleménye erről lesz*rom.

A Far Cry meg egyértelműen a gyönyörű grafikában(ekkor jelent meg először fps-ben az igazi árnyékkezelés), és a szabadon bejárható területben nyújtott maradandót. De nekem a történet is bejött.

Persze minden idők legjobb fps-e nálam a Half-Life 1. Nem hinném hogy azt valaha bármi űberelni fogja.

Szintén zenész. Én még akkor találkoztam először Duke Nukemmel, amikor Super Mariohoz hasonlóan oldalról nézve hentelte az űrkocákat. Nálam is az első FPS a Wolfenstein volt, csak '95-ben, a suliban. Mellette olyan játékokkal, mint Ellite, Golden Axe, Dark Force, Alien Trilogy, majd '97-ben jött az első PC-m, és akkor Quake 1, Hexen, Blood, Doom 1-2, Duke Nukem 3D, stb. Nem mai darabok. Crysis? Hol volt az akkor még? Még a Far Cry sem létezett, legfeljebb gondolatban.

Hogy más mit gondol egy játékról, vagy minek használja, azt meg speciel én is pont lecsokizom. Nem érv, nem szempont. Ha valakivel dumálok valamiről, az ő véleményére vagyok kíváncsi, nem egy harmadik személyére vagy a többségére.

 

Minden idők legjobb FPS-e? Quake 1! Nekem meghatározó élmény volt, pedig egyáltalán nincs története. Csak sok fegyver és menj és lőj. Ennyi! Meg az első eset, hogy már a lények is "háromdimenziósak" voltak. Ha valamit, hát azokat a játékokat tényleg a grafika adott el, mert csak az volt. Az első igazi történettel előrukkolt FPS a Half Life volt.

 

Resident Evil, Silent Hill, egyszer elmennek kategória, de inkább a Resident Evil... Bár már az is unalmas, mint a Call of Duty, Final Fantasy és Need for Speed szériák végelláthatatlan sora. A Max Payne viszont egy remek játék.

 

Ami meg az ME-t illeti, attól, hogy neked a második kevésbé tetszett (amit most írtál le először, eddig hót másról írtál), még egyáltalán nem teszi az ME3-at "csak a grafikával akarják eladni" játékká.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem FPS-ek közül a mai napig oltári kedvenc a legelső Unreal, azt a sci-fi/fantasy mix hangulatot számomra semmi sem tudta még meg se közelíteni, ráadásul a zenéje is talán a legkedvesebb FPS-muzsikám.

A másik "közepesen régi motoros" kedvenc még az Undying, amelynek a híres regényíró, Clive Barker (Hellraiser, Korbács, Kárhozat, stb.) írta a történetét. A napokban újra feltettem, és talán még jobban is élvezem, mint amikor kijött, pedig annak is már több, mint tíz éve.

Perpill az Alan Wake-et nyomom, eddig ez is finom darab :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.